Index vlivu Věci veřejné - Index vlivu v politice

 
 

Praktiky šmejdů, nebo tisková chyba? Kanalizace spustila rozbroje v Janovicích

Před vážným problémem stojí obec Janovice na Frýdecko-Místecku. Už deset let tu lidé řeší vybudování kanalizace. Když se teď věci daly do pohybu a obec vypsala veřejnou zakázku, přihlásily se jen dvě firmy. První navíc musela kvůli nesplnění podmínek z kola ven. Druhá, která s obcí spolupracovala už přede dvěma lety, tak pohodně vyhrála. Jenže když místním přišel zvací dopis na veřejné jednání o kanalizaci, obsahoval podle některých zvláštní „šmejdskou praktiku“.

 

Věci veřejné aktuálně...

Pořadí: 6Index vlivu: 1
Chart.
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
18.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
23.3Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
30.27Vliv / význam roste
 

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední týden

Chart.

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední měsíc

Chart.

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Věci veřejné v poslední době

 

17. září 2017

Praktiky šmejdů, nebo tisková chyba? Kanalizace spustila...

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 9. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Před vážným problémem stojí obec Janovice na Frýdecko-Místecku. Už deset let tu lidé řeší vybudování kanalizace. Když se teď věci daly do pohybu a obec vypsala veřejnou zakázku, přihlásily se jen dvě firmy. První navíc musela kvůli nesplnění podmínek z kola ven. Druhá, která s obcí spolupracovala už přede dvěma lety, tak pohodně vyhrála. Jenže když místním přišel zvací dopis na veřejné jednání o kanalizaci, obsahoval podle některých zvláštní „šmejdskou praktiku“.

4. září 2017

Jurečka je pro spojení ministerstev. Ekology děsí, že to...

Zdroj Blesk.cz ze dne 4. 9. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) podporuje myšlenku sloučení ministerstev zemědělství a životního prostředí. Ekologické organizace jsou naopak proti. Nápad představilo hnutí ANO o víkendu ve svém předvolebním programu. Nápad na sloučení není nový, například v roce 2002 již o něm mluvila ODS, před volbami v roce 2010 i třeba Věci veřejné.

25. srpna 2017

In IUSTITIA: Případ Radka Bangy je ostudou českého právního...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 25. 8. 2017  •  Věci veřejné  •  0

25.8.2017 16:20 - Server Romea.cz zveřejňuje celé vyjádření organizace In IUSTITIA k rozsudku Okresního soudu v Kladně ve věci hromadného útoku na zpěváka Radka Bangu na sociálních sítích z loňského roku. Soud včera pravomocně rozhodl o trestu 100 hodin veřejně prospěšných prací pro Davida Šmída. Ten je jeden z 56 pisatelů, kteří na sociální síti Facebook nenávistně a výhružně reagovali na příspěvek Radka Bangy, kterým se zpěvák vymezil proti úspěchu xenofobní kapely Ortel v soutěži Zlatý Slavík. Bangovi na Facebooku vyhrožovali smrtí.

28. červenece 2017

Bělobrádek zúčtoval s Čunkem: Dělá naschvály a nerozumí tomu

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 28. 7. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Šéf lidovců Pavel Bělobrádek po svém včerejším návratu z USA veřejně zúčtoval se zlínským hejtmanem a senátorem KDU-ČSL Jiřím Čunkem. Ten podle předsedy dělá naschvály a míchá se do věcí, kterým nerozumí.

Brabec: Jednou z největších chyb Česka byla privatizace...

Zdroj IHNED.cz ze dne 28. 7. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Zejména jižní Morava, Polabí i část středních a severních Čech se potýkají se suchem. První vládní plán na 60 stranách popisuje, co vše by měla země dělat, aby měla i v budoucnu dostatek čisté vody a půdy, na které půjdou pěstovat zemědělské plodiny. "Voda je věcí veřejného zájmu, po vzoru Izraele potřebujeme, aby kvůli ní vznikl nový regulační úřad," navrhuje ministr životního prostředí Richard Brabec.

