Index vlivu Jiří Rusnok - Index vlivu v podnikání

 
 

Prezident Asociace penzijních fondů ČR

 
 

Po ukončení intervencí jsme čekali větší výkyvy koruny, řekl Rusnok

Česká národní banka čekala po ukončení režimu devizových intervencí větší výkyvy kurzu koruny. Výraznější změny ale mohou ještě nastat. V rozhovoru pro iDNES.tv to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
2.21Vliv / význam roste
Roční vliv
PořadíIndexTrend
4.131Vliv / význam klesá
 

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední měsíc

Chart.

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Jiří Rusnok v poslední době

 

11. dubna 2017

Po ukončení intervencí jsme čekali větší výkyvy koruny, řekl...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Česká národní banka čekala po ukončení režimu devizových intervencí větší výkyvy kurzu koruny. Výraznější změny ale mohou ještě nastat. V rozhovoru pro iDNES.tv to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Spekulanti musí být trpěliví. Koruna se kolíbá, během dne...

Zdroj IHNED.cz ze dne 11. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

V porovnání s pondělním obchodováním česká měna v úterý oslabovala a pohybovala se okolo úrovně 26,70. V pondělí přitom posílila až na úroveň 26,50 koruny za euro. Podle guvernéra Jiřího Rusnoka zatím zahraniční hráči s vybíráním zisků na koruně vyčkávají.

10. dubna 2017

Rusnok udeří na banky kvůli hypotékám. A v Česku chce na...

Zdroj Blesk.cz ze dne 10. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Některé banky až příliš nadbíhají žadatelům o hypotéky a návštěva České národní banky (ČNB) je nemine. Její guvernér Jiří Rusnok to uvedl v pondělním rozhovoru pro Hospodářské noviny. Nová praxe bankám sice zakazuje poskytovat hypotéky bez povinně našetřených peněz ze svého, jenže některé bankovní domy to moc neřeší a lidem poskytnou i tak téměř celou žádanou částku. Například pomocí dalšího úvěru.

ČNB by podle Rusnoka mohla zvýšit sazby až na přelomu roku

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 10. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Praha - Česká národní banka by mohla začít se zvyšováním úrokových sazeb na přelomu letošního a příštího roku. Podmínkou je ovšem udržitelný vývoj inflace a její stabilní návrat na úroveň kolem dvou procent. V dnešním rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN) to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok

Kdy se projeví silnější koruna v obchodech? V Rozstřelu...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 10. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Česká národní banka minulý týden přestala uměle oslabovat korunu. Domácí měna je tak po více než třech letech opět svobodná a posiluje. Kdy se to projeví na cenách v obchodech a kam až koruna posílí? Na tyto a další otázky odpoví v úterý od 13:00 v Rozstřelu na iDNES.tv guvernér ČNB Jiří Rusnok. Dotazy lze pokládat již nyní.
    Další články k tématu:
  • Intervence České národní banky skončily. Koruna posílila
  • Nová éra silné koruny: konec superlevných půjček a pád zájmu o dluhopisy
  • GLOSA: Dvacetníček aneb Proč koruna neposkočila jako švýcarský frank

Když jde o úvěry na bydlení, bude ČNB velmi přísná, říká...

Zdroj IHNED.cz ze dne 10. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Guvernér ČNB Jiří Rusnok očekává růst úroků na konci roku či na začátku příštího. "Rozumné posilování kurzu koruny domácí ekonomiku neohrozí," říká. Rusnok varuje, že ČNB bude banky trestat za porušení pravidel pro hypotéky včetně nabídek, které kombinují úvěry na bydlení s jinými půjčkami. Domácí trh práce je podle něj napjatý a více víz pro pracovníky z ciziny, zejména Ukrajiny, by situaci zlepšilo.

