Index vlivu Václav Klaus - Index vlivu v politice

Václav Klaus
 
 

Václav Klaus: Lidé se o politiku zajímají, nezajímají je konkrétní politici

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Hlas druhého českého prezidenta Václava Klause (75) byl v posledních dnech víc slyšet i na domácí scéně. Nejen kvůli vládním šarvátkám, ale i diky jeho nové knize Zničí nás klima nebo boj s klimatem. Zajímalo mě, jak vnímá současnou politickou scénu v Česku i zahraničí, co ho znepokojuje a zda očekává od letošních voleb do sněmovny nějaký fatální zlom v polistopadovém vývoji. V rozhovoru s Deníkem se Václav Klaus představil i jako pyšný otec syna, který má v ODS nakročeno ke slušné kariéře.

 

Václav Klaus aktuálně...

Pořadí: 8Index vlivu: 3
Chart.
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
7.8Vliv / význam klesá
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
8.16Vliv / význam klesá
Roční vliv
PořadíIndexTrend
7.289Vliv / význam klesá
 

Jak nás Václav Klaus ovlivňuje poslední týden

Chart.

Jak nás Václav Klaus ovlivňuje poslední měsíc

Chart.

Jak nás Václav Klaus ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Václav Klaus v poslední době

 

27. května 2017

Václav Klaus: Lidé se o politiku zajímají, nezajímají je...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 27. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Hlas druhého českého prezidenta Václava Klause (75) byl v posledních dnech víc slyšet i na domácí scéně. Nejen kvůli vládním šarvátkám, ale i diky jeho nové knize Zničí nás klima nebo boj s klimatem. Zajímalo mě, jak vnímá současnou politickou scénu v Česku i zahraničí, co ho znepokojuje a zda očekává od letošních voleb do sněmovny nějaký fatální zlom v polistopadovém vývoji. V rozhovoru s Deníkem se Václav Klaus představil i jako pyšný otec syna, který má v ODS nakročeno ke slušné kariéře.

26. května 2017

Václav Klaus: Nešlo o vládní krizi, ale o zahájení volební...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 26. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Bývalý český prezident Václav Klaus vidí podstatu koaličních hádek v tom, že poprvé zažíváme situaci, kdy jsou ve vládě dvě stejně silné strany. Ty se musejí proti sobě vymezit, aby jim volič uvěřil, že každá chce něco jiného. „Nic hrozivého se neděje, všechny instituce normálně fungují. Nešlo o vládní krizi, ale o bouřlivé zahájení volební kampaně," hodnotí události posledních dní.

Vénův svět a Ivanův svět

Zdroj Tyden.cz ze dne 26. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

O starším bratru Vénovi (tedy Václavu Havlovi), ale také o Marianu Čalfovi, Václavu Klausovi či Miloši Zemanovi, hlavně však o svém životě, který byl slavným sourozencem poznamenán méně, než bychom čekali, mluví matematik Ivan M. Havel v knižním rozhovoru s Janem Lukešem.

25. května 2017

Valachová měla slzy na krajíčku. A do Klause mladšího šila...

Zdroj Blesk.cz ze dne 25. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Končící ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) hájí kariérní řád, který podle ní prospěje učitelům a celému českému školství. V reakci pro Blesk.cz odmítla výtky Václava Klause mladšího (ODS), podle kterého jde o „h*vadinu“ a „pitomost“, kterou by ihned zrušil bez náhrady. Na emotivně laděném výboru, kde se řád také řešil, pak prý jen tak tak zadržovala slzy. Nikoli smutku či vzteku, ale dojetí.

24. května 2017

Milost Kajínkovi dal málem už Havel, navrhli mu ji právníci...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 24. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Udělení milosti Jiřímu Kajínkovi bylo blíž, než se dosud myslelo. Bývalému prezidentovi Václavu Havlovi ji navrhl právní odbor Hradu, píše čtvrteční MF DNES. Havel však milost odsouval a záležitost nakonec „odkázal“ svému nástupci Václavu Klausovi. Miloš Zeman tak udělením milosti pro Kajínka jen „dokončil“ to, co začali jeho předchůdci.
    Další články k tématu:
  • Kajínek se po 23 letech dočkal milosti. Před věznicí rozdával autogramy
  • Novináři po dlouhém čekání „bouchli šampaňské“, Kajínek jim děkoval
  • Milost mi slíbil už Havel, řekl Kajínek po propuštění. Kritizoval justici

