Index vlivu Tomáš Sedláček - Index vlivu v podnikání

Tomáš Sedláček
 
 

Česko míří zpět do země nikoho, prohlásil ekonom Sedláček na Colours of Ostrava

Dvacet osm let od pádu komunismu lze rozdělit na dva poločasy, což letos vychází na 14 let od vstupu České republiky do Evropské unie. Do té doby se tady sice dělo hodně špatných věcí, korumpovalo se, kradlo a transformace nebyla optimální, ale určitě byla lepší než v okolních zemích. Tak hodnotí mezinárodně respektovaný ekonom Tomáš Sedláček vývoj po roce 1989. „Pak nám ale došla síla. Česká republika se zastavila na místě a teď se veškerými zpětnými tryskami ve svém politickém arsenálu snaží sama sebe vmanévrovat zpět do země nikoho,“ prohlásil v debatě na téma „Evropa od euforie k vystřízlivění“, která byla součástí diskuzní scény prvního dne festivalu Colours of Ostrava 2017.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
17.15Vliv / význam klesá
 

Jak nás Tomáš Sedláček ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Tomáš Sedláček v poslední době

 

20. červenece 2017

Česko míří zpět do země nikoho, prohlásil ekonom Sedláček na...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 20. 7. 2017  •  Tomáš Sedláček  •  1

Dvacet osm let od pádu komunismu lze rozdělit na dva poločasy, což letos vychází na 14 let od vstupu České republiky do Evropské unie. Do té doby se tady sice dělo hodně špatných věcí, korumpovalo se, kradlo a transformace nebyla optimální, ale určitě byla lepší než v okolních zemích. Tak hodnotí mezinárodně respektovaný ekonom Tomáš Sedláček vývoj po roce 1989. „Pak nám ale došla síla. Česká republika se zastavila na místě a teď se veškerými zpětnými tryskami ve svém politickém arsenálu snaží sama sebe vmanévrovat zpět do země nikoho,“ prohlásil v debatě na téma „Evropa od euforie k vystřízlivění“, která byla součástí diskuzní scény prvního dne festivalu Colours of Ostrava 2017.

15. června 2017

Z evropských fondů opravujeme školy, ale eura se bojíme,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 15. 6. 2017  •  Tomáš Sedláček  •  0

Neschopnost se jednou pro něco rozhodnout a jít za tím, to Českou republiku „šíleně ekonomicky brzdí“,  uvedl v pořadu Interview ČT24 ekonom Tomáš Sedláček. Reagoval tím na současnou diskusi, zda přijmout euro. Podle něho Česko už 14 let řeší otázku, kterou již má dořešenou.

18. května 2017

Na hrubý pytel hrubý Sobotka

Zdroj IHNED.cz ze dne 18. 5. 2017  •  Tomáš Sedláček  •  0

Nepřestává mě fascinovat, jak dokáže prezident jakékoli země tak urážet vlastní lidi a tak nehorázně se lísat k Rusku či Číně. Premiér Sobotka vyslyšel - i když se zpožděním - naléhavou Pithartovu prosbu ze známého rudolfinského projevu: Postavte se této síle zla. Buď vyhraje slušnost, nebo se tu všichni požereme, píše ekonom Tomáš Sedláček.

14. května 2017

Leonardo Plus - S ekonomem Tomášem Sedláčkem o...

Zdroj Český rozhlas - Věda a technika ze dne 14. 5. 2017  •  Tomáš Sedláček  •  0

S ekonomem Tomášem Sedláčkem o francouzských volbách, ověřování faktů a o hodnotách humanismu a spolupráce. O tzv. digitální demenci a o tom, jestli je na pobytu dětí u počítače opravdu něco nezdravého, nebo je to jen náš pocit. Připravil Marek Kuchařík.

28. dubna 2017

SVĚT: Postavte tu zeď, pane Trumpe!

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 28. 4. 2017  •  Tomáš Sedláček  •  0

„Jak je možné, že v tak technicky pokročilém světě stále tak zarputile bojujeme s démony minulosti?“ ptá se Tomáš Sedláček.

