Index vlivu Věci veřejné - Index vlivu v politice

 
 

Zastupitelé v České Lípě zrušili přejmenování ulic Moskevské a Ruské

Zastupitelé v České Lípě zrušili své rozhodnutí přejmenovat ulice Moskevskou a Ruskou. O změně názvu ulic rozhodli na řádném zasedání 16. března v reakci na útok Ruska na Ukrajinu. Pro změnu tehdy hlasovalo patnáct z dvaceti přítomných zastupitelů. Ve středu na mimořádném jednání své usnesení revokovali většinou 13 hlasů z 22. Zastupitelé uložili radě města zřídit místopisnou pracovní skupinu a starostce Jitce Volfové (ANO) uspořádat veřejné projednání v této věci nejpozději do 21. dubna. Zastupitelé by se pak k tématu měli vrátit 4. května.

Věci veřejné aktuálně...

Pořadí: 5Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
13.30Vliv / význam klesá
 

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Věci veřejné v poslední době

 

6. dubna 2022

Zastupitelé v České Lípě zrušili přejmenování ulic Moskevské...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 4. 2022  •  Věci veřejné  •  0

Zastupitelé v České Lípě zrušili své rozhodnutí přejmenovat ulice Moskevskou a Ruskou. O změně názvu ulic rozhodli na řádném zasedání 16. března v reakci na útok Ruska na Ukrajinu. Pro změnu tehdy hlasovalo patnáct z dvaceti přítomných zastupitelů. Ve středu na mimořádném jednání své usnesení revokovali většinou 13 hlasů z 22. Zastupitelé uložili radě města zřídit místopisnou pracovní skupinu a starostce Jitce Volfové (ANO) uspořádat veřejné projednání v této věci nejpozději do 21. dubna. Zastupitelé by se pak k tématu měli vrátit 4. května.

29. března 2022

V kauze tendru na výplatu dávek potrestal soud úředníka...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 3. 2022  •  Věci veřejné  •  0

Šéf oddělení bezpečnosti informací ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Karel Macek má jít na pět let do vězení. V úterý tak rozhodl pražský městský soud, podle kterého se dopustil pomoci k pletichám při zadání veřejné zakázky a přípravy zneužití pravomoci úřední osoby v souvislosti s tendrem na systém pro výplatu sociálních dávek. Verdikt není pravomocný. Macek v pondělí soudu řekl, že se necítí vinen.

21. března 2022

Přítelkyni (†31) trýznivě ubodal! Nejvyšší soud se nad...

Zdroj Blesk.cz ze dne 21. 3. 2022  •  Věci veřejné  •  0

Za vraždu a okradení přítelkyně si Tomáš N. s konečnou platností odpyká 18 let ve vězení. Jeho dovolání odmítl Nejvyšší soud. Čin se stal předloni na jaře v Praze, pachatel ženu ubodal a poté jí vzal věci za více než půl milionu korun. Nejvyšší soud rozhodl nedávno bez veřejného jednání. Výsledek potvrdil ČTK Adam Wenig, mluvčí Městského soudu v Praze, který se případem zabýval jako první instance. Odůvodnění Nejvyššího soudu zatím není veřejně dostupné.

10. března 2022

JUSTICE: Meze soudcovské nezávislosti

Zdroj Neviditelný pes ze dne 10. 3. 2022  •  Věci veřejné  •  0

Soudcovská nezávislost patří k hlavním podmínkám spravedlivého soudnictví. Její ochrana je věcí nejvyššího veřejného zájmu. Paradoxně se o ní ale začne mluvit vždy, když se stát v situaci finanční tísně rozhodne krátit nebo zmrazit platy soudců a požadovat po nich solidaritu s ostatními postiženými složkami státní správy.

7. března 2022

Dodržujte pravidla, jak vás učila maminka. Exnáměstek...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 7. 3. 2022  •  Věci veřejné  •  0

Bývalý náměstek ministerstva práce a sociálních věcí Jan Baláč přijal v kauze IT zakázky na výplatu dávek dvouletou podmínku, peněžitý trest 500 tisíc korun a pětiletý zákaz výkonu funkcí ve státní správě. Jeho dohodu se státním zástupcem v pondělí pravomocně schválil soud. Devětatřicetiletého manažera uznal vinným z pletich při zadání veřejné zakázky a z přípravy ke zneužití pravomoci.

