Index vlivu Jiří Rusnok - Index vlivu v podnikání

 
 

Prezident Asociace penzijních fondů ČR

 
 

Hypotéky zdraží, připustily banky. ČNB zvýšila sazby na 1,25 procenta

Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 1,25 procenta. Rada o zvýšení základní úrokové sazby rozhodla jednomyslně, uvedl na tiskové konferenci guvernér ČNB Jiří Rusnok. Jednání se zúčastnilo šest ze sedmi centrálních bankéřů. Banky v souvislosti s rozhodnutím ČNB o zvýšení úrokových sazeb zdražování spotřebitelských úvěrů neplánují, u hypoték mírný růst připouštějí.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
5.6Vliv / význam klesá
Roční vliv
PořadíIndexTrend
7.78Vliv / význam roste
 

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední měsíc

Chart.

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Jiří Rusnok v poslední době

 

2. srpna 2018

Hypotéky zdraží, připustily banky. ČNB zvýšila sazby na 1,25...

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 8. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 1,25 procenta. Rada o zvýšení základní úrokové sazby rozhodla jednomyslně, uvedl na tiskové konferenci guvernér ČNB Jiří Rusnok. Jednání se zúčastnilo šest ze sedmi centrálních bankéřů. Banky v souvislosti s rozhodnutím ČNB o zvýšení úrokových sazeb zdražování spotřebitelských úvěrů neplánují, u hypoték mírný růst připouštějí.

ČNB zhoršila odhad růstu české ekonomiky na 3,2 procenta

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 2. 8. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Česká národní banka v nové prognóze zhoršila odhad růstu české ekonomiky v letošním roce na 3,2 procenta. Pro příští rok odhad ponechala na 3,4 procenta. Na tiskové konferenci po jednání bankovní rady to dnes uvedl guvernér Jiří Rusnok. V předchozí květnové prognóze centrální banka počítala letos s růstem ekonomiky o 3,9 procenta. Pro rok 2020 ČNB očekává růst ekonomiky o 3,3 procenta.

29. červenece 2018

Sněmovní komise k OKD tento týden vyslechla členy bývalých...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 29. 7. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci důlní společnosti OKD vyslýchala tento týden svědky. Dorazili před ni například členové bývalých vlád Bohuslav Sobotka, Vladimír Špidla, Milan Urban, Jiří Rusnok a Miroslav Grégr. Přišel také například vlivný právník Radek Pokorný. Finančníka Zdeňka Bakalu, který bývá kritizován za údajné vyvádění peněz z černouhelné společnosti OKD, se členům komise zatím vyslechnout nepodařilo.

27. červenece 2018

Sobotka dorazil „na kobereček“ k OKD. Dřív prý nemohl kvůli...

Zdroj Blesk.cz ze dne 27. 7. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Před sněmovní vyšetřovací komisí k privatizaci těžební společnosti OKD v pátek přišel vypovídat někdejší ministr financí a později premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ten se měl dostavit již na začátku týdne, ale kvůli rodinné dovolené nemohl, řekl při příchodu novinářům. S komisí hovořil také bývalý člen několika vlád a nynější guvernér centrální banky Jiří Rusnok nebo exministr Miroslav Grégr.

Sezení před komisí k OKD pokračuje. Rusnok s Grégrem...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 27. 7. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Bývalý člen několika vlád a nynější guvernér centrální banky Jiří Rusnok strávil dnes dopoledne před sněmovní komisí k privatizaci těžební společnosti OKD přes hodinu. Co poslancům říkal, nechtěl novinářům s ohledem na uzavřené jednání komise prozradit. Po Rusnokovi předstoupil před členy komise další bývalý ministr Miroslav Grégr. 

Bývalého premiéra Sobotku prodej OKD Bakalovi překvapil....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 7. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci OKD si na páteční odpoledne pozvala bývalého premiéra a ministra financí Bohuslava Sobotku. Ten zopakoval, že prodej státního podílu OKD firmě Karbon Invest se uskutečnil v souladu s pravidly. Následný přeprodej Bakalovi ho prý ale překvapil. Během dopoledne pak vypovídali také bývalý ministr průmyslu Miroslav Grégr a guvernér ČNB Jiří Rusnok, který byl v minulosti ministrem financí i šéfem resortu průmyslu a obchodu.

