Index vlivu Předčasné volby - Index vlivu mezi kauzami

 
 

Slováci budou v září hlasovat o budoucnosti své země. Češi by jim měli držet palce

Bylo to napínavé až do poslední chvíle, ale i v chaosu utopená slovenská politika se dokázala nakonec v úterý shodnout na tom, že k předčasným volbám půjdou Slováci 30. září. Nespokojená opozice pro toto datum nehlasovala, i když právě ona vyvolala...

Předčasné volby aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
1.4Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
1.12Vliv / význam klesá
Roční vliv
PořadíIndexTrend
2.55Vliv / význam roste
 

Jak nás Předčasné volby ovlivňuje poslední týden


Jak nás Předčasné volby ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Předčasné volby ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Předčasné volby v poslední době

 

1. února 2023

Slováci budou v září hlasovat o budoucnosti své země. Češi...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 1. 2. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Bylo to napínavé až do poslední chvíle, ale i v chaosu utopená slovenská politika se dokázala nakonec v úterý shodnout na tom, že k předčasným volbám půjdou Slováci 30. září. Nespokojená opozice pro toto datum nehlasovala, i když právě ona vyvolala...

31. ledna 2023

Slováci budou volit nový parlament 30. září

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 31. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Předčasné parlamentní volby na Slovensku se budou konat 30. září, odhlasovala sněmovna, která v prosinci vyslovila nedůvěru menšinové vládě premiéra Eduarda Hegera. Část opozice navrhovala, aby hlasování proběhlo už v květnu nebo v červnu.

Krvavé protivládní protesty v Peru pokračují. K pondělí si...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 31. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Demonstranti v Peru požadují odstoupení prezidentky Diny Boluarteové a rozpuštění Kongresu. Od začátku loňského prosince si protesty vyžádaly 58 životů. Boluarteová znovu apelovala na členy parlamentu, aby schválili letošní předčasné volby. Kongres její návrh zamítl. Protestující v posledních týdnech zablokovali dálnice, což vedlo k přerušení dodávek potravin, pohonných hmot a dalšího základního zboží. Sobotní demonstrace v Limě si vyžádala střety s policií, která použila slzný plyn.

30. ledna 2023

Dzurinda či Tusk se vracejí. Ve střední Evropě totiž chybí...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 30. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Mikuláš Dzurinda se vrací. Nevíme ještě, jestli Slováci budou mít předčasné volby v květnu, červnu, nebo v září, to by se mělo vyjasnit v úterý. Ale už víme, že v nich chce hrát roli muž, který zachránil Slovensko před mečiarismem a pak se politicky...

25. ledna 2023

Slovenský parlament schválil změnu ústavy pro předčasné volby

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 25. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Slovenský parlament ve středu schválil návrh novely ústavy, která poslancům umožní vlastním rozhodnutím zkracovat volební období sněmovny. Ústavní změna je prvním krokem k uspořádání nových voleb po prosincovém pádu menšinové vlády premiéra Eduarda Hegera.

22. ledna 2023

Předčasné volby na Slovensku budou na konci září, dohodla se...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Strany bývalé čtyřčlenné slovenské vládní koalice se dohodly na vypsání předčasných parlamentních voleb na 30. září, oznámil dosluhující premiér Eduard Heger. Jeho menšinovému kabinetu sněmovna v prosinci vyslovila nedůvěru. V řádném termínu by se příští parlamentní volby v zemi konaly v únoru příštího roku.

Slovenské referendum skončilo fiaskem. Hlasovat přišla méně...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 22. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Sobotní slovenské referendum o ústavních změnách pro předčasné parlamentní volby je kvůli nízké volební účasti neplatné. Účastnilo se ho 27,25 procenta voličů. Podmínkou pro platnost hlasování přitom bylo, aby se ho zúčastnila více než polovina oprávněných voličů. Výsledky sčítání hlasů dopoledne potvrdila státní volební komise.

Slovenské referendum o ústavních změnách pro předčasné volby...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Sobotní slovenské referendum o ústavních změnách pro předčasné parlamentní volby je kvůli nízké volební účasti neplatné. Zúčastnilo se ho 27,25 procenta voličů. Výsledky sčítání hlasů potvrdila státní volební komise, řekl její předseda Ladislav Orosz. Podmínkou pro platnost hlasování bylo, aby se ho zúčastnila více než polovina oprávněných voličů.

21. ledna 2023

Slováci v referendu hlasovali o ústavních pravidlech pro...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 21. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Na Slovensku v deset večer skončilo referendum o doplnění ústavy tak, aby se předčasné parlamentní volby nově mohly konat na základě rozhodnutí parlamentu nebo plebiscitu. Z řady volebních místností byla přes den hlášena výrazně nižší než nadpoloviční účast. Podmínkou platnosti referenda přitom je, aby se ho zúčastnila více než polovina oprávněných voličů. 

17. ledna 2023

Slovenský premiér vzdal snahu o novou většinu, bude jednat o...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 17. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Bratislava - Slovenský premiér Eduard Heger oznámil, že začne jednání o vypsání předčasných parlamentních voleb. Učinil tak v příspěvku na sociální síti po prohlášení bývalé...