Bývalý náměstek z MPSV přijal podmínku a peněžitý trest za...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 3. 2022  •  Věci veřejné  •  0

Bývalý náměstek ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Jan Baláč přijal v kauze IT zakázky na výplatu dávek dvouletou podmínku, peněžitý trest 500 tisíc korun a pětiletý zákaz výkonu funkcí ve státní správě. Jeho dohodu se státním zástupcem v pondělí pravomocně schválil soud. Manažera uznal vinným z pletich při zadání veřejné zakázky a z přípravy ke zneužití pravomoci.

12. ledna 2022

Říkali mi ministr informací a hrozně mě bavilo vyšetřovat,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 1. 2022  •  Věci veřejné  •  0

Přišel s velkými kauzami jako Grossův byt, Kolibřík – Mazánek nebo Věci veřejné. Snad ještě lépe než v politice se vyzná v podsvětí, na tři knihy vydala jeho zjištění o kmotru Mrázkovi i Radovanu Krejčířovi. Investigativní novinář Jaroslav Kmenta ale umí psát články i o počasí. A jednu chvíli pracoval dokonce pro bulvár. „Kmento, odejděte, nebo se budu zlobit,“ křičel na něj také přes zavřené dveře Václav Klaus. To bylo v období dělení Československa a Kmenta pracoval v agentuře ČTK. O svých začátcích, přešlapech a historkách mluví v podcastu Background ČT24.

Státní zástupce obžaloval ředitele z ministerstva práce, měl...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 1. 2022  •  Věci veřejné  •  0

Státní zástupce podal obžalobu na ředitele oddělení bezpečnosti informací ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Karla Macka v kauze ovlivňování IT zakázek. Obžaloba ho viní ze zneužití pravomoci a z pletich při zadání veřejné zakázky. Na dotaz ČT to uvedl dozorující státní zástupce Zdeněk Matula. Podle serveru iROZHLAS měl Macek nabízet úplatek jedné z firem účastnících se tendru na výplatu sociálních dávek, aby se z výběrového řízení stáhla. V kauze policisté obvinili také bývalého náměstka MPSV Jana Baláče, ten se státním zástupcem uzavřel dohodu o vině a trestu.

11. ledna 2022

Vypnout pirátské fórum je nesmysl. Stačí neprat špinavé...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 11. 1. 2022  •  Věci veřejné  •  0

„Potřebujeme pracovat na větší čitelnosti a komunikovat náš program, ne rozkoly. Veřejné fórum je výmluva, která se používá ke zdůvodnění toho, proč si nemůžeme vyříkat věci interně, ale to není pravda. Má i neveřejnou sekci,“ říká nově...

28. prosince 2021

Státní zaměstnanci by měli dostat přidáno 1400 Kč, míní...

Zdroj Blesk.cz ze dne 28. 12. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Ministr práce a sociálních věcí a předseda lidovců Marian Jurečka by dal přednost takovému nárůstu platů ve veřejné sféře, jaký navrhla ještě bývalá koaliční vláda ANO a ČSSD. Řekl to dnes novinářům. Minulá vláda počátkem listopadu rozhodla, že pracovníci státu a veřejných služeb dostanou od ledna přidáno 1400 korun. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) dal už dříve najevo, že s tím nesouhlasí, podle něho by zvýšení platů nemělo být plošné. O vývoji platů a dalších tématech, jako je pomoc lidem postiženým skokovým růstem cen energií, dnes odpoledne jednají koaliční špičky na úřadu vlády.

Jurečka by ponechal růst platů ve veřejné sféře podle...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 28. 12. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka by chtěl ponechat růst platů ve veřejné sféře podle původního rozhodnutí bývalého kabinetu Andreje Babiše (ANO). Řekl to před jednáním koaliční rady. Předchozí vláda schválila navýšení platů o 1400 korun měsíčně. Jurečka ale dodal, že bude záležet na tom, jak se nový kabinet rozhodne řešit další výdaje spojené s energetickou krizí nebo dopady koronaviru. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) dal už dříve najevo, že se zvýšením platů nesouhlasí, podle něho by nemělo být plošné.

