Index vlivu František Lukl - Index vlivu v politice

František Lukl
 
 

Mgr. František Lukl, MPA (* 30. října 1977, Kyjov) je český politik, od roku 2005 starosta města Kyjov, od roku 2011 místopředseda Svazu měst a obcí ČR a od července 2013 ministr pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Rusnoka.

 

Svaz měst a obcí jedná s církvemi o stáhnutí žalob

Svaz měst a obcí se obrátí na Českou biskupskou konferenci, aby stejnou výzvu, která se týkala žalob na kraje, zveřejnila také ve vztahu k obecnímu majetku. Novinářům to po jednání s kardinálem Dominikem Dukou řekl předseda Svazu měst a obcí František Lukl.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
45.8Vliv / význam roste
 

Jak nás František Lukl ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje František Lukl v poslední době

 

23. srpna 2016

Svaz měst a obcí jedná s církvemi o stáhnutí žalob

Zdroj Tyden.cz ze dne 23. 8. 2016  •  František Lukl  •  9

Svaz měst a obcí se obrátí na Českou biskupskou konferenci, aby stejnou výzvu, která se týkala žalob na kraje, zveřejnila také ve vztahu k obecnímu majetku. Novinářům to po jednání s kardinálem Dominikem Dukou řekl předseda Svazu měst a obcí František Lukl.

16. srpna 2016

„Zaplať, nebo zemři?“ Zvýšení poplatků za hudbu v hospodě...

Zdroj Blesk.cz ze dne 16. 8. 2016  •  František Lukl  •  1

Hudba hraná v hospodách a na dalších veřejných místech podraží až o 50 procent. Ochranný svaz autorský (OSA) se totiž od příštího roku chystá výrazně zvýšit poplatky. Záměr ale vyvolal pořádný humbuk. Ozvalo se několik poslanců, ale především starostové. Chystají se jednat s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) a také demonstrovat. Šéf Svazu měst a obcí ČR František Lukl mluví rovnou o další facce obcím.

15. srpna 2016

Obce budou demonstrovat kvůli zvýšení autorských poplatků k...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 15. 8. 2016  •  František Lukl  •  2

Praha - Starostové měst a obcí budou 22. září demonstrovat před sídlem Ochranného svazu autorského (OSA). Chtějí tím vyjádřit nesouhlas se zvýšením poplatků za autorská práva k hudbě, s nímž OSA pro příští rok počítá. Informovalo o tom Sdružení místních samospráv ČR. Zástupci sdružení kvůli tomu již dříve podali stížnost k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a na ministerstvo kultury. OSA považuje sazby pro rok 2017 za přiměřené. Zvýšení chce zabránit i Svaz měst a obcí ČR, sdělil jeho předseda František Lukl.

21. červenece 2016

Obce a vnitro budou pracovat na změně v komunálních volbách

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 21. 7. 2016  •  František Lukl  •  1

Praha – Na ministerstvu vnitra vznikne pracovní skupina složená ze zástupců ministerstva vnitra a Svazu měst a obcí ČR, která bude řešit změnu zákona o volbách do obecních zastupitelstev. Na briefingu po společném jednání to dnes oznámili ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a předseda svazu František Lukl. Jednali spolu i o financování samospráv nebo České poště.

20. červenece 2016

Avízo – Tiskový brífink po jednání ministra vnitra se...

Zdroj Ministerstvo vnitra České republiky - Aktuality ze dne 20. 7. 2016  •  František Lukl  •  1

Ministr vnitra Milan Chovanec bude zítra, ve čtvrtek 21. července, diskutovat se zástupci Svazu měst a obcí o aktuální situaci v oblasti financování územní samosprávy, projektů Pošta Partner a prevence kriminality, přestupků, zákonu o svobodném přístupu k informacím a o dalších legislativních návrzích, které budou mít dopad na obce. Brífinku se zúčastní ministr vnitra Milan Chovanec a předseda Svazu měst a obcí František Lukl.

4. červenece 2016

Konec výjimek, hlučných nočních akcí bude méně. Radnice je...

