Index vlivu Petr Bendl - Index vlivu v politice

Petr Bendl
 
 

Po Monice a Faltýnkovi dorazil k soudu i exhejtman: Čapí hnízdo jsme museli schválit, tvrdí Bendl

Čtvrtým dnem pokračovalo u Mětského soudu v Praze hlavní líčení v kauze Čapí hnízdo. Vypovídali tehdejší úředníci Středočeského kraje a úřadu Regionálního operačního programu, a také ehdejší hejtman a dnes poslanec ODS Petr Bendl. Řekl, že ve vztahu k projektu Čapího hnízda nezaznamenal v době schvalování dotace nátlak ani pochybnosti. Velká očekávání jsou od pátečního jednání, na kterém by měl vypovídat Babišův syn Andrej Babiš mladší. Státní zástupce viní Babiše z podvodu při získání evropské dotace.

Petr Bendl aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Petr Bendl ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Bendl ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Bendl v poslední době

 

15. září 2022

Po Monice a Faltýnkovi dorazil k soudu i exhejtman: Čapí...

Zdroj Blesk.cz ze dne 15. 9. 2022  •  Petr Bendl  •  10

Čtvrtým dnem pokračovalo u Mětského soudu v Praze hlavní líčení v kauze Čapí hnízdo. Vypovídali tehdejší úředníci Středočeského kraje a úřadu Regionálního operačního programu, a také ehdejší hejtman a dnes poslanec ODS Petr Bendl. Řekl, že ve vztahu k projektu Čapího hnízda nezaznamenal v době schvalování dotace nátlak ani pochybnosti. Velká očekávání jsou od pátečního jednání, na kterém by měl vypovídat Babišův syn Andrej Babiš mladší. Státní zástupce viní Babiše z podvodu při získání evropské dotace.

Čapí hnízdo jsme schválit museli, řekl soudu exhejtman a...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 15. 9. 2022  •  Petr Bendl  •  9

Ve čtvrtek od 9 hodin pokračuje jednání o dotaci v kauze Čapí hnízdo. Čtvrtý den procesu vypovídal středočeský exhejtman a nynější poslanec za ODS Petr Bendl, úřednice a bývalý šéf odboru pro administraci dotací. „Rada vždy dostala seznam projektů doporučených ke schválení. My jsme pak neměli jinou možnost, než to schválit,“ vypověděl Bendl. Andrej Babiš se ze čtvrtečního jednání omluvil, nakonec se ranního líčení zúčastnil, odpoledne už ale chyběl.

Exhejtman Bendl řekl soudu, že nezaznamenal nátlak ohledně...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 15. 9. 2022  •  Petr Bendl  •  11

Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) ve čtvrtek u soudu řekl, že ve vztahu k projektu Čapího hnízda nezaznamenal v době schvalování dotace nátlak ani pochybnosti. Obecně doplnil, že všechny projekty musely projít posuzovacím řízením a několikanásobnou kontrolou. Obžaloba tvrdí, že někdejší místopředsedkyně představenstva Farmy Čapí hnízdo Jana Nagyová s pomocí Andreje Babiše (ANO) podvodně vzbudila zdání, že její firma splňuje jakožto malý a střední podnik podmínky pro padesátimilionovou dotaci.

Bendl řekl soudu, že jako hejtman nezaznamenal nátlak...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 15. 9. 2022  •  Petr Bendl  •  10

Praha - Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) dnes řekl soudu, že ve vztahu k projektu Čapího hnízda nezaznamenal v době schvalování dotace nátlak ani pochybnosti. Obecně doplnil,...

Bendl řekl soudu, že jako hejtman nezaznamenal nátlak...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 15. 9. 2022  •  Petr Bendl  •  10

Praha - Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) dnes řekl soudu, že ve vztahu k projektu Čapího hnízda nezaznamenal v době schvalování dotace nátlak ani pochybnosti. Obecně doplnil,...

2. září 2022

Ceny energií zdražují potraviny, varuje Večeřová. Dle Bendla...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 2. 9. 2022  •  Petr Bendl  •  11

Ceny potravin nadále rostou, je potřeba zastropovat ceny energií a vyplatit potravinářům kompenzace, řekla v Událostech, komentářích prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová. Podle místopředsedy zemědělského výboru Petra Bendla (ODS) vláda hledá způsob, jak potravinářům pomoci nikoliv na úkor státního rozpočtu, ale odstraňováním byrokracie. 