9. listopadu 2021

Stará vláda chce dát veřejným zaměstnancům 1400 korun...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 9. 11. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Vláda ve středu s největší pravděpodobností schválí zvýšení platů zaměstnanců veřejné sféry o 1400 korun měsíčně. Učitelé pak mají dostat přidáno tři a půl procenta. ČT to potvrdily ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Růst platů ve veřejné sféře se dotkne asi 652 tisíc lidí a má přijít rozpočet zhruba na 16 miliard.

26. října 2021

Exposlanci Škárkovi soud za výroky o nedonošených dětech...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 26. 10. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Plzeň - Na deset měsíců se zkušební lhůtou jeden a půl roku snížil dnes odvolací Krajský soud v Plzni trest bývalému předsedovi strany Věci veřejné a někdejšímu poslanci Jaroslavu...

Exposlanci Škárkovi soud za výroky o nedonošených dětech...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 26. 10. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Plzeň - Na deset měsíců se zkušební lhůtou jeden a půl roku snížil dnes odvolací Krajský soud v Plzni trest bývalému předsedovi strany Věci veřejné a někdejšímu poslanci Jaroslavu...

Exposlanci Škárkovi soud za výroky o nedonošených dětech...

Zdroj Tyden.cz ze dne 26. 10. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Na deset měsíců se zkušební lhůtou jeden a půl roku snížil v úterý odvolací Krajský soud v Plzni trest bývalému předsedovi strany Věci veřejné a někdejšímu poslanci Jaroslavu Škárkovi za jeho loňské nenávistné výroky o nedonošených dětech, mentálně postižených lidech či o neziskových organizacích.

19. října 2021

Ministerstvo práce opakovaně odmítlo ombudsmanova...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 19. 10. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček informoval vládu o možném nesprávném postupu ministerstva práce a sociálních věcí ve dvou oblastech. Šlo o nedostatečnou kvalitu lékařských posudků, ve druhém případě pak o vyřazování lidí z evidence uchazečů o zaměstnání, informovala mluvčí Kanceláře veřejného ochránce práv Markéta Bočková. Veřejný ochránce práv na slabiny ministerstvo upozorňoval, aniž by došlo ke změně. 

6. října 2021

Zvrat v kauze Plačková! Nejvyšší soud zasáhl a vše je jinak

Zdroj Blesk.cz ze dne 6. 10. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Nejvyšší soud Slovenské republiky zrušil veřejné zasedání ve věci obviněného manžela Zuzany Plačkové (30) Reného Strausze a dalších osob obviněných v rámci kauzy zločinecké skupiny zabývající se drogovou trestnou činností. 

28. září 2021

AFGHÁNISTÁN: Barbaři

Zdroj Neviditelný pes ze dne 28. 9. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Netuším, kolik lidí na Západě přesvědčí zavěšení mrtvoly na jeřáb o tom, že Tálibán roku 2021 je jiný (lepší) než Tálibán roku 1996. Ale budiž: možná je veřejné vystavení zabitého člověka věcí vkusu.

13. září 2021

Maláčová peskovala Schillerovou jak zlobivou školačku. A o...

Zdroj Blesk.cz ze dne 13. 9. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Nevraživost mezi vicepremiérkou a ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) a ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD) není novinkou. Na tiskové konferenci po jednání vlády ale „vybublala“ tentokrát veřejně. Zatímco Maláčová mluvila do kamer, Schillerová měla po projevu a už se věnovala svému mobilu - vládní kolegyně ji pak pokárala přede všemi se slovy: „Paní ministryně facebookuje, tak ztlumí mobil.“ Jako zlobivou školačku. Tématem tiskové konference byl v té chvíli návrh na dřívější odchod lidí z náročných profesí do penze, ke kterému vláda zaujala neutrální stanovisko. O věci tak rozhodnou poslanci, kteří na to mají ale poslední dva týdny schůze.

18. srpna 2021

Měl jsem víc vína, než bylo záhodno. Za výrok o zrůdách má...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 18. 8. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Bývalý poslanec za Věci veřejné Jaroslav Škárka za svůj výrok, že předčasně narozené děti jsou zrůdy, dostal u soudu dvouletou podmínku. Pokud ji poruší půjde na rok do vězení. Proti rozsudku se odvolal. U soudu se mimo jiné hájil i tím, že při psaní výroku byl pod vlivem alkoholu.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.