Index vlivu Mostecká uhelná společnost (MUS) - Index vlivu mezi kauzami

 
 

Obžalovaní z tunelování Mostecké uhelné nechtějí před český soud

Obžalovaní v kauze tunelování Mostecké uhelné společnosti (MUS) nechtějí, aby jejich případ řešil český soud. Jejich právní zástupkyně Karolina Zelenková ve středu uvedla, že skutky uvedené v obžalobě jsou totožné s těmi, za něž už byli obžalovaní pravomocně odsouzeni ve Švýcarsku. Reagovala tak na skutečnost, že pražský městský soud již stanovil začátek hlavního líčení, a to na letošní říjen.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
5.15Vliv / význam klesá
 

Jak nás Mostecká uhelná společnost (MUS) ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Mostecká uhelná společnost (MUS) v poslední době

 

16. května 2018

Obžalovaní z tunelování Mostecké uhelné nechtějí před český...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 16. 5. 2018  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  0

Obžalovaní v kauze tunelování Mostecké uhelné společnosti (MUS) nechtějí, aby jejich případ řešil český soud. Jejich právní zástupkyně Karolina Zelenková ve středu uvedla, že skutky uvedené v obžalobě jsou totožné s těmi, za něž už byli obžalovaní pravomocně odsouzeni ve Švýcarsku. Reagovala tak na skutečnost, že pražský městský soud již stanovil začátek hlavního líčení, a to na letošní říjen.

9. března 2018

Uhlobaron Koláček o Mostecké uhelné: „Čekal jsem podporu...

Zdroj Blesk.cz ze dne 9. 3. 2018  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  1

Ještě letos by měl bývalý čelný představitel Mostecké uhelné společnosti Antonín Koláček nastoupit do švýcarského vězení za způsob privatizace těžařské firmy. Doly skupině někdejších uhlobaronů prodala v roce 1999 vláda Miloše Zemana. „O náš případ se ‚postarali‘ především lidé z byznysu a určitě také lidé pohybující se na rozhraní mezi byznysem a rozvědkami,“ říká ke kauze Koláček v rozhovoru pro E15.

22. ledna 2018

Pětice bývalých manažerů MUS možná v Česku ujde trestu: Soud...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 1. 2018  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  1

V kauze údajného privatizačního podvodu kolem Mostecké uhelné společnosti (MUS) může dojít ke zvratu. Bývalí manažeři mají šanci se v Česku vyhnout případnému trestu. Pražský městský soud totiž zvažuje, že zastaví jejich stíhání – a to z toho důvodu, že už je potrestala švýcarská justice. O případném zastavení stíhání soud rozhodne během několika týdnů.

1. ledna 2018

I v roce 2018 budou soudy řešit vlekoucí se kauzy Rath či...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 1. 1. 2018  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  1

Justice se letos znovu bude muset vracet k veřejně známým kauzám z uplynulých let. Řešit bude nově případ údajných manipulací se zakázkami pražského dopravního podniku, kde figuruje lobbista Ivo Rittig. Soud se také bude zabývat privatizací Mostecké uhelné společnosti. Po šesti letech by měl padnout další rozsudek v korupčním případu exhejtmana Davida Ratha. Některé případy, jako je třeba právě ten Rathův, se u soudů táhnou. Délka projednávaných kauz přitom může mít vliv i na následnou výši trestů.

29. prosince 2017

Česko bude v kauze Mostecké uhelné uplatňovat náhradu škody

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 29. 12. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  0

Česká republika bude u švýcarských soudů v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) uplatňovat náhradu škody. Stát totiž uspěl u švýcarského nejvyššího soudu s odvoláním. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. Dříve švýcarské soudy zamítly účast Česka jako poškozené strany z procedurálních důvodů.

MF: Česko bude v kauze MUS uplatňovat náhradu škody

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 29. 12. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  0

Lausanne (Švýcarsko) - Česká republika bude u švýcarských soudů v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) uplatňovat náhradu škody. Stát totiž uspěl u švýcarského nejvyššího...

