Index vlivu Bohuslav Sobotka - Index vlivu v politice

Bohuslav Sobotka
 
 

Sobotkově vládě Zeman vrátil šest zákonů, Babišově žádný. S vetem uspěl jednou

Končící prezident Miloš Zeman před první volbou avizoval, že práva vracet do parlamentu zákony hodlá užívat zřídka. Vetoval například zavedení povinné maturity z matematiky, zákon o střetu zájmů nebo zavedení takzvaných politických náměstků. Zeman vracel nejčastěji zákony vládě Bohuslava Sobotky (dříve ČSSD), u současné garnitury Petra Fialy (ODS) tak učinil třikrát.

Bohuslav Sobotka aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
23.5Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Bohuslav Sobotka ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Bohuslav Sobotka ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Bohuslav Sobotka v poslední době

 

7. března 2023

Sobotkově vládě Zeman vrátil šest zákonů, Babišově žádný. S...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 3. 2023  •  Bohuslav Sobotka  •  5

Končící prezident Miloš Zeman před první volbou avizoval, že práva vracet do parlamentu zákony hodlá užívat zřídka. Vetoval například zavedení povinné maturity z matematiky, zákon o střetu zájmů nebo zavedení takzvaných politických náměstků. Zeman vracel nejčastěji zákony vládě Bohuslava Sobotky (dříve ČSSD), u současné garnitury Petra Fialy (ODS) tak učinil třikrát.

27. ledna 2023

Nové nádrže i sázení stromů. Kam plynou desítky miliard na...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 27. 1. 2023  •  Bohuslav Sobotka  •  2

Po katastrofálním suchu v roce 2015 se tehdejší kabinet Bohuslava Sobotky rozhodl přijmout koncepci boje státu se suchem. Po každoročních dílčích výsledcích se nyní vláda dozvěděla, jak se koncepce naplňuje. Zprávu o plnění koncepce ochrany před následky sucha pro území České republiky za období 2017–2022 vypracovala meziresortní komise Voda–Sucho.

12. ledna 2023

Starostové si stěžují, že s nimi plán na výrobu granátů ve...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 1. 2023  •  Bohuslav Sobotka  •  1

Starostové v okolí muničního areálu ve Vrběticích na Zlínsku nesouhlasí se záměrem vyrábět v tomto místě ruční granáty. Společnost Colt CZ Defence Solutions by měla do roku 2027 dodat české armádě munici vyrobenou mimo jiné tady za až 413 milionů korun. Starostové tvrdí, že po výbuších v muničních skladech v roce 2014 byli ujišťováni, že výbušniny se do tohoto regionu už nikdy nevrátí. Tvrdil to například tehdejší premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Současné plány s vedením obcí údajně nikdo nekomunikoval. Výroba granátů tam má začít už letos.

6. ledna 2023

Fialův deštník je děravý jako cedník, před ničím neochrání,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 6. 1. 2023  •  Bohuslav Sobotka  •  1

S tím, abych kandidoval na Hrad, mě jako první oslovil tehdejší premiér Bohuslav Sobotka, říká šéf odborové centrály Josef Středula. „Obhajuji třicet let lidi a myslím, že to umím,“ uvedl v rozhovoru pro iDNES.cz, proč si myslí, že by mohl být prezidentem. Je pro něj za hranou tolerance, aby byl na Hradě někdo, kdo byl předseda základní organizace KSČ či agent.

30. prosince 2022

Šest velkých cílů pro rok 2023: k reformě důchodů, masivním...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 30. 12. 2022  •  Bohuslav Sobotka  •  1

Jen co odezní prezidentské volby, začne v Česku na poměry posledních let výjimečné období. Více než rok a půl by se žádné další volby konat neměly – což je situace, kterou naposledy zažila vláda Bohuslava Sobotky z ČSSD v roce 2015. Především...

11. srpna 2022

Exministr, exposlanec, expremiér, exsenátor, expředseda,...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 11. 8. 2022  •  Bohuslav Sobotka  •  8

Léta vedl poslance TOP 09 i její nejvlivnější krajskou organizaci, tedy tu v Praze. Za časů vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) z opozice spolu se svým tehdejším spolustraníkem Miroslavem Kalouskem tak usilovně kritizoval ministra dopravy Antonína...

