Index vlivu Jan Zahradil - Index vlivu v politice

Jan Zahradil
 
 

Nechci EU zničit, ale nechci ani superstát, tvrdí Zahradil. Rád by nahradil Junckera

Chci být hlasem zdravého rozumu mezi antiunijními radikály a proevropskými fanatiky, říká kandidát na předsedu Evropské komise Jan Zahradil. Europoslance ODS vysílá do boje frakce Evropských konzervativců a reformistů, a to v době, kdy vrcholí snaha dohodnout se s britskou vládou na odchodu z EU. I kdyby k dohodě nedošlo, Velká Británie se nezhroutí, ale bude to složitější, je potřeba zachovat volný pohyb osob, myslí si Zahradil.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
22.5Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Jan Zahradil ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Jan Zahradil v poslední době

 

16. listopadu 2018

Nechci EU zničit, ale nechci ani superstát, tvrdí Zahradil....

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 16. 11. 2018  •  Jan Zahradil  •  4

Chci být hlasem zdravého rozumu mezi antiunijními radikály a proevropskými fanatiky, říká kandidát na předsedu Evropské komise Jan Zahradil. Europoslance ODS vysílá do boje frakce Evropských konzervativců a reformistů, a to v době, kdy vrcholí snaha dohodnout se s britskou vládou na odchodu z EU. I kdyby k dohodě nedošlo, Velká Británie se nezhroutí, ale bude to složitější, je potřeba zachovat volný pohyb osob, myslí si Zahradil.

13. listopadu 2018

Vedoucí kandidát ECR na šéfa Komise je Zahradil

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 13. 11. 2018  •  Jan Zahradil  •  4

Štrasburk - Český europoslanec Jan Zahradil byl dnes potvrzen jako vedoucí kandidát frakce Evropských konzervativců a reformistů (ECR) na post předsedy Evropské komise před květnovými...

Konzervativci chtějí místo Junckera v čele Evropské komise...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 13. 11. 2018  •  Jan Zahradil  •  4

Frakce Evropských konzervativců a reformistů (ECR) v úterý potvrdila českého europoslance Jana Zahradila z ODS jako vedoucího kandidáta na post předsedy Evropské komise před květnovými volbami do europarlamentu. „Je to pozitivní krok, jak pro Českou republiku, tak pro ODS,“ řekl Zahradil po svém zvolení.
  Další články k tématu:
 • Europoslanci chtějí řízení proti Orbánovi, bojí se o maďarskou demokracii
 • Europoslanci projednají sankce proti Orbánovi, Češi partnera z V4 podrží
 • Juncker chce víc pohraničníků EU a konec jednomyslného hlasování u daní
 • Čeští europoslanci patří k nejpracovitějším. I mezi nimi jsou však černé ovce

Jan Zahradil bude kandidovat na šéfa Evropské komise

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 13. 11. 2018  •  Jan Zahradil  •  4

Evropští konzervativci a reformisté (ECR) potvrdili Jana Zahradila jako lídra své kandidátky neboli takzvaného Spitzenkandidata - bude se tak ucházet o post šéfa Evropské komise (EK). O jeho možné kandidatuře se už dříve spekulovalo a i on sám se v minulosti vyjádřil, že by se o funkci předsedy EK chtěl ucházet. Ve hře jsou zatím dvě jména, socialistický kandidát Frans Timmermans z Nizozemska nebo německý lidovec Manfred Weber.

12. listopadu 2018

Babiš věří blonďaté Ditě. Charanzová má být jedničkou do...

Zdroj Blesk.cz ze dne 12. 11. 2018  •  Jan Zahradil  •  4

Další volby pomalu klepou na dveře. Až do roku 2027 musíme být neustále ve střehu. A politici také. V příští dekádě nás totiž rok co rok čekají alespoň jedny volby. Aktuálně se strany chystají na boj o křesla v Europarlamentu. Premiér Babiš chce vsadit na ženu. Jako jedničku na kandidátce by rád viděl stávající europoslankyni Ditu Charanzovou.  ODS naopak vsadí na ostřílené tváře – jedničkou má být Jan Zahradil, který by mohl kandidovat také na šéfa Evropské komise.

24. září 2018

Brexit ukazuje českým zastáncům odchodu z EU, že to není tak...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 9. 2018  •  Jan Zahradil  •  4

Náročné vyjednávání o podmínkách brexitu ukazuje podle europoslance Jana Zahradila (ODS) nesmírnou složitost opuštění Evropské unie. Může tak být varováním pro ty, kteří volají po vystoupení Česka. Británii se však i v této situaci ekonomicky nedaří špatně. Byznys se podle Zahradila umí přizpůsobit.

