Index vlivu Lubomír Zaorálek - Index vlivu v politice

Lubomír Zaorálek
 
 

KOMENTÁŘ: Zaorálek versus Zeman. Chránit živé, či památky?

Na schůzce, o kterou ministr kultury Lubomír Zaorálek požádal prezidenta Miloše Zemana, se probíral dopad koronakrize na kulturní sféru. Tedy nic nečekaného a nic senzačního, žádné bouchání do stolu ani třískání dveřmi. Přesto se tam zrodila jedna zajímavá názorová polemika, nad níž se těžko rozhoduje, kdo má více pravdy.

Lubomír Zaorálek aktuálně...

Pořadí: 5Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
7.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
5.8Vliv / význam klesá
Roční vliv
PořadíIndexTrend
3.175Vliv / význam klesá
 

Jak nás Lubomír Zaorálek ovlivňuje poslední týden


Jak nás Lubomír Zaorálek ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Lubomír Zaorálek ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Lubomír Zaorálek v poslední době

 

13. ledna 2021

KOMENTÁŘ: Zaorálek versus Zeman. Chránit živé, či památky?

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 13. 1. 2021  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Na schůzce, o kterou ministr kultury Lubomír Zaorálek požádal prezidenta Miloše Zemana, se probíral dopad koronakrize na kulturní sféru. Tedy nic nečekaného a nic senzačního, žádné bouchání do stolu ani třískání dveřmi. Přesto se tam zrodila jedna zajímavá názorová polemika, nad níž se těžko rozhoduje, kdo má více pravdy.

6. ledna 2021

Zaorálek: V pátém stupni nebudou žádné výjimky, ani v kultuře

Zdroj ČT 24 - Kultura ze dne 6. 1. 2021  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Jednali o dopadech koronavirové epidemie na kulturu. Zaorálek vyloučil výjimky v opatřeních v době, kdy Česko zůstává v nejvyšším stupni rizika epidemie, tedy v pátém. Nejen v kultuře, ale ani jinde, uvedl po schůzce s prezidentem.

22. prosince 2020

Větší empatii a jasno pro kulturu! Zaorálkovi píší...

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 22. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Asociaci producentů a promotérů došla trpělivost. Žádá ministra kultury o efektivnější způsob podpory kulturní scény. „Po špatných zkušenostech s výzvami COVID kultura I a COVID kultura II, kdy do dnešního dne velká část žadatelů dotaci nedostala a nemají ani jasnou odpověď, kdy budou jejich žádosti zpracovány, Vás žádáme o jasnější a jednodušší formulování pomoci pro kulturní sektor dlouhodobě diskriminovaný vůči většině ostatních podnikatelských oborů,“ píše se v dopise Lubomíru Zaorálkovi.

Podpora kultury zaspala, kritizuje vládu Němcová. Situace je...

Zdroj ČT 24 - Kultura ze dne 22. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Státní podpora uměleckých oborů, které zasáhly dopady koronavirové pandemie, je nedostatečná, byrokratizovaná a pomalá. V Událostech, komentářích to prohlásila senátorka Miroslava Němcová (ODS). Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se hájí, že se resort takto zabývá komerční kulturou vůbec poprvé – a že bylo potřeba zohlednit unijní podmínky.

17. prosince 2020

Vláda schválila záměr uvolnit miliardu pro pomoc kultuře

Zdroj České noviny - kultura ze dne 17. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Praha - Vláda dnes schválila záměr uvolnit miliardu korun na pomoc v epidemii koronaviru pro kulturu. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) po jednání novinářům řekl, že připraví...

16. prosince 2020

Vláda vyhradila miliardu na kulturu, poslance požádá o...

Zdroj ČT 24 - Kultura ze dne 16. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Ve čtvrtek ráno vláda schválila, že požádá Poslaneckou sněmovnu o další prodloužení nouzového stavu o 30 dnů. Šíření koronaviru v Česku totiž nadále zrychluje, v pátek kabinet Andreje Babiše (ANO) zavádí zpřísněná opatření, zavřou například restaurace. Vláda schválila také uvolnění miliardy korun pro kulturu. Ministr Lubomír Zaorálek (ČSSD) připraví dvě výzvy, jednu podobnou programu COVID kultura, druhou pro audiovize.

Babiš mi řekl, ať kafe v sáčku neřeším. Vadí mi ale...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 16. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Komunikace s veřejností není dobrá, čas seznámit se s opatřeními je ale šibeniční, často je vidím poprvé čtvrt hodiny před začátkem vlády, říká ministr kultury Lubomír Zaorálek z ČSSD. Vadilo mi otevření kasin i akvaparků. Likvidací galerií, muzeí a...

Tak trochu finta. Výstavy v Národním muzeu i galerii půjde...

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 16. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Výstavy s unikátními zahraničními zápůjčkami, jako jsou například Sluneční králové v Národním muzeu nebo Rembrandt: Portrét člověka v pražské Národní galerii, bude možné navštívit i poté, co se v pátek z rozhodnutí vlády znovu uzavřou muzea a galerie. Na facebooku o tom informoval ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Na dotaz k upřesnění akcí, které mohou zůstat od pátku otevřené, mluvčí ministerstva Michaela Lagronová sdělila, že jde o výstavy, které již jsou otevřené. O tom, které mohou v programu pro veřejnost pokračovat, podle ní rozhoduje hygienická služba.