17. červenece 2017

Tripartita se neshodla na rozpočtu 2018, spor je o investice...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 7. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Zástupci odborů, zaměstnavatelů a vlády se neshodli na podobě rozpočtu pro příští rok, budou se mu proto věnovat znovu v září. Odboroví předáci chtěli mimo jiné vyjednat navýšení platů ve veřejném sektoru. Ministerstvo práce a sociálních věcí zpracovalo tři varianty, ani na jedné ale nebyla shoda. Zaměstnavatelé pak kritizují například malý rozsah plánovaných investic. Odbory i zaměstnavatelé také při společném jednání s vládou shodně odmítli rozšíření mýtného na silnice první třídy. Tripartita se věnovala rovněž strategii těžby při využití lithia.

8. června 2017

Dvě desítky zemí EU schválily pravidla pro úřad veřejného...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 8. 6. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Lucemburk - Celkem 20 zemí Evropské unie, které se na věci chtějí podílet v rámci takzvané posílené spolupráce, dnes odsouhlasilo pravidla umožňující vznik Úřadu evropského veřejného...

Dvě desítky zemí EU schválily pravidla pro úřad veřejného...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 8. 6. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Lucemburk - Celkem 20 zemí Evropské unie, které se na věci chtějí podílet v rámci takzvané posílené spolupráce, dnes odsouhlasilo pravidla umožňující vznik Úřadu evropského veřejného...

31. května 2017

Není ostuda upadnout, ale nezvednout se, říká Kristýna Kočí,...

Zdroj IHNED.cz ze dne 31. 5. 2017  •  Věci veřejné  •  1

Kristýna Kočí byla vedle Kateřiny Klasnové klíčovou osobností politické platformy Věci veřejné. Politická kariéra bývalé šéfky poslaneckého klubu VV skončila de facto už v dubnu 2011. Po vypuknutí aféry ohledně nejasného financování VV podala Kočí trestní oznámení na předsedu strany Víta Bártu kvůli "finančnímu daru za loajalitu".

19. května 2017

Dobrý příklad z Ostravy

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 19. 5. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Na začátku disclaimer čili vymezení čili ohrazení. O věci vím z médií a jelikož média lžou a píší je hyeny, může být všechno jinak. Konec disclaimeru. V Ostravě zavedli ve veřejné dopravě pozici asistenta dopravy. To je člověk, který pomůže mamince s kočárkem nastoupit, ale taky vyhodí otravného ožralu a vyhodí i černého pasažéra, eventuálně ho ani nepustí dovnitř. A pokud je to cikán a ten začne ječet, že je rasisticky šikanován, pošle ho na Macháčkův palouk.

18. května 2017

Slovenský prezident ostře kritizoval chabé výsledky na poli...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 18. 5. 2017  •  Věci veřejné  •  0

18.5.2017 14:58 - Řešení romské problematiky na Slovensku je málo razantní a bez výsledků. Ostrá slova pronesl u příležitosti 28.sněmu Sdružení měst a obcí Slovenska (ZMOS) k jeho účastníkům slovenský prezident Andrej Kiska. Ten je přesvědčen, že neřešení takzvané romské problematiky je ukázkou neschopnosti řídit věci veřejné

3. května 2017

ANALÝZA: Třetí světová válka na spadnutí? (2)

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 3. 5. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Jak již bylo řečeno, francouzský ministr zahraničních věcí Jean-Marc Ayrault veřejně a s definitivní platností režimu Bašára Asada při­soudil vinu za útok sarinem v Chán Šajchúnu.

13. dubna 2017

Bártův nástupce: Propuštěný Dalík teď zrelaxuje. Lobbista...

Zdroj Blesk.cz ze dne 13. 4. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Lobbista Marek Dalík nezná podrobnosti rozhodnutí Nejvyššího soudu, který ve středu vydal příkaz k jeho okamžitému propuštění ze znojemské věznice. Ve čtvrtek to řekl jeho advokát a bývalý ministr dopravy za Věci veřejné Radek Šmerda, který do Nečasovy vlády nastupoval za Víta Bártu. Nejvyšší soud ke kroku přistoupil po projednání Dalíkova dovolání v kauze nákupu obrněných vozidel Pandur. Šmerda o celé situaci promluvil.

