Index vlivu František Lukl - Index vlivu v politice

František Lukl
 
 

Mgr. František Lukl, MPA (* 30. října 1977, Kyjov) je český politik, od roku 2005 starosta města Kyjov, od roku 2011 místopředseda Svazu měst a obcí ČR a od července 2013 ministr pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Rusnoka.

 

Způsob rušení 77 finančáků kritizují samosprávy: Facka do obličeje, čílí se šéf Svazu měst a obcí

Svaz měst a obcí kritizuje to, že stát nejednal se starosty před rozhodnutím o zrušení 77 územních pracovišť finančních úřadů. Po dnešním jednání předsednictva svazu to novinářům řekl jeho předseda František Lukl. Starostové podle něj ještě chtějí jednat s ministrem financí Zbyňkem Stanjurou (ODS), zda je možné rozhodnutí přehodnotit. Chtějí také schůzku s prezidentem Petrem Pavlem, aby moderoval jednání mezi samosprávou a vládou.

František Lukl aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
25.4Vliv / význam roste
 

Jak nás František Lukl ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás František Lukl ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje František Lukl v poslední době

 

13. dubna 2023

Způsob rušení 77 finančáků kritizují samosprávy: Facka do...

Zdroj Blesk.cz ze dne 13. 4. 2023  •  František Lukl  •  6

Svaz měst a obcí kritizuje to, že stát nejednal se starosty před rozhodnutím o zrušení 77 územních pracovišť finančních úřadů. Po dnešním jednání předsednictva svazu to novinářům řekl jeho předseda František Lukl. Starostové podle něj ještě chtějí jednat s ministrem financí Zbyňkem Stanjurou (ODS), zda je možné rozhodnutí přehodnotit. Chtějí také schůzku s prezidentem Petrem Pavlem, aby moderoval jednání mezi samosprávou a vládou.

Rušení finančních úřadů nám oznámili e-mailem, tepou...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 13. 4. 2023  •  František Lukl  •  3

O zrušení 77 finančních úřadů po celé zemi se podle šéfa Svazu města a obcí řada starostů dozvěděla se zpožděním, mnozí o změnách chtějí ještě debatovat. „Všichni dotčení se shodují, že komunikace ze strany státu je nepřijatelná. Mnozí starostové se o zrušení dozvěděli z e-mailu, někteří až z tiskové zprávy, protože jim e-mail spadl do spamu,“ řekl po jednání předseda František Lukl.

20. března 2023

Hladíkův resort chce s nabídkou dotací oslovovat lidi přímo....

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 20. 3. 2023  •  František Lukl  •  3

Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) v pondělních Událostech, komentářích potvrdil, že jeho resort má v plánu přímo oslovovat s nabídkou dotací lidi s nízkými příjmy. Jeho předchůdce na ministerském postu Richard Brabec (ANO) radí využít k tomu starosty jednotlivých obcí. Předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl (nestr.) zdůraznil, že obce především potřebují, aby legislativním procesem prošla koncepce komunitní energetiky.

9. prosince 2022

Podíl z mimořádné daně má jít obcím, míní Dostálová....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 9. 12. 2022  •  František Lukl  •  8

Českým obcím a městům se nelíbí, že nedostanou podíl z výběru daně z mimořádných zisků. Samospráv se zastává místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Klára Dostálová (ANO), podle ní peníze potřebují například na zálohy na energie. Některá města a obce vlastní teplárny a na energiích ušetří, do problémů se ale mohou dostat kvůli investicím, upozorňuje předseda Svazu měst a obcí František Lukl.

24. května 2022

Prezidentovi se rozpadá expertní tým. „Trpělivost došla“...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 5. 2022  •  František Lukl  •  6

Čtyři z dosavadních deseti členů expertního týmu prezidenta republiky skončili a pátý o tom uvažuje. Upozornil na to web Seznam Zprávy. Prezidentovi již nebudou radit prezidenti Hospodářské komory Vladimír Dlouhý a Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, bývalý odborářský předák Jaroslav Zavadil ani předseda Svazu měst a obcí František Lukl. Že ukončí spolupráci s Hradem, zvažuje podle webu i dosluhující guvernér centrální banky Jiří Rusnok. Svůj krok zdůvodnili bývalí prezidentští poradci tím, že jim s Milošem Zemanem došla trpělivost.

