Index vlivu Tomáš Töpfer - Index vlivu v kultuře

 
 

Vinohradské divadlo slaví 110. výročí. Společné výpovědi je schopen jen sehraný ansámbl, říká Töpfer

V pátek 24. listopadu to bude 110 let od chvíle, kdy v Praze začalo fungovat Divadlo na Vinohradech. Výročí v přenosu stanice ČT art připomene inscenace Pavla Kohouta o Hašlerovi. "Teprve dobře sehraný ansámbl je schopen společné poetiky a výpovědi," říká současný šestnáctý ředitel divadla Tomáš Töpfer.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
24.7Vliv / význam roste
 

Jak nás Tomáš Töpfer ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Tomáš Töpfer v poslední době

 

22. listopadu 2017

Vinohradské divadlo slaví 110. výročí. Společné výpovědi je...

Zdroj IHNED.cz ze dne 22. 11. 2017  •  Tomáš Töpfer  •  0

V pátek 24. listopadu to bude 110 let od chvíle, kdy v Praze začalo fungovat Divadlo na Vinohradech. Výročí v přenosu stanice ČT art připomene inscenace Pavla Kohouta o Hašlerovi. "Teprve dobře sehraný ansámbl je schopen společné poetiky a výpovědi," říká současný šestnáctý ředitel divadla Tomáš Töpfer.

25. října 2017

Tomáš Töpfer: Mám rád břitký humor Jindřicha II.

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 25. 10. 2017  •  Tomáš Töpfer  •  0

Herec, režisér a ředitel pražského Divadla na Vinohradech hraje v nově premiérované hře Lev v zimě postavu anglického krále Jindřicha II., velkého stratéga, který soupeří se stejně nadanou manželkou Eleonorou v podání Dagmar Havlové. Svou roli přiblížil v následujícím rozhovoru.

23. října 2017

Recenze: Lev v zimě trpí, navzdory Havlové a Töpferovi

Zdroj ČT 24 - Kultura ze dne 23. 10. 2017  •  Tomáš Töpfer  •  1

Brilantně napsaná divadelní hra Jamese Goldmana Lev v zimě není kupodivu častým hostem na českých jevištích, přestože nabízí nevšední herecké příležitosti. Naposledy ji uvedlo v roce 2009 Divadlo Radka Brzobohatého (v hlavních rolích s principálem a Hanou Maciuchovou). Nyní se nového nastudování chopilo Divadlo na Vinohradech. V režii Jana Buriana ústřední postavy dramatu – Jindřicha II. a jeho manželku Eleonoru – ztvárnili Tomáš Töpfer a Dagmar Havlová Veškrnová.

21. října 2017

Divadlo na Vinohradech uvede hru Lev v zimě

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 21. 10. 2017  •  Tomáš Töpfer  •  0

První novinkou pražského Divadla na Vinohradech v sezoně bude dnes hra Jamese Goldmana Lev v zimě. Scéna ji uvede v režii Jana Buriana, ve výpravě Karla Glogra a s hudbou Petra Maláska. V hlavních rolích se objeví Dagmar Havlová a Tomáš Töpfer.

1. srpna 2017

Töpfer k odchodu Balzerové z Fidlovačky: Eliško, chce to...

Zdroj Blesk.cz ze dne 1. 8. 2017  •  Tomáš Töpfer  •  0

Na změny ve vedení Divadla Na Fidlovačce, kvůli nimž ve zlém scénu opustila Eliška Balzerová (68), zareagoval také Tomáš Töpfer (66). A bývalý šéf Fidlovačky vyzval všechny strany ke klidu.

22. května 2017

Tomáš Liška — Invisible Faces

Zdroj Umeni a kultura ze dne 22. 5. 2017  •  Tomáš Töpfer  •  0

Je zajímavé, kolik českých jazzových kontrabasistů má blízko k world music. Jiří Slavík v tomto žánru letos získal Anděla, Petr Tichý a Marian Friedl byli mezi nominovanými. A Tomáš Liška, před lety zakládající člen Milokraje Marty Töpferové (také nominace na Anděla), se hudbou z kořenů inspiruje i na svém novém CD Invisible Faces. Tento mezinárodní projekt je naším Albem týdne.

