Index vlivu Věci veřejné - Index vlivu v politice

 
 

KVÍZ: Češi se v kyberprostoru chovají lehkovážně. Poradili byste si lépe?

Na ulici jsme na své osobní věci opatrní, na internetu se chováme lhostejně. Ukládáme hesla do prohlížeče a připojujeme se na veřejné wifi sítě. Kyberkriminalita přitom každým rokem roste o desítky procent a zneužití údajů se netýká jen firem, ale i jednotlivců. Víte, jak se na internetu chovat bezpečně a obezřetně? Ověřte si své znalosti.

Věci veřejné aktuálně...

Pořadí: 6Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
13.21Vliv / význam klesá
 

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Věci veřejné ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Věci veřejné v poslední době

 

29. října 2022

KVÍZ: Češi se v kyberprostoru chovají lehkovážně. Poradili...

Zdroj Finance iDNES.cz - Vše pro vaše osobní finance ze dne 29. 10. 2022  •  Věci veřejné  •  0

Na ulici jsme na své osobní věci opatrní, na internetu se chováme lhostejně. Ukládáme hesla do prohlížeče a připojujeme se na veřejné wifi sítě. Kyberkriminalita přitom každým rokem roste o desítky procent a zneužití údajů se netýká jen firem, ale i jednotlivců. Víte, jak se na internetu chovat bezpečně a obezřetně? Ověřte si své znalosti.

25. září 2022

SROVNÁNÍ: Tři fakta o Rusku a EU

Zdroj Neviditelný pes ze dne 25. 9. 2022  •  Věci veřejné  •  0

V české veřejné debatě je Rusko leckdy líčeno jako zaostalá země s pologramotnou populací, která vymírá a čelí ekonomické katastrofě. Jsou zde ale některá fakta, která tento obraz rozporují a mohou být proto nepříjemná – pro pochopení reálného stavu věcí ale může být užitečné je vzít v potaz

8. září 2022

Jurečka: Pomoc s drahými energiemi vláda představí začátkem...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 8. 9. 2022  •  Věci veřejné  •  0

Praha - Vláda má podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) jasno o konkrétní pomoci domácnostem, veřejnému sektoru i firmám s drahými energiemi. Ještě čeká...

25. srpna 2022

K odvolání Mlejnka není důvod. Poslanci ANO neprosadili...

Zdroj Blesk.cz ze dne 25. 8. 2022  •  Věci veřejné  •  0

Na kobereček k sněmovnímu bezpečnostnímu výboru zamířil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a šéf civilní rozvědky Petr Mlejnek. Cílem setkání je vysvětlit spojitost Mlejnka s korupční kauzou Dozimetr. Výbor se sešel ve dvě odpoledne a následně se v půl páté ke stejnému tématu sešla také sněmovní komise pro kontrolu této zpravodajské služby, tedy Úřadu pro zahraniční styky a informace. Mlejnek odmítnul před jednáním věc komentovat, během veřejného slyšení se ostře hájil. Ukazoval smlouvy, majetkové věci, výdaje a příjmy a tvrdil také to, že odpovědi, které poskytl médiím, jsou zkreslené. Zopakoval, že s Redlem se vídal málo a jen v rámci obchodu, který navíc nikdy nebyl uskutečněn. Následně odpovídal na dotazy přítomných a zbytek výboru byl prohlášen za neveřejný. Na zasedání komise opozice nezískala dost hlasů pro výzvu k dočasnému postavení Mlejnka mimo službu. Po zhruba dvouhodinovém jednání to novinářům oznámila předsedkyně komise Taťána Malá (ANO).

12. srpna 2022

SVOBODA: Můžu být tlustá?

Zdroj Neviditelný pes ze dne 12. 8. 2022  •  Věci veřejné  •  0

V poslední době se hodně diskutuje o tloušťce, a jako obvykle, i na ni je kdekdo odborníkem. Někomu se bujné tvary líbí, jiného urážejí, další trvá na tom, že kila navíc mají být veřejně odsouzena a stát má tlačit na lidi, aby zhubli. Jiný chytrolín tvrdí, že tloušťka je věcí přejídání a kdo je tlustý, ten nemá dost sebeovládání.

2. srpna 2022

Úředníci „pracáků“ hrozí stávkou a tlačí na Jurečku. Kolik...

