Index vlivu Petr Pithart - Index vlivu v politice

Petr Pithart
 
 

Petr Pithart ke sto letům Československa: Nejsmutnější je, že příliš brzy zemřel stmelovatel Švehla

První republika měla nakročeno k tomu, stát se idylou, ale nakonec zaškobrtla. Přispěla k tomu světová hospodářská krize, vzestup nacismu v Německu, ale možná také předčasné úmrtí vlivné stmelující osobnosti, kterou byl Antonín Švehla. Je o tom přesvědčen právník, bývalý premiér a první předseda Senátu Petr Pithart. V Interview ČT24, jehož hostem byl, také varoval před nacionalismem, který byl podle něj u kořenů všeho zlého, co stát za sto let potkalo.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
33.2Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Petr Pithart ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Petr Pithart v poslední době

 

26. října 2018

Petr Pithart ke sto letům Československa: Nejsmutnější je,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 10. 2018  •  Petr Pithart  •  4

První republika měla nakročeno k tomu, stát se idylou, ale nakonec zaškobrtla. Přispěla k tomu světová hospodářská krize, vzestup nacismu v Německu, ale možná také předčasné úmrtí vlivné stmelující osobnosti, kterou byl Antonín Švehla. Je o tom přesvědčen právník, bývalý premiér a první předseda Senátu Petr Pithart. V Interview ČT24, jehož hostem byl, také varoval před nacionalismem, který byl podle něj u kořenů všeho zlého, co stát za sto let potkalo.

7. října 2018

Nejen marketing. Voliči dokázali ocenit předchozí práci,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 10. 2018  •  Petr Pithart  •  4

Vítězi proběhlých komunálních voleb jsou nezávislí kandidáti, což by měl být pro současné politické strany jasný signál k zamyšlení. V Otázkách Václava Moravce se na tom shodla socioložka a bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, politoložka Vladimíra Dvořáková a bývalý český premiér Petr Pithart (KDU-ČSL). Za pozitivní aspekt voleb se dá podle Dvořákové považovat fakt, že v Praze uspěla strana na základě své práce v jedné z městských částí. Strany si tak podle ní snad uvědomí, že ve volbách skládají účty za svou práci a úspěch nemůže být čistě výsledkem jejich marketingu.

22. srpna 2018

Petr Pithart: Zklamání se přetavilo v cynismus a vzájemnou...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 22. 8. 2018  •  Petr Pithart  •  4

/ROZHOVOR/ Petr Pithart prožíval srpnové dny roku 1968 jako 27letý asistent na katedře státu a práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy. V té době byl pátým rokem členem KSČ a plně se zapojoval do aktivit spojených s proměnou společnosti. Okupace ho zastihla v Izraeli, kde pobýval s dalšími mladými intelektuály.

20. srpna 2018

Porážka byla nevyhnutelná, podvolili jsme se moci, lidé šli...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 20. 8. 2018  •  Petr Pithart  •  4

Po roce 1968 nám nic nezbylo, v době normalizace jsme zapřeli vše, v co se tenkrát věřilo, vzpomíná Petr Pithart. Tak jak bylo jaro plné euforie, podzim byl děsně depresivní. Naši komunisté nesplnili svoji historickou úlohu, tvrdí Pithart. O emigraci prý bývalý premiér a signatář Charty 77 neuvažoval ani vteřinu, přestože měl v roce 1969 tu možnost, nesl prý za situaci doma kus odpovědnosti.

19. srpna 2018

Z komunismu v sobě Češi mají bloky, řada lidí ztratila...

Zdroj Blesk.cz ze dne 19. 8. 2018  •  Petr Pithart  •  4

Česko si připomíná smutné výročí vpádu sovětských tanků, ke kterému došlo 21. srpna 1968. Co se dělo potom, to bylo jen bahno, bahno a zase bahno, říká o době normalizace Petr Pithart v rozhovoru pro Info.cz. Byl jedním z těch, kdo do KSČ vstoupil s ideálem, že se v ní něco změní. Pražské jaro v roce 1968 však vystřídalo hluboké rozčarování. A jeho dopady přetrvávají dodnes. Podle Pitharta v sobě mají Češi bloky, které jen tak nepřekonají.  

