Index vlivu Věci veřejné - Index vlivu v politice

 
 

Komunikace s úřady online? Češi preferují osobní kontakt

Úřady a veřejné instituce krátí své úřední hodiny. Občany vyzývají k tomu, aby upřednostňovali elektronickou komunikaci. Češi využívají internet při jednání s úřady rok od roku více. I přesto, že mohou vyřídit spoustu věcí online, dávají stále přednost osobnímu kontaktu.

Věci veřejné aktuálně...

Pořadí: 5Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
14.2Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
20.21Vliv / význam roste
 

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Věci veřejné v poslední době

 

25. března 2021

Komunikace s úřady online? Češi preferují osobní kontakt

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 25. 3. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Úřady a veřejné instituce krátí své úřední hodiny. Občany vyzývají k tomu, aby upřednostňovali elektronickou komunikaci. Češi využívají internet při jednání s úřady rok od roku více. I přesto, že mohou vyřídit spoustu věcí online, dávají stále přednost osobnímu kontaktu.

14. března 2021

CE, KN95, R, NR: Co znamenají značky na respirátorech a jaké...

Zdroj Blesk.cz ze dne 14. 3. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Respirátory třídy FFP2 případně vyšší nebo srovnatelné úrovně jsou v současnosti povinné v obchodech, veřejných budovách i ve veřejné dopravě. Respirátory seženete v kamenných obchodech a e-shopech. Jenže nepoctiví obchodníci nikdy nespí. Lidé se tak stávají, v obavách o zdraví své a svých blízkých, snadným terčem mnohých klamavých reklam, a někdy i podvodných praktik. Tomu nepomáhá ani nepřehlednost trhu s ochrannými pomůckami. Odborníci nabádají, abyste si před nákupem respirátorů ověřili několik věcí. Mimo jiné i to, co je na nich napsáno. Co znamenají značky a čísla na respirátorech?

5. března 2021

Hackeři napadli systémy MPSV a pražského magistrátu. Data...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 5. 3. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informoval na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí,...

15. února 2021

Rakovina společnosti. Sociální sítě nás radikalizují a...

Zdroj Technet.cz - Technika kolem nás ze dne 15. 2. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Umělá inteligence může udělat náš život mnohem pohodlnějším. Podle Josefa Holého, předního odborníka na umělou inteligenci, však také může ovlivňovat veřejné mínění nebo nám podsouvat věci, které vědomě nechceme. Jak náš každodenní život ovlivňují například obchodní strategie nadnárodních internetových společností?

11. února 2021

Domovy pro handicapované mají většinou do skutečných domovů...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 2. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Domovy pro lidi se zdravotním postižením jsou podle výzkumu zástupkyně veřejného ochránce práv Moniky Šimůnkové stále příliš velké a přetrvává v nich institucionální způsob péče. Neposkytují tak domácké prostředí a žijí v nich navíc i lidé, kteří by s menší podporou zvládli i běžný život mimo ně. Šimůnková připraví doporučení pro tato zařízení a upozorní na to i ministerstvo práce a sociálních věcí.

18. ledna 2021

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence,...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 18. 1. 2021  •  Věci veřejné  •  0

18.1.2021 15:03 - Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.

2. ledna 2021

Ministr Blatný chce převést kartotéky do počítačů....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 1. 2021  •  Věci veřejné  •  0

Větší dostupnost moderních léků pro pacienty, elektronizace zdravotnictví a spravedlivější úhrady za zdravotní péči jsou hlavní priority ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) pro příští rok. Chce je prosadit i na základě práce svých předchůdců. Ministr připustil, že řadu věcí zbrzdila epidemie, dva velké zákony, a to o veřejném pojištění a elektronizaci, ale chce dovést do konce. Chce to po něm i opozice.

23. prosince 2020

Odborníci došli, vláda si daně musí chválit sama

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 23. 12. 2020  •  Věci veřejné  •  0

Rok, který přeoral české veřejné finance tak jako žádný předchozí, dobře vystihují dva výroky mimořádně vlivných političek. "Strašně mě unavuje otázka, jestli si to můžeme dovolit a kde na to vezmeme," pronesla ministryně práce a sociálních věcí...

4. prosince 2020

Klasnová o velkém strachu, výčitkách a ztrátě: Bártova žena...

Zdroj Blesk.cz ze dne 4. 12. 2020  •  Věci veřejné  •  0

Kateřina Klasnová zažívá krušné chvíle. Jedna z nejvýraznějších tváří někdejší partaje Věci Veřejné přiznala velký strach a výčitky. Manželce Vít Bárty utekl russell terier Armíček, povolala tak na pomoc službu Psí detektiv. A prosí o pomoc lidi z okresu okresu Pelhřimov, Jindřichův Hradec nebo Tábor. Doufá, že pes, který neutekl poprvé, skončil někde u lidí. Jeho stopy ve sněhu vedly do středu vesnice, jenže pak už nešly rozeznat, dodává.

11. listopadu 2020

Nekomentuji věci veřejně. Jsem herečka, ne politička, říká...

Zdroj Revue iDNES.cz - Revue o životě slavných ze dne 11. 11. 2020  •  Věci veřejné  •  0

Přestože herci často mají potřebu vyjadřovat se ke společenskému dění, najdou se mezi nimi i výjimky. Americká hvězda Gillian Andersonová (52) si nemyslí, že jí přísluší veřejně komentovat například politické záležitosti.

