Index vlivu Martin Kuba - Index vlivu v politice

Martin Kuba
 
 

Člen ODS

 
 

Martin Kuba (* 9. dubna 1973, České Budějovice) je český lékař a politik. Od 16. listopadu 2011 do 10. července 2013 působil ve funkci ministra průmyslu a obchodu Nečasovy vlády a od 4. listopadu 2012 je prvním místopředsedou ODS. Po rezignaci Petra Nečase na předsedu strany byl 17. června 2013 pověřen vedením ODS.

 

Rektor Univerzity Palackého zrušil výpověď děkana přírodovědecké fakulty, sám bude čelit návrhu na odvolání

Rektor Univerzity Palackého (UP) v Olomouci Martin Procházka odvolal výpověď, kterou dal děkanovi Přírodovědecké fakulty Martinu Kubalovi. Děkan, dlouholetý kritik vzniku vysokoškolského ústavu CATRIN, ji dostal kvůli údajnému zneužití osobních údajů, univerzita kvůli tomu podala i trestní oznámení. Rektor odvolání výpovědi odůvodnil dvojím právním výkladem, doufá ve zklidnění situace, řekl mluvčí UP Egon Havrlant. Rektor však bude čelit návrhu akademického senátu Přírodovědecké fakulty na své odvolání. Projednávat jej bude Akademický senát (AS) UP na dalším zasedání.

Martin Kuba aktuálně...

Pořadí: 6Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
13.2Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
11.39Vliv / význam klesá
 

Jak nás Martin Kuba ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Martin Kuba ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Martin Kuba v poslední době

 

23. listopadu 2022

Rektor Univerzity Palackého zrušil výpověď děkana...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 23. 11. 2022  •  Martin Kuba  •  0

Rektor Univerzity Palackého (UP) v Olomouci Martin Procházka odvolal výpověď, kterou dal děkanovi Přírodovědecké fakulty Martinu Kubalovi. Děkan, dlouholetý kritik vzniku vysokoškolského ústavu CATRIN, ji dostal kvůli údajnému zneužití osobních údajů, univerzita kvůli tomu podala i trestní oznámení. Rektor odvolání výpovědi odůvodnil dvojím právním výkladem, doufá ve zklidnění situace, řekl mluvčí UP Egon Havrlant. Rektor však bude čelit návrhu akademického senátu Přírodovědecké fakulty na své odvolání. Projednávat jej bude Akademický senát (AS) UP na dalším zasedání.

6. listopadu 2022

Hertl vstřelil gól a přidal dvě asistence, Kubalík s Kautem...

Zdroj Sport iDNES.cz - Nejlepší sport ze dne 6. 11. 2022  •  Martin Kuba  •  1

Hokejový útočník Tomáš Hertl gólem a dvěma asistencemi pomohl San Jose k bodu za prohru s Anaheimem 4:5 po samostatných nájezdech. Bodovali také útočníci Dominik Kubalík z Detroitu a Martin Kaut z Colorada, kteří shodně zaznamenali branku a nahrávku a dovedli své týmy k výhrám. Z vítězství se v bohatém sobotním programu radovali i brankáři Vítek Vaněček s New Jersey a Karel Vejmelka s Arizonou.

6. října 2022

Koalice v Budějovicích má většinu. Připojil se k ní...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 10. 2022  •  Martin Kuba  •  1

Zastupitel za Jihočechy 2012 se v Českých Budějovicích připojil do vznikající koalice ODS, Společně pro Budějovice a Piráti. Ta by tak mohla mít 23 zastupitelů ze 45, řekl předseda jihočeské ODS Martin Kuba. Společně pro Budějovice tvoří KDU-ČSL a TOP 09.

17. září 2022

PODCAST: Martin Kuba není Michal Hašek

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 17. 9. 2022  •  Martin Kuba  •  2

„Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o novém podcastu Deníku.

16. září 2022

Martin Kuba: Zazvonil budíček. Dalších padesát let nebudeme...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 16. 9. 2022  •  Martin Kuba  •  2

Jihočeský hejtman a šéf Asociace krajů Martin Kuba (ODS) hraje v současné politické konstelaci roli zlého muže. Když vláda není dostatečně akční, ujímá se funkce kritika a akcelerátora dění. To předvedl i nyní, když za kraje ponoukl kabinet, aby co nejdříve přijal rozhodnutí ohledně zastropování cen energií.

