Index vlivu Jiří Rusnok - Index vlivu v podnikání

 
 

Prezident Asociace penzijních fondů ČR

 
 

Banky jsou regulované dobře, kvůli inflaci lidé ztrácejí důvěru ve stabilitu, míní Rusnok

Banky jsou regulované mnohem lépe než v minulosti, lidskou chybu ale vyloučit nejde, řekl bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Současné problémy některých bank považuje za okrajovou záležitost. Předpokládá také, že letos bude rychle klesat inflace, i když ne na dvě procenta. Centrální bance v Událostech, komentářích vytkl, že loni nepokračovala se zvyšováním úrokových sazeb.

Jiří Rusnok aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Jiří Rusnok v poslední době

 

17. března 2023

Banky jsou regulované dobře, kvůli inflaci lidé ztrácejí...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 3. 2023  •  Jiří Rusnok  •  1

Banky jsou regulované mnohem lépe než v minulosti, lidskou chybu ale vyloučit nejde, řekl bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Současné problémy některých bank považuje za okrajovou záležitost. Předpokládá také, že letos bude rychle klesat inflace, i když ne na dvě procenta. Centrální bance v Událostech, komentářích vytkl, že loni nepokračovala se zvyšováním úrokových sazeb.

5. března 2023

Zeman řekl, že jmenováním Rusnokovy vlády chtěl změnit český...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 5. 3. 2023  •  Jiří Rusnok  •  0

Při jmenování úřednické vlády Jiřího Rusnoka v roce 2013 šlo o snahu posunout Českou republiku k prezidentskému systému, řekl v televizi CNN Prima News v Partii Terezie Tománkové prezident Miloš Zeman. Končící prezident se domnívá, že po schválení...

Chtěl jsem Česko přiblížit prezidentskému systému, potvrdil...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 3. 2023  •  Jiří Rusnok  •  0

Při jmenování úřednické vlády Jiřího Rusnoka v roce 2013 šlo o snahu posunout Českou republiku k prezidentskému systému, řekl v televizi CNN Prima News v Partii Terezie Tománkové prezident Miloš Zeman. Premiér Petr Fiala (ODS) podotkl, že on tehdy pokus o změnu politického systému vnímal, proto odmítl stát se členem Rusnokovy vlády. Končící prezident se také domnívá, že po schválení přímé volby prezidenta by měly být kompetence hlavy státu rozšířeny.

Zeman: Jmenování Rusnokovy vlády bylo snahou přiblížit ČR...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 5. 3. 2023  •  Jiří Rusnok  •  0

Praha - Při jmenování úřednické vlády Jiřího Rusnoka v roce 2013 šlo o snahu posunout Českou republiku k prezidentskému systému, řekl v televizi CNN Prima News v Partii Terezie Tománkové...

19. února 2023

Důchodové opatření vlády je nesystémové. „Vypouštějí se...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 19. 2. 2023  •  Jiří Rusnok  •  2

Vládou představené důchodové opatření, tedy jednorázová změna valorizačního vzorce, je nesystémové. V Otázkách Václava Moravce se na tom shodli ekonomka a bývalá předsedkyně důchodové komise Danuše Nerudová, bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok a bývalý člen Národní rozpočtové rady Richard Hindls. Opozice chce dokonce kvůli novele zablokovat sněmovnu. Pokud by opozice uspěla, bude sice valorizace vyšší, ale možná až o desítky miliard naroste státní dluh, řekl Rusnok

23. ledna 2023

Exguvernér Jiří Rusnok bude poradcem představenstva Allianz...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 23. 1. 2023  •  Jiří Rusnok  •  1

Jiří Rusnok (62), který k poslednímu červnu skončil v čele České národní banky (ČNB), se od začátku února letošního roku stane poradcem představenstva Allianz pojišťovny. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

30. prosince 2022

Hrozí, že se tu vysoká inflace zabydlí na dlouho, říká...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 30. 12. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Bankovní rada v čele s Alešem Michlem i na svém posledním zasedání v letošním roce rozhodla, že úrokové sazby zvyšovat nebude. Podle bývalého guvernéra Jiřího Rusnoka však měla ČNB ke zvýšení úrokových sazeb přistoupit. „Existuje riziko, že se nám tady inflace zabydlí na dlouhou dobu,“ říká v rozhovoru pro MF DNES.

Hrozí, že se tu vysoká inflace zabydlí na dlouho, říká...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 30. 12. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Bankovní rada v čele s Alešem Michlem i na svém posledním zasedání v letošním roce rozhodla, že úrokové sazby zvyšovat nebude. Podle bývalého guvernéra Jiřího Rusnoka však měla ČNB ke zvýšení úrokových sazeb přistoupit. „Existuje riziko, že se nám tady inflace zabydlí na dlouhou dobu,“ říká v rozhovoru pro MF DNES.

27. prosince 2022

Inflace je největší ekonomické zlo. Sazby se měly zvyšovat...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 27. 12. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Jiří Rusnok na konci června odešel z postu guvernéra České národní banky (ČNB) a po zbytek roku si užíval nuceného volna, kdy bývalí centrální bankéři nesmí nastoupit do nového zaměstnání. „Dokud to počasí dovolovalo, hodně jsem pracoval na...

18. prosince 2022

Úrokové sazby je nutné dál kvůli inflaci zvyšovat, míní...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 18. 12. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok zkritizoval současnou bankovní radu za nezvyšování úrokových sazeb. Řekl to v Otázkách Václava Moravce. Při současné šestnáctiprocentní inflaci je podle něj nutné sazby nadále navyšovat. Aktuálně je základní úroková sazba na sedmi procentech. K poslednímu navýšení došlo v červnu, těsně před odchodem Rusnoka z funkce. O možném navýšení bude současná rada opět jednat ve středu.

