Index vlivu Jiří Dienstbier - Index vlivu v politice

Jiří Dienstbier
 
 

„Babišův populistický blábol,“ útočí Dienstbier kvůli migrantům a Italům

Poslanci mají prázdniny, senátoři ani vláda ne. A tak se Andrej Babiš (ANO) vydal právě do Senátu vysvětlovat mj. své postoje k migraci v rámci zprávy z Evropské rady. Od senátora a exministra Jiřího Dienstbiera (ČSSD) to schytal za svůj postoj k pomoci Italům, kteří apelují na ostatní země, aby je v migrační krizi nenechaly samotné. Dienstbier v rozhovoru pro Blesk Zprávy mluví o populismu, nedostatečné solidaritě a lidech, kteří vypluli na moře, ale i plánu na azylová centra v Africe.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
40.15Vliv / význam klesá
 

Jak nás Jiří Dienstbier ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Jiří Dienstbier v poslední době

 

20. červenece 2018

„Babišův populistický blábol,“ útočí Dienstbier kvůli...

Zdroj Blesk.cz ze dne 20. 7. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  0

Poslanci mají prázdniny, senátoři ani vláda ne. A tak se Andrej Babiš (ANO) vydal právě do Senátu vysvětlovat mj. své postoje k migraci v rámci zprávy z Evropské rady. Od senátora a exministra Jiřího Dienstbiera (ČSSD) to schytal za svůj postoj k pomoci Italům, kteří apelují na ostatní země, aby je v migrační krizi nenechaly samotné. Dienstbier v rozhovoru pro Blesk Zprávy mluví o populismu, nedostatečné solidaritě a lidech, kteří vypluli na moře, ale i plánu na azylová centra v Africe.

15. května 2018

Dienstbier: Babiše zachraňujeme, jsme pro něj poslední šance

Zdroj Tyden.cz ze dne 15. 5. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  0

Senátor Jiří Dienstbier bude ve vnitrostátním referendu strany, které se uskuteční 14. června, důrazně hlasovat proti vstupu do vlády s hnutím ANO. Podle něj hrozí, že ČSSD bude premiérem v demisi Andrejem Babišem jen využita k získání důvěry ve sněmovně. Pojistky v koaliční smlouvě považuje za směšné.

26. dubna 2018

Dienstbier ostře: Babišovi se nedá věřit, KSČM ohrožuje naše...

Zdroj Blesk.cz ze dne 26. 4. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  0

Exministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) je proti tomu, aby sociální demokraté vstupovali do jedné vlády s hnutím ANO Andreje Babiše. Nabídku pěti resortů sice může považovat za poměrně lákavou, nepřekonatelným problémem je však pro něj trestní stíhání premiéra v demisi Babiše, který se podle něj bude snažit i do budoucna využít funkce, aby si trestní stíhání usnadnil. A neméně kritický je i proti plánované podpoře ze strany KSČM.

19. dubna 2018

Pro Babiše koaliční smlouva nic neznamená, ČSSD potřebuje...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 19. 4. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  1

Babiš ví, že jeho vládu po vyslovení důvěry už nikdo neodvolá, protože funguje koalice s KSČM a SPD, myslí si senátor Jiří Dienstbier. Nabídku ANO na vládní spolupráci má v pátek posoudit předsednictvo ČSSD. Jak ta nabídka zní, to Dienstbier netuší. Pro ČSSD by bylo mnohem rozumnější odejít do opozice, to je názor, který sdílí i někteří poslanci a celý senátorský klub, říká.

4. dubna 2018

Dienstbier navrhne, aby se hranice volebních obvodů neměnily

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 4. 4. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  1

Hranice senátních volebních obvodů by se do budoucna neměly měnit při změně počtu jejich obyvatel nad zákonem stanovený limit. Změnu chce prosadit senátor ČSSD Jiří Dienstbier do vládní novely zákona o volbách do Parlamentu, která tyto hranice mění. Řekl to dnes novinářům.