27. dubna 2017

Komentář Tomáše Sedláčka: Nacionalismem proti digitalizaci

Zdroj IHNED.cz ze dne 27. 4. 2017  •  Tomáš Sedláček  •  0

Na jedné straně se celá planeta propojuje internetem, přesto se největší světová velmoc chystá stavět kolem svých hranic zeď. Chováme se jako vojevůdci, kteří chtějí vyhrát válku pomocí překonané strategie z válek minulých. Přitom například postupující digitalizace přináší celou řadu znepokojivých otázek, na něž dosud nikdo nenašel odpověď.

24. dubna 2017

Nabídka na Holíka nepřišla. Rachůnek? Jedna z variant,...

Zdroj Deník.cz - Sport ze dne 24. 4. 2017  •  Tomáš Sedláček  •  0

/ROZHOVOR/ Se třemi staronovými tvářemi v pondělí zahájili letní přípravu v útrobách PSG arény hokejisté PSG Zlín. V posilovně nechyběl ani navrátilec David Nosek společně s obráncem Tomášem Valentou a Pavlem Sedláčkem.

17. dubna 2017

Kde jsme

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 17. 4. 2017  •  Tomáš Sedláček  •  0

Ekonom Tomáš Sedláček psal – četl jsem v iHned –, že se hrneme do země nikoho, mezi Ukrajinu a Bělorusko. Není sám, kdo vynáší podobné soudy. Na stejné rétorice staví své uvažování kupříkladu Jiří Pehe. Dlužno ale podotknout, že Jiří Pehe nepřekračuje meze soudnosti, kdežto maxima Tomáše Sedláčka vyráží dech.

25. března 2017

Divadlo dobra a zla. Slováci převedli Sedláčkův bestseller...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 25. 3. 2017  •  Tomáš Sedláček  •  0

Bratislavské divadlo Štúdio L+S v sobotní premiéře představí divadelní adaptaci Ekonomie dobra a zla, úspěšné a široce překládané knihy českého ekonoma Tomáše Sedláčka. Inscenaci s podtitulem Dva manažeři na dně nastudovali herci Ján Jackuliak a Gregor Hološka a na jevišti se objeví i autor knižní předlohy.

23. února 2017

66 otázek Luďka Staňka: Nejsem popekonom, říká Tomáš...

Zdroj IHNED.cz ze dne 23. 2. 2017  •  Tomáš Sedláček  •  0

Systém je jasný: 66 otázek připravených na tělo. Zpovídaný by měl odpovídat bez velké přípravy. Ekonom Tomáš Sedláček se dlouze zamyslel nad tím, jak se má. Pouhé čtyři otázky mu ale trvalo, než se dostal k Donaldu Trumpovi. Prozradil také, že naposledy se popral s Davidem Černým.

5. ledna 2017

Komentář Tomáše Sedláčka: Kamkoliv se vydáte, budete kolem...

Zdroj IHNED.cz ze dne 5. 1. 2017  •  Tomáš Sedláček  •  0

Rozhlédněte se teď kolem sebe - vidíte věci, jež jsou umělé a které dávají smysl jen ve spojitosti s člověkem. Pokud si myslíte, že tomuto umělému světu uniknete tím, že si uděláte výpravu do Tibetu, nezapomínejte, že budete vždy turistou. Kamkoliv se vydáte, budete kolem sebe mít neviditelný (umělý) ochranný kondom západní společnosti.

22. listopadu 2016

Kniha ekonoma Sedláčka a hostů věští, jak se změní svět....

Zdroj IHNED.cz ze dne 22. 11. 2016  •  Tomáš Sedláček  •  4

V novém futurologickém sborníku ekonoma Tomáše Sedláčka dvacet osobností dumá, kam se svět pohne v jejich oboru. Například podnikatel Zbyněk Frolík tvrdí, že podnikání se stane komplikovanější. V knize jsou však i propadáky. Třeba nadsázka Cyrila Höschla o Evropě rozdělené na jeden tábor ovládaný islámem a druhý Moskvou.

10. listopadu 2016

Češi jsou se životem spokojení. Odborníci ale vidí tři...

Zdroj IHNED.cz ze dne 10. 11. 2016  •  Tomáš Sedláček  •  2

Politici by se měli zaměřit na důchodovou reformu. To je jedno z doporučení, která uslyší účastníci čtvrteční konference s názvem "Česko: Jak jsme na tom?". Studie kvality života, na níž se podíleli třeba Michael Žantovský nebo Tomáš Sedláček, varuje i před nedostatky v péči o duševně nemocné, kterých přibývá. Zabývá se také odlivem vzdělaných a talentovaných Čechů do zahraničí.

