Index vlivu Lubomír Zaorálek - Index vlivu v politice

Lubomír Zaorálek
 
 

Hamáček navrhne Babišovi vyhazov Petříčka. Nováčkem ve vládě bude zřejmě zkušený starosta

Dny ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) ve vládě Andreje Babiše (ANO) jsou zřejmě sečteny. Vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček potvrdil Blesk Zprávám, že Babišovi v pondělí navrhne Petříčkovo odvolání. Krok následuje bezprostředně poté, co Hamáček ministra zahraničí porazil v boji o stranické předsednické křeslo. Další kroky vládní rošády zatím vicepremiér nechtěl komentovat. Prezident Miloš Zeman nicméně už v neděli řekl Blesku, že by se nebránil tomu, že se ministrem zahraničí stal opět Lubomír Zaorálek a kulturu převzal poslanec a starosta Náchoda Jan Birke.  Petříček (ČSSD) se o svém odvolání dozvěděl na schůzce s předsedou ČSSD Hamáčkem.

Lubomír Zaorálek aktuálně...

Pořadí: 4Index vlivu: 4
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
5.4Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
8.7Vliv / význam roste
Roční vliv
PořadíIndexTrend
4.143Vliv / význam klesá
 

Jak nás Lubomír Zaorálek ovlivňuje poslední týden


Jak nás Lubomír Zaorálek ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Lubomír Zaorálek ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Lubomír Zaorálek v poslední době

 

11. dubna 2021

Hamáček navrhne Babišovi vyhazov Petříčka. Nováčkem ve vládě...

Zdroj Blesk.cz ze dne 11. 4. 2021  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Dny ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) ve vládě Andreje Babiše (ANO) jsou zřejmě sečteny. Vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček potvrdil Blesk Zprávám, že Babišovi v pondělí navrhne Petříčkovo odvolání. Krok následuje bezprostředně poté, co Hamáček ministra zahraničí porazil v boji o stranické předsednické křeslo. Další kroky vládní rošády zatím vicepremiér nechtěl komentovat. Prezident Miloš Zeman nicméně už v neděli řekl Blesku, že by se nebránil tomu, že se ministrem zahraničí stal opět Lubomír Zaorálek a kulturu převzal poslanec a starosta Náchoda Jan Birke.  Petříček (ČSSD) se o svém odvolání dozvěděl na schůzce s předsedou ČSSD Hamáčkem.

Petříček skončí ve vládě, jeho místo by měl zaujmout Zaorálek

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 4. 2021  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se na nedělní večerní schůzce s předsedou ČSSD a vicepremiérem Janem Hamáčkem dozvěděl o svém odvolání z vlády. Petříček to bez bližších informací sdělil ČTK, Hamáček na dotaz nereagoval. Podle spekulací médií má dosavadního šéfa diplomacie ve funkci nahradit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) a na jeho místo má přijít poslanec Jan Birke (ČSSD).

Další změny ve vládě: Petříček končí na zahraničí, nahradit...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 11. 4. 2021  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se na dnešní večerní schůzce s předsedou strany a vicepremiérem Janem Hamáčkem dozvěděl o svém odvolání z vlády. Petříček to bez bližších informací sdělil na dotaz ČTK.  Podle spekulací médií i podle neoficiálních informací ČTK má Petříčka ve funkci nahradit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) a na jeho místo má přijít poslanec ČSSD Jan Birke.

Vládní rošáda ČSSD: Petříček končí na zahraničí, kulturu...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 11. 4. 2021  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se na nedělní večerní schůzce s předsedou strany Janem Hamáčkem dozvěděl o svém odvolání z vlády. Podle spekulací médií ho má ve funkci nahradit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek. Na jeho místo by pak měl přijít poslanec ČSSD Jan Birke. Ten se však k situaci ohledně výměny odmítl redakci iDNES.cz vyjádřit.

1. dubna 2021

Hádka o stavební zákon ve Sněmovně. Dostálová to schytala i...