4. dubna 2017

Kubánec používá při výrobě vína kondomy

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 4. 4. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Kubánci jsou celosvětově proslulí tím, že se už naučili pracovat se všudypřítomným nedostatkem mnoha komodit. Sem tam dojde toaletní papír, jindy zase importovaná vína. V zemi, kde je průměrný měsíční plat ve veřejném sektoru v přepočtu méně než 700 Kč, se lidé bezpečně naučili nahrazovat některé potřebné věci jinými. Vinař Orestes Estevez je zářným příkladem.

Stanislav Berkovec získal zakázku od ministerstva, kde...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 4. 4. 2017  •  Věci veřejné  •  1

Syn Stanislava Humla se v době, kdy byl jeho otec poslancem za Věci veřejné a ministerstvo dopravy vedl Pavel Dobeš ze stejné strany, dostal k veřejné zakázce. Spolu s ním ji získala i firma spojená s dalším politikem – který tehdy podobně jako Huml pracoval přímo pro ministra – Stanislavem Berkovcem. Huml starší je dnes poslancem za ČSSD a Berkovec za ANO. Zjistil to Lukáš Landa z pořadu Reportéři.

7. března 2017

Platy žen v Česku ve srovnání s výdělky mužů silně...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 7. 3. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Ženy v Česku vydělávají v soukromém sektoru v průměru o 24 procent méně než muži. Ve státních službách a ve veřejné sféře mají průměrně o 17 procent méně. Vyplývá to z aktuálních údajů misterstva práce a sociálních věcí. V prvním pololetí roku 2016 v soukromém sektoru průměrná mzda žen dosahovala 24 079 korun a mužů 31 603 korun. Plat mužů ve veřejné sféře činil 31 876 korun a plat žen 26 287 korun.

27. února 2017

Z Věcí veřejných přes Úsvit do vedení ŘSD. Bártův člověk má...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 27. 2. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Do nejvyššího vedení správců silnic se po letech vracejí lidé spojení s hnutím Věci veřejné. Někdejší člen Bártovy strany Vítězslav Janků, který mezitím stihl kandidovat za Úsvit či dělat asistenta poslance Úsvitu, se vrací na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Od března povede Středisko správy a údržby dálnic (SSÚD) na úseku dálnice D11.
    Další články k tématu:
  • Bártou dosazený šéf silničářů dělil nelegálně zakázky, potvrdil úřad
  • ROZSTŘEL: Všechny letos plánované stavby zahájíme, slibuje ředitel ŘSD
  • Ředitelka ŘSD: Tunel Pohůrka na obchvatu Budějovic vyjde na tři miliardy

22. února 2017

Ústavní soud zamítl zrušení cenzurních paragrafů...

Zdroj Root.cz ze dne 22. 2. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Ústavní soud dnes zamítl zrušení části hazardního zákona, která se zabývala cenzurou internetu. Podle soudu jde o přípustnou regulaci. Padla tak poslední naděje odpůrců cenzury. Zákon tedy bude nadále platit v plném znění. Dnes v 9:00 proběhlo veřejné vyhlášení Ústavního soudu ve věci návrhu na zrušení ustanovení § 82, § 84 a § 123 odst. 5 zákona č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách. Soudce JUDr. Jaromír Jirsa informoval o stanovisku, ve kterém Ústavní soud zamítl zrušení zmíněných paragrafů, podle něj jde o přípustnou regulaci. Celý text nálezu [PDF]

21. února 2017

SPOLEČNOST: Přínos Jakuba Čecha národu

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 21. 2. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Se zájmem sleduji nejnovější mediální bouři ve sklenici vody, totiž vymezování se ctihodných kmetů a stařešinů vůči nezodpovědnému, nezkušenému a nezralému mládí, které si troufá dělat věci, na které se nezmohli ani mnozí opoziční zastupitelé, novináři nebo Kancelář veřejného ochránce práv.

21. ledna 2017

Michal Bláha: V minulosti jsme měli strach z komunistů, dnes...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 21. 1. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Když si otevřete webovou stránku Michal Blaha, objeví se příspěvky Předražená EET, Co učit středoškoláky o počítačích a internetu, Vzděláváme úřady nebo Registr smluv po šesti měsících. Podnikatel, mentora investor Michal Bláha je zkrátka muž, kterého věci veřejné nenechávají klidným. Chce do nich mluvit, aktivně je ovlivňovat a být iniciátorem společenských dějů. Jeho mottem je věta Mladý muž pracovní místa nehledá, ale vytváří.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.