Index vlivu Vladimír Franz - Index vlivu v politice

Vladimír Franz
 
 

Prezidentský kandidát

 
 

Prof. JUDr. Vladimír Franz (*25. května 1959, Praha) je český hudební skladatel a výtvarník. Od počátku 90. let je vůdčí osobností nově se utvářející podoby českého postmoderního dramatu. Působí jako pedagog na Divadelní fakultě AMU. V roce 2012 souhlasil se svou kandidaturou na úřad prezidenta České republiky. Jako prezidentský kandidát zaujal pozornost českých i světových médií především svým tetováním na celém těle.

 

Do Mostu přijede umělec Vladimír Franz, bývalý kandidát na prezidenta

Most - Ve středu 3. srpna začalo na Benediktu malířské sympozium Benedikt Most 2016. Jaké výtvarníky uvidíme?

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
59.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Vladimír Franz ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Vladimír Franz v poslední době

 

4. srpna 2016

Do Mostu přijede umělec Vladimír Franz, bývalý kandidát na...

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 4. 8. 2016  •  Vladimír Franz  •  2

Most - Ve středu 3. srpna začalo na Benediktu malířské sympozium Benedikt Most 2016. Jaké výtvarníky uvidíme?

6. října 2015

Vladimír Franz operuje s výrazným leitmotivem

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 6. 10. 2015  •  Vladimír Franz  •  4

V Adolf Loos Apartement and Gallery v pražském Mánesu mohou návštěvníci vidět díla Vladimíra Franze. Je to hudební skladatel, výtvarník, básník, dramatik i pedagog a prodejní výstava Pravý břeh ho představuje jako vcelku nápaditého eklektika, který proniká žánry, vytváří mírně šokující, a proto výrazně zapamatovatelná díla.

25. září 2015

Mánes obrostl akvarelovými květinami. Zahradníkem je...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 25. 9. 2015  •  Vladimír Franz  •  4

Malá síň galerie Mánes se pevně drží na Pravém břehu. Ukotvil ji tam umělec Vladimír Franz, který v ní vystavuje na třicet barevných akvarelů. Většina z nich je orientovaná na přírodní motivy. Expozice skončí 15. října.

24. září 2015

Vladimír Franz vystavuje v malém sále Mánesa

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 24. 9. 2015  •  Vladimír Franz  •  4

Praha - Výstava děl Vladimíra Franze, malíře, skladatele a neúspěšného prezidentského kandidáta je ode dneška otevřená v pražském Mánesu. Komorní prodejní přehlídka akvarelů a obrazů s názvem Pravý břeh se koná v malém sále Mánesa, který provozuje společnost Adolf Loos Apartment and Gallery. Výstava je v otevřena od pondělí do pátku od 10:00 do 18:00.

25. srpna 2015

Vladimír Franz zahájil hudební festival

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 25. 8. 2015  •  Vladimír Franz  •  5

České Budějovice - V Českých Budějovicích začal v pondělí večer festival Touch the Music. Zahájil ho Vladimír Franz svým varhanním recitálem, v programu nechybělo ale ani vystoupení české vokální skupiny 4TET.

8. srpna 2015

OBRAZEM: My Melody Vladimíra Franze v galerii

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 8. 8. 2015  •  Vladimír Franz  •  5

Písek – Téměř dvě stovky lidí i přes velmi horké počasí přišly ve středu 5. srpna v podvečer na nádvoří Prácheňského muzea. Uskutečnila se zde společná vernisáž výstav dvou umělců.

1. června 2015

Varovná groteska: Vladimír Franz zhudebnil Prezidentskou...

Zdroj ČT24 - Kultura ze dne 1. 6. 2015  •  Vladimír Franz  •  5

Při oslavách 35. výročí sboru Ars Brunensis Chorus zaznělo v neděli v Brně oratorium Prezidentská volba. Autorem je Vladimír Franz, účastník první přímé volby české hlavy státu. V oratoriu vystupují i postavy inspirované finalisty volby Karlem Schwarzenbergem a Milošem Zemanem, stejně jako politologové nebo novináři. "Je to tragikomická groteska ve formě komorního, já říkám kapesního, oratoria," říká o své skladbě autor, který byl hostem víkendového Studia ČT24:

26. května 2015

Franz napsal oratorium o prezidentské volbě, označuje ho za...

Zdroj IHNED.cz ze dne 26. 5. 2015  •  Vladimír Franz  •  5

Vladimír Franz složil oratorium o prezidentské volbě, které se sám zúčastnil. Skladba již zazněla v pracovní verzi minulý rok na festivalu, nyní bude uvedena v Brně. "Je to tragikomická groteska ve formě komorního - já říkám kapesního - oratoria," uvedl.

1. května 2015

Krumlovský zámek otevírá v pátek. Zatím nabídne Franze a...

Zdroj Deník.cz - Cestování ze dne 1. 5. 2015  •  Vladimír Franz  •  5

Brána zámku v Moravském Krumlově se pro návštěvníky otevře již v pátek prvního května. Prozatím nabídne velkoformátová plátna Vladimíra Franze v Rytířském sále a výstavu krumlovského muzea ve zvýšeném přízemí.

10. ledna 2015

Lidé věděli, jaký Zeman bude, říká Fischer. Není důvod k...

Zdroj IHNED.cz ze dne 10. 1. 2015  •  Vladimír Franz  •  10

Dva roky od 1. kola přímé volby všichni tehdejší kandidáti hodnotí, jaký je Miloš Zeman prezident. "Cením si jeho přímočarého přístupu a jednání bez ohledu na preference či společenský názor vytvářený některými médii," říká Jan Fischer. "Ač je to trochu s odřenýma ušima, domnívám se, že není důvod k obavám," hodnotí Zemana Vladimír Franz.