Zdroj Blesk.cz ze dne 1. 4. 2021  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Komplexní pozměňovací návrh sněmovního hospodářského výboru ke stavebnímu zákonu zavádí podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) čistou stavební správu. Návrhem by byl zaručen jeden úřad, jedno razítko, jedno povolení, a to všechno do jednoho roku, řekla na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně. Opoziční ODS, Piráti, TOP 09, KDU-ČSL a STAN pozměňovací návrh vládních stran kritizují. Kriticky se k návrhu vyjádřil i ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který varuje před přijetím stavebního zákona v předložené podobě. Během dopoledne bylo k návrhu stavebního zákona načteno na sedm desítek pozměňujících návrhů.

Zaorálek ostře kritizoval návrh stavebního zákona kolegyně z...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 1. 4. 2021  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Před podobou stavebního zákona, který předložila ministryně pro místní rozvoj za ANO Klára Dostálová, varuje ministr kultury za ČSSD Lubomír Zaorálek. Zatímco Dostálová vyzdvihla, že vše vyřídí jeden úřad a stavební řízení skončí do roka, Zaorálek poukázal na možný korupční potenciál jejího návrhu a na jeho dopad na památkovou péči.

25. března 2021

V kultuře je málo peněz a nikoho to nezajímá, zlobí se...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 25. 3. 2021  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Houslový virtuos Pavel Šporcl obvinil vládu a zejména ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD), že zapomínají na kulturu a situaci umělců, kteří již mnoho měsíců nemohou pracovat – a tedy ani vydělávat. Zaorálek je však přesvědčen, že podpora, kterou jim stát poskytuje, je dostatečná. Nový plán otevírání kultury ale jeho resort teprve začíná připravovat. O situaci v odvětví diskutovali Pavel Šporcl s Lubomírem Zaorálkem v Událostech, komentářích.

9. února 2021

Zaorálek jako „oškubaný tenisák“: Ministr se stříhal doma,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 9. 2. 2021  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Kadeřnictví jsou zavřená. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) je ale ostříhaný. Opět. A i tentokrát jde prý ale o domácí „kutilství“. Stejně jako loni v dubnu se prý ministr proměnil v kadeřníka v domácích podmínkách. Při tvorbě „oškubaného tenisáku“ mu prý sekundovala přítelkyně Šárka Bednářová – bývalá moderátorka ČT.

3. února 2021

Je rozhodnuto. Národní knihovnu povede od května Tomáš Foltýn

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 3. 2. 2021  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Novým generálním ředitelem Národní knihovny (NK) bude Tomáš Foltýn, funkce se ujme v květnu. Sdělila to mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová. Foltýn dosud v knihovně zastával funkci ředitele Odboru správy fondů. V konkurzu ho vybral ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který loni v červenci odvolal bývalého ředitele Martina Kocandu kvůli údajně netransparentním zakázkám na IT projekty.

13. ledna 2021

KOMENTÁŘ: Zaorálek versus Zeman. Chránit živé, či památky?

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 13. 1. 2021  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Na schůzce, o kterou ministr kultury Lubomír Zaorálek požádal prezidenta Miloše Zemana, se probíral dopad koronakrize na kulturní sféru. Tedy nic nečekaného a nic senzačního, žádné bouchání do stolu ani třískání dveřmi. Přesto se tam zrodila jedna zajímavá názorová polemika, nad níž se těžko rozhoduje, kdo má více pravdy.

6. ledna 2021

Zaorálek: V pátém stupni nebudou žádné výjimky, ani v kultuře

Zdroj ČT 24 - Kultura ze dne 6. 1. 2021  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Jednali o dopadech koronavirové epidemie na kulturu. Zaorálek vyloučil výjimky v opatřeních v době, kdy Česko zůstává v nejvyšším stupni rizika epidemie, tedy v pátém. Nejen v kultuře, ale ani jinde, uvedl po schůzce s prezidentem.

22. prosince 2020

Větší empatii a jasno pro kulturu! Zaorálkovi píší...

