Index vlivu Miroslav Jansta - Index vlivu ve sportu

Miroslav Jansta
 
 

Jansta útočí: Co udělal olympijský výbor proti Rusku? Ukrajina není Jugoslávie

Býval politikem, vlivným lobbistou i právníkem. Dnes už Miroslav Jansta pomalu vyhlíží důchod. Ovšem i po šedesátce pořád bojuje. Za sebe (musí, stojí před soudem) i za český sport. V rozhovoru pro Deník se rozpovídal jak o dotacích, tak o přešlapování kolem účasti Ruska na olympiádě.

Miroslav Jansta aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-1Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Miroslav Jansta ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Miroslav Jansta ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Miroslav Jansta v poslední době

 

11. dubna 2023

Jansta útočí: Co udělal olympijský výbor proti Rusku?...

Zdroj Deník.cz - Sport ze dne 11. 4. 2023  •  Miroslav Jansta  •  11

Býval politikem, vlivným lobbistou i právníkem. Dnes už Miroslav Jansta pomalu vyhlíží důchod. Ovšem i po šedesátce pořád bojuje. Za sebe (musí, stojí před soudem) i za český sport. V rozhovoru pro Deník se rozpovídal jak o dotacích, tak o přešlapování kolem účasti Ruska na olympiádě.

30. března 2023

Pelta u soudu. Na ovlivňování dotací jsem byl malý pán, řekl...

Zdroj Deník.cz - Sport ze dne 30. 3. 2023  •  Miroslav Jansta  •  0

Na ovlivnění dotačního řízení jsem byl malý pán, řekl v závěrečné řeči u soudu bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta. Ke kauze zmanipulování sportovních dotací ministerstva školství dodal, že někdejší ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) u něj jako člověk navždy prohrála. Valachová má v procesu postavení svědkyně. Proti její výpovědi se dnes vymezili i ostatní obžalovaní včetně šéfa České unie sportu (ČUS) Miroslava Jansty a bývalé náměstkyně pro sport Simony Kratochvílové. Rozsudek vyhlásí pražský městský soud 27. dubna.

Na ovlivnění dotací jsem byl malý pán, řekl v závěrečné řeči...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 3. 2023  •  Miroslav Jansta  •  0

Na ovlivnění dotačního řízení jsem byl malý pán, řekl v závěrečné řeči ve čtvrtek u soudu exšéf českého fotbalu Miroslav Pelta. Ke kauze zmanipulování sportovních dotací ministerstva školství dodal, že někdejší ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) u něj jako člověk navždy prohrála. Valachová má v procesu postavení svědkyně. Proti její výpovědi se ve čtvrtek vymezili i ostatní obžalovaní včetně šéfa České unie sportu (ČUS) Miroslava Jansty a bývalé náměstkyně pro sport Simony Kratochvílové. Rozsudek vyhlásí pražský městský soud 27. dubna.

29. března 2023

Žalobce v kauze sportovních dotací žádá pro Peltu devět let...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 3. 2023  •  Miroslav Jansta  •  0

Ve druhém kole kauzy zmanipulování sportovních dotací ministerstva školství ve středu státní zástupce znovu navrhl odnětí svobody i citelné peněžité tresty jak pro bývalého šéfa českého fotbalu Miroslava Peltu, tak pro někdejší náměstkyni pro sport Simonu Kratochvílovou a šéfa České unie sportu Miroslava Janstu (ČUS). Pro Peltu opětovně žádá devět let vězení a zaplacení pětadvaceti milionů korun, pro Kratochvílovou deset let za mřížemi a zaplacení šesti milionů, pro Janstu pět let vězení a dvoumilionový peněžitý trest.

31. ledna 2023

Honil mě jako nadmutou kozu, prohlásil obžalovaný Jansta o...

