Index vlivu Eliška Wagnerová - Index vlivu v politice

 
 

Právnička a bezpartijní politička

 
 

Ústavní soudci možná přijdou o úplnou přestupkovou imunitu

Praha - Ústavní soudci možná po vzoru zákonodárců přijdou o úplnou přestupkovou imunitu. Navrhla to jejich bývalá kolegyně, senátorka Eliška Wagnerová (za SZ). Její novelu o Ústavním soudu by horní komora mohla projednávat na říjnové schůzi.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
51.4Vliv / význam roste
 

Jak nás Eliška Wagnerová ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Eliška Wagnerová v poslední době

 

30. září 2016

Ústavní soudci možná přijdou o úplnou přestupkovou imunitu

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 30. 9. 2016  •  Eliška Wagnerová  •  7

Praha - Ústavní soudci možná po vzoru zákonodárců přijdou o úplnou přestupkovou imunitu. Navrhla to jejich bývalá kolegyně, senátorka Eliška Wagnerová (za SZ). Její novelu o Ústavním soudu by horní komora mohla projednávat na říjnové schůzi.

8. září 2016

Wagnerová: Horáčkovo odmítnutí Kroměřížské výzvy je...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 8. 9. 2016  •  Eliška Wagnerová  •  2

Politický kalkul, tak označila v rozhovoru pro server Novinky.cz senátorka Eliška Wagnerová krok Michala Horáčka, který odmítl podporu Kroměřížské výzvy. Textař si je podle ní vědom skutečnosti, že výzva nemá ve společnosti dostatečnou podporu. Sama nevyloučila, že by Horáčka, pokud bude kandidovat, v příští prezidentské volbě podpořila.

14. červenece 2016

Daň z nabytí nemovitosti bude nově platit výhradně kupující,...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 14. 7. 2016  •  Eliška Wagnerová  •  1

Daň z nabytí nemovitosti bude nově platit výhradně kupující, schválil Senát. Zákon míří k prezidentu republiky. Senátoři Pavel Eybert z ODS a Ivo Valenta marně volali pro zrušení daně. To, že je čtyřprocentní daň vysoká a „za nic“ kritizovala i senátorka Eliška Wagnerová.
    Další články k tématu:
  • Daň z nabytí nemovitosti bude hradit jen kupující, její zrušení neprošlo

29. června 2016

Plné odškodnění dovolenkářů: Pojišťovny zuří, státu se...

Zdroj Blesk.cz ze dne 29. 6. 2016  •  Eliška Wagnerová  •  1

Soudy mohou už brzy řešit řadu zbytečných a finančně nákladných sporů týkajících se náhrady ceny zájezdu v případě úpadku cestovní kanceláře. Současná česká legislativa totiž podle senátorky a bývalé ústavní soudkyně Elišky Wagnerové nerespektuje evropské právo ani judikaturu Ústavního soudu. Ve výsledku by tak stát mohl doplácet na náklady všech individuálních soudních řízení, protože soudní poplatky je zdaleka nepokryjí. Stačila by přitom jednoduchá změna zákona.

3. března 2016

„Brzdi se svými výroky,“ vzkázali Zemanovi senátoři. Veleba...

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 3. 2016  •  Eliška Wagnerová  •  3

Prezident Miloš Zeman by se měl ve svých výrocích mírnit a neměl by vystupovat ze své ústavní role. Vzkázali mu to senátoři v usnesení, které horní komora přijala 18 hlasy. Chování a výroky prezidenta horní komora neřešila poprvé. Už jednou rozhodla, že hlava státu neporušuje Ústavu, i když je jeho jednání na hraně. Na obranu prezidenta vystoupil jeho tradiční ochránce Jan Veleba (SPO), kterého kolegyně Eliška Wagnerová (BEZPP) označila za „rytíře v bílé zbroji“. Proti Zemanovi naopak vystoupil šéf senátorů ODS Jaroslav Kubera.

