Index vlivu Elektrárna Temelín - Index vlivu v podnikání

 
 

Policie pátrala po úplatku pro exšéfa ČEZ. Objevila miliony na švýcarském kontu

Detektivové objevili miliony korun na švýcarském kontu stomatologa Reného Foltána. Jde o blízkého přítele Martina Romana, exšéfa polostátního energetického gigantu ČEZ. Původ peněz nedokázal Foltán policii přesvědčivě vysvětlit. Kriminalisté sledovali tok peněz z obří zakázky na stavbu meziskladu vyhořelého paliva pro Jadernou elektrárnu Temelín.

Elektrárna Temelín aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
6.3Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
6.42Vliv / význam klesá
 

Jak nás Elektrárna Temelín ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Elektrárna Temelín ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Elektrárna Temelín v poslední době

 

28. května 2021

Policie pátrala po úplatku pro exšéfa ČEZ. Objevila miliony...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 28. 5. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Detektivové objevili miliony korun na švýcarském kontu stomatologa Reného Foltána. Jde o blízkého přítele Martina Romana, exšéfa polostátního energetického gigantu ČEZ. Původ peněz nedokázal Foltán policii přesvědčivě vysvětlit. Kriminalisté sledovali tok peněz z obří zakázky na stavbu meziskladu vyhořelého paliva pro Jadernou elektrárnu Temelín.

24. května 2021

Temelínský I. blok začal po odstávce opět vyrábět elektřinu

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 24. 5. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Temelín (Českobudějovicko) - První temelínský blok začal o víkendu po odstávce opět vyrábět elektřinu. Plánovaná odstávka, při níž energetici vyměnili čtvrtinu paliva, začala...

20. května 2021

ČEZ se chce soustředit na obnovitelné zdroje, možná i rozvoj...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 20. 5. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Skupina ČEZ se chce v následujících letech zaměřit na budování obnovitelných zdrojů, zejména fotovoltaických elektráren, a na druhé straně bude pokračovat v útlumu uhlí. Při představení cílů do roku 2030 to řekli generální ředitel ČEZu Daniel Beneš a místopředseda představenstva Pavel Cyrani. Energetická společnost počítá i s dalším využíváním jaderné energetiky. Po připravované stavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany připadá v úvahu i příprava dalšího bloku v Temelíně, oficiální stanovisko ale podle Beneše ještě nebylo přijato. Zástupci některých ekologických organizací hodnotí kladně rozhodnutí utlumit spalování uhlí, ale plán ČEZu považují za nejasný, chybí jim například přesný plán, které elektrárny společnost zavře a kdy.

21. dubna 2021

ČEZ hledá nového dodavatele pro Temelín. Rusové už nemají...

Zdroj Blesk.cz ze dne 21. 4. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Energetická společnost ČEZ vybírá dodavatele paliva pro Jadernou elektrárnu Temelín na dalších zhruba deset let, jasno chce mít do konce letošního roku. Na dotaz ČTK to řekl mluvčí firmy Ladislav Kříž. Od roku 2010 palivo elektrárně dodává ruská společnost TVEL, předtím bylo používáno palivo americké firmy Westinghouse. Zájemce o současnou zakázku mluvčí nespecifikoval.

ČEZ chce letos vybrat dodavatele paliva pro Temelín na...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 21. 4. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Energetická společnost ČEZ vybírá dodavatele paliva pro Jadernou elektrárnu Temelín na dalších zhruba deset let, jasno chce mít do konce letošního roku, řekl mluvčí firmy Ladislav Kříž. Od roku 2010 palivo elektrárně dodává ruská společnost TVEL, předtím bylo používáno palivo americké firmy Westinghouse. Zájemce o současnou zakázku mluvčí nespecifikoval.

ČEZ chce letos vybrat dodavatele paliva pro Temelín na...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 21. 4. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Praha - Energetická společnost ČEZ vybírá dodavatele paliva pro Jadernou elektrárnu Temelín na dalších zhruba deset let, jasno chce mít do konce letošního roku. Na dotaz ČTK to dnes řekl...

ČEZ vybírá dodavatele paliva pro Temelín. Rozhodnutí učiní...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 21. 4. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Energetická společnost ČEZ vybírá dodavatele paliva pro Jadernou elektrárnu Temelín na dalších zhruba deset let. Jasno chce mít do konce letošního roku. Od roku 2010 palivo elektrárně dodává ruská společnost TVEL, předtím elektrárna používala palivo americké firmy Westinghouse.

ČEZ vybírá dodavatele paliva pro Temelín. Rozhodnutí učiní...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 21. 4. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Energetická společnost ČEZ vybírá dodavatele paliva pro Jadernou elektrárnu Temelín na dalších zhruba deset let. Jasno chce mít do konce letošního roku. Od roku 2010 palivo elektrárně dodává ruská společnost TVEL, předtím elektrárna používala palivo americké firmy Westinghouse.

1. dubna 2021

KOMENTÁŘ: Nové Dukovany. V tendru se hraje i o Temelín

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 1. 4. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  1

Ze čtyř, původně pěti uchazečů o dostavbu nového bloku Dukovan si to asi nakonec rozdají Američané s Korejci. Ještě důležitější je ale termín dostavby, protože ten hodně souvisí s koncem spalování uhlí v Česku i životností nejen dnešních Dukovan, ale také Temelína, píše publicista Vladimír Pick.