Slovensko nejspíš čekají předčasné volby. Jednání vlády s...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Slovenský premiér Eduard Heger oznámil, že začne jednání o vypsání předčasných parlamentních voleb. Učinil tak po prohlášení bývalé vládní strany Sloboda a solidarita (SaS), která v úterý odmítla Hegerovu snahu shromáždit ve sněmovně novou parlamentní většinu po prosincovém pádu jeho menšinové vlády. Podle Hegera se jako nejreálnější jeví uspořádání voleb na podzim; v řádném termínu by se konaly v únoru příštího roku. Prezidentka Zuzana Čaputová zopakovala svou výzvu, aby parlament do konce ledna přijal rozhodnutí, která povedou k novým volbám.

16. ledna 2023

Slovensko upadá do chaosu. Hrozí návrat premiéra Roberta...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 16. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

V dnešním Ranním brífinku Hospodářek zaskočíme na Slovensko. Se sociologem Michalem Vašečkou se pokusíme trochu vyjasnit, jak to bude s tamní vládou a předčasnými volbami. A také se podíváme na poněkud tajemné finance českého hokejového svazu....

16. prosince 2022

Čaputová odvolala Hegerův kabinet a vyzvala k předčasným...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 12. 2022  •  Předčasné volby  •  0

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová odvolala vládu premiéra Eduarda Hegera, které sněmovna ve čtvrtek vyslovila nedůvěru. Hegerův kabinet podle ústavy zůstane v úřadu až do jmenování nové vlády, ovšem s omezenými pravomocemi. Čaputová současně vybídla politiky k dohodě na uspořádání předčasných voleb v prvním pololetí příštího roku. V řádném termínu by se volby konaly v únoru 2024.

15. prosince 2022

Parlament vyslovil nedůvěru slovenské vládě. Není jasné, zda...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 15. 12. 2022  •  Předčasné volby  •  0

Do poslední chvíle se ve čtvrtek snažila hlavní strana slovenské menšinové vládní koalice OĽANO odvrátit hlasování o nedůvěře kabinetu. Její šéf, ministr financí a zároveň hlavní překážka spolupráce slovenských demokratů Igor Matovič dokonce nabídl...

12. prosince 2022

Proč hrozí obrat Slovenska na Východ a proč je důležité...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 12. 12. 2022  •  Předčasné volby  •  1

Slovenská vláda dnes čelí v parlamentu hlasování o důvěře. Jeden z bývalých koaličních poslanců, dnes nezařazený Martin Klus, vysvětluje, proč je hlasování důležité, proč není jednoduché vyhlásit předčasné volby a proč hrozí obrat Slovenska na...

Prezidentka Peru slíbila demonstrantům předčasné volby....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 12. 2022  •  Předčasné volby  •  0

V Peru pokračují demonstrace a silniční blokády proti sesazení bývalého prezidenta Pedra Castilla. Státní zastupitelství v pondělí Castilla oficiálně obvinilo. On sám se ale stále považuje za hlavu státu a vazbu označuje za únos. Současná prezidentka Dina Boluarteová protestujícím vyšla vstříc, když ohlásila, že vyhlásí na duben roku 2024 předčasné volby. Původně chtěla prezidentka vládnout do řádného termínu voleb v roce 2026. Při střetech s policií zemřeli už čtyři demonstranti.

8. prosince 2022

Peruánská prokuratura obvinila exprezidenta Castilla ze...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 8. 12. 2022  •  Předčasné volby  •  1

Bývalý peruánský prezident Pedro Castillo byl zadržen a obviněn ze vzpoury a spiknutí, uvedla agentura AP s odvoláním na tamní prokuraturu. Stalo se tak poté, co parlament Castilla jasnou většinou odvolal z funkce. Reagoval tak na jeho oznámení, že má v úmyslu zákonodárný sbor rozpustit a vyhlásit předčasné volby. Prozatímní prezidentkou se poté stala dosavadní viceprezidentka Dina Boluarteová.

21. listopadu 2022

Přijal pomoc od Putina, ale neopětoval. V čele Kazachstánu...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 21. 11. 2022  •  Předčasné volby  •  1

V Kazachstánu se v neděli konaly předčasné prezidentské volby, jejichž vítězem se podle předběžných výsledků stal favorizovaný současný prezident Kasym-Žomart Tokajev se ziskem 81,31 procenta hlasů. Volební účast dosáhla takřka 70 procenta. Žádný z jeho protikandidátů nepřekročil hranici 3,5 procenta.

17. listopadu 2022

Kazachstán oznámil, že zabránil pokusu o převrat, zadrženo...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 11. 2022  •  Předčasné volby  •  2

Kazachstánské úřady ve čtvrtek oznámily, že zabránily pokusu o převrat, který chystali příznivci opozičního vůdce Muchtara Abljazova žijícího v exilu. Sedm lidí bylo zadrženo, napsala agentura AFP s odvoláním na tamní úřady. V Kazachstánu se v neděli konají předčasné prezidentské volby. Favoritem je současný prezident Kasym-Žomart Tokajev, který hlasování vypsal.

11. listopadu 2022

Postoj Spojených států k Ukrajině se po vítězství...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 11. 2022  •  Předčasné volby  •  2

Sčítání hlasů v amerických volbách do Kongresu se protahuje. Zatímco ve Sněmovně reprezentantů mají republikáni jasný náskok k získání většiny, souboj o Senát je pořád vyrovnaný. Úřady proto už požádaly veřejnost o trpělivost. V Nevadě se kvůli množství předčasně odevzdaných a korespondenčních hlasů nemusejí k výsledku dobrat dříve než v neděli. Situaci po volbách ve Spojených státech v pořadu Události, komentáře okomentovali velvyslanec Miloslav Stašek a novinářka Jana Ciglerová.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.