31. ledna 2016

Z klávesnice Tomáše Procházky: O cestě Zelených doleva

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 31. 1. 2016  •  Eliška Wagnerová  •  2

"Asi už stárneme, když se náš spolužák z vysoké školy stal předsedou strany," napsala mi žertem o víkendu kamarádka, když Matěje Stropnického zvolila Strana zelených do svého čela. Už tenkrát jsem měl pocit, že jedněm přišel neuvěřitelně charismatický a burcující k diskusi, druhým naopak lezl na nervy tím, že jim připadal konfliktní, pro to, co hlásal, jak se u toho tvářil a možná působil drze. Jakkoli je složitá postava, s nikým si ho nespletete. Ruku na srdce, kterého dalšího „zeleného" znáte (snad jen s výjimkou úspěšných senátorů za SZ od Václava Lásky po Elišku Wagnerovou)?

4. října 2015

Pelikán: Soudní spory kvůli zadržování běženců zvládneme

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 4. 10. 2015  •  Eliška Wagnerová  •  4

Případné větší množství soudních sporů kvůli zadržování běženců v detenčních zařízeních by pro českou justici nemělo znamenat problém. V Otázkách Václava Moravce to řekl ministr spravedlnosti Robert Pelikán (nestr. za ANO). Před těmito spory minulý týden v polední diskusi České televize varovala senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová. Pelikán nicméně navštívil detenční zařízení v Bělé-Jezové, kde je podle něj situace pro běžence v některých aspektech horší než ve vězení.

27. září 2015

Česko může za zacházení s uprchlíky hrozit žaloba, tvrdí...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 27. 9. 2015  •  Eliška Wagnerová  •  3

Praha – Česku podle senátorky a bývalé ústavní soudkyně Elišky Wagnerové hrozí žaloba k Soudnímu dvoru Evropské unie za to, že děti uprchlíků dává do detenčních zařízení. Řekla to dnes v Otázkách Václava Moravce na ČT. Podle ministra vnitra Milana Chovance ale Česká republika do písmene dodržuje evropské právo.

Česku může za zacházení s uprchlíky hrozit žaloba, varuje...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 27. 9. 2015  •  Eliška Wagnerová  •  2

Podle senátorky a bývalé ústavní soudkyně Elišky Wagnerové by Česku mohla hrozit žaloba k Soudnímu dvoru Evropské unie za to, že děti uprchlíků dává do detenčních zařízení. Řekla to v neděli v Otázkách Václava Moravce na ČT. Podle ministra vnitra Milana Chovance ale Česká republika do písmene dodržuje evropské právo.

Wagnerová: ČR si koleduje o žalobu kvůli uprchlíkům v detenci

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 9. 2015  •  Eliška Wagnerová  •  3

Česká republika si v souvislosti s umísťováním uprchlíků do detenčních zařízení vážně koleduje o žalobu u mezinárodního soudu pro lidská práva, varovala v Otázkách Václava Moravce bývalá ústavní soudkyně a dnes senátorka Eliška Wagnerová. Poukázala třeba na to, že děti uprchlíků by v detenci vůbec být neměly.

Wagnerová: Česku hrozí za zacházení s uprchlíky žaloba

Zdroj Tyden.cz ze dne 27. 9. 2015  •  Eliška Wagnerová  •  3

Česku podle senátorky a bývalé ústavní soudkyně Elišky Wagnerové hrozí žaloba k Soudnímu dvoru Evropské unie za to, že děti uprchlíků dává do detenčních zařízení. Podle ministra vnitra Milana Chovance ale Česká republika do písmene dodržuje evropské právo.

25. listopadu 2014

Senátorský klub zelených se rozpadl kvůli odchodu Libora...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 25. 11. 2014  •  Eliška Wagnerová  •  9

Praha – Senátorský klub Zelení – nezávislí se za necelé tři týdny po svém vzniku rozpadl. Opustil jej Libor Michálek (za Piráty). Klub měl minimální počet pěti členů a Michálkovým odchodem zanikl, oznámili to dnes zbývající členové frakce v čele s její dosavadní předsedkyní Eliškou Wagnerovou (za SZ). Vyjádření Michálka redakce zjišťuje.