20. srpna 2018

SPOLEČNOST: Pražská kavárna, krycí název pro intelektuály

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 20. 8. 2018  •  Jan Zahradil  •  4

Frekvence slovního spojení „pražská kavárna“ v posledních dnech stoupá a neslýcháme ho jen z Hradu, ale o definici se pokusil i Jan Zahradil.

17. června 2018

Zahradil: Česko by se mělo přidat ke „koalici ochotných“,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 6. 2018  •  Jan Zahradil  •  4

Česko by se mělo připojit k nově vznikající „koalici ochotných“, která hodlá v Evropské unii razit tvrdší kurz vůči nelegální migraci. V Otázkách Václava Moravce (OVM) to řekl europoslanec Jan Zahradil (ODS). Podle jeho kolegy z Evropského parlamentu Miroslava Pocheho (ČSSD) není taková koalice nic nového a samotné Česko ji před několika lety jako člen V4 spoluzakládalo.

25. května 2018

EVROPA: Česko v tvrdém jádru EU?

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 25. 5. 2018  •  Jan Zahradil  •  4

Článek v HN europoslance Jana Zahradila, zda Česko patří do tvrdého jádra EU, je ukázkou provinčního ideologického myšlení, které si naše země nemůže dovolit, pokud chce být úspěšným státem uprostřed Evropy.

29. dubna 2018

Přesunem ambasády do Jeruzaléma se staneme nedůvěryhodnými,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 4. 2018  •  Jan Zahradil  •  4

Česko by mělo přesunout svou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma, myslí si poradce Andreje Babiše pro zahraniční politiku Cyril Svoboda a europoslanec Jan Zahradil (ODS). Vítají i vstřícnou politiku vůči Izraeli a v tomto ohledu se jim líbí postoj prezidenta Miloše Zemana. Naopak proti jejich názoru se ostře postavila europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). Všichni tři v pořadu Otázky Václava Moravce vyzdvihli existenci a nepřerušené fungování české ambasády v syrském Damašku, což Česku umožňuje hrát v budoucnu roli prostředníka v tamním konfliktu. 

19. března 2018

Kritik Unie Zahradil: Volání po czexitu neberu vážně, jsou...

Zdroj Blesk.cz ze dne 19. 3. 2018  •  Jan Zahradil  •  4

Patří mezi nejhlasitější kritiky Evropské unie, pokud by ale došlo na „lámání chleba“, hlasoval by v referendu pro setrvání Česka v EU. „Nemá cenu lakovat věci na růžovo,“ řekl europoslanec Jan Zahradill (ODS) pro Blesk Zprávy ve studiu ve Štrasburku. Debata kolem možného czexitu se otevřela v Česku v souvislosti s projednáváním zákona o obecném referendu ve Sněmovně.

Zahradil zmínil migranty a plíživý tlak Bruselu na Česko....

Zdroj Blesk.cz ze dne 19. 3. 2018  •  Jan Zahradil  •  4

Patří mezi nejhlasitější kritiky Evropské unie, pokud by ale došlo na „lámání chleba“, hlasoval by v referendu pro setrvání Česka v EU. „Nemá cenu lakovat věci na růžovo,“ řekl europoslanec Jan Zahradill (ODS) pro Blesk Zprávy ve studiu ve Štrasburku. Debata kolem možného czexitu se otevřela v Česku v souvislosti s projednáváním zákona o obecném referendu ve Sněmovně.

1. ledna 2018

Lidé nadávají, v Česku se však žije dobře, míní Zahradil. A...

Zdroj Blesk.cz ze dne 1. 1. 2018  •  Jan Zahradil  •  5

Dva samostatné, demokratické státy vznikly 1. 1. 1993 z do té doby jedné země - Československa. Jak z Česka, tak i ze Slovenska dneškem přitom zní, že se v obou zemích vlastně žije dobře. A bezpečně. Zdůraznil to ve svém novoročním projevu slovenský premiér Andrej Kiska, na české straně se proti „nadávání, skuhrání a bědování lidí“ ohradil europoslanec Jan Zahradil (ODS).

