Index vlivu Vladimír Špidla - Index vlivu v politice

Vladimír Špidla
 
 

Špidla si notuje s Babišem: Komunisté jsou demokratičtí. Vládu s ním vítá

Expremiér a bývalý šéfporadce premiéra Bohuslava Sobotka Vladimír Špidla (oba ČSSD) vnímá novou vládu pozitivně. Podle něj je dobře, že se sociální demokracie k tomuto kroku odhodlala, jelikož všechny možnosti dlouho rozmýšlela a nakonec se rozhodla udělat to nejlepší pro Česko. Podpora komunistické strany problém není, jelikož jde o demokratickou stranu fungující už 30 let v demokratickém systému. Z dlouhodobého hlediska jí ale nevěří, stále je podle něj možnost, že doufá v novou revoluci. Špidla to řekl v rozhovoru pro pořad Štrunc!

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
13.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
21.3Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
36.17Vliv / význam klesá
 

Jak nás Vladimír Špidla ovlivňuje poslední týden

Chart.

Jak nás Vladimír Špidla ovlivňuje poslední měsíc

Chart.

Jak nás Vladimír Špidla ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Vladimír Špidla v poslední době

 

17. červenece 2018

Špidla si notuje s Babišem: Komunisté jsou demokratičtí....

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 7. 2018  •  Vladimír Špidla  •  0

Expremiér a bývalý šéfporadce premiéra Bohuslava Sobotka Vladimír Špidla (oba ČSSD) vnímá novou vládu pozitivně. Podle něj je dobře, že se sociální demokracie k tomuto kroku odhodlala, jelikož všechny možnosti dlouho rozmýšlela a nakonec se rozhodla udělat to nejlepší pro Česko. Podpora komunistické strany problém není, jelikož jde o demokratickou stranu fungující už 30 let v demokratickém systému. Z dlouhodobého hlediska jí ale nevěří, stále je podle něj možnost, že doufá v novou revoluci. Špidla to řekl v rozhovoru pro pořad Štrunc!

13. červenece 2018

Expremiér Špidla: ČSSD nebyla od roku 1989 ve složitější...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 13. 7. 2018  •  Vladimír Špidla  •  0

Sociální demokracie nikdy neutrpěla tak drtivou porážku jako v minulých parlamentních volbách a nyní probíhá uvnitř strany těžký zápas o budoucí profil strany, který může trvat roky. V rozhovoru pro Události, komentáře to uvedl bývalý premiér Vladimír Špidla (ČSSD). ČSSD podle něj vstupem do koalice s hnutím ANO upřednostnila zájem České republiky. Špidla souhlasí s názorem, že současná menšinová vláda je nejmenší zlo.

29. června 2018

Špidla: Sobotkovi dají dějiny za pravdu. Babiš měl skončit...

Zdroj Tyden.cz ze dne 29. 6. 2018  •  Vladimír Špidla  •  0

Podle bývalého předsedy vlády a člena sociální demokracie Vladimíra Špidly jsou karty rozdané a záleží teď na ČSSD, jak s nimi bude hrát.

17. června 2018

Expremiér Vladimír Špidla: Prezidentem měl být Otakar...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 17. 6. 2018  •  Vladimír Špidla  •  0

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Když byl Vladimír Špidla premiérem, poskytoval rozhovory kolem sedmé hodiny ranní. Teď je šéfem think tanku Masarykova demokratická akademie a sešli jsme se v deset hodin dopoledne. Jinak se ale na něm nezměnilo téměř nic. 

16. dubna 2018

„Nemůžeme zůstat sami.“ Před 15 lety Klaus a Špidla...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 4. 2018  •  Vladimír Špidla  •  0

Před patnácti lety tehdejší prezident Václav Klaus a premiér Vladimír Špidla podepsali v Aténách smlouvu o přistoupení České republiky k Evropské unii. Smlouvu tehdy podepsalo celkem deset nových zemí. Znamenalo to ukončení vyjednávací fáze a zároveň plné rozeběhnutí příprav na zatím jediné referendum v historii Česka.

19. března 2018

Dříve radil ČSSD. Teď sedí Babišovi po boku ve vládě i při...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 19. 3. 2018  •  Vladimír Špidla  •  0

Jaroslav Ungerman se už v roce 2002 podílel na programu ČSSD a patřil také k hlavním poradcům dřívějšího sociálnědemokratického premiéra Vladimíra Špidly. Dnes sedí po boku šéfa ANO a premiéra v demisi Andreje Babiše. Bývalý člen sociální demokracie má vliv na ekonomickou politiku předsedy vlády. Samotný Babiš vysvětluje výběr Ungermana tím, že v Česku není mnoho makroekonomů.