Zdroj IHNED.cz ze dne 4. 7. 2016  •  František Lukl  •  1

Povolit rušení nočního klidu mohly dosud obce podle vlastního uvážení, od října o tuto možnost přijdou. Starostové se bouří, povolování nočních koncertů či zábav si chtějí ponechat. "Chtěli bychom alespoň ve výjimečných, odůvodněných případech výjimky z nočního klidu dál udělovat," říká předseda svazu obcí František Lukl.

20. května 2016

„Starostové berou málo, stejně jako poslanci.“ Krnáčová je...

Zdroj Blesk.cz ze dne 20. 5. 2016  •  František Lukl  •  2

Před podzimními krajskými volbami se opět mluví o tom, zda je současný volební systém v Česku ideální. O tom, co by přinesla přímá volba hejtmanů a především starostů diskutovali v Praze primátorka Adriana Krnáčová či předseda Svazu měst a obcí František Lukl. Krnáčová se pozastavila nad tím, že jsou starostové málo placeni. A Blesk.cz řekla, co si myslí o aktivitě prezidenta Miloše Zemana, který přímou volbu podporuje.

9. května 2016

František Lukl: Obce o poštovní služby nepřijdou

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 9. 5. 2016  •  František Lukl  •  2

Praha - Obce nepřijdou o poštovní služby. Pokud jejich provozování nepřevezme sama obec, bude Česká pošta hledat jiné partnery, například místní obchodníky. Novinářům to po dnešním jednání zástupců měst a obcí a České pošty řekl předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl. Tématem jednání byla především přeměna některých poboček pošty na franšízy, svaz se kvůli tomu dlouhodobě obává zmenšení nabídky služeb.

13. listopadu 2015

Na jižní Moravě se rýsuje drama: duel Hašek versus Lukl

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 13. 11. 2015  •  František Lukl  •  6

Praha – Michal Hašek je hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR. František Lukl (27 nezávislých) je starosta Kyjova a předseda Svazu měst a obcí. Příští rok na podzim se mohou ocitnout v předvolebním ringu. Oba Deníku potvrdili, že chtějí kandidovat v krajských volbách, Hašek za ČSSD, Lukl za hnutí ANO.

14. října 2015

Avízo – Tiskový brífink po jednání ministra vnitra se...

Zdroj Ministerstvo vnitra České republiky - Aktuality ze dne 14. 10. 2015  •  František Lukl  •  4

Ministr vnitra Milan Chovanec bude zítra, ve čtvrtek 15. října, diskutovat se zástupci Svazu měst a obcí. Hlavním tématem schůzky bude předávání krizových informací ve vazbě na události ve Vrběticích a Uherském Brodě. Brífinku se zúčastní ministr vnitra Milan Chovanec a předseda Svazu měst a obcí František Lukl.

2. červenece 2015

Obce dostanou od státu víc peněz

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 2. 7. 2015  •  František Lukl  •  4

Obce by měly od příštího roku dostat na výkon státní správy o procento navíc, což představuje zhruba 100 miliónů korun. Po jednání s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) o tom ve čtvrtek informoval předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl.

Na státní správu dostanou obce přidáno, na daně si ale...

Zdroj ČT24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 7. 2015  •  František Lukl  •  4

Praha – O jedno procento by se mohl valorizovat příspěvek, který dostávají obce na výkon státní správy. Domluvil se na tom předseda Svazu měst a obcí František Lukl s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Šéf státní kasy zároveň zopakoval, že obce nedostanou větší podíl peněz z daní.

Obce příští rok získají z daní o 100 milionů korun více

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 2. 7. 2015  •  František Lukl  •  4

Praha - Příspěvek, který dostávají obce na výkon státní správy, bude od příštího roku valorizován o jedno procento, tedy zhruba o 100 milionů Kč ročně. Po jednání s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) to dnes řekl předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl. O navýšení příjmů pro obce zatím k dohodě nedospěli. O systémových změnách v rozpočtovém určení daní (RUD) bude podle Lukla a Babiše jednat expertní skupina.