Rusnok: Pusťme do Česka cizince

Zdroj IHNED.cz ze dne 10. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka by české ekonomice pomohlo, kdyby firmy mohly snadněji zaměstnávat cizince. "Jsme země zavřená pro import pracovní síly. Podle mě je to fatálně chybné," řekl Rusnok v rozhovoru pro HN. Nynější pravidla podle guvernéra ČNB vedou pouze k nekalé soutěži na trhu: české firmy najímají přes zaměstnanecké agentury nejčastěji Ukrajince, kteří mají pracovní povolení platná v jiné členské zemi Evropské unie.

7. dubna 2017

PENÍZE (KORUNY) podle Leoše Rouska: Obchodování s korunou po...

Zdroj IHNED.cz ze dne 7. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Hospodářské noviny o vybraných událostech ve světě trhů a investic. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok a jeho předchůdce Miroslav Singer hodnotí oslabování koruny kladně. Podle Rusnoka jde slabší koruna na vrub až třetiny z desetiprocentního růstu HDP od roku 2013.

6. dubna 2017

ČNB uvolnila kurz koruny. Co bude dál?

Zdroj Měšec.cz ze dne 6. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Je to jako když se pacient probouzí z narkózy. Taky ještě nevíme, jestli se operace povedla, nebo povedla, vysvětluje guvernér ČNB Jiří Rusnok a nabádá k trpělivosti. Zadní vrátka ale ČNB umožňují intervence kdykoli nastartovat. Devizové intervence zahájila Česká národní banka na 7. listopadu 2013 a zásah byl poměrně výrazný. Za jediný den vydala ČNB 100 miliard korun. To je několikanásobek průměrného denního objemu devizových obchodů na měnovém páru CZK/EUR. Jeden den jste tak na nákup eura potřebovali 25,80 Kč a druhý den už 27 Kč. Právě hranici 27 Kč za euro tehdy ČNB považovala za stěžejní, abychom unikli deflaci. Cílem také bylo vytvořit takové prostředí, ve kterém si trh na hladinu 27 Kč za euro zvykne, a aby tak po skončení intervencí nedošlo k posilování koruny.

S vývojem kurzu koruny po konci intervencí je Rusnok zatím...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Nebudu skrývat, že jsem zatím velmi spokojen, uvedl guvernér České národní banky Jiří Rusnok v pořadu ČT Události, komentáře při hodnocení prvního dne po skončení intervencí ČNB. Dodal však zároveň, že je příliš brzo na zásadní hodnocení. Určitě přijdou větší výkyvy (kurzu koruny), než které jsme zatím viděli, s tím počítáme, uvedl. 

Koruna se probouzí z narkózy. Až se usadí, přijde na řadu...

Zdroj IHNED.cz ze dne 6. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Centrální banka přestala po téměř třech a půl letech bránit koruně v posílení pod 27 korun za euro. Kurz tak ve čtvrtek začala znovu určovat nabídka a poptávka. "Prodlužování kurzového závazku by už nepřinášelo efekty, které by za to stály," řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Konci intervencí se budou věnovat páteční HN.

Kurz koruny bude kolísat, pacient se probouzí z narkózy,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 6. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Prodlužování intervencí ČNB by nepřineslo odpovídající efekt, a tak centrální banka ve čtvrtek přistoupila ke konci umělého oslabování kurzu koruny. Guvernér ČNB Jiří Rusnok na mimořádné tiskové konferenci vysvětloval, proč se tak stalo. A přirovnal současný stav k probouzení pacienta z narkózy. Varoval přitom před tím, že kurz koruny nyní bude kolísat.

Koruna sílí. Konec intervencí ji vyhoupl proti euru o...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

ČNB ukončila režim devizových intervencí, které oslabovaly českou měnu nad hranicí 27 korun za euro. Koruna následně začala převážně posilovat, což znamená, že jedno euro stojí méně korun. Během odpoledne se měna dostala až pod 26,60 koruny za euro. Kolem 17:30 se pohybovala na nejsilnější denní úrovni kolem 26,56 Kč za euro, poté začala oslabovat. Guvernér ČNB Jiří Rusnok to v Událostech ČT po 19. hodině označil za velmi mírnou rozkolísanost. „Jsme připraveni na mnohem výraznější posuny kurzu,“ řekl. Koruna během dne posilovala také vůči americkému dolaru a britské libře. 