22. března 2022

Zemanově názorové otočce nevěřím, okupaci Krymu roky...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 3. 2022  •  Bohuslav Sobotka  •  3

Bývalý předseda vlády Bohuslav Sobotka se v úterním Fokusu Václava Moravce k tématu ruské agrese na Ukrajině vymezil proti prezidentu Miloši Zemanovi i někdejšímu ministru financí svého kabinetu Andreji Babišovi (ANO). Mimo jiné uvedl, že nevěří podpoře Ukrajiny a odsudku Ruska, které v minulých týdnech zazněly od hlavy státu.

9. března 2022

Vláda schválila zrušení EET. Skončit má ke konci letošního...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 9. 3. 2022  •  Bohuslav Sobotka  •  2

Elektronická evidence tržeb (EET) ke konci letošního roku zřejmě skončí. Počítá s tím návrh ministerstva financí, který dnes schválila vláda. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo financí. Zrušení EET má současná vláda Petra Fialy (ODS) v programovém prohlášení. Evidence je kvůli pandemii do konce roku 2022 přerušena, žádný podnikatel tak nyní nemusí své tržby evidovat a úřady tuto povinnost nekontrolují. Podnikatelé nicméně mohou evidovat dobrovolně. Projekt EET byl jedním z ústředních témat Andreje Babiše (ANO), který jej prosadil ještě jako ministr financí v tehdejší vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD).

4. února 2022

Jurečka: Protilidovou politiku neděláme. Chceme Čechy...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 4. 2. 2022  •  Bohuslav Sobotka  •  2

/ROZHOVOR/ Předseda lidovců Marian Jurečka je zkušený politik. Ve vládě Bohuslava Sobotky byl jako ministr zemědělství partnerem ČSSD a hnutí ANO Andreje Babiše, nyní je vicepremiérem ve středopravicovém kabinetu Petra Fialy. Ministra práce a sociálních věcí jsem se ptala, kde chce na velmi ambiciózní program v sociální oblasti vzít potřebné miliardy.

30. ledna 2022

Šest velkých cílů pro rok 2023: k reformě důchodů, masivním...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 30. 1. 2022  •  Bohuslav Sobotka  •  1

Jen co odezní prezidentské volby, začne v Česku na poměry posledních let výjimečné období. Více než rok a půl by se žádné další volby konat neměly – což je situace, kterou naposledy zažila vláda Bohuslava Sobotky z ČSSD v roce 2015. Především...

10. ledna 2022

Oranžová parta se vrací. Byli spojovaní s ČSSD, teď krouží...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 10. 1. 2022  •  Bohuslav Sobotka  •  2

Nová pětikoaliční vláda v čele s premiérem Petrem Fialou úřaduje teprve několik týdnů. V kuloárech už se ale spekuluje o velkém návratu některých starých známých tváří, které byly v minulosti úzce spojeny se sociální demokracií v éře Bohuslava Sobotky a s Milanem Chovancem. Tentokrát ovšem v jiných barvách. Nečekané posily z oranžového týmu má i opoziční hnutí ANO.

10. října 2021

Je to trapná porážka ČSSD. Jsem ochoten se vrátit a obětovat...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 10. 10. 2021  •  Bohuslav Sobotka  •  2

Sociální demokracie ztratila důvěryhodnost za premiéra Bohuslava Sobotky, poslední generace lídrů neprojevila talent a přivedla ČSSD až k této trapné volební porážce, je nepříjemná a může mít pro stranu fatální důsledky, říká bývalý premiér Jiří...

20. září 2021

Chceme solár na každou střechu, domácnosti by hodně...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 20. 9. 2021  •  Bohuslav Sobotka  •  2

Společně seděli ve vládě sociálního demokrata Bohuslava Sobotky. Marian Jurečka byl tehdy ministrem zemědělství, šéf ANO Andrej Babiš řídil státní pokladnu. Znovu ale spolupráci s ANO šéf lidovců zásadně odmítá a věří, že koalice Spolu (ODS,...

