Index vlivu Jiří Rusnok - Index vlivu v podnikání

 
 

Prezident Asociace penzijních fondů ČR

 
 

Poslední data o inflaci nevyžadují změnu sazeb, uvedl guvernér ČNB

Poslední data o inflaci za září podle guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka potvrdila směřování inflace, tedy že bude slábnout. I když byla inflace nižší, než byly odhady centrální banky, nevyžaduje aktuální situace změnu nastavení úrokových sazeb, uvedl v rozhovoru s ČTK. Dodal také, že schodek státního rozpočtu v příštím roce bude pravděpodobně vyšší než zatím navržených 320 miliard korun. Nejnovější opatření proti šíření koronaviru a pokračování epidemie budou mít totiž dopad na příjmy rozpočtu. Největší centrální banky světa zároveň apelovaly na vlády, aby pokračovaly v masivní fiskální stimulaci. 

Jiří Rusnok aktuálně...

Pořadí: 3Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
4.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
6.3Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
8.37Vliv / význam klesá
 

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední týden


Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Jiří Rusnok v poslední době

 

14. října 2020

Poslední data o inflaci nevyžadují změnu sazeb, uvedl...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 14. 10. 2020  •  Jiří Rusnok  •  0

Poslední data o inflaci za září podle guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka potvrdila směřování inflace, tedy že bude slábnout. I když byla inflace nižší, než byly odhady centrální banky, nevyžaduje aktuální situace změnu nastavení úrokových sazeb, uvedl v rozhovoru s ČTK. Dodal také, že schodek státního rozpočtu v příštím roce bude pravděpodobně vyšší než zatím navržených 320 miliard korun. Nejnovější opatření proti šíření koronaviru a pokračování epidemie budou mít totiž dopad na příjmy rozpočtu. Největší centrální banky světa zároveň apelovaly na vlády, aby pokračovaly v masivní fiskální stimulaci. 

30. září 2020

Koronavirová nejistota sráží českou korunu. Pokud by...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 9. 2020  •  Jiří Rusnok  •  0

Česká měna oslabuje a drží se nad hranicí 27 korun za euro. Může za to především nejistá situace kolem koronaviru. Podle analytiků může euro zdražovat dál. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok nevyloučil, že by v takovém případě mohla zasáhnout.

23. září 2020

ČNB sazby nezměnila, ale rizika pro vývoj ekonomiky hodnotí...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 23. 9. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Pro ponechání úrokových sazeb beze změny ve středu hlasovalo všech sedm členů Bankovní rady ČNB. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Podle něj se základní scénář srpnové prognózy centrální banky zatím poměrně dobře naplňuje a odpovídá mu stabilita domácích tržních úrokových sazeb do poloviny příštího roku a poté jejich postupný nárůst. Zmínil však také, že rizika pro odhadovaný vývoj jsou nyní stále výrazná. 

4. září 2020

EKONOMIKA: Kupec s prakticky bezednou kapsou

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 4. 9. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Šéf České národní banky Jiří Rusnok o víkendu v televizi varoval, že „rozdat 74 miliard v době, kdy víme, že naše rozpočty jsou a budou napjaté, je docela hazard“. Narážel na záměr vlády zrušit bez odpovídajících úsporných opatření superhrubou mzdu.

30. srpna 2020

Příspěvek pro seniory je politické rozhodnutí, které...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 8. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Jednorázový příspěvek pro seniory ve výši pět tisíc korun, na kterém se v pátek domluvila koalice, je politické rozhodnutí, které mezi lidmi vyvolává nejistotu. Shodli se na tom hosté Otázek Václava Moravce. Podle guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka je makroekonomická užitečnost tohoto příspěvku nejistá. Hosté zkritizovali i nekoncepčnost řešení. 

