Index vlivu Miroslav Toman - Index vlivu v politice

 
 

Miroslav Toman (* 6. února 1960 Žatec) je český podnikatel v zemědělství a bývalý náměstek ministrů zemědělství, od roku 2007 prezident Potravinářské komory ČR a od července 2013 ministr zemědělství ve vládě Jiřího Rusnoka.

 

Pozor na gastro suvenýry z masa, nabádají kvůli prasečímu moru potravináři

Potravinářská komora doporučila, aby si lidé nevozili ze zahraničí tepelně neopracované masné výrobky, mohl by se z nich šířit zárodky afrického moru prasat. Nicméně konzumace masných výrobků by se spotřebitelé bát neměli, řekl prezident komory Miroslav Toman. Nemoc totiž není přenosná na člověka, jenom na prasata.

    Další články k tématu:
  • V Česku se poprvé vyskytl africký mor prasat. Do chovů zatím nepronikl

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
39.13Vliv / význam klesá
 

Jak nás Miroslav Toman ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Miroslav Toman v poslední době

 

27. června 2017

Pozor na gastro suvenýry z masa, nabádají kvůli prasečímu...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 27. 6. 2017  •  Miroslav Toman  •  0

Potravinářská komora doporučila, aby si lidé nevozili ze zahraničí tepelně neopracované masné výrobky, mohl by se z nich šířit zárodky afrického moru prasat. Nicméně konzumace masných výrobků by se spotřebitelé bát neměli, řekl prezident komory Miroslav Toman. Nemoc totiž není přenosná na člověka, jenom na prasata.
    Další články k tématu:
  • V Česku se poprvé vyskytl africký mor prasat. Do chovů zatím nepronikl

29. května 2017

Krach bývalé firmy Tomanových zaplatili daňoví poplatníci....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 5. 2017  •  Miroslav Toman  •  0

Rodina zemědělských podnikatelů Tomanových je úspěšná za každého režimu. Miroslav Toman starší byl ministrem ve vládě Lubomíra Štrougala v době komunismu, jeho syn Miroslav Toman mladší byl ministrem vlády, kterou prezident Miloš Zeman jmenoval i bez podpory Poslanecké sněmovny. Na bankrot své firmy nedoplatili a ještě získali přeprodejem zpátky cenné akcie drůbežáren Xaverov. Věřitelé, z nichž největší byl stát, naopak museli odepsat asi 600 milionů korun. Jak dokázali Tomanovi vytáhnout velký majetek z firmy, která dlužila státu stamiliony korun, ukazuje Jan Moláček z Reportérů ČT.

11. dubna 2017

Potravináři žádají plošnou kontrolu masa a vajec z dovozu....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 4. 2017  •  Miroslav Toman  •  0

Potravináři požadují kontrolu veškerého dováženého masa a vajec, protože dozorové orgány v některých evropských státech nefungují. Uvedl to prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman. Ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS) Zbyněk Semerád závadnost v evropských kontrolách připustil, plošné kontroly v ČR ale nejsou podle něj možné. Kontrolováno je maximálně 15 procent dovážených potravin. 

Zakažte dovoz z Polska, volají potravináři. Chtějí plošné...

Zdroj Blesk.cz ze dne 11. 4. 2017  •  Miroslav Toman  •  0

Potravináři požadují kontrolu veškerého dováženého masa a vajec. Dozorové orgány v některých evropských státech nefungují, řekl v úterý na tiskové konferenci prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman. Ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS) Zbyněk Semerád závadnost v evropských kontrolách připustil, plošné kontroly v ČR ale nejsou podle něj možné.

6. dubna 2017

Konec intervencí zlevní dovoz potravin. Kupující ale „utřou...

Zdroj Blesk.cz ze dne 6. 4. 2017  •  Miroslav Toman  •  0

Konec měnových intervencí bude mít vliv na cenu dovozových potravin, zákazníci ale nic nepoznají. Uvedl to ve čtvrtek prezident Potravinářské komory Miroslav Toman. Obchodníci si jen vylepší obchodní přirážku, dodal.

16. března 2017

Zemědělci si zvolili nového šéfa. Jandejsek se zaměří na...

