Index vlivu Jiří Dienstbier - Index vlivu v politice

Jiří Dienstbier
 
 

IPSI: Mstí se ministr Chvojka neziskovkám? Stydí se za Agenturu pro sociální začleňování? Lituje svého lidskoprávního angažmá?

12.9.2017 14:20 - Jan Chvojka (ČSSD) je už druhým ministrem pro lidská práva v řadě po Jiřím Dienstbierovi (ČSSD), který svého angažmá na poli lidských práv lituje - viz aktuálně rozhovor s ministrem pro časopis Týden.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
17.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
28.2Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
12.143Vliv / význam klesá
 

Jak nás Jiří Dienstbier ovlivňuje poslední týden

Chart.

Jak nás Jiří Dienstbier ovlivňuje poslední měsíc

Chart.

Jak nás Jiří Dienstbier ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Jiří Dienstbier v poslední době

 

12. září 2017

IPSI: Mstí se ministr Chvojka neziskovkám? Stydí se za...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 12. 9. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  0

12.9.2017 14:20 - Jan Chvojka (ČSSD) je už druhým ministrem pro lidská práva v řadě po Jiřím Dienstbierovi (ČSSD), který svého angažmá na poli lidských práv lituje - viz aktuálně rozhovor s ministrem pro časopis Týden.

25. srpna 2017

Nesmysl, říká Dienstbier k Chovancově změně ústavy

Zdroj IHNED.cz ze dne 25. 8. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  0

Snaha ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) dostat držení zbraní do ústavy narazila v Senátu. Mezi největší odpůrce patří senátor za ČSSD Jiří Dienstbier, který návrh ostře kritizuje. Bez schválení Senátu nebude ústavní změna platit, souhlas poslanců nestačí.

10. srpna 2017

Faltýnek viní policii z ovlivňování voleb a šikany

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 10. 8. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  0

Z politické hry viní místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek policii, která požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání jeho a také předsedy ANO Andreje Babiše k trestnímu stíhání. Policisté podle něj žádost o vydání nevhodně načasovali, řekl Faltýnek v Událostech, komentářích. Jak ale připomněl senátor Jiří Diesntbier (ČSSD), podle dozorujícího státního zastupitelství se vyšetřování kauzy Čapí hnízdo zdrželo hlavně kvůli průtahům vyslýchaných.

9. srpna 2017

Neplatičům alimentů na studenty do 26 let seberou řidičáky....

Zdroj Blesk.cz ze dne 9. 8. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  0

Zabavení řidičského průkazu v případě, že rodič neplatí alimenty na svého potomka, se osvědčilo. Dosud ale platí pouze v případech dětí do 18 let a nepočítá se studujícími. To by měla změnit novela exekučního řádu, která drtivou většinou prošla senátním výborem. Výhrady k ní má pouze exministr Jiří Dienstbier (ČSSD).

30. června 2017

Politici přiznali přivýdělky: Babiš 184 milionů, Valenta 2,5...

Zdroj Blesk.cz ze dne 30. 6. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš vykázal příjmy mimo politiku zhruba 184 milionů korun. Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura loni vydělal na podnikání asi 16 milionů korun. Někteří poslanci investovali do nemovitostí, jiní do automobilů. Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) pořídil cenné papíry. Vyplývá to z majetkových přiznání, které posílají poslanci a členové vlády každoročně do Sněmovny. A nepředstavitelné sumy vykázali i senátoři. Rekordní přivýdělek hlásí Ivo Valenta, rekordní dluhy zase Jiří Dienstbier.

13. června 2017

Vyšší přídavky na děti mají získat jen zaměstnaní

Zdroj nasepenize ze dne 13. 6. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Senát minulý týden ve čtvrtek schválil novelu zákona o státní sociální podpoře, která zavádí celou řadu změn. Jednou z nich je i to, že rodinám, kde rodiče pracují, či čerpají dávky nemocenského pojištění nebo podporu v nezaměstnanosti, se zvýší přídavky o 300 korun. To je ale podle Jiřího Dienstbiera a Elišky Wagnerové diskriminační, podle nich nelze děti diskriminovat na základě toho, v jaké rodině se narodí.

1. června 2017

Zemřel rakouský exministr Alois Mock. V roce 1989 přestřihl...

Zdroj IHNED.cz ze dne 1. 6. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Alois Mock s tehdejším ministrem zahraničí ČSR Jiřím Dienstbierem po pádu komunismu symbolicky přestřihl dráty na společné hranici. Mock je považován za otce vstupu Rakouska do Evropské unie v roce 1995. Od roku 2012 každoročně v rámci takzvaných Dnů tolerance uděluje nadace, kterou Mock založil, cenu nesoucí jméno někdejšího šéfa rakouské diplomacie.

