Index vlivu Přemysl Sobotka - Index vlivu v politice

Přemysl Sobotka
 
 

Sobotku čeká nelehké loučení s Kuberou. Poslední podpis šéfa Senátu neplatí

Česko se v pondělí zahalí do smutku. Naposledy se rozloučí se zesnulým předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS, †72). Jeho náhlá smrt šokovala i politiky napříč stranami. Loučit se budou s Kuberou v jeho milovaných Teplicích, kde přes dvacet let dělal primátora, ale i v pražském Rudolfinu. Tam promluví jediný řečník – bývalý šéf Senátu a Kuberův přítel Přemysl Sobotka (ODS). Už od nedělního odpoledne měly být na většině úřadů a státních budov stažené vlajky na půl žerdi.

Přemysl Sobotka aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Přemysl Sobotka ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Přemysl Sobotka ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Přemysl Sobotka v poslední době

 

3. února 2020

Sobotku čeká nelehké loučení s Kuberou. Poslední podpis šéfa...

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 2. 2020  •  Přemysl Sobotka  •  3

Česko se v pondělí zahalí do smutku. Naposledy se rozloučí se zesnulým předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS, †72). Jeho náhlá smrt šokovala i politiky napříč stranami. Loučit se budou s Kuberou v jeho milovaných Teplicích, kde přes dvacet let dělal primátora, ale i v pražském Rudolfinu. Tam promluví jediný řečník – bývalý šéf Senátu a Kuberův přítel Přemysl Sobotka (ODS). Už od nedělního odpoledne měly být na většině úřadů a státních budov stažené vlajky na půl žerdi.

30. ledna 2020

Kuberovi (†72) zahraje na rozloučenou „jeho“ filharmonie....

Zdroj Blesk.cz ze dne 30. 1. 2020  •  Přemysl Sobotka  •  3

Na pietním shromáždění v pražském Rudolfinu, které v pondělí 3. února odpoledne uctí památku zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS), vystoupí jako jediný řečník někdejší šéf horní komory Parlamentu a dlouholetý rodinný přítel Přemysl Sobotka (ODS). Zahraje Severočeská filharmonie Teplice. Hodinového smutečního aktu se od 16:00 zúčastní nejvyšší ústavní činitelé, zákonodárci, členové vlády, představitelé justice, církví, diplomaté, rektoři veřejných vysokých škol a další významné osobnosti, informovala ve čtvrtek tisková tajemnice Senátu Sue Nguyen. K uctění Kuberovy památky se Českem také v pondělí rozezní sirény.

20. ledna 2020

Přemysl Sobotka o úmrtí Jaroslava Kubery: Odešel malý velký...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 20. 1. 2020  •  Přemysl Sobotka  •  3

Na zprávu o náhlém úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery v pondělí reagoval také jeho předchůdce a stranický kolega z ODS Přemysl Sobotka.

14. listopadu 2018

Václav Hampl: Ze zvolení Kubery radost nemám. Zastává jiná...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 14. 11. 2018  •  Přemysl Sobotka  •  7

Senátora Václava Hampla (za KDU-ČSL) netěší zvolení Jaroslava Kubery (ODS) předsedou Senátu, vadí mu jeho postoje k Evropské unii. Podle Jana Horníka (STAN) nemusí být Kubera špatným předsedou Senátu, ale po svých předchůdcích Milanu Štěchovi (ČSSD) a Přemyslu Sobotkovi (ODS) to nebude mít jednoduché. Kubera v dnešní volbě předsedy Horníka a Hampla porazil. 

25. ledna 2018

Agresivní Zeman, nechutné útoky i nevýraznost. Kandidáti z...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 25. 1. 2018  •  Přemysl Sobotka  •  10

Jak letošní prezidentskou kampaň hodnotí kandidáti, kteří se účastnili voleb v roce 2013? Na dotazy Novinek odpovídali senátor za ČSSD Jiří Dienstbier, tehdejší kandidát ODS Přemysl Sobotka, finalista první volby Karel Schwarzenberg (TOP 09), občanská kandidátka Táňa Fischerová i bývalá europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová.

18. října 2016

Štěch: Zeman by neměl napadat ústavní instituce. Zrušení...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 18. 10. 2016  •  Přemysl Sobotka  •  11

Praha – Prezident Miloš Zeman by neměl napadat ústavní instituce. V reakci na dnešní prezidentovo zpochybňování smyslu Senátu to uvedl předseda horní komory Parlamentu Milan Štěch (ČSSD). Podle místopředsedy Senátu Přemysla Sobotky (ODS) by měl prezident hájit ústavu své země, ne ji svými výroky destabilizovat. Oba připustili, že nízká volební účast je problém, není ale „seriózní" spojovat výsledek voleb s návrhem na zrušení Senátu, míní Štěch.