Zdroj Blesk.cz ze dne 16. 3. 2017  •  Miroslav Toman  •  0

Novým prezidentem Agrární komory ČR zvolili delegáti na sněmu v Olomouci Zdeňka Jandejska (62), ředitele firmy Rabbit Trhový Štěpánov. V čele komory nahradil Miroslava Tomana (57), který už nekandidoval. Jandejsek byl jediným kandidátem, mezi své priority řadí například omezení zahraničních dovozů potravin za dumpingové ceny. Dále také vyšší podporu státu intenzivní živočišné výrobě a citlivým komoditám.

Agrární komora ČR má nového šéfa

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 16. 3. 2017  •  Miroslav Toman  •  0

Olomouc - Novým prezidentem Agrární komory ČR byl dnes na sněmu v Olomouci zvolen ředitel firmy Rabbit Trhový Štěpánov Zdeněk Jandejsek. V čele komory nahradil Miroslava Tomana. Prioritami nového prezidenta je omezení zahraničních dovozů potravin za dumpingové ceny a vyšší podpora státu intenzivní živočišné výrobě.

Novým prezidentem Agrární komory je velkopodnikatel...

Zdroj IHNED.cz ze dne 16. 3. 2017  •  Miroslav Toman  •  0

Dvaašedesátiletý Jandejsek v čele Agrární komory nahradil Miroslava Tomana, který už nekandidoval. Jandejsek mezi své priority řadí například omezení zahraničních dovozů potravin za dumpingové ceny a vyšší státní podporu intenzivní živočišné výroby a citlivých komodit. Pro Jandejska ve čtvrtek hlasovalo 130 z 188 delegátů sněmu.

Agrární komoru povede Jandejsek. České zemědělství není v...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 3. 2017  •  Miroslav Toman  •  0

Novým prezidentem Agrární komory ČR byl zvolen Zdeněk Jandejsek, ředitel firmy Rabbit Trhový Štěpánov. Nahradil Miroslava Tomana, který už nekandidoval.

Novým prezidentem agrární komory je Jandejsek z Rabbitu

Zdroj Tyden.cz ze dne 16. 3. 2017  •  Miroslav Toman  •  0

Novým prezidentem Agrární komory ČR byl ve středu zvolen ředitel firmy Rabbit Trhový Štěpánov Zdeněk Jandejsek. V čele komory nahradil Miroslava Tomana, který už nekandidoval.

Agrární komora má nového šéfa, Tomana střídá Jandejsek z...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 16. 3. 2017  •  Miroslav Toman  •  0

Novým prezidentem Agrární komory ČR byl ve čtvrtek zvolen ředitel firmy Rabbit Trhový Štěpánov Zdeněk Jandejsek. V čele komory nahradil Miroslava Tomana, který už nekandidoval. Dvaašedesátiletý Jandejsek, který je zároveň předsedou Iniciativy zemědělských a potravinářských podniků, mezi své priority řadí například omezení zahraničních dovozů potravin za dumpingové ceny a vyšší podporu státu intenzivní živočišné výrobě a citlivým komoditám.
    Další články k tématu:
  • Stát toleruje dovoz příliš levných potravin, kritizuje agrární komora

25. ledna 2017

Miroslav Toman skončí jako prezident Agrární komory. Jeho...

Zdroj IHNED.cz ze dne 25. 1. 2017  •  Miroslav Toman  •  0

Miroslav Toman nebude znovu kandidovat na post prezidenta Agrární komory ČR. Svému nástupci předávám Agrární komoru ve velmi dobré kondici, ve stabilizovaném a efektivním personálním a finančním stavu, řekl Toman. Komora sdružuje zemědělské prvovýrobce, ale také lesníky, potravináře nebo včelaře. Podle svého webu má 103 000 členů.

22. prosince 2016

Pamlsková vyhláška komplikuje i obloženou housku, zlobí se...

Zdroj Blesk.cz ze dne 22. 12. 2016  •  Miroslav Toman  •  1

Exministr Miroslav Toman, který vede Potravinářskou komoru ČR, se zostra pustil do ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD). Kritizuje její pamlskovou vyhlášku, která má ze škol vyhnat nezdravé potraviny. Podle Tomana je však zbytečnou restrikcí. O tom, co budou děti ve školních bufetech jíst, mají rozhodovat ředitelé a rodiče, nikoli úředníci z ministerstva dle přísných tabulek, podle kterých neprojde ani celozrnná houska se šunkou, míní.

