Index vlivu Alexander Vondra - Index vlivu v politice

Alexander Vondra
 
 

Evropské státy by měly mít dlouhodobé smlouvy na plyn, tvrdí Vondra. Je třeba rychleji přejít na obnovitelné zdroje, oponuje Bursík

O energetické krizi rozhodne podle europoslance Alexandra Vondry (ODS) několik příštích zim, které podle něj budou těžší, než se čekalo, a při kterých se ukáže význam dodávek zemního plynu. V pořadu Události, komentáře uvedl, že považuje za chybu, když se evropské státy zdráhají zajistit dlouhodobé kontrakty plynu ze zemí, které by nahradily dodávky z Ruska. Někdejší ministr životního prostředí Martin Bursík si naopak myslí, že je potřeba plyn zachovat jako krátkodobé řešení přechodu z uhlí a zaměřit se na masivní podporu obnovitelných zdrojů.

Alexander Vondra aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
32.2Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Alexander Vondra ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Alexander Vondra ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Alexander Vondra v poslední době

 

21. listopadu 2022

Evropské státy by měly mít dlouhodobé smlouvy na plyn, tvrdí...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 21. 11. 2022  •  Alexander Vondra  •  8

O energetické krizi rozhodne podle europoslance Alexandra Vondry (ODS) několik příštích zim, které podle něj budou těžší, než se čekalo, a při kterých se ukáže význam dodávek zemního plynu. V pořadu Události, komentáře uvedl, že považuje za chybu, když se evropské státy zdráhají zajistit dlouhodobé kontrakty plynu ze zemí, které by nahradily dodávky z Ruska. Někdejší ministr životního prostředí Martin Bursík si naopak myslí, že je potřeba plyn zachovat jako krátkodobé řešení přechodu z uhlí a zaměřit se na masivní podporu obnovitelných zdrojů.

27. října 2022

Alexandr Vondra: Bratři Mašínové ctili odkaz svého otce

Zdroj Armádní noviny ze dne 27. 10. 2022  •  Alexander Vondra  •  2

S předním českým diplomatem, předlistopadovým protikomunistickým aktivistou a nynějším europoslancem RNDr. Alexandrem Vondrou jsem se poprvé setkal 10. prosince 1988 na Škroupově náměstí v Praze na demonstraci za dodržování lidských práv. Seznámila nás brněnská herečka Eva Vidlařová. Demonstraci, na které vystoupil kromě jiných také Václav Havel, organizovala Charta 77 a další nezávislé iniciativy. Skomírající komunistický režim akci povolil rovněž z toho důvodu, že v Praze byl v té době na oficiální návštěvě francouzský prezident Francoise Mitterrand. S Alexandrem Vondrou jsme se pak potkali několikrát i v Brně. V nedávných dnech, koncem září letošního roku, se na pozvání europoslance Vondry uskutečnila v knihovně Evropského parlamentu beseda se slavným protikomunistickým odbojářem Josefem Mašínem. Využil jsem této příležitosti a požádal jsem Alexandra Vondru o odpověď na několik otázek.

27. září 2022

Plamenná blondýna v čele krajní pravice vítězkou v Itálii!...

Zdroj Blesk.cz ze dne 27. 9. 2022  •  Alexander Vondra  •  4

Nedělní předčasné parlamentní volby v Itálii vyhrál krajně pravicový blok Bratři Itálie se zhruba 44 procenty hlasů. Druhý je středolevicový blok kolem Demokratické strany (26 %) a třetí Hnutí pěti hvězd (15 %). Raduje se tak především lídryně Giorgia Meloniová, které spoluppracuje s Mateem Salvinim či Silviem Berlusconim a které již gratuloval k triumfu třeba i maďarský premiér Viktor Orbán, k němuž svou politikou bývá Italka někdy přirovnávána. Gratulace přichází i z ČR - europoslanec Alexandr Vondra (ODS) odsoudil mimořádně hloupé extremistické nálepky Meloniové a označil ji za velkou naději evropské pravicové politiky. Meloniové gratuloval i premiér Fiala (ODS).

30. srpna 2022

Nejdůležitější jsou nyní dodávky zbraní na Ukrajinu, soudí...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 8. 2022  •  Alexander Vondra  •  1

Mám pocit, že jsme se sankcemi narazili na mělčinu a začínají pekelně bolet i nás, řekl v pořadu Události, komentáře europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Než jejich případný další balíček ze strany EU vůči Rusku proto považuje nyní za důležitější Ukrajinu vyzbrojovat. Poslanec za ANO Jaroslav Bžoch bere jako velmi důležitý vojenský výcvik Ukrajinců, a tedy i chystanou výcvikovou misi, na níž se v úterý v Praze politicky shodli ministři obrany zemí EU. 

