Index vlivu Věci veřejné - Index vlivu v politice

 
 

Byl jsem jako buldok, který se zakousl a nepustil, říká Kmenta deset let po aféře Víta Bárty

Na konci září před deseti lety začala Mladá fronta DNES publikovat články o tehdejším ministru dopravy Vítu Bártovi a jeho straně Věci veřejné. Investigativní texty Jaroslava Kmenty tehdy spustily zemětřesení jak ve vládě, tak v samotné straně. Co stálo na počátku této aféry? A jak na ni dnes, deset let poté, vzpomíná „její autor“ Jaroslav Kmenta? Pořad Newsroom ČT24 připomíná velké investigativní kauzy, Vít Bárta, Věci veřejné a bezpečnostní agentura ABL jsou jednou z nich.

Věci veřejné aktuálně...

Pořadí: 6Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
24.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
26.13Vliv / význam roste
 

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Věci veřejné v poslední době

 

24. září 2020

Byl jsem jako buldok, který se zakousl a nepustil, říká...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 9. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Na konci září před deseti lety začala Mladá fronta DNES publikovat články o tehdejším ministru dopravy Vítu Bártovi a jeho straně Věci veřejné. Investigativní texty Jaroslava Kmenty tehdy spustily zemětřesení jak ve vládě, tak v samotné straně. Co stálo na počátku této aféry? A jak na ni dnes, deset let poté, vzpomíná „její autor“ Jaroslav Kmenta? Pořad Newsroom ČT24 připomíná velké investigativní kauzy, Vít Bárta, Věci veřejné a bezpečnostní agentura ABL jsou jednou z nich.

4. září 2020

MROŽOVINY: Jedno české potýkání s komunismem (3)

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 4. 9. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Celou školní docházku až do nástupu na Elektrotechnickou fakultu VUT Brno v říjnu 1962 jsem žil ve dvou diametrálně odlišných světech. Doma, mezi příbuznými a rodinnými přáteli se věci nazývaly pravými jmény, ve škole a ve veřejném prostoru, kde nebylo jisté, kdo naslouchá, se preventivně lhalo frázemi Rudého práva.

24. srpna 2020

Restauratér vybíral peníze na pomoc lidem v první linii:...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 8. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Restauratér Zdeněk S. se v době nejhorší koronavirové krize koncem března rozhodl pomoci lidem v první linii, a tak nabídl, že bude členům IZS zdarma poskytovat obědy. Pro svou iniciativu také založil transparentní účet, peníze z něj měly pokrýt nákup surovin. Lidé ve veřejné sbírce nashromáždili přes 300 tisíc, jenže jak zjistil server iRozhlas.cz, organizátor peníze využil i k nákupu reklamních materiálů a zaplacení propagace na sociální síti. Sbírku navíc řádně nezaregistroval. S hashtagem Nekašleme na vás vybíral i peníze na suroviny. Jenže se pak ukázalo, že utrácel za věci, za které neměl.

21. srpna 2020

O dávkách na školní pomůcky lidé nevědí, zjistil ombudsman

Zdroj Tyden.cz ze dne 21. 8. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Rodiče nezaopatřených dětí mnohdy nevědí o možnosti získat mimořádnou pomoc od státu na zaplacení nákladů souvisejících se vzděláním. Vyplývá to z výzkumu ombudsmana Stanislava Křečka, o kterém v pátek Kancelář veřejného ochránce práv informovala v tiskové zprávě. Podle ombudsmana se navíc informovanost rodin o dávkách a také šance je získat liší napříč kraji. Vyzval proto ministerstvo práce a sociálních věcí, aby sjednotilo metodiku při schvalování žádostí.

31. červenece 2020

Kellner: Pandemie ukázala relativitu věcí, krize je...

Zdroj Tyden.cz ze dne 31. 7. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Krize je příležitost a problémy je třeba překonat, píše nejbohatší Čech Petr Kellner v úvodním slovu k výroční zprávě své skupiny PPF za loňský rok. Poukazuje na změny, které nastaly s letošním celosvětovým rozšířením nového typu koronaviru. Pandemie podle něj ukázala relativitu věcí, které byly považovány za zásadní a neměnné. Kromě výročních zpráv PPF se Kellner veřejně vyjadřuje jen výjimečně.

