Index vlivu Jiří Rusnok - Index vlivu v podnikání

 
 

Prezident Asociace penzijních fondů ČR

 
 

Deficit rozpočtu bude příští rok vyšší než plánuje vláda. Je nutné zvýšit daně, míní ekonomové

Deficit státního rozpočtu příští rok výrazně překročí vládou zamýšlených 295 miliard korun, shodli se v pořadu Otázky Václava Moravce bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok, místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Vít Samek a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Tomáš Havránek. Nutné je podle nich zvýšení daní.

Jiří Rusnok aktuálně...

Pořadí: 2Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
9.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
3.81Vliv / význam klesá
 

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Jiří Rusnok v poslední době

 

6. listopadu 2022

Deficit rozpočtu bude příští rok vyšší než plánuje vláda. Je...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 6. 11. 2022  •  Jiří Rusnok  •  0

Deficit státního rozpočtu příští rok výrazně překročí vládou zamýšlených 295 miliard korun, shodli se v pořadu Otázky Václava Moravce bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok, místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Vít Samek a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Tomáš Havránek. Nutné je podle nich zvýšení daní.

26. října 2022

Plánovaný schodek 295 miliard není zásadní, shodují se...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 10. 2022  •  Jiří Rusnok  •  0

Poslanci ve středu v úvodním čtení schválili základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Kabinet počítá se schodkem 295 miliard korun. Premiér Petr Fiala (ODS) označil rozpočet za krizový a válečný, reaguje podle něj na dopady ruské invaze na Ukrajinu a energetickou krizi. Stejně ho v pořadu Události, komentáře hodnotí také bývalý premiér a bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok a bývalý předseda vlády Vladimír Špidla (ČSSD). Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) se však vláda přesto snaží šetřit.

29. září 2022

Úroková sazba poroste, když se mzdy a rozpočet utrhnou ze...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 9. 2022  •  Jiří Rusnok  •  0

Bankovní rada ČNB ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Platí od 22. června, kdy o ní rozhodla ještě předchozí bankovní rada v čele s tehdejším guvernérem Jiřím Rusnokem. Po obměně rady a nástupu nového guvernéra Aleše Michla se sazba zatím neměnila. Její zvýšení by bylo podle guvernéra ve hře, pokud by rostl deficit státního rozpočtu a mzdové požadavky.

4. červenece 2022

Jak úrokové sazby ovlivňují inflaci? Ekonomové nevědí

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 4. 7. 2022  •  Jiří Rusnok  •  0

Kdyby národní banka nezvyšovala sazby, byla by dnes inflace až 25 procent. Alespoň to tvrdí bývalý guvernér Jiří Rusnok. Kdyby banka nezvyšovala sazby, byla by inflace nižší než aktuálních 16 procent. To zase tvrdí Jan Švejnar, mezinárodně...

1. červenece 2022

Vlády v ČNB se ujímá ekonom Michl. Zastánce nezvyšování...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 1. 7. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

V pátek 1. července nastoupil po Jiřím Rusnokovi do funkce guvernéra České národní banky (ČNB) Aleš Michl. Přihlásil se ke dvěma hlavním cílům centrální banky, tedy cenové a finanční stabilitě. Prioritou bude podle něj snížení inflace. Cenovou stabilitu, tedy udržování nízké a stabilní inflace, bude podle svého vyjádření nadále zajišťovat prostřednictvím režimu cílování inflace.

30. června 2022

Pracovali jsme bez zásadních chyb, hodnotí Rusnok. Zvyšování...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 30. 6. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Jiří Rusnok skončil v čele České národní banky. Novému guvernérovi Aleši Michlovi ji přenechal v situaci, kdy meziroční inflace podle statistického úřadu činila v květnu šestnáct procent, přesto si nemyslí, že by se jím vedená bankovní rada dopustila nějaké zásadní chyby. Hájí zvyšování sazeb jako hlavní protiinflační zbraň, odmítl, že by ji mohly nahradit masivní devizové zásahy. Ujistil však, že ČNB i tak ve prospěch koruny intervenuje. Jiří Rusnok byl v poslední večer svého guvernérského působení hostem Byznysu 24.

29. června 2022

Šest let Jiřího Rusnoka v čele ČNB: bývalý politik překvapil...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 29. 6. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Při pohledu na aktuální zběsilý růst cen je už těžko představitelné, že hlavní starostí Jiřího Rusnoka při přebírání guvernérského křesla po Miroslavu Singerovi bylo, jak inflaci naopak zvýšit. Kvůli tomu protahoval politiku cíleného oslabování...

22. června 2022

Šetřete, radí odcházející guvernér ČNB Jiří Rusnok

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 6. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok končí v čele tohoto orgánu, který mimo jiné vykonává dohled nad finančním trhem. V Interview ČT24 bilancoval své působení i hodnotil možný vývoj inflace a příčiny současného zvyšování spotřebitelských cen. Přiblížil také atmosféru na středečním jednání rady České národní banky (ČNB), která zvýšila základní úrokovou sazbu na sedm procent.

ČNB hlasuje o zvýšení sazeb. Základní úrok může atakovat...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 22. 6. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Bankovní rada České národní banky dnes naposledy zasedá ve starém složení pod vedením odcházejícího guvernéra Jiřího Rusnoka. Je téměř jisté, že úrokové sazby zvedne. Analytici očekávají razantní zvýšení základní úrokové sazby až o 1,25 procenta. Úrok by se tak dostal na sedm procent, což je nejvyšší hodnota od roku 1999.