6. listopadu 2016

Ekonom Sedláček, reklamní tvůrce Jaroš či ekolog Moldan v...

Zdroj IHNED.cz ze dne 6. 11. 2016  •  Tomáš Sedláček  •  1

Nakladatelství 65. pole vydalo knihu, v níž se ekonom Tomáš Sedláček ptá, jak bude svět vypadat za dvacet let. Do knihy přispěli ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek, ekolog Bedřich Moldan či reklamní tvůrce Martin Jaroš. "Líbila se mi myšlenka knihy od dvaceti chytrých lidí, kteří mohou otevírat čtenářům nové perspektivy," uvedl nakladatel.

Ekonom Sedláček s kolegy odhadují, jaký bude svět za 20 let

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 6. 11. 2016  •  Tomáš Sedláček  •  2

Praha - Ekonom Tomáš Sedláček a jeho hosté si v knize s názvem 2036 kladou otázku, jak bude vypadat svět za 20 let. O tématu píší vedle Sedláčka například fotbalista Petr Čech, psycholog Cyril Höschl, herec Vojtěch Kotek či novinář Jindřich Šídlo. Autoři se zamýšlejí nad tím, jak se v následujících dekádách změní jejich obor i společnost.

12. října 2016

Festival filmů o přírodě a udržitelném rozvoji se Sedláčkem...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 12. 10. 2016  •  Tomáš Sedláček  •  2

Známý ekonom Tomáš Sedláček či filmař Steve Lichtag navštíví festival Ekotopfilm, který se koná 15.–19. října v pražském Hotelu Olšanka.

Letošní Forum 2000 otevře témata nedostatku odvahy a...

Zdroj IHNED.cz ze dne 12. 10. 2016  •  Tomáš Sedláček  •  1

V Praze se od 16. do 19. října uskuteční 20. ročník mezinárodní konference Forum 2000. O odvaze, vizích a odpovědnosti promluví mimo jiné slovenský prezident Andrej Kiska, filozof Tomáš Halík, ekonom Tomáš Sedláček či Jeho Svatost dalajlama. Kde jsou dnes osobnosti, jako byl Václav Havel nebo Winston Churchill, budou se ptát.

8. října 2016

Úvod Festivalu spisovatelů patřil debatě o zločinu a trestu

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 8. 10. 2016  •  Tomáš Sedláček  •  1

Praha - Hlavní host Festivalu spisovatelů, spisovatel Chuck Palahniuk, odmítl hned první den festivalové motto, které zní Zločin a trest. Při úvodní debatě v sobotu po odvyprávění jedné ze svých drsných anekdot řekl, že odmítá tezi příčinné souvislosti. Jediná teze, která podle něj platí, je ta, že žádný dobrý skutek nezůstane po zásluze nepotrestán. Debaty moderované ekonomem Tomášem Sedláčkem se zúčastnili alžírský autor Kámel Daúd a egyptský básník Mohamed Metwalli a otázky viny a trestu vztahovali také k dnešnímu prožívání náboženství i politiky.

7. října 2016

Filmový festival v Praze představí snímky s ekologickou...

Zdroj IHNED.cz ze dne 7. 10. 2016  •  Tomáš Sedláček  •  1

V Praze za týden startuje hlavní soutěžní část filmového festivalu Ekotopfilm. Představí okolo osmdesátky filmů, které upozorní na globální i místní ekologické problémy. Na festivalu mimo jiné vystoupí i ekonom Tomáš Sedláček.

25. června 2016

Britové otevřeli Pandořinu skřínku, je to začátek konce...

Zdroj IHNED.cz ze dne 25. 6. 2016  •  Tomáš Sedláček  •  5

Velká Británie byla velmoc, teď se z ní stává "Malá Británie". A z londýnského bankovního centra City bude vesnice, ekonomické centrum Evropy totiž nemůže být mimo EU, říká ekonom Tomáš Sedláček. Podle něj kvůli brexitu můžeme stát na počátku další ekonomické krize.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.