9. dubna 2022

Fiala povede občanské demokraty další dva roky. Na kongresu...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 9. 4. 2022  •  Petr Bendl  •  11

Premiér Petr Fiala bude další dva roky pokračovat v roli předsedy občanských demokratů. Ve funkci, kterou zastává od ledna 2014, ho v sobotu potvrdil stranický kongres v Praze 510 z 510 platných hlasů delegátů. Fiala neměl protikandidáta a tak jako při předchozích kongresech přesáhla jeho podpora 90 procent. Delegátům bylo vydáno celkem 534 volebních lístků, uvedl předseda volební komise Petr Bendl. Z platných lístků měl Fiala podporu stoprocentní.

8. března 2022

Kdo zaplatí evidenci psů za miliony? Pouze pejskaři,...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 8. 3. 2022  •  Petr Bendl  •  11

Poslanci v zemědělském výboru se nemohou shodnout na tom, jak má být financována centrální evidence psů. Místopředseda výboru Petr Bendl (ODS) navrhuje, aby finance nešly z daní, ale zaplatit by je měli samotní pejskaři. S novým registrem počítá novela zákona o veterinární péči.

21. února 2021

Trojice ministrů zemědělství se přela o nastavení...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 21. 2. 2021  •  Petr Bendl  •  11

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a exministři Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Petr Bendl (ODS) debatovali v Otázkách Václava Moravce o stavu českého zemědělství zasaženého koronavirem. Řeč přišla na stoupající ceny potravin i kompenzační program Agricovid. Z něho se dosud podařilo zemědělcům vyčerpat jen zlomek z alokovaných peněz.

21. ledna 2021

Kvóty pro české potraviny jsou podle Bendla hloupost bez...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 21. 1. 2021  •  Petr Bendl  •  10

Sněmovna přijala návrh SPD, který by zavazoval velké obchody od příštího roku povinně prodávat minimálně 55 procent vybraných potravin z české výroby. Kvóta se má zvyšovat až na 73 procent. Obchodníci varují před omezením výběru a zdražením, Evropská komise před porušením pravidel volné soutěže. Petr Bendl (ODS) v Událostech, komentářích označil návrh za hloupý a nerealizovatelný, Jaroslav Faltýnek (ANO) ho hájil jako otevření debaty o přiblížení výrobců ke konzumentům.

9. října 2020

Volby do Senátu, 2. kolo: Bendl z ODS vytáhl v souboji s...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 9. 10. 2020  •  Petr Bendl  •  11

9.10.2020 14:49 - Kandidáti do Senátu Petr Bendl (ODS) a Jan Grois (ČSSD) vytáhli před druhým kolem senátních voleb proti svým soupeřům téma migrace, uprchlické krize a nepřizpůsobivých, které se používají jako synonymum pro Romy.

3. října 2020

Pětinásobná matka a advokátka je pirátskou senátní nadějí:...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 3. 10. 2020  •  Petr Bendl  •  11

Na favoritku by ji před víkendem pasoval málokdo: v boji o senátorské křeslo na Kladensku stáli proti Adéle Šípové samí ostřílení matadoři. Bývalý primátor, hejtman, poslanec i ministr za ODS Petr Bendl, stávající kladenský primátor Milan Volf,...

12. srpna 2020

Tragédie v Bohumíně: Oběti otřesného požáru musí...

Zdroj Blesk.cz ze dne 12. 8. 2020  •  Petr Bendl  •  12

Identifikaci obětí sobotního požáru bytu v Bohumíně na Karvinsku řeší speciální tým expertů složený z antropologa, genetika, daktyloskopa, soudního lékaře, dokumentaristy a z vedoucího skupiny Petra Bendla. Šéf skupiny ČTK sdělil, že první část identifikace provádí tým přímo na místě činu ohledáním zemřelých, druhou pak na pitevně.

15. srpna 2018

Klause ml. vyzývá exministr: Ať zváží odchod ze strany. ODS...