Kajínek to schytal: Havel mu milost neslíbil, říká Špaček i...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Nevybavuje si, že by se v minulosti za Václava Havla o Kajínkovi na Hradě někdy vůbec hovořilo. „Pan Etiketa“ Ladislav Špaček, někdejší hradní mluvčí, označil za absolutní nesmysl slova propuštěného vězně Kajínka, že mu Havel slíbil milost. Ta mohla přijít už za Václava Klause, který o ní vážně uvažoval. Nakonec k ní přistoupil až Miloš Zeman. Pro Blesk.cz to v rozhovoru komentoval Špaček a také někdejší Havlův kancléř Karel Schwarzenberg.

23. května 2017

Kajínek: Milost mi slíbil už Havel. Špaček: Absurdní nesmysl

Zdroj Tyden.cz ze dne 23. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Jiří Kajínek, který po 23 letech opustil vězení, tvrdí, že milost mu sliboval už prezident Václav Havel. Někdejší Havlův mluvčí Ladislav Špaček to ale odmítá. Václav Klaus zase prý podle Kajínka sliboval, že jeho případ vyřeší. Že se případem bývalá hlava státu zabývala, potvrdil Petr Macinka z Institutu Václava Klause.

Sobotka „šije“ do Kajínka: Z vraha se stává celebrita....

Zdroj Blesk.cz ze dne 23. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Jiří Kajínek si po 23 letech užívá první doušky svobody, opustil brány rýnovické věznice a při tiskovce děkoval Miloši Zemanovi. Zmínil, že ho zklamali Václavové Havel i Klaus. Reakce politiků na propuštění muže, který byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu, jsou však rozpačité. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i opoziční lídr Miroslav Kalousek (TOP 09) upozorňují, že jde o odsouzeného vraha. Podle Kalouska dokonce „sprostého vraha“.  

16. května 2017

„Děti nejsou zboží,“ navázal Klaus mladší na otce. A chválil...

Zdroj Blesk.cz ze dne 16. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Ve čtvrtek to bude šest let, co norská sociálka Barnevernet odebrala malé syny české matce Evě Michalákové, kterou později zbavil soud rodičovských práv. Podobných případů je mnohem víc. A mohou se stát i v Česku, varuje Václav Klaus mladší. Na protestu před norskou ambasádou varoval i před tím, že děti nejsou zboží. Stejně se přitom vyjadřoval před lety jeho otec, tehdy ještě prezident.

12. května 2017

Václav Klaus: Politická krize je důsledkem přímé volby....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Současná politická krize je důsledkem změny, kterou do českého politického systému přinesla přímá volba prezidenta. Bývalý prezident Václav Klaus to uvedl v pořadu Interview ČT24. Prezident Miloš Zeman jako ostřílený politický harcovník absolutně využívá šance, které mu tato změna dala, a v některých věcech přitom jde až za jistou míru únosnosti, pokračuje Klaus. V rozhovoru pro Českou televizi dále uvedl, že demise vlády, kterou podal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), byl chytrý a rafinovaný tah. Celý rozhovor najdete ve videu.

11. května 2017

Klaus: Zeman ztratí politické body. Úmysl podat demisi byl...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 11. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Prezident Miloš Zeman kvůli svému postupu při řešení vládní krize ztratí politické body. V rozhovoru pro deník Echo24 to řekl jeho předchůdce Václav Klaus. Naopak úmysl premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) podat demisi celé vlády považuje za jeho dosud nejchytřejší tah v politice. Situaci v zemi pak vidí jako bezprecedentní ohrožení demokratického vývoje v Česku.

Klaus tleská Sobotkovi, Zemana varuje a kvůli Babišovi má...

Zdroj Blesk.cz ze dne 11. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Průtahy kolem odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO) může prezident Miloš Zeman přijít o politické body. Naopak premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) předvedl nejlepší tah své politické kariéry. V rozhovoru pro týdeník Echo to řekl bývalý prezident Václav Klaus. Současná situace podle něj ohrožuje českou demokracii. Exprezident ale nezkritizoval jen vládu, odnesla to i ODS.

Klaus: Zeman kvůli postupu ve vládní krizi ztratí politické...