15. dubna 2017

Zádušní mše se s Židy nemaže

Zdroj DigiZone.cz ze dne 15. 4. 2017  •  Tomáš Töpfer  •  0

Hned ve druhé scéně podříznou židovští řezníci mečící jehňátko, ve třetí scéně opilí vojáci málem přejedou holčičku, a když je židovský otec okřikne, dostane bičíkem přes tvář, aby si „pamatoval, jak se má chovat k čistý rase“. Milan Kňažko, Eva Josefíková nebo Tomáš Töpfer hrají v depresívní historické detektivce „s přesahem“ podle jakoby dvacet let staré šablony – režisérem je protřelý Jiří Svoboda (pro upřesnění: svou první televizní inscenaci natočil již v roce 1970) a při sledování jeho nejnovějšího dílka máte pocit, jako by vážně mohlo být natočeno klidně před třiceti lety. Tedy co se scénáře a střihu týče.

6. ledna 2017

Na Vinohradech lapají přelétavého ptáčka smíchu podle...

Zdroj Umeni a kultura ze dne 6. 1. 2017  •  Tomáš Töpfer  •  0

Na scéně pražského Divadla na Vinohradech má už téměř své domovské právo tvorba mistra situační komedie, Georgese Feydeaua. Jeho hra s názvem Když ptáčka lapají tam bude mít premiéru 6. ledna v režii ředitele divadla Tomáše Töpfera.

31. října 2016

Na vinohradech uvedou Feydeauovu frašku Když ptáčka lapají

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 31. 10. 2016  •  Tomáš Töpfer  •  2

Praha - Mistr situační komedie Georges Feydeau má v pražském Divadle na Vinohradech takřka své domovské právo. Hrála se tu úspěšně jeho Dáma od Maxima, dvacet let na ní kraloval Brouk v hlavě. Nyní se dramaturgie vrací v novém překladu Heleny Šimáčkové a v nastudování Tomáše Töpfera ke komedii, jež se zde úspěšně uváděla ve druhé polovině 80. let pod titulem Taková ženská na krku. Pod názvem Když ptáčka lapají… má premiéru 4. listopadu.

12. červenece 2016

Rozhodnutí Viktora Preisse rozumím

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 12. 7. 2016  •  Tomáš Töpfer  •  1

Divadelní sezona 2015/16 před pár dny skončila – jak ji hodnotí ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer?

18. dubna 2016

Divadlo na Vinohradech uvede Shawovu komedii Pygmalion

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 18. 4. 2016  •  Tomáš Töpfer  •  1

Praha - Šárka Vaculíková jako Líza, Jan Šťastný v roli profesora Higginse a Tomáš Töpfer, který ztvární plukovníka Pickeringa, se představí v inscenaci komedie Bernarda Shawa Pygmalion. Premiéru uvede 22. dubna pražské Divadlo na Vinohradech. Hru v překladu Jiřího Joska připravuje režisér Juraj Deák. Hudbu Ondřeje Brouska nahrál Epoque Orchestra za řízení dirigenta Jana Kučery. V dalších rolích se objeví například Svatopluk Skopal, Libuše Švormová a Naďa Konvalinková.

21. února 2016

Tajemství Četnických humoresek: Herci během natáčení...

Zdroj Blesk.cz ze dne 21. 2. 2016  •  Tomáš Töpfer  •  2

Co všechno spořádala parta pod vedením Tomáše Töpfera (65) při natáčení seriálu? Kila masa a stovky zákusků a dortů. Není divu, že to zanechalo následky i na jejich vzhledu.

14. února 2015

Kdo chrání Mimi? Pohádkový Loupežník z Vinohrad

Zdroj ČT24 - Hlavní zprávy ze dne 14. 2. 2015  •  Tomáš Töpfer  •  3

Atmosféra dvacátých let a mladických vášní ožívá na prknech Divadla na Vinohradech prostřednictvím nového nastudování Loupežníka od Karla Čapka. Komedii zapovězené lásky zrežíroval Tomáš Töpfer k 125. výročí narození slavného literáta. Pojal ji líbezně, jako pohádku.

