Index vlivu Martin Kuba - Index vlivu v politice

Martin Kuba
 
 

Člen ODS

 
 

Martin Kuba (* 9. dubna 1973, České Budějovice) je český lékař a politik. Od 16. listopadu 2011 do 10. července 2013 působil ve funkci ministra průmyslu a obchodu Nečasovy vlády a od 4. listopadu 2012 je prvním místopředsedou ODS. Po rezignaci Petra Nečase na předsedu strany byl 17. června 2013 pověřen vedením ODS.

 

Zeman ho povýšit nechce. „Čučkař“ Koudelka je generálem alespoň na jihu Čech

Ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, kterého prezident dlouhodobě odmítá jmenovat generálem, se stal brigádním generálem pro jižní Čechy. Fiktivní hodnost mu recesisticky udělil jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) při Koudelkově návštěvě na jihočeském krajském úřadě. V tiskové zprávě o tom informoval David Hocke z kanceláře hejtmana. Prezident Miloš Zeman odmítl Koudelku jmenovat generálem už šestkrát. K práci civilní kontrarozvědky i jejího šéfa má dlouhodobé výhrady.

Martin Kuba aktuálně...

Pořadí: 5Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
15.3Vliv / význam klesá
Roční vliv
PořadíIndexTrend
17.30Vliv / význam roste
 

Jak nás Martin Kuba ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Martin Kuba ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Martin Kuba v poslední době

 

11. června 2021

Zeman ho povýšit nechce. „Čučkař“ Koudelka je generálem...

Zdroj Blesk.cz ze dne 11. 6. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, kterého prezident dlouhodobě odmítá jmenovat generálem, se stal brigádním generálem pro jižní Čechy. Fiktivní hodnost mu recesisticky udělil jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) při Koudelkově návštěvě na jihočeském krajském úřadě. V tiskové zprávě o tom informoval David Hocke z kanceláře hejtmana. Prezident Miloš Zeman odmítl Koudelku jmenovat generálem už šestkrát. K práci civilní kontrarozvědky i jejího šéfa má dlouhodobé výhrady.

24. května 2021

SVĚT: Nepiš upřímné knihy

Zdroj Neviditelný pes ze dne 24. 5. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Antonio García Martínez je americký manažer kubánského původu. Ještě předtím, než dosáhl dospělosti, utekla jeho rodina z Fidelova království do USA.

Testování už nemusí být tak masivní, i když by to výrobci...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 5. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Současnou situaci před létem nelze srovnávat s loňskou situací, řekl v pořadu Interview ČT24 hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba (ODS). Proto rozumí snahám o další rozvolňování. Včetně pondělního rozhodnutí vlády, že lidé budou mít z veřejného zdravotního pojištění v červnu hrazeny dva testy na covid-19 metodou PCR a čtyři antigenní testy. Zároveň si myslí, že je nutno postupovat týden po týdnu. Považuje proto za nereálné nyní říkat, jaká opatření mají platit například v polovině srpna.

19. května 2021

Proč Arenberger odstřihl Smejkalův tým MeSES? Šéf lékařů...

Zdroj Blesk.cz ze dne 19. 5. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Nepochopitelné. Tak hodnotí ukončení spolupráce s týmem MeSES, který ministerstvu zdravotnictví nezištně pomohl v době největší kovidové krize, prezident České lékařské komory Milan Kubek pro Blesk Zprávy. Politolog Jan Kubáček si myslí, že pro ministra Petra Arenbergera (za ANO) by bylo výhodnější, kdyby si skupinu ponechal a nedělal si z ní konkurenci. MeSES se ve středu na další spolupráci dohodla s kraji, informoval jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).

7. května 2021

Krejčí s Pastrňákem asistovali u výhry, Nečas a Zacha...

Zdroj Sport iDNES.cz - Nejlepší sport ze dne 7. 5. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Hokejoví útočníci David Krejčí (0+2) s Davidem Pastrňákem (0+1) asistovali u hladké výhry Bostonu 4:0 nad Rangers. Martin Nečas byl jediným střelcem Caroliny, která s Petrem Mrázkem v bráně nakonec podlehla 1:2 po prodloužení Chicagu. Za hosty jednou asistoval Dominik Kubalík. Formu znova potvrdil Pavel Zacha, jenž se gólově podílel na výhře New Jersey 2:1 nad Islanders.

