Index vlivu Elektrárna Temelín - Index vlivu v podnikání

 
 

Na co zírá mašinfíra: Po atomové lokálce kolem chladicích věží Temelína

Mašinfíra dnes zamíří na jihočeskou trať, která prožila velmi turbulentní časy. Nejprve po ní jezdily těžké nákladní vlaky na stavbu jaderné elektrárny Temelín, v roce 2013 se ale osobní doprava zastavila. Po šesti letech se tratě z Týna nad Vltavou do Číčenic ujala společnosti KPT Rail a rozjela alespoň prázdninové spoje.

Elektrárna Temelín aktuálně...

Pořadí: 3Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
9.2Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
4.58Vliv / význam klesá
 

Jak nás Elektrárna Temelín ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Elektrárna Temelín ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Elektrárna Temelín v poslední době

 

26. září 2020

Na co zírá mašinfíra: Po atomové lokálce kolem chladicích...

Zdroj Cestování iDNES.cz - Server pro cestovatele, turisty, outdoor ze dne 26. 9. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  0

Mašinfíra dnes zamíří na jihočeskou trať, která prožila velmi turbulentní časy. Nejprve po ní jezdily těžké nákladní vlaky na stavbu jaderné elektrárny Temelín, v roce 2013 se ale osobní doprava zastavila. Po šesti letech se tratě z Týna nad Vltavou do Číčenic ujala společnosti KPT Rail a rozjela alespoň prázdninové spoje.

24. září 2020

Temelín získal od jaderného úřadu povolení pro další provoz...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 9. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) vydal společnosti ČEZ povolení k dalšímu provozu prvního bloku Jaderné elektrárny Temelín, oznámil SÚJB na svém webu. Inspektoři úřadu a další specialisté vyhodnotili přes 163 tisíc stran dokumentů, v Temelíně udělali za poslední tři roky víc než dvě stě kontrol. ČEZ požádal o nové povolení letos 25. března.

16. září 2020

Areál Temelína je letos nepřístupný. Čtenáři iDNES Premium...

Zdroj Technet.cz - Technika kolem nás ze dne 16. 9. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Vzhledem k rozšíření nového koronaviru se jaderné elektrárna Temelín letos zavřela před světem ještě ve větší míře, než je obvyklé. Se soutěží pro čtenáře iDNES Premium máte příležitost podívat do míst, kam letos žádný jiný návštěvník nezavítá.

7. srpna 2020

Půl milionu elektroaut energetické sítě zvládnou. Větší...

Zdroj TZB-info ze dne 7. 8. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Elektromobily by měly v roce 2030 spolykat nejvýše desetinu roční produkce jaderné elektrárny Temelín. Na celkové čisté spotřebě elektrické energie se mohou podílet řádově z několika setin. Vyplývá to z propočtů velkých energetických společností.

3. srpna 2020

Temelín chrání nový bezpečnostní laserový systém

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 3. 8. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Temelín (Českobudějovicko) - Jaderná elektrárna Temelín nově využívá bezpečnostní laserový systém, který cílí především na případné narušení objektu ze vzduchu. Pořízení...

31. červenece 2020

Ideální pro rychlá auta. Liduprázdné jihočeské silnice si...

Zdroj Auto iDNES.cz - Vše o autech ze dne 31. 7. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Jižní Čechy a konkrétně okolí Českého Krumlova mám spojené hlavně s „erzetami“ jedné z nejhezčích tuzemských soutěží. Tamní kraj ovšem nabízí mnohem víc než jen úzké klikaté okresky v pomezí Šumavy. Severněji směrem na Temelín a Tábor je několik zajímavých rychlých úseků jako dělaných pro výkonná „gétéčka“.

30. červenece 2020

Fotovoltaika s výkonem Temelína

Zdroj TZB-info ze dne 30. 7. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Indická fotovoltaická elektrárna Pagavada Solar Park s instalovaným výkonem 2 050 MW a rozlohou 53 čtverečních kilometrů patří k největším na světě.

22. června 2020

Temelínský med i odchyt zajíců

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 22. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Chladicí věže lákají umělce i svatebčany Chladicí věže, kterými každou vteřinu projde 400 litrů páry, se staly v roce 2016 svědky netradiční kulturní akce. Smyčcové kvarteto Jihočeské filharmonie si uprostřed jedné z nich zahrálo čtyři skladby od...

Výstavba elektrárny byla příležitostí pro český průmysl

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 22. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Historie Jaderné elektrárny Temelín sahá až do roku 1979, respektive 1980, kdy se vyjednal investiční záměr a padlo rozhodnutí o výstavbě prvních dvou bloků. Původní projekt zpracovaný Energoprojektem v roce 1985 počítal se čtyřmi bloky, ale do...

