Index vlivu František Lukl - Index vlivu v politice

František Lukl
 
 

Mgr. František Lukl, MPA (* 30. října 1977, Kyjov) je český politik, od roku 2005 starosta města Kyjov, od roku 2011 místopředseda Svazu měst a obcí ČR a od července 2013 ministr pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Rusnoka.

 

Lukl neočekává, že by Zeman vetoval stavební zákon

Praha - Předseda Svazu měst a obcí František Lukl neočekává, že by prezident Miloš Zeman vetoval stavební zákon, který v úterý schválila dolní komora. Za reálnější považuje možnost,...

František Lukl aktuálně...

Pořadí: 4Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
31.8Vliv / význam klesá
 

Jak nás František Lukl ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás František Lukl ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje František Lukl v poslední době

 

14. červenece 2021

Lukl neočekává, že by Zeman vetoval stavební zákon

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 14. 7. 2021  •  František Lukl  •  0

Praha - Předseda Svazu měst a obcí František Lukl neočekává, že by prezident Miloš Zeman vetoval stavební zákon, který v úterý schválila dolní komora. Za reálnější považuje možnost,...

2. června 2021

Roušky ve třídách odporují zdravému rozumu. Do škol musí...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 2. 6. 2021  •  František Lukl  •  0

Jestliže otestované a negativní děti nosí až osm hodin denně roušku, je na místě otázka, jestli to neodporuje zdravému rozumu, říká předseda Svazu měst a obcí František Lukl, který otevřeným dopisem vyzval premiéra, aby vláda povinnost nosit roušky...

13. dubna 2021

Lukl: Změna stavebního zákona ve Sněmovně je smutná až...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 13. 4. 2021  •  František Lukl  •  0

Praha - Předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl považuje za smutné a hanebné, jak se během projednávání mění podoba nového stavebního zákona. Lukl to řekl v úvodním vystoupení...

23. listopadu 2020

Daňový balíček jim bere část příjmů. Zástupci regionů budou...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 23. 11. 2020  •  František Lukl  •  0

Až 28 miliard ročně chtějí od vlády obce a kraje, pokud začne platit daňový balíček ve znění, které prošlo sněmovnou. ČT to v pondělí řekl šéf Svazu měst a obcí (SMO) František Lukl. Balíček obsahuje zejména zrušení superhrubé mzdy a zavedení sazby daně z příjmů fyzických osob ve výši 15 procent z hrubé mzdy. Nyní ho bude posuzovat Senát, kde chce SMO spolu se Sdružením místních samospráv a Asociací krajů své návrhy projednat. Ve středu se pak kvůli opravě zákona o daňovém balíčku sejde se šéfem Senátu a předsedy senátorských klubů i premiér Andrej Babiš (ANO).

22. listopadu 2020

Obce přijdou o miliardy a řeší úspory. Je to postavené na...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 22. 11. 2020  •  František Lukl  •  0

Radnice mnoha českých měst a obcí nyní netuší, kde vzít dost peněz na sestavení rozpočtu pro příští rok. Poslanci, kteří zvedli ruku pro vládní daňový balíček, je připravili nejméně o 31 miliard korun. „Situace je katastrofální a bude mít fatální dopady nejen na sestavování rozpočtů, ale i na běžnou existenci obcí v příštím roce,“ řekl Deníku předseda Svazu měst a obcí (SMO) František Lukl.

14. října 2020

Koalice KDU-ČSL, Pirátů, ODS a STAN na jihu Moravy:...

Zdroj Blesk.cz ze dne 14. 10. 2020  •  František Lukl  •  0

Krajští straničtí lídři Jan Grolich (36, KDU-ČSL), Lukáš Dubec (36, Piráti), Jiří Nantl (41, ODS) a František Lukl (42, STAN) podepsali ve středu ve vile Tugendhat v Brně koaliční smlouvu. Hejtmanem bude lidovecký lídr Jan Grolich, který se vzdá starostování Velatic na Brněnsku.

25. září 2020

Projednávání stavebního zákona neproběhlo legálně, tvrdí obce

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 25. 9. 2020  •  František Lukl  •  1

Postup projednávání nového stavebního zákona je v rozporu s legislativními pravidly vlády. Zákon neprošel řádným schvalovacím procesem, protože nebyl projednán s povinnými připomínkovými místy. Tvrdí to předseda Svazu měst a obcí ČR (SMO) František Lukl. Svaz s podobou zákona nesouhlasí.

Projednávání stavebního zákona neproběhlo legálně, tvrdí obce

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 25. 9. 2020  •  František Lukl  •  1

Postup projednávání nového stavebního zákona je v rozporu s legislativními pravidly vlády. Zákon neprošel řádným schvalovacím procesem, protože nebyl projednán s povinnými připomínkovými místy. Tvrdí to předseda Svazu měst a obcí ČR (SMO) František Lukl. Svaz s podobou zákona nesouhlasí.

7. června 2020

Stát by mohl obcím přispět jednorázovým příspěvkem, míní...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 7. 6. 2020  •  František Lukl  •  1

Stát by mohl kromě dotací kompenzovat výpadek v rozpočtech měst a obcí i jednorázovým příspěvkem, uvedl v neděli premiér Andrej Babiš. Jednání zástupců samosprávy a vlády o podpoře se uskuteční v úterý. Na potřebu finanční „injekce“ pro samosprávy upozornil předseda Svazu měst a obcí František Lukl. Vláda si podle něj peníze vlastně „vypůjčila“ a měla by je zase měla vrátit.

