Index vlivu Vladimír Remek - Index vlivu v politice

Vladimír Remek
 
 

Náplast za okupaci? Vyslání Remka do vesmíru nešlo hladce, s Rusem měl konflikt

Až mě mrazí štěstím, komentoval před 45 lety zpěvák Václav Neckář skutečnost, že jako třetí státní příslušník se po Sovětech a Američanech podíval do vesmíru právě Čechoslovák, vojenský pilot Vladimír Remek. Ten se stal navíc členem vůbec první mezinárodní vesmírné posádky v historii. Vztahy mezi Československem a Sovětským Svazem však nebyly ve skutečnosti ani zdaleka tak vřelé, jak je měl tento let demonstrovat. A mezi kosmonauty zprvu také ne. 

Vladimír Remek aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
26.4Vliv / význam roste
 

Jak nás Vladimír Remek ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Vladimír Remek ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Vladimír Remek v poslední době

 

3. března 2023

Náplast za okupaci? Vyslání Remka do vesmíru nešlo hladce, s...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 3. 3. 2023  •  Vladimír Remek  •  2

Až mě mrazí štěstím, komentoval před 45 lety zpěvák Václav Neckář skutečnost, že jako třetí státní příslušník se po Sovětech a Američanech podíval do vesmíru právě Čechoslovák, vojenský pilot Vladimír Remek. Ten se stal navíc členem vůbec první mezinárodní vesmírné posádky v historii. Vztahy mezi Československem a Sovětským Svazem však nebyly ve skutečnosti ani zdaleka tak vřelé, jak je měl tento let demonstrovat. A mezi kosmonauty zprvu také ne. 

2. března 2023

Nikdy jsem nebyl Superman, ale splnil jsem si sen, vzpomíná...

Zdroj Technet.cz - Technika kolem nás ze dne 2. 3. 2023  •  Vladimír Remek  •  2

Je to přesně 45 let, kdy se do vesmíru vydal člověk z jiné země než z tehdejšího Sovětského svazu či USA. Občan Československa Vladimír Remek tehdy na oběžné dráze strávil na palubě Sojuzu 28, potažmo Saljutu 6, osm dní. „Splnil jsem si sen,“ zavzpomínal Remek pro CNN Prima News na události z roku 1978.

Před 45 roky letěl do kosmu autentický Čechoslovák. Stíhač...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 3. 2023  •  Vladimír Remek  •  2

Před 45 lety, 2. března 1978, se tehdejší Československo stalo po Sovětském svazu a USA teprve třetí zemí, jejíž občan se vypravil do vesmíru. Stal se jím vojenský pilot Vladimír Remek, který díky spolupráci s tehdejším Sovětským svazem v rámci programu Interkosmos doplnil velitele Alexeje Gubareva na palubě kosmické lodi Sojuz 28. Remek, který se stal 87. člověkem ve vesmíru, během téměř osmidenního pobytu provedl řadu experimentů připravených československými vědci.

16. prosince 2022

Přes 40 let na Remka nikdo nenavázal a najednou má Česko dva...

Zdroj Živě.cz ze dne 16. 12. 2022  •  Vladimír Remek  •  3

Brzy to bude 45 let od doby, co Vladimír Remek jako první Čech (a občan jiné národnosti než americké či ruské) odcestoval do vesmíru. Na přelomu listopadu a prosince jsme se dozvěděli jména dvou dalších, kteří by jej mohli následovat. Pilot Gripenu Aleš Svoboda se stal jedním ze záložních ...

28. října 2021

Státní vyznamenání obdrží Bohdalová, Remek či in memoriam...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 28. 10. 2021  •  Vladimír Remek  •  4

Pražský hrad zveřejnil jména nových držitelů státních vyznamenání, která se tradičně udělují u příležitosti státního svátku 28. října. Ceremoniál se ale kvůli onemocnění a hospitalizaci prezidenta neuskutečnil. Z rukou prezidenta by měli laureáti vyznamenání převzít až 1. ledna. Mezi letošními oceněnými jsou Jiřina Bohdalová, kosmonaut Vladimír Remek, judista Lukáš Krpálek nebo in memoriam podnikatel Petr Kellner.