4. května 2021

Je třeba hledat služby, které lze otevřít co nejdříve, míní...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 4. 5. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Podle hejtmana Moravskoslezkého kraje Iva Vondráka (ANO) by se při otevírání škol mělo postupovat opatrně. Chce ale hledat služby, které je možné otevřít co nejdříve. Hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů České republiky Martin Kuba (ODS) v té souvislosti podotkl, že při snahách o kontrolu epidemie je potřeba hledat kompromis. Nynější populace je podle něj díky očkování jiná než v lednu. Oba byli hosty pořadu Události, komentáře. 

29. dubna 2021

Školy bez testů? Je to jako v absurdním filmu. Nikdo neví,...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 29. 4. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Dlouho jsem upozorňoval na to, že bych pár dní před začátkem května nerad slyšel, že se tendr ruší a že by si školy měly testy nakupovat samy. A přesně to se stalo, říká hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba z ODS. Od 10. května podle všeho nebudou...

4. dubna 2021

Neuvěřitelný Jorge Martin! Do svého druhého závodu MotoGP...

Zdroj AutoRevue.cz ze dne 4. 4. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Jorge Martin má před sebou svůj teprve druhý závod v královské kubatuře a už bude startovat z pole position. Spolu s ním z první řady vyjedou i Johann Zarco a Maverick Viňales.

7. března 2021

ODS je na limitech. Lepší už to nebude, devadesátky jsou pryč

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 7. 3. 2021  •  Martin Kuba  •  0

ODS vznikala jako strana, která má být majoritní, má vládnout, prohlásil nedávno občanský demokrat, dnes možná ten vůbec nejpopulárnější, Martin Kuba. Reprezentuje tu část ODS, které se moc nelíbí, že se jde do říjnových voleb v trojkoalici s...

27. února 2021

Lidé musí brát opatření vážně, apeluje hejtman Kuba....

Zdroj Blesk.cz ze dne 27. 2. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Podle předsedy Asociace krajů a jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) není zvládnutí epidemie jen o vydaných opatřeních. Nejdůležitější je, aby lidé brali opatření vážně, protože se situace zásadně zhoršuje. Jediným řešením je chovat se racionálně, což neumí zařídit ani vláda, ani opozice, řekl Kuba. A jak se na věc dívají ostatní hejtmani?

14. února 2021

Hejtmani žádají o dva týdny nouzového stavu. Žáci se vrátí...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 14. 2. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Hejtmani žádají vládu Andreje Babiše o vyhlášení nového nouzového stavu na dva týdny a souhlasí s návratem dalších dětí do škol v březnu. Po jednání s vládou to uvedl šéf Asociace krajů, jihočeský hejtman za ODS Martin Kuba. „Je to v daný okamžik jediná cesta, jak zvládnout krizový stav v naší zemi,“ napsal na Twitteru hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

12. února 2021

Opatření bez nouzového stavu jsou nedostatečná, tvrdí vláda....

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 12. 2. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Vláda považuje opatření, kterými může po skončení nouzového stavu bránit šíření epidemie covidu-19, za nedostatečná. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) to dnes ministři sdělili při odpoledním jednání hejtmanům. Oslabení opatření podle kabinetu bude znamenat komplikace pro zdravotnictví a posílení epidemie. Zástupci krajů se o dalším postupu poradí, napsal Hamáček na twitteru. Jihočeský hejtman a šéf Asociace krajů Martin Kuba (ODS) ČTK v textové zprávě sdělil, že ještě z jednání žádný závěr nemá.

14. ledna 2021

Jihočeský hejtman Kuba míří vzhůru. Opřený o byznys s ČEZ

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 14. 1. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Takový comeback se jen tak nevidí. Po volbách před sedmi lety stál Martin Kuba v čele zdrcené ODS a sám se do sněmovny vůbec nedostal. Dnes patří k nejviditelnějším politikům strany a stává se jedním z hrdinů současné pandemie. Jihočeský hejtman...

