Index vlivu Věci veřejné - Index vlivu v politice

 
 

Maláčová peskovala Schillerovou jak zlobivou školačku. A o důchodech rozhodnou poslanci

Nevraživost mezi vicepremiérkou a ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) a ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD) není novinkou. Na tiskové konferenci po jednání vlády ale „vybublala“ tentokrát veřejně. Zatímco Maláčová mluvila do kamer, Schillerová měla po projevu a už se věnovala svému mobilu - vládní kolegyně ji pak pokárala přede všemi se slovy: „Paní ministryně facebookuje, tak ztlumí mobil.“ Jako zlobivou školačku. Tématem tiskové konference byl v té chvíli návrh na dřívější odchod lidí z náročných profesí do penze, ke kterému vláda zaujala neutrální stanovisko. O věci tak rozhodnou poslanci, kteří na to mají ale poslední dva týdny schůze.

Věci veřejné aktuálně...

Pořadí: 4Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
8.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
17.2Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
14.28Vliv / význam klesá
 

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední týden


Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Věci veřejné v poslední době

 

13. září 2021

Maláčová peskovala Schillerovou jak zlobivou školačku. A o...

Zdroj Blesk.cz ze dne 13. 9. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Nevraživost mezi vicepremiérkou a ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) a ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD) není novinkou. Na tiskové konferenci po jednání vlády ale „vybublala“ tentokrát veřejně. Zatímco Maláčová mluvila do kamer, Schillerová měla po projevu a už se věnovala svému mobilu - vládní kolegyně ji pak pokárala přede všemi se slovy: „Paní ministryně facebookuje, tak ztlumí mobil.“ Jako zlobivou školačku. Tématem tiskové konference byl v té chvíli návrh na dřívější odchod lidí z náročných profesí do penze, ke kterému vláda zaujala neutrální stanovisko. O věci tak rozhodnou poslanci, kteří na to mají ale poslední dva týdny schůze.

18. srpna 2021

Měl jsem víc vína, než bylo záhodno. Za výrok o zrůdách má...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 18. 8. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Bývalý poslanec za Věci veřejné Jaroslav Škárka za svůj výrok, že předčasně narozené děti jsou zrůdy, dostal u soudu dvouletou podmínku. Pokud ji poruší půjde na rok do vězení. Proti rozsudku se odvolal. U soudu se mimo jiné hájil i tím, že při psaní výroku byl pod vlivem alkoholu.

13. srpna 2021

Čipy dochází i Muskovi a ten osočuje dodavatele. Jeho Tesla...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 13. 8. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Americký podnikatel Elon Musk je známý tím, že si nebere servítky a jde přímo k věci. Nyní si vzal veřejně na mušku dva světové dodavatele čipů, kteří komplikují výrobu v jeho automobilce Tesla. I ona začíná být sužovaná čipovým suchem a musí se...

12. červenece 2021

Vláda schválila jmenování Stříže nejvyšším státním...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 7. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Jmenování Igora Stříže nejvyšším státním zástupcem vláda na pondělním zasedání schválila. Na tiskové konferenci informaci potvrdila ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO), která ho navrhla. Úřad řídil jakožto první náměstek už od 1. července poté, co ve funkci skončil Pavel Zeman. Oficiálně se funkce ujme v úterý. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) po jednání vlády také uvedl, že akce nad tisíc účastníků budou muset organizátoři od 19. července nahlašovat krajské hygieně. Vojtěch předpokládá, že od 1. září už nebudou z veřejného zdravotního pojištění hrazeny preventivní testy na koronavirus. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) řekla, že změny v důchodech projedná koaliční rada ČSSD a ANO.

30. června 2021

Šetřit na nesprávném místě by nebylo vhodné, řekl odborář...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 6. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Koaliční spor o platy ve veřejné sféře sílí. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) po jednání se zástupci odborů oznámila, že chce, aby v příštím roce došlo k nárůstu. Zástupci odborů naznačili možnost nátlakových akcí, resort financí však v prvním návrhu státního rozpočtu s růstem nepočítá. Předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek v Událostech, komentářích řekl, že v současné situaci nelze šetřit na nesprávném místě. Bývalý ministr financí Ivan Pilný je ohledně dalšího zadlužování země opatrný.

21. června 2021

Sněmovní bitkař Volný. Zcestovalého učitele do politiky...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 21. 6. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Poslanci se toto úterý v mandátovém a imunitním výboru vrátí k tomu, zda vyhoví policejní žádosti a vydají nezařazeného poslance Lubomíra Volného k trestnímu stíhání pro podezření ze šíření poplašné zprávy. Bude to už potřetí v tomto volebním...

17. června 2021

„Nevyvinuté zrůdy“ jdou k soudu. Měl jsem vážit slova,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 17. 6. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Státní zástupkyně obžalovala bývalého poslance za Věci veřejné Jaroslava Škárku kvůli jeho loňskému výroku o předčasně narozených dětech. Škárka na Facebooku napsal, že to jsou „nevyvinuté zrůdy“ a stát by se jich měl zbavit. Hrozí mu šest měsíců až tři roky vězení.

Státní zástupkyně obžalovala exposlance Škárku za výrok o...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 6. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Státní zástupkyně obžalovala bývalého poslance za Věci veřejné Jaroslava Škárku, který loni v listopadu na Facebook napsal, že předčasně narozené děti jsou „nevyvinuté zrůdy“ a stát by se jich měl zbavit. Případem se bude zabývat Okresní soud Plzeň-sever. Informaci ČT sdělila státní zástupkyně Lenka Kocurová.

