Index vlivu Jiří Rusnok - Index vlivu v podnikání

 
 

Prezident Asociace penzijních fondů ČR

 
 

Stotřicetikilová zlatá mince připomene sto let koruny

Koruna oslaví příští rok sto let své existence a symbolem oslav bude druhá největší zlatá mince na světě. V úterý to oznámil guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok. Vysokohmotnostní mince z ryzího zlata bude mít nominální hodnotu 100 milionů Kč.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
8.3Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Jiří Rusnok v poslední době

 

7. listopadu 2018

Stotřicetikilová zlatá mince připomene sto let koruny

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 7. 11. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Koruna oslaví příští rok sto let své existence a symbolem oslav bude druhá největší zlatá mince na světě. V úterý to oznámil guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok. Vysokohmotnostní mince z ryzího zlata bude mít nominální hodnotu 100 milionů Kč.

6. listopadu 2018

ČNB vydá druhou největší minci světa. Bude vážit 130 kg a...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 6. 11. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Spolu se vznikem republiky si Česko připomene také sto let odluky od rakousko-uherského peněžního systému. Symbolem oslav koruny se stane druhá největší mince na světě. ČNB chystá řadu doprovodných akcí a zvláštních emisí platidel. Informoval o tom guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

1. listopadu 2018

ČNB zvedla znovu sazby a zhoršila odhad růstu ekonomiky....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 1. 11. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Bankovní rada České národní banky zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,75 procenta. Jde již o čtvrté zvýšení sazeb v řadě a celkově páté v letošním roce, zároveň však podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka i poslední. Ceny hypoték v příštích měsících dále porostou. ČNB zároveň v nové prognóze zhoršila odhad růstu české ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta a pro příští rok na 3,3 procenta.

24. září 2018

Mýtné v čase: Hledání nového výběrčího poplatků se protáhlo...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 24. 9. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Už v roce 2013 oznámila vláda Jiřího Rusnoka záměr vypsat tendr na dálniční mýtné. Výběr firmy, která by zpoplatnění dálnic organizovala, provázejí od té doby problémy a spory mezi zúčastněnými firmami, ministerstvem dopravy a antimonopolním úřadem. Stát nakonec musel prodloužit smlouvu s dosavadním správcem mýtného rakouskou firmou Kapsch. Ta napadala i současný tendr a jeho výsledek - v soutěži uspěl česko-slovenský projekt CzechToll PPF Petra Kellnera a slovenského SkyToll. Antimonopolní úřad ale na konci uplynulého týdne zastavil přezkum zadávacího řízení a otevřel tak možnost, aby ministerstvo dopravy podepsalo s konsorciem CzechToll a SkyToll. Celý příběh mýtného znázorňuje časová osa.

12. září 2018

Rusnok: Česká národní banka by letos mohla ještě dvakrát...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 12. 9. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Česká národní banka (ČNB) by do konce letošního roku mohla ještě dvakrát zvýšit své úrokové sazby. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Bankovní rada ČNB začátkem srpna zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,25 procenta. Podle Rusnoka by se další zvýšení úroků mohlo uskutečnit již v září.

Rusnok: ČNB by letos mohla ještě dvakrát zvýšit úroky

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 12. 9. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Praha - Česká národní banka (ČNB) by do konce letošního roku mohla ještě dvakrát zvýšit své úrokové sazby. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Bankovní...

Rusnok: ČNB by letos mohla ještě dvakrát zvýšit úroky

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 12. 9. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Praha - Česká národní banka (ČNB) by do konce letošního roku mohla ještě dvakrát zvýšit své úrokové sazby. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Bankovní...

Guvernér ČNB: Do konce roku můžeme zvýšit úroky ještě dvakrát

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 12. 9. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Banky a spotřebitelé se mohou připravit na dvojí zvýšení úrokových sazeb v letošním roce. Agentuře Reuters úmysl prozradil guvernér Jiří Rusnok. Trh očekává, že banka sazby zvýší už na nejbližším zasedání v září. Politika banky povede k dalšímu zdražení úvěrů na bydlení.
    Další články k tématu:
  • Ceny bytů v Česku jsou nadhodnocené, říká guvernér ČNB Rusnok
  • Česká ekonomika se přehřívá. Rosteme nad potenciál, říká Rusnok
  • Rusnok a spol. rozhodnou, o kolik posílí koruna. Co dalšího ovlivní?

5. září 2018

ČNB vydala nové vzory bankovek v hodnotách 100 a 200 korun....

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 5. 9. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok oznámil vydání nové emise bankovek v hodnotách 100 a 200 korun. Nové jsou hlavně různé ochranné prvky, vzhled zůstává stejný. Starší bankovky zůstávají i nadále v platnosti.

Královské jablko Karlovi IV., kalich Komenskému. Nejmenší...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 5. 9. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Česká národní banka vypustila do oběhu nové vzory bankovek v hodnotě 100 a 200 korun. Vizuálně se v zásadě nemění. Bankovky mají hlavně posílené bezpečnostní prvky proti padělání. Podpis guvernéra ČNB pak poprvé patří Jiřímu Rusnokovi. Starší bankovky zůstávají v platnosti a budou postupně nahrazeny novým vzorem.

Takhle vypadají nové stovky a dvoustovky. Mají lépe čelit...

Zdroj Blesk.cz ze dne 5. 9. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Česká národní banka ve středu uvedla do oběhu nové vzory bankovek v hodnotě 100 a 200 korun. Jejich celkový vzhled byl zachován, mají ale posílené bezpečnostní prvky proti padělání. Umožňují také snadnější zpracování na technických zařízení. Starší bankovky nadále zůstanou v platnosti a budou postupně nahrazeny novým vzorem. Na tiskové konferenci o tom ve středu informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. Podle něj jde o poslední změnu bankovek na příštích pět let.

