Index vlivu Jiří Rusnok - Index vlivu v podnikání

 
 

Prezident Asociace penzijních fondů ČR

 
 

Česká národní banka ponechala úrokové sazby beze změny. Ekonomové očekávají jejich delší stabilitu

Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Sazby by měly podle ekonomů zůstat beze změny i v prvním pololetí příštího roku. Guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že ekonomika by měla příští rok obnovit svůj růst. Výkon hospodářství  však nedosáhne předkrizové úrovně ani do konce roku 2022. 

Jiří Rusnok aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
7.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
7.34Vliv / význam klesá
 

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Jiří Rusnok v poslední době

 

17. prosince 2020

Česká národní banka ponechala úrokové sazby beze změny....

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 17. 12. 2020  •  Jiří Rusnok  •  0

Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Sazby by měly podle ekonomů zůstat beze změny i v prvním pololetí příštího roku. Guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že ekonomika by měla příští rok obnovit svůj růst. Výkon hospodářství  však nedosáhne předkrizové úrovně ani do konce roku 2022. 

28. listopadu 2020

Poradce premiéra Jaroslav Ungerman: Na vyrovnaném rozpočtu...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 28. 11. 2020  •  Jiří Rusnok  •  0

Ekonomický poradce premiéra Andreje Babiše radil už jeho předchůdci sociálnímu demokratovi Vladimíru Špidlovi či exministrovi financí Jiřímu Rusnokovi. To nebylo nic zvláštního, neboť vedl i Národohospodářskou komisi a Pracovní komisi pro hospodářskou strategii ČSSD. Působil i jako makroekonomický expert největší odborové centrály ČMKOS. Označit ho za levicového ekonoma by ale byl povrchní soud. Je to muž, který o věcech přemýšlí v souvislostech a nepředkládá žádané závěry. Při nedávné 15. pražské bezpečnostní konferenci moderátor označil jeho názory za politicky nekorektní.  

26. listopadu 2020

Nižší daně, dražší úvěry. Postup vlády může vést k vyšším...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 26. 11. 2020  •  Jiří Rusnok  •  0

Snaha podpořit více ekonomiku pomocí rozpočtové politiky vlády, například v podobě snížení daní, by mohla podle guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka vést k dřívější normalizaci měnové politiky, tedy ke zvýšení úrokových sazeb.

Banky zůstávají odolné vůči případným nepříznivým dopadům...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 26. 11. 2020  •  Jiří Rusnok  •  0

Bankovní sektor je stabilní a i v době pandemie si udržel odolnost vůči možným nepříznivým šokům. Bylo tomu tak i díky stabilizačním a podpůrným programům vlády. Banky zůstávají odolné vůči případným nepříznivým dopadům koronavirové krize, uvedl ve čtvrtek guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Zároveň řekl, že snaha podpořit ekonomiku pomocí rozpočtové politiky vlády, například v podobě snížení daní, by mohla vést k dřívější normalizaci měnové politiky, tedy ke zvýšení úrokových sazeb. 

5. listopadu 2020

Centrální banka v nové prognóze zlepšila odhad pro letošek....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 11. 2020  •  Jiří Rusnok  •  0

Bankovní rada České národní banky (ČNB) ve čtvrtek ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka nelze vyloučit, že sazby se nebudou zvyšovat celý příští rok. ČNB také představila svou novou makroekonomickou prognózu. Nově tak letos počítá s poklesem ekonomiky o 7,2 procenta (v srpnu odhadovala minus 8,2 procenta) a příští rok s růstem o 1,7 procenta (dříve 3,5 procenta). 

26. října 2020

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu,...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 26. 10. 2020  •  Jiří Rusnok  •  0

Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok ale zároveň vidí, že situace není a nebude dobrá. „Ale euro za třicet korun není reálná vize,“ říká k padající měně.

14. října 2020

Poslední data o inflaci nevyžadují změnu sazeb, uvedl...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 14. 10. 2020  •  Jiří Rusnok  •  0

Poslední data o inflaci za září podle guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka potvrdila směřování inflace, tedy že bude slábnout. I když byla inflace nižší, než byly odhady centrální banky, nevyžaduje aktuální situace změnu nastavení úrokových sazeb, uvedl v rozhovoru s ČTK. Dodal také, že schodek státního rozpočtu v příštím roce bude pravděpodobně vyšší než zatím navržených 320 miliard korun. Nejnovější opatření proti šíření koronaviru a pokračování epidemie budou mít totiž dopad na příjmy rozpočtu. Největší centrální banky světa zároveň apelovaly na vlády, aby pokračovaly v masivní fiskální stimulaci. 

30. září 2020

Koronavirová nejistota sráží českou korunu. Pokud by...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 9. 2020  •  Jiří Rusnok  •  0

Česká měna oslabuje a drží se nad hranicí 27 korun za euro. Může za to především nejistá situace kolem koronaviru. Podle analytiků může euro zdražovat dál. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok nevyloučil, že by v takovém případě mohla zasáhnout.