3. dubna 2017

Jak ovlivní vaši peněženku konec devizových intervencí?

Zdroj Měšec.cz ze dne 3. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Česká národní banka letos (možná) přestane bojovat proti silné koruně. Jak se bude chovat koruna po ukončení kurzového závazku a jak to ovlivní naše peněženky? Česká národní banka už dlouho proti silné koruně bojovat nebude. Od dubna může devizové intervence podle jejího guvernéra Jiřího Rusnoka ukončit takřka kdykoli. Podle ekonomů bude ukončení kurzového závazku, který trvá přes tři roky, jednou z hlavních ekonomických událostí letošního roku. Co se ale podle analytiků bude dít po ukončení intervencí a jak to ovlivní obyčejné lidi?

Guvernér Ruskok si loni přišel na tři miliony korun

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 3. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Praha - Guvernér České národní banky Jiří Rusnok si loni v centrální bance vydělal 3,17 milionu korun čistého. Ve funkci guvernéra působí od loňského 1. července, předtím byl členem bankovní rady. Nejméně si ve vedení ČNB vydělali noví členové rady, Vojtěch Benda a Tomáš Nidetzký, kteří se stali jejími členy k loňskému 1. červenci.

Rusnok loni vydělal 3,2 milionu, přes tři miliony platila...

Zdroj IHNED.cz ze dne 3. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Česká národní banka uvedla ve své výroční zprávě mzdy členů bankovní rady. Z ní vyplynulo, že guvernér ČNB Jiří Rusnok si za rok 2016 přišel na téměř 3,2 milionu korun. Tři miliony čistého si v bankovní radě ČNB vydělali ještě viceguvernér Mojmír Hampl a druhý viceguvernér Vladimír Tomšík.

Vládce intervencí Rusnok: Za rok si vydělal přes 3 miliony...

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 4. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok si loni v centrální bance vydělal 3,17 milionu korun čistého. Ve funkci guvernéra působí od loňského 1. července, předtím byl členem bankovní rady. Nejméně si ve vedení ČNB vydělali noví členové rady, Vojtěch Benda a Tomáš Nidetzký, kteří se stali jejími členy k loňskému 1. červenci. Centrální banka to uvedla ve své roční zprávě o výsledku hospodaření, kterou předložila poslancům.

31. března 2017

Konec intervencí v on-line reportáži: Stabilní kurz koruny...

Zdroj IHNED.cz ze dne 31. 3. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Na čtvrtečním zasedání bankovní rada ČNB rozhodla, že bude pokračovat v režimu devizových intervencí s cílem udržet kurz české měny nad úrovní 27 korun za euro. Na rozdíl od předchozích zasedání však už centrální bankéři neuvedli pravděpodobný termín ukončení intervencí. Podle guvernéra Jiřího Rusnoka šlo o záměr.

30. března 2017

Koruna posílí z minuty na minutu, zbavte se eur. Ekonomka:...

Zdroj Blesk.cz ze dne 30. 3. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

Na kurz 27 korun za jedno euro rychle zapomeňte, česká měna nejspíš už brzy skokově posílí. Devizové intervence, kterými Česká národní banka (ČNB) „dusila“ měnu na této hladině, můžou skončit kdykoli počínaje prvním dubnem. Uvedl to šéf centrální banky Jiří Rusnok, který zároveň upozornil, že ČNB nebude zveřejňovat možné scénáře načasování konce kurzového závazku. Ekonomka Markéta Šichtařová pro Blesk.cz uvedla, že koruna může posílit už v pondělí – o víkendu jsou totiž obchody s ní minimální.

Rusnok: Konec intervencí může nastat prakticky kdykoli

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 30. 3. 2017  •  Jiří Rusnok  •  0

/ANKETA/- Konec režimu devizových intervencí může nastat kdykoliv po konci tzv. tvrdého závazku, tedy od dubna, řekl dnes guvernér ČNB Jiří Rusnok. Zároveň upozornil, že centrální banka již nebude zveřejňovat možné scénáře načasování konce kurzového závazku.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.