Index vlivu Eliška Wagnerová - Index vlivu v politice

 
 

Právnička a bezpartijní politička

 
 

Wagnerová má stavbu podzemní železnice v Brně za nereálnou

Brno - Senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová (SZ) považuje stavbu podzemní železnice v Brně téměř za nereálnou. Řekla to dnes novinářům v Brně. Stejně jako Zelení...

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
49.7Vliv / význam roste
 

Jak nás Eliška Wagnerová ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Eliška Wagnerová v poslední době

 

28. února 2018

Wagnerová má stavbu podzemní železnice v Brně za nereálnou

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 28. 2. 2018  •  Eliška Wagnerová  •  0

Brno - Senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová (SZ) považuje stavbu podzemní železnice v Brně téměř za nereálnou. Řekla to dnes novinářům v Brně. Stejně jako Zelení...

7. prosince 2017

POLITIKA: Neústavní volební systém?

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 7. 12. 2017  •  Eliška Wagnerová  •  1

Senátoři za STAN a také Eliška Wagnerová, někdejší členka Ústavního soudu, poslali stížnost na systém voleb do Poslanecké sněmovny k Ústavnímu soudu. Stěžují si na „nerovné podmínky“.

6. prosince 2017

Ústavní soudci možná přijdou o úplnou přestupkovou imunitu

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 6. 12. 2017  •  Eliška Wagnerová  •  1

Praha - Ústavní soudci možná po vzoru zákonodárců přijdou o úplnou přestupkovou imunitu. Návrh jejich bývalé kolegyně, senátorky Elišky Wagnerová (za Zelené), dnes schválil Senát....

17. září 2017

Má okradený právo zveřejnit fotografii zloděje? S pokutou...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 9. 2017  •  Eliška Wagnerová  •  1

Řada právních expertů se podivuje nad rozhodnutím Ústavního soudu, který nezrušil pokutu pro majitele obchodu s jízdními koly, jenž ji dostal za to, že na Facebooku zveřejnil fotografii zloděje. Zatímco Ústavní soud tvrdí, že ochrana osobnosti – i když je to osobnost dnes již odsouzeného zloděje – má přednost, opačný názor má například bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová nebo odborník na ústavní právo Václav Pavlíček. Pokutou za snímek zloděje se pro 168 hodin zabývali Jan Novák a Martin Mikule.

17. červenece 2017

Wagnerová: Ústavní novela o zbraních je potenciálně...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 7. 2017  •  Eliška Wagnerová  •  2

Kontroverzní změna Ústavy, která má dát majitelům legálně držených zbraní možnost zasáhnout v případě potřeby k obraně Česka, velice snadno proplula sněmovnou. Větší problémy však zřejmě bude mít v Senátu. Třeba bývalá ústavní soudkyně a současná senátorka Eliška Wagnerová označuje normu za ostudnou, a dokonce i potenciálně nebezpečnou: lidé by totiž vyhodnocovali sami, kdy už zasáhnout. Ptala se Světlana Witowská.

13. června 2017

Vyšší přídavky na děti mají získat jen zaměstnaní

Zdroj nasepenize ze dne 13. 6. 2017  •  Eliška Wagnerová  •  4

Senát minulý týden ve čtvrtek schválil novelu zákona o státní sociální podpoře, která zavádí celou řadu změn. Jednou z nich je i to, že rodinám, kde rodiče pracují, či čerpají dávky nemocenského pojištění nebo podporu v nezaměstnanosti, se zvýší přídavky o 300 korun. To je ale podle Jiřího Dienstbiera a Elišky Wagnerové diskriminační, podle nich nelze děti diskriminovat na základě toho, v jaké rodině se narodí.

16. května 2017

POLITIKA: Wagnerová vs. Pelikán

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 16. 5. 2017  •  Eliška Wagnerová  •  1

Podle upoutávek se měl v neděli 14. května 2017 v Otázkách Vymývače mozků (pardon, v Otázkách Václava Moravce) uskutečnit duel ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a senátorky Elišky Wagnerové.

