Index vlivu Věci veřejné - Index vlivu v politice

 
 

Zlaté časy života v socialismu? Zavzpomínejte s námi na realitu i vtipy

Byly to doby, kde se vtipy kritizující ekonomiku a hospodářství staly středem lidové slovesnosti. Do dnešní doby se nám tak zachovalo nejedno žertovné povídání, které tehdejší dobu výstižně popisuje. Nezájem o věci veřejné, klesající schopnost socialistického zřízení zajistit zboží a služby základní potřeby, neschopnost plnit sliby, perspektivy stagnující životní úrovně a kvality života – to vše se odráželo v lidové slovesnosti. Nejeden humorně pojatý popis socialistického realismu vypráví o tom, jak to v socialistické ekonomika skřípalo.

 

Věci veřejné aktuálně...

Pořadí: 16Index vlivu: 1
Chart.
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
19.2Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
24.5Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
25.35Vliv / význam roste
 

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední týden

Chart.

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední měsíc

Chart.

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Věci veřejné v poslední době

 

19. listopadu 2017

Zlaté časy života v socialismu? Zavzpomínejte s námi na...

Zdroj Měšec.cz ze dne 19. 11. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Byly to doby, kde se vtipy kritizující ekonomiku a hospodářství staly středem lidové slovesnosti. Do dnešní doby se nám tak zachovalo nejedno žertovné povídání, které tehdejší dobu výstižně popisuje. Nezájem o věci veřejné, klesající schopnost socialistického zřízení zajistit zboží a služby základní potřeby, neschopnost plnit sliby, perspektivy stagnující životní úrovně a kvality života – to vše se odráželo v lidové slovesnosti. Nejeden humorně pojatý popis socialistického realismu vypráví o tom, jak to v socialistické ekonomika skřípalo.

16. listopadu 2017

Za neoznámení sexuálního násilí až tři roky vězení, navrhuje...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 16. 11. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Ministerstvo práce a sociálních věcí plánuje rozšířit výčet činů, jejichž neoznámení či nepřekažení je trestné, o různé podoby sexuálního násilí, od znásilnění po sexuální nátlak. Kdo by spáchání některého z vyjmenovaných činů zamlčoval před úřady, riskuje až tříletý pobyt za mřížemi. Postih se samozřejmě netýká samotné oběti.
    Další články k tématu:
  • Za veřejné schvalování terorismu až dvanáct let vězení, navrhla vláda
  • Lidovci poslali Pelikánovi připomínky, nechtějí lesby a gaye v zákoně
  • Z jihočeských poslanců byli statisticky nejaktivnější Maxová a Zahradník

6. listopadu 2017

[článek] Zranitelnost ROCA: co se děje se slovenskými a...

Zdroj Lupa.cz ze dne 6. 11. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Objev česko-slovenského vědeckého týmu z Masarykovy univerzity v Brně má nepříjemné důsledky pro elektronické občanské průkazy na Slovensku, ale i v Estonsku. Zatímco u nás doma se kolem občanských průkazů s čipem, elektronického podpisu a služeb eGovernmentu aktuálně nic moc neděje, na Slovensku se naopak „dějí věci“: v nedávných dnech zde orgány veřejné moci přestaly přijímat elektronická podání, podepsaná s pomocí tamních elektronických občanských průkazů, a 31. 10. 2017 (k času 18:23) pak byly zrevokovány všechny kvalifikované certifikáty vystavené k soukromým klíčům na těchto e-občankách. Jejich držitelé si nyní musí pořídit certifikáty nové.

4. listopadu 2017

Divné ticho kolem násilí v ústavech

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 4. 11. 2017  •  Věci veřejné  •  0

O sexuálním zneužívání nebo obtěžování osob v sociálních zařízeních pro mentálně handicapované se v Česku veřejně nemluví. Ministerstvo práce a sociálních věcí si statistiky nevede, policie tyto činy zahrnuje do obecných kategorií. Odhalených případů sexuálního násilí je jak mezi pečovateli a chráněnci, tak mezi chovanci navzájem, jen velmi málo.

26. října 2017

Budou Piráti další Věci veřejné? Šéf Bartoš věří: Bárka se...

Zdroj Blesk.cz ze dne 26. 10. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Sněmovna začíná novou éru. Jedním z celkem devíti poslaneckých klubů je i ten pirátský a čítá rovnou 22 křesel. Vedle lídra Pirátů Ivana Bartoše okusí sněmovní jednání i dvě desítky dalších nováčků. Analytici varují před tím, že od Pirátů se můžeme dočkat lecčeho. Včetně rozpadu jejich klubu a přeběhlíků k jiným stranám. Bartoš však svým lidem věří a upozorňuje, že nejsou někým, kdo by do Pirátské strany „spadl z nebe“. 