10. červenece 2018

MÉDIA: Mýlit se s Petrem Pithartem

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 10. 7. 2018  •  Petr Pithart  •  4

Cestou z Lutherova města Wittembergu, kde jsme s mojí paní pár dní prodlévali a také jezdili na kolech ve vyprahlé krajině připomínající africkou savanu (ve městech také černošští povalující se inženýři v nevelkých kvantech pobývají, takže iluze je téměř dokonalá a chyběly už jen žirafy a antilopy), jsem tuto neděli poslouchal rádio.

20. dubna 2018

Petr Pithart: Prezidenti na hradě českých králů - od hlavy...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 20. 4. 2018  •  Petr Pithart  •  4

Od hlavy státu jsme už za Rakouska-Uherska očekávali, že za nás dobře a spravedlivě rozhodne. Děláme to dodnes, sami na politiku nemáme chuť ani čas. A pak se divíme, když to špatně dopadne.

5. dubna 2018

Bývalý ministr kultury Herman kandiduje na Chrudimsku do...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 5. 4. 2018  •  Petr Pithart  •  4

Pardubice - Lidovci vybrali do senátních voleb pro chrudimský obvod bývalého ministra kultury Daniela Hermana. Strana má ambici získat zpátky obvod, kde funkci dříve zastával Petr Pithart....

28. února 2018

„Zeman navádí poslance a stupňuje tlak.“ Návrh proti ČT...

Zdroj Blesk.cz ze dne 28. 2. 2018  •  Petr Pithart  •  5

Prezident Miloš Zeman se u svého dvorního moderátora Jaromíra Soukupa nechal slyšet, že by si „velmi přál“ změnu ve vedení ČT. A poslancům poradil, že stačí nadvakrát neschválit zprávu o hospodaření televize. To vyvolalo řadu bouřlivých reakcí. Před Zemanovým počínáním varoval Petr Pithart (KDU-ČSL), ozvali se i lídři některých sněmovních stran. „Jsou to nepřijatelné výroky,“ uvedli Pirát Ivan Bartoš, lidovec Pavel Bělobrádek či Markéta Pekarová Adamová z TOP 09.

27. února 2018

Pithart Beneše za komunisty „sjel“, děkan ho hájí: Tragická...

Zdroj Blesk.cz ze dne 27. 2. 2018  •  Petr Pithart  •  5

Edvarda Beneše, který v rozhodující okamžik února 1948 ustoupil komunistům, nešetří někdejší šéf Senátu a expremiér Petr Pithart. Podle něj Beneš v rozhodujících chvílích neobstál. Děkan Právnické fakulty UK v Praze Jan Kuklík je však v souvislosti s únorovým komunistickým převratem, od kterého uplynulo 70 let, k Benešovi smířlivější. Do složité situace ho vmanévrovali i ministři, kteří podali demisi. A v jeho rozhodnutí ho i nechali.

22. února 2018

Mělo být o rozdělení Československa referendum? Expremiéři...

Zdroj Blesk.cz ze dne 22. 2. 2018  •  Petr Pithart  •  5

Bývalí premiéři Česka a Slovenska Petr Pithart a Ján Čarnogurský se ve čtvrtek shodli na tom, že federativní uspořádání ČSFR bylo nepraktické. V diskusi k výročí 25 let od rozdělení Československa se však rozešli v názoru, zda o rozpadu státu měli rozhodovat občané v referendu. Podle Pitharta ano, a pokud by výsledek nebyl jednoznačný, měly být vypsány nové volby. Čarnogurský míní, že všelidové hlasování by česko-slovenský problém definitivně nevyřešilo.

I po 25 letech se Pithart s expremiérem Slovenska neshodnou

Zdroj Tyden.cz ze dne 22. 2. 2018  •  Petr Pithart  •  5

Bývalí premiéři Česka a Slovenska Petr Pithart a Ján Čarnogurský se shodli na tom, že federativní uspořádání ČSFR bylo nepraktické. V diskusi k výročí 25 let od rozdělení Československa se však rozešli v názoru, zda o rozpadu státu měli rozhodovat občané v referendu. Podle Pitharta ano, a pokud by výsledek nebyl jednoznačný, měly být vypsány nové volby. Čarnogurský míní, že všelidové hlasování by česko-slovenský problém definitivně nevyřešilo.