MF: Česko bude v kauze MUS uplatňovat náhradu škody

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 29. 12. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  0

Lausanne (Švýcarsko) - Česká republika bude u švýcarských soudů v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) uplatňovat náhradu škody. Stát totiž uspěl u švýcarského nejvyššího...

Česko bude v kauze Mostecké uhelné společnosti uplatňovat...

Zdroj IHNED.cz ze dne 29. 12. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  0

Švýcarský soud v pátek odmítl odvolání odsouzených v kauze MUS. Soud uznal odvolání České republiky týkající se účasti v soudní proceduře a doporučil nižšímu soudu, aby přezkoumal tresty tří z pěti odsouzených. Česko bude uplatňovat náhradu škody, oznámilo ministerstvo financí.

Česko bude u švýcarských soudů uplatňovat náhradu škody

Zdroj Tyden.cz ze dne 29. 12. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  0

Česká republika bude u švýcarských soudů v kauze Mostecké uhelné společnosti uplatňovat náhradu škody. Stát totiž uspěl u švýcarského nejvyššího soudu s odvoláním.

Exmanažeři MUS prohráli ve Švýcarsku. Nejvyšší soud odmítl...

Zdroj Blesk.cz ze dne 29. 12. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  0

Švýcarská nejvyšší soudní instance v hlavních bodech odmítla odvolání pěti odsouzených v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS). Švýcarský Spolkový soud uznal odvolání České republiky týkající se účasti v soudní proceduře a doporučil rovněž nižšímu soudu, aby přezkoumal tresty tří odsouzených. Vyplývá to z tiskového prohlášení, které dnes soud v Lausanne zveřejnil.

Exmanažeři MUS ve Švýcarsku neuspěli s odvoláním. U tří z...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 12. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  0

Švýcarská nejvyšší soudní instance v hlavních bodech odmítla odvolání pěti odsouzených v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS). U tří odsouzených ale musí federální trestní soud znovu přezkoumat výši pokut a trestů. S odvoláním naopak uspěla Česká republika, která může být k případu připuštěna jako účastník sporu. Praze se tak otevírá šance dostat se ke čtrnácti miliardám, které byly zabaveny švýcarskou prokuraturou. 

Kauzu Mostecké uhelné musí ve Švýcarsku znovu projednat...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 29. 12. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  0

Švýcarský federální soud zamítl odvolání pětice bývalých majitelů a manažerů Mostecké uhelné společnosti (MUS), kteří byli odsouzeni za podvody a další trestné činy. Případ nicméně vrátil federálnímu trestnímu soudu, který bude muset u tří obžalovaných „přezkoumat odsouzení a další přidružené otázky, jako jsou náklady a odškodné,” stojí v odůvodnění verdiktu, které bylo v pátek zveřejněno. S odvoláním naopak uspěla Česká republika, která může být k případu připuštěna jako účastník sporu.

Švýcarský soud odmítl odvolání v kauze Mostecké uhelné...

Zdroj Tyden.cz ze dne 29. 12. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  0

Švýcarská nejvyšší soudní instance v hlavních bodech odmítla odvolání pěti odsouzených v kauze Mostecké uhelné společnosti. Švýcarský Spolkový soud uznal odvolání České republiky týkající se účasti v soudní proceduře a doporučil rovněž nižšímu soudu, aby přezkoumal tresty tří odsouzených.

Kauza MUS: Švýcarský soud potvrdil verdikt, 3 manažery ještě...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 29. 12. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  0

Švýcarská nejvyšší soudní instance v hlavních bodech odmítla odvolání pěti odsouzených v kauze Mostecké uhelné společnosti. Švýcarský Spolkový soud uznal odvolání České republiky týkající se účasti v soudní proceduře a doporučil rovněž nižšímu soudu, aby přezkoumal tresty tří odsouzených. V pátek to uvedl soud v Lausanne.
  Další články k tématu:
 • Šest lidí půjde před soud kvůli tunelování Mostecké uhelné
 • Policie obvinila z údajného tunelování Mostecké uhelné sedm lidí

18. prosince 2017

Soudy neodblokovaly peníze zabavené kvůli kauze privatizace...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 18. 12. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  0

Praha - Soudy neodblokovaly peníze zabavené při vyšetřování privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS). Neúspěšně o to požádala dědička po zemřelém miliardáři Luboši Měkotovi....