15. září 2022

Energetickou bezpečnost nelze vyčíslit penězi, říká Martin...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 15. 9. 2022  •  Martin Kuba  •  2

Vládní rok na zastropování cen energií je správný, i když poněkud opožděný, uvedl v rozhovoru pro Deník jihočeský hejtman a předseda Asociace krajů Martin Kuba. „Opakovaně jsem řekl, že podklady od ministerstva průmyslu spolu s návrhy jednotlivých řešení a jejich dopadů do legislativy a veřejných rozpočtů měly být mnohem dřív. Za tím si stojím,“ upřesňuje.

4. září 2022

Fialův výrok nebyl šťastný. Vláda by neměla podceňovat...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 4. 9. 2022  •  Martin Kuba  •  2

Výrok premiéra Petra Fialy (ODS) o proruských svolavatelích sobotní demonstrace proti vládě byl podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) nešťastný. Vláda by podle něj neměla podceňovat strach lidí ze současného zdražování a energetické krize a měla by jim dát jasně najevo, že je situací provede. Kuba to řekl v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Fialův výrok kritizovali také poslankyně ANO Jana Mračková Vildumetzová a poslanec SPD Jan Hrnčíř.

29. srpna 2022

Proti cenám elektřiny je třeba zasáhnout, shodují se...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 29. 8. 2022  •  Martin Kuba  •  2

Česká vláda i Evropská unie by měly urychleně zasáhnout proti vysokým cenám elektrické enerie. Shodli se na tom politici v debatě v Událostech, komentářích, řešení spatřují v tom, že zdražující plyn přišel o vliv na cenotvorbu elektřiny. Hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba (ODS) varoval, že dosavadní kurz ohrožuje stabilitu evropské společnosti. 

26. srpna 2022

Kuba čeká na příležitost. Když Fiala zklame, může být...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 26. 8. 2022  •  Martin Kuba  •  2

Šéf Asociace krajů ČR a jihočeský hejtman Martin Kuba v pátek na tiskové konferenci apeloval na vládu, aby od začátku příštího roku místo úsporného tarifu regulovala ceny energií. Není to však poprvé, kdy Kuba apeluje v krizi na vládu. To se dělo i v době pandemie covidu, kdy právě ve svém kraji zřídil první očkovací centra. Politolog Lukáš Valeš v rozhovoru pro iDNES.cz poznamenal, že Kuba představuje mocenskou alternativu současnému vedení ODS.

Jak zastavit růst cen? Hejtmani řešili krizi s energiemi,...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 26. 8. 2022  •  Martin Kuba  •  2

Hejtman Jihočeského kraje a předseda Rady AKČR Martin Kuba představil v pátek 26. srpna výstupy jednání Asociace krajů České republiky (AKČR), které mají pomoci řešit energetickou krizi. Navrhli společně několik opatření, která by měla zabránit výkyvům cen energií, ty hodlají představit vládě a nechají je podstoupit schvalovací proces.

Asociace krajů vyzvala vládu k regulaci cen energií. Měla by...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 26. 8. 2022  •  Martin Kuba  •  2

Asociace krajů (AK) vyzvala vládu, aby regulovala ceny plynu a elektřiny pro domácnosti. Vláda by to měla udělat od začátku roku 2023, řekl novinářům jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Vláda by měla určit státního obchodníka s energií, jemuž by ji...

Regulujte ceny energií, vyzvala Asociace krajů vládu. Není...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 8. 2022  •  Martin Kuba  •  2

Asociace krajů vyzvala vládu, aby regulovala ceny plynu a elektřiny pro domácnosti. Udělat by to měla od začátku roku 2023, apeloval v pátek jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Kabinet by podle něj měl určit státního obchodníka s energií a také směřovat k tomu, že získá stoprocentní podíl ve výrobních kapacitách ČEZ. Hejtman také zkritizoval vládu za pomalý postup.

18. srpna 2022

Když dojde plyn, vláda musí lidem jasně říct, kde bude...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 18. 8. 2022  •  Martin Kuba  •  2

Šéf Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) radí vládě, aby srozumitelně sdělila lidem, jaká budou platit opatření, když dojdou zásoby plynu. Podle něj je naprosto absurdní v této chvíli řešit, zda Češi budou mít doma osmnáct, nebo devatenáct stupňů. Kuba zároveň upozornil, že situaci musí řešit ministerstvo, nikoliv kraje. Komunikace vlády v této situaci není přehledná, sdělil Kuba v Interview ČT24.   

