Index vlivu Anna Šabatová - Index vlivu v politice

 
 

Disidentka a signatářka Charty 77, zabývající se ochranou lidských práv

 
 

Šabatová kritizuje návrh novely stavebního zákona

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová kritizuje projednávaný návrh novely stavebního zákona. Některé jeho body podle ní mohou negativně ovlivnit ochranu práv jednotlivců. Za nejzávažnější považuje možnost postavit dům pouze na ohlášení.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
19.5Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
19.90Vliv / význam klesá
 

Jak nás Anna Šabatová ovlivňuje poslední měsíc

Chart.

Jak nás Anna Šabatová ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Anna Šabatová v poslední době

 

17. května 2017

Šabatová kritizuje návrh novely stavebního zákona

Zdroj Tyden.cz ze dne 17. 5. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová kritizuje projednávaný návrh novely stavebního zákona. Některé jeho body podle ní mohou negativně ovlivnit ochranu práv jednotlivců. Za nejzávažnější považuje možnost postavit dům pouze na ohlášení.

14. května 2017

Pracovní úraz utrpí ročně přes 40 tisíc lidí. Odškodnění je...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 14. 5. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Minulý rok se při výkonu povolání smrtelně zranilo 104 lidí, dalších 44 tisíc pracovníků se vážně zranilo. Otázkou, jak zlepšit pracovní prostředí, aby bylo bezpečnější, se proto zabývají obě komory parlamentu. Větší počet lidí se také obrací na úřad ombudsmanky Anny Šabatové, která zpracovala návod, jak po pracovním úrazu postupovat. Jedním z nejčastějších problémů je snižování odškodného.

11. května 2017

Jiřího stála práce zdraví. Dřel v kamenolomu, teď mu bere...

Zdroj Blesk.cz ze dne 11. 5. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

V Česku roste počet lidí, kteří přicházejí o přiznanou rentu za nemoc či úraz z povolání. Vypočítává se totiž z minimální mzdy, která roste rychleji než v minulosti. Jenže legislativa na tuto skutečnost není připravena. V rozhovoru pro Blesk.cz na problém upozornila ombudsmanka Anna Šabatová, na kterou se lidé kvůli věci obrátili. Úřad Šabatové loni vyřídil celkem přes 8 200 stížností, nejčastěji šlo o stížnosti právě v oblasti sociálního zabezpečení.

5. května 2017

Ombudsmanka kárně žaluje vedení ostravského krajského soudu

Zdroj Tyden.cz ze dne 5. 5. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Nejvyšší správní soud bude řešit kárnou žalobu veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové na předsedkyni Krajského soudu v Ostravě Ivu Hrdinovou a místopředsedu soudu Rostislava Krhuta.

1. května 2017

Ombudsmanka: žena, která páchá dobro

Zdroj Tyden.cz ze dne 1. 5. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Kauzy studentky v hidžábu, zákazu sezení mimo lavičky či naposledy výtka vůči údajně nepřiměřenému zásahu policie. Někdejší disidentka Anna Šabatová udělala během tří let z kdysi respektovaného úřadu ombudsmana aktivistické centrum. A znepřátelila si poslance i veřejnost.

26. dubna 2017

Ombudsmanka navrhuje měnit pět zákonů. Chce nezávislé...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 4. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Ombudsmanka Anna Šabatová chce měnit pět zákonů. Žádá například zavedení nezávislého prošetřování stížností na kvalitu péče v sociálních službách. Navrhuje také, aby pacienti mohli podat stížnost na zdravotní péči v těchto zařízeních.

21. dubna 2017

Do restaurace nebo do kostela je pustit nemusí. Asistenční...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 21. 4. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Asistenčním psům, kteří jsou pro handicapované nepostradatelnými pomocníky, chybí v zákoně opora. Na rozdíl od vodicích psů tak nemají garantovaný přístup například do autobusů nebo obchodů. Ombudsmanka Anna Šabatová požaduje změnu. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale návrh do konce volebního období předložit nestihne.

20. dubna 2017

Policisté babičce v Praze zkroutili ruce a dali jí pouta....

Zdroj Blesk.cz ze dne 20. 4. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Nepřiměřený policejní zákrok proti seniorce v Praze zvedl ze židle i ombudsmanku Annu Šabatovou. Žena (68) loni v létě nasedla do auta k manželovi, který předtím „ťukl“ při otáčení do jiného auta. Oba si dopravní nehody zřejmě nevšimli a ujížděli pryč, svědci tak na ně zavolali policii. Muži zákona na zajištění seniorky použili donucovacích prostředků – chvatů a hmatů. Na služebně byla žena ale ihned propuštěna, policie se jí ale ani neomluví.

Policista na seniorku použil hmaty a chvaty, kritizuje...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 20. 4. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová se zastala seniorky, proti které loni v srpnu zakročil policista kvůli nedorozumění, ke kterému došlo po drobné autonehodě v Praze. Ombudsmanka ohodnotila zákrok policie za nepřiměřený. Policejní ředitel však výčet pochybení smetl ze stolu.