16. října 2017

Nový projekt má pomoci s obranou proti šikaně v zaměstnání

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 16. 10. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Šikana na pracovišti, ať už ze strany vedoucího pracovníka, kolegy, či podřízeného, bývá těžko prokazatelná. Pomoci řešit tyto problémy alespoň ve veřejné správě má projekt Důstojné pracoviště ve veřejné správě, který realizuje Fond dalšího vzdělávání ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, Státním úřadem inspekce práce a Kanceláří veřejného ochránce práv.

9. října 2017

Policie obvinila bývalého šéfa silničářů, že používal...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 9. 10. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Z přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny obvinili karlovarští kriminalisté třiačtyřicetiletého muže z Hradce Králové. Podle informací MF DNES je jím někdejší ředitel Krajské správy a údržby silnic (KSÚS) Vítězslav Janků. Je podezřelý z toho, že vlastní falešný inženýrský titul z dopravní fakulty ČVUT.
    Další články k tématu:
  • Diplom šéfa silničářů je zřejmě falešný. Kraj podá trestní oznámení
  • Šéf silničářů rezignoval, kraj prověřuje jeho vysokoškolský diplom
  • Z Věcí veřejných přes Úsvit do vedení ŘSD. Bártův člověk má nové místo

24. září 2017

Švýcaři v referendu odmítli penzijní reformu. Nepomohlo ani...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 9. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Švýcaři v dnešním referendu zřejmě odmítli penzijní reformu. Proti změně dosavadního systému se vyslovilo 53 procent voličů, vyplývá z údajů zveřejněných agenturou pro výzkum veřejného mínění gfs.bern po uzavření volebních místností ve 12:00 SELČ. Pro reformu prosazovanou vládou a zejména ministrem sociálních věcí, socialistou Alainem Bersetem, se podle tohoto zdroje citovaného agenturou AFP, vyslovilo 47 procent voličů.

19. září 2017

Bill Gates odhalil, co bude největším zdravotním problémem...

Zdroj Živě.cz ze dne 19. 9. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Bill Gates v nedávném konferenčním rozhovoru s novináři prohlásil, že za největší dvě hrozby pro veřejné zdraví v horizontu následujících deseti let považuje infekční a chronické choroby. „Chronické nemoci, včetně věcí jako je diabetes nebo Alzheimerova choroba, neurologické stavy, jsou čím dál ...

17. září 2017

Praktiky šmejdů, nebo tisková chyba? Kanalizace spustila...

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 9. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Před vážným problémem stojí obec Janovice na Frýdecko-Místecku. Už deset let tu lidé řeší vybudování kanalizace. Když se teď věci daly do pohybu a obec vypsala veřejnou zakázku, přihlásily se jen dvě firmy. První navíc musela kvůli nesplnění podmínek z kola ven. Druhá, která s obcí spolupracovala už přede dvěma lety, tak pohodně vyhrála. Jenže když místním přišel zvací dopis na veřejné jednání o kanalizaci, obsahoval podle některých zvláštní „šmejdskou praktiku“.

4. září 2017

Jurečka je pro spojení ministerstev. Ekology děsí, že to...

Zdroj Blesk.cz ze dne 4. 9. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) podporuje myšlenku sloučení ministerstev zemědělství a životního prostředí. Ekologické organizace jsou naopak proti. Nápad představilo hnutí ANO o víkendu ve svém předvolebním programu. Nápad na sloučení není nový, například v roce 2002 již o něm mluvila ODS, před volbami v roce 2010 i třeba Věci veřejné.

25. srpna 2017

In IUSTITIA: Případ Radka Bangy je ostudou českého právního...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 25. 8. 2017  •  Věci veřejné  •  0

25.8.2017 16:20 - Server Romea.cz zveřejňuje celé vyjádření organizace In IUSTITIA k rozsudku Okresního soudu v Kladně ve věci hromadného útoku na zpěváka Radka Bangu na sociálních sítích z loňského roku. Soud včera pravomocně rozhodl o trestu 100 hodin veřejně prospěšných prací pro Davida Šmída. Ten je jeden z 56 pisatelů, kteří na sociální síti Facebook nenávistně a výhružně reagovali na příspěvek Radka Bangy, kterým se zpěvák vymezil proti úspěchu xenofobní kapely Ortel v soutěži Zlatý Slavík. Bangovi na Facebooku vyhrožovali smrtí.