Zrušení superhrubé mzdy je hazard, sepsul vládu šéf ČNB...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 30. 8. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Kritikou nešetří vládu guvernér České národní banky, bývalý premiér a ministr financí Jiří Rusnok. Podle něj je zrušení superhrubé mzdy a tím i snížení daně z příjmu hazard. Zrušením superhrubé mzdy a zavedení dvou sazeb daně z příjmu fyzických osob 15 a 23 procent, které plánuje vláda, přijde stát ročně o 74 miliard.

Zrušení superhrubé mzdy je hazard, sepsul vládu šéf ČNB...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 30. 8. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Kritikou nešetří vládu guvernér České národní banky, bývalý premiér a ministr financí Jiří Rusnok. Podle něj je zrušení superhrubé mzdy a tím i snížení daně z příjmu hazard. Zrušením superhrubé mzdy a zavedení dvou sazeb daně z příjmu fyzických osob 15 a 23 procent, které plánuje vláda, přijde stát ročně o 74 miliard. Celý článek zde]]>

6. srpna 2020

ČNB zhoršila prognózu pro českou ekonomiku, půjčky už...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 6. 8. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Česká národní banka v nové prognóze zhoršila odhad vývoje české ekonomiky v letošním i příštím roce. Nově letos čeká pokles ekonomiky o 8,2 procenta a příští rok růst o 3,5 procenta. Na tiskové konferenci po čtvrtečním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. Úrokové sazby ponechala rada beze změny.

24. června 2020

Základní úroková sazba zůstává na 0,25 procenta. Ekonomika...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 24. 6. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Bankovní rada České národní banky ve středu ponechala úrokové sazby beze změny. Rada o tom rozhodla jednomyslně, uvedl po jejím jednání guvernér ČNB Jiří Rusnok. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25...

18. června 2020

Získat hypotéku bude snazší. Přehřátí trhu s nemovitostmi už...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 18. 6. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Centrální banka pokračuje v rušení klíčových omezení, kterými dosud brzdila růst cen nemovitostí a lidem s nižšími příjmy bránila, aby se hypotékami nadměrně zadlužovali. Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka banka po více než roce a půl "vypíná" další...

10. června 2020

Schodek rozpočtu pět set miliard se dal dle Rusnoka...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 10. 6. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Hosty speciálního dílu pořadu Události, komentáře, který byl věnován ekonomice, byli tři guvernéři České národní banky. A to ten současný, Jiří Rusnok, a jeho dva předchůdci, Zdeněk Tůma a Miroslav Singer. Společně diskutovali o současné i budoucí ekonomické situaci České republiky.

30. května 2020

Jiří Rusnok: Krize odstartovala návrat ke zdravému rozumu

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 30. 5. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Guvernér České národní banky, bývalý premiér i ministr financí Jiří Rusnok odhaduje, že na úroveň před pandemií by se česká ekonomika mohla vrátit v roce 2022. Některá odvětví budou ale zasažena těžce a se strmým růstem platů je také konec. Naopak je přesvědčen, že koruna po logické fázi oslabení zase posílí na rozumnou hladinu a v tomto směru intervence ČNB nebudou nutné.

15. května 2020

Guvernér ČNB Rusnok rozhýbal kurz koruny. Její posílení ale...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 15. 5. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Kurz české měny v pátek rozkýval guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Koruna nad ránem vůči euru i americkému dolaru posilovala po jeho vyjádření pro zpravodajskou stanici CNN Prima News. Guvernér uvedl, že je podhodnocená a nevidí důvod pro...

Rusnok se obává, že schodek rozpočtu 300 mld. Kč nebude...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 15. 5. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Praha - Letos naplánovaný schodek státního rozpočtu 300 miliard korun nebude podle guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka pravděpodobně stačit. Výpadek příjmů rozpočtu podle...

Schodek bude dál růst, tvrdí Rusnok. Ekonomika to ustojí jen...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 15. 5. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Podle guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka bude muset letošní schodek státního rozpočtu být mnohem vyšší, než plánuje vláda. Navíc bude v příštích letech dál růst. Dlouhodobě to přitom podle něj není udržitelné. Letošní deficit bude podle vládních plánů 300 miliard korun.