Rozpad federace Čechy překvapil, neznali jsme slovenské...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 2. 2018  •  Petr Pithart  •  5

Češi vůbec nebyli připraveni na snahy o osamostatnění Slováků po roce 1989, protože neznali slovenské bolesti a zklamání. Na diskusi v bývalém Federálním shromáždění to řekl bývalý český premiér Petr Pithart. Jeho tehdejší slovenský protějšek Ján Čarnogurský míní, že 25 let existence samostatného Slovenska potvrdilo, že je jako stát životaschopný a jen vlastní státnost umožnila rozvinout schopnosti Slováků.

27. ledna 2018

Jsme zemí dvojího lidu. Lidé z velkoměst by ten výsledek...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 27. 1. 2018  •  Petr Pithart  •  5

Podle bývalého předsedy Senátu Petra Pitharta jsou dvě možnosti, jak se nyní může prezident Zeman zachovat. Buď teprve teď popustí uzdu svým představám, nebo si naopak řekne, už jsem zvolený, už se nemusím chovat jako populista a bude umírněný, tak jak to slibuje, říká Pithart. Výsledek voleb považuje bývalý politik za varování pro obyvatele velkoměst.

16. ledna 2018

Ředitel ČT Dvořák i astronom Grygar. Osobnosti chtějí krotit...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 16. 1. 2018  •  Petr Pithart  •  5

Nedopustíme, aby vláda překročila mantinely demokracie, ozvou se podle zjištění MF DNES desítky osobností. Ředitel ČT Petr Dvořák, šéf Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala nebo někdejší premiér Petr Pithart chtějí tlačit na politiky, aby dodržovali zásady, které podle nich odpovědná vláda nesmí porušit. Pravidla pod záštitou iniciativy Rekonstrukce státu vytvořili experti.

3. ledna 2018

Pithart: Češi jsou ustrašený národ

Zdroj Tyden.cz ze dne 3. 1. 2018  •  Petr Pithart  •  5

Výsledek rozdělení Československa? Ze Slováků se stal sebevědomý národ, naopak Češi nikomu nevěří, bojí se Evropské unie, tvrdí bývalý český premiér Petr Pithart.

1. ledna 2018

Kiska vyznamenal Kubišovou a Pitharta nejvyšším slovenským...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 1. 1. 2018  •  Petr Pithart  •  5

Slovenský prezident Andrej Kiska vyznamenal v pondělí Řádem bílého dvojkříže české osobnosti: zpěvačku Martu Kubišovou, expremiéra Petra Pitharta, operní pěvkyni původem ze Slovenska Gabrielu Beňačkovou a kameramana Vladimíra Ješinu. Jde o nejvyšší slovenské ocenění určeným pro cizince. Kiska tak učinil u příležitosti 25. výročí rozdělení Československa – a zhruba o týden dříve než obvykle.

Prezident Kiska vyznamenal 25 osobností, Pitharta s...

Zdroj IHNED.cz ze dne 1. 1. 2018  •  Petr Pithart  •  5

Andrej Kiska u příležitosti 25. výročí vzniku samostatné Slovenské republiky vyznamenal 25 osobností. Mezi oceněnými byli i Petr Pithart a Marta Kubišová. Oba obdrželi Řád bílého dvojkříže, nejvyšší vyznamenání, které je možné udělit cizincům.

Čtvrstoletí od sametového rozvodu. Kiska vyznamenal Pitharta...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 1. 1. 2018  •  Petr Pithart  •  5

Bratislava i Praha si připomínají pětadvacet let od zániku federace a vzniku nezávislého Česka a Slovenska. Slovenský prezident Andrej Kiska při té příležitosti v podvečer udělil pětadvacet státních vyznamenání, mezi oceněnými figuruje někdejší český premiér Petr Pithart, zpěvačka Marta Kubišová nebo česko-slovenský publicista Martin M. Šimečka.

3. prosince 2017

Špidla: Premiér není ředitelem vlády. Andrej Babiš si to ale...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 3. 12. 2017  •  Petr Pithart  •  5

Podle bývalých premiérů Petra Pitharta (KDU-ČSL), Vladimíra Špidly (ČSSD) a Jana Fischera se Andrej Babiš chybně domnívá, že svou vládu bude moci řídit. Všichni tři v pořadu Otázky Václava Moravce takové jednání označili za protiústavní. „Premiér není ředitelem vlády a ministři mu nejsou podmíněni,“ konstatoval Špidla. Babiš podle tří bývalých premiérů také s dalšími stranami, které se po volbách dostaly do sněmovny, o podobě budoucí vlády dostatečně nejednal.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.