17. červenece 2018

Spirála cel může přiblížit recesi, hlavně kvůli ničení...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 7. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Hrozbu spirály cel, která bude nekontrolovatelná a která může mít dopad na světovou ekonomiku, vnímá globální ekonomický svět jako velmi vážnou, prohlásil v pořadu Události, komentáře guvernér České národní banky Jiří Rusnok. První krok učinil americký prezident Donald Trump, když v březnu oznámil cla na ocel a hliník, teď už hrozí clem na automobily. Podle Rusnoka se sice svět ještě nachází ve fázi velkých nejistot, může se ale urychlit příchod recese, ani ne tolik kvůli obchodním bariérám, ale kvůli destrukci důvěry. Rozhovor s šéfem ČNB vedl Martin Řezníček.

27. června 2018

Podívejte se, jak Rusnokova slova v přímém přenosu zamávala...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 6. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Česká národní banka podruhé v roce pohnula s úrokovými sazbami. Důvodem byl výrazný růst mezd spolu s rychlejším růstem cen a oslabující korunou v posledních týdnech. Právě kurz koruny na rozhodnutí centrální banky hned zareagoval a video zachycuje, jak se pohyboval během tiskové konference guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka, kde vysvětloval navýšení sazeb a nastínil, že trend bude pokračovat.

13. června 2018

Ekonomika je připravena na další zvýšení sazeb, říká Tomáš...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 13. 6. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Člen bankovní rady ČNB Tomáš Nidetzký říká, že česká ekonomika je připravena na další zvýšení úrokových sazeb, nejspíš už v červnu. Je čtvrtým ze sedmi členů rady ČNB, který dřívější zvýšení sazeb zmiňuje. ČNB doposud plánovala zvýšit sazby ke konci roku. Dřívější termín zvýšení sazeb v posledních dvou týdnech zmínil guvernér ČNB Jiří Rusnok, viceguvernér Mojmír Hampl nebo člen rady Marek Mora. Příští zasedání rady se koná 27. června.

12. června 2018

ČNB omezila hypotéky: Splátky nesmí přesáhnout 45 procent...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 12. 6. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Od 1. října centrální banka zavádí dvě nová omezení. U nově poskytnutých hypoték bude vyžadovat, aby splátka dluhů nepřesáhla 45 procent čistého měsíčního příjmu a celkové zadlužení devítinásobek čistého ročního příjmu. Nadále také většina zájemců získá hypotéku nejvýše na 80 procent hodnoty pořizované nemovitosti. Brát si úvěr tak, že mi zbude 20 až 30 procent čistého příjmu, je holé hazardérství, řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Brát si úvěr tak, že mi zbude 20 až 30 procent čistého...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 12. 6. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Záznam z tiskové konference České národní banky. Jedno z projednávaných témat jsou pravidla pro poskytování hypoték a jejich možné zpřísňování.

11. června 2018

Pět let od Kauzy Nagyová a pádu Nečase: Ve vězení zatím...

Zdroj Blesk.cz ze dne 11. 6. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Zásah policie na Úřadu vlády, ministerstvu obrany i řadě dalších míst před pěti lety, 12. června 2013, vedl k pádu vlády Petra Nečase a jeho odchodu z čela ODS. Následně padla řada obvinění a začaly soudní procesy, které se táhnou dodnes. Na politické scéně se iniciativy chopil prezident Miloš Zeman, který přes nesouhlas parlamentních stran jmenoval dočasnou úřednickou vládu Jiřího Rusnoka složenou ze svých stoupenců.

