Index vlivu Předčasné volby - Index vlivu mezi kauzami

 
 

Sílící Fico už plánuje návrat k moci. Vládu chce sestavit s krajní pravicí

Slovenský expremiér Robert Fico nastínil, jak si představuje svou politickou budoucnost. Očekává, že vyhraje předčasné volby, které prý budou brzy, a opět zasedne v čele vlády. I tu už má jasně rozmyšlenou. Zasednout by v ní měl jeho Směr-SD, konkurenční Hlas a k nim i Slovenská národní strana s hnutím Republika. Fico se tak poprvé přihlásil ke krajní pravici.

Předčasné volby aktuálně...

Pořadí: 2Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
3.23Vliv / význam klesá
 

Jak nás Předčasné volby ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Předčasné volby ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Předčasné volby v poslední době

 

11. února 2022

Sílící Fico už plánuje návrat k moci. Vládu chce sestavit s...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 11. 2. 2022  •  Předčasné volby  •  0

Slovenský expremiér Robert Fico nastínil, jak si představuje svou politickou budoucnost. Očekává, že vyhraje předčasné volby, které prý budou brzy, a opět zasedne v čele vlády. I tu už má jasně rozmyšlenou. Zasednout by v ní měl jeho Směr-SD, konkurenční Hlas a k nim i Slovenská národní strana s hnutím Republika. Fico se tak poprvé přihlásil ke krajní pravici.

14. ledna 2022

Korespondenční volbu prezidenta i poslanců zablokovala...

Zdroj Blesk.cz ze dne 14. 1. 2022  •  Předčasné volby  •  0

Opoziční SPD zablokovala ve Sněmovně dnešní projednávání senátního návrhu, který má zavést korespondenční volbu poslanců a prezidenta ze zahraničí. Vynutila si předčasné přerušení schůze dolní komory, když si vyžádala padesátiminutovou přestávku na jednání své frakce, tedy až do konce jednacího dne. Možnost korespondenční volby z ciziny označili představitelé SPD, která u voličů v zahraničí neboduje, za naprosto nepřijatelnou a zásadně s ní nesouhlasí.

5. ledna 2022

Do hospody jen s testem? Slib se odkládá. PCR testy teď...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 5. 1. 2022  •  Předčasné volby  •  0

Vlastimil Válek mluvil před volbami hodně o uznávání PCR testů jako alternativě k očkování či prodělanému onemocnění covid-19 pro vstup do restaurací, kin, bazénů či fitness. Teď, jako ministr zdravotnictví, tento slib odkládá. „Bavit se o tom, co bude uznáváno, až se přežene vlna omikron, je předčasné,“ řekl ve středu po jednání vlády.

30. prosince 2021

BLÍZKÝ VÝCHOD: Izrael a Palestinci v roce 2021

Zdroj Neviditelný pes ze dne 30. 12. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Izrael v uplynulém roce zažil významnou politickou změnu. Přestože čtvrté předčasné volby od jara 2019 opět vyhrál Likud, jeho předseda a premiér Binjamin Netanjahu nesestavil vládu.

5. listopadu 2021

Izrael má rozpočet na příští rok, což podpořilo stabilitu...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 11. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Izraelský parlament v pátek schválil rozpočet na příští rok a nová vláda premiéra Naftaliho Bennetta tak obstála v další zásadní zkoušce a zajistila si stabilitu, píší izraelská média. Velkým úspěchem kabinetu bylo už čtvrteční přijetí letošního rozpočtu v nejzazším možném termínu, což odvrátilo předčasné volby. Teď šlo o rozpočet na rok 2022 a podle listu The Jerusalem Post ho podpořilo 59 poslanců Knesetu, proti bylo 56 zákonodárců.

4. listopadu 2021

Portugalsko čekají předčasné volby, menšinovým socialistům...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 4. 11. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa ve čtvrtek rozpustil parlament a na neděli 30. ledna vyhlásil předčasné volby. Informovaly o tom zahraniční agentury. Přistoupil k tomu poté, co menšinová socialistická vláda premiéra Antónia Costy nenašla minulý týden v parlamentu podporu pro svůj návrh rozpočtu na rok 2022.

20. října 2021

POLITIKA: Však voni se rozhádaj…

Zdroj Neviditelný pes ze dne 20. 10. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Je možno slyšet a číst v mnoha diskusích. Pět stran se přeci nikdy nemůže na ničem dohodnout, skončí to dříve a budou předčasné volby, kde jim to Babiš zase natře...

21. září 2021

Trudeau je vítězem voleb v Kanadě, na většinu ale zřejmě...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 21. 9. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Ottawa - Pondělní předčasné volby v Kanadě vyhráli vládnoucí liberálové premiéra Justina Trudeaua, jimž se však podle výsledkových projekcí nepodařilo dosáhnout svého cíle a získat...

Trudeau je vítězem voleb v Kanadě, na většinu ale zřejmě...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 21. 9. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Ottawa - Pondělní předčasné volby v Kanadě vyhráli vládnoucí liberálové premiéra Justina Trudeaua, jimž se však podle výsledkových projekcí nepodařilo dosáhnout svého cíle a získat...