23. září 2020

ČNB sazby nezměnila, ale rizika pro vývoj ekonomiky hodnotí...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 23. 9. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Pro ponechání úrokových sazeb beze změny ve středu hlasovalo všech sedm členů Bankovní rady ČNB. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Podle něj se základní scénář srpnové prognózy centrální banky zatím poměrně dobře naplňuje a odpovídá mu stabilita domácích tržních úrokových sazeb do poloviny příštího roku a poté jejich postupný nárůst. Zmínil však také, že rizika pro odhadovaný vývoj jsou nyní stále výrazná. 

4. září 2020

EKONOMIKA: Kupec s prakticky bezednou kapsou

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 4. 9. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Šéf České národní banky Jiří Rusnok o víkendu v televizi varoval, že „rozdat 74 miliard v době, kdy víme, že naše rozpočty jsou a budou napjaté, je docela hazard“. Narážel na záměr vlády zrušit bez odpovídajících úsporných opatření superhrubou mzdu.

30. srpna 2020

Příspěvek pro seniory je politické rozhodnutí, které...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 8. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Jednorázový příspěvek pro seniory ve výši pět tisíc korun, na kterém se v pátek domluvila koalice, je politické rozhodnutí, které mezi lidmi vyvolává nejistotu. Shodli se na tom hosté Otázek Václava Moravce. Podle guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka je makroekonomická užitečnost tohoto příspěvku nejistá. Hosté zkritizovali i nekoncepčnost řešení. 

Zrušení superhrubé mzdy je hazard, sepsul vládu šéf ČNB...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 30. 8. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Kritikou nešetří vládu guvernér České národní banky, bývalý premiér a ministr financí Jiří Rusnok. Podle něj je zrušení superhrubé mzdy a tím i snížení daně z příjmu hazard. Zrušením superhrubé mzdy a zavedení dvou sazeb daně z příjmu fyzických osob 15 a 23 procent, které plánuje vláda, přijde stát ročně o 74 miliard.

Zrušení superhrubé mzdy je hazard, sepsul vládu šéf ČNB...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 30. 8. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Kritikou nešetří vládu guvernér České národní banky, bývalý premiér a ministr financí Jiří Rusnok. Podle něj je zrušení superhrubé mzdy a tím i snížení daně z příjmu hazard. Zrušením superhrubé mzdy a zavedení dvou sazeb daně z příjmu fyzických osob 15 a 23 procent, které plánuje vláda, přijde stát ročně o 74 miliard. Celý článek zde]]>

6. srpna 2020

ČNB zhoršila prognózu pro českou ekonomiku, půjčky už...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 6. 8. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Česká národní banka v nové prognóze zhoršila odhad vývoje české ekonomiky v letošním i příštím roce. Nově letos čeká pokles ekonomiky o 8,2 procenta a příští rok růst o 3,5 procenta. Na tiskové konferenci po čtvrtečním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. Úrokové sazby ponechala rada beze změny.

24. června 2020

Základní úroková sazba zůstává na 0,25 procenta. Ekonomika...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 24. 6. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Bankovní rada České národní banky ve středu ponechala úrokové sazby beze změny. Rada o tom rozhodla jednomyslně, uvedl po jejím jednání guvernér ČNB Jiří Rusnok. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25...

18. června 2020

Získat hypotéku bude snazší. Přehřátí trhu s nemovitostmi už...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 18. 6. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Centrální banka pokračuje v rušení klíčových omezení, kterými dosud brzdila růst cen nemovitostí a lidem s nižšími příjmy bránila, aby se hypotékami nadměrně zadlužovali. Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka banka po více než roce a půl "vypíná" další...

10. června 2020

Schodek rozpočtu pět set miliard se dal dle Rusnoka...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 10. 6. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Hosty speciálního dílu pořadu Události, komentáře, který byl věnován ekonomice, byli tři guvernéři České národní banky. A to ten současný, Jiří Rusnok, a jeho dva předchůdci, Zdeněk Tůma a Miroslav Singer. Společně diskutovali o současné i budoucí ekonomické situaci České republiky.

30. května 2020

Jiří Rusnok: Krize odstartovala návrat ke zdravému rozumu

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 30. 5. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Guvernér České národní banky, bývalý premiér i ministr financí Jiří Rusnok odhaduje, že na úroveň před pandemií by se česká ekonomika mohla vrátit v roce 2022. Některá odvětví budou ale zasažena těžce a se strmým růstem platů je také konec. Naopak je přesvědčen, že koruna po logické fázi oslabení zase posílí na rozumnou hladinu a v tomto směru intervence ČNB nebudou nutné.

15. května 2020

Guvernér ČNB Rusnok rozhýbal kurz koruny. Její posílení ale...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 15. 5. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Kurz české měny v pátek rozkýval guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Koruna nad ránem vůči euru i americkému dolaru posilovala po jeho vyjádření pro zpravodajskou stanici CNN Prima News. Guvernér uvedl, že je podhodnocená a nevidí důvod pro...

Rusnok se obává, že schodek rozpočtu 300 mld. Kč nebude...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 15. 5. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Praha - Letos naplánovaný schodek státního rozpočtu 300 miliard korun nebude podle guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka pravděpodobně stačit. Výpadek příjmů rozpočtu podle...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.