22. října 2021

Řád bílého lva mají letos získat Bohdalová a Remek. Zeman...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 22. 10. 2021  •  Vladimír Remek  •  4

Prezident Miloš Zeman se rozhodl udělit herečce Jiřině Bohdalové Řád bílého lva, uvádí páteční Mladá fronta Dnes (MfD). Nejvyšší státní ocenění má obdržet také první československý kosmonaut Vladimír Remek. Deník to uvedl s odvoláním na seznam...

30. září 2021

Zemřel Boris Valníček, astrofyzik, který pomohl Vladimíru...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 9. 2021  •  Vladimír Remek  •  3

Ve středu zemřel astrofyzik, astronom, popularizátor vědy a nestor české a československé kosmonautiky Boris Valníček. Bylo mu 94 let. Stál u zrodu československého kosmického výzkumu. Koordinoval účast na vesmírném programu socialistických zemí Interkosmos, v jehož rámci se v březnu 1978 dostal do kosmu Vladimír Remek jako první člověk z jiné země než Sovětského svazu a USA.

Zemřel astrofyzik a astronom Valníček. Koordinoval účast na...

Zdroj Technet.cz - Technika kolem nás ze dne 30. 9. 2021  •  Vladimír Remek  •  3

Ve středu zemřel astrofyzik, astronom, popularizátor vědy a nestor české a československé kosmonautiky Boris Valníček. Bylo mu 94 let. Úmrtí oznámil jeho syn. Valníček stál u zrodu československého kosmického výzkumu. Koordinoval účast státu na vesmírném programu socialistických zemí Interkosmos, v jehož rámci se v březnu 1978 dostal do kosmu Vladimír Remek jako první člověk z jiné země než Sovětského svazu a USA.

29. září 2020

Remek, Grygar i Palouš. Lidé se rozloučili s věhlasným...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 29. 9. 2020  •  Vladimír Remek  •  4

Zhruba 60 lidí se dnes ve strašnickém krematoriu rozloučilo s astronomem Lubošem Perkem. Vědec, který získal mezinárodní uznání, zemřel v noci na 17. září ve věku 101 let. Jeho jméno nese i největší tuzemský dalekohled v Ondřejově u Brna, o jehož vybudování se zasloužil. Přelomy Perkova života a kariéry dnes ve Strašnicích připomněli astronomové Jiří Grygar a Jan Palouš. Z dalších známých osobností dorazili například Ivan Havel či někdejší československý kosmonaut Vladimír Remek.

9. února 2020

Herec Josef Dvořák: Chtěl spáchat sebevraždu! Pak potkal...

Zdroj Blesk.cz ze dne 9. 2. 2020  •  Vladimír Remek  •  4

Znají se už 42 let. Herec Josef Dvořák (77) a kosmonaut Vladimír Remek (71) se potkali v roce 1978 na Kubě na festivalu. Pro oba to byla mimořádná doba – Josef tragicky přišel o lásku a Vladimír se právě vrátil z vesmíru.

2. listopadu 2018

Před 75 lety se narodil Oldřich Pelčák. Český kosmonaut,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 11. 2018  •  Vladimír Remek  •  8

Vojenský pilot Oldřich Pelčák, který se narodil 2. listopadu 1943, je známý hlavně jako kosmonaut, který se nikdy nepodíval do vesmíru. V druhé polovině 70. let jako jeden ze dvou Čechoslováků absolvoval náročný výcvik v Hvězdném městečku nedaleko Moskvy, na palubu kosmické lodi však mohl nastoupit jen jeden z nich. A tím se stal o pět let mladší Vladimír Remek, který v březnu 1978 strávil na oběžné dráze téměř osm dní.

1. listopadu 2018

Remka a Alexandrovce ocenili za rozvoj česko-ruských vztahů....

Zdroj Blesk.cz ze dne 1. 11. 2018  •  Vladimír Remek  •  10

Československý kosmonaut Vladimír Remek a ruský armádní sbor Alexandrovci získali cenu Stříbrný lukostřelec, kterou její organizátoři udělují za rozvoj česko-ruských vztahů. Ocenění se letos udělovalo potřetí, slavnostní ceremoniál se uskutečnil v Zrcadlové kapli pražského Klementina. Záštitu nad cenou převzali český prezident Miloš Zeman a ruské velvyslanectví v Česku.

O česko-ruské vztahy se nejvíce zasloužili Remek a...

Zdroj Tyden.cz ze dne 1. 11. 2018  •  Vladimír Remek  •  9

Československý kosmonaut Vladimír Remek a ruský armádní sbor Alexandrovci získali cenu Stříbrný lukostřelec, kterou její organizátoři udělují za rozvoj česko-ruských vztahů.