Zdroj Deník.cz - Sport ze dne 31. 1. 2023  •  Miroslav Jansta  •  0

Obžalovaný šéf České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta trvá na tom, že byl poradcem bývalé ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD). Uvedl to v úterý u pražského městského soudu, který znovu projednává kauzu zmanipulování sportovních dotací. Obžaloba tvrdí, že ministerská náměstkyně pro sport Simona Kratochvílová vynášela Janstovi informace a že ovlivnila výši dotací ve prospěch ČUS. Kratochvílová se hájí tím, že Janstu jí ke komunikaci přidělila přímo ministryně, což ale Valachová popírá.

Obžalovaný Jansta trvá na tom, že ohledně dotací byl...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 31. 1. 2023  •  Miroslav Jansta  •  0

Praha - Obžalovaný šéf České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta trvá na tom, že byl poradcem bývalé ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD). Uvedl to dnes u pražského městského...

Obžalovaný Jansta trvá na tom, že ohledně dotací byl...

Zdroj České noviny - sport ze dne 31. 1. 2023  •  Miroslav Jansta  •  0

Praha - Obžalovaný šéf České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta trvá na tom, že byl poradcem bývalé ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD). Uvedl to dnes u pražského městského...

19. prosince 2022

Velká fúze právníků. Chrenek mladší spojí někdejší kancelář...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 19. 12. 2022  •  Miroslav Jansta  •  8

V Česku jsou mezi právníky poměrně časté rozchody otců zakladatelů velkých advokátních kanceláří. Ovšem Tomáš Chrenek jde proti proudu. Syn jednoho z nejbohatších Čechů, stejnojmenného vládce Třineckých železáren a zdravotnické skupiny Agel, se...

16. listopadu 2022

Na Čechy se netlačí, pivo funguje. Ginzburg o devíti letech...

Zdroj Sport iDNES.cz - Nejlepší sport ze dne 16. 11. 2022  •  Miroslav Jansta  •  1

Na konci února zasedne ke stolu s Miroslavem Janstou a domluví se, jestli se po necelé dekádě s basketbalovou reprezentací rozloučí. Izraelec Ronen Ginzburg vzpomíná na snové mistrovství světa, lituje zranění Tomáše Satoranského před EuroBasketem a přemítá nad českou mentalitou. „Místní lídři nepotřebují prosazovat své ego,“ říká kouč.

29. října 2022

Přezíravý Zeman dal medaili obžalovanému Janstovi. Ukázal...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 29. 10. 2022  •  Miroslav Jansta  •  0

Prezident Miloš Zeman včera ve Vladislavském sále Pražského hradu předal vyznamenání i sportovnímu funkcionáři, šéfovi České unie sportu a basketbalové federace Miroslavu Janstovi. Nelze popřít, že muž s pověstí vlivného zákulisního hráče české...

2. května 2022

Jansta byl počtvrté zvolen předsedou České basketbalové...

Zdroj České noviny - sport ze dne 2. 5. 2022  •  Miroslav Jansta  •  1

Praha - Předsedou České basketbalové federace byl počtvrté za sebou zvolen Miroslav Jansta. Šedesátiletý právník, který je zároveň šéfem České unie sportu, dostal dnes v pražském...

27. února 2022

Basketbalové reprezentace nebudou po dobu agrese hrát proti...

Zdroj Sport iDNES.cz - Nejlepší sport ze dne 27. 2. 2022  •  Miroslav Jansta  •  1

České basketbalové reprezentace nebudou po dobu ruské agrese proti Ukrajině nebo jinému samostatnému státu hrát žádné zápasy s národními výběry Ruska ve všech kategoriích. Uvedl to v otevřeném dopise předseda České basketbalové federace Miroslav Jansta. Vyzval k podobnému kroku i všechny kluby.