12. ledna 2021

Šéf hejtmanů Kuba vmetl Babišovi prázdné mrazáky. Jaké u...

Zdroj Blesk.cz ze dne 12. 1. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Už v pátek se otevře rezervační systém na očkování proti onemocnění covid-19 pro lidi nad 80 let. Hejtman Jihočeského kraje a zároveň předseda Asociace krajů České republiky Martin Kuba (ODS) ale upozorňuje, že v řadě krajů se ještě nepodařilo naočkovat ani zdravotníky. Množství z nich přitom bude potřeba právě při plošné vakcinaci. Zásadní je, aby kraje dostávaly vakcíny včas, zbytek už je na hejtmanech. Konkrétně mrazáky v jižních Čechách zatím vláda nestíhá plnit tak rychle, jak je kraj vyprazdňuje. „Pan premiér chtěl, abychom hodně očkovali, tak očkujeme,“ uvedl Kuba v pořadu Blesk Zpráv Epicentrum.

11. ledna 2021

KORONAVIRUS: Očkování – další důkazy politizace covidu

Zdroj Neviditelný pes ze dne 11. 1. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Hejtman Jihočeského kraje MUDr. Martin Kuba je současně předsedou všech hejtmanů. Prohlašuje, že si kraje jsou schopny vše zařídit, pokud stát dodá vakcíny. Dalším hejtmanům chybí „návod“.

9. ledna 2021

Koronavirus ONLINE: 13 029 nakažených za pátek. A kontroly...

Zdroj Blesk.cz ze dne 9. 1. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Za čtvrtek v Česku přibylo 14 780 nových případů koronaviru, za pátek 13 029. Obětí od začátku epidemie je už 12 800. Skóre PES zůstává v pátém stupni pohotovosti, riziko je na 86 bodech. Vláda rozhodla o pokračování nejpřísnějších opatření až do 22. ledna. Předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) pak žádá vládu  o obnovení zákazu návštěv v nemocnicích. A Sasko bude po českých a polských pendlerech místo dvou koronavirových testů týdně požadovat jen jeden. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

Hejtman Martin Kuba: O úspěchu očkování nerozhodne ministr,...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 9. 1. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Bývalý ministr průmyslu a obchodu, přechodný předseda ODS Martin Kuba se po roce 2013 stáhl z centrální scény. Loni ale uspěl v krajských volbách a stal se jihočeským hejtmanem. Patří k politikům, kteří mají za sebou bohatou zaměstnaneckou i podnikatelskou kariéru a nejsou závislí na funkcionářských příjmech (i proto dává čtyřicet procent svého platu na charitu, konkrétně matkám samoživitelkám). V současnosti Martin Kuba řeší především krajskou očkovací strategii a boj s covidem. Mnozí ale soudí, že pokud Petr Fiala jako lídr trojkoalice říjnové volby nevyhraje, převezme ODS právě Kuba. A vstoupí do vlády s ANO.

8. ledna 2021

POLITIKA: Hejtman Kuba a vakcinace

Zdroj Neviditelný pes ze dne 8. 1. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Jihočeský hejtman Martin Kuba představil vlastní strategii pro očkování proti koronaviru. Podle webu Echo24.cz se hodlá inspirovat Izraelem, jak v co nejkratší době proočkovat co nejvíc lidí, a to je dobře.

4. ledna 2021

Některé kraje připravují vlastní očkovací strategii proti...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 4. 1. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Praha - Některé kraje připravují vlastní očkovací strategii proti koronaviru. Kromě Jihočeského kraje, jehož hejtman Martin Kuba (ODS) ji představil dnes, jde třeba o Středočeský, Moravskoslezský,...

Některé kraje připravují vlastní očkovací strategii proti...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 4. 1. 2021  •  Martin Kuba  •  0

Praha - Některé kraje připravují vlastní očkovací strategii proti koronaviru. Kromě Jihočeského kraje, jehož hejtman Martin Kuba (ODS) ji představil dnes, jde třeba o Středočeský, Moravskoslezský,...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.