Index vlivu Předčasné volby - Index vlivu mezi kauzami

 
 

Bulharské volby vyhrál středopravicový blok expremiéra Borisova

Předčasné parlamentní volby v Bulharsku vyhrál blok vedený středopravicovou stranou Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) bývalého premiéra Bojka Borisova. V koalici se Svazem demokratických sil (SDS) získala 26,5 procenta hlasů. Těsně druhá skončila s 24,5 procenta hlasů reformní koalice Pokračujeme ve změně (PP) a Demokratické Bulharsko (DB), které vede expremiér Kiril Petkov. 

Předčasné volby aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
2.60Vliv / význam klesá
 

Jak nás Předčasné volby ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Předčasné volby ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Předčasné volby v poslední době

 

3. dubna 2023

Bulharské volby vyhrál středopravicový blok expremiéra...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 3. 4. 2023  •  Předčasné volby  •  2

Předčasné parlamentní volby v Bulharsku vyhrál blok vedený středopravicovou stranou Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) bývalého premiéra Bojka Borisova. V koalici se Svazem demokratických sil (SDS) získala 26,5 procenta hlasů. Těsně druhá skončila s 24,5 procenta hlasů reformní koalice Pokračujeme ve změně (PP) a Demokratické Bulharsko (DB), které vede expremiér Kiril Petkov. 

Bulharské parlamentní volby vyhrál blok expremiéra Borisova

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 3. 4. 2023  •  Předčasné volby  •  2

Sofia - Blok vedený středopravicovou stranou Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) bulharského expremiéra Bojka Borisova vyhrál nedělní předčasné parlamentní volby. Vyplývá to...

19. března 2023

Parlamentní volby v Kazachstánu vyhrála podle odhadů vládní...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 19. 3. 2023  •  Předčasné volby  •  0

V Kazachstánu se v neděli konaly předčasné parlamentní volby – kvůli změně volebního systému dříve, než bylo plánováno. Podle průzkumů hlasování nejspíše vyhraje vládní strana Amanat prezidenta Kasyma-Žomarta Tokajeva, do dolní komory parlamentu by se ale na základě nového systému mohli dostat i nezávislí kandidáti, uvedla agentura Reuters.