Index vlivu Elektrárna Temelín - Index vlivu v podnikání

 
 

Elektrárna Kořensko vyrobila z temelínské odpadní vody 2101 MWh

Vodní elektrárna Kořensko, jejíž turbínu pohání odpadní voda z jaderné elektrárny Temelín, vyrobila loni 2101 megawatthodin (MWh) elektřiny. Ušetřila tak emise přes 1500 tun oxidu uhličitého. Její loňská výroba, meziročně podobná, by pokryla potřeby malého města.

Elektrárna Temelín aktuálně...

Pořadí: 2Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
4.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
3.4Vliv / význam klesá
Roční vliv
PořadíIndexTrend
4.49Vliv / význam klesá
 

Jak nás Elektrárna Temelín ovlivňuje poslední týden


Jak nás Elektrárna Temelín ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Elektrárna Temelín ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Elektrárna Temelín v poslední době

 

15. ledna 2021

Elektrárna Kořensko vyrobila z temelínské odpadní vody 2101...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 15. 1. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Vodní elektrárna Kořensko, jejíž turbínu pohání odpadní voda z jaderné elektrárny Temelín, vyrobila loni 2101 megawatthodin (MWh) elektřiny. Ušetřila tak emise přes 1500 tun oxidu uhličitého. Její loňská výroba, meziročně podobná, by pokryla potřeby malého města.

5. ledna 2021

Temelín má za sebou třetí nejlepší rok, vyrobil více...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 5. 1. 2021  •  Elektrárna Temelín  •  0

Třetí nejúspěšnější rok ve výrobě energie má za sebou Jaderná elektrárna Temelín. Vyprodukovala jí 15,75 terawatthodiny, což bylo více než v Dukovanech, druhém zařízení stejného typu v republice. V jihočeské elektrárně loni zvládli například náročnou instalaci nových separátorů ve druhém výrobním bloku, díky které se zvedl výkon.

21. prosince 2020

Výběr se zúžil. Vláda schválila čtyři možné lokality pro...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 21. 12. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  0

Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v Česku vzniknout v jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku, či Březový potok na Klatovsku. Rozhodla o tom dnes vláda, informovalo v tiskové zprávě ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Ve zmíněných lokalitách se podle něj uskuteční výzkumné a průzkumné práce kvůli výběru finální a záložní lokality, které by měly být potvrzeny do roku 2030. Starostové z lokalit Horka, Hrádek a Březový potok ČTK řekli, že budou proti stavbě bojovat dál.

Vláda: Jaderné úložiště bude u Temelína, na Vysočině, či u...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 21. 12. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  0

Praha - Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v Česku vzniknout v jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku, či Březový...

24. listopadu 2020

Temelín a Dukovany chrání nový laserový systém, zachytí i...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 24. 11. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  0

Společnost ČEZ nechala v jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín nainstalovat nový laserový systém, který chrání prostor vybraných budov proti dronům a jiným hrozbám přicházejícím ze vzduchu.

Jaderné elektrárny bude proti dronům a dalším hrozbám ze...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 11. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  0

V jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín nechala firma ČEZ nainstalovat nový laserový systém, který chrání prostor vybraných budov proti dronům a jiným hrozbám přicházejícím ze vzduchu. Dokáže rozlišit například ptáka od uměle vyrobeného objektu.

26. září 2020

Na co zírá mašinfíra: Po atomové lokálce kolem chladicích...

Zdroj Cestování iDNES.cz - Server pro cestovatele, turisty, outdoor ze dne 26. 9. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  0

Mašinfíra dnes zamíří na jihočeskou trať, která prožila velmi turbulentní časy. Nejprve po ní jezdily těžké nákladní vlaky na stavbu jaderné elektrárny Temelín, v roce 2013 se ale osobní doprava zastavila. Po šesti letech se tratě z Týna nad Vltavou do Číčenic ujala společnosti KPT Rail a rozjela alespoň prázdninové spoje.

24. září 2020

Temelín získal od jaderného úřadu povolení pro další provoz...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 9. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) vydal společnosti ČEZ povolení k dalšímu provozu prvního bloku Jaderné elektrárny Temelín, oznámil SÚJB na svém webu. Inspektoři úřadu a další specialisté vyhodnotili přes 163 tisíc stran dokumentů, v Temelíně udělali za poslední tři roky víc než dvě stě kontrol. ČEZ požádal o nové povolení letos 25. března.

16. září 2020

Areál Temelína je letos nepřístupný. Čtenáři iDNES Premium...

