Index vlivu Pavel Rychetský - Index vlivu v politice

Pavel Rychetský
 
 

Komunista Filip kritizuje polskou reformu soudnictví

Polsko svou projednávanou kontroverzní reformou soudnictví ohrožuje i fungování visegrádské skupiny (V4), jejímiž členy jsou také Česko, Slovensko a Maďarsko. Dnes to na twitteru uvedl předseda opoziční KSČM Vojtěch Filip. Polské zákony, které mění fungování soudů, kritizovali v předchozích dnech i ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
28.30Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Pavel Rychetský ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Pavel Rychetský v poslední době

 

20. červenece 2017

Komunista Filip kritizuje polskou reformu soudnictví

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 20. 7. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Polsko svou projednávanou kontroverzní reformou soudnictví ohrožuje i fungování visegrádské skupiny (V4), jejímiž členy jsou také Česko, Slovensko a Maďarsko. Dnes to na twitteru uvedl předseda opoziční KSČM Vojtěch Filip. Polské zákony, které mění fungování soudů, kritizovali v předchozích dnech i ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

24. června 2017

Zeman se nebude ptát Ústavního soudu, zda demise premiéra...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 6. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Prezident Miloš Zeman se zatím neobrátí na Ústavní soud s dotazem na výklad ústavy ohledně jmenování a odvolávání vlády. Téma podle něj není aktuální. V době vládní krize Hrad spekuloval, zda při demisi premiéra automaticky musí skončit celá vláda a zda je nutné vyhovět návrhu premiéra na odvolání ministra. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský před několika dny uvedl, že s premiérem končí celá vláda a diskuse kolem této otázky jsou zbytečné.

22. června 2017

Milost jako přežitek i důležitý prvek demokracie....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 6. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Vrcholní představitelé justice se v názoru na institut prezidentských milostí diametrálně rozcházejí. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský uvedl na semináři ve sněmovně, že demokratický stát milosti potřebuje i přes možná rizika zneužití. Předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa naproti tomu míní, že milost je záležitostí historie.

Jsou milosti prezidenta potřebné? Zástupci justice se...

Zdroj Tyden.cz ze dne 22. 6. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Vrcholní představitelé justice se diametrálně rozcházejí v názoru na institut prezidentských milostí. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský uvedl na semináři ve sněmovně, že demokratický stát institut milosti potřebuje i přes možná rizika zneužití této pravomoci.

18. června 2017

Demise premiéra znamená konec vlády, ujistil Rychetský....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 18. 6. 2017  •  Pavel Rychetský  •  2

Jarní vleklá politická krize, jejímiž hlavními postavami byli prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a tehdejší vicepremiér Andrej Babiš (ANO), ukázala, že někteří politici se pokoušejí vykládat ústavu ve svůj prospěch. Ve sněmovně je nyní hned několik návrhů, které vesměs chtějí upřesnit ústavu a sjednotit její výklad. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský a expremiér Petr Pithart se však v Otázkách Václava Moravce shodli, že je to zbytečné.

Demise premiéra je demisí vlády, řekl Rychetský. K Zemanovu...

Zdroj IHNED.cz ze dne 18. 6. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

"Demise premiéra je demisí celé vlády, na tom se shodne napříč nejen politická, ale i akademická fronta," uvedl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Pokud by Zeman přišel k soudu s dotazem, zda demise předsedy vlády neznamená jen odchod premiéra, rozhodování by podle Rychetského bylo jednoznačné. Sobotka ohlásil demisi kvůli nejasnostem ohledně ministra financí Babiše. Kvůli Zemanově přístupu ji stáhl.

Předseda Ústavního soudu: Demise premiéra je demisí celé...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 18. 6. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Demise předsedy vlády je jednoznačně demisí celého vládního kabinetu. Uvedl to dnes předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v pořadu Otázky Václava Moravce. K odlišnému výkladu, s nímž přišel prezident Miloš Zeman v souvislosti s květnovým rozhodováním premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), by se Ústavní soud nepřiklonil.

Předseda Ústavního soudu: Demise premiéra je demisí celé...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 18. 6. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Praha - Demise předsedy vlády je jednoznačně demisí celého vládního kabinetu. Uvedl to dnes předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v pořadu Otázky Václava Moravce. K odlišnému výkladu,...

Předseda Ústavního soudu: Demise premiéra je demisí celé...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 18. 6. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Praha - Demise předsedy vlády je jednoznačně demisí celého vládního kabinetu. Uvedl to dnes předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v pořadu Otázky Václava Moravce. K odlišnému výkladu,...

Rychetský: Demise premiéra je demisí celé vlády

Zdroj Tyden.cz ze dne 18. 6. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Demise předsedy vlády je jednoznačně demisí celého vládního kabinetu. Uvedl to v neděli předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v pořadu Otázky Václava Moravce.

12. května 2017

Pochybností v Kajínkově případu je mnoho, říká exministr...