Ondřej Ruml má za sebou rozvod v utajení

Zdroj Tyden.cz ze dne 18. 8. 2022  •  Martin Kuba  •  2

O rozpadu manželství Ondřeje Rumla a exotické tanečnice Doris Martinez se šuškalo již dlouho. Zpěvák se však k těmto spekulacím nikdy nevyjádřil. Magazínu SEDMIČKA se nyní podařilo zjistit, že konec velké lásky je definitivní a Rumlova krásná Kubánka je dávno šťastná po boku jiného muže.

19. červenece 2022

Byla jsem posera, ale dala jsem to, říká o filmu Buko Martha...

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 19. 7. 2022  •  Martin Kuba  •  2

Buko, tak se jmenuje nový film, který dokončila Alice Nellis a v němž uvidíme Annu Cónovou, Marthu Issovou, Jana Cinu a Martina Kubačáka. A je to také jméno bělouše, jenž má ve filmu o životní kuráži a hojivé síle koní jednu z hlavních rolí.

3. červenece 2022

Nová smlouva, nebo poslední sbohem? Řada krajanů řeší za...

Zdroj Deník.cz - Sport ze dne 3. 7. 2022  •  Martin Kuba  •  3

Uplynulou sezonu ve společnosti nejlepších hokejistů na světě si rozhodně představovali jinak. Tedy vyjma našinců v kabině Tampy, která to letos dotáhla (opět) až do finále. Ovšem trio českých nadějí Dominik Kubalík, Martin Nečas a Pavel Zacha nezahrálo před zraky zámořské smetánky úplně dle očekávání a jejich budoucnost u stávajících zaměstnavatelů je tak dosti nejistá. 

16. června 2022

Prodat Budvar? Hloupost, shodli se jihočeští politici i...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 16. 6. 2022  •  Martin Kuba  •  3

Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová otevřela téma prodeje pivovaru Budvar. Jihočeští politici to odmítli. „To je, jako kdybyste běželi ihned prodat své zlaté hrnky, když zrovna potřebujete peníze,“ konstatoval například hejtman Martin Kuba (ODS).

14. června 2022

Uzavření asistenčního centra je manažerské rozhodnutí, řekl...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 14. 6. 2022  •  Martin Kuba  •  3

Nejde o nátlak, ale o manažerské rozhodnutí, které mi přijde jako jediné logické, uvedl v diskuzním pořadu Události, komentáře pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v souvislosti s uzavřením asistenčního centra v Praze. Podle něj je v hlavním městě čtyřikrát více uprchlíků než v jiných krajích. Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) podotkl, že to primátorovi nemá za zlé, ale podle něj jde spíše o politické gesto.

6. června 2022

Dětská psychiatrická nemocnice v Opařanech do dvou let zvýší...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 6. 2022  •  Martin Kuba  •  3

Dětská psychiatrická nemocnice (DPN) v Opařanech na Táborsku by do roku 2024 měla zvýšit počet lékařů. Informovali o tom ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Momentálně se o šest úvazků dělí osm dětských psychiatrů. Za dva roky by nemocnice měla mít deset míst na plný úvazek. Nemocnici přitom loni kvůli nedostatku kvalifikovaného personálu hrozil zánik. 

2. června 2022

Uprchlíky zvládneme i bez vašeho centra, vzkázal Praze...

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 6. 2022  •  Martin Kuba  •  3

Česko zvládne situaci i v případě uzavření pražského centra pro uprchlíky z Ukrajiny, uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) předtím oznámil, že centrum ve Vysočanech magistrát uzavře k 15. červnu kvůli přetíženosti Prahy a chybějícímu systému přesunu do jiných, méně vytížených krajů. Premiér Petr Fiala (ODS) se má sejít s Hřibem 17. června. V případě, že Praha uzavře své centrum pro ukrajinské uprchlíky, udělá to i Pardubický kraj, varoval hejtman Martin Netolický (ČSSD). Za nezodpovědné označil Hřibovo chování šéf asociace krajů Martin Kuba (ODS).

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.