Index vlivu Miroslav Kalousek - Index vlivu v politice

Miroslav Kalousek
 
 

Babiš ovládl GIBS, zlobí se opozice kvůli zvolení poslance ANO šéfem komise

Zvolení Jiřího Maška z hnutí ANO do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) rozlítilo část Sněmovny. Kontrolní funkce ve Sněmovně má mít podle mnohých v gesci opozice. Poslanec ODS Martin Kupka to vidí jako ovládnutí GIBS premiérem v demisi Andrejem Babišem. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek dokonce prohlásil, že zvolení Maška je skandálnější, než když Sněmovna zvolila komunistu Zdeňka Ondráčka.

 

Miroslav Kalousek aktuálně...

Pořadí: 7Index vlivu: 5
Chart.
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
8.7Vliv / význam roste
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
12.19Vliv / význam klesá
Roční vliv
PořadíIndexTrend
6.360Vliv / význam klesá
 

Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední týden

Chart.

Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední měsíc

Chart.

Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Miroslav Kalousek v poslední době

 

18. dubna 2018

Babiš ovládl GIBS, zlobí se opozice kvůli zvolení poslance...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 18. 4. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Zvolení Jiřího Maška z hnutí ANO do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) rozlítilo část Sněmovny. Kontrolní funkce ve Sněmovně má mít podle mnohých v gesci opozice. Poslanec ODS Martin Kupka to vidí jako ovládnutí GIBS premiérem v demisi Andrejem Babišem. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek dokonce prohlásil, že zvolení Maška je skandálnější, než když Sněmovna zvolila komunistu Zdeňka Ondráčka.

Místo „mlátičky“ Ondráčka zvolili poslance ANO Maška....

Zdroj Blesk.cz ze dne 18. 4. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

„Z osobních důvodů“ se Zdeněk Ondráček na začátku března vzdal své funkce předsedy sněmovní komise GIBS. Proti jeho zvolení se konaly také v několika městech na náměstích demonstrace a pod jejichž tíhou změnil své stanovisko na Ondráčkovo zvolení i premiér v demisi Andrej Babiš. Než aby Sněmovna komunistického dominanta odvolala, rezignoval sám. Na jeho místo dnes poslanci zvolili Jiřího Maška (ANO). Miroslav Kalousek (TOP 09) to označil za ostudu.

17. dubna 2018

Kalousek: „Jsme za kašpary.“ Babiše grilovali za Sýrii,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 4. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

To, že Andrej Babiš (ANO) označil v sobotu útok spojenců v Sýrii za nevyhnutelný a pak v neděli po návštěvě u Miloše Zemana v Lánech naopak za zbytečný, rozvášnilo poslance. V úterý na popud exministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) řešili situaci v Sýrii i Babišova slova, kvůli kterým je Česko podle Miroslava Kalouska (TOP 09) za „kašpary“. Padala však i dramatická varování před hrozící katastrofou.

Poslanci řešili nálety v Sýrii. Jsme kvůli vám za kašpary,...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 17. 4. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Situaci v Sýrii řešili v úterý odpoledne poslanci, vláda jim má sdělit své stanovisko. Bod prosadil na program někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek v diskusi vyčetl premiérovi Andreji Babišovi (ANO), že ČR je nyní „za kašpary” kvůli tomu, jak Babiš měnil svá vyjádření k sobotnímu spojeneckému útoku.

Jsme za kašpary, vyčítal Kalousek vládě nestálost názorů na...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 17. 4. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Jsme za kašpary před českou veřejností a jsme za kašpary i před světovou veřejností, vyčetl šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek premiérovi v demisi Andreji Babišovi rychle se měnící názor na spojenecké bombardování syrských pozic. S návrhem zařadit nálety v Sýrii jako první bod programu poslanců přišla sociální demokracie.
  Další články k tématu:
 • Američané zaútočili na Sýrii, přidali se i Britové a Francouzi
 • Útok v Sýrii má odstrašit od používání chemických zbraní, řekl Babiš
 • Sýrie tvrdí, že odrazila útok dvou raket na svou leteckou základnu

13. dubna 2018

Kalousek varuje ČSSD, Bartoš zmínil Babišovu svízel. A...

Zdroj Blesk.cz ze dne 13. 4. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Pokud sociální demokraté skutečně vstoupí do nové vlády, poskytne jen krytí koalici ANO, SPD a KSČM, která má ve Sněmovně 115 hlasů. A která stihla rozhodnout či zavrhnout mnohé, varuje Miroslav Kalousek (TOP 09). Podle Ivana Bartoše (Piráti) jde nyní o další zdržovací taktiku. Naopak Jiří Dolejš hlásí, že KSČM je připravena vládu tolerovat, vstupovat do ní nechce. Andrej Babiš si podle něj uvědomil, že závislost na SPD by jeho hnutí uškodila. Dolejš sleduje, jestli ANO a ČSSD dokážou „zasypat příkopy“, jeho strana může těžit ale z obou variant.