12. října 2021

Státní zástupce žádá pro Peltu devět let vězení kvůli...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 10. 2021  •  Miroslav Jansta  •  1

Státní zástupce v úterý navrhl pro obžalované v kauze rozdělování sportovních dotací na ministerstvu školství tresty od pěti do deseti let vězení, peněžité tresty a také zákazy činnosti. Deset let odnětí svobody žádá pro bývalou náměstkyni ministerstva školství Simonu Kratochvílovou. Pro někdejšího šéfa českého fotbalu Miroslava Peltu chce devět let vězení a peněžitý trest 25 milionů korun, pro šéfa České unie sportu (ČUS) Miroslava Janstu pět let vězení a dvoumilionový trest.

23. červenece 2021

Otřesený předseda ČUS Jansta vyzývá k podpoře sportovců

Zdroj České noviny - sport ze dne 23. 7. 2021  •  Miroslav Jansta  •  1

Praha - Předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta uvedl, že koronavirovou kauzu českého týmu na olympijských hrách v Tokiu nemůže vyšetřovat Český olympijský výbor (ČOV),...

Otřesený předseda ČUS Jansta vyzývá k podpoře sportovců

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 23. 7. 2021  •  Miroslav Jansta  •  1

Praha - Předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta uvedl, že koronavirovou kauzu českého týmu na olympijských hrách v Tokiu nemůže vyšetřovat Český olympijský výbor (ČOV),...

23. dubna 2021

Změna na hřištích: Od pondělí končí pravidlo deseti metrů...

Zdroj Blesk.cz ze dne 23. 4. 2021  •  Miroslav Jansta  •  1

Místo uvažovaného šestimetrového odstupu dvojic na venkovním sportovišti se bude od pondělí uplatňovat plocha 15 metrů čtverečních na osobu. Na jednom hřišti přitom bude možné vytyčit více sportovišť s dvanáctičlennými skupinami. Po dnešní schůzce s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem to v tiskové zprávě uvedl předseda České unie sportu Miroslav Jansta. Haly a tělocvičny zatím zůstanou pro amatéry dál zavřené.

27. ledna 2021

Hnilička rozdělil český sport. Tvrdí, že má podporu hnutí....

Zdroj Deník.cz - Sport ze dne 27. 1. 2021  •  Miroslav Jansta  •  1

Po fiasku s průzkumem popularity jednotlivých odvětví Milan Hnilička, šéf Národní sportovní agentury, znovu rozděluje tuzemskou scénu. Vždyť proti sobě stojí Sparta se Slavií a fotbalová asociace či šéfové svazů i vlivné politické figury Jakub Janda a Miroslav Jansta.

29. září 2020

Úředníci svědčí v kauze sportovních dotací. Podle...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 9. 2020  •  Miroslav Jansta  •  2

V kauze údajného manipulování sportovních dotací končí výpovědi úředníků ministerstva školství, kteří z pozice svědků vysvětlují systém přidělování peněz. Podle obžalovaného sportovního funkcionáře Miroslava Jansty ale mohou být někteří ve střetu zájmů, protože se nechávali zvát na sportovní zájezdy Českého olympijského výboru, který v případu vystupuje jako poškozený.

11. září 2020

Revoluce v českém sportu? Basketbal představil nové dresy i...

Zdroj Deník.cz - Sport ze dne 11. 9. 2020  •  Miroslav Jansta  •  2

Na konci července prošla změnou názvu Česká basketbalová federace a dnes na ni navázala představením nových reprezentačních dresů. Dosavadní označení Česká republika na nich vystřídal nápis Česko, který podle předsedy CZ BASKETBALL Miroslava Jansty použijí jako první z velkých kolektivních sportů.

24. srpna 2020

Peltu a Janstu jsem náměstkyni jako kontakty nepřidělila,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 24. 8. 2020  •  Miroslav Jansta  •  4

Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová v pondělí u soudu odmítla, že by své náměstkyni pro sport Simoně Kratochvílové „přidělila“ jako kontaktní osoby Miroslava Peltu a Miroslava Janstu. Do probíhajících dotačních řízení nemohli členové národní rady pro sport zasahovat, řekla u soudu exministryně. Z manipulací se sportovními dotacemi žaloba viní pět lidí, včetně Pelty a bývalé náměstkyně.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.