15. srpna 2021

Kanadu v září čekají předčasné parlamentní volby. Trudeau...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 15. 8. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Kanadu čekají 20. září předčasné parlamentní volby, oznámil po návštěvě generální guvernérky tamní premiér Justin Trudeau. Jeho Liberální strana má po minulých volbách z roku 2019 v parlamentu nejvíce poslanců, absolutní většinu ale nemá. O její získání se teď bude snažit. Volby se budou konat dva roky před řádným termínem.

15. červenece 2021

Bulharské parlamentní volby vyhrála protestní strana ITN,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 15. 7. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Nedělní předčasné volby v Bulharsku vyhrála protestní strana Je takový národ (ITN) před koalicí hnutí Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) expremiéra Bojka Borisova a Svazu demokratických sil (SDS). Oznámila to ústřední volební komise. ITN ve 240členném parlamentu obsadí 65 křesel a koalice GERB-SDS 63. Výsledek a reakce stran naznačují trvající komplikace při schvalování nové vlády.

12. červenece 2021

Volby v Bulharsku podle předběžných výsledků těsně vyhrála...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 7. 2021  •  Předčasné volby  •  0

V předčasných parlamentních volbách v Bulharsku zřejmě těsně vede protestní strana Je takový národ (ITN) baviče Slaviho Trifonova před středopravicovým hnutím Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) expremiéra Bojka Borisova, kterému se dříve přisuzovalo vítězství. Vyplývá to z předběžných výsledků, které centrální volební komise zveřejnila po sečtení 98,92 procenta hlasů.

11. červenece 2021

Proevropská strana moldavské prezidentky Sanduové získala...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 7. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Nedělní předčasné parlamentní volby v Moldavsku vyhrála proevropská Strana akce a solidarita (PAS) prezidentky Maiy Sanduové. Získala více než padesát procent hlasů a bude moci sama sestavit vládu. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na výsledky, které zveřejnila ústřední volební komise po sečtení 99,58 procenta hlasovacích lístků.

Volby v Bulharsku podle odhadů těsně vyhrálo hnutí...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 7. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Předčasné parlamentní volby v Bulharsku zřejmě skončily bez jasného vítěze. Těsně v nich vyhrálo středopravé hnutí Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) bývalého premiéra Bojka Borisova, podle analytiků jeho šance na sestavení vládní koalice jsou ale nízké. Jeho rivalové doufají, že se jim GERB po deseti letech u moci podaří odstavit. Ukazují to první odhady výsledků po uzavření volebních místností.

7. červenece 2021

Slovenský ústavní soud zakázal vypsání referenda o...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 7. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Na Slovensku nebude referendum o vypsání předčasných voleb, jehož vyhlášení v pětimilionové zemi žádalo prostřednictvím petice přes 585 tisíc Slováků. Ústavní soudci z podnětu prezidentky Zuzany Čaputové ve středu rozhodli, že referendová otázka není v souladu s ústavou. Novinářům to řekl předseda soudu Ivan Fiačan. Podle zákona tak zmíněné lidové hlasování nelze vyhlásit. Opozice rozhodnutí soudu kritizovala; verdikt má podle ní na svědomí hlava státu.

28. června 2021

Švédský premiér rezignoval. Předčasné volby nejsou cesta,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 28. 6. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Švédský premiér Stefan Löfven v pondělí rezignoval. Stalo se tak týden poté, co jeho vláda přišla o důvěru parlamentu. Předčasné volby však podle politika nejsou pro Švédsko správnou cestou. Hlasování o nedůvěře Löfven prohrál jako první předseda vlády v historii země. Tu vedl od roku 2014.

14. června 2021

V polském Řešově bude starostovat opoziční politik. Podle...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 14. 6. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Novým starostou východopolského města Řešov se stane opoziční kandidát Konrad Fijolek. Ten v prvním kole místních předčasných voleb získal 56,51 procenta hlasů. Jelikož obdržel většinu hlasů, druhé kolo v tomto městě nebude zapotřebí, uvedla v pondělí agentura PAP. Vicepremiér země Jaroslaw Gowin výsledek volebního klání označil za „budíček“ pro vládní koalici před parlamentními volbami.

17. května 2021

Politikaření premiéra Netanjahua – jedna z příčin současného...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 17. 5. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Minulý týden se v Izraeli schylovalo k velké politické změně. Poté co se nejdéle vládnoucímu premiérovi v historii země Benjamínu Netanjahuovi nepodařilo ani po čtvrtých předčasných volbách sestavit vládu, měla být představena vláda nová. Vláda...

6. května 2021

Piráti a STAN nezískali podporu pro rozpuštění sněmovny tak,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 5. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Představitelé Pirátů a STAN jednali o předčasných volbách a rozpuštění sněmovny s předsedy a šéfy poslaneckých klubů všech sněmovních stran. Pro rozpuštění sněmovny ale nezískali podporu tak, aby se volby uskutečnily do konce léta. V pátek proto tento bod ve sněmovně nenadnesou, řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

5. května 2021

Bulharský prezident podle očekávání rozpustí parlament a...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 5. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Předčasné volby v Bulharsku se uskuteční 11. července, oznámil prezident Rumen Radev. Také uvedl, že očekává jmenování nové volební komise 11. května, kdy chce také rozpustit parlament, vyhlásit volby a jmenovat prozatímní vládu, píše agentura Reuters.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.