2. srpna 2018

Hypotéky zdraží, připustily banky. ČNB zvýšila sazby na 1,25...

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 8. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 1,25 procenta. Rada o zvýšení základní úrokové sazby rozhodla jednomyslně, uvedl na tiskové konferenci guvernér ČNB Jiří Rusnok. Jednání se zúčastnilo šest ze sedmi centrálních bankéřů. Banky v souvislosti s rozhodnutím ČNB o zvýšení úrokových sazeb zdražování spotřebitelských úvěrů neplánují, u hypoték mírný růst připouštějí.

ČNB zhoršila odhad růstu české ekonomiky na 3,2 procenta

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 2. 8. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Česká národní banka v nové prognóze zhoršila odhad růstu české ekonomiky v letošním roce na 3,2 procenta. Pro příští rok odhad ponechala na 3,4 procenta. Na tiskové konferenci po jednání bankovní rady to dnes uvedl guvernér Jiří Rusnok. V předchozí květnové prognóze centrální banka počítala letos s růstem ekonomiky o 3,9 procenta. Pro rok 2020 ČNB očekává růst ekonomiky o 3,3 procenta.

29. červenece 2018

Sněmovní komise k OKD tento týden vyslechla členy bývalých...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 29. 7. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci důlní společnosti OKD vyslýchala tento týden svědky. Dorazili před ni například členové bývalých vlád Bohuslav Sobotka, Vladimír Špidla, Milan Urban, Jiří Rusnok a Miroslav Grégr. Přišel také například vlivný právník Radek Pokorný. Finančníka Zdeňka Bakalu, který bývá kritizován za údajné vyvádění peněz z černouhelné společnosti OKD, se členům komise zatím vyslechnout nepodařilo.

27. červenece 2018

Sobotka dorazil „na kobereček“ k OKD. Dřív prý nemohl kvůli...

Zdroj Blesk.cz ze dne 27. 7. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Před sněmovní vyšetřovací komisí k privatizaci těžební společnosti OKD v pátek přišel vypovídat někdejší ministr financí a později premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ten se měl dostavit již na začátku týdne, ale kvůli rodinné dovolené nemohl, řekl při příchodu novinářům. S komisí hovořil také bývalý člen několika vlád a nynější guvernér centrální banky Jiří Rusnok nebo exministr Miroslav Grégr.

Sezení před komisí k OKD pokračuje. Rusnok s Grégrem...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 27. 7. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Bývalý člen několika vlád a nynější guvernér centrální banky Jiří Rusnok strávil dnes dopoledne před sněmovní komisí k privatizaci těžební společnosti OKD přes hodinu. Co poslancům říkal, nechtěl novinářům s ohledem na uzavřené jednání komise prozradit. Po Rusnokovi předstoupil před členy komise další bývalý ministr Miroslav Grégr. 

Bývalého premiéra Sobotku prodej OKD Bakalovi překvapil....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 7. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci OKD si na páteční odpoledne pozvala bývalého premiéra a ministra financí Bohuslava Sobotku. Ten zopakoval, že prodej státního podílu OKD firmě Karbon Invest se uskutečnil v souladu s pravidly. Následný přeprodej Bakalovi ho prý ale překvapil. Během dopoledne pak vypovídali také bývalý ministr průmyslu Miroslav Grégr a guvernér ČNB Jiří Rusnok, který byl v minulosti ministrem financí i šéfem resortu průmyslu a obchodu.

17. červenece 2018

Spirála cel může přiblížit recesi, hlavně kvůli ničení...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 7. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Hrozbu spirály cel, která bude nekontrolovatelná a která může mít dopad na světovou ekonomiku, vnímá globální ekonomický svět jako velmi vážnou, prohlásil v pořadu Události, komentáře guvernér České národní banky Jiří Rusnok. První krok učinil americký prezident Donald Trump, když v březnu oznámil cla na ocel a hliník, teď už hrozí clem na automobily. Podle Rusnoka se sice svět ještě nachází ve fázi velkých nejistot, může se ale urychlit příchod recese, ani ne tolik kvůli obchodním bariérám, ale kvůli destrukci důvěry. Rozhovor s šéfem ČNB vedl Martin Řezníček.

27. června 2018

Podívejte se, jak Rusnokova slova v přímém přenosu zamávala...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 6. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Česká národní banka podruhé v roce pohnula s úrokovými sazbami. Důvodem byl výrazný růst mezd spolu s rychlejším růstem cen a oslabující korunou v posledních týdnech. Právě kurz koruny na rozhodnutí centrální banky hned zareagoval a video zachycuje, jak se pohyboval během tiskové konference guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka, kde vysvětloval navýšení sazeb a nastínil, že trend bude pokračovat.

13. června 2018

Ekonomika je připravena na další zvýšení sazeb, říká Tomáš...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 13. 6. 2018  •  Jiří Rusnok  •  4

Člen bankovní rady ČNB Tomáš Nidetzký říká, že česká ekonomika je připravena na další zvýšení úrokových sazeb, nejspíš už v červnu. Je čtvrtým ze sedmi členů rady ČNB, který dřívější zvýšení sazeb zmiňuje. ČNB doposud plánovala zvýšit sazby ke konci roku. Dřívější termín zvýšení sazeb v posledních dvou týdnech zmínil guvernér ČNB Jiří Rusnok, viceguvernér Mojmír Hampl nebo člen rady Marek Mora. Příští zasedání rady se koná 27. června.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.