Index vlivu Předčasné volby - Index vlivu mezi kauzami

 
 

Kanadu v září čekají předčasné parlamentní volby. Trudeau bude usilovat o většinu

Kanadu čekají 20. září předčasné parlamentní volby, oznámil po návštěvě generální guvernérky tamní premiér Justin Trudeau. Jeho Liberální strana má po minulých volbách z roku 2019 v parlamentu nejvíce poslanců, absolutní většinu ale nemá. O její získání se teď bude snažit. Volby se budou konat dva roky před řádným termínem.

Předčasné volby aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
2.60Vliv / význam roste
 

Jak nás Předčasné volby ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Předčasné volby ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Předčasné volby v poslední době

 

15. srpna 2021

Kanadu v září čekají předčasné parlamentní volby. Trudeau...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 15. 8. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Kanadu čekají 20. září předčasné parlamentní volby, oznámil po návštěvě generální guvernérky tamní premiér Justin Trudeau. Jeho Liberální strana má po minulých volbách z roku 2019 v parlamentu nejvíce poslanců, absolutní většinu ale nemá. O její získání se teď bude snažit. Volby se budou konat dva roky před řádným termínem.

15. červenece 2021

Bulharské parlamentní volby vyhrála protestní strana ITN,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 15. 7. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Nedělní předčasné volby v Bulharsku vyhrála protestní strana Je takový národ (ITN) před koalicí hnutí Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) expremiéra Bojka Borisova a Svazu demokratických sil (SDS). Oznámila to ústřední volební komise. ITN ve 240členném parlamentu obsadí 65 křesel a koalice GERB-SDS 63. Výsledek a reakce stran naznačují trvající komplikace při schvalování nové vlády.

12. červenece 2021

Volby v Bulharsku podle předběžných výsledků těsně vyhrála...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 7. 2021  •  Předčasné volby  •  0

V předčasných parlamentních volbách v Bulharsku zřejmě těsně vede protestní strana Je takový národ (ITN) baviče Slaviho Trifonova před středopravicovým hnutím Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) expremiéra Bojka Borisova, kterému se dříve přisuzovalo vítězství. Vyplývá to z předběžných výsledků, které centrální volební komise zveřejnila po sečtení 98,92 procenta hlasů.

11. červenece 2021

Proevropská strana moldavské prezidentky Sanduové získala...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 7. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Nedělní předčasné parlamentní volby v Moldavsku vyhrála proevropská Strana akce a solidarita (PAS) prezidentky Maiy Sanduové. Získala více než padesát procent hlasů a bude moci sama sestavit vládu. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na výsledky, které zveřejnila ústřední volební komise po sečtení 99,58 procenta hlasovacích lístků.

Volby v Bulharsku podle odhadů těsně vyhrálo hnutí...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 7. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Předčasné parlamentní volby v Bulharsku zřejmě skončily bez jasného vítěze. Těsně v nich vyhrálo středopravé hnutí Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) bývalého premiéra Bojka Borisova, podle analytiků jeho šance na sestavení vládní koalice jsou ale nízké. Jeho rivalové doufají, že se jim GERB po deseti letech u moci podaří odstavit. Ukazují to první odhady výsledků po uzavření volebních místností.

7. červenece 2021

Slovenský ústavní soud zakázal vypsání referenda o...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 7. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Na Slovensku nebude referendum o vypsání předčasných voleb, jehož vyhlášení v pětimilionové zemi žádalo prostřednictvím petice přes 585 tisíc Slováků. Ústavní soudci z podnětu prezidentky Zuzany Čaputové ve středu rozhodli, že referendová otázka není v souladu s ústavou. Novinářům to řekl předseda soudu Ivan Fiačan. Podle zákona tak zmíněné lidové hlasování nelze vyhlásit. Opozice rozhodnutí soudu kritizovala; verdikt má podle ní na svědomí hlava státu.

28. června 2021

Švédský premiér rezignoval. Předčasné volby nejsou cesta,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 28. 6. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Švédský premiér Stefan Löfven v pondělí rezignoval. Stalo se tak týden poté, co jeho vláda přišla o důvěru parlamentu. Předčasné volby však podle politika nejsou pro Švédsko správnou cestou. Hlasování o nedůvěře Löfven prohrál jako první předseda vlády v historii země. Tu vedl od roku 2014.

14. června 2021

V polském Řešově bude starostovat opoziční politik. Podle...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 14. 6. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Novým starostou východopolského města Řešov se stane opoziční kandidát Konrad Fijolek. Ten v prvním kole místních předčasných voleb získal 56,51 procenta hlasů. Jelikož obdržel většinu hlasů, druhé kolo v tomto městě nebude zapotřebí, uvedla v pondělí agentura PAP. Vicepremiér země Jaroslaw Gowin výsledek volebního klání označil za „budíček“ pro vládní koalici před parlamentními volbami.