Česká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla nejvíc od roku...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 15. 5. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Česká ekonomika v letošním prvním čtvrtletí klesla meziročně o 2,2 procenta a mezičtvrtletně o 3,6 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu (HDP), který zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledky výrazně ovlivnila celosvětová pandemie koronaviru a s ní spojená restriktivní opatření. Data o poklesu ekonomiky odpovídají očekáváním ČNB i celého trhu, uvedl guvernér centrální banky Jiří Rusnok. A rozvojová banka schválila podporu 1500 podnikatelům za 10 miliard korun. 

29. března 2020

Raději schodek 300 miliard než pád poloviny ekonomiky, míní...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 3. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Podpora ekonomiky ze strany státu je nyní tím nejpodstatnějším, i za cenu vysokého schodku státního rozpočtu. Shodli se na tom hosté Otázek Václava Moravce. Podle ekonoma Štěpána Jurajdy musí být v oblasti hospodářství reakce podobná reakci epidemiologů na koronavirus. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula volá po tom, aby stát proplácel pojištění zaměstnanců a zastavil insolvence. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok upozorňuje, že i přes všechna opatření tuzemská ekonomika neprojde krizí beze ztrát a stát nakonec může jen pomoci, ale situaci nevyřeší.

23. března 2020

Peníze seženeme třeba dluhopisy, avizuje Schillerová. Jejich...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 23. 3. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Finance na zvláštní opatření kvůli koronaviru hodlá stát získat půjčováním a prodejem dluhopisů. Na koupi státních dluhopisů se ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) už dohodla s guvernérem České národní banky Jiřím Rusnokem, avizovala v Událostech, komentářích. Bývalý člen bankovní rady ČNB Mojmír Hampl apeluje na vládu, aby přijímala jednoduchá a plošná opatření, rozhodující je totiž podle něj rychlost. Profesor ekonomie z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Michal Mejstřík se přimlouvá za to, aby Babišův kabinet hleděl dopředu a nečekal na jakýsi Marshallův plán.

16. března 2020

ČNB snížila sazby. Rusnok čeká razantní útlum ekonomiky

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 16. 3. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Bankovní rada České národní banky v pondělí na mimořádném jednání snížila jednomyslně základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 1,75 procenta. Cílem je zmírnění dopadů situace způsobené epidemií koronaviru na české firmy, podnikatele a domácnosti. Česká měna zároveň poprvé od ukončení intervencí České národní banky v dubnu 2017 oslabila nad 27,00 korun za euro. Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka je zřejmé, že nastane razantní útlum ekonomiky.

11. března 2020

Světové centrální banky zakročily proti viru, ČNB zatím váhá

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 11. 3. 2020  •  Jiří Rusnok  •  1

Centrální banky po celém světě se předhánějí, která rychleji srazí úrokové sazby. Cílem je ulevit ekonomice a trhům, které zasáhla panika kolem šíření nového koronaviru. Guvernér ČNB Jiří Rusnok říká, že to zatím není třeba.
    Další články k tématu:
  • Na Čechy dolehla drastická opatření proti viru, firmy se musí přizpůsobit
  • Navrhnu snížení úrokové sazby, řekl v reakci na koronavirus Michl z rady ČNB
  • Zásah ČNB kvůli koronaviru není nutný, shodli se Rusnok s Babišem
  • Na možnou krizi kvůli koronaviru jsme připraveni nejlíp v Evropě, říká Rusnok
  • Trhy se vzpamatovávají z nejhoršího týdne od krize. Sází na centrální banky
  • Výplach v Praze i na Wall Street. Trhy otřásly bezpečnostní opatření
  • Zemřel majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Bylo mu 66 let
  • Banky mohou kvůli viru odložit splátky úvěrů. Některé to už odmítly

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.