Tanec kolem nehody. Šabatová: Policista spoutal seniorku...

Zdroj Tyden.cz ze dne 20. 4. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Ochránkyně lidských práv Anna Šabatová kritizuje policii. Jednání, kterého se dopustila dvoučlenná hlídka policistů proti osmašedesátileté seniorce, označila Šabatová za nepřiměřené.

17. dubna 2017

Šabatová žádá nezávislé prověřování stížností na sociální...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 17. 4. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Ombudsmanka Anna Šabatová žádá zavedení nezávislého prošetřování stížností na kvalitu péče v sociálních službách. Chce také, aby pacienti mohli podat stížnost na zdravotní péči, které se jim dostalo v zařízeních sociálních služeb. Jde o dvě z pětice nových legislativních doporučení veřejné ochránkyně práv ve zprávě o činnosti za loňský rok, kterou obdrželi poslanci.

Šabatová: Žádám nezávislé prověřování stížností na sociální...

Zdroj Tyden.cz ze dne 17. 4. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Ombudsmanka Anna Šabatová žádá zavedení nezávislého prošetřování stížností na kvalitu péče v sociálních službách. Chce také, aby pacienti mohli podat stížnost na zdravotní péči, které se jim dostalo v zařízeních sociálních služeb.

12. dubna 2017

Zápis do 1. třídy podle Šabatové: místo testu losovačka

Zdroj Tyden.cz ze dne 12. 4. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Testy školních znalostí diskriminují děti, takže by na jejich výsledky učitelé při zápisech do prvních tříd neměli brát zřetel. Doporučení veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové si vzalo za své i ministerstvo školství. Nejspíše se tedy změní praxe, která v českých zemích funguje sto let.

31. března 2017

Předškoláci budou od letoška povinně chodit do školky....

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 31. 3. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

31.3.2017 11:15 - Děti od pěti let věku budou muset od letošního roku povinně navštěvovat mateřskou školu. Povinnost platí pro děti, které do začátku září dosáhnou pěti let. Zápisy do mateřských škol budou probíhat mezi 2. a 16. květnem. Konkrétní termín si ale každá školka určuje sama. Informuje o tom v tiskové zprávě veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová.

23. března 2017

Lidé v sanatoriu jsou ponižováni, tvrdí ombudsmanka

Zdroj Tyden.cz ze dne 23. 3. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová tvrdí, že v Sanatoriu Lotos pro lidi postižené Alzheimerovou chorobou v Ostředku na Benešovsku porušují zákon a klienty ponižují. Informovala o tom mluvčí ombudsmanky Iva Hrazdílková.

Šabatová se pustila do sanatoria: Ponižuje nemocné...

Zdroj Blesk.cz ze dne 23. 3. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová tvrdí, že v Sanatoriu Lotos pro lidi postižené Alzheimerovou chorobou v Ostředku na Benešovsku porušují zákon a klienty ponižují. ČTK to řekla mluvčí ombudsmanky Iva Hrazdílková. Jednatel společnosti Alexander Kučera jakékoliv pochybení odmítá. Zařízení podle ombudsmanky chybí odbornost, přestože se orientuje na seniory s demencí.

Ombudsmanka: Sanatorium Lotos porušuje zákon, klienti jsou...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 23. 3. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová tvrdí, že v Sanatoriu Lotos pro lidi postižené Alzheimerovou chorobou v Ostředku na Benešovsku porušují zákon a klienty ponižují. Zařízení podle ní chybí odbornost, přestože se orientuje na seniory s demencí. Jednatel společnosti Alexander Kučera jakékoliv pochybení odmítá.

Ombudsmanka: Sanatorium porušuje zákon, klienti jsou...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 23. 3. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Brno - Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová tvrdí, že v Sanatoriu Lotos pro lidi postižené Alzheimerovou chorobou v Ostředku na Benešovsku porušují zákon a klienty ponižují. ČTK...

21. března 2017

Ombudsmanka řeší trestní oznámení na HIV pozitivní

Zdroj Tyden.cz ze dne 21. 3. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Trestním oznámením pražských hygieniků na tři desítky HIV pozitivních mužů se zabývá veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová.

17. března 2017

Ombudsmanka: Přibývá stížností handicapovaných

Zdroj Tyden.cz ze dne 17. 3. 2017  •  Anna Šabatová  •  0

Za posledních pět let vzrostl zhruba dvojnásobně počet handicapovaných, kteří si u ombudsmanky stěžují na diskriminaci. Týká se to hlavně hledání práce a bydlení nebo nedostatku parkovacích míst. Novinářům to dnes řekla veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Loni se na ni obrátilo 104 lidí, kteří si stěžovali na diskriminaci kvůli svému zdravotnímu postižení.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.