17. května 2021

Politikaření premiéra Netanjahua – jedna z příčin současného...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 17. 5. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Minulý týden se v Izraeli schylovalo k velké politické změně. Poté co se nejdéle vládnoucímu premiérovi v historii země Benjamínu Netanjahuovi nepodařilo ani po čtvrtých předčasných volbách sestavit vládu, měla být představena vláda nová. Vláda...

6. května 2021

Piráti a STAN nezískali podporu pro rozpuštění sněmovny tak,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 5. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Představitelé Pirátů a STAN jednali o předčasných volbách a rozpuštění sněmovny s předsedy a šéfy poslaneckých klubů všech sněmovních stran. Pro rozpuštění sněmovny ale nezískali podporu tak, aby se volby uskutečnily do konce léta. V pátek proto tento bod ve sněmovně nenadnesou, řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

5. května 2021

Bulharský prezident podle očekávání rozpustí parlament a...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 5. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Předčasné volby v Bulharsku se uskuteční 11. července, oznámil prezident Rumen Radev. Také uvedl, že očekává jmenování nové volební komise 11. května, kdy chce také rozpustit parlament, vyhlásit volby a jmenovat prozatímní vládu, píše agentura Reuters.

Netanjahu může po letech skončit v opozici. Znovu nestihl...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 5. 5. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Izraelskému premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi v noci na středu vypršel termín, který dostal po březnových předčasných volbách na sestavení nové koaliční vlády. Deadline nestihl a země je tak stále v nejistotě. Na tahu je nyní prezident Reuven Rivlin. A ministerský předseda i se svou stranou Likud se může poprvé za dvanáct let ocitnout v opozici.

2. května 2021

Předčasné volby by mohly být začátkem července, řekl šéf...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 2. 5. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Této vládě nevěří ani koaliční partneři, ani lidé. Má nejnižší důvěru v historii, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové na TV Prima šéf lidovců Marian Jurečka. Šéf poslanců STAN Jan Farský je přesvědčen, že by se měly konat předčasné volby. „Umím si je představit na začátku července. Je to reálné,“ dodal Jurečka.

1. května 2021

Moldavská prezidentka vyhlásila po bitvě s poslanci nové...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 1. 5. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Moldavsko je zemí „na hranici,“ o vliv tam usilují Evropská unie i Rusko. Právě mocenské boje mezi proevropskými a proruskými silami určují vedle hluboko zakořeněného oligarchického systému do značné míry tamní vývoj. Jejich poslední kolo proti sobě postavilo nově zvolenou hlavu státu Maiu Sanduovou, proreformní političku usilující o zlepšení vztahů s EU, a dosavadní parlament ovládaný stranou proruského exprezidenta Igora Dodona. Teď se zdá, že Sanduová získala navrch. Po měsících tahanic parlament rozpustila a vyhlásila předčasné volby, v nichž by teď vyhrála právě její někdejší strana.

28. dubna 2021

Bartoš hovořil se Zemanem o předčasných volbách, připomněl...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 28. 4. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Praha - Předseda Pirátů Ivan Bartoš na dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem hovořil o krocích hlavy státu po případném rozpuštění Sněmovny. Připomněl prezidentovi jeho postup...

Bartoš hovořil se Zemanem o předčasných volbách, připomněl...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 28. 4. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Praha - Předseda Pirátů Ivan Bartoš na dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem hovořil o krocích hlavy státu po případném rozpuštění Sněmovny. Připomněl prezidentovi jeho postup...

Rozpuštění sněmovny je podle Bartoše jedinou cestou z...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 28. 4. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Prezident Miloš Zeman se nechystá v případě vyslovení nedůvěry nynější vládě nahradit ji prozatímní úřednickou vládou. V Interview ČT24 to řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš, který ve středu odpoledne s hlavou státu jednal. Prezident ho také ujistil, že jakmile dostane ze Senátu novelu volebního zákona, podepíše ji. Piráti spolu se STAN se po schválení volebního zákona chtějí pokusit vyvolat předčasné volby. Vyslovení nedůvěry vládě, které nově prosazuje i koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) nejsou nakloněni – i kvůli nynější diplomatické krizi.

Zeman bude jednat se šéfem Pirátů Bartošem i ministryní...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 28. 4. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes přijme předsedu Pirátů Ivana Bartoše. Ten chce s prezidentem probrat návrh Pirátů a hnutí STAN na rozpuštění Poslanecké sněmovny a předčasné volby....

Zeman bude jednat se šéfem Pirátů Bartošem i ministryní...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 28. 4. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes přijme předsedu Pirátů Ivana Bartoše. Ten chce s prezidentem probrat návrh Pirátů a hnutí STAN na rozpuštění Poslanecké sněmovny a předčasné volby....

Zeman bude jednat se šéfem Pirátů Bartošem i ministryní...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 28. 4. 2021  •  Předčasné volby  •  0

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes přijme předsedu Pirátů Ivana Bartoše. Ten chce s prezidentem probrat návrh Pirátů a hnutí STAN na rozpuštění Poslanecké sněmovny a předčasné volby....

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.