12. dubna 2018

Pospíšilovi s Ferim rozjede turné hvězda Tváře Adam Mišík....

Zdroj Blesk.cz ze dne 12. 4. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

V roce 2006 zaujal Česko ve filmu Kráska v nesnázích rolí malého syna, o deset let později pak poblouznil Česko svou účastí v televizní soutěži Tvoje tvář má známý hlas. Mladý zpěvák se už léta vyjadřuje k veřejnému dění v České republice, účastní se i různých demonstrací. Teď pro Blesk Zprávy nevyloučil, že zkusí v 21 letech v Praze kandidovat. Od dubna bude také součástí roadshow TOP 09, která chce po České republice vést osvětu o Evropské unii. Tedy partaje Jiřího Pospíšila, Miroslava Kalouska a Dominika Feriho.

9. dubna 2018

Kalousek si nebral servítky: Prezident by měl ňoumovi...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 9. 4. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Premiér, který ani půl roku po volbách není s to sestavit vládu s důvěrou Sněmovny, by měl vrátit prezidentovi pověření k jednání. Podle šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska by zároveň prezident měl pověřit někoho jiného a takovémuto „ňoumovi” pověření vzít.

27. března 2018

Sněmovna neschválila schůzi ke GIBS. O zproštění funkce...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 27. 3. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Sněmovna dnes neschválila program mimořádné schůze, a poslanci se tedy nebudou zabývat snahou premiéra v demisi Andreje Babiše zprostit funkce ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína. Novinářům to řekl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Babiš podle předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka odešel ze Sněmovny ještě před hlasováním. Jednání poslanců bylo uzavřené, trvalo asi hodinu.

Tajnosti kvůli GIBS: ANO prosadilo neveřejnou schůzi a...

Zdroj Blesk.cz ze dne 27. 3. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Napjatá situace mezi Andrejem Babišem (ANO) a šéfem GIBS Michalem Murínem, se kterým premiér v demisi zahájil kázeňské řízení, se měla v úterý řešit veřejně na plénu Sněmovny. O mimořádnou schůzi se zasazovala TOP 09. Jenže Miroslav Kalousek a spol. měli smůlu. Šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek totiž navrhl, aby byla schůze neveřejná. A díky hlasům ANO, KSČM, SPD a ČSSD tenhle návrh prošel. Za zavřenými dveřmi pak program schůze neschválili.

Poslanci ANO, KSČM a SPD neschválili mimořádnou schůzi o...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 27. 3. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Na uzavřené mimořádné schůzi jednali poslanci o snaze premiéra v demisi Andreje Babiše dostat z funkce šéfa GIBS Michala Murína. Podle šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska ale „faktická vládní koalice“ ANO, komunistů a SPD neschválila program schůze. „V této fázi věc nepatří na jednání Sněmovny,“ řekl ministr spravedlnosti Robert Pelikán z ANO
  Další články k tématu:
 • Babiš má vysvětlit postup proti Murínovi na mimořádné schůzi, žádá TOP 09
 • Babiš přitvrzuje. Se šéfem GIBS Murínem zahájil kázeňské řízení kvůli přestupku
 • Sobotka kryl Murína, který zakrýval trestnou činnost policistů, řekl Babiš
 • Babiš slíbil Murínovi ostudu a teď ji realizuje, řekl expremiér Sobotka
 • Premiér Babiš oznámil, že šéfa inspekce Murína neprodleně zprostí služby
 • Šéf GIBS Murín zdržoval vyšetřování, stojí v dokumentu státních zástupců
 • Bartoš se ptal Babiše na tlak na Murína. Premiér odmítl, že ho chce odvolat
 • Babiš odmítl souvislost svojí snahy o konec Murína s Čapím hnízdem

Zeman živě pro Blesk: O pátrání po jedu, Kalouskově hněvu a...

Zdroj Blesk.cz ze dne 27. 3. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Prezident Miloš Zeman od 15 hodin živě promluví v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech. Objeví se tu v době, kdy znovu naštval svoje kritiky z vysoké politiky. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek mluví o „zrádcovské servilitě, která překonala všechny meze“. A předseda ODS Petr Fiala o tom, že Zeman podlamuje autoritu předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). To vše kvůli kauze otráveného ruského exšpiona Sergeje Skripala, která nabírá na obrátkách. Zatímco Babiš oznámil vyhoštění tří Rusů, prezident zaúkoloval BIS, aby pátrala v zemi po jedu novičok. 