18. února 2018

Dienstbier na sjezdu ČSSD sepsul Chovance, kritice čelil...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 18. 2. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  1

Sociální demokraté řeší na svém sjezdu volební propadák, ale jedna klíčová osoba chybí. Bývalý premiér a dlouholetý šéf strany Bohuslav Sobotka. „I po porážce je třeba skládat účty, patří to k životu,“ kritizoval to končící místopředseda strany a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Exministr Jiří Dienstbier tvrdě zkritizoval úřadujícího šéfa Milana Chovance.
    Další články k tématu:
  • ČSSD zvolí nového lídra, na sjezdu hovořil prezident Zeman
  • Osm politiků chce vést a zachránit ČSSD. S čím jdou do boje
  • Zeman se vrátí na „místo činu“. Ovlivní to volbu nového šéfa ČSSD
  • Suchá je skýva opozice, ale chtějte jenom náměstky, radil ČSSD Zeman
  • Hamáček vede ČSSD, která považuje za zásadní problém obviněného ve vládě

25. ledna 2018

Agresivní Zeman, nechutné útoky i nevýraznost. Kandidáti z...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 25. 1. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  2

Jak letošní prezidentskou kampaň hodnotí kandidáti, kteří se účastnili voleb v roce 2013? Na dotazy Novinek odpovídali senátor za ČSSD Jiří Dienstbier, tehdejší kandidát ODS Přemysl Sobotka, finalista první volby Karel Schwarzenberg (TOP 09), občanská kandidátka Táňa Fischerová i bývalá europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová.

29. listopadu 2017

Dienstbier: Nerozumím tomu, proč Sobotka vytáhl Chovance k...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 11. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Vláda Bohuslava Sobotky sice jako teprve třetí v historii dokončila celý čtyřletý mandát, samotná ČSSD ovšem ve sněmovních volbách pohořela. Podle senátora Jiřího Dienstbiera (ČSSD), který v kabinetu zastával tři roky post ministra pro lidská práva a menšiny, doplatila na dřívější kauzy některých členů. Navíc prý byli sociální demokraté nesrozumitelní v otázkách evropské integrace či migrační krize.

14. listopadu 2017

Zeman je drzý, nekorektní, anti-Havel, píší v Evropě

Zdroj Tyden.cz ze dne 14. 11. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  0

"Miloš Zeman říká lidem to, co chtějí slyšet a jak to chtějí slyšet," píše ve svém článku o prezidentovi České republiky evropský server Politico. Ten Zemana označil ve svém titulku za Antihavla a rozebírá jeho osobnost a chování v úřadu prezidenta. Článek také cituje politiky Jiřího Dienstbiera ml. a Jana Zahradila, kteří poskytli serveru svůj názor na prezidenta.

31. října 2017

Dienstbier o výprasku ČSSD: Uškodili nám „slimáci a medúzy“....

Zdroj Blesk.cz ze dne 31. 10. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  0

Je to katastrofa. Výprask. Členové ČSSD nešetří silnými slovy, když se řeč stočí na chabý volební výsledek sociálních demokratů. A hledají cestu, jak ven z krize, do které strana upadla. Ozývá se stále častěji volání po nových, mladších tvářích. Ať už od neúspěšného volebního lídra Lubomíra Zaorálka, či hejtmana Josefa Bernarda. Co na to říká výrazná tvář ČSSD, bývalý prezidentský kandidát a dnes senátor Jiří Dienstbier?

30. října 2017

Zemanovi na Hradě nenašla ČSSD soupeře. Druhý Dienstbier ve...

Zdroj Blesk.cz ze dne 30. 10. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  0

Prezident Miloš Zeman si mezi protivníky v obhajobě svého úřadu může škrtnout kandidáta ČSSD. Po volebním výprasku dosud nejsilnější vládní strana nenašla ani vlastního kandidáta na post hlavy státu. Že ČSSD nikoho do prezidentské volby nepostaví, uvedl v pondělí stranický mluvčí Mikuláš Klang. V roce 2013 bojoval v barvách sociální demokracie pozdější ministr Jiří Dienstbier, z devíti kandidátů skončil čtvrtý.

22. října 2017

Byli jsme nejsilnější, a teď jsme na dně, pochopili v ČSSD....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 10. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  0

Rozhádaná, nejednotná. Strana, která nezvládla nová témata. Přitom čtyři roky pracovala ve vládě, cítí odpovědnost za sociální stát, ale neumí o tom přesvědčit voliče. Tak vidí sami sebe po historickém neúspěchu ve volbách čeští sociální demokraté. „Naše chyby jsou dlouhodobé a v posledních měsících se s nimi už nedalo nic udělat,“ míní senátor Jiří Dienstbier. „Byli jsme přesvědčení, že všechno děláme dobře, ale ono to tak asi nebylo,“ uvedl lídr ČSSD v severních Čechách Jaroslav Foldyna.

