Index vlivu Jiří Dienstbier - Index vlivu v politice

Jiří Dienstbier
 
 

30 let zpět: Příprava československo-německé smlouvy

Federální ministr zahraničí Jiří Dienstbier po jednání v Německu ubezpečil veřejnost, že otázka majetkových nároků sudetských Němců se ve smlouvě otevírat nebude. Jak poznamenal, stará bezpráví nelze řešit bezprávím novým.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.

Jiří Dienstbier aktuálně...

Pořadí: 4Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
16.2Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
37.5Vliv / význam roste
 

Jak nás Jiří Dienstbier ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Jiří Dienstbier ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Jiří Dienstbier v poslední době

 

31. srpna 2021

30 let zpět: Příprava československo-německé smlouvy

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 31. 8. 2021  •  Jiří Dienstbier  •  0

Federální ministr zahraničí Jiří Dienstbier po jednání v Německu ubezpečil veřejnost, že otázka majetkových nároků sudetských Němců se ve smlouvě otevírat nebude. Jak poznamenal, stará bezpráví nelze řešit bezprávím novým.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.

20. srpna 2021

30 let zpět: Federální vláda uznala nezávislost pobaltských...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 20. 8. 2021  •  Jiří Dienstbier  •  0

Federální vláda uznala na svém zasedání přesně před třiceti lety nezávislost Litvy, Lotyšska a Estonska a jejich vlády. Co toto rozhodnutí znamenalo v praxi pro Československo? Nejen na tuto otázku odpovídal tehdejší ministr zahraničních věcí ČSFR Jiří Dienstbier.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.

30. června 2021

30 let zpět: Bývalý sovětský satelit slaví americký Den...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 6. 2021  •  Jiří Dienstbier  •  0

Na chuchelském závodišti se konaly oslavy 215. výročí vyhlášení americké nezávislosti. Vzdát hold svobodě a demokracii přijeli do Chuchle mimo jiné tehdejší ministr zahraničí Jiří Dienstbier, místopředseda federální vlády Pavel Rychetský či předsedkyně České národní rady Dagmar Burešová.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.

7. května 2021

Hamáčkova kamufláž? Neměl úsudek, ta škoda už se nedá...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 7. 5. 2021  •  Jiří Dienstbier  •  0

Někdy je těžké být v ČSSD, Hamáček není vlastizrádce, přišlo mi, že opravdu do Moskvy chtěl jet a přivézt vakcíny, což taky není dobrá varianta, chyběl mu jakýkoliv rozumný úsudek, říká bývalý senátor z ČSSD Jiří Dienstbier. Hamáček by měl vyložit...

26. dubna 2021

30 let zpět: Ministr zahraničí Jiří Dienstbier navštívil na...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 4. 2021  •  Jiří Dienstbier  •  0

Československý ministr zahraničí a místopředseda federální vlády Jiří Dienstbier navštívil před 30 lety na Slovensku dva strojírenské podniky, které postihla tehdejší konverze. Přijel osobně poznat názory zainteresovaných ve městech Dubnica nad Váhom a Martin.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.

21. srpna 2020

Touhu po svobodě mohly zničit jen tanky, shodli se senátoři...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 21. 8. 2020  •  Jiří Dienstbier  •  1

Srpnová invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa páteře nelámala, to dělala až později normalizace, shodli se místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer (ODS), senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) a historik Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd Oldřich Tůma v Událostech, komentářích. Podle Dienstbiera byla touha po svobodě příliš silná a mohl ji zastavit jen vnější zásah. Oberfalzer doufá, že Bělorusové teď prožívají svůj rok 1989, nikoliv 1968.

28. červenece 2020

Čím hůř ČSSD ve volbách dopadne, tím lépe pro ni. Utečou z...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 28. 7. 2020  •  Jiří Dienstbier  •  1

Coby součást Mladých sociálních demokratů skončili. Jako spolek či názorová platforma se Idealisté pravidelně účastnili sociálnědemokratických sjezdů, v jejich řadách figuroval třeba senátor Jiří Dienstbier. Zkraje letošního léta oznámili vytvoření...