Zemřel rakouský exministr Mock, s Dienstbierem „přestřihl“...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 1. 6. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Ve věku 82 let ve čtvrtek zemřel někdejší rakouský ministr zahraničí a vicekancléř Alois Mock. V prosinci 1989 Mock spolu s tehdejším československým ministrem zahraničí Jiřím Dienstbierem symbolicky přestřihli ostnaté dráty na společné státní hranici. O několik měsíců dříve v červnu 1989 Mock stříhal dráty železné opony i na hranicích s Maďarskem.
  Další články k tématu:
 • První polistopadový ministr zahraničí Jiří Dienstbier zemřel

31. května 2017

Senátoři odmítli cizinecký zákon. Katastrofa, kritizoval ho...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 31. 5. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Cizinecký zákon, který počítá i s omezením práva na slučování rodin, senátoři odmítli. Pro jeho odmítnutí bylo 42 senátorů ze 73 přítomných. Ostře proti zákonu vystupoval exministr pro lidská práva Jiří Dienstbier z ČSSD. „Zákon si nic jiného než zamítnout nezaslouží,“ řekl. Zákon prosazoval jeho stranický kolega, ministr vnitra Milan Chovanec.
  Další články k tématu:
 • Poslanci přitvrdili cizinecký zákon, omezili právo na slučování rodin

8. května 2017

Adama (11) bil otčím, potřeboval radu. Slíbený dětský...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 5. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Desítky dětí se každý rok obracejí na úřad ombudsmana a žádají pomoc nebo radu. Často jde o rodinné problémy, peníze, šikanu nebo špatné zacházení. Jenže úřad tento nápor nezvládá. Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) před necelým rokem ohlásil, že se chystá zcela nová instituce dětského ombudsmana, která se bude dětem citlivě věnovat. Jenže o pár měsíců později ve funkci skončil a s tím zřejmě i šance, že děti získají zastání. Česko zůstává jednou z posledních zemí EU, kde dětský ombudsman zcela chybí.

4. května 2017

Zemanova odporná komedie a šaškárna, kritizují politici...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 4. 5. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Schůzku prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotky k připravované demisi vlády kritizují politici napříč spektrem s výjimkou Andreje Babiše. Podle předsedy ODS Petra Fialy dělají oba ústavní činitelé zemi ostudu. Bývalý ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier označil schůzku za Zemanovu šaškárnu.
  Další články k tématu:
 • Ostuda na Hradě. Premiér mluvil, prezident Zeman se otočil a odešel
 • Sobotkovu demisi považuji za akt zoufalství, řekl prezident Zeman

13. března 2017

Dienstbier volbě Dolínka do čela ČSSD netleská. Promluvil o...

Zdroj Blesk.cz ze dne 13. 3. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  3

Při volbě nového vedení ČSSD na víkendovém sjezdu v Brně rozhodovaly předem dojednané dohody, popsal v rozhovoru pro Blesk.cz exministr Jiří Dienstbier, který nedávno ve vládě skončil. Vynesly podle něj do čela strany Bohuslava Sobotku a po jeho bok předsednictvo, jaké si sám nadiktoval. Včetně pražského radního Petra Dolínka, o kterém má Dienstbier pochybnosti, neboť mu prý podporu na sjezdu vyjednávali nechvalně známí Karel Březina a Miroslav Poche. 

18. února 2017

Zeman jednal s Dienstbierovým nástupcem čtyři hodiny....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 18. 2. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka (ČSSD), který na postu vystřídal Jiřího Dienstbiera (ČSSD), diskutoval s prezidentem Milošem Zemanem a jeho poradci o postavení Legislativní rady vlády, které od prosince předsedá. Dlouze debatovali také o zákonu o sociálním podnikání. Chvojka řekl po setkání v Lánech novinářům, že se s hlavou státu shodl v podstatě na všem.

Ministr Chvojka: Se Zemanem jsem se shodl v podstatě na všem

Zdroj Tyden.cz ze dne 18. 2. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka přijel v sobotu dopoledne představit prezidentu Miloši Zemanovi agendu ministerstva a své plány v období do podzimních sněmovních voleb. Připomněl, že jeho předchůdce Jiří Dienstbier do Lán zván nebyl. Se Zemanem chce Chvojka probrat mimo jiné to, zda jsou zapotřebí novely ústavy, a pokud ano, tak jaké.