7. září 2021

Politici bývají odtržení od reality, shodli se hosté Fokusu...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 9. 2021  •  Bohuslav Sobotka  •  2

Kde začíná a končí svoboda a demokracie? Kolik váží jeden hlas? A kolik stojí? Na tyto otázky v pořadu Fokus Václava Moravce odpovídali politolog Michael Kraus, historička Markéta Křížová nebo bývalý premiér Bohuslav Sobotka. Pozvání dále přijal bývalý ministr Pavel Bratinka, koreanistka Nina Špitálníková a psychiatr Prokop Remeš.

27. srpna 2021

Dojemná slova Bělobrádka o zesnulém otci: Bylo to náhlé,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 27. 8. 2021  •  Bohuslav Sobotka  •  11

Někdejší šéf KDU-ČSL a poslanec Pavel Bělobrádek se dnes naposledy rozloučí se svým otcem. Celoživotní slávista Josef Bělobrádek (†79) zemřel v neděli ve spánku. Otec tří synů podle politika prodělal v minulosti také covid-19 a prodělal také řadu operací kvůli podlomenému zdraví. „Po zádušní mši svaté, bude převezen k tichému zpopelnění,“ uvádí rodina na parte. Po svém otci Pavel Bělobrádek vystudoval veterinu. O smrti svého otce promluvil někdejší místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace premiéra Bohuslava Sobotky pro Blesk Zprávy.

19. srpna 2021

POLITIKA: Nejde o to s kým, ale kam

Zdroj Neviditelný pes ze dne 19. 8. 2021  •  Bohuslav Sobotka  •  2

Vzpomínáte si ještě, co říkal Andrej Babiš, když se svým hnutím ANO v roce 2013 poprvé kandidoval do poslanecké sněmovny? Říkal, že ANO je pravice. Pak ovšem vstoupil spolu s lidovci do sociálně demokratické vlády Bohuslava Sobotky a z té pravicovosti toho moc nezbylo. Úplně se pak rozplynula po volbách v roce 2017.

13. srpna 2021

Stíhání společností ze skupiny BusLine končí. Policie prý...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 13. 8. 2021  •  Bohuslav Sobotka  •  2

Státní zastupitelství zrušilo v kauze autobusových dopravců, kteří působí v Libereckém kraji, trestní stíhání společností ze skupiny BusLine, uvedla MF Dnes s odkazem na vyjádření státního zástupce Martina Feřta. Podle něj se žádný trestný čin nestal, protože policie nepřinesla důkazy o tom, že by vznikla nějaká škoda. Policie měla za to, že se dopravce v roce 2017 dohodl s firmou ČSAD Liberec na společném postupu vůči kraji poté, co vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) rozhodla o výrazném zvýšení platů řidičům autobusů.

15. červenece 2021

Bohuslav Sobotka zmizel z umírající ČSSD. Kdypak ho bude...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 15. 7. 2021  •  Bohuslav Sobotka  •  2

Bývalý premiér Bohuslav Sobotka už není členem ČSSD. Zmizel po sobotkovsku. Nenápadně, bez gest. Nezaplatil členské příspěvky. Zdálo by se, že pro současnou politiku je význam události nicotný, až nulový. Ovšem Sobotkovo zmizení hezky dokresluje...

Expremiér Sobotka opustil ČSSD, nezaplatil členský příspěvek

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 15. 7. 2021  •  Bohuslav Sobotka  •  2

Bývalý premiér Bohuslav Sobotka opustil po 32 letech Českou stranu sociálně demokratickou (ČSSD). Informuje o tom Právo s odvoláním na zdroje blízké Lidovému domu. Členství ve straně zaniklo někdejšímu předsedovi ČSSD poté, co do konce června neuhradil členské příspěvky. 

Právo: Expremiér Sobotka opustil po 32 letech ČSSD

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 15. 7. 2021  •  Bohuslav Sobotka  •  2

Praha - Bývalý premiér Bohuslav Sobotka opustil po 32 letech Českou stranu sociálně demokratickou (ČSSD), píše dnešní Právo s odvoláním na zdroje blízké Lidovému domu. Členství ve...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.