Index vlivu Pavel Rychetský - Index vlivu v politice

Pavel Rychetský
 
 

Stát by měl odškodnit oběti H-Systemu, řekl po schůzce se Zemanem šéf Nejvyššího soudu

Předsedové Ústavního soudu Pavel Rychetský a Nejvyššího soudu Pavel Šámal dnes odpoledne dorazili na Pražský hrad na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Hrad oba zástupce vrcholných soudů pozval ke konzultaci kvůli případu H-Systemu. Šámal po schůzce podotkl, že by dle něj měl do kauzy vstoupit stát – a nějakým způsobem odškodnit oběti kauzy, i když se na ně nevztahuje příslušný zákon o odškodnění obětí trestných činů.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
14.5Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
24.50Vliv / význam roste
 

Jak nás Pavel Rychetský ovlivňuje poslední měsíc

Chart.

Jak nás Pavel Rychetský ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Pavel Rychetský v poslední době

 

31. červenece 2018

Stát by měl odškodnit oběti H-Systemu, řekl po schůzce se...

Zdroj Blesk.cz ze dne 31. 7. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Předsedové Ústavního soudu Pavel Rychetský a Nejvyššího soudu Pavel Šámal dnes odpoledne dorazili na Pražský hrad na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Hrad oba zástupce vrcholných soudů pozval ke konzultaci kvůli případu H-Systemu. Šámal po schůzce podotkl, že by dle něj měl do kauzy vstoupit stát – a nějakým způsobem odškodnit oběti kauzy, i když se na ně nevztahuje příslušný zákon o odškodnění obětí trestných činů.

Případ H-System je ukázkou selhání státu v 90. letech, říká...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 31. 7. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Případ H-System je především selháním českého státu v devadesátých letech, řekl po setkání s prezidentem Milošem Zemanem šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský. Na schůzce se opakovaně probíralo téma délky soudních řízení v Česku. V případě ústavní stížnosti v kauze H-System je prezident připraven se připojit. Podle předsedy Nejvyššího soudu Pavla Šámala musí do případu vstoupit stát a odškodnit poškozené.

H-systém je příkladem selhání českého státu v kritických 90....

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 31. 7. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Pavel Rychetský a Pavel Šámal se sešli s prezidentem republiku kvůli konzultaci případu H-Systemu. Oba fukncionáři přiznali, že soudní řízení ohledně případu je neúměrně dlouhé. Dodávají, že H-System je příkladem selhání českého státu v 90. letech.

Předseda Nejvyššího soudu: Kauza H-System? Klienty musí...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 31. 7. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Do případu H-Systemu musí podle předsedy Nejvyššího soudu Pavla Šámala vstoupit český stát a odškodnit poškozené. Šámal to dnes řekl po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na Pražském hradě. Omluvil se v té souvislosti za průtahy řízení, právě proces kolem H-Systemu je podle něj příkladem, kdy soudy rozhodovaly nepřiměřeně dlouhou dobu. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský dodal, že H-System je příklad selhání českého státu v 90. letech.

Šéf Nejvyššího soudu vyzval stát, aby odškodnil všechny...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 31. 7. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem řekl, že by stát měl vstoupit do kauzy H-System, a vyzval ho, aby poškozené klienty odškodnil. Na jednání byl i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Ten poté uvedl, že kauza je selháním české justice i státu v 90. letech.

14. červenece 2018

Rychetský kárá „manýry“ úředníků: Stále se musíme doprošovat...

Zdroj Blesk.cz ze dne 14. 7. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Česko si od dob Rakouska-Uherska nese dědictví vrchnostenské mentality úředníků, jediným „protilékem“ je fungující správní soudnictví. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v rozhovoru s ČTK poukázal na význam Nejvyššího správního soudu (NSS), v jehož čele skončí v září Josef Baxa i místopředseda Michal Mazanec. Nástupce určí prezident Miloš Zeman, jména zatím nezveřejnil.

13. červenece 2018

Rychetský kritizuje české úředníky: Zasáhla je infekce...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 13. 7. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Česko si od dob Rakouska-Uherska nese dědictví vrchnostenské mentality úředníků, jediným „protilékem“ na tuto „infekci“ je fungující správní soudnictví. Prohlásil to v rozhovoru pro agenturu ČTK předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který v této souvislosti současně vyzdvihl význam Nejvyššího správního soudu (NSS).

Rychetský: Tíží nás vrchnostenská mentalita úředníků

Zdroj Tyden.cz ze dne 13. 7. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Česko si od dob Rakouska-Uherska nese dědictví vrchnostenské mentality úředníků, jediným "protilékem" je fungující správní soudnictví. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v rozhovoru poukázal na význam Nejvyššího správního soudu, v jehož čele skončí v září Josef Baxa i místopředseda Michal Mazanec. Nástupce určí prezident Miloš Zeman, jména zatím nezveřejnil.

Rychetský: Uměle vyvolat strach není těžké. Extremisté to...

Zdroj Tyden.cz ze dne 13. 7. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Slabým místem českého Ústavního soudu je způsob jeho sestavování, který přináší riziko "vyprázdnění" a paralýzy soudu po vypršení funkčního období jeho členů. Problém by vyřešilo prodlužování mandátu ústavního soudce, dokud není určen jeho nástupce. Řekl to předseda ÚS Pavel Rychetský.

11. červenece 2018

Byla anděl, noblesní dáma. Pospíšil na pohřbu exministryně...