28. červenece 2017

Bělobrádek zúčtoval s Čunkem: Dělá naschvály a nerozumí tomu

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 28. 7. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Šéf lidovců Pavel Bělobrádek po svém včerejším návratu z USA veřejně zúčtoval se zlínským hejtmanem a senátorem KDU-ČSL Jiřím Čunkem. Ten podle předsedy dělá naschvály a míchá se do věcí, kterým nerozumí.

Brabec: Jednou z největších chyb Česka byla privatizace...

Zdroj IHNED.cz ze dne 28. 7. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Zejména jižní Morava, Polabí i část středních a severních Čech se potýkají se suchem. První vládní plán na 60 stranách popisuje, co vše by měla země dělat, aby měla i v budoucnu dostatek čisté vody a půdy, na které půjdou pěstovat zemědělské plodiny. "Voda je věcí veřejného zájmu, po vzoru Izraele potřebujeme, aby kvůli ní vznikl nový regulační úřad," navrhuje ministr životního prostředí Richard Brabec.

17. červenece 2017

Tripartita se neshodla na rozpočtu 2018, spor je o investice...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 7. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Zástupci odborů, zaměstnavatelů a vlády se neshodli na podobě rozpočtu pro příští rok, budou se mu proto věnovat znovu v září. Odboroví předáci chtěli mimo jiné vyjednat navýšení platů ve veřejném sektoru. Ministerstvo práce a sociálních věcí zpracovalo tři varianty, ani na jedné ale nebyla shoda. Zaměstnavatelé pak kritizují například malý rozsah plánovaných investic. Odbory i zaměstnavatelé také při společném jednání s vládou shodně odmítli rozšíření mýtného na silnice první třídy. Tripartita se věnovala rovněž strategii těžby při využití lithia.

8. června 2017

Dvě desítky zemí EU schválily pravidla pro úřad veřejného...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 8. 6. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Lucemburk - Celkem 20 zemí Evropské unie, které se na věci chtějí podílet v rámci takzvané posílené spolupráce, dnes odsouhlasilo pravidla umožňující vznik Úřadu evropského veřejného...

Dvě desítky zemí EU schválily pravidla pro úřad veřejného...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 8. 6. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Lucemburk - Celkem 20 zemí Evropské unie, které se na věci chtějí podílet v rámci takzvané posílené spolupráce, dnes odsouhlasilo pravidla umožňující vznik Úřadu evropského veřejného...

31. května 2017

Není ostuda upadnout, ale nezvednout se, říká Kristýna Kočí,...

Zdroj IHNED.cz ze dne 31. 5. 2017  •  Věci veřejné  •  1

Kristýna Kočí byla vedle Kateřiny Klasnové klíčovou osobností politické platformy Věci veřejné. Politická kariéra bývalé šéfky poslaneckého klubu VV skončila de facto už v dubnu 2011. Po vypuknutí aféry ohledně nejasného financování VV podala Kočí trestní oznámení na předsedu strany Víta Bártu kvůli "finančnímu daru za loajalitu".

19. května 2017

Dobrý příklad z Ostravy

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 19. 5. 2017  •  Věci veřejné  •  0

Na začátku disclaimer čili vymezení čili ohrazení. O věci vím z médií a jelikož média lžou a píší je hyeny, může být všechno jinak. Konec disclaimeru. V Ostravě zavedli ve veřejné dopravě pozici asistenta dopravy. To je člověk, který pomůže mamince s kočárkem nastoupit, ale taky vyhodí otravného ožralu a vyhodí i černého pasažéra, eventuálně ho ani nepustí dovnitř. A pokud je to cikán a ten začne ječet, že je rasisticky šikanován, pošle ho na Macháčkův palouk.

18. května 2017

Slovenský prezident ostře kritizoval chabé výsledky na poli...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 18. 5. 2017  •  Věci veřejné  •  0

18.5.2017 14:58 - Řešení romské problematiky na Slovensku je málo razantní a bez výsledků. Ostrá slova pronesl u příležitosti 28.sněmu Sdružení měst a obcí Slovenska (ZMOS) k jeho účastníkům slovenský prezident Andrej Kiska. Ten je přesvědčen, že neřešení takzvané romské problematiky je ukázkou neschopnosti řídit věci veřejné

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.