15. března 2021

ČEZ hledá firmu, která dokončí horkovod z Temelína. Skluz...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 15. 3. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  1

Miliardový horkovod z Temelína do Českých Budějovic dokončí jiná firma. Společnost ČEZ jako investor celé akce zveřejnila nové výběrové řízení. MF DNES to zjistila z věstníku veřejných zakázek. Původní zhotovitel, firma Tenza, je od února v insolvenci. Subdodavatelům dluží kolem 300 milionů korun.

9. března 2021

Reportéři ČT: Stavba teplovodu z Temelína se kvůli sporu...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 9. 3. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Desítky drobných podnikatelů se odvážily vystoupit proti polostátnímu kolosu ČEZ. Tvrdí, že kvůli jeho postupu jim hrozí krach nebo ekonomické problémy. ČEZ totiž nezaplatil stovky milionů korun, které odvedli na výstavbě teplovodu z Temelína do Českých Budějovic. Do výstavby zasáhl covid. Odevzdání prací se zpozdilo a ČEZ odmítl platit. Pro Reportéry ČT natáčela Jana Neumannová.

24. února 2021

Zpožděný horkovod z Temelína položil brněnskou stavební...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 24. 2. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Měla to být zakázka, která brněnskou firmu Tenza nakopne. Místo toho jí stavba horkovodu z Temelína do Českých Budějovic loni kvůli pandemii koronaviru zlomila vaz. Jedna z posledních českých firem, které se specializovaly na energetický inženýrink,...

23. února 2021

Horkovod z Temelína do Budějovic nejspíš dostaví jiná firma....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 23. 2. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Firma Tenza, která staví horkovod z jaderné elektrárny Temelín do Českých Budějovic, vyhlásila úpadek, ČTK to zjistila z insolvenčního rejstříku. ČEZ proto plánuje, že na dokončení projektu za více než 1,4 miliardy korun vypíše nové výběrové řízení. Potrubí horkovodu, který bude teplem zásobovat část Českých Budějovic, má být dlouhé 26 kilometrů. Tenza zatím ČEZu předala patnáct kilometrů, potvrdil mluvčí temelínské elektrárny Marek Sviták. Společnost nedokončí ani výměnu parovodu za horkovody v Brně.

Zpožděný horkovod do Temelína položil brněnskou stavební...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 23. 2. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Nezvládnutá stavba horkovodu z Temelína do Českých Budějovic pro ČEZ zlomila vaz brněnské stavební firmě Tenza. Zakázka na 26 kilometrů dlouhý horkovod za 1,5 miliardy korun je dlouhodobě ve skluzu. V posledních několika měsících se zde práce...

15. ledna 2021

Elektrárna Kořensko vyrobila z temelínské odpadní vody 2101...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 15. 1. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  1

Vodní elektrárna Kořensko, jejíž turbínu pohání odpadní voda z jaderné elektrárny Temelín, vyrobila loni 2101 megawatthodin (MWh) elektřiny. Ušetřila tak emise přes 1500 tun oxidu uhličitého. Její loňská výroba, meziročně podobná, by pokryla potřeby malého města.

5. ledna 2021

Temelín má za sebou třetí nejlepší rok, vyrobil více...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 5. 1. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Třetí nejúspěšnější rok ve výrobě energie má za sebou Jaderná elektrárna Temelín. Vyprodukovala jí 15,75 terawatthodiny, což bylo více než v Dukovanech, druhém zařízení stejného typu v republice. V jihočeské elektrárně loni zvládli například náročnou instalaci nových separátorů ve druhém výrobním bloku, díky které se zvedl výkon.

21. prosince 2020

Výběr se zúžil. Vláda schválila čtyři možné lokality pro...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 21. 12. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  0

Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v Česku vzniknout v jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku, či Březový potok na Klatovsku. Rozhodla o tom dnes vláda, informovalo v tiskové zprávě ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Ve zmíněných lokalitách se podle něj uskuteční výzkumné a průzkumné práce kvůli výběru finální a záložní lokality, které by měly být potvrzeny do roku 2030. Starostové z lokalit Horka, Hrádek a Březový potok ČTK řekli, že budou proti stavbě bojovat dál.

Vláda: Jaderné úložiště bude u Temelína, na Vysočině, či u...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 21. 12. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  0

Praha - Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v Česku vzniknout v jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku, či Březový...

24. listopadu 2020

Temelín a Dukovany chrání nový laserový systém, zachytí i...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 24. 11. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  0

Společnost ČEZ nechala v jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín nainstalovat nový laserový systém, který chrání prostor vybraných budov proti dronům a jiným hrozbám přicházejícím ze vzduchu.

Jaderné elektrárny bude proti dronům a dalším hrozbám ze...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 11. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  0

V jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín nechala firma ČEZ nainstalovat nový laserový systém, který chrání prostor vybraných budov proti dronům a jiným hrozbám přicházejícím ze vzduchu. Dokáže rozlišit například ptáka od uměle vyrobeného objektu.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.