12. května 2020

30 let zpět: Sbližování s Evropským hospodářským...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 5. 2020  •  Jiří Dienstbier  •  1

Po návratu z Irska hovoří československý ministr zahraničí Jiří Dienstbier o pokračujícím sbližování ČSFR s EHS, předchůdcem dnešní Evropské unie, a o plánu na stabilizaci středoevropských ekonomik.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

16. února 2020

S Erazimem Kohákem (†86) se loučilo 200 lidí. Filozofa...

Zdroj Blesk.cz ze dne 16. 2. 2020  •  Jiří Dienstbier  •  1

Na 200 lidí v neděli přišlo na poslední rozloučení s významným filozofem a ekologem Erazimem Kohákem do kostela svatého Klimenta v Praze. Dorazili například bývalý premiér Vladimír Špidla, mezi jehož neformální poradce Kohák patřil, dále exministr Jiří Dienstbier, místopředseda ČSSD Michal Šmarda, bývalý ministr zahraničí Jan Kavan nebo ekolog Jan Rovenský. Kohák, který téměř polovinu života strávil v emigraci, vyučoval na univerzitách v Česku i zahraničí a získal řadu ocenění. Zemřel v sobotu 8. února ve věku 86 let.

S filozofem Erazimem Kohákem se lidé rozloučili v kostele...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 16. 2. 2020  •  Jiří Dienstbier  •  1

Více než sto lidí dnes přišlo na poslední rozloučení s významným filozofem a ekologem Erazimem Kohákem do kostela svatého Klimenta v Praze. Dorazili například bývalý premiér Vladimír Špidla, exministr Jiří Dienstbier nebo místopředseda ČSSD Michal Šmarda. Kohák, který téměř polovinu života strávil v emigraci, vyučoval na univerzitách v Česku i zahraničí a získal řadu ocenění. Zemřel v sobotu 8. února ve věku 86 let.

8. ledna 2020

Zemanovi rivalové se loučili s Fischerovou: Drahoš, Franz a...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 1. 2020  •  Jiří Dienstbier  •  1

Byla herečkou, divadelní kolegyní Dagmar Havlové, ale také političkou. S Táňou Fischerovou (†72), která o Vánocích podlehla rakovině, se tak do strašnického Krematoria přišli ve středu rozloučit i bývalí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš, Vladimír Franz a Jiří Dienstbier ml.

19. října 2018

Dienstbier: Šéfem Senátu nemusí být člen nejsilnějšího...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 19. 10. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  5

Za volebním debaklem sociální demokracie stojí mimo jiné ztráta důvěry kvůli názorovému rozštěpení strany. V pořadu Události, komentáře to uvedl senátor Jiří Dienstbier (ČSSD). Pokud jde o post budoucího předsedy Senátu, Dienstbier tvrdí, že neexistuje zvykové právo, které by funkci automaticky zaručilo členovi nejsilnějšího klubu.

18. října 2018

Senát odmítl australský vzor, aby se do něj volilo jen v...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 18. 10. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  5

Senátní volby zatím zůstanou dvoukolové. Horní komora odmítla návrh Jiřího Dienstbiera (ČSSD), aby se senátoři volili jen v jednom kole podle australského vzoru. Jednokolové volby do Senátu prosazuje i premiér Andrej Babiš (ANO).