14. listopadu 2017

Zeman je drzý, nekorektní, anti-Havel, píší v Evropě

Zdroj Tyden.cz ze dne 14. 11. 2017  •  Jan Zahradil  •  4

"Miloš Zeman říká lidem to, co chtějí slyšet a jak to chtějí slyšet," píše ve svém článku o prezidentovi České republiky evropský server Politico. Ten Zemana označil ve svém titulku za Antihavla a rozebírá jeho osobnost a chování v úřadu prezidenta. Článek také cituje politiky Jiřího Dienstbiera ml. a Jana Zahradila, kteří poskytli serveru svůj názor na prezidenta.

25. září 2017

Merkelová je pro Evropu nepostradatelná klidná síla, k moci...

Zdroj IHNED.cz ze dne 25. 9. 2017  •  Jan Zahradil  •  5

Obě největší klasické strany ztratily, Martin Schulz nezafungoval jako dynamický lídr, říká europoslanec Jan Zahradil. Podle Luďka Niedermayera se v Německu projevuje nástup populistických antisystémových stran. Dodává, že jedinou většinu v Bundestagu by měla koalice "Jamajka", ale nepředpokládá, že mezi CDU/CSU, Zelenými a FDP bude jednoduché jednání.

26. června 2017

POLITIKA: Komsomolec způsobil bouři ve sklenici vody

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 26. 6. 2017  •  Jan Zahradil  •  6

Zástupce Občanské demokratické strany (dále ODS) v Evropské unii (dále EU) Ing. Jana Zahradila ohromně zaujala skutečnost, že sociálně demokratická vláda České republiky jmenovala do úřadu státního tajemníka pro zmiňovanou EU jakéhosi komsomolce jménem Aleš Chmelař.

13. června 2017

Exprezident Klaus: Jak udržet Česko? Odejít z Evropské unie

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 13. 6. 2017  •  Jan Zahradil  •  7

Za ukázku síly a trestání střední Evropy za neposlušnost označil europoslanec ODS Jan Zahradil dnešní rozhodnutí Evropské komise zahájit s Českem, Polskem a Maďarskem řízení kvůli neplnění migračních kvót. Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek komisi vyčetl, že nezapočala řízení i s dalšími státy, které kvóty nenaplňují. Nastal čas začít připravovat odchod Česka z EU, uvedl bývalý prezident Václav Klaus.

14. května 2017

Perme si špinavé prádlo doma, míní europoslanci o kauze Babiš

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 14. 5. 2017  •  Jan Zahradil  •  6

Europoslanci Pavel Telička a Jan Zahradil diskutovali v nedělním pořadu televize Prima Partie o vládní krizi a pozici současného ministra financí Andreje Babiše. Shodli se, že Babiš by měl odstoupit. Naopak s propíráním českých médií v europarlamentu nesouhlasí.
  Další články k tématu:
 • Babiš by měl rezignovat, udělil by tím Zemanovi lekci, míní Telička z ANO
 • KOMENTÁŘ: Tuhle krizi Babiš neustojí. Nepomůže ale ani Sobotkovi a Zemanovi
 • Babiš: Dobrovolně neodejdu. Sobotkovo ponížení na Hradě Zeman přehnal
 • Nová nahrávka: Babiš řešil s Přibilem informace z policejního spisu
 • Zaorálek i opozice Schillerovou jako ministryni financí odmítají

24. dubna 2017

Zahradil o setkání s Le Penovou: Vede konspirační řeči a...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 4. 2017  •  Jan Zahradil  •  5

Kandidátka krajní pravice Marine Le Penová a centralista Emmanuel Macron. To jsou finalisté bitvy o francouzské prezidentské křeslo. A přesto, že čeští politici nemohou do volby zasáhnout, málokterý z nich ponechal výsledek prvního kola bez komentáře. Europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) upozornil na spojování sil proti Le Penové, jeho kolega Jan Zahradil (ODS) ale není nadšen ani z Macrona. Se šéfkou Národní fronty navíc sedí v jednom výboru europarlamentu. Jaká podle něj je?

8. března 2017

Hormony v jídle? Europoslanci se pohádali v duelu Blesku o...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 3. 2017  •  Jan Zahradil  •  5

Má otevřít volný obchod s Kanadou a přinést Evropské unii až 307 miliard korun ročně při nárůstu obchodní výměny. Jenže kromě obchodu ale možná také otevře dveře závadným potravinám a těžce se dotkne malých firem, kterým sníží konkurenceschopnost. O dvou stranách dohody CETA v duelu Studia Brusel debatovali europoslanci Jan Zahradil (ODS) a Kateřina Konečná (KSČM).

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.