Články na internetu Pavel Mertlík - 11 článků

Pavel Mertlík

30. května 2014

Telička: Minulost v KSČ ani lobbing nepřekáží funkci...

Zdroj ČT24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 5. 2014  •  Pavel Mertlík  •  15

Praha – Komunistická ideologie mu prý nebyla nikterak blízká, a když vstoupil do KSČ, bylo to spíše v důsledku prostředí, které ho formovalo. Své členství teď považuje za největší životní chybu. Nově zvolený europoslanec za ANO 2011 Pavel Telička ovšem nevidí důvod, proč by ho měla pro práci eurokomisaře jeho minulost diskvalifikovat. Uvedl to v Interview ČT24. Ostatně jako jediný z poteciálních kandidátů eurokomisaře už jednou "grilováním" v Evropském parlamentu prošel a v následném hodnocení se prý neobjevila žádná připomínka. Telička odmítá i výtky, že v Bruselu působil jako lobbista - lobbování se prý nevyhnula ani řada dalších včetně Pavla Mertlíka.

25. května 2014

Nejvíce Čechů by podle průzkumu chtělo za eurokomisaře...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 25. 5. 2014  •  Pavel Mertlík  •  16

Praha – V očích veřejnosti je zatím nejvhodnějším kandidátem na příštího českého eurokomisaře Pavel Telička za hnutí ANO, kterého podporuje 35 procent lidí. Následují dosluhující lidovecká europoslankyně Zuzana Roithová s dvaadvaceti­procentní podporou a sociální demokrat Pavel Mertlík. Toho by jako eurokomisaře rádo vidělo 13 procent dotázaných. Necelá třetina lidí si nevybrala žádného ze tří potenciálních kandidátů zvažovaných stranami vládní koalice. Vyplývá to z průzkumu agentury Factum pro Českou televizi, jehož výsledky dnes ČT zveřejnila.

Nejvhodnějším kandidátem na eurokomisaře je Pavel Telička

Zdroj Tyden.cz ze dne 25. 5. 2014  •  Pavel Mertlík  •  18

V očích veřejnosti je zatím nejvhodnějším kandidátem na příštího českého eurokomisaře Pavel Telička za hnutí ANO, kterého podporuje 35 procent lidí. Následují dosluhující lidovecká europoslankyně Zuzana Roithová s dvaadvacetiprocentní podporou a sociální demokrat Pavel Mertlík.

9. května 2014

Sociální demokracie Teličku na eurokomisaře nepustí

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 9. 5. 2014  •  Pavel Mertlík  •  15

V koalici se mezi ANO a soc. dem. schyluje k dalšímu ostrému střetu. Vláda bude totiž muset krátce po volbách rozhodnout o novém českém eurokomisaři. Ve hře jsou zatím dvě jména – eurolídr ANO Pavel Telička a exministr financí, rektor soukromého Bankovního institutu Pavel Mertlík, kterého prosazuje soc. dem.

24. dubna 2014

Ekonom Pavel Mertlík: Se závislostí EU na Rusku to není...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 24. 4. 2014  •  Pavel Mertlík  •  15

Praha /ROZHOVOR/ – Ekonom a někdejší ministr financí Pavel Mertlík (ČSSD) míní, že nynější konfrontací si Rusko samo škodí. „Imperiální logika převládla nad tou ekonomickou," tvrdí nynější rektor Bankovního institutu a zároveň poradce premiéra Bohuslava Sobotky.

19. dubna 2014

Ruská imperiální logika vítězí na Ukrajině nad tou...

Zdroj IHNED.cz ze dne 19. 4. 2014  •  Pavel Mertlík  •  16

Ukrajina může být díky úrodné černozemi obilnicí Evropy, míní ekonom a bývalý ministr financí Pavel Mertlík. Podle něj potřebuje těžce zadlužená země něco jako Marshallův plán. Jinak se tam situace neuklidní.

13. března 2014

Sobotka bude mít v týmu třicet poradců, rozpočet je půl...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 13. 3. 2014  •  Pavel Mertlík  •  12

Praha - Mezi poradci premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jsou právník Jan Kudrna, ekonom a někdejší ministr financí Pavel Mertlík, prorektor Univerzity Karlovy Stanislav Štech, akademik Jiří Witzany, vědkyně Eva Syková nebo onkolog a někdejší stínový ministr zdravotnictví Jan Žaloudík. Tým, v němž budou tři desítky lidí, dnes novinářům představil jeho šéf, expremiér Vladimír Špidla.

Sobotkovi radí i exministr Mertlík. A další třicítka lidí

Zdroj Tyden.cz ze dne 13. 3. 2014  •  Pavel Mertlík  •  10

Mezi poradci premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jsou právník Jan Kudrna, ekonom a někdejší ministr financí Pavel Mertlík, prorektor Univerzity Karlovy Stanislav Štech, akademik Jiří Witzany, vědkyně Eva Syková nebo onkolog a někdejší stínový ministr zdravotnictví Jan Žaloudík. Tým, v němž budou tři desítky lidí, novinářům představil jeho šéf, expremiér Vladimír Špidla.

Mezi Sobotkovými poradci jsou právník Kudrna či ekonom...

Zdroj ČN - Z domova ze dne 13. 3. 2014  •  Pavel Mertlík  •  8

Praha - Mezi poradci premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jsou právník Jan Kudrna, ekonom a někdejší ministr financí Pavel Mertlík, prorektor Univerzity Karlovy Stanislav Štech, akademik Jiří...

2. červenece 2013

Česká republika zaostává v investicích do vzdělání

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 2. 7. 2013  •  Pavel Mertlík  •  12

Pokud Česká republika výrazně nezvýší investice do vzdělání, bude se propadat na světovém hospodářském žebříčku a nezaměstnanost lidí se bude pouze zvyšovat. Tvrdí to uznávaný český ekonom, v současnosti rektor BIVŠ (Bankovní institut vysoká škola) Pavel Mertlík.

22. ledna 2013

Mertlík: O rizicích druhého pilíře se moc nemluví

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 22. 1. 2013  •  Pavel Mertlík  •  12

Nové penzijní spoření ve fondech může být výhodné asi jen pro třetinu dospělých, o rizicích druhého pilíře je navíc zapotřebí více mluvit. V rozhovoru pro Právo to řekl bývalý ministr financí za ČSSD a nynější rektor vysoké školy Bankovního institutu Pavel Mertlík.
 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.