13. června 2022

Aleše Michla se není potřeba bát

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 13. 6. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

V nedávných rozhovorech Tomáše Holuba i Jiřího Rusnoka, o českých komentátorech na Twitteru nebo mimo něj nemluvě, je cítit (někdy mezi řádky, jindy otevřeně), že z nového guvernéra ČNB – eufemisticky řečeno – nikdo nadšením neskáče....

8. června 2022

Zeman jmenoval nové členy rady ČNB. Viceguvernérkou se stala...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 8. 6. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Prezident Miloš Zeman jmenoval viceguvernérkou České národní banky (ČNB) předsedkyni Národní rozpočtové rady Evu Zamrazilovou (61) a novými členy bankovní rady hlavní analytičku Hospodářské komory a poradkyni premiéra Petra Fialy (ODS) Karinu Kubelkovou (38) a ředitele sekce finanční stability ČNB Jana Fraita (56). V radě nahradí od července stávajícího guvernéra banky Jiřího Rusnoka, viceguvernéra Tomáše Nidetzkého a člena bankovní rady Vojtěcha Bendu.

7. června 2022

Zeman jmenuje po Michlovi i trojlístek nových členů rady...

Zdroj Blesk.cz ze dne 7. 6. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje na Pražském hradě nové členy bankovní rady České národní banky. Vyplývá to z oznámení Hradu. Jména nových centrálních bankéřů neoznámil. Na konci června končí mandát guvernérovi ČNB Jiřímu Rusnokovi, viceguvernérovi Tomáši Nidetzkému a členovi bankovní rady Vojtěchu Bendovi. Zeman může Nidetzkému a Bendovi jejich mandát prodloužit, anebo jmenovat místo nich nové členy rady. Ani jeden z nich pozvání na středeční jmenování neobdržel. Benda a Nidetzký to řekli agentuře Reuters.

6. června 2022

Rusnok: ČNB v červnu zřejmě zvýší úrokovou sazbu o 0,75 bodu...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 6. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Bankovní rada České národní banky na svém zasedání tento měsíc zřejmě zvýší základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu či více. Důvodem je nadále rostoucí inflace. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz to řekl končící guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok. Nyní dosahuje základní úroková sazba 5,75 procenta a je nejvyšší od roku 1999. Naposledy o jejím zvýšení bankovní rada rozhodla na začátku května. Šlo o šesté nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou.

24. května 2022

Prezidentovi se rozpadá expertní tým. „Trpělivost došla“...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 5. 2022  •  Jiří Rusnok  •  3

Čtyři z dosavadních deseti členů expertního týmu prezidenta republiky skončili a pátý o tom uvažuje. Upozornil na to web Seznam Zprávy. Prezidentovi již nebudou radit prezidenti Hospodářské komory Vladimír Dlouhý a Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, bývalý odborářský předák Jaroslav Zavadil ani předseda Svazu měst a obcí František Lukl. Že ukončí spolupráci s Hradem, zvažuje podle webu i dosluhující guvernér centrální banky Jiří Rusnok. Svůj krok zdůvodnili bývalí prezidentští poradci tím, že jim s Milošem Zemanem došla trpělivost.

Došla nám trpělivost, schůzky v Lánech jsou ztráta času....

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 24. 5. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Z desetičlenného týmu poradců prezidenta Miloše Zemana odešli čtyři lidé, vedle ekonoma Vladimíra Dlouhého prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok a někdejší odborový předák a bývalý poslanec...

22. května 2022

Pokud vývoj potvrdí odhady ČNB, sazby zřejmě ještě v červnu...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 22. 5. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Pokud aktualizace dat na základě posledního vývoje ekonomiky potvrdí odhady ve stávající květnové prognóze České národní banky, tak je vysoká pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na svém zasedání 22. června opět zvýší úrokové sazby. Vyplývá to z...

Pravděpodobnost dalšího zvýšení úrokových sazeb je vysoká,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 5. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v pořadu Otázky Václava Moravce prohlásil, že je vysoká pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na svém zasedání 22. června opět zvýší základní úrokovou sazbu. Stoupnout by mohla na více než šest procent, pokud se na základě posledního vývoje ekonomiky potvrdí odhady ve stávající květnové prognóze centrální banky o růstu cenové hladiny. Inflace v dubnu činila 14,2 procent. 

Končící guvernér Rusnok: Pokud se potvrdí odhady ČNB, sazby...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 22. 5. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Pokud aktualizace dat na základě posledního vývoje ekonomiky potvrdí odhady ve stávající květnové prognóze České národní banky, tak je vysoká pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na svém zasedání 22. června opět zvýší úrokové sazby. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Počkáme na data a pak můžeme znovu zvednout sazby, avizoval...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 22. 5. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Zvýšení úrokových sazeb na posledním zasedání bankovní rady ČNB pod jeho vedením nevyloučil guvernér centrální banky Jiří Rusnok. Definitivní rozhodnutí podle něj vyplyne z čerstvých dat, které bude mít rada k dispozici.

18. května 2022

KRIZE: Jak přijít o peníze snadno a rychle

Zdroj Neviditelný pes ze dne 18. 5. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Žijeme v extrémní době. O tom pochyb není. Ale můžeme se bavit o tom, jak moc extrémní je. A začíná to vypadat, že je ještě extrémnější, než se až dosud mnohým zdálo. Dosluhující guvernér České národní banky Jiří Rusnok prohlásil, že bez zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou by česká inflace byla až 25 procent a kurz koruny by byl 30 korun za euro. T

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.