10. února 2017

PRO A PROTI: Má iniciativa HateFree smysl v boji proti...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 10. 2. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Ministr pro lidská práva Jan Chvojka v pondělí oznámil, že uvažuje o ukončení vládní kampaně Proti násilí z nenávisti HateFree. Argumenty pro zachování i zrušení tohoto projektu shrnuli pro server iDNES.cz předseda strany Svobodných Petr Mach a senátor a exministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).
  Další články k tématu:
 • Chvojka zvažuje konec kampaně HateFree. Zaměstnanci o tom nic nevědí
 • Resort spravedlnosti se hlásí k HateFree. Jsme otevřeni všem, deklaruje
 • Diskutéři v názorech na Romy přitvrdili, ukázala analýza

8. února 2017

„Práskači“, policie a Babišovo podnikání. Známe sedm bouří v...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 2. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Zatímco se bouřkové mraky pomalu roztahují nad nákupem dluhopisů vicepremiéra Andreje Babiše (ANO), z dálky zní další hřmění. Už jednou se totiž ministr financí pohádal s ČSSD kvůli ochraně oznamovatelů korupce, tzv. whistleblowerů. Jeho vlastní návrh na řešení této problematiky leží ve Sněmovně, a navrch ve středu vládou prošla i komplexní novela z per ministrů pro legislativu Jiřího Dientsbiera a jeho následovníka Jana Chvojky (oba ČSSD). Osobní rovina se sice možná „vyčistila“ Dienstbierovým odchodem, v té věcné se toho příliš nezměnilo. Teď se tak ukáže, nakolik Babišovi vadil Dientsbier a nakolik samotné řešení. Společně s whistleblowery už prošel kabinet celkem sedmi velkými bouřemi.

„Práskači“, policie a Babišovo podnikání. Známe sedm bouří v...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 2. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Zatímco se bouřkové mraky pomalu roztahují nad nákupem dluhopisů vicepremiéra Andreje Babiše (ANO), z dálky zní další hřmění. Už jednou se totiž ministr financí pohádal s ČSSD kvůli ochraně oznamovatelů korupce, tzv. whistleblowerů. Jeho vlastní návrh na řešení této problematiky leží ve Sněmovně, a navrch ve středu vládou prošla i komplexní novela z per ministrů pro legislativu Jiřího Dientsbiera a jeho následovníka Jana Chvojky (oba ČSSD). Osobní rovina se sice možná „vyčistila“ Dienstbierovým odchodem, v té věcné se toho příliš nezměnilo. Teď se tak ukáže, nakolik Babišovi vadil Dientsbier a nakolik samotné řešení. Společně s whistleblowery už prošel kabinet celkem sedmi velkými bouřemi.

7. února 2017

Dienstbier: Konec HateFree? K finančnímu zneužití nedošlo!

Zdroj Tyden.cz ze dne 7. 2. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Zpočátku nadějný projekt HateFree Culture bývalého ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera se potýká s problémy. Údajně jde o nejasnosti kolem financování a personálií, které jsou s HateFree spojeny. Sociálnědemokratický ministr Jan Chvojka proto chce kampaň zrušit. Dienstbier s postojem ministra však nesouhlasí.

6. února 2017

HateFree končí a Dienstbier smutní. „Sluníčkáři“ podporovali...

Zdroj Blesk.cz ze dne 6. 2. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Kritici ho označovali jako příliš „sluníčkářský“ projekt. Koordinátor HateFree Lukáš Houdek nálepku odmítá, ministr pro lidská práva Jan Chvojka se ale i tak chystá HateFree v dubnu ukončit. Jeho předchůdce Jiří Dienstbier (oba ČSSD) je zklamaný. Projektu podporujícímu toleranci ve společnosti fandil, byť jej zdědil, jak řekl Blesk.cz. Jak Dienstbier, tak Houdek popírají, že by měl projekt neprůhledné financování.

Projekt HateFree bojující proti nesnášenlivosti končí

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 6. 2. 2017  •  Jiří Dienstbier  •  1

Projekt HateFree Culture, který bojoval proti projevům rasové i jiné nesnášenlivosti ve společnosti, v dubnu skončí. Ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka (ČSSD) rozhodl, že neprodlouží fungování této iniciativy. Dnes o tom informoval časopis Týden. Chvojkův předchůdce Jiří Dienstbier (ČSSD) na twitteru uvedl, že rušení projektu nepovažuje za rozumné.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.