17. října 2016

Senátorům bude na odchodném vyplaceno 6,9 milionu korun

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 17. 10. 2016  •  Přemysl Sobotka  •  10

Praha – Senátorům, kteří letos neobhajovali nebo neobhájili mandát, bude na odchodném vyplaceno celkem 6,9 milionu korun. Na dotaz redakce to dnes uvedla tisková tajemnice horní komory Eva Davidová. Nejvíce dostanou místopředsedové Senátu Zdeněk Škromach (ČSSD) a Přemysl Sobotka (ODS), nejméně dvouletá senátorka Ivana Cabrnochová (SZ).

Škromacha čeká „bolestné“ 650 tisíc. Končící senátoři celkem...

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 10. 2016  •  Přemysl Sobotka  •  10

Senátorům, kteří letos neobhajovali nebo neobhájili mandát, bude na odchodném vyplaceno celkem 6,9 milionu korun. Uvedla to tisková tajemnice horní komory Eva Davidová. Nejvíce dostanou místopředsedové Senátu Zdeněk Škromach (ČSSD) a Přemysl Sobotka (ODS), nejméně dvouletá senátorka Ivana Cabrnochová (SZ).

Končící senátoři dostanou odchodné, Škromach si přijde na...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 17. 10. 2016  •  Přemysl Sobotka  •  10

Šestnácti senátorům, kterým za týden skončí mandát, zpříjemní odchod do „civilu“ štědrý finanční bonus. Podle zákona totiž mají nárok na odchodné až ve výši pěti měsíčních platů. Na nejvyšší částku se mohou těšit místopředsedové Senátu Přemysl Sobotka a Zdeněk Škromach.
    Další články k tématu:
  • Volby do Senátu: vítězem lidovci, pohořela ČSSD, ANO i známá jména
  • O volby do Senátu mělo zájem 15 procent lidí, je to nejméně v historii
  • Není to žádný obtížný hmyz, říká o Senátu místopředseda ODS
  • Válková pro Impuls: Druhé kolo voleb bych zrušila, akorát každého otravuje

9. října 2016

Přemysl Sobotka končí v Senátu. Po dvaceti letech

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 9. 10. 2016  •  Přemysl Sobotka  •  9

Liberecký kraj bude v Senátu poprvé zastupovat někdo jiný než Přemysl Sobotka. Politik z ODS byl členem horní parlamentní komory nepřetržitě od jejího vzniku v roce 1996. Letos už do Senátu nekandidoval, uspěl ale v krajských volbách.

4. září 2016

Mezi krajskými kandidáty jsou opět desítky zákonodárců

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 4. 9. 2016  •  Přemysl Sobotka  •  11

Praha - Krajskými zastupiteli se chtějí letos stát desítky zákonodárců. Mezi kandidáty je zhruba třetina členů jak Poslanecké sněmovny, tak Senátu. Patří mezi ně vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek, jeho stranický zástupce a ministr zemědělství Marian Jurečka nebo místopředsedové komor Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011), Jan Bartošek (KDU-ČSL), Petr Gazdík (STAN) a Přemysl Sobotka (ODS).

6. června 2016

„V Bruselu mleli o kvótách, uprchlíci pálili stany.“ EU to...

Zdroj Blesk.cz ze dne 6. 6. 2016  •  Přemysl Sobotka  •  11

Balkánská trasa „vyschla“, příliv uprchlíků do Evropy však nekončí. Snaží se do ní nyní dostat přes Itálii a umírají ve Středozemním moři. Senátor Přemysl Sobotka (ODS) vyrazil přitom do Slovinska, kterému se v migračním tlaku výrazně ulevilo. Sobotka si však vyslechl, jak tam uprchlíci pálili stany, a sám se pustil do EU kvůli tomu, že účinná opatření stále ještě podle něho nezavedla.  

28. dubna 2016

Sobotka: Jurečka má důchodce za občany druhé kategorie....