6. února 2015

Co baví Tomáše Töpfera na novém Loupežníkovi? Pel mládí...

Zdroj Umeni a kultura ze dne 6. 2. 2015  •  Tomáš Töpfer  •  4

Dramatická prvotina Karla Čapka Loupežník se už popáté vrací na jeviště pražského Divadla na Vinohradech. Tentokrát se v milenecké dvojici v režii Tomáše Töpfera objeví Marek Holý a studentka konzervatoře Sabina Rojková.

3. února 2015

Divadlo na Vinohradech uvede pátou premiéru Loupežníka

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 3. 2. 2015  •  Tomáš Töpfer  •  4

Praha – Nejuváděnější hru Karla Čapka na českých scénách Loupežník uvede 6. února pražské Divadlo na Vinohradech. Se Sabinou Rojkovou jako Mimi a Markem Holým v titulní roli ji nastudoval režisér Tomáš Töpfer.

20. ledna 2015

Tomáš Liška: V Berlíně jsem pochopil kosmopolitnost

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 20. 1. 2015  •  Tomáš Töpfer  •  6

Skladatel a kontrabasista Tomáš Liška, známý z projektu Milokraj s Martou Töpferovou či hraním s Robertem Křesťanem a Druhou trávou, vydává CD Bercheros Odyssey. Suitu rozmáchlou mezi jazzem a soudobou hudbou si přivezl ze studijního pobytu na Jazz Institute Berlin, kde ji zkomponoval pod vedením uznávaného amerického skladatele, kapelníka a pedagoga Johna Hollenbecka.

30. prosince 2014

Herec Tomáš Töpfer: Všechno je jinak

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 30. 12. 2014  •  Tomáš Töpfer  •  7

S hercem, režisérem a ředitelem pražského Divadla na Vinohradech Tomášem Töpferem jsme se sešli před koncem roku. Ale místo bilancování jsme propadli své společné zálibě v židovském humoru. Ostatně – neexistuje situace či otázka, na kterou by židovská anekdota nedokázala zareagovat.

12. září 2014

Dagmar Havlová jako baronka Glembayová otvírá sezonu na...

Zdroj ČT24 - Kultura ze dne 12. 9. 2014  •  Tomáš Töpfer  •  10

Praha - Vinohradské divadlo dnes večer otevře novou sezonu premiérou dramatu Rod Glembayů velikána chorvatské moderní literatury Miroslava Krleži. Děj rodinného a společenského dramatu se odehrává těsně před začátkem první světové války. V režii Martina Huby se na jevišti objeví například Tomáš Töpfer, Dagmar Havlová, Otakar Brousek nebo Martin Finger.

6. září 2014

Jubilující Jana Štěpánková dnes vystoupí na Vinohradech

Zdroj Blesk.cz ze dne 6. 9. 2014  •  Tomáš Töpfer  •  8

Pražské Divadlo na Vinohradech připomene odpoledne dnešní osmdesátiny své někdejší členky Jana Štěpánkové. Uvede benefici inscenace sentimentální komedie o životě hvězd v zákulisí jevištní slávy To byla moje písnička, v níž herečka hostuje. Zároveň tak zahájí sezonu 2014/2015, která je pro jeho vedení v čele s ředitelem Tomášem Töpferem třetí v pořadí. První z devíti novinek uvede 12. září, půjde o premiéru rodinné ságy Miroslava Krleži Rod Glembayů v režii Martina Huby.

25. května 2014

Herečka Eliška Balzerová oslaví pětašedesátiny

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 25. 5. 2014  •  Tomáš Töpfer  •  9

Praha – Před rokem 1989 proslavila tuto usměvavou blondýnku zejména role ortopedky Alžběty Čeňkové ze seriálu Nemocnice na kraji města, nyní je Eliška Balzerová, která 25. května oslaví pětašedesátiny, hlavní postavou a ředitelkou Divadla Na Fidlovačce. Tedy scény, kterou v roce 1998 s kolegou Tomášem Töpferem vzkřísila k životu. Před kamerou zazářila v posledních letech například jako nestárnoucí svůdnice v komedii Ženy v pokušení (2010), za niž dostala Českého lva.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.