Zdroj Technet.cz - Technika kolem nás ze dne 16. 9. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Vzhledem k rozšíření nového koronaviru se jaderné elektrárna Temelín letos zavřela před světem ještě ve větší míře, než je obvyklé. Se soutěží pro čtenáře iDNES Premium máte příležitost podívat do míst, kam letos žádný jiný návštěvník nezavítá.

7. srpna 2020

Půl milionu elektroaut energetické sítě zvládnou. Větší...

Zdroj TZB-info ze dne 7. 8. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Elektromobily by měly v roce 2030 spolykat nejvýše desetinu roční produkce jaderné elektrárny Temelín. Na celkové čisté spotřebě elektrické energie se mohou podílet řádově z několika setin. Vyplývá to z propočtů velkých energetických společností.

3. srpna 2020

Temelín chrání nový bezpečnostní laserový systém

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 3. 8. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Temelín (Českobudějovicko) - Jaderná elektrárna Temelín nově využívá bezpečnostní laserový systém, který cílí především na případné narušení objektu ze vzduchu. Pořízení...

31. červenece 2020

Ideální pro rychlá auta. Liduprázdné jihočeské silnice si...

Zdroj Auto iDNES.cz - Vše o autech ze dne 31. 7. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Jižní Čechy a konkrétně okolí Českého Krumlova mám spojené hlavně s „erzetami“ jedné z nejhezčích tuzemských soutěží. Tamní kraj ovšem nabízí mnohem víc než jen úzké klikaté okresky v pomezí Šumavy. Severněji směrem na Temelín a Tábor je několik zajímavých rychlých úseků jako dělaných pro výkonná „gétéčka“.

30. červenece 2020

Fotovoltaika s výkonem Temelína

Zdroj TZB-info ze dne 30. 7. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Indická fotovoltaická elektrárna Pagavada Solar Park s instalovaným výkonem 2 050 MW a rozlohou 53 čtverečních kilometrů patří k největším na světě.

22. června 2020

Temelínský med i odchyt zajíců

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 22. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Chladicí věže lákají umělce i svatebčany Chladicí věže, kterými každou vteřinu projde 400 litrů páry, se staly v roce 2016 svědky netradiční kulturní akce. Smyčcové kvarteto Jihočeské filharmonie si uprostřed jedné z nich zahrálo čtyři skladby od...

Výstavba elektrárny byla příležitostí pro český průmysl

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 22. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Historie Jaderné elektrárny Temelín sahá až do roku 1979, respektive 1980, kdy se vyjednal investiční záměr a padlo rozhodnutí o výstavbě prvních dvou bloků. Původní projekt zpracovaný Energoprojektem v roce 1985 počítal se čtyřmi bloky, ale do...

Temelín už naštěstí lidi neděsí, říká bývalý šéf elektrárny...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 22. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Temelínské chladicí věže jsou jednou z výrazných dominant jihočeské krajiny. Ale k tomu, než je lidé přestali vnímat také jako symbol nebezpečí, byla poměrně dlouhá cesta. Své o tom ví Bohdan Zronek, člen představenstva společnosti ČEZ a ředitel...

Dostavba Temelína tehdy a nyní. Co dnes říkají hlavní...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 22. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Jaroslav Míl tehdy generální ředitel ČEZ, dnes vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Tenkrát jsem věřil, že dělám dobrou věc, dnes jsem si tím jist. Protesty ekologických aktivistů, blokády na hranicích s Rakouskem, těsné hlasování vlády, příjezd...

18. června 2020

Hledání úložiště jaderného odpadu: Rada schválila zúžení na...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 18. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Rada Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) dnes schválila zúžení vytypovaných lokalit pro hlubinné úložiště jaderného odpadu, tak jak ho na začátku června doporučil poradní panel expertů, který byl zřízen z podnětu správy. Stavba tak má vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. ČTK to řekl zdroj obeznámený s průběhem jednání. Finální slovo o zúžení počtu lokalit z devíti na čtyři bude mít vláda.

Rada prý schválila zúžení počtu lokalit pro úložiště...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 18. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Rada Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) ve čtvrtek schválila zúžení vytipovaných lokalit pro hlubinné úložiště jaderného odpadu tak, jak ho na začátku června doporučil poradní panel expertů správy. Stavba má vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit: Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. ČTK to řekl zdroj obeznámený s průběhem jednání. Finální slovo o zúžení počtu lokalit z devíti na čtyři bude mít vláda.

Stomiliardový jaderný sklad bude u Temelína, Klatov či na...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 18. 6. 2020  •  Elektrárna Temelín  •  1

Rada Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) schválila zúžení vytipovaných lokalit pro hlubinné úložiště jaderného odpadu, tak jak ho doporučil poradní panel expertů správy. Stavba tak má vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.