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 8. 2022  •  Věci veřejné  •  0

Odbory při úřadech práce (ÚP) hrozí stávkou, pokud vláda nezvýší od září o deset procent tarify zaměstnanců ve státní službě. Vládou chystané zvýšení platů ve veřejném sektoru se podle odborů netýká části pracovníků, kteří jsou ve státní službě. Uvedl to předseda podnikového výboru odborových organizací při ÚP Jan Dudek, který se kvůli tomu obrátil dopisem na ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL). Dopis má ČTK k dispozici.

28. června 2022

Jurečka věří, že dnes vznikne dohoda s odbory o růstu platů

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 28. 6. 2022  •  Věci veřejné  •  1

Praha - Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) věří tomu, že vládní strany a odbory na dnešním večerním jednání najdou shodu na růstu platů ve veřejném sektoru....

17. června 2022

VOLBA: Žena na Hrad !

Zdroj Neviditelný pes ze dne 17. 6. 2022  •  Věci veřejné  •  1

V našem milém Švejkolandu máme zaručenu svobodu slova a projevu. Je mocným nástrojem, jimž mohou občané uplatňovat vliv na věci veřejné. Není samozřejmě zcela neomezená.

7. června 2022

Vláda navrhla dvě varianty růstu platů, ani jedna podle...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 6. 2022  •  Věci veřejné  •  2

Vláda je připravena zvýšit platy ve veřejném sektoru ještě letos. Kloní se k úpravě, která nebude kopírovat inflaci, řekl po schůzce s odbory ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Kabinet navrhl dvě varianty růstu platů, odboráři přístup vlády kritizují. Jednání budou dál pokračovat.

Odboráři budou jednat s Jurečkou o zvýšení platů ve veřejném...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 7. 6. 2022  •  Věci veřejné  •  1

Jednání s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou o platech zaměstnanců veřejného sektoru kvůli vysoké inflaci si na úterý naplánovaly odbory. Požadují zachování kupní síly zaměstnanců. Pokud to vláda neudělá, mohou si pro peníze lidé přijít před Úřad vlády, pohrozil šéf ČMKOS Josef Středula.

6. dubna 2022

Zastupitelé v České Lípě zrušili přejmenování ulic Moskevské...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 4. 2022  •  Věci veřejné  •  1

Zastupitelé v České Lípě zrušili své rozhodnutí přejmenovat ulice Moskevskou a Ruskou. O změně názvu ulic rozhodli na řádném zasedání 16. března v reakci na útok Ruska na Ukrajinu. Pro změnu tehdy hlasovalo patnáct z dvaceti přítomných zastupitelů. Ve středu na mimořádném jednání své usnesení revokovali většinou 13 hlasů z 22. Zastupitelé uložili radě města zřídit místopisnou pracovní skupinu a starostce Jitce Volfové (ANO) uspořádat veřejné projednání v této věci nejpozději do 21. dubna. Zastupitelé by se pak k tématu měli vrátit 4. května.

29. března 2022

V kauze tendru na výplatu dávek potrestal soud úředníka...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 3. 2022  •  Věci veřejné  •  1

Šéf oddělení bezpečnosti informací ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Karel Macek má jít na pět let do vězení. V úterý tak rozhodl pražský městský soud, podle kterého se dopustil pomoci k pletichám při zadání veřejné zakázky a přípravy zneužití pravomoci úřední osoby v souvislosti s tendrem na systém pro výplatu sociálních dávek. Verdikt není pravomocný. Macek v pondělí soudu řekl, že se necítí vinen.

21. března 2022

Přítelkyni (†31) trýznivě ubodal! Nejvyšší soud se nad...

Zdroj Blesk.cz ze dne 21. 3. 2022  •  Věci veřejné  •  1

Za vraždu a okradení přítelkyně si Tomáš N. s konečnou platností odpyká 18 let ve vězení. Jeho dovolání odmítl Nejvyšší soud. Čin se stal předloni na jaře v Praze, pachatel ženu ubodal a poté jí vzal věci za více než půl milionu korun. Nejvyšší soud rozhodl nedávno bez veřejného jednání. Výsledek potvrdil ČTK Adam Wenig, mluvčí Městského soudu v Praze, který se případem zabýval jako první instance. Odůvodnění Nejvyššího soudu zatím není veřejně dostupné.