10. červenece 2014

Morava Vladimíra Franze pramení ve Znojmě

Zdroj ČT24 - Kultura ze dne 10. 7. 2014  •  Vladimír Franz  •  9

Znojmo - Divoká a energická je podle Vladimíra Franze řeka Morava a její okolí. Své dojmy přeměnil v symfonickou báseň Morava, která ve světové premiéře zazněla včera při zahájení desátého ročníku Hudebního festivalu Znojmo.

9. červenece 2014

Čechy mají svou Vltavu, Znojmo bude mít Moravu

Zdroj ČT24 - Kultura ze dne 9. 7. 2014  •  Vladimír Franz  •  9

Znojmo – Říční koncert. Tak nazvali pořadatelé dnešní zahajovací večer Hudebního festivalu Znojmo. Na koncertě zazní v premiéře symfonická báseň Vladimíra Franze Morava, kterou doplní i další klasiky s říční tematikou – Vltava a Dunaj. Festival letos slaví kulaté 10. výročí, jubilejní ročník se pořadatelé rozhodli věnovat francouzské barokní opeře.

28. června 2014

Myslím, že výsledek stojí za to, říká Vladimír Franz o Válce...

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 28. 6. 2014  •  Vladimír Franz  •  10

Východní Čechy, Praha /ROZHOVOR/ - Ve Státní opeře v Praze se ve středu večer uskutečnilo poslední letošní představení opery Válka s mloky, pod kterou je podepsán výrazný hudební skladatel, malíř a bývalý prezidentský kandidát Vladimír Franz.

23. dubna 2014

Kroměřížské muzeum vystavuje malby a akvarely Vladimíra...

Zdroj ČN - Kultura ze dne 23. 4. 2014  •  Vladimír Franz  •  11

Kroměříž - Muzeum Kroměřížska dnes otevřelo výstavu maleb a akvarelů Vladimíra Franze. Jde o tvorbu, která vznikala zhruba deset let od první velké výstavy autora v Muzeu Kroměřížska...

17. dubna 2014

Krumlov oživuje zámek. Turisty láká na Franzovy obrazy

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 17. 4. 2014  •  Vladimír Franz  •  11

Moravský Krumlov /FOTOGALERIE/ – Velkoformátové obrazy Vladimíra Franze, portrétní fotografie Idy Saudkové, dosud nezveřejněné fotografie Jiřího Slámy mapující osud Slovanské Epopeje a reportážní fotografie jeho syna. To jsou hlavní lákadla, která si pro nadcházející turistickou sezonu připravili Moravskokrumlovští.

Fajt v čele galerie? Franz o něm pochybuje a chce nové řízení

Zdroj ČT24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 4. 2014  •  Vladimír Franz  •  10

Praha – Poradce ministra kultury Vladimír Franz pochybuje o manažerských schopnostech historika umění Jiřího Fajta, a podporuje tak vyhlášení nového výběrového řízení na šéfa Národní galerie. Ta dosavadní podle něj byla totiž "dost podivná". Výtvarník a neúspěšný prezidentský kandidát to prozradil Radiožurnálu.

22. března 2014

Franzova předsevzetí: Digitalizovat Trnku, odhalit pomník...

Zdroj ČT24 - Kultura ze dne 22. 3. 2014  •  Vladimír Franz  •  11

Praha – Ministerstvo kultury jedná o digitalizaci a restaurování filmů Jiřího Trnky, přičemž digitalizované Staré pověsti české by se mohly představit už na červencovém karlovarském filmovém festivalu. V Hyde Parku ČT24 to oznámil výtvarník, hudební skladatel a poradce ministra kultury Vladimír Franz, který zachování Trnkova odkazu označil za jednu ze svých priorit.

20. března 2014

Krumlovský zámek ožije Franzovou výstavou

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 20. 3. 2014  •  Vladimír Franz  •  11

Moravský Krumlov /FOTOGALERIE/ - O rozmístění několika desítek obrazů, které budou již od dubna zdobit Rytířský sál a kapli moravskokrumlovského zámku, rozhodoval koncem minulého týdne umělec, výtvarník, hudebník a kandidát na prezidenta Vladimír Franz. Výstava s názvem Můj dům můj hrad bude v Krumlově k vidění do konce září. Jedná se o první výstavu tak významné osobnosti současného umění na krumlovském zámku.

14. března 2014

Známý umělec Franz přijel do Krumlova. Vystaví tam obrazy

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 14. 3. 2014  •  Vladimír Franz  •  12

Moravský Krumlov /FOTOGALERIE/ – Známý pražský umělec a bývalý kandidát na prezidenta Vladimír Franz přijel v pátek do Moravského Krumlova, aby zahájil instalaci svých děl na tamním zámku. Jeho plátna budou již v dubnu k vidění v nově opravených zámeckých prostorách. Kromě Franzových výrazně barevných velkoformátových obrazů budou turisté obdivovat i fotografie otce a syna Slámových.

Franzovy obrazy místo Slovanské epopeje. Krumlov ožívá uměním

Zdroj ČT24 - Kultura ze dne 14. 3. 2014  •  Vladimír Franz  •  10

Moravský Krumlov – Slovanská epopej sice už nějaký ten pátek visí v Praze, zámek v Moravském Krumlově ale pokusy o vzkříšení kultury nevzdává. Ve zmíněných prostorách totiž probíhá instalace výstavy Vladimíra Franze, který má jednat s radnicí o dalším oživení kultury ve městě. Expozice začne 9. dubna a skončí v polovině října.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.