Index vlivu Jiří Rusnok - Index vlivu v podnikání

 
 

Prezident Asociace penzijních fondů ČR

 
 

ČNB by měla upozorňovat na problematické pojistky, navrhuje místopředseda Senátu

Větší ochranu spotřebitelů, zejména jejich informování o možné neplatnosti smluv tzv. investičního životního pojištění, žádá po guvernérovi České národní banky Jiřím Rusnokovi místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer.

Jiří Rusnok aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
5.3Vliv / význam klesá
Roční vliv
PořadíIndexTrend
5.34Vliv / význam klesá
 

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Jiří Rusnok ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Jiří Rusnok v poslední době

 

9. června 2021

ČNB by měla upozorňovat na problematické pojistky, navrhuje...

Zdroj nasepenize ze dne 9. 6. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Větší ochranu spotřebitelů, zejména jejich informování o možné neplatnosti smluv tzv. investičního životního pojištění, žádá po guvernérovi České národní banky Jiřím Rusnokovi místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer.

27. května 2021

ČNB zatím nepřibrzdí rekordní růst hypoték. Podmínky, za...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 27. 5. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Česká národní banka (ČNB), jež ve čtvrtek posuzovala stabilitu tuzemských bank, rozhodla, že zatím nezpřísní limity na hypotéky, kterými by přibrzdila rekordní zadlužování domácností. Guvernér Jiří Rusnok ale řekl, že banky prodávají úvěry na...

Ženy v radě ČNB by Česku jen prospěly

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 27. 5. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Příští rok v červenci skončí mandát hned třem členům bankovní rady ČNB. Prezident zřejmě znovu jmenuje Vojtěcha Bendu a Tomáše Nidetzkého, neboť jejich práce je respektována uvnitř banky i navenek. Jiří Rusnok už znovu jmenován být nemůže, a tak se...

6. května 2021

ČNB zhoršila odhad růstu ekonomiky na 1,2 procenta

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 5. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Česká národní banka v nové prognóze zhoršila odhad vývoje ekonomiky v letošním roce, naopak pro příští rok odhad zlepšila. Nově tak letos počítá s růstem ekonomiky o 1,2 procenta a příští rok s růstem o 4,3 procenta. Po jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. V předchozí únorové prognóze centrální banka počítala letos s růstem o 2,2 procenta a v roce 2022 počítala s růstem o 3,8 procenta. Maloobchodní tržby v březnu přitom podle statistiků stouply o pět procent, dařilo se hlavně internetovým obchodům.

20. dubna 2021

Důchodovou reformu premiér Babiš nechce, a tak si najal...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 20. 4. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Reforma důchodů je chiméra akademiků, která je možná jen na papíře, nechal se slyšet šéf České národní banky a bývalý šéf penzijního fondu ING Jiří Rusnok loni v srpnu. Byl a je to pragmatik. Kdyby někdo chtěl polepit akademickými papíry s námětem...

11. dubna 2021

Naše příjmy na naše výdaje dlouhodobě nestačí, shodli se...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 4. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Je nutné si přiznat, že současné příjmy státního rozpočtu dlouhodobě nestačí na jeho výdaje a že aktuální míra sociálního státu není udržitelná. V debatě o zadlužování se na tom v Otázkách Václava Moravce shodli guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok a předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová. Rusnok také řekl, že se neobává inflačního šoku. Oba ekonomové ale souhlasí s tím, že je otázkou, co s cenami udělá rozvolnění protipandemických opatření.

Guvernér ČNB Rusnok nemá strach, že by Česko postihl...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 11. 4. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Praha - Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok nemá strach z toho, že by ČR postihl v nejbližších měsících inflační šok a prudký růst cen. Řekl to v diskusním pořadu...

Guvernér ČNB Rusnok nemá strach, že by Česko postihl...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 11. 4. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Praha - Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok nemá strach z toho, že by ČR postihl v nejbližších měsících inflační šok a prudký růst cen. Řekl to v diskusním pořadu...

24. března 2021

ČNB nechala úrokové sazby beze změny. Kvůli vývoji pandemie...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 24. 3. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Nejistoty a rizika ohledně dalšího vývoje ekonomiky jsou stále velmi výrazné. To by mohlo vést k pozdějšímu zvyšování úrokových sazeb, než se kterým počítá prognóza České národní banky. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka na tiskové...

Centrální banka se nadále obává o vývoj ekonomiky. Úroky...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 24. 3. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Nejistoty a rizika ohledně dalšího vývoje ekonomiky jsou stále velmi výrazné. To by mohlo vést k pozdějšímu zvyšování úrokových sazeb, než se kterým počítá prognóza České národní banky. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka na tiskové konferenci po středečním jednání bankovní rady.