30. září 2016

Ústavní soudci možná přijdou o úplnou přestupkovou imunitu

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 30. 9. 2016  •  Eliška Wagnerová  •  10

Praha - Ústavní soudci možná po vzoru zákonodárců přijdou o úplnou přestupkovou imunitu. Navrhla to jejich bývalá kolegyně, senátorka Eliška Wagnerová (za SZ). Její novelu o Ústavním soudu by horní komora mohla projednávat na říjnové schůzi.

8. září 2016

Wagnerová: Horáčkovo odmítnutí Kroměřížské výzvy je...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 8. 9. 2016  •  Eliška Wagnerová  •  5

Politický kalkul, tak označila v rozhovoru pro server Novinky.cz senátorka Eliška Wagnerová krok Michala Horáčka, který odmítl podporu Kroměřížské výzvy. Textař si je podle ní vědom skutečnosti, že výzva nemá ve společnosti dostatečnou podporu. Sama nevyloučila, že by Horáčka, pokud bude kandidovat, v příští prezidentské volbě podpořila.

14. červenece 2016

Daň z nabytí nemovitosti bude nově platit výhradně kupující,...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 14. 7. 2016  •  Eliška Wagnerová  •  4

Daň z nabytí nemovitosti bude nově platit výhradně kupující, schválil Senát. Zákon míří k prezidentu republiky. Senátoři Pavel Eybert z ODS a Ivo Valenta marně volali pro zrušení daně. To, že je čtyřprocentní daň vysoká a „za nic“ kritizovala i senátorka Eliška Wagnerová.
    Další články k tématu:
  • Daň z nabytí nemovitosti bude hradit jen kupující, její zrušení neprošlo

29. června 2016

Plné odškodnění dovolenkářů: Pojišťovny zuří, státu se...

Zdroj Blesk.cz ze dne 29. 6. 2016  •  Eliška Wagnerová  •  2

Soudy mohou už brzy řešit řadu zbytečných a finančně nákladných sporů týkajících se náhrady ceny zájezdu v případě úpadku cestovní kanceláře. Současná česká legislativa totiž podle senátorky a bývalé ústavní soudkyně Elišky Wagnerové nerespektuje evropské právo ani judikaturu Ústavního soudu. Ve výsledku by tak stát mohl doplácet na náklady všech individuálních soudních řízení, protože soudní poplatky je zdaleka nepokryjí. Stačila by přitom jednoduchá změna zákona.

3. března 2016

„Brzdi se svými výroky,“ vzkázali Zemanovi senátoři. Veleba...

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 3. 2016  •  Eliška Wagnerová  •  4

Prezident Miloš Zeman by se měl ve svých výrocích mírnit a neměl by vystupovat ze své ústavní role. Vzkázali mu to senátoři v usnesení, které horní komora přijala 18 hlasy. Chování a výroky prezidenta horní komora neřešila poprvé. Už jednou rozhodla, že hlava státu neporušuje Ústavu, i když je jeho jednání na hraně. Na obranu prezidenta vystoupil jeho tradiční ochránce Jan Veleba (SPO), kterého kolegyně Eliška Wagnerová (BEZPP) označila za „rytíře v bílé zbroji“. Proti Zemanovi naopak vystoupil šéf senátorů ODS Jaroslav Kubera.

31. ledna 2016

Z klávesnice Tomáše Procházky: O cestě Zelených doleva

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 31. 1. 2016  •  Eliška Wagnerová  •  3

"Asi už stárneme, když se náš spolužák z vysoké školy stal předsedou strany," napsala mi žertem o víkendu kamarádka, když Matěje Stropnického zvolila Strana zelených do svého čela. Už tenkrát jsem měl pocit, že jedněm přišel neuvěřitelně charismatický a burcující k diskusi, druhým naopak lezl na nervy tím, že jim připadal konfliktní, pro to, co hlásal, jak se u toho tvářil a možná působil drze. Jakkoli je složitá postava, s nikým si ho nespletete. Ruku na srdce, kterého dalšího „zeleného" znáte (snad jen s výjimkou úspěšných senátorů za SZ od Václava Lásky po Elišku Wagnerovou)?