Zdroj IHNED.cz ze dne 12. 5. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Kdybych rozhodoval o milosti pro Jiřího Kajínka, zeptal bych se nejprve věznice, jak se ve výkonu trestu choval, říká exministr spravedlnosti a předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Mé pochybnosti v jeho případě ovšem trvají, dodává Rychetský. Podle exministra je podivné například to, že Kajínek byl odsouzen, ale údajný zadavatel nájemné vraždy nikoliv.

5. května 2017

Zeman musí Sobotkovu návrhu na odvolání Babiše vyhovět,...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 5. 5. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Poté, co Hrad v pátek obdržel návrh premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO), by měl prezident návrhu vyhovět. Plyne to z komentáře k ústavě, jehož spoluautorem je šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský, i ze slov ústavního právníka Jana Kysely, jenž působí na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Rychetského komentář ústavy: Demise premiéra je demisí vlády

Zdroj Tyden.cz ze dne 5. 5. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský podle mluvčí Miroslavy Sedláčkové nemůže zveřejňovat stanoviska k interpretaci ústavy v nynější krizi. Prostřednictvím mluvčí ale odkázal na knižní komentář k ústavě, jehož je hlavním autorem. Kniha s odkazem na právní teorii uvádí, že přijetí demise premiéra znamená demisi celé vlády, ačkoliv to ústava výslovně nestanoví.

22. dubna 2017

Kajínkovi bych dal milost, přidal se Rychetský k Zemanovi

Zdroj Tyden.cz ze dne 22. 4. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Dlouholetý předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský podpořil prezidenta Miloše Zemana ohledně zvažovaného udělení milosti doživotně odsouzenému vrahovi Jiřímu Kajínkovi.

21. dubna 2017

Rychetský dává za pravdu Zemanovi: Kajínka bych propustil

Zdroj Blesk.cz ze dne 21. 4. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Dlouholetý předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský podpořil prezidenta Miloše Zemana ohledně zvažovaného udělení milosti doživotně odsouzenému vrahovi Jiřímu Kajínkovi. V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV uvedl, že v kauze přetrvávají pochybnosti. Rychetský v minulosti podal ve prospěch Kajínka stížnost pro porušení zákona, jako ministr spravedlnosti však tehdejšímu prezidentovi Václavu Havlovi Kajínkovo omilostnění nedoporučil.

20. března 2017

„Z lidí dělá nesvéprávné otroky.“ Stížnosti na protikuřácký...

Zdroj Blesk.cz ze dne 20. 3. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se začne jako soudce zpravodaj zabývat stížností skupiny senátorů na tzv. protikuřácký zákon. Ten kromě zákazu kouření v restauracích obsahuje i opatření týkající se konzumace, případně podávání alkoholu. Podle stěžovatelů, jejichž návrh z minulého týdne zveřejnil Ústavní soud v pondělí, odpovídá část zásahů situaci, kdy stát hledí na své občany jako na otroky.

22. února 2017

Ústavní soud rozhodl: Blokování nelegálního hazardu na...

Zdroj Blesk.cz ze dne 22. 2. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Ústavní soud jednomyslně zamítl návrh 21 senátorů na zrušení části zákona o hazardních hrách. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský řekl, že pokus o zrušení ustanovení týkající se blokace nepovolených internetových her není důvodný a není v souladu s ústavním pořádkem. Senátoři namítali, že jde o zásah do svobody projevu a práva na podnikání.

13. ledna 2017

Dvojí poselství z Ústavního soudu

Zdroj IHNED.cz ze dne 13. 1. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Ústavní soud zamítl návrh Nejvyššího soudu, který by zakázal badatelům nahlížet do archiválií vzniklých před 1. lednem 1990. Proti byl předseda Pavel Rychetský. Zamítavý nález potvrdil, že v Ústavním soudu je i ve stávající sestavě je většina, která zabrání rozmělnění zákonodárství k ochraně demokracie a historické paměti.

12. ledna 2017

Historie se začerňovat nebude, rozhodli soudci

Zdroj IHNED.cz ze dne 12. 1. 2017  •  Pavel Rychetský  •  1

Ústavní soud odmítl návrh, aby se omezil přístup k archiváliím po totalitních bezpečnostních složkách. Rozhodnutí bylo poměrně těsné, předseda soudu Pavel Rychetský a šest dalších soudců by upřednostnili ochranu soukromí. Kauza možná bude pokračovat před Evropským soudem pro lidská práva. Na něj se chce obrátit muž, který stál na začátku sporu.

31. října 2016

Osm právníků získalo medaile Antonína Randy

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 31. 10. 2016  •  Pavel Rychetský  •  2

Praha - Osm právníků v pondělí v pražském Karolinu získalo medaile Antonína Randy za rozvoj právní vědy či praxe. Toto ocenění od roku 1992 uděluje Jednota českých právníků. Laureátům nebo jejich zástupcům ho předával předseda Ústavního soudu i Jednoty českých právníků Pavel Rychetský. Uděleny letos byly čtyři stříbrné a čtyři bronzové medaile.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.