Zdroj Tyden.cz ze dne 11. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Prezident Miloš Zeman kvůli svému postupu při řešení vládní krize ztratí politické body, míní exprezident Václav Klaus. Naopak úmysl premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) podat demisi celé vlády považuje za jeho dosud nejchytřejší tah v politice.

Zeman ústavu „znásilnil“ už s Rusnokem. Klaus podržel...

Zdroj Blesk.cz ze dne 11. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Smršti kritiky čelí prezident Miloš Zeman kvůli porušování ústavních zvyklostí, když odmítá odvolat z vlády vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) a klade si pro to podmínky. Podle Hradu jsou výtky neoprávněné, nečelí jim ale poprvé. Zeman postupoval svérázně už při jmenování úřednické vlády Jiřího Rusnoka, na které nepanovala shoda politických stran. U jmenování Babiše ministrem mu původně vadilo, že nemá lustrační osvědčení. Čistý štít ale nemají v tomto směru ani prezidenti Václav Klaus a Václav Havel.

7. května 2017

S přijetím demise či odvoláním ministra váhali i Havel a...

Zdroj Tyden.cz ze dne 7. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Miloš Zeman není prvním prezidentem, který váhal s přijetím demise nebo odvoláním ministra. Podobně se zachovali i jeho předchůdci Václav Havel a Václav Klaus. Zatímco Havel zaujal tento postoj jen v případě několika demisí, Klaus se rozhodoval nejednoznačně v případně demisí i odvolání ministra.

2. května 2017

Komentář: Sobotka a Babiš si můžou dát s Kalouskem pusu pod...

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 5. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Jak nejlíp poznáte, kdo uspěje ve volbách? Nejčastěji podle toho, na koho dobrovolně chodí lidi. Dřív to bývali Václav Klaus, Miloš Zeman, Mirek Topolánek a Jiří Paroubek. Plné kulturáky míval s vtipy o „špinavých trenkách“ i Tomio Okamura, jeho hezkého večera jsem se kdysi zúčastnil i já. Kdo má nejblíže k volební výhře letos, ukázal i 1. máj, oblíbený den politické nenávisti.

24. dubna 2017

Komentář: Francie se bude zas třást z Le Penové. Masakr...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 4. 2017  •  Václav Klaus  •  2

Nakonec se úplně nestalo to, čeho se bála Francie, EU, euro a finanční trhy. Exprezident Václav Klaus si může postesknout, šéfka Národní fronty Marine Le Penová nevyhrála francouzské volby. Nebo aspoň zatím ne...

21. dubna 2017

Klausi, vdala se ti exmilenka! Blesk vypátral exprezidentovu...

Zdroj Blesk.cz ze dne 21. 4. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Prezident má milenku. Je to zase letuška. To si špitali lidé před trafikami, když se před deseti lety dívali na titulní stranu deníku Blesk. Kde je konec blonďaté Petře Bednářové (37), která zamotala hlavu tehdejšímu prezidentovi Václavu Klausovi (75)? Podle všeho je z ní vdaná paní a žije normální život…

12. dubna 2017

Babiš a Zlatuška chtějí v Česku univerzitu miliardáře...

Zdroj Blesk.cz ze dne 12. 4. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Boj o univerzitu založenou miliardářem Georgem Sorosem zasáhl i Česko. Maďarská vláda v čele s premiérem Viktorem Orbánem schválila sporný zákon o zahraničních školách. Lidé vytáhli do ulic Budapešti, ve kterých se ozývalo „Diktátor! Diktátor!“ Václav Klaus tleská, poslanec Jiří Zlatuška (ANO) v rozhovoru pro Blesk.cz vzpomenul, jak právě Klaus vyhnal univerzitu uprchlíka Sorose z Česka. A postěžoval si na exprezidentovu údajnou „zaprděnost“. Jak vnímá Sorose a dění kolem univerzity?

6. dubna 2017

Klausův institut konec intervencí uvítal: Byly principiálně...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 6. 4. 2017  •  Václav Klaus  •  0

Více než tři roky měnových intervencí vstoupí do českých ekonomických dějin jako nepromyšlený a principiálně špatný krok. V reakci na dnešní ukončení intervencí centrální bankou to v tiskové zprávě uvedl Institut Václava Klause (IVK). Konec intervencí institut uvítal.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.