12. června 2015

Novým předsedou Svazu měst a obcí se stal starosta Kyjova...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 12. 6. 2015  •  František Lukl  •  4

Praha - Novým šéfem Svazu měst a obcí (SMO) se stal podle očekávání jeho dosavadní místopředseda a starosta Kyjova František Lukl, někdejší ministr pro místní rozvoj ve vládě Jiřího...

Novým předsedou Svazu měst a obcí se stal starosta Kyjova...

Zdroj ČN - Z domova ze dne 12. 6. 2015  •  František Lukl  •  4

Praha - Novým šéfem Svazu měst a obcí (SMO) se stal podle očekávání jeho dosavadní místopředseda a starosta Kyjova František Lukl, někdejší ministr pro místní rozvoj ve vládě Jiřího...

3. května 2015

Šlechtová: Dala jsem hlavu na špalek, že monitorovací systém...

Zdroj ČT24 - Ekonomika ze dne 3. 5. 2015  •  František Lukl  •  4

Praha – Kvůli auditu na monitorovací systém hrozilo, že dá Evropská komise stopku všem českým programům na čerpání eurodotací na období 2014–2020. Vzhledem k tomu, že dnes už má Česko dva programy schválené, byl zatím černý scénář odvrácen. O systému, evropských dotacích i nestandardním procesu při auditu hovořili v Otázkách Václava Moravce ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) a šéf resortu v Rusnokově vládě, dnes starosta Kyjova, František Lukl.

18. ledna 2014

František Lukl končí na ministerstvu. Vrací se do Kyjova

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 18. 1. 2014  •  František Lukl  •  15

Kyjov - Z Rusnokovy vlády se na kyjovskou radnici vrací starosta František Lukl. Jeho návrat vítá místostarosta, který ho zastupoval. Kyjovjané ministra sledovali i ve vládě.

17. září 2013

O peníze od Evropské unie by nově mohli přijít i Středočeši

Zdroj ČT24 - Ekonomika ze dne 17. 9. 2013  •  František Lukl  •  13

Praha - České republice hrozí, že nedokáže do konce roku vyčerpat z evropských fondů až 30 miliard korun. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornil ministr pro místní rozvoj v demisi František Lukl. Podle něj má největší problémy pět operačních programů. Pokud tyto peníze ČR nedokáže vyčerpat do konce současného programového období, tedy letos, tak o ně nenávratně přijde. Evropská komise nejspíš úplně pozastaví regionální operační program Střední Čechy. "Není novinkou, že okolo tohoto programu jsou problémy nejméně rok," řekla mluvčí evropského komisaře pro regionální politiku Johannese Hahna Shirin Wheelerová. Naopak regionální operační program Severozápad by se mohl znova rozběhnout v průběhu několika týdnů.

Česko je stále ve skluzu v čerpání peněz z EU. Může přijít...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 17. 9. 2013  •  František Lukl  •  12

Praha – Česká republika je stále ve skluzu v čerpání peněz z fondů EU. Evropská komise ke 4. září certifikovala projekty za 275,7 miliardy korun, což je 34,7 procenta z celkové částky, kterou má Česko v současném programovém období 2007 až 2013 k dispozici. Na dnešní tiskové konferenci o tom informoval ministr pro místní rozvoj v demisi František Lukl. Právě tuto sumu přitom úřad považují za skutečně vyčerpané dotace. Podle Lukla navíc hrozí, že ČR nestihne do konce roku vyčerpat až 30 miliard korun, čímž je nenávratně ztratí. Evropská komise Česku také naznačila, že nejspíš zcela pozastaví Regionální operační program Střední Čechy.

Evropská komise varovala, že pozastaví dotace středním Čechám

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 17. 9. 2013  •  František Lukl  •  13

Praha – Evropská komise (EK) nejspíš pozastaví Regionální operační program (ROP) Střední Čechy. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ministr pro místní rozvoj František Lukl. Operační program už měl v minulosti pozastavenou certifikaci, nyní by mohl být zastaven úplně. Z celkových sedmi ROP jich má nyní pět zastavenou certifikaci, úplně pozastaven je ROP Severozápad. Evropská komise sice Česku naznačila, že by ROP Střední Čechy mohl být zastaven, důvody ale neuvedla.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.