1. června 2014

Wagnerová napsala zákon, který ruší pětiprocentní hranici u...

Zdroj IHNED.cz ze dne 1. 6. 2014  •  Eliška Wagnerová  •  10

Bývalá ústavní soudkyně a senátorka Eliška Wagnerová začne prosazovat, aby se snížila hranice, kterou musí strany ve volbách překonat pro získání mandátu. Sepsala už proto novelu zákona. Například v komunálních volbách by hranice vůbec neexistovala.

26. května 2014

Pětiprocentní limit

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 26. 5. 2014  •  Eliška Wagnerová  •  10

Laťkou pro vstup do poslanecké sněmovny je u nás pro politickou stranu či hnutí pět procent. Přelezeš a jsi tam, nedosáhneš, nejsi tam. Při posledních volbách na pětiprocentní limit doplatili zelení a Piráti, křeslo jim uteklo o vlas. Kolem pětiprocentního limitu je debata už delší dobu, teď ji obnovili Piráti a přidala se k nim skupina senátorů v čele s Eliškou Wagnerovou.

Wagnerová chce novelou zrušit pětiprocentní limit pro vstup...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 26. 5. 2014  •  Eliška Wagnerová  •  10

Praha - Senátoři v čele s někdejší ústavní soudkyní Eliškou Wagnerovou (za SZ) připravili novelu zákona, jejímž cílem je zrušení podmínky získání pěti procent hlasů pro vstup...

Wagnerová chce novelou zrušit pětiprocentní limit pro vstup...

Zdroj ČN - Z domova ze dne 26. 5. 2014  •  Eliška Wagnerová  •  10

Praha - Senátoři v čele s někdejší ústavní soudkyní Eliškou Wagnerovou (za SZ) připravili novelu zákona, jejímž cílem je zrušení podmínky získání pěti procent hlasů pro vstup...

Bartoš pro změnu zákona: Máme 1/21 hlasů, chceme mandát

Zdroj ČT24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 5. 2014  •  Eliška Wagnerová  •  10

Praha – Zrušit hranici 5 procent k získání mandátu v Evropském parlamentu chtějí hned dvě strany, které skončily těsně pod touto hranicí. Česká pirátská strana hodlá napadnout výsledek evropských voleb u Ústavního soudu. Stížnost plánují podat i Zelení. A prolomit pětiprocentní hranici chtějí i senátoři v čele s někdejší ústavní soudkyní Eliškou Wagnerovou (za SZ). Ti připravili novelu zákona, která by měla upravit hranici pro vstup do Evropského parlamentu a také obecních zastupitelstev.

9. prosince 2013

Eliška Wagnerová: V lidské důstojnosti jsou si všichni...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 9. 12. 2013  •  Eliška Wagnerová  •  12

Brno, 9.12.2013 14:30, (ROMEA) - Občanské sdružení ROMEA a Český helsinský výbor u příležitostí dne Lidských práv 2013 připravily sérii rozhovorů s předními, veřejně činnými osobnostmi. Jako první uveřejňujeme rozhovor se senátorkou Eliškou Wagnerovou.

13. září 2013

Senát podpořil zpřesnění imunity při projevech zákonodárců

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 13. 9. 2013  •  Eliška Wagnerová  •  13

Senát v pátek podpořil návrh na zpřesnění rozsahu imunity zákonodárců při projevech v parlamentních komorách. Norma je podle spoluautorky Elišky Wagnerové (za SZ) reakcí na červencový verdikt Nejvyššího soudu v korupční kauze takzvaných trafik tří exposlanců ODS. Předlohu nyní bude posuzovat senátní ústavně-právní výbor. Potom horní komora rozhodne, zda ji pošle do schvalovacího procesu.

21. červenece 2013

Wagnerová chce senátní podání k Ústavnímu soudu kvůli imunitě

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 21. 7. 2013  •  Eliška Wagnerová  •  13

Praha - Senátorka Eliška Wagnerová by chtěla, aby se senátoři obrátili na Ústavní soud s návrhem na zrušení ustanovení trestního řádu, který se týká imunity poslanců a senátorů....

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.