Českem poslední týden v politice hýbe...

Zvol jiný interval pro zobrazení žebříčku: od do
 

Žebříček vlivu

Pořadí Osoba / subjekt vplyvu Kategorie Index Trend Vliv / význam Kalendář Co se píše Důležité
1. Andrej Babiš Politika 42 Vliv / význam klesá Index vlivu Kalendář vlivu Články na internetu Vybrané články
2. Miloš Zeman Politika 28 Vliv / význam klesá Index vlivu Kalendář vlivu Články na internetu Vybrané články
3. Vojtěch Filip Politika 10 Vliv / význam klesá Index vlivu Kalendář vlivu Články na internetu Vybrané články
4. Lubomír Zaorálek Politika 9 Vliv / význam klesá Index vlivu Kalendář vlivu Články na internetu Vybrané články
5. Karel Schwarzenberg Politika 7 Vliv / význam klesá Index vlivu Kalendář vlivu Články na internetu Vybrané články
6. Petr Just Politika 5 Vliv / význam klesá Index vlivu Kalendář vlivu Články na internetu Vybrané články
7. Petr Nečas Politika 3 Vliv / význam zůstává nezmeněn Index vlivu Kalendář vlivu Články na internetu Vybrané články
8. Miroslav Kalousek Politika 3 Vliv / význam klesá Index vlivu Kalendář vlivu Články na internetu Vybrané články
9. Vratislav Mynář Politika 3 Vliv / význam zůstává nezmeněn Index vlivu Kalendář vlivu Články na internetu Vybrané články
10. Miroslav Toman Politika 2 Vliv / význam zůstává nezmeněn Index vlivu Kalendář vlivu Články na internetu Vybrané články
11. Michael Vít Politika 2 Vliv / význam zůstává nezmeněn Index vlivu Kalendář vlivu Články na internetu Vybrané články
12. Vladimír Dlouhý Politika 1 Vliv / význam zůstává nezmeněn Index vlivu Kalendář vlivu Články na internetu Vybrané články
13. Jan Keller Politika 1 Vliv / význam zůstává nezmeněn Index vlivu Kalendář vlivu Články na internetu Vybrané články
 

Vybrané články

V týdnu povolíme cestování kvůli práci, věří Petříček....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 19. 4. 2020  •  Alexander Vondra  •  0

Vláda připravuje uvolňování režimu na hranicích, potvrdil v Otázkách Václava Moravce ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Nejprve půjde o cestování kvůli práci či podnikání a Češi budou moci na Slovensko a do Rakouska, předpokládá. Krok vítá europoslanec Alexandr Vondra (ODS), podle nějž je zavření hranic protiústavní. Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová nabádá veřejnost, aby byla ostražitá vůči současným značným pravomocím vlády. Případná protiústavnost je ale na posouzení justice, nikoliv evropských orgánů, doplňuje.

Babiš se obává zadlužení EU a zpomalení sbližování ekonomik

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 27. 5. 2020  •  Andrej Babiš  •  0

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje rozpočtový návrh Evropské komise reagující na koronavirovou krizi za příliš velké zadlužení. Usilovat bude o dosavadní podíl toku financí...

Chartisté vyzvali vládu, aby se výslovně přihlásila k...

Zdroj Tyden.cz ze dne 6. 4. 2020  •  Anna Šabatová  •  0

Skupina signatářů Charty 77, včetně bývalého premiéra a předsedy Senátu Petra Pitharta a bývalé ombudsmanky Anny Šabatové, v pondělí vyzvala vládu, aby se výslovně přihlásila k demokratickým a k právním hodnotám v souvislosti s krizí kolem epidemie koronaviru.

Piráti navrhují, aby se lustrační zákon vztahoval i na...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 13. 2. 2020  •  Bohuslav Sobotka  •  0

Lustrační zákon se stal znovu předmětem debat. Piráti požadují, aby se vztahoval i na členy vlády. Strana proto podala pozměňovací návrh k novele komunistů, kteří chtějí naopak lustrace zrušit. Osvědčení i pro členy vlády se opozice pokusila neúspěšně prosadit už do služebního zákona v době, kdy do kabinetu Bohuslava Sobotky (ČSSD) vstupoval Andrej Babiš (ANO).