7. červenece 2020

Poslat stavebnictví do krize? Není důvod

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 7. 7. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Od nástupu ministra Víta Bárty na ministerstvo dopravy uběhlo deset let a připomínka jeho kroků stavaře stále straší. Nejdrastičtější opatření pak Bárta, zakladatel a faktický šéf strany Věci veřejné, jež vydržela v parlamentu jen jedno funkční...

19. června 2020

KOMENTÁŘ: Kritizovat nekonzistentnost je laciné, armádu přes...

Zdroj armadninoviny.cz ze dne 19. 6. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Poslanci se vrátili k nelichotivému hodnocení armádních akvizic a nakládání s finančními prostředky na modernizaci od Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Byly posuzovány akvizice za období 2016 až 2018, během nichž Ministerstvo obrany (MO) za techniku vydalo přes čtyři miliardy korun, přičemž se to na provozuschopnosti příliš neprojevilo. Už dříve přitom, v reakci na hodnocení NKÚ, zazněly ve veřejném prostoru zkazky o nekonzistentnosti přístupu Ministerstva obrany (MO) ve věci modernizace T-72M4 CZ.

24. dubna 2020

POLITIKA: Miroslav Kalousek, apoštol nové totality

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 24. 4. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Čím se vyznačují totalitní režimy? Mimo jiné také tím, že lidem, kteří mají „nesprávné“ názory, „špatný“ kádrový profil, „nevhodný“ původ či jsou jinak „podezřelí“, znemožňuje účast na správě věcí veřejných. A je jedno, zda přímo v politických funkcích, ve veřejné správě, v bezpečnostních složkách, ve školství či jinde.

24. února 2020

Zásah na ministerstvu práce: S firmou OKsystem v kontaktu...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 24. 2. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Policie obvinila dva vysoce postavené úředníky ministerstva práce a sociálních věcí v souvislosti se zadávacím řízením na veřejné zakázky. Na webu to oznámil žalobce Zdeněk Matula z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Obvinění souvisí s...

Policie obvinila dva lidi kvůli IT zakázkám na ministerstvu...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 2. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Policie obvinila dva lidi v souvislosti se zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí. Oznámil to žalobce Zdeněk Matula z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Obvinění souvisí se zásahem na ministerstvu, o kterém informoval server Lidovky.cz.

13. února 2020

E-shopy prodávaly antisemitskou knihu pro děti. Židovská...

Zdroj Blesk.cz ze dne 13. 2. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Internetový obchod s knihami Megaknihy.cz a další eshopy na svých stránkách prodávaly antisemitskou knihu pro děti nazvanou Jedovatá houba. Čtenáři se v ní dozví, jak poznat Žida či proč má být takový člověk problematický. Na záležitost upozornil ve středu na twitteru novinář Jakub Szántó, který ve svém příspěvku veřejně vybídl policii k prošetření situace. Ta vyšetřování věci potvrdila. Ve čtvrtek Federace židovských obcí (FŽO) oznámila, že kvůli knize prodává trestní oznámení.

16. ledna 2020

Teplický soud bude jednat o výkonu trestu Davida Ratha

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 16. 1. 2020  •  Věci veřejné  •  1

Teplice - U teplického okresního soudu se dnes koná veřejné zasedání ve věci bývalého ministra zdravotnictví za ČSSD Davida Ratha. Ten loni v říjnu nastoupil k sedmiletému výkonu trestu...

5. prosince 2019

Ostuda roku: Ruští hackeři roky vytírali podlahu s českým...

Zdroj armadninoviny.cz ze dne 5. 12. 2019  •  Věci veřejné  •  1

Zpráva o tom, že ruští hackeři usedlí v Praze-Karlíně si po pět let řídili český systém udělování víz pro Vietnamce, jak se jim zachtělo, patří v letošním roce k těm horším. Popravdě by za ni měly na Ministerstvu zahraničních věcí následovat přísné tresty a v českém veřejném sektoru nějaká mobilizace sil, aby se podobné události neopakovaly. Jak bohužel známe náš stát, nedá se nic takového čekat.