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 22. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Asociaci producentů a promotérů došla trpělivost. Žádá ministra kultury o efektivnější způsob podpory kulturní scény. „Po špatných zkušenostech s výzvami COVID kultura I a COVID kultura II, kdy do dnešního dne velká část žadatelů dotaci nedostala a nemají ani jasnou odpověď, kdy budou jejich žádosti zpracovány, Vás žádáme o jasnější a jednodušší formulování pomoci pro kulturní sektor dlouhodobě diskriminovaný vůči většině ostatních podnikatelských oborů,“ píše se v dopise Lubomíru Zaorálkovi.

Podpora kultury zaspala, kritizuje vládu Němcová. Situace je...

Zdroj ČT 24 - Kultura ze dne 22. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Státní podpora uměleckých oborů, které zasáhly dopady koronavirové pandemie, je nedostatečná, byrokratizovaná a pomalá. V Událostech, komentářích to prohlásila senátorka Miroslava Němcová (ODS). Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se hájí, že se resort takto zabývá komerční kulturou vůbec poprvé – a že bylo potřeba zohlednit unijní podmínky.

17. prosince 2020

Vláda schválila záměr uvolnit miliardu pro pomoc kultuře

Zdroj České noviny - kultura ze dne 17. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Praha - Vláda dnes schválila záměr uvolnit miliardu korun na pomoc v epidemii koronaviru pro kulturu. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) po jednání novinářům řekl, že připraví...

16. prosince 2020

Vláda vyhradila miliardu na kulturu, poslance požádá o...

Zdroj ČT 24 - Kultura ze dne 16. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Ve čtvrtek ráno vláda schválila, že požádá Poslaneckou sněmovnu o další prodloužení nouzového stavu o 30 dnů. Šíření koronaviru v Česku totiž nadále zrychluje, v pátek kabinet Andreje Babiše (ANO) zavádí zpřísněná opatření, zavřou například restaurace. Vláda schválila také uvolnění miliardy korun pro kulturu. Ministr Lubomír Zaorálek (ČSSD) připraví dvě výzvy, jednu podobnou programu COVID kultura, druhou pro audiovize.

Babiš mi řekl, ať kafe v sáčku neřeším. Vadí mi ale...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 16. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Komunikace s veřejností není dobrá, čas seznámit se s opatřeními je ale šibeniční, často je vidím poprvé čtvrt hodiny před začátkem vlády, říká ministr kultury Lubomír Zaorálek z ČSSD. Vadilo mi otevření kasin i akvaparků. Likvidací galerií, muzeí a...

Tak trochu finta. Výstavy v Národním muzeu i galerii půjde...

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 16. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Výstavy s unikátními zahraničními zápůjčkami, jako jsou například Sluneční králové v Národním muzeu nebo Rembrandt: Portrét člověka v pražské Národní galerii, bude možné navštívit i poté, co se v pátek z rozhodnutí vlády znovu uzavřou muzea a galerie. Na facebooku o tom informoval ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Na dotaz k upřesnění akcí, které mohou zůstat od pátku otevřené, mluvčí ministerstva Michaela Lagronová sdělila, že jde o výstavy, které již jsou otevřené. O tom, které mohou v programu pro veřejnost pokračovat, podle ní rozhoduje hygienická služba.

15. prosince 2020

Výstavy se zahraničními zápůjčkami zůstanou přístupné

Zdroj ČT 24 - Kultura ze dne 15. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Výstavy s unikátními zahraničními zápůjčkami bude možné navštívit i poté, co se v pátek z rozhodnutí vlády znovu uzavřou muzea a galerie. Na Facebooku o tom informoval ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

10. prosince 2020

Povinné očkování kvůli vstupu na festival? To opravdu...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 10. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Spěchat, aby divadla mohla otevřít stejně brzy jako restaurace, podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka z ČSSD nemá smysl. Přestože jeho resort patří k nejpostiženějším, ministr v rozhovoru pro HN prozrazuje, že na krizi může kultura i vydělat....

24. listopadu 2020

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 24. 11. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

24.11.2020 20:45 - Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.