7. února 2022

Průvan v České poště: Rakušan odvolal osm členů dozorčí...

Zdroj Blesk.cz ze dne 7. 2. 2022  •  František Lukl  •  10

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) odvolal osm členů patnáctičlenné dozorčí rady České pošty. Devátý člen, jihočeský hejtman a předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS), rezignoval sám minulý týden. V radě zůstali zástupci zaměstnanců a předseda Svazu měst a obcí František Lukl. Noví členové budou vybráni k nominaci tento týden. Rada by měla mít do konce února nadpoloviční počet členů. Oznámilo to dnes tiskové oddělení ministerstva vnitra.

Rakušan odvolal většinu členů dozorčí rady České pošty

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 7. 2. 2022  •  František Lukl  •  7

Ministr vnitra Vít Rakušan odvolal osm členů patnáctičlenné dozorčí rady České pošty. Devátý člen, jihočeský hejtman a předseda Asociace krajů Martin Kuba, rezignoval sám minulý týden. V radě tak zůstali zástupci zaměstnanců a předseda Svazu měst a obcí František Lukl.

Rakušan odvolal část členů dozorčí rady pošty: Místo...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 7. 2. 2022  •  František Lukl  •  6

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) odvolal osm členů patnáctičlenné dozorčí rady České pošty. Devátý člen, jihočeský hejtman a předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS), rezignoval sám minulý týden. V radě zůstali zástupci zaměstnanců a předseda Svazu měst a obcí František Lukl. Noví členové budou vybráni k nominaci tento týden. Rada by měla mít do konce února nadpoloviční počet členů. Oznámilo to dnes tiskové oddělení ministerstva vnitra.

Rakušan odvolal politiky a ministerské úředníky z dozorčí...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 7. 2. 2022  •  František Lukl  •  8

Končí devět z patnácti členů dozorčí rady České pošty. Osm z nich odvolal ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), devátý rezignoval již dříve. Z deseti lidí jmenovaných ministerstvem vnitra v ní tedy zbyl jen jeden, a to Rakušanův spolustraník František Lukl. Zbylých pět členů zastupuje zaměstnance. Podle Rakušana byli v radě „političtí trafikanti“, které slíbil nahradit schopnými odborníky. Jejich jména ale komentovat nechtěl, musí podle něj projít nominačním procesem.

14. červenece 2021

Lukl neočekává, že by Zeman vetoval stavební zákon

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 14. 7. 2021  •  František Lukl  •  7

Praha - Předseda Svazu měst a obcí František Lukl neočekává, že by prezident Miloš Zeman vetoval stavební zákon, který v úterý schválila dolní komora. Za reálnější považuje možnost,...

2. června 2021

Roušky ve třídách odporují zdravému rozumu. Do škol musí...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 2. 6. 2021  •  František Lukl  •  9

Jestliže otestované a negativní děti nosí až osm hodin denně roušku, je na místě otázka, jestli to neodporuje zdravému rozumu, říká předseda Svazu měst a obcí František Lukl, který otevřeným dopisem vyzval premiéra, aby vláda povinnost nosit roušky...

13. dubna 2021

Lukl: Změna stavebního zákona ve Sněmovně je smutná až...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 13. 4. 2021  •  František Lukl  •  7

Praha - Předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl považuje za smutné a hanebné, jak se během projednávání mění podoba nového stavebního zákona. Lukl to řekl v úvodním vystoupení...