3. června 2021

Přísaha a Věci veřejné, podobnost, která není náhodná

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 3. 6. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Jeden nový zákon rovná se dva staré pryč, zjednodušíme trestní řád plný přílepků a výjimek – Přísaha Roberta Šlachty, rok 2021. Jsme pro zavádění nových norem a zákonů pouze tam, kde existuje jejich reálná potřeba – Věci veřejné, rok...

2. června 2021

Babišova kauza střetu zájmů míří k Úřadu evropského...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 2. 6. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Kauza střetu zájmů premiéra Andreje Babiše míří k Úřadu evropského veřejného žalobce (EPPO), který začal v Lucemburku fungovat 1. června. Instituce by měla převzít všechny závažnější věci s dopadem na unijní rozpočet, na kterých státní zastupitelství začala pracovat po listopadu 2017. Jen v Česku půjde zhruba o 60 trestních kauz. Serveru iROZHLAS.cz to sdělil český zástupce v úřadu Petr Klement.

Babišův možný střet zájmů míří k evropské prokuratuře

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 6. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Kauza střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) míří k Úřadu evropského veřejného žalobce (EPPO), který začal v Lucemburku fungovat 1. června. Instituce by měla převzít všechny závažnější věci s dopadem na unijní rozpočet, na kterých státní zastupitelství začala pracovat po listopadu 2017. Jen v Česku půjde zhruba o šedesát trestních kauz. Serveru iRozhlas to sdělil český zástupce v úřadu Petr Klement.

18. května 2021

Policie navrhla obžalovat exposlance Jaroslava Škárku za...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 18. 5. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Policie navrhla obžalovat bývalého poslance za Věci veřejné Jaroslava Škárku, který loni v listopadu na Facebook napsal, že předčasně narozené děti jsou „nevyvinuté zrůdy“ a stát by se jich měl zbavit. Informaci ČT sdělila mluvčí policie Plzeňského kraje Eva Červenková. Návrh nyní posoudí Okresní státní zastupitelství Plzeň-sever. Pokud Škárku obžaluje, případ zamíří před soud. Trestní oznámení na bývalého politika podala nezisková organizace Nedoklubko, na jejíž činnost Škárka ve svém příspěvku reagoval. Škárka se za své vyjádření omluvil.

21. dubna 2021

Jaroslav Miko: Čísly házenými od boku se Radek Banga přidal...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 21. 4. 2021  •  Věci veřejné  •  0

21.4.2021 11:11 - Předně bych chtěl uvést, že si Radka vážím a že zcela respektuji to, zda kdokoliv projeví veřejně svůj postoj. Je to pochopitelně legitimní záležitost. Jinou věcí ale už je, zda to, co konkrétní člověk uvádí, se zakládá na pravdě a v tomto musím být s Radkem v ostrém rozporu.

25. března 2021

Komunikace s úřady online? Češi preferují osobní kontakt

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 25. 3. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Úřady a veřejné instituce krátí své úřední hodiny. Občany vyzývají k tomu, aby upřednostňovali elektronickou komunikaci. Češi využívají internet při jednání s úřady rok od roku více. I přesto, že mohou vyřídit spoustu věcí online, dávají stále přednost osobnímu kontaktu.

14. března 2021

CE, KN95, R, NR: Co znamenají značky na respirátorech a jaké...

Zdroj Blesk.cz ze dne 14. 3. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Respirátory třídy FFP2 případně vyšší nebo srovnatelné úrovně jsou v současnosti povinné v obchodech, veřejných budovách i ve veřejné dopravě. Respirátory seženete v kamenných obchodech a e-shopech. Jenže nepoctiví obchodníci nikdy nespí. Lidé se tak stávají, v obavách o zdraví své a svých blízkých, snadným terčem mnohých klamavých reklam, a někdy i podvodných praktik. Tomu nepomáhá ani nepřehlednost trhu s ochrannými pomůckami. Odborníci nabádají, abyste si před nákupem respirátorů ověřili několik věcí. Mimo jiné i to, co je na nich napsáno. Co znamenají značky a čísla na respirátorech?

5. března 2021

Hackeři napadli systémy MPSV a pražského magistrátu. Data...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 5. 3. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informoval na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí,...

15. února 2021

Rakovina společnosti. Sociální sítě nás radikalizují a...

Zdroj Technet.cz - Technika kolem nás ze dne 15. 2. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Umělá inteligence může udělat náš život mnohem pohodlnějším. Podle Josefa Holého, předního odborníka na umělou inteligenci, však také může ovlivňovat veřejné mínění nebo nám podsouvat věci, které vědomě nechceme. Jak náš každodenní život ovlivňují například obchodní strategie nadnárodních internetových společností?

11. února 2021

Domovy pro handicapované mají většinou do skutečných domovů...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 2. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Domovy pro lidi se zdravotním postižením jsou podle výzkumu zástupkyně veřejného ochránce práv Moniky Šimůnkové stále příliš velké a přetrvává v nich institucionální způsob péče. Neposkytují tak domácké prostředí a žijí v nich navíc i lidé, kteří by s menší podporou zvládli i běžný život mimo ně. Šimůnková připraví doporučení pro tato zařízení a upozorní na to i ministerstvo práce a sociálních věcí.

18. ledna 2021

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence,...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 18. 1. 2021  •  Věci veřejné  •  0

18.1.2021 15:03 - Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.

2. ledna 2021

Ministr Blatný chce převést kartotéky do počítačů....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 1. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Větší dostupnost moderních léků pro pacienty, elektronizace zdravotnictví a spravedlivější úhrady za zdravotní péči jsou hlavní priority ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) pro příští rok. Chce je prosadit i na základě práce svých předchůdců. Ministr připustil, že řadu věcí zbrzdila epidemie, dva velké zákony, a to o veřejném pojištění a elektronizaci, ale chce dovést do konce. Chce to po něm i opozice.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.