Prošly by šedé myši, řekl Vystrčil. Senátoři smetli návrh na...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 18. 10. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  5

Volební systém se kvůli mizernému zájmu voličů o volby do Senátu měnit nebude. Horní komora parlamentu odmítla návrh senátora z ČSSD Jiřího Dienstbiera, který by přepsal volební systém tak, aby lidé nemuseli chodit hlasovat ve dvou kolech. „Ohlásím podjatost, protože mně volební systém vyhovuje,“ pobavil kolegy Dienstbierův stranický kolega Petr Vícha z ČSSD.
    Další články k tématu:
  • Dienstbierův návrh na úpravu voleb půjde do koše. Strany ho nepodpoří

17. října 2018

Dienstbierův návrh na úpravu voleb půjde do koše. Strany ho...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 17. 10. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  5

Nápad exministra Jiřího Dienstbiera z ČSSD, který by radikálně upravil pravidla voleb do Senátu, ostatní politiky vůbec nenadchl. Vsadil by na australský systém přepočítávání hlasů. Skepticky se k návrhu postavily ODS, KDU-ČSL, ANO i STAN. O nápadu bude Senát ve čtvrtek hlasovat ještě ve starém složení.
    Další články k tématu:
  • Nízká účast změní volby do Senátu, ve hře je australský model
  • Hamáček: Kdyby ČSSD řekla, že nemáme být ve vládě, musí ji vést někdo jiný

20. červenece 2018

„Babišův populistický blábol,“ útočí Dienstbier kvůli...

Zdroj Blesk.cz ze dne 20. 7. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  5

Poslanci mají prázdniny, senátoři ani vláda ne. A tak se Andrej Babiš (ANO) vydal právě do Senátu vysvětlovat mj. své postoje k migraci v rámci zprávy z Evropské rady. Od senátora a exministra Jiřího Dienstbiera (ČSSD) to schytal za svůj postoj k pomoci Italům, kteří apelují na ostatní země, aby je v migrační krizi nenechaly samotné. Dienstbier v rozhovoru pro Blesk Zprávy mluví o populismu, nedostatečné solidaritě a lidech, kteří vypluli na moře, ale i plánu na azylová centra v Africe.

15. května 2018

Dienstbier: Babiše zachraňujeme, jsme pro něj poslední šance

Zdroj Tyden.cz ze dne 15. 5. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  5

Senátor Jiří Dienstbier bude ve vnitrostátním referendu strany, které se uskuteční 14. června, důrazně hlasovat proti vstupu do vlády s hnutím ANO. Podle něj hrozí, že ČSSD bude premiérem v demisi Andrejem Babišem jen využita k získání důvěry ve sněmovně. Pojistky v koaliční smlouvě považuje za směšné.

26. dubna 2018

Dienstbier ostře: Babišovi se nedá věřit, KSČM ohrožuje naše...

Zdroj Blesk.cz ze dne 26. 4. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  5

Exministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) je proti tomu, aby sociální demokraté vstupovali do jedné vlády s hnutím ANO Andreje Babiše. Nabídku pěti resortů sice může považovat za poměrně lákavou, nepřekonatelným problémem je však pro něj trestní stíhání premiéra v demisi Babiše, který se podle něj bude snažit i do budoucna využít funkce, aby si trestní stíhání usnadnil. A neméně kritický je i proti plánované podpoře ze strany KSČM.

19. dubna 2018

Pro Babiše koaliční smlouva nic neznamená, ČSSD potřebuje...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 19. 4. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  6

Babiš ví, že jeho vládu po vyslovení důvěry už nikdo neodvolá, protože funguje koalice s KSČM a SPD, myslí si senátor Jiří Dienstbier. Nabídku ANO na vládní spolupráci má v pátek posoudit předsednictvo ČSSD. Jak ta nabídka zní, to Dienstbier netuší. Pro ČSSD by bylo mnohem rozumnější odejít do opozice, to je názor, který sdílí i někteří poslanci a celý senátorský klub, říká.

4. dubna 2018

Dienstbier navrhne, aby se hranice volebních obvodů neměnily

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 4. 4. 2018  •  Jiří Dienstbier  •  6

Hranice senátních volebních obvodů by se do budoucna neměly měnit při změně počtu jejich obyvatel nad zákonem stanovený limit. Změnu chce prosadit senátor ČSSD Jiří Dienstbier do vládní novely zákona o volbách do Parlamentu, která tyto hranice mění. Řekl to dnes novinářům.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.