10. března 2022

JUSTICE: Meze soudcovské nezávislosti

Zdroj Neviditelný pes ze dne 10. 3. 2022  •  Věci veřejné  •  1

Soudcovská nezávislost patří k hlavním podmínkám spravedlivého soudnictví. Její ochrana je věcí nejvyššího veřejného zájmu. Paradoxně se o ní ale začne mluvit vždy, když se stát v situaci finanční tísně rozhodne krátit nebo zmrazit platy soudců a požadovat po nich solidaritu s ostatními postiženými složkami státní správy.

7. března 2022

Dodržujte pravidla, jak vás učila maminka. Exnáměstek...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 7. 3. 2022  •  Věci veřejné  •  1

Bývalý náměstek ministerstva práce a sociálních věcí Jan Baláč přijal v kauze IT zakázky na výplatu dávek dvouletou podmínku, peněžitý trest 500 tisíc korun a pětiletý zákaz výkonu funkcí ve státní správě. Jeho dohodu se státním zástupcem v pondělí pravomocně schválil soud. Devětatřicetiletého manažera uznal vinným z pletich při zadání veřejné zakázky a z přípravy ke zneužití pravomoci.

Bývalý náměstek z MPSV přijal podmínku a peněžitý trest za...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 3. 2022  •  Věci veřejné  •  1

Bývalý náměstek ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Jan Baláč přijal v kauze IT zakázky na výplatu dávek dvouletou podmínku, peněžitý trest 500 tisíc korun a pětiletý zákaz výkonu funkcí ve státní správě. Jeho dohodu se státním zástupcem v pondělí pravomocně schválil soud. Manažera uznal vinným z pletich při zadání veřejné zakázky a z přípravy ke zneužití pravomoci.

12. ledna 2022

Říkali mi ministr informací a hrozně mě bavilo vyšetřovat,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 1. 2022  •  Věci veřejné  •  1

Přišel s velkými kauzami jako Grossův byt, Kolibřík – Mazánek nebo Věci veřejné. Snad ještě lépe než v politice se vyzná v podsvětí, na tři knihy vydala jeho zjištění o kmotru Mrázkovi i Radovanu Krejčířovi. Investigativní novinář Jaroslav Kmenta ale umí psát články i o počasí. A jednu chvíli pracoval dokonce pro bulvár. „Kmento, odejděte, nebo se budu zlobit,“ křičel na něj také přes zavřené dveře Václav Klaus. To bylo v období dělení Československa a Kmenta pracoval v agentuře ČTK. O svých začátcích, přešlapech a historkách mluví v podcastu Background ČT24.

Státní zástupce obžaloval ředitele z ministerstva práce, měl...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 1. 2022  •  Věci veřejné  •  1

Státní zástupce podal obžalobu na ředitele oddělení bezpečnosti informací ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Karla Macka v kauze ovlivňování IT zakázek. Obžaloba ho viní ze zneužití pravomoci a z pletich při zadání veřejné zakázky. Na dotaz ČT to uvedl dozorující státní zástupce Zdeněk Matula. Podle serveru iROZHLAS měl Macek nabízet úplatek jedné z firem účastnících se tendru na výplatu sociálních dávek, aby se z výběrového řízení stáhla. V kauze policisté obvinili také bývalého náměstka MPSV Jana Baláče, ten se státním zástupcem uzavřel dohodu o vině a trestu.

11. ledna 2022

Vypnout pirátské fórum je nesmysl. Stačí neprat špinavé...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 11. 1. 2022  •  Věci veřejné  •  1

„Potřebujeme pracovat na větší čitelnosti a komunikovat náš program, ne rozkoly. Veřejné fórum je výmluva, která se používá ke zdůvodnění toho, proč si nemůžeme vyříkat věci interně, ale to není pravda. Má i neveřejnou sekci,“ říká nově...

28. prosince 2021

Státní zaměstnanci by měli dostat přidáno 1400 Kč, míní...

Zdroj Blesk.cz ze dne 28. 12. 2021  •  Věci veřejné  •  1

Ministr práce a sociálních věcí a předseda lidovců Marian Jurečka by dal přednost takovému nárůstu platů ve veřejné sféře, jaký navrhla ještě bývalá koaliční vláda ANO a ČSSD. Řekl to dnes novinářům. Minulá vláda počátkem listopadu rozhodla, že pracovníci státu a veřejných služeb dostanou od ledna přidáno 1400 korun. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) dal už dříve najevo, že s tím nesouhlasí, podle něho by zvýšení platů nemělo být plošné. O vývoji platů a dalších tématech, jako je pomoc lidem postiženým skokovým růstem cen energií, dnes odpoledne jednají koaliční špičky na úřadu vlády.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.