Zdroj Blesk.cz ze dne 15. 8. 2018  •  Petr Bendl  •  16

Kolem Václava Klause mladšího, poslance ODS, je v jeho straně rušno. Exministr Petr Bendl ho vyzval, aby zvážil odchod ze strany. Poukázal na to, že se názory ODS a Klause neshodují. Naposledy naštval Klaus některé spolustraníky tím, že podpořil kandidáta do Senátu Ladislava Jakla (za SPD), i když má ODS kandidáta vlastního. V ODS nevoněl ani Klausův komentář odmítající mise v Afghánistánu.

23. listopadu 2017

Bendl kvůli chybě s „kroužky“ musí vrátit plat. Utěší ho ale...

Zdroj Blesk.cz ze dne 23. 11. 2017  •  Petr Bendl  •  17

Petr Bendl (ODS) ze svého nového (a značně krátkého) mandátu poslance nic mít nebude. Ani plat. Ekonomický odbor Sněmovny rozhodl, že politik musí vrátit peníze, které dostal za šest říjnových dnů ve funkci. Informoval o tom čtvrteční deník Právo. Soud ve Středočeském kraji nařídil přepočítání preferenčních hlasů, po kterém bylo zjištěno, že došlo k chybě a poslancem se místo Bendla měl stát Martin Kupka (ODS).

20. listopadu 2017

Spor o přepočty hlasů. Volební lístky mají být příště jen...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 20. 11. 2017  •  Petr Bendl  •  17

Volební lístky by se v budoucnu měly tisknout jenom na jednu stranu. Ministerstvo vnitra současně připraví volební kodex, který sjednotí zásady pro všechna česká hlasování a provede kontrolu volebních a okrskových komisí. Resort tím reaguje na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který po přepočtu preferenčních hlasů ze sněmovních voleb rozhodl, že středočeský poslanecký mandát nezíská za ODS Petr Bendl, ale Martin Kupka.

19. listopadu 2017

Poslancem za ODS bude po rozhodnutí soudu Kupka, nahradí...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 19. 11. 2017  •  Petr Bendl  •  17

Poslanecký mandát za ODS ve Středočeském kraji získal starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Zjistil to Nejvyšší správní soud při přepočítávání preferenčních hlasů v polovině kraje. Kupka ve Sněmovně nahradí díky kroužkům Petra Bendla, který byl čtvrtý na kandidátce. Soudce to oznámil během veřejného projednání stížnosti.
    Další články k tématu:
  • Stovka úředníků bude počítat kroužky pro ODS. Soud má pochyby o volbách
  • Nejvyšší soud zatím zamítl všechny stížnosti na volby z Plzeňského kraje
  • Soud dostal 61 stížnosti na volby, o polovinu víc než před čtyřmi lety

Bendl ostrouhal. Soud přepočítal hlasy a ve sněmovně jej...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 19. 11. 2017  •  Petr Bendl  •  18

Na pondělní ustavující schůzi půjde za středočeskou ODS čtveřice politiků ve složení Jan Skopeček, Veronika Vrecionová, Vojtěch Munzar – a Martin Kupka. Původně ohlášené ohájení poslaneckého mandátu historicky prvním středočeským hejtmanem a pozdějším ministrem Petrem Bendlem tedy neplatí. 

Kupka se dostal do Sněmovny, Bendl si hledá práci. Soud...

Zdroj Blesk.cz ze dne 19. 11. 2017  •  Petr Bendl  •  17

Poslanecký mandát za ODS ve Středočeském kraji získal starosta Líbeznic Martin Kupka. Zjistil to Nejvyšší správní soud při přepočítávání preferenčních hlasů v půlce kraje. Nahradí tak bývalého ministra zemědělství Petra Bendla (ODS). Soud zjistil, že sto okrsků z 915 chybovalo při přepočtení preferenčních hlasů ODS u kandidátů na druhé straně lístku. Stížnost, která zpochybnila správnost počítání preferenčních hlasů pro ODS ve Středočeském kraji, se v neděli dočkala veřejného projednání.

Petr Bendl nebude poslancem. Soud zjistil, že došlo ke...

Zdroj IHNED.cz ze dne 19. 11. 2017  •  Petr Bendl  •  16

Po přepočtu preferenčních hlasů se do Poslanecké sněmovny nedostal dlouholetý poslanec za ODS Petr Bendl. Místo něj na post nastoupí Martin Kupka. Rozložení sil v Poslanecké sněmovně se ale nezmění.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.