Zeman živě pro Blesk: Proč v Česku pátrá po jedu, kterým...

Zdroj Blesk.cz ze dne 27. 3. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Prezident Miloš Zeman opět naštval svoje kritiky z vysoké politiky. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek mluví o „zrádcovské servilitě, která překonala všechny meze“. A předseda ODS Petr Fiala o tom, že Zeman podlamuje autoritu předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). To vše kvůli kauze otráveného ruského exšpiona Sergeje Skripala, která nabírá na obrátkách. Zatímco Babiš oznámil vyhoštění tří ruských diplomatů, prezident zaúkoloval BIS, aby pátrala v zemi po jedu novičok. I to budou témata živě vysílaného pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech.

22. března 2018

„Smutný konec Sobotky.“ Babiš se jen usmál, Kalousek děkuje,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 22. 3. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Konec Bohuslava Sobotky (ČSSD) ve vrcholné politice provází řada komentářů ze strany jeho rivalů i souputníků. Andrej Babiš (ANO) se v Bruselu jen usmál a komentáře, při kterém si mohl do Sobotky „kopnout“, se zdržel. Na rozdíl třeba od Tomia Okamury (SPD), který připomněl kauzu OKD, ve které Sobotka ještě coby premiér vypovídal u soudu. Sněmovní matador Miroslav Kalousek (TOP 09) naopak připomněl, že se Sobotkovi sluší také poděkovat.

Soupeři oceňují Sobotkovu snahu o slušnou politiku, Paroubek...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 22. 3. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Při odchodu bývalého premiéra Bohuslava Sobotky z vysoké politiky pro něj našli dobrá slova i ti, s nimiž se v parlamentu názorově střetával. „Pro některé jeho vlastnosti a postoje jsem si ho vážil a vážím. Především proto, že odmítal dělat politiku vyprázdněnou od idejí,“ hodnotí Sobotku šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.
  Další články k tématu:
 • Sobotka končí ve Sněmovně, jako řadový člen ČSSD bude proti vládě

21. března 2018

Ve Sněmovně bude horko kvůli daňové novele. Prolamuje...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 21. 3. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Ve Sněmovně to ve středu bude zřejmě jiskřit při schvalování vládní novely daňového řádu. Ta už postoupila do třetího, závěrečného čtení a šéf klubu opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek se chce v případě jejího přijetí obrátit na Ústavní soud.

20. března 2018

Babiš řízení s šéfem GIBS Murínem vysvětlovat nebude. ANO...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 20. 3. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Premiér Andrej Babiš nyní nebude ve Sněmovně vysvětlovat kárné řízení s ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michalem Murínem. Poslanci hnutí ANO vetovali při dnešním projednávání změn programu nynější schůze návrh TOP 09 na zařazení tohoto bodu. TOP 09 proto začala sbírat podpisy na svolání mimořádné schůze Sněmovny. Šéf poslanců strany Miroslav Kalousek informoval, že podpisů bude dost, protože schůzi podpoří také ČSSD, KDU-ČSL, STAN a Piráti.

Vyšetřování šéfa GIBS? Mocenská zvůle a útok na instituci,...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 20. 3. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

TOP 09 chce, aby premiér Andrej Babiš (ANO) vysvětlil Sněmovně kázeňské řízení s ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michalem Murínem. Podle předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska jde o mocenskou zvůli a útok na nezávislou instituci. GIBS prověřuje trestnou činnost policistů a příslušníků dalších bezpečnostních sborů.

Babiš chce zastrašit policejní složky, tvrdí Kalousek....

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 20. 3. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek chce, aby odstavení šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) řešila Sněmovna. Podle Kalouska se premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) snaží zastrašit policejní složky kvůli svému trestnímu stíhání.

16. března 2018

Kalousek udeřil na Zemana za „chudáčky“: Nemáš žádnou...

Zdroj Blesk.cz ze dne 16. 3. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  0

Miroslav Kalousek hodně nelibě nesl poznámku prezidenta Miloše Zemana, který nazval demonstrující studenty „chudáčky“. Bývalý šéf TOP 09 hlavě státu vmetl, že mladým na rozdíl od Zemana patří budoucnost a že „tak prská“ proto, že dostává strach. Kalousek byl jedním z politiků, kteří během inauguračního projevu opustili na protest proti napadání veřejnoprávních médií sál.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.