Zdroj Blesk.cz ze dne 11. 7. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Noblesní a statečná. Tak vzpomínali na advokátku a první polistopadovou ministryni spravedlnosti Dagmar Burešovou (†88), která 30. června zemřela. Šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský, který se ujal jedné ze smutečních řečí, označil Burešovou za anděla, kterým byla a zůstává dál. Přišel i exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. S Burešovou byli přátelé. Rozhořčil se však nad tím, že na její pohřeb nepřišlo více současných politiků.

28. června 2018

Rychetský: Nebyl bych rád, kdyby konflikt kvůli nejmenování...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 28. 6. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Česká republika bude mít poprvé od listopadu 1989 kabinet, který se zřejmě ve sněmovně bude opírat o hlasy komunistů. Exministr spravedlnosti a dlouholetý předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se domnívá, že jednou taková změna přijít musela. „Já jsem předpokládal, že ta změna bude v opačné poloze: že se zreformuje samotná strana. Místo toho se změnila politická scéna, a to z vůle voličů,“ připomínal Pavel Rychetský v Interview ČT24. Podle něj nejde o pozitivní změnu: netýká se však jen Česka, ale i dalších evropských zemí. Ptala se Zuzana Tvarůžková.

26. června 2018

Za Zemanem dorazili šéfové soudů. Rychetský, Baxa i Šámal...

Zdroj Blesk.cz ze dne 26. 6. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Předsedové ústavního a obou nejvyšších soudů na úterní zhruba 70 minut dlouhé schůzce s prezidentem Milošem Zemanem řešili systémové otázky justice, například věk začínajících soudců. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský a šéf Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa novinářům řekli, že se naopak nedostalo na personální otázky, ani na možnou kompetenční žalobu, kterou by podle představ ČSSD měl podat premiér Andrej Babiš (ANO) na Zemana v případě, kdyby nejmenoval do vlády na jeho návrh Miroslava Pocheho (ČSSD).

Zeman přijal justiční špičky, Baxova nástupce ale neprozradil

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 26. 6. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Prezident Miloš Zeman podporuje zřízení nejvyšší rady soudnictví, tedy orgánu, který by reprezentoval justici jako jeden orgán. Společně s vrcholnými představiteli justice také probíral věk nastupujících soudců. Novinářům to po schůzce s hlavou státu řekl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Personální otázky neřešili.
    Další články k tématu:
  • Ovčáček by měl složit funkci a Zeman vyhodit přikyvovače, říká Rychetský
  • Lidé důvěřují především Rychetskému a Zemanovi, ukazuje průzkum

Vrcholní představitelé justice míří za prezidentem Zemanem

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 6. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Předsedové Ústavního a obou nejvyšších soudů se setkají s prezidentem Milošem Zemanem. Řešit budou otázky justice, včetně personálních. O schůzku požádal předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Původně se měla konat v polovině června. Rychetský ale termín posunul kvůli konání kulatého stolu předsedů Konference evropských ústavních soudů.

Vrcholní představitelé justice jednali s prezidentem. Řešili...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 6. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Předsedové Ústavního a obou nejvyšších soudů se na Pražském hradě setkali s prezidentem Milošem Zemanem. Řešili například věk začínajících soudců, na personální otázky se naopak nedostalo. O schůzku požádal předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský

25. června 2018

Zeman bude jednat s Rychetským o Baxově nástupci. Je...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 25. 6. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

V úterý se sejdou s prezidentem republiky předsedové tří hlavních tuzemských soudů, aby jednali o tom, kdo by měl stanout po Josefu Baxovi v čele Nejvyššího správního soudu. Baxa i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský by na tomto postu rádi viděli nynějšího ústavního soudce Vojtěcha Šimíčka, ten je ale podle informací HN pro prezidenta těžko průchodný. Větším favoritem je proto dosavadní místopředseda Michal Mazanec, který má ale jen tři roky do důchodu.

22. června 2018

Ovčáček by měl složit funkci a Zeman vyhodit přikyvovače,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 22. 6. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

„Zdá se mi že osoby zvolené do funkce prezidenta, mají potřebu se obklopovat lidmi, které lze nazvat přikyvovači. To skutečně platilo o všech třech dosavadních českých prezidentech po rozdělení Československa,“ říká předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v rozhovoru pro MF DNES.
    Další články k tématu:
  • Poslanecká imunita by se měla omezit, řekl ústavní soudce Rychetský
  • Na přímou demokracii zatím Česko není připravené, prohlásil Rychetský
  • Každý kandidát jen jeden podpis. Rychetský by změnil volební zákon

2. května 2018

Hrad polevil, po měsíci čekání svolil ke schůzce Zemana s...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 2. 5. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Již počátkem dubna požádal předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský o schůzku s prezidentem Zemanem. Na ní by chtěl řešit obsazení nejvyšších postů v justici. Koncem září totiž končí mandát předsedovi nejvyššího správního soudu Josefu Baxovi a blíží se i doba, kdy skončí sám Rychetský v čele Ústavního soudu. Prezident ke schůzce svolil až po takřka po měsíci a se schůzkou nespěchá; Rychetského si pozval až na půlku června.

20. dubna 2018

Naše civilizace prožívá krizi, je svým způsobem...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 20. 4. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Přestože mu v srpnu bude 75 let, každý týden prohání míček na tenisových kurtech. "Odpadají i mladší partneři a musíme shánět do deblu náhradu," říká. Vášnivý kuřák Pavel Rychetský chce vést Ústavní soud minimálně do roku 2020.

19. dubna 2018

Rychetský doufá v účast Zemana na oslavě Československa v...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 19. 4. 2018  •  Pavel Rychetský  •  0

Brno - Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský by si přál, aby se prezident Miloš Zeman 24. října zúčastnil slavnosti ke 100. výročí Československa. Ústavní soud ji uspořádá ve...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.