Centrální banka se nadále obává o vývoj ekonomiky. Úroky...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 24. 3. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Nejistoty a rizika ohledně dalšího vývoje ekonomiky jsou stále velmi výrazné. To by mohlo vést k pozdějšímu zvyšování úrokových sazeb, než se kterým počítá prognóza České národní banky. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka na tiskové konferenci po středečním jednání bankovní rady.

23. března 2021

Rusnok i analytici odmítají nápad premiéra na dosypání peněz...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 23. 3. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Premiér Babiš v pondělí po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech uvedl, že Česká národní banka by měla přispět do státního rozpočtu podobně jako centrální banky Německa a Švýcarska. Dále premiér zmínil, že by se neměly zvedat úrokové sazby. Na Babišova slova v úterý reagoval guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Dle něj to není možné.

Rusnok: ČNB nyní nemá k dispozici zisk pro převod do rozpočtu

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 23. 3. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Česká národní banka momentálně nemá k dispozici žádný zisk, který by mohla poslat do státního rozpočtu. Zároveň lze po odeznění pandemie očekávat, že česká ekonomika se začne opět přibližovat úrovni vyspělých západních zemí, což povede k posilování koruny. To přitom bude v hospodaření ČNB vytvářet ztrátu. V reakci na pondělní vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.

2. března 2021

EKONOMIKA: Guvernér nesouhlasí

Zdroj Neviditelný pes ze dne 2. 3. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Ceny bytů se snižovat nebudou a existuje určitá šance, že už moc neporostou, uvedl guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

4. února 2021

ČNB zlepšila výhled ekonomiky pro letošní rok, sazby...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 4. 2. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Česká národní banka (ČNB) v nové prognóze zlepšila odhad vývoje ekonomiky v letošním roce, naopak pro příští rok odhad zhoršila. Nově tak letos počítá s růstem ekonomiky o 2,2 procenta a příští rok s růstem o 3,8 procenta. Na tiskové konferenci po čtvrtečním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok.

ČNB zlepšila odhad růstu ekonomiky pro letošní rok na 2,2...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 4. 2. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Česká národní banka v nové prognóze zlepšila odhad vývoje ekonomiky v letošním roce, naopak pro příští rok ho zhoršila. Nově tak letos počítá s růstem ekonomiky o 2,2 procenta, v dalším roce s růstem o 3,8 procenta, informoval po jednání bankovní rady guvernér ČNB Jiří Rusnok. Rada zároveň ponechala beze změny úrokové sazby.

27. ledna 2021

Koruna zpevnila, silnější byla naposled před covidem

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 1. 2021  •  Jiří Rusnok  •  0

Česká měna dopoledne posílila pod 26 korun za euro, poprvé od doby před vyhlášením nouzového stavu kvůli koronaviru loni v březnu, vyplývá z informací na webu Patria Online. Podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka může mít vliv na kurz vyjádření guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka o možnosti zvýšení úrokových sazeb.

17. prosince 2020

Česká národní banka ponechala úrokové sazby beze změny....

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 17. 12. 2020  •  Jiří Rusnok  •  0

Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Sazby by měly podle ekonomů zůstat beze změny i v prvním pololetí příštího roku. Guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že ekonomika by měla příští rok obnovit svůj růst. Výkon hospodářství  však nedosáhne předkrizové úrovně ani do konce roku 2022. 

28. listopadu 2020

Poradce premiéra Jaroslav Ungerman: Na vyrovnaném rozpočtu...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 28. 11. 2020  •  Jiří Rusnok  •  0

Ekonomický poradce premiéra Andreje Babiše radil už jeho předchůdci sociálnímu demokratovi Vladimíru Špidlovi či exministrovi financí Jiřímu Rusnokovi. To nebylo nic zvláštního, neboť vedl i Národohospodářskou komisi a Pracovní komisi pro hospodářskou strategii ČSSD. Působil i jako makroekonomický expert největší odborové centrály ČMKOS. Označit ho za levicového ekonoma by ale byl povrchní soud. Je to muž, který o věcech přemýšlí v souvislostech a nepředkládá žádané závěry. Při nedávné 15. pražské bezpečnostní konferenci moderátor označil jeho názory za politicky nekorektní.  

26. listopadu 2020

Nižší daně, dražší úvěry. Postup vlády může vést k vyšším...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 26. 11. 2020  •  Jiří Rusnok  •  0

Snaha podpořit více ekonomiku pomocí rozpočtové politiky vlády, například v podobě snížení daní, by mohla podle guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka vést k dřívější normalizaci měnové politiky, tedy ke zvýšení úrokových sazeb.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.