Vybrané články Petr Pithart - Vybrané články

Petr Pithart

5. května 2020

30 let zpět: Karel IV. ve Varech

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 5. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Karlovy Vary obnovily tradici holdu svému zakladateli Karlu IV. Slavnostní události se zúčastnil tehdejší předseda české vlády Petr Pithart, který hovořil o potřebě obnovit samosprávu měst.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

29. dubna 2020

30 let zpět: Bez pravdy o minulosti nemůžeme žít pravdivě...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 4. 2020  •  Petr Pithart  •  0

V západních Čechách pokračovaly oslavy výročí osvobození Československa americkou armádou na konci druhé světové války. Plzeň, kde se slavilo a tančilo do noci, navštívil předseda české vlády Petr Pithart a po zastávce v Rokycanech se k němu následující den připojil i prezident Václav Havel.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

6. dubna 2020

Chartisté vyzvali vládu, aby se výslovně přihlásila k...

Zdroj Tyden.cz ze dne 6. 4. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Skupina signatářů Charty 77, včetně bývalého premiéra a předsedy Senátu Petra Pitharta a bývalé ombudsmanky Anny Šabatové, v pondělí vyzvala vládu, aby se výslovně přihlásila k demokratickým a k právním hodnotám v souvislosti s krizí kolem epidemie koronaviru.

24. února 2020

30 let zpět: Zpráva o stavu České republiky

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 2. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Předseda české vlády Petr Pithart před třiceti lety přednesl zprávu o stavu republiky, ve které se zaměřil na těžkosti, jimž v roce 1990 čelila západní část federace. Upozornil na katastrofální stav životního prostředí i nízkou kupní sílu. Slabost tuzemského hospodářství byla podle něj patrná hlavně v zahraniční konkurenci; struktura tuzemského vývozu se totiž podobala rozvojovým zemím.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

9. února 2020

Petr Pithart: Jsem zásadně proti bourání soch a pomníků

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 9. 2. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Je jedním z posledních listopadových mohykánů. Muž, který za minulého režimu v dělnických montérkách přemýšlel o tom, jaké by mohlo vypadat svobodné Československo. Po revoluci se Petr Pithart (79) na jeho modelování podílel jako český premiér, poslanec, senátor a předseda horní komory. Kdykoli promluví na veřejnosti, je z toho událost. Naposledy to bylo na sjezdu KDU-ČSL, kde vyzýval ke změně volebního zákona a spojování opozičních stran.

8. února 2020

„Nečestný člověk.“ Vondra si ve smuteční řeči za Havlova...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 2. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Bývalé ministry i řadu dalších politických kolegů Luboše Dobrovského přivedla do pražských Strašnic smutná událost. S někdejším ministrem obrany a bývalým kancléřem prezidenta Václava Havla se přišel naposledy rozloučit třeba bývalý diplomat Michael Žantovský nebo někdejší premiér a předseda Senátu Petr Pithart. Na pohřbu promluvili armádní generál Petr Pavel a europoslanec Alexander Vondra (ODS). Blesk Zprávám poté sdělil, že svůj projev si psal do noci. Nechyběla v něm zmínka o tom, že Dobrovský odmíl převzít ocenění od premiéra Andreje Babiše (ANO).

7. února 2020

Pohřeb Havlova kancléře (†87): Pithart, Bursík, Vondra i šéf...

Zdroj Blesk.cz ze dne 7. 2. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Luboš Dobrovský zemřel 30. ledna ve věku 87 let let. Pohřeb někdejšího ministra obrany a kancléře Václava Havla byl naplánován na pátek do strašnického krematoria. Dorazili na něj Michael Žantovský, Petr Pithart, exministři Jan Sokol, Martin Bursík či Jan Ruml, generál Petr Pavel, šéf ČT Petr Dvořák, europoslanec Alexandr Vondra (ODS) a také předseda STAN Vít Rakušan. A mnozí další.

24. ledna 2020

Kubera byl principiálně nekorektní. Senát vedl dobře, bránil...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 1. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Jaroslav Kubera (ODS) byl nenahraditelný originál, principiálně politicky nekorektní a svou roli předsedy Senátu dělal velmi dobře. V pořadu Interview ČT24 to uvedl bývalý premiér a předseda Senátu Petr Pithart (KDU-ČSL). Ocenil, že Kubera bránil horní komoru i proti příteli, když odolával kritice prezidenta Miloše Zemana.
 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.