Rathovi náleží poslanecké náhrady za reprezentaci či stravné...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 23. 3. 2020  •  David Rath  •  0

David Rath měl jako poslanec nárok na paušální náhrady i v době, kdy byl ve vazbě kvůli podezření z korupce. Poslanecká sněmovna neuspěla s dovoláním proti rozhodnutí, podle kterého musela doplatit Rathovi 280 tisíc korun. V době, kdy byl tehdejší...

Odcházející ikony Senátu: Kam mizí exministr Bublan?...

Zdroj Blesk.cz ze dne 31. 10. 2018  •  Eliška Wagnerová  •  5

Exministr vnitra František Bublan (67, za ČSSD) a někdejší ústavní soudkyně Eliška Wagnerová (70, nez.) skončili svou senátní kariéru. Obě ikony se dobrovolně další účasti v horní komoře parlamentu vzdaly a shodně se těší na odpočinek. Ani jeden z nich ale zřejmě nebude důchodcem na plný úvazek, jak prozradili Blesk Zprávám. Bublan se chystá v oblasti bezpečnostních složek vyučovat, Wagnerová bude léčit bolavá záda, poté bude zřejmě i ona přednášet. V posledních týdnech se totiž pohybovala o francouzské holi.

Může být sbírání známek „sexy“ i v 21. století? „Sbíral pan...

Zdroj Blesk.cz ze dne 15. 8. 2018  •  František Koníček  •  5

Filatelie neboli sbírání poštovních známek má za sebou dlouhou historii. Záliba v současném světě čelí obrovským výzvám: může jít o zdánlivě zastaralý koníček, který vede nerovný boj s moderními trendy. Na zahájení světové výstavy „Praga 2018“ prozradil filatelista František Beneš, jak se tato činnost zrodila. Zároveň popsal, jaká kouzla se za ní skrývají.

Lukl nabídne svou funkci kvůli fotce u prezidenta

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 5. 4. 2020  •  František Lukl  •  0

Praha/Kyjov (Hodonínsko) - Předseda Svazu měst a obcí František Lukl (Sedmadvacítka nezávislých) dá kvůli kritice, která následovala po zveřejnění fotografie z jednání expertního...

Boj proti Airbnb pokračuje: V hlučných bytech zasáhnou...

Zdroj Blesk.cz ze dne 19. 2. 2020  •  Hana Marvanová  •  0

Na setkání s novináři dnes představila radní Hana Kordová Marvanová (STAN) nejbližší kroky, které se magistrát chystá učinit v souvislosti se stále zvětšujícím se problémem se sdílenými pronájmy bytů. Kromě novely v občanském zákoníku, kterou radní již připravuje, se město chystá využít i městskou policii, která by měla magistrátu hlásit problémová místa. Na tyto „průšviháře" se pak zaměří kontrola z magistrátu. V dalším kroku chce Praha také prosadit změnu zákona o cestovním ruchu a živnostenského zákona.

Pandemie není One Man Show, pustil se pirát Bartoš do...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 1. 5. 2020  •  Ivan Bartoš  •  0

Podle pirátů Česko zastavilo první vlnu pandemie koronaviru. Uvedl to předseda strany Ivan Bartoš. Přitom však varuje, že může přijít druhá vlna a obává se, že vláda na to není připravena. „Několik vln přišlo mimo jiné i v případě španělské chřipky,“ říká v rozhovoru po Skypu Bartoš s tím, že se mu nelíbí autoritativní chování epidemiologa Romana Prymuly. „Jen někomu je dopřáno sluchu, navíc pouze ve chvíli, kdy se to hodí,“ tvrdí šéf strany.

Klaus slaví 77. narozeniny. Přijeli Zeman, Duka i Livia,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 18. 6. 2018  •  Jana Bobošíková  •  4

Bývalý prezident Václav Klaus slaví 77. narozeniny. Na oslavu přijel i současný prezident Miloš Zeman. Exprezidentovi přišli pogratulovat také Jana Bobošíková, Alena Vitásková či Milan Knížák. A chybět nemohli ani Klausova manželka Livia či syn Václav mladší. Naopak Petr a Jana Nečasovi tentokrát chyběli. A bez pozvánky dorazil novinář Milan Rokytka, známý problémy ze Zemanova volebního štábu. Z Klausovy oslavy ho - údajně opilého - odvedli.

Jan Kačer týden po pohřbu Fischerové (†72): Tajná rozlučka s...