14. února 2018

Expremiér Špidla přišel o práci, plánuje návrat do vysoké...

Zdroj Blesk.cz ze dne 14. 2. 2018  •  Vladimír Špidla  •  1

Mezi lety 2001 až 2004 vedl Vladimír Špidla sociální demokracii, byl i českým premiérem a chvíli také eurokomisařem. Bohuslav Sobotka si ho pak vybral za šéfa svých poradců. Po volebním propadáku ČSSD loni na podzim ale museli sociální demokraté vyklidit pozice. O práci tak přišel i Špidla. Na úřadu práce ovšem neskončil, jak prozradil Blesk Zprávám. Zvažuje návrat do vysoké politiky?

22. prosince 2017

Babiš vytáhl ministry z postelí, svolal vládu na 6:30....

Zdroj Blesk.cz ze dne 22. 12. 2017  •  Vladimír Špidla  •  1

Nový premiér, nová doba. I když to není úplně převratná novinka, tohle tu dlouho nebylo. Ministři se sešli na svém dalším jednání už v půl sedmé ráno. Mnozí přijížděli do Strakovy akademie už těsně po šesté, všichni pak za tmy. Takový ranní „cvrkot“ pamatuje Úřad vlády naposledy za premiéra Vladimíra Špidly (ČSSD) v letech 2002 – 2004. Vedle opozičních návrhů zákonů řeší ministři především personální „rošády“ s náměstky. 

18. prosince 2017

Sobotkovi lidé končí ve Strakově akademii. Odchází Špidla i...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 18. 12. 2017  •  Vladimír Špidla  •  1

Se vznikem nového kabinetu prochází Úřad vlády rozsáhlou personální obměnou. V roli tiskového mluvčího střídá Martina Ayrera Barbora Peterová, Strakovu akademii opouštějí i vedoucí pracovníci z období vlády Bohuslava Sobotky, mimo jiné šéfporadce a expremiér Vladimír Špidla nebo náměstkyně pro vědu a výzkum Lucie Orgoníková.

Změny na Úřadu vlády. Končí Špidla a další Sobotkovi lidé

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 18. 12. 2017  •  Vladimír Špidla  •  1

Na Úřadu vlády skončili vedoucí pracovníci z období kabinetu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), mimo jiné expremiér Vladimír Špidla jako ředitel odboru poradců předsedy vlády či Lucie Orgoníková jako náměstkyně pro vědu, výzkum a inovace. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

6. prosince 2017

Expremiér Špidla v akci. Řeší spor o hřbitov mezi...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 12. 2017  •  Vladimír Špidla  •  1

Ani po více než tříhodinovém jednání se ve středu prostějovská radnice nedohodla s židovskými organizacemi na tom, jak budou vypadat pietní úpravy místa bývalého židovského hřbitova v sousedství školy. Jednat se má dále, termín ale zatím nebyl stanoven, řekl bývalý sociálnědemokratický premiér a eurokomisař Vladimír Špidla.

3. prosince 2017

Špidla: Premiér není ředitelem vlády. Andrej Babiš si to ale...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 3. 12. 2017  •  Vladimír Špidla  •  1

Podle bývalých premiérů Petra Pitharta (KDU-ČSL), Vladimíra Špidly (ČSSD) a Jana Fischera se Andrej Babiš chybně domnívá, že svou vládu bude moci řídit. Všichni tři v pořadu Otázky Václava Moravce takové jednání označili za protiústavní. „Premiér není ředitelem vlády a ministři mu nejsou podmíněni,“ konstatoval Špidla. Babiš podle tří bývalých premiérů také s dalšími stranami, které se po volbách dostaly do sněmovny, o podobě budoucí vlády dostatečně nejednal.

21. října 2017

Sociální stát v ohrožení. V očích voličů jsme technokraté...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 21. 10. 2017  •  Vladimír Špidla  •  1

Sociální stát je ve vážném ohrožení. ČSSD na dně. Utržila tak velkou porážku, kterou ani tak protřelý politik, jakým je bývalý předseda vlády a šéf strany Vladimír Špidla, nečekal. „Jedinou nyní jasnou příčinou je rozpolcenost strany. Jakmile nastane rozpor, jdete pryč,“ řekl krátce po sečtení hlasů pro web ČT 24. „Jsme pro voliče chladní technokraté. Správcovská strana bez ideje,“ sdělil.