30. června 2022

EU mění obchod s emisemi. Je od začátku špatně, říká...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 30. 6. 2022  •  Alexander Vondra  •  2

Evropský parlament prohlasoval po historicky nejvyhrocenější debatě posledních let zpřísnění části klimatického balíčku Fit for 55. Europoslanec a stínový zpravodaj z výboru pro životní prostředí Alexandr Vondra (ODS) v rozhovoru pro iDNES.cz uvedl, že považuje přijatý kompromis za špatný.

9. června 2022

Brusel zavádí nové náboženství, komentoval Vondra konec...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 9. 6. 2022  •  Alexander Vondra  •  2

Evropský parlament schválil návrh Evropské komise na zákaz spalovacích motorů do roku 2035. Evropa se sama vzdává oblasti, kde je ještě konkurenceschopná, komentuje nařízení europoslanec Alexandr Vondra z ODS. Dodává, že Asie má v oblasti autobaterií velký náskok a že národní státy ještě mohou sestavit dostatečnou blokační menšinu.

29. dubna 2022

Se závislostí Německa na ruském plynu roste i závislost...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 4. 2022  •  Alexander Vondra  •  2

Podíl na krizi kolem dodávek plynu má Německo, řekl ve čtvrtečních Událostech, komentářích europoslanec a místopředseda ODS Alexandr Vondra. Na závislost sousední země na ruských dodávkách upozornil také místopředseda sněmovny a exministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Česká vláda chce nyní před zimou naplnit zásobníky plynem nejméně z osmdesáti procent. Ani takové zásoby ale podle bývalého ministra průmyslu Milana Urbana (ČSSD) nejsou dostatečné.

11. dubna 2022

S Putinem bychom mluvit neměli, shodli se Jourová,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 4. 2022  •  Alexander Vondra  •  2

Rakousko si nyní chce zahrát roli mostu či zprostředkovatele, my jsme však v situaci, kdy bychom s prezidentem Putinem mluvit neměli, prohlásila eurokomisařka Věra Jourová (ANO) v Událostech, komentářích v souvislosti s cestou kancléře Karla Nehammera za Vladimirem Putinem. S tím souhlasí i europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který poznamenal, že v tuto chvíli není správný čas na jednání. Podle europoslance Luďka Niedermayera (TOP 09) mohla tato návštěva dávat smysl, pokud by měla podporu z Kyjeva.

9. dubna 2022

Fiala a vedení ODS obhajují na stranickém sjezdu mandáty

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 9. 4. 2022  •  Alexander Vondra  •  2

Občanští demokraté zvolí vedení strany. Post předsedy počtvrté obhajuje premiér Petr Fiala, který nemá protikandidáta. Vzhledem k vítězství koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) ve sněmovních volbách a návratu ODS k vládě se očekává, že získá silný mandát. 

6. dubna 2022

Europoslanec Vondra o českých tancích pro Ukrajinu: Jsem...

Zdroj Blesk.cz ze dne 6. 4. 2022  •  Alexander Vondra  •  2

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) promluvil ve středečním Epicentru o evropské pomoci Ukrajině, kde se v současnosti nachází české tanky. Je hrdý na vládu Petra Fialy (ODS) za tento rozhodný krok a řekl také, jestli by bylo z bezpečnostního hlediska riskantní opravovat v České republice poničenou vojenskou techniku Ukrajiny.

6. března 2022

Musíme zbrojit, není na co čekat. Putin může jít dál, říká...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 6. 3. 2022  •  Alexander Vondra  •  2

Je potřeba posílit vybavení české armády, jako to teď dělají Poláci nebo Finové. Musíme dohnat zpoždění, říká MF DNES místopředseda ODS, bývalý ministr obrany Alexandr Vondra po invazi Rusů na Ukrajinu.

24. února 2022

Vondra: Rusku vládne šílenec, který krade území za bílého...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 24. 2. 2022  •  Alexander Vondra  •  2

„Jde o brutální útok na suverenitu země a dochází k plnohodnotné invazi. Vladimir Putin tu krade území za bílého dne,” říká europoslanec Alexandr Vondra z ODS. „Rusko musí reakce bolet. Na hrubý pytel musí být hrubá záplata, jinak...

