Index vlivu Jan Sokol - Index vlivu v politice

 
 

Filosof, překladatel filosofických textů, vysokoškolský pedagog a publicista

 
 

OSOBNOST: Jan Sokol, kandidát na prezidenta

Filozof Jan Sokol nás opustil krátce před nedožitými pětaosmdesátinami 16. února 2021. Jeho smrt vyvolala řadu úctyhodných vzpomínek, ale na jeden moment se skoro zapomnělo: na jeho předvolební projev v roce 2003.

Jan Sokol aktuálně...

Pořadí: 7Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
17.25Vliv / význam roste
 

Jak nás Jan Sokol ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Jan Sokol ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Jan Sokol v poslední době

 

28. února 2021

OSOBNOST: Jan Sokol, kandidát na prezidenta

Zdroj Neviditelný pes ze dne 28. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Filozof Jan Sokol nás opustil krátce před nedožitými pětaosmdesátinami 16. února 2021. Jeho smrt vyvolala řadu úctyhodných vzpomínek, ale na jeden moment se skoro zapomnělo: na jeho předvolební projev v roce 2003.

19. února 2021

Blatný: V uzavřených okresech jsou náznaky zlepšení

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 19. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Praha - Epidemická situace v uzavřených okresech Cheb, Sokolov a Trutnov podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) vykazuje náznaky zlepšení. Zhoršuje se ale v okolních okresech...

18. února 2021

Nemocnice jsou kapacitně na hraně, připravují se na...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 18. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Během dvou až tří týdnů může být situace v celé zemi stejně špatná jako v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov, které vláda kvůli koronavirové nákaze uzavřela, varoval ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Mnohé nemocnice mají téměř plno a musí se...

17. února 2021

Blatný: Hrozí zavření dalších okresů! Česko má problém s...

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozornil, že během dvou nebo tří týdnů může být situace v celé zemi stejně vážná jako v uzavřených okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Na dnešní tiskovce nevyloučil proto uzavření dalších regionů. Zvažovalo se již i tento týden - v případě okresu Tachov. V Česku přitom dochází covidová lůžka na JIP a přetrvávají problémy v nemocnicích. Hrozí proto i prioritizace pacientů - vybírání, kdo dostane přednost.

Situace v celé zemi se zhorší. Nemůžeme vyloučit uzavření...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Během dvou nebo tří týdnů může být situace v celé zemi stejně vážná jako v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov, které vláda uzavřela kvůli rychlejšímu šíření nákazy novým typem koronaviru. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) se v západní polovině Česka více šíří nakažlivější britská varianta viru. Na středeční tiskové konferenci řekl, že není možné vyloučit při zhoršení ani uzavření dalších regionů.

16. února 2021

Jan Sokol si nerad stěžoval, nemoralizoval. Hlavní pro něj...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 16. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

"Jan Sokol říkal, že se vyhýbá debatám, které nikam nevedou, ale pouze hořekují nad situací," říká Josef Beránek, který spolupracoval s Janem Sokolem na knižním rozhovoru Odvaha ke svobodě. "Těžce nesl, že ho dříve sledovala StB, ale nechtěl se...

Ve věku 84 let zemřel bývalý ministr a signatář Charty 77...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 16. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Ve věku 84 let zemřel filozof, pedagog, signatář Charty 77, někdejší poslanec a ministr školství Jan Sokol. ČTK to dnes řekl Pavel Hájek z Knihovny Václava Havla. Sokol patřil k intelektuálům křesťanského zaměření, přednášel na tuzemských i zahraničních univerzitách, v roce 2003 neúspěšně kandidoval na českého prezidenta proti Václavu Klausovi.

Ve věku 84 let zemřel filozof, pedagog a bývalý politik Jan...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 16. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Praha - Ve věku 84 let zemřel filozof, pedagog, signatář Charty 77, někdejší poslanec a ministr školství Jan Sokol. ČTK to dnes řekl Pavel Hájek z Knihovny Václava Havla. Sokol patřil...

Zemřel někdejší ministr školství, filozof a pedagog Jan...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 16. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Ve věku 84 let zemřel filozof, pedagog, signatář Charty 77, někdejší poslanec a ministr školství Jan Sokol. Zprávu o jeho úmrtí přinesla Knihovna Václava Havla. Sokol patřil k intelektuálům křesťanského zaměření, přednášel na tuzemských i...

Zemřel filozof Jan Sokol. Člověk žije z toho, co se naučil,...

Zdroj ČT 24 - Kultura ze dne 16. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Filozof a někdejší politik Jan Sokol, který zemřel ve věku 84 let, patřil k nejvýraznějším českým křesťanským intelektuálům. Podílel se na českém ekumenickém překladu bible, patřil mezi první signatáře Charty 77, v 90. letech také stál u zrodu Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Po listopadu 1989 se objevil v politice, zasedal ve Federálním shromáždění, byl ministrem školství v Tošovského vládě i kandidátem na prezidenta.

Zemřel filozof Jan Sokol, signatář Charty 77 a kandidát na...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 16. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Zemřel signatář Charty 77 a někdejší protikandidát Václava Klause v boji o prezidentské křeslo Jan Sokol. Známému filozofovi a pedagogovi, který byl jeden čas i poslancem, bylo 84 let.

11. února 2021

Vláda přitvrdila: Uzavírka okresů Cheb, Sokolov a Trutnov!...