21. října 2017

Co dělá ČSSD špatně? Nelze čelit extrémistům tím, že se jim...

Zdroj IHNED.cz ze dne 21. 10. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Co dělá ČSSD špatně? Přebírá témata extrémistům? Jiří Dienstbier se vyjádřil k volbám. "Nemyslím si, že se to dalo nějak zásadně změnit v politické kampani, ale že je to výsledek nějakých dlouhodobějších trendů," vysvětlil. Jedním z problémů může podle něj být nedůslednost v uplatňování základních principů.

5. října 2017

Dienstbier: Česko s žalobou proti zbraňové směrnici EU...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 5. 10. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  0

Směrnice EU o zbraních povede podle odpůrců k nárůstu nelegálně držených zbraní. Oponenti zase tvrdí, že směrnice umožní prováděcími zákony přijmout co nejmenší dopady na majitele legálně držených zbraní. Exministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) pochybuje o tom, že by Česko bylo úspěšné s žalobou na směrnici k Soudnímu dvoru EU. 

Kvůli evropské směrnici přibude nelegálně držených zbraní,...

Zdroj IHNED.cz ze dne 5. 10. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  0

Exministr pro lidská práva Jiří Dienstbier je k žalobě Česka na evropskou směrnici o regulaci zbraní skeptický. Evropská unie podle něj obhájí potřebu "minimální společné regulace". Ministerstvo vnitra pro případ, že by žaloba byla zamítnuta, chystá zákony, díky nimž by měla směrnice na stávající majitele zbrojních průkazů spíše administrativní dopady.

12. září 2017

IPSI: Mstí se ministr Chvojka neziskovkám? Stydí se za...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 12. 9. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  0

12.9.2017 14:20 - Jan Chvojka (ČSSD) je už druhým ministrem pro lidská práva v řadě po Jiřím Dienstbierovi (ČSSD), který svého angažmá na poli lidských práv lituje - viz aktuálně rozhovor s ministrem pro časopis Týden.

25. srpna 2017

Nesmysl, říká Dienstbier k Chovancově změně ústavy

Zdroj IHNED.cz ze dne 25. 8. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  0

Snaha ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) dostat držení zbraní do ústavy narazila v Senátu. Mezi největší odpůrce patří senátor za ČSSD Jiří Dienstbier, který návrh ostře kritizuje. Bez schválení Senátu nebude ústavní změna platit, souhlas poslanců nestačí.

10. srpna 2017

Faltýnek viní policii z ovlivňování voleb a šikany

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 10. 8. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  0

Z politické hry viní místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek policii, která požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání jeho a také předsedy ANO Andreje Babiše k trestnímu stíhání. Policisté podle něj žádost o vydání nevhodně načasovali, řekl Faltýnek v Událostech, komentářích. Jak ale připomněl senátor Jiří Diesntbier (ČSSD), podle dozorujícího státního zastupitelství se vyšetřování kauzy Čapí hnízdo zdrželo hlavně kvůli průtahům vyslýchaných.

9. srpna 2017

Neplatičům alimentů na studenty do 26 let seberou řidičáky....

Zdroj Blesk.cz ze dne 9. 8. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  0

Zabavení řidičského průkazu v případě, že rodič neplatí alimenty na svého potomka, se osvědčilo. Dosud ale platí pouze v případech dětí do 18 let a nepočítá se studujícími. To by měla změnit novela exekučního řádu, která drtivou většinou prošla senátním výborem. Výhrady k ní má pouze exministr Jiří Dienstbier (ČSSD).

30. června 2017

Politici přiznali přivýdělky: Babiš 184 milionů, Valenta 2,5...

Zdroj Blesk.cz ze dne 30. 6. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  3

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš vykázal příjmy mimo politiku zhruba 184 milionů korun. Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura loni vydělal na podnikání asi 16 milionů korun. Někteří poslanci investovali do nemovitostí, jiní do automobilů. Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) pořídil cenné papíry. Vyplývá to z majetkových přiznání, které posílají poslanci a členové vlády každoročně do Sněmovny. A nepředstavitelné sumy vykázali i senátoři. Rekordní přivýdělek hlásí Ivo Valenta, rekordní dluhy zase Jiří Dienstbier.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.