27. srpna 2016

Sobotka: Podíl českých potravin na pultech může zvýšit...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 27. 8. 2016  •  Miroslav Toman  •  1

České Budějovice - Navýšení podílu tuzemských potravin na pultech českých obchodů může zajistit přísnější kontrola zboží. Na agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Dodal, že kontrola kvality zboží zajistí, aby se na pultech neobjevovalo zboží s nevyhovujícími parametry. Prezident Agrární komory ČR Miroslav Toman ve čtvrtek na Země živitelce uvedl, že potravináři by byli rádi, kdyby až 80 procent zboží v českých obchodech tvořili tuzemské výrobky.

26. srpna 2016

Jurečkův resort stále nevyřešil dumpingové dovozy potravin,...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 26. 8. 2016  •  Miroslav Toman  •  1

Ministerstvo zemědělství sice podle prezidenta Agrární komory Miroslava Tomana splnilo dvě třetiny požadavků, které vůči němu agrárníci loni měli, stále se ale nepodařilo například vyřešit dovoz potravin do Česka za dumpingové ceny. Uvedl to na bilanční tiskové konferenci na českobudějovickém agrosalonu Země živitelka. Kritika dopadá i na přebujelou byrokracii a pomalé vyplácení kompenzací za sucho a dotací na zlepšení životních podmínek v chovech.

25. srpna 2016

Toman: Na pultech by mělo být povinně až 80 procent zboží z...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 25. 8. 2016  •  Miroslav Toman  •  1

České Budějovice - Na pultech českých obchodů by měly být povinně dvě třetiny až 80 procent českého zboží, přejí si potravináři. Při zahájení 43. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích k tomu dnes vyzval vládu prezident Agrární komory a Potravinářské komory Miroslav Toman. Chtěl by tak podpořit zemědělce, kteří prodávají kvůli přebytkům na evropském trhu vepřové maso a mléko za podnákladové ceny. Podle ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) je 80 procent nadsazených, situaci chce nejdřív zanalyzovat.

26. května 2016

Toman bude další čtyři roky šéfem Potravinářské komory....

Zdroj IHNED.cz ze dne 26. 5. 2016  •  Miroslav Toman  •  2

Valná hromada Potravinářské komory ČR znovuzvolila na post jejího prezidenta Miroslava Tomana. Žádného protikandidáta neměl. Toman je zároveň prezidentem Agrární komory ČR, střet zájmů v tom ale nevidí.

22. května 2016

ZEMĚDĚLSTVÍ: Historická mléčná krize

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 22. 5. 2016  •  Miroslav Toman  •  2

O likvidaci českého zemědělství se mluví již dlouho. Teď se však zdá, že se předpověď naplňuje mílovými kroky. Před zánikem nebo poblíž zániku je tuzemská výroba mléka, tvrdí Agrární komora a její prezident Miroslav Toman. Má bohužel úplnou pravdu.

10. dubna 2016

Jurečka: Zrušení sankcí Rusku nelze vyměnit za porušování...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 10. 4. 2016  •  Miroslav Toman  •  2

Praha - Česko nemůže vyměnit lidská práva za to, aby mohlo znovu vyvážet zboží do Ruska. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Reagoval na požadavek prezidenta Agrární komory ČR Miroslava Tomana, aby Evropská unie sankce vůči Rusku ukončila. Sankční opatření zavedla EU v polovině roku 2014 v reakci na ruskou agresi na východní Ukrajině.

3. dubna 2016

Letošek bude podle prezidenta komory pro mnohé zemědělce...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 3. 4. 2016  •  Miroslav Toman  •  3

Brno – Letošní rok bude pro mnohé zemědělské podniky zlomový, uvedl na sněmu Agrární komory ČR její prezident Miroslav Toman. Vážná je podle něj situace zejména v produkci mléka a vepřového masa. Zemědělci se potýkají s dopady ruských sankcí i ostrou konkurencí ze zahraničí, loňský rok mnozí proto hodnotí negativně. Právě kvůli dovozu uvažují velké podniky o rušení chovu prasat.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.