Temelín už naštěstí lidi neděsí, říká bývalý šéf elektrárny...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 22. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Temelínské chladicí věže jsou jednou z výrazných dominant jihočeské krajiny. Ale k tomu, než je lidé přestali vnímat také jako symbol nebezpečí, byla poměrně dlouhá cesta. Své o tom ví Bohdan Zronek, člen představenstva společnosti ČEZ a ředitel...

Dostavba Temelína tehdy a nyní. Co dnes říkají hlavní...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 22. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Jaroslav Míl tehdy generální ředitel ČEZ, dnes vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Tenkrát jsem věřil, že dělám dobrou věc, dnes jsem si tím jist. Protesty ekologických aktivistů, blokády na hranicích s Rakouskem, těsné hlasování vlády, příjezd...

18. června 2020

Hledání úložiště jaderného odpadu: Rada schválila zúžení na...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 18. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Rada Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) dnes schválila zúžení vytypovaných lokalit pro hlubinné úložiště jaderného odpadu, tak jak ho na začátku června doporučil poradní panel expertů, který byl zřízen z podnětu správy. Stavba tak má vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. ČTK to řekl zdroj obeznámený s průběhem jednání. Finální slovo o zúžení počtu lokalit z devíti na čtyři bude mít vláda.

Rada prý schválila zúžení počtu lokalit pro úložiště...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 18. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Rada Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) ve čtvrtek schválila zúžení vytipovaných lokalit pro hlubinné úložiště jaderného odpadu tak, jak ho na začátku června doporučil poradní panel expertů správy. Stavba má vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit: Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. ČTK to řekl zdroj obeznámený s průběhem jednání. Finální slovo o zúžení počtu lokalit z devíti na čtyři bude mít vláda.

Stomiliardový jaderný sklad bude u Temelína, Klatov či na...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 18. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Rada Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) schválila zúžení vytipovaných lokalit pro hlubinné úložiště jaderného odpadu, tak jak ho doporučil poradní panel expertů správy. Stavba tak má vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku.

12. června 2020

Temelín odpojil II. blok, začala dvouměsíční odstávka

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 12. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Temelín (Českobudějovicko) - Energetici v jaderné elektrárně Temelín krátce po 21:00 odpojili druhý blok od přenosové soustavy. Začala plánovaná zhruba dvouměsíční odstávka. Pracovníci...

5. června 2020

Spor o úložiště radioaktivního odpadu pokračuje. Obce se...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Seznam lokalit pro budoucí hlubinné úložiště odpadu z jaderných elektráren se zúžil na čtyři místa – Janov u Temelína, Březový potok na Klatovsku, Horka na Třebíčsku a Hrádek na Jihlavsku. Návrh ještě posoudí vedení správy úložišť a definitivně pak vláda. Většina dotčených obcí protestuje. Problematice se věnoval pořad Události, komentáře.

4. června 2020

Výběr míst pro úložiště jaderného odpadu se zúžil na čtyři....

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 4. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Hledání vhodného místa pro použité palivo z jaderných elektráren v Česku pokročilo. Sedmičlenný poradní panel expertů Správy úložišť radioaktivních odpadů vybral čtyři místa, která jsou pro jeho vybudování nejvhodnější. Původně jich bylo devět. Do...

Kam s jaderným odpadem? Správa úložišť už vybrala lokality

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 4. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v Česku vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. Vyplývá to z doporučení poradního panelu expertů Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO), o kterém dnes tento tým informoval starosty dotčených obcí. ČTK to řekl zdroj obeznámený s průběhem jednání. Návrh musí ještě schválit Rada SÚRAO, finální slovo bude mít vláda. 

Jaderný odpad navrhují experti uložit u Temelína, na...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 4. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Úložiště jaderného odpadu by měl stát postavit v jedné ze čtyř lokalit: Janoch u Temelína, Horka a Hrádek na Vysočině a Březový potok na Klatovsku. Doporučuje to panel expertů Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Návrh ještě posoudí Rada SÚRAO, definitivní rozhodnutí bude na vládě, učinit by ho měla do pěti let. Úložiště by poté mělo být do provozu uvedeno nejpozději v roce 2065. Obce, které experti vyřadili, zprávu vítají s mírným optimismem.

Jaderné úložiště má být u Temelína, na Vysočině nebo na...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 4. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v Česku vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. Vyplývá to z doporučení poradního panelu expertů Správy...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.