Tajnou nahrávkou "debila" Maláčové pořad 168 hodin kodex ČT...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 11. 11. 2020  •  Věci veřejné  •  0

Tvůrci reportáže v pořadu 168 hodin, ve které ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová nazvala premiéra Andreje Babiše debilem, neporušili Kodex České televize. Vyplynulo to z šetření Etického panelu. Podle něj je ve veřejném zájmu občanů vědět, jaké vztahy panují mezi jednotlivými členy vlády.

4. listopadu 2020

Škárka kvůli svým výrokům o dětech opustí Vězeňskou službu

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 4. 11. 2020  •  Věci veřejné  •  0

Praha - Bývalý poslanec za Věci veřejné Jaroslav Škárka ukončí svůj pracovní poměr ve Vězeňské službě. ČTK to dnes sdělil Petr Vlk, ředitel plzeňské věznice, kde Škárka pracuje...

2. listopadu 2020

Zbavme se nedonošených dětí, jsou to zrůdy, sdílel...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 2. 11. 2020  •  Věci veřejné  •  0

Jaroslav Škárka, bývalý poslanec za Věci veřejné, sdílel 1. listopadu na svém facebookovém profilu příspěvek, v němž označil předčasně narozené děti za "nevyvinuté zrůdy", jichž se má společnost "zbavit". Příspěvkem se začala zabývat Policie České republiky. 

24. září 2020

Byl jsem jako buldok, který se zakousl a nepustil, říká...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 9. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Na konci září před deseti lety začala Mladá fronta DNES publikovat články o tehdejším ministru dopravy Vítu Bártovi a jeho straně Věci veřejné. Investigativní texty Jaroslava Kmenty tehdy spustily zemětřesení jak ve vládě, tak v samotné straně. Co stálo na počátku této aféry? A jak na ni dnes, deset let poté, vzpomíná „její autor“ Jaroslav Kmenta? Pořad Newsroom ČT24 připomíná velké investigativní kauzy, Vít Bárta, Věci veřejné a bezpečnostní agentura ABL jsou jednou z nich.

4. září 2020

MROŽOVINY: Jedno české potýkání s komunismem (3)

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 4. 9. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Celou školní docházku až do nástupu na Elektrotechnickou fakultu VUT Brno v říjnu 1962 jsem žil ve dvou diametrálně odlišných světech. Doma, mezi příbuznými a rodinnými přáteli se věci nazývaly pravými jmény, ve škole a ve veřejném prostoru, kde nebylo jisté, kdo naslouchá, se preventivně lhalo frázemi Rudého práva.

24. srpna 2020

Restauratér vybíral peníze na pomoc lidem v první linii:...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 8. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Restauratér Zdeněk S. se v době nejhorší koronavirové krize koncem března rozhodl pomoci lidem v první linii, a tak nabídl, že bude členům IZS zdarma poskytovat obědy. Pro svou iniciativu také založil transparentní účet, peníze z něj měly pokrýt nákup surovin. Lidé ve veřejné sbírce nashromáždili přes 300 tisíc, jenže jak zjistil server iRozhlas.cz, organizátor peníze využil i k nákupu reklamních materiálů a zaplacení propagace na sociální síti. Sbírku navíc řádně nezaregistroval. S hashtagem Nekašleme na vás vybíral i peníze na suroviny. Jenže se pak ukázalo, že utrácel za věci, za které neměl.

21. srpna 2020

O dávkách na školní pomůcky lidé nevědí, zjistil ombudsman

Zdroj Tyden.cz ze dne 21. 8. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Rodiče nezaopatřených dětí mnohdy nevědí o možnosti získat mimořádnou pomoc od státu na zaplacení nákladů souvisejících se vzděláním. Vyplývá to z výzkumu ombudsmana Stanislava Křečka, o kterém v pátek Kancelář veřejného ochránce práv informovala v tiskové zprávě. Podle ombudsmana se navíc informovanost rodin o dávkách a také šance je získat liší napříč kraji. Vyzval proto ministerstvo práce a sociálních věcí, aby sjednotilo metodiku při schvalování žádostí.

31. červenece 2020

Kellner: Pandemie ukázala relativitu věcí, krize je...

Zdroj Tyden.cz ze dne 31. 7. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Krize je příležitost a problémy je třeba překonat, píše nejbohatší Čech Petr Kellner v úvodním slovu k výroční zprávě své skupiny PPF za loňský rok. Poukazuje na změny, které nastaly s letošním celosvětovým rozšířením nového typu koronaviru. Pandemie podle něj ukázala relativitu věcí, které byly považovány za zásadní a neměnné. Kromě výročních zpráv PPF se Kellner veřejně vyjadřuje jen výjimečně.

7. červenece 2020

Poslat stavebnictví do krize? Není důvod

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 7. 7. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Od nástupu ministra Víta Bárty na ministerstvo dopravy uběhlo deset let a připomínka jeho kroků stavaře stále straší. Nejdrastičtější opatření pak Bárta, zakladatel a faktický šéf strany Věci veřejné, jež vydržela v parlamentu jen jedno funkční...

19. června 2020

KOMENTÁŘ: Kritizovat nekonzistentnost je laciné, armádu přes...

Zdroj armadninoviny.cz ze dne 19. 6. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Poslanci se vrátili k nelichotivému hodnocení armádních akvizic a nakládání s finančními prostředky na modernizaci od Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Byly posuzovány akvizice za období 2016 až 2018, během nichž Ministerstvo obrany (MO) za techniku vydalo přes čtyři miliardy korun, přičemž se to na provozuschopnosti příliš neprojevilo. Už dříve přitom, v reakci na hodnocení NKÚ, zazněly ve veřejném prostoru zkazky o nekonzistentnosti přístupu Ministerstva obrany (MO) ve věci modernizace T-72M4 CZ.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.