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 1. 2020  •  Jan Fischer  •  0

Poslední rozloučení nebylo poslední! Přesně týden po pohřbu Táni Fischerové (†72) uspořádal herec a režisér Jan Kačer (83) ještě rozlučku pro úzký okruh jejích přátel a kolegů.

SPOLEČNOST: Dobývání se do otevřených dveří. Opravdu?

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 25. 5. 2020  •  Jan Keller  •  0

Jako jeden ze tří „solitérů“, kteří se v sociální demokracii podle Pavla Barši („V okruhu české sociální demokracie se touto cestou zatím vydali spíše solitéři typu Jana Kellera, Jaroslava Foldyny či Stanislava Křečka,“ P. Barša.

POLICIE: Pohádka o sabotáži

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 20. 6. 2016  •  Jan Kubice  •  16

V letech 2010-2011 jsem pracoval jako náměstek ministra vnitra. Na funkci jsem sám rezignoval, když mého ministra vystřídal Jan Kubice a já se dozvěděl, kdo jej premiérovi na resort nominoval. Další dva roky jsem působil jako poradce a analytik předsedy bezpečnostního výboru poslanecké sněmovny.

Střízlivý poslanec tohle neodmávne, říká Sokol k posílení...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 29. 4. 2020  •  Jan Sokol  •  0

Podle právníka a bývalého ministra vnitra Tomáš Sokola je novela zákona o ochraně veřejného zdraví vystrkováním zadku na parlament. Právní úprava by měla rozšířit kompetence ministerstva zdravotnictví. I ústavní právník Jan Kysela si myslí, že se resort bez rozšiřování svých pravomocí obejde.

Euroskeptici začínají posilovat, odchod Británie může být...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 31. 1. 2020  •  Jan Zahradil  •  0

Sledujte speciál DVTV s europoslanci Ditou Charanzovou a Janem Zahradilem, bývalým velvyslancem v Británii Michaelem Žantovským a ústavním právníkem Jiřím Přibáněm. Ovlivní odchod Británie život Čechů? A je dobře, že Británie z EU odchází?

Definitivní tečka za kauzou, která smetla exministra Drábka:...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 25. 10. 2018  •  Jaromír Drábek  •  4

Bývalý šéf IT odboru ministerstva práce Milan Hojer si odpyká tři roky vězení za vydírání softwarové firmy OKsystem a za pozdější krádeže elektroniky z restaurací. Souhrnný trest mu pravomocně potvrdil pražský vrchní soud. Po šesti letech tak uzavřel případ, v němž byl shledán vinným také někdejší první náměstek ministerstva Vladimír Šiška. Kvůli Šiškovu stíhání rezignoval v roce 2012 tehdejší ministr Jaromír Drábek (TOP 09).

„Zemřel Tříska, no a co?“ Exposlanec Věcí veřejných zmínil...

Zdroj Blesk.cz ze dne 26. 9. 2017  •  Jaroslav Škárka  •  5

Smrt herce Jana Třísky (†80) otřásla i českými politiky. Výjimečně se však našly i hodně cynické názory. Šokoval především exposlanec Věcí veřejných Jaroslav Škárka. Na jeho profilu na sociální síti se objevila slova o „plačkách“ a o tom, že denně umírá mnoho dalších lidí a nedělá se kolem toho takový „povyk“.

Tejcovy šance na křeslo ministra spravedlnosti rostou. Malá...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 14. 6. 2018  •  Jeroným Tejc  •  4

Podle lidí obeznámených s rozhodováním premiéra Andreje Babiše má zatím největší šanci stát se novým ministrem spravedlnosti bývalý straník ČSSD Jeroným Tejc. Petr Mlsna, který je nyní náměstkem ministra vnitra, je zřejmě ze hry, údajně proto, že se ho snaží protlačit lidé blízcí prezidentovi Miloši Zemanovi, což Babišovi vadí. Původní favoritka Taťána Malá (ANO) by podle odborníků mohla být ve střetu zájmů.

30 let zpět: Sbližování s Evropským hospodářským...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 5. 2020  •  Jiří Dienstbier  •  0

Po návratu z Irska hovoří československý ministr zahraničí Jiří Dienstbier o pokračujícím sbližování ČSFR s EHS, předchůdcem dnešní Evropské unie, a o plánu na stabilizaci středoevropských ekonomik.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.
 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.