26. září 2018

Vladimír Remek slaví sedmdesátku. Dodnes je jediným Čechem,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 9. 2018  •  Vladimír Remek  •  8

Vojenský pilot Vladimír Remek vstoupil do dějin jako první československý kosmonaut a zároveň první občan jiného státu než Sovětského svazu a USA, který se podíval na oběžnou dráhu Země. Svou další kariéru spojil s politikou a diplomacií. Nyní je Remek, který 26. září slaví sedmdesátiny, v důchodu.

12. června 2018

Senát navrhl Zemanovi 27 jmen na vyznamenání. Jsou mezi nimi...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 6. 2018  •  Vladimír Remek  •  10

Senát pošle na Hrad 27 návrhů na státní vyznamenání. Mezi navrhovanými jmény jsou vědci, lékaři, umělci nebo bojovníci za svobodu. Mezi jmény se objevuje mimo jiné tenistka Helena Suková, kosmonaut a později velvyslanec Vladimír Remek i sestra protikomunistických odbojářů Zdena Mašínová. Seznam jmen ještě musí schválit plénum senátorů. 

8. června 2018

Vladimír Remek není jediný. Kosmonaut z Čech je ještě jeden

Zdroj Umeni a kultura ze dne 8. 6. 2018  •  Vladimír Remek  •  9

Narodil se v Praze, ale od svých 15 let žije v USA. Proto svůj literární debut, který se stal v Americe senzací, napsal Jaroslav Kalfař v angličtině. Kosmonaut z Čech ale není knížkou o Vladimíru Remkovi, jak by mnozí čekali. Není to ani čistokrevná sci-fi.

11. dubna 2018

Před 40 lety zažil vesmír. K výročí »si« Vladimír Remek (69)...

Zdroj Blesk.cz ze dne 11. 4. 2018  •  Vladimír Remek  •  9

Letos je tomu přesně 40 let, co se dosud jediný Čech Vladimír Remek podíval do vesmíru. V rámci tohoto výročí tento bývalý kosmonaut symbolicky vysadil strom v pražské botanické zahradě. Cestu do kosmu popisuje jako unikátní zážitek, varoval zároveň před přístupem, se kterým se lidstvo globálně ke své domovské planetě chová.

Remek si uspořádá normální život, jeho let do vesmíru bude...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 11. 4. 2018  •  Vladimír Remek  •  8

První československý kosmonaut Vladimír Remek při příležitosti 40. výročí svého letu do vesmíru vysadil v pražské Botanické zahradě magnolii. S rodinou ovšem svůj mimořádný úspěch nijak zvlášť neslaví. Po více jak dvaceti letech se letos vrátil zpátky do Česka a hektickou budoucnost už si neplánuje.
    Další články k tématu:
  • Remek odešel do důchodu. V Moskvě ho střídá velvyslanec v Ázerbájdžánu
  • Remek startoval před 40 lety i s vrtačkou, mohl být vesmírným zubařem
  • Na akademii měl Remek samé pětky a jednu čtyřku, pak letěl do vesmíru

8. března 2018

Remek vzpomínal na svůj let ve hvězdárně, kam chodil do...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 8. 3. 2018  •  Vladimír Remek  •  9

První a jediný československý kosmonaut Vladimír Remek ve středu v brněnské hvězdárně oslavil čtyřicáté výročí svého letu. Právě sem totiž chodil do astronomického kroužku, kde získal základy kosmonautiky.
    Další články k tématu:
  • Remek se stal politickým maskotem. Tato funkce ho nudila, chtěl létat
  • Remek startoval před 40 lety i s vrtačkou, mohl být vesmírným zubařem
  • Na akademii měl Remek samé pětky a jednu čtyřku, pak letěl do vesmíru

7. března 2018

Rojení kosmonautů v Brně: Remek zahájil výstavu o své cestě...

Zdroj Blesk.cz ze dne 7. 3. 2018  •  Vladimír Remek  •  10

Větší lákadlo asi v Brně momentálně není! První československý kosmonaut zavítal ve středu do zdejšího Technického muzea na zahájení výstavy s příznačným názvem Vladimír Remek – cesta ke hvězdám. Muzeum ji připravilo ke 40. výročí legendárního letu.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.