Obce podle Lukla potřebují přímou finanční pomoc, dotace...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 7. 6. 2020  •  František Lukl  •  1

Praha - Obce a města potřebují přímou finanční "injekci", nikoliv pouze dotace. V pořadu televize Prima Partie to uvedl předseda Svazu měst a obcí František Lukl. Vláda, která...

5. dubna 2020

Lukl nabídne svou funkci kvůli fotce u prezidenta

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 5. 4. 2020  •  František Lukl  •  1

Praha/Kyjov (Hodonínsko) - Předseda Svazu měst a obcí František Lukl (Sedmadvacítka nezávislých) dá kvůli kritice, která následovala po zveřejnění fotografie z jednání expertního...

Lukl nabídne svou funkci kvůli fotce u prezidenta

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 5. 4. 2020  •  František Lukl  •  1

Praha/Kyjov (Hodonínsko) - Předseda Svazu měst a obcí František Lukl (Sedmadvacítka nezávislých) dá kvůli kritice, která následovala po zveřejnění fotografie z jednání expertního...

13. ledna 2020

Nový stavební zákon zůstává ve hře. Obce už na jeho stažení...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 13. 1. 2020  •  František Lukl  •  1

Připravovaný nový stavební zákon, který čelí kritice z mnoha stran, stále zůstává ve hře. Předseda Svazu měst a obcí (SMO) František Lukl z dnešního jednání s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (za ANO) a premiérem Andrejem Babišem (ANO) odešel s příslibem, že stavební úřady na obcích zůstanou zachovány.  

23. prosince 2019

Ani tisíc připomínek nepomůže. Návrh stavebního zákona je...

Zdroj Blesk.cz ze dne 23. 12. 2019  •  František Lukl  •  1

Návrh nového stavebního zákona je natolik kontroverzní, že ho nelze uvést v žádném dohadovacím či připomínkovém řízení do požadovaného stavu. V tiskové zprávě k pondělnímu ukončení připomínkového řízení to uvedl předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl. Změny stavebního zákona, které mají vést ke zrychlení stavebního řízení, jsou podle něj nutné a podporuje je. Svaz vznesl více než 50 konkrétních připomínek a zhruba dvacítku obecných. Podle svazu však ani tisíc připomínek neudělá ze špatného zákona dobrý.

12. února 2018

Na peníze starostů neuvidí každý. Majetková přiznání asi...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 2. 2018  •  František Lukl  •  6

Přístup k informacím o majetku politiků nejspíše brzy přestane být neomezený. Předseda Svazu měst a obcí František Lukl řekl, že se ve sněmovně rýsuje kompromisní varianta změn zákona o střetu zájmů, který by umožnil přístup k majetkovým přiznáním pouze na vyžádání. Zástupci místních samospráv jednali o dvou novelách zákona s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Ten připustil, že jsou změny možné i přes původní negativní postoj kabinetu.

28. června 2017

František Lukl: Kontrol už je moc, obce pláčou

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 28. 6. 2017  •  František Lukl  •  7

/ROZHOVOR/ Poslanci na své právě zahájené a poslední předprázdninové schůzi budou znovu jednat o novele zákona o registru smluv. Změna se nelíbí samosprávám. Přijetí návrhu by obchodní společnosti měst a obcí přinutilo zveřejňovat informace, které by je poškodily a pomohly by jejich konkurenci, říká předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta Kyjova František Lukl.

23. srpna 2016

Svaz měst a obcí jedná s církvemi o stáhnutí žalob

Zdroj Tyden.cz ze dne 23. 8. 2016  •  František Lukl  •  18

Svaz měst a obcí se obrátí na Českou biskupskou konferenci, aby stejnou výzvu, která se týkala žalob na kraje, zveřejnila také ve vztahu k obecnímu majetku. Novinářům to po jednání s kardinálem Dominikem Dukou řekl předseda Svazu měst a obcí František Lukl.

16. srpna 2016

„Zaplať, nebo zemři?“ Zvýšení poplatků za hudbu v hospodě...

Zdroj Blesk.cz ze dne 16. 8. 2016  •  František Lukl  •  10

Hudba hraná v hospodách a na dalších veřejných místech podraží až o 50 procent. Ochranný svaz autorský (OSA) se totiž od příštího roku chystá výrazně zvýšit poplatky. Záměr ale vyvolal pořádný humbuk. Ozvalo se několik poslanců, ale především starostové. Chystají se jednat s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) a také demonstrovat. Šéf Svazu měst a obcí ČR František Lukl mluví rovnou o další facce obcím.

15. srpna 2016

Obce budou demonstrovat kvůli zvýšení autorských poplatků k...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 15. 8. 2016  •  František Lukl  •  11

Praha - Starostové měst a obcí budou 22. září demonstrovat před sídlem Ochranného svazu autorského (OSA). Chtějí tím vyjádřit nesouhlas se zvýšením poplatků za autorská práva k hudbě, s nímž OSA pro příští rok počítá. Informovalo o tom Sdružení místních samospráv ČR. Zástupci sdružení kvůli tomu již dříve podali stížnost k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a na ministerstvo kultury. OSA považuje sazby pro rok 2017 za přiměřené. Zvýšení chce zabránit i Svaz měst a obcí ČR, sdělil jeho předseda František Lukl.

21. červenece 2016

Obce a vnitro budou pracovat na změně v komunálních volbách

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 21. 7. 2016  •  František Lukl  •  7

Praha – Na ministerstvu vnitra vznikne pracovní skupina složená ze zástupců ministerstva vnitra a Svazu měst a obcí ČR, která bude řešit změnu zákona o volbách do obecních zastupitelstev. Na briefingu po společném jednání to dnes oznámili ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a předseda svazu František Lukl. Jednali spolu i o financování samospráv nebo České poště.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.