14. listopadu 2018

Zaměstnancům ve veřejném sektoru porostou platy. Pedagogům...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 14. 11. 2018  •  Věci veřejné  •  5

Vláda dnes potvrdila valorizaci platů ve veřejné sféře od 1. ledna schválením změn tarifů. Informovala o tom ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Přidáno dostanou podle dohody mezi hnutím ANO, ČSSD a odbory z konce léta zaměstnanci ve veřejném sektoru nerovnoměrně podle profese, například pedagogové o deset procent, zaměstnanci ve zdravotnictví a sociálních službách o sedm procent.

Tarify zaměstnanců ve veřejné sféře stoupnou, potvrdila vláda

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 14. 11. 2018  •  Věci veřejné  •  5

Praha - Vláda dnes potvrdila valorizaci platů ve veřejné sféře od 1. ledna schválením změn tarifů. Novináře o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD)....

12. listopadu 2018

Slovensko má 39 romských starostů a 2 starostky Romky. Je to...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 12. 11. 2018  •  Věci veřejné  •  5

12.11.2018 21:59 - V sobotu proběhly na Slovensku volby starostů a místních zastupitelů. Na rozdíl od Česka si Slováci volí přímo i své starosty. Mnoho Romů vnímá tyto volby jako příležitost chopit věci veřejné do vlastních rukou, často s úspěchem. Již brzy do funkcí nastoupí 39 nových nebo znovuzvolených romských starostů a dvě romské starostky.

9. listopadu 2018

Ministerstvo vnitra otevřelo již druhý obchod se zajištěnou...

Zdroj Ministerstvo vnitra České republiky - Aktuality ze dne 9. 11. 2018  •  Věci veřejné  •  5

Ministerstvo vnitra otevřelo dnes, 9. listopadu 2018, v Praze Na Perštýně 346/9 další obchod s elektronikou zajištěnou v trestním řízení. Obchod bude fungovat především jako výdejní a expediční místo, neboť většina věcí se draží na veřejném aukčním portálu Aukro.cz.

6. listopadu 2018

Doprava pro Pražany. Rekordní počty lidí v MHD, ale také...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 6. 11. 2018  •  Věci veřejné  •  5

/INFOGRAFIKA/ V Praze je v posledních letech nejsledovanějším tématem doprava. Jednou kvůli spadlé lávce do Vltavy, pak kvůli častým kolonám. Končící koalice za sebou sice nechává řadu nevyřešených problémů, přesto se jí řada věcí podařila, zejména v oblasti veřejné dopravy.

5. listopadu 2018

Dukovany a Temelín začne hlídat Bártova firma. ČEZ jí...

Zdroj Blesk.cz ze dne 5. 11. 2018  •  Věci veřejné  •  5

Ostrahu obou tuzemských jaderných elektráren v Temelíně a Dukovanech v příštích pěti letech zajistí společnost Mark2 Corporation Czech. A vyinkasuje za to více než 1,1 miliardy korun. S odkazem na Věstník veřejných zakázek to v pondělí uvedl web Euro.cz, který připomněl, že se firma do roku 2012 jmenovala ABL. Byla spojena s podnikatelem Vítem Bártou, někdejším ministrem dopravy a předsedou politické strany Věci veřejné. Nyní jsou vlastníky Mark2 Corporation jeho příbuzní: bratr Matěj Bárta a Stanislava Bártová.

18. října 2018

SMART LED veřejné osvětlení je rozhodujícím faktorem při...

Zdroj TOPZINE.cz ze dne 18. 10. 2018  •  Věci veřejné  •  5

Tento článek se věnuje třem hlavním důvodům, proč je inteligentní LED osvětlení, a i nadále bude, hlavním katalyzátorem vývoje IoT (internetu věcí) a rychlého rozvoje inteligentních Celý článek
The post SMART LED veřejné osvětlení je rozhodujícím faktorem při budování inteligentních měst appeared first on TOPZINE.cz.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.