25. května 2017

Ministerstvo financí chce v řízení proti bývalým šéfům MUS...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 25. 5. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  2

Ministerstvo financí se připojilo do trestního řízení proti bývalým manažerům Mostecké uhelné (MUS), jejichž případ bude řešit pražský městský soud. Jako náhradu škodu, která vznikla při privatizaci a následném údajném tunelování společnosti, bude ministerstvo prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových požadovat 8,608 miliard korun. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy.

2. května 2017

Další obžaloba kvůli tunelování: Žalobci viní 6 mužů z...

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 5. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  2

Žalobci olomouckého vrchního státního zastupitelství podali obžalobu na šest mužů v rozsáhlé kauze Mostecká uhelná (MUS). K soudu posílají kvůli podezření z tunelování a podvodného ovládnutí společnosti pět bývalých manažerů, z přijetí úplatku by se měl zodpovídat před soudem také bývalý náměstek ministra průmyslu Robert Sýkora. Rozsáhlou kauzu vyšetřovala protikorupční policie několik let. Případem se bude zabývat Městský soud v Praze, řekl v úterý ČTK žalobce Petr Šereda.

Kvůli tunelování Mostecké uhelné půjde k soudu šest lidí...

Zdroj IHNED.cz ze dne 2. 5. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  2

Vrchní státní zastupitelství v Olomouci podalo obžalobu na šest mužů v kauze ovládnutí Mostecké uhelné. Mezi obžalovanými je kromě pětice manažerů společnosti i bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu Robert Sýkora. Ten podle policie za úplatek ovlivnil privatizaci dolů. "České republice byla způsobena škoda přesahující nejméně 3,2 miliardy korun," uvedl žalobce Petr Šereda.

Šest lidí půjde před soud kvůli tunelování Mostecké uhelné

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 2. 5. 2017  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  2

Vrchní státní zastupitelství v Olomouci podalo obžalobu na šest lidí v kauze tunelování Mostecké uhelné společnosti. Mezi podezřelými je pět bývalých manažerů a exnáměstek ministra průmyslu a obchodu Robert Sýkora. Rozsáhlou kauzu vyšetřovala protikorupční policie několik let.
  Další články k tématu:
 • Policisté navrhli obžalovat šest mužů v kauze Mostecké uhelné
 • Kdyby na to přišlo, chtěl bych do vězení ve Švýcarsku, říká manažer MUS
 • Koláček Švýcarům tvrdí, že neporušil zákon, lituje však tajnůstkaření
 • Soud s uhlobarony ve Švýcarsku spojil obě části procesu
 • Švýcarský soud odmítl písemná svědectví obžalovaných uhlobaronů
 • Uhlobaroni nechtějí dát švýcarskému soudu údaje o svých financích
 • Zničili jste nám život, řekli obžalovaní uhlobaroni u švýcarského soudu
 • Švýcarský proces s českými uhlobarony začal. Kde je Koláček? divil se soud

30. prosince 2016

Horní Jiřetín se chystá na realitní supy

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 30. 12. 2016  •  Mostecká uhelná společnost (MUS)  •  1

Obchodníci s realitami v Horním Jiřetíně na Mostecku skoupili více než sto domů. Bylo to hlavně v době před komunálními volbami v roce 2014. Spekulanti počítali, že při případném prolomení limitů na prodeji domu uhelné společnosti vydělají. Jenže vláda loni na podzim rozhodla, že se limity těžby uhlí v lomu ČSA u Mostu prolamovat nebudou. Radnice chce nyní majitele, jejichž domy chátrají, donutit, aby se o svůj majetek starali.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.