8. června 2018

Sazby ČNB porostou asi už v létě. Úvěry pro firmy podraží

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 8. 6. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Přehřívání ekonomiky si zřejmě vynutí dřívější zvýšení úrokových sazeb ze strany bankovní rady České národní banky. Naposledy vzrostla klíčová sazba ČNB v únoru - o 0,25 procentního bodu na 0,75 procenta. Podle viceguvernéra Mojmíra Hampla za současného stavu už měla být základní sazba nad jedním procentem. Pro růst sazeb se vyjádřil také guvernér Jiří Rusnok.

5. června 2018

Česká národní banka by mohla přikročit k dalšímu zvýšení...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 5. 6. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že by Česká národní banka mohla přistoupit ke zvýšení úrokové sazby dříve, než původně zamýšlela. ČNB k tomu tlačí rychlejší růst mezd v kombinaci s nečekaně slabým kurzem koruny. Naposledy banka zvýšila základní úrokovou sazbu v únoru o 0,25 procentního bodu.

ČNB: Růst mezd a slabá koruna by mohly uspíšit zvýšení úroků

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 5. 6. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Bratislava - Česká národní banka by mohla přikročit k dalšímu zvýšení úrokových sazeb dříve, než se předpokládalo. Uvedl to dnes podle agentury Reuters guvernér ČNB Jiří Rusnok...

ČNB: Růst mezd a slabá koruna by mohly uspíšit zvýšení úroků

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 5. 6. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Bratislava - Česká národní banka by mohla přikročit k dalšímu zvýšení úrokových sazeb dříve, než se předpokládalo. Uvedl to dnes podle agentury Reuters guvernér ČNB Jiří Rusnok...

Babiš bez důvěry trumfne i Topolánka. 227 dnů po volbách dál...

Zdroj Blesk.cz ze dne 5. 6. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Ani 227 dní od voleb nemá Česko vládu s důvěrou. Drtivé vítězství hnutí ANO stabilitu nepřineslo a Andrej Babiš už se tak vyrovnal Mirku Topolánkovi. Tomu trvalo získat důvěru pro svou vládu přesně 7 měsíců a 15 dní. Lídr hnutí ANO ho dnes vyrovnal a k důvěře to má přitom ještě daleko. Déle bez důvěry nevládl ani Sněmovnou „nechtěný“ kabinet Jiřího Rusnoka, který převzal zemi po kauze Nagyová a prezident Miloš Zeman ho jmenoval i přes odpor parlamentních stran. 

1. června 2018

Moje čtení: Guvernér ČNB Jiří Rusnok

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 1. 6. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Jiří Rusnok je guvernérem ČNB, takže čte hlavně odborné či úřední texty. I když - existují výjimky potvrzující pravidlo.

27. května 2018

Hostem Rozstřelu bude guvernér ČNB Jiří Rusnok. Vyjádří se i...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 27. 5. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Ceny českých bytů mají dlouhodobě rostoucí tendenci. A podle odborníků budou objekty stále dražší a to minimálně v Praze, kde za ně zájemci zaplatí i pětkrát víc než jinde. K neutichající problematice bydlení se v pořadu Rozstřel v pondělí od 12:30 vyjádří i guvernér České národní banky Jiří Rusnok.
    Další články k tématu:
  • Česká ekonomika se přehřívá. Rosteme nad potenciál, říká Rusnok
  • S eurem není třeba spěchat. O vliv nepřijdeme, říká guvernér Rusnok
  • PŘEHLEDNĚ: Ceny bytů v Česku stále rostou. Proč a jaký bude další vývoj
  • Ceny pražských bytů se od roku 1998 ztrojnásobily. Rostou i nadále

25. května 2018

V případě slabší koruny nevylučuje Rusnok rychlejší růst...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 25. 5. 2018  •  Jiří Rusnok  •  0

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok předpokládá, že koruna v příštích týdnech začne zpevňovat. Řekl to v rozhovoru s agenturou Reuters na konferenci ve Stockholmu. ČNB by podle něj mohla přikročit k rychlejšímu a výraznějšímu zvyšování úrokových sazeb, pokud by koruna po delší dobu zůstala na slabší úrovni, než centrální banka původně předpovídala.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.