6. listopadu 2022

Deficit rozpočtu bude příští rok vyšší než plánuje vláda. Je...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 6. 11. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Deficit státního rozpočtu příští rok výrazně překročí vládou zamýšlených 295 miliard korun, shodli se v pořadu Otázky Václava Moravce bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok, místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Vít Samek a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Tomáš Havránek. Nutné je podle nich zvýšení daní.

26. října 2022

Plánovaný schodek 295 miliard není zásadní, shodují se...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 10. 2022  •  Jiří Rusnok  •  2

Poslanci ve středu v úvodním čtení schválili základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Kabinet počítá se schodkem 295 miliard korun. Premiér Petr Fiala (ODS) označil rozpočet za krizový a válečný, reaguje podle něj na dopady ruské invaze na Ukrajinu a energetickou krizi. Stejně ho v pořadu Události, komentáře hodnotí také bývalý premiér a bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok a bývalý předseda vlády Vladimír Špidla (ČSSD). Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) se však vláda přesto snaží šetřit.

29. září 2022

Úroková sazba poroste, když se mzdy a rozpočet utrhnou ze...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 9. 2022  •  Jiří Rusnok  •  2

Bankovní rada ČNB ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Platí od 22. června, kdy o ní rozhodla ještě předchozí bankovní rada v čele s tehdejším guvernérem Jiřím Rusnokem. Po obměně rady a nástupu nového guvernéra Aleše Michla se sazba zatím neměnila. Její zvýšení by bylo podle guvernéra ve hře, pokud by rostl deficit státního rozpočtu a mzdové požadavky.

4. červenece 2022

Jak úrokové sazby ovlivňují inflaci? Ekonomové nevědí

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 4. 7. 2022  •  Jiří Rusnok  •  1

Kdyby národní banka nezvyšovala sazby, byla by dnes inflace až 25 procent. Alespoň to tvrdí bývalý guvernér Jiří Rusnok. Kdyby banka nezvyšovala sazby, byla by inflace nižší než aktuálních 16 procent. To zase tvrdí Jan Švejnar, mezinárodně...

1. červenece 2022

Vlády v ČNB se ujímá ekonom Michl. Zastánce nezvyšování...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 1. 7. 2022  •  Jiří Rusnok  •  2

V pátek 1. července nastoupil po Jiřím Rusnokovi do funkce guvernéra České národní banky (ČNB) Aleš Michl. Přihlásil se ke dvěma hlavním cílům centrální banky, tedy cenové a finanční stabilitě. Prioritou bude podle něj snížení inflace. Cenovou stabilitu, tedy udržování nízké a stabilní inflace, bude podle svého vyjádření nadále zajišťovat prostřednictvím režimu cílování inflace.

30. června 2022

Pracovali jsme bez zásadních chyb, hodnotí Rusnok. Zvyšování...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 30. 6. 2022  •  Jiří Rusnok  •  2

Jiří Rusnok skončil v čele České národní banky. Novému guvernérovi Aleši Michlovi ji přenechal v situaci, kdy meziroční inflace podle statistického úřadu činila v květnu šestnáct procent, přesto si nemyslí, že by se jím vedená bankovní rada dopustila nějaké zásadní chyby. Hájí zvyšování sazeb jako hlavní protiinflační zbraň, odmítl, že by ji mohly nahradit masivní devizové zásahy. Ujistil však, že ČNB i tak ve prospěch koruny intervenuje. Jiří Rusnok byl v poslední večer svého guvernérského působení hostem Byznysu 24.

29. června 2022

Šest let Jiřího Rusnoka v čele ČNB: bývalý politik překvapil...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 29. 6. 2022  •  Jiří Rusnok  •  2

Při pohledu na aktuální zběsilý růst cen je už těžko představitelné, že hlavní starostí Jiřího Rusnoka při přebírání guvernérského křesla po Miroslavu Singerovi bylo, jak inflaci naopak zvýšit. Kvůli tomu protahoval politiku cíleného oslabování...

22. června 2022

Šetřete, radí odcházející guvernér ČNB Jiří Rusnok

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 6. 2022  •  Jiří Rusnok  •  2

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok končí v čele tohoto orgánu, který mimo jiné vykonává dohled nad finančním trhem. V Interview ČT24 bilancoval své působení i hodnotil možný vývoj inflace a příčiny současného zvyšování spotřebitelských cen. Přiblížil také atmosféru na středečním jednání rady České národní banky (ČNB), která zvýšila základní úrokovou sazbu na sedm procent.

ČNB hlasuje o zvýšení sazeb. Základní úrok může atakovat...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 22. 6. 2022  •  Jiří Rusnok  •  2

Bankovní rada České národní banky dnes naposledy zasedá ve starém složení pod vedením odcházejícího guvernéra Jiřího Rusnoka. Je téměř jisté, že úrokové sazby zvedne. Analytici očekávají razantní zvýšení základní úrokové sazby až o 1,25 procenta. Úrok by se tak dostal na sedm procent, což je nejvyšší hodnota od roku 1999.

13. června 2022

Aleše Michla se není potřeba bát

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 13. 6. 2022  •  Jiří Rusnok  •  2

V nedávných rozhovorech Tomáše Holuba i Jiřího Rusnoka, o českých komentátorech na Twitteru nebo mimo něj nemluvě, je cítit (někdy mezi řádky, jindy otevřeně), že z nového guvernéra ČNB – eufemisticky řečeno – nikdo nadšením neskáče....

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.