18. února 2022

Peněžité tresty za ovlivňování zakázek pro společnost...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 18. 2. 2022  •  Alexander Vondra  •  2

Městský soud v Praze v pátek potvrdil peněžité tresty pro tři manažery pražské firmy Techniserv a dva úředníky z České obchodní inspekce (ČOI) v kauze, která se týkala údajného ovlivňování zakázek ve prospěch společnosti. Nejpřísnější trest, konkrétně 432 tisíc korun, dostal Michael Hrbata, který v minulosti působil jako poslanec za ODS a také jako náměstek někdejšího ministra obrany Alexandra Vondry. Rozhodnutí je pravomocné.

27. ledna 2022

Putin brnká na nervy. Česko by v otázce rozšiřování NATO...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 1. 2022  •  Alexander Vondra  •  2

Rusko má aktuálně u hranic s Ukrajinou podle zahraničních agentur víc než sto tisíc vojáků. Americká vláda se domnívá, že vojenskou sílu by Rusko mohlo proti Ukrajině použít během následujících tří týdnů. Podle českého europoslance Alexandra Vondry je ale invaze stále tím méně pravděpodobným scénářem. Místopředseda ODS byl hostem pořadu Interview ČT24.

9. ledna 2022

Dravý sokol, nebo třeba drobná sýkorka. Češi si zvolí...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 9. 1. 2022  •  Alexander Vondra  •  2

/ANKETA/ Symbolem Spojených států amerických je orel bělohlavý, Rakušané mají vlaštovku obecnou, Litva čápa bílého a například Belgičané poštolku obecnou. A Česko? Nemá žádného. Zatím. V příštím letech by to tak již být ale nemělo. Nová vláda ve svém programovém prohlášení  potvrdila to, co slibovala v koaliční smlouvě a s čím přišel na sněmu občanských demokratů Alexandr Vondra: Češi si zvolí národního ptáka. „Česko společně se Slovenskem je jedinou evropskou zemí, která nemá coby národní státní symbol svého ptáka,“ odůvodňoval nápad europoslanec Vondra.

16. prosince 2021

Kdy bylo jasné, že z Havla je vůdce, zavzpomíná v Rozstřelu...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 16. 12. 2021  •  Alexander Vondra  •  2

Deset let uplyne 18. prosince od smrti Václava Havla. V pátečním Rozstřelu na osobnost prvního českého polistopadového prezidenta zavzpomínáme s jeho někdejším souputníkem z disentu a dnešním europoslancem Alexandrem Vondrou. Rozstřel můžete sledovat živě od 12:30 na iDNES.cz.

26. listopadu 2021

Zdechovský a Vondra žádají omluvu. Europoslanec López...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 26. 11. 2021  •  Alexander Vondra  •  2

26.11.2021 0:33 - Čeští europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a Alexandr Vondra (ODS) vyzvali kolegu Juana Fernanda Lópeze Aguilara ze Španělské dělnické socialistické strany, aby se okamžitě omluvil za své výroky pronesené během diskuze na plenárním zasedání Evropského parlamentu o policejním násilí proti Romům v EU.

27. října 2021

Rozvíjet vztahy s Tchaj-wanem je namístě, shodli se Kohout a...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 10. 2021  •  Alexander Vondra  •  2

Šéf horní komory Miloš Vystrčil (ODS) se ve středu sešel s tchajwanským ministrem zahraničí Josephem Wu. Čína, která ostrov považuje za svou součást, už v minulých dnech návštěvu tchajwanské delegace v Česku kritizovala. Náměstek ministra zahraničí Jan Kohout a europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se ve středečních Událostech, komentářích shodli, že rozvíjet vztahy s Tchaj-wanem je správným krokem. Bývalý poslanec Jan Lipavský (Piráti), o němž se mluví v souvislosti s kandidaturou na šéfa diplomacie, akcentoval sebevědomí zahraniční politiky.

Zdražování energií je pr..er. Musíme chránit lidi před...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 27. 10. 2021  •  Alexander Vondra  •  2

Místopředseda ODS a europoslanec Alexandr Vondra varuje, že současné zdražování energií způsobené mimo jiné Zelenou dohodou pro Evropu běžní lidé nezvládnou a budou potřebovat pomoci. Vkládaný objekt typu Podcast: Zdražování energií je pr..er,...

17. září 2021

Duel Jaromíra Soukupa 16. 9. 2021 s Alexandrem Vondrou v...

Zdroj Tyden.cz ze dne 17. 9. 2021  •  Alexander Vondra  •  2

Exkluzivní rozhovor s předními politiky a osobnostmi. Aktuální otázky, pádné argumenty, ožehavá témata.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.