Zdroj Blesk.cz ze dne 11. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) po mimořádném jednání vlády uvedl, že v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov bude výrazně omezen volný pohyb osob – není možné okresy opouštět, ani tam přijet, výjimky platí např. pro cesty za prací. Zákaz se nevztahuje na děti a studenty. Příjezdové cesty bude hlídat policie. Povinností v těchto okresech je nosit chirurgickou roušku či FFP2 respirátor. Cílem je, aby lidé, kteří tam nemuseli jezdit, aby tam nejezdili a lidé z těchto oblastí nerozváželi onemocnění dál, vysvětlil Blatný. Postiženým okresům pošle vláda ze zásoby Státních hmotných rezerv jeden milion chirurgických roušek.

Vláda uzavře tři nejohroženější okresy. Nebude možné do nich...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 11. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Vláda na dnešním jednání omezila pohyb v okresech, kde je situace v souvislosti s koronavirem nejhorší. Tedy na Chebsku, Sokolovsku a Trutnovsku. Lidé je nebudou moci opustit, ani do nich přicestovat, pokud zde nemají trvalé bydliště. Na tiskové konferenci o tom informoval ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Vláda uzavře okresy Cheb, Trutnov a Sokolov, cestování bude...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Z epidemicky rizikových okresů Cheb, Sokolov a Trutnov bude až na výjimky zakázáno cestovat do zbytku republiky a naopak. Uvedl to po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Vedle omezení pohybu kabinet také zavedl povinnost nosit na veřejných místech respirátory, nebo alespoň chirurgickou roušku. Karlovarský a Královéhradecký kraj patří nyní k nejzasaženějším epidemií.

10. února 2021

Okresy Cheb, Sokolov a Trutnov čeká omezení cest. Hamáček...

Zdroj Blesk.cz ze dne 10. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Kdo k tomu nemá pádný důvod, ten by neměl cestovat do okresů Cheb, Sokolov a Trutnov. Ani je opouštět. Hejtmani Petr Kulhánek (KOA) z Karlovarského kraje a Martin Červíček (ODS) z Královéhradecka se připravují na to koordinovat tu opatření na omezení pohybu, jak potvrdili pro Blesk Zprávy. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) po jednání Ústředního krizového štábu uvedl, že vláda ve čtvrtek projedná cílená opatření právě v nejproblematičtějších krajích, kterými nyní Karlovarsko a Královéhradecko jsou. O hermetickou uzávěru by jít nemělo.

Koronavirus ONLINE: Karlovarsko a Královéhradecko čeká...

Zdroj Blesk.cz ze dne 10. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Za úterý v Česku přibylo 10 165 nakažených, rizikové skóre PES bylo i ve středu na 71 bodech. Přes 10 tisíc nakažených tak přibylo poprové od poloviny ledna. Vláda bude Sněmovnu žádat o prodloužení nouzového stavu do 16. března, jenže hlasy na to nemá. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) pak oznámil, že kabinet má ve čtvrtek projednat cílená opatření v Karlovarském a Královéhradeckém kraji. Má jít o další omezení pohybu v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. A skiareál Dolní Morava na Pardubicku se chce o víkendu otevřít lyžařům. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

5. února 2021

Z přetížených nemocnic v Chebu a Sokolově převážejí sanitky...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 2. 2021  •  Jan Sokol  •  0

Z přetížených nemocnic v Sokolově a v Chebu záchranáři odvezli 25 pacientů se středně těžkým průběhem covidu-19 do zařízení v jiných krajích. Sanitky dorazí odpoledne do Prahy, Plzeňského a Středočeského kraje. Nemocnice totiž potřebují uvolňovat místa na intenzivní péči a nově i na běžných odděleních pro nové pacienty s koronavirem, řekl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) kvůli kritické situaci v kraji slíbil další lékaře a také více převozů nemocných.

17. prosince 2020

Janák: Zimní pohádku jsem už točit nechtěl. Předsevzetí jsem...

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 17. 12. 2020  •  Jan Sokol  •  0

Zimní pohádku plnou hvězd na nebi i těch hereckých připravil pro letošní Štědrý večer v České televizi režisér Karel Janák. Učitel Václav (Vojtěch Kotek) se v ní zakouká do princezny Amélie (Leonie Brill). Jednoho dne se u něj doma objeví hvězda Denička (Tereza Ramba), snoubenka zářivého Siria (Ondřej Sokol), kterou na zem srazila žárlivá Proxima (Aňa Geislerová). Když Denička zjistí, že Václav princeznu miluje, rozhodne se jejich lásce pomoct a tím zachránit i sebe.

16. září 2020

30 let zpět: Chystá se zákon o restitucích

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 9. 2020  •  Jan Sokol  •  1

Výbory Federálního shromáždění začaly před třiceti lety projednávat zákon o restitucích. Jeden z navrhovatelů zákona, signatář Charty 77 a tehdejší poslanec FS za Občanské fórum Jan Sokol vysvětlil, jak komplexní problém legislativní úsilí o nápravu majetkových křivd představuje.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

14. září 2020

Soud nesmí jít s davem, říká o kauze Jána Kuciaka právník...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 14. 9. 2020  •  Jan Sokol  •  1

Rozsudek v kauze vraždy novináře Jána Kuciaka znamenal pro řadu Slováků šok, údajný objednatel vraždy je podle soudu nevinný. Kde je spravedlnost, se poté, co padlo rozhodnutí, ptala řada lidí včetně nejvýše postavených politiků. Stejnou otázku dostal v pořadu Interview ČT24 i český právník Tomáš Sokol. Ve studiu mluvil ale také o české justici, například o délce jednotlivých soudních případů nebo o tom, jak právo ošetřuje fungování Ústředního krizového štábu.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.