Zdroj Blesk.cz ze dne 28. 4. 2016  •  Přemysl Sobotka  •  11

Tuny nezkažených potravin, které obchodní řetězce každoročně zbytečně vyhazují, by se nově měly dostat k sociálně slabým občanům. S návrhem přišel ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), novelu zákona ve středu schválil Senát. Proti se postavili senátoři za ODS, jedním z nich byl i Přemysl Sobotka. Ten později uvedl na svém oficiálním facebookovém profilu, že tím ministr například z důchodců udělal „občany druhé kategorie“, kteří budou dostávat prošlé potraviny. Jurečkovi navíc v příspěvku zaměnil křestní jméno za „Martin“. Zdá se tak, že šéfovi zemědělského rezortu opravdu nemůže přijít na jméno.

4. listopadu 2015

Přemysl Sobotka: Obrovskou slabostí EU je, že vznikne řada...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 4. 11. 2015  •  Přemysl Sobotka  •  13

Česká vláda by podle Přemysla Sobotky měla v Bruselu mnohem razantěji prosazovat, aby se okamžitě začala zajišťovat vnější schengenská hranice. Uvedl to v pořadu Interview ČT24. Ochrana hranic by podle něj měla začít v Řecku a Itálii a tyto státy by měly nasadit svou armádu. V České republice se sice podle Sobotky zatím zdánlivě nic neděje, ale je jen otázkou času, kdy se příliv uprchlíků otočí i k nám.

23. září 2015

Diktát EU, hřímá kvůli kvótám Mach. Pověste nad Hrad hadr,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 23. 9. 2015  •  Přemysl Sobotka  •  13

Kromě členů vlády se k uprchlickým kvótám čile vyjadřuje (nejen) na sociálních sítích řada politiků. Čilí jsou hlavně europoslanci, migraci a kvóty dnes řeší i senátoři. Kritiku sklízí celá EU. Podle Petra Macha jde o její jasný diktát, vyzývá proto k žalobě či dokonce vystoupení z Unie. Jan Zahradil si zavtipkoval na téma trenky nad Pražským hradem a nabízí jiné řešení, Přemysl Sobotka upozornil, že se EU řítí do propasti.

Diktát EU, hřímá kvůli kvótám Mach. Pověste nad Hrad hadr,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 23. 9. 2015  •  Přemysl Sobotka  •  13

Kromě členů vlády se k uprchlickým kvótám vyjadřuje (nejen) na sociálních sítích řada politiků. Čilí jsou hlavně europoslanci, migraci a kvóty dnes řeší i senátoři. Kritiku sklízí celá EU. Podle Petra Macha jde o její jasný diktát, vyzývá proto k žalobě či dokonce vystoupení z Unie. Jan Zahradil si zavtipkoval na téma trenky nad Pražským hradem a nabízí jiné řešení, Přemysl Sobotka upozornil, že se EU řítí do propasti.

13. června 2015

Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka v Lidicích vyzval k...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 13. 6. 2015  •  Přemysl Sobotka  •  12

Lidice – Lidé by se měli poučit z historie a včas čelit zlu a neustupovat mu, prohlásil dnes v Lidicích na Kladensku místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) na pietním aktu k 73. výročí vyhlazení obce nacisty. Spolu s ním si památku lidické tragédie připomnělo několik stovek lidí včetně pamětníků, zástupců armády, skautů či sokolů.

Vzpomínka na vyhlazené Lidice: Varují před totalitou, zlem a...

Zdroj ČT24 - Hlavní zprávy ze dne 13. 6. 2015  •  Přemysl Sobotka  •  13

Bohoslužbou na základech kostela svatého Martina začal v Lidicích program pietní vzpomínky k 73. výročí vyhlazení obce nacistickými vojáky. Mši sloužil biskup Václav Malý, měla připomenout pohnutý osud Lidic, které jsou jedním ze symbolů nacistického teroru za druhé světové války. Podle ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) jde o tragédii, která varuje před totalitou, zlem a násilím. U hromadného hrobu lidických mužů pak Přemysl Sobotka (ODS) řekl, že by se lidé měli poučit z historie a včas čelit zlu a neustupovat mu.

Mše v Lidicích zahájila pietní vzpomínku na vypálení obce

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 13. 6. 2015  •  Přemysl Sobotka  •  14

Lidice (Kladensko) - Lidé by se měli poučit z historie a včas čelit zlu a neustupovat mu, prohlásil dnes v Lidicích na Kladensku místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) na pietním aktu...

Mše v Lidicích zahájila pietní vzpomínku na vypálení obce

Zdroj ČN - Z domova ze dne 13. 6. 2015  •  Přemysl Sobotka  •  14

Lidice (Kladensko) - Lidé by se měli poučit z historie a včas čelit zlu a neustupovat mu, prohlásil dnes v Lidicích na Kladensku místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) na pietním aktu...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.