4. října 2015

Pelikán: Soudní spory kvůli zadržování běženců zvládneme

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 4. 10. 2015  •  Eliška Wagnerová  •  5

Případné větší množství soudních sporů kvůli zadržování běženců v detenčních zařízeních by pro českou justici nemělo znamenat problém. V Otázkách Václava Moravce to řekl ministr spravedlnosti Robert Pelikán (nestr. za ANO). Před těmito spory minulý týden v polední diskusi České televize varovala senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová. Pelikán nicméně navštívil detenční zařízení v Bělé-Jezové, kde je podle něj situace pro běžence v některých aspektech horší než ve vězení.

27. září 2015

Česko může za zacházení s uprchlíky hrozit žaloba, tvrdí...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 27. 9. 2015  •  Eliška Wagnerová  •  4

Praha – Česku podle senátorky a bývalé ústavní soudkyně Elišky Wagnerové hrozí žaloba k Soudnímu dvoru Evropské unie za to, že děti uprchlíků dává do detenčních zařízení. Řekla to dnes v Otázkách Václava Moravce na ČT. Podle ministra vnitra Milana Chovance ale Česká republika do písmene dodržuje evropské právo.

Česku může za zacházení s uprchlíky hrozit žaloba, varuje...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 27. 9. 2015  •  Eliška Wagnerová  •  3

Podle senátorky a bývalé ústavní soudkyně Elišky Wagnerové by Česku mohla hrozit žaloba k Soudnímu dvoru Evropské unie za to, že děti uprchlíků dává do detenčních zařízení. Řekla to v neděli v Otázkách Václava Moravce na ČT. Podle ministra vnitra Milana Chovance ale Česká republika do písmene dodržuje evropské právo.

Wagnerová: ČR si koleduje o žalobu kvůli uprchlíkům v detenci

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 9. 2015  •  Eliška Wagnerová  •  4

Česká republika si v souvislosti s umísťováním uprchlíků do detenčních zařízení vážně koleduje o žalobu u mezinárodního soudu pro lidská práva, varovala v Otázkách Václava Moravce bývalá ústavní soudkyně a dnes senátorka Eliška Wagnerová. Poukázala třeba na to, že děti uprchlíků by v detenci vůbec být neměly.

Wagnerová: Česku hrozí za zacházení s uprchlíky žaloba

Zdroj Tyden.cz ze dne 27. 9. 2015  •  Eliška Wagnerová  •  4

Česku podle senátorky a bývalé ústavní soudkyně Elišky Wagnerové hrozí žaloba k Soudnímu dvoru Evropské unie za to, že děti uprchlíků dává do detenčních zařízení. Podle ministra vnitra Milana Chovance ale Česká republika do písmene dodržuje evropské právo.

25. listopadu 2014

Senátorský klub zelených se rozpadl kvůli odchodu Libora...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 25. 11. 2014  •  Eliška Wagnerová  •  10

Praha – Senátorský klub Zelení – nezávislí se za necelé tři týdny po svém vzniku rozpadl. Opustil jej Libor Michálek (za Piráty). Klub měl minimální počet pěti členů a Michálkovým odchodem zanikl, oznámili to dnes zbývající členové frakce v čele s její dosavadní předsedkyní Eliškou Wagnerovou (za SZ). Vyjádření Michálka redakce zjišťuje.

1. června 2014

Wagnerová napsala zákon, který ruší pětiprocentní hranici u...

Zdroj IHNED.cz ze dne 1. 6. 2014  •  Eliška Wagnerová  •  11

Bývalá ústavní soudkyně a senátorka Eliška Wagnerová začne prosazovat, aby se snížila hranice, kterou musí strany ve volbách překonat pro získání mandátu. Sepsala už proto novelu zákona. Například v komunálních volbách by hranice vůbec neexistovala.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.