23. listopadu 2020

Daňový balíček jim bere část příjmů. Zástupci regionů budou...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 23. 11. 2020  •  František Lukl  •  8

Až 28 miliard ročně chtějí od vlády obce a kraje, pokud začne platit daňový balíček ve znění, které prošlo sněmovnou. ČT to v pondělí řekl šéf Svazu měst a obcí (SMO) František Lukl. Balíček obsahuje zejména zrušení superhrubé mzdy a zavedení sazby daně z příjmů fyzických osob ve výši 15 procent z hrubé mzdy. Nyní ho bude posuzovat Senát, kde chce SMO spolu se Sdružením místních samospráv a Asociací krajů své návrhy projednat. Ve středu se pak kvůli opravě zákona o daňovém balíčku sejde se šéfem Senátu a předsedy senátorských klubů i premiér Andrej Babiš (ANO).

22. listopadu 2020

Obce přijdou o miliardy a řeší úspory. Je to postavené na...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 22. 11. 2020  •  František Lukl  •  8

Radnice mnoha českých měst a obcí nyní netuší, kde vzít dost peněz na sestavení rozpočtu pro příští rok. Poslanci, kteří zvedli ruku pro vládní daňový balíček, je připravili nejméně o 31 miliard korun. „Situace je katastrofální a bude mít fatální dopady nejen na sestavování rozpočtů, ale i na běžnou existenci obcí v příštím roce,“ řekl Deníku předseda Svazu měst a obcí (SMO) František Lukl.

14. října 2020

Koalice KDU-ČSL, Pirátů, ODS a STAN na jihu Moravy:...

Zdroj Blesk.cz ze dne 14. 10. 2020  •  František Lukl  •  8

Krajští straničtí lídři Jan Grolich (36, KDU-ČSL), Lukáš Dubec (36, Piráti), Jiří Nantl (41, ODS) a František Lukl (42, STAN) podepsali ve středu ve vile Tugendhat v Brně koaliční smlouvu. Hejtmanem bude lidovecký lídr Jan Grolich, který se vzdá starostování Velatic na Brněnsku.

25. září 2020

Projednávání stavebního zákona neproběhlo legálně, tvrdí obce

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 25. 9. 2020  •  František Lukl  •  9

Postup projednávání nového stavebního zákona je v rozporu s legislativními pravidly vlády. Zákon neprošel řádným schvalovacím procesem, protože nebyl projednán s povinnými připomínkovými místy. Tvrdí to předseda Svazu měst a obcí ČR (SMO) František Lukl. Svaz s podobou zákona nesouhlasí.

Projednávání stavebního zákona neproběhlo legálně, tvrdí obce

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 25. 9. 2020  •  František Lukl  •  9

Postup projednávání nového stavebního zákona je v rozporu s legislativními pravidly vlády. Zákon neprošel řádným schvalovacím procesem, protože nebyl projednán s povinnými připomínkovými místy. Tvrdí to předseda Svazu měst a obcí ČR (SMO) František Lukl. Svaz s podobou zákona nesouhlasí.

7. června 2020

Stát by mohl obcím přispět jednorázovým příspěvkem, míní...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 7. 6. 2020  •  František Lukl  •  9

Stát by mohl kromě dotací kompenzovat výpadek v rozpočtech měst a obcí i jednorázovým příspěvkem, uvedl v neděli premiér Andrej Babiš. Jednání zástupců samosprávy a vlády o podpoře se uskuteční v úterý. Na potřebu finanční „injekce“ pro samosprávy upozornil předseda Svazu měst a obcí František Lukl. Vláda si podle něj peníze vlastně „vypůjčila“ a měla by je zase měla vrátit.

Obce podle Lukla potřebují přímou finanční pomoc, dotace...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 7. 6. 2020  •  František Lukl  •  8

Praha - Obce a města potřebují přímou finanční "injekci", nikoliv pouze dotace. V pořadu televize Prima Partie to uvedl předseda Svazu měst a obcí František Lukl. Vláda, která...

5. dubna 2020

Lukl nabídne svou funkci kvůli fotce u prezidenta

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 5. 4. 2020  •  František Lukl  •  8

Praha/Kyjov (Hodonínsko) - Předseda Svazu měst a obcí František Lukl (Sedmadvacítka nezávislých) dá kvůli kritice, která následovala po zveřejnění fotografie z jednání expertního...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.