21. červenece 2017

Česko velkou důchodovou reformu nepotřebuje, tvrdí vládní...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 21. 7. 2017  •  Vladimír Špidla  •  1

Důchodový systém v Česku nepotřebuje žádnou velkou reformu, zní jeden ze závěrů vládní analýzy s názvem Penzijní reformy od Chile po středovýchodní Evropu. Ve čtvrtek ji představil šéf poradců předsedy vlády, expremiér Vladimír Špidla. Na analýze se podílel také Michal Pícl, autor návrhu ČSSD na progresivní zdanění.

Špidla: Důchodový systém je udržitelný, stárnoucí populace...

Zdroj IHNED.cz ze dne 21. 7. 2017  •  Vladimír Špidla  •  1

I při postupném nárůstu podílu důchodců na celkové populaci je současný penzijní systém udržitelný, myslí si někdejší premiér a hlavní poradce současného předsedy vlády Vladimír Špidla (ČSSD). Jeho tým z Úřadu vlády vypracoval studii, v níž hodnotí penzijní reformy v zemích od jihoamerického Chile po země střední a východní Evropy. Jejím hlavním sdělením je, že ústup současné vlády od privatizace penzijních účtů je správnou cestou.

Krásný život důchodce podle Vladimíra Špidly

Zdroj IHNED.cz ze dne 21. 7. 2017  •  Vladimír Špidla  •  1

Penzijní reforma měla chyby a tím, že ji Česko zrušilo, se jim vyhne. To je sice pravda, ale od té doby není jasné, jak a za co budou příští důchodci žít. Špidlova studie navrhující například poukázky na kulturní akce to nevyřeší.

20. červenece 2017

O rozdělení ČSFR mělo být referendum, politici na to neměli...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 20. 7. 2017  •  Vladimír Špidla  •  1

Před 25 lety začalo Československo směřovat ke svému rozpadu. Václav Havel 20. července 1992 abdikoval na funkci federálního prezidenta vzápětí poté, co Slovenská národní rada vyhlásila svrchovanost. Vývoj pak už jednoznačně směřoval k rozdělení státu. Podle bývalých premiérů Česka a Slovenska Vladimíra Špidly a Ivety Radičové mu však mělo předcházet referendum, politici podle nich neměli k rozdělení mandát.

19. června 2017

[aktualita] Vladimír Špidla: kvůli digitalizaci v ČR ubude...

Zdroj Lupa.cz ze dne 19. 6. 2017  •  Vladimír Špidla  •  2

Je to jako průmyslová revoluce, se kterou se tehdejší společnost vyrovnávala desítky let. To si o digitalizaci myslí šéfporadce premiéra Vladimír Špidla. Podle agentury ČTK to řekl na konferenci Směrem k práci 4.0. Řada pracovních míst kvůli digitalizaci a robotizaci průmyslu zanikne, dodal Špidla. „Odhaduje se, že v ČR jich ubude až 53 procent,“ cituje jej ČTK. Některé profese zcela zaniknou, jiné se změní. Ze zprávy není jasné, odkud Špidla čísla pro svůj odhad čerpá. Podle nedávno…

[aktualita] Vladimír Špidla: kvůli digitalizaci v ČR ubude...

Zdroj Lupa.cz ze dne 19. 6. 2017  •  Vladimír Špidla  •  3

Je to jako průmyslová revoluce, se kterou se tehdejší společnost vyrovnávala desítky let. To si o digitalizaci myslí šéfporadce premiéra Vladimír Špidla. Podle agentury ČTK to řekl na konferenci Směrem k práci 4.0. Řada pracovních míst kvůli digitalizaci a robotizaci průmyslu zanikne, dodal Špidla. „Odhaduje se, že v ČR jich ubude až 53 procent,“ cituje jej ČTK. Některé profese zcela zaniknou, jiné se změní. Ze zprávy není jasné, odkud Špidla čísla pro svůj odhad čerpá. Podle nedávno…

Kvůli digitalizaci zanikne až 53 procent pracovních míst,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 19. 6. 2017  •  Vladimír Špidla  •  3

Digitalizace a robotizace průmyslu vyvolá radikální změnu organizace práce, zanikne řada pracovních míst. Odhaduje se, že v ČR jich ubude až 53 procent. Na konferenci Směrem k práci 4.0 to v pondělí řekl ředitel odboru poradců předsedy vlády Vladimír Špidla. Některé profese zaniknou, jiné se přemění. Primárním úkolem bude zvládnout sociální a společenské důsledky těchto změn, dodal.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.