15. prosince 2020

Výstavy se zahraničními zápůjčkami zůstanou přístupné

Zdroj ČT 24 - Kultura ze dne 15. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Výstavy s unikátními zahraničními zápůjčkami bude možné navštívit i poté, co se v pátek z rozhodnutí vlády znovu uzavřou muzea a galerie. Na Facebooku o tom informoval ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

10. prosince 2020

Povinné očkování kvůli vstupu na festival? To opravdu...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 10. 12. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Spěchat, aby divadla mohla otevřít stejně brzy jako restaurace, podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka z ČSSD nemá smysl. Přestože jeho resort patří k nejpostiženějším, ministr v rozhovoru pro HN prozrazuje, že na krizi může kultura i vydělat....

24. listopadu 2020

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 24. 11. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

24.11.2020 20:45 - Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

„Skoncujte s diletantismem.“ Zaorálek kritizuje Radu ČT,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 11. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Znepokojuje mě chaos. Takovými slovy hodnotí ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) současnou situaci kolem České televize, kdy její rada odvolala dozorčí komisi. Zcela náhle. Podle ministra Rada ČT „úplně ignorovala znění zákona“, dozorčí komisi dle jeho názoru nelze vinit ze spáchání údajného kolektivního zločinu. Krok v posledních dnech vyvolal silné emoce, za veřejnoprávní televizi se postavila řada osobností, naopak prezident Miloš Zeman kritizoval ředitele Petra Dvořáka.

Odvolání dozorčí komise České televize bylo nezákonné, říká...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 24. 11. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Rada České televize při odvolání své dozorčí komise podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) zřejmě úplně ignorovala znění zákona. Odvolat lze pouze jednotlivé členy a pouze z důvodů, které jsou v zákoně přesně definovány, nic z toho rada...

23. listopadu 2020

Česká kultura kupodivu žije, budeme o ni ale muset svést...

Zdroj ČT 24 - Kultura ze dne 23. 11. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Česko přešlo v pondělí do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Mírné rozvolnění se týká i kulturních představení. Divadla už na jevišti můžou uvádět svá představení, ale bez diváků. Obecenstvo je může sledovat jen prostřednictvím internetu. Jaký to má smysl, kolik umělců už požádalo stát o pomoc a kdy můžou očekávat, že se zase vrátí do práce? Na otázky Světlany Witowské odpovídal ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který byl hostem pořadu Interview ČT24.

Zoufalý akt, nebo logický návrh? Brno by rádo své Národní...

Zdroj ČT 24 - Kultura ze dne 23. 11. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) by ráda převedla Národní divadlo Brno do správy ministerstva kultury. Krok obhajuje nutnými úsporami v rozpočtu města. Ministr kultury Lubomír Zaorálek však takový návrh odmítá. Návrh na převedení velké kulturní instituce do správy státu nezaznívá poprvé.

21. listopadu 2020

Představení lze už streamovat, ale bez diváků v hledišti,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 21. 11. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Ačkoliv musí divadla a další kulturní instituce zůstat pro diváky zavřené i s přechodem do nižšího stupně protiepidemického systému PES, přesto se pro ně režim od pondělka mírně změní. Hudební, divadelní a jiná podobná představení totiž budou moci jejich aktéři produkovat, natáčet a streamovat, uvedl ministr kultury Lubomír Zaorálek.

20. listopadu 2020

Pryč z vlády, doporučil ČSSD hejtman Netolický. V době...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 20. 11. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) by chtěl, aby jeho strana kvůli konečné podobě daňového balíčku, která prošla ve sněmovně proti její vůli, odešla z vlády. Předseda strany a vicepremiér Jan Hamáček i ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) to však odmítli, za zásadní považují řešení koronavirové krize.

21. října 2020

Nová ředitelka: Omezení inspirují. Národní galerie potřebuje...

Zdroj ČT 24 - Kultura ze dne 21. 10. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) si od nové ředitelky Národní galerie slibuje, že přední českou výstavní instituci promění v silnou moderní značku, o které je slyšet i na mezinárodní úrovni. Polská muzeoložka a muzikoložka Alicja Knastová vzešla z výběrového řízení, funkce se ujme v lednu. Mimo jiné chce Národní galerii lépe zpřístupnit mladým lidem a přizpůsobit digitální době. „Je třeba se na to podívat čerstvým pohledem,“ uvedla v rozhovoru pro Události, komentáře.

20. října 2020

Epicentrum: Ministr Zaorálek z karantény o „hladových“...

Zdroj Blesk.cz ze dne 20. 10. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Divadla, kina, koncertní sály, ale i muzea, zoologické zahrady či hrady a zámky opět zejí prázdnotou. Česko v rámci boje proti koronaviru vypnulo veškerou kulturu a dopady těchto opatření mohou být zničující. Jaká další nařízení nás čekají, jaké podpůrné programy nachystal a připravuje, a co říká na slova prezidenta Miloše Zemana o hladových umělcích? Nejen tom jsme v úterním Epicentru Blesk Zpráv hovořili s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem

19. října 2020

Fond kinematografie dostal navíc 98 milionů korun. Pomůže...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 19. 10. 2020  •  Lubomír Zaorálek  •  0

Vláda schválila 98 milionů korun pro mimořádnou výzvu Státního fondu kinematografie. Rozpočtové opatření pro audiovizi, která byla postižena epidemií stejně jako jiní v kultuře, ale přesto ji rezort průmyslu a obchodu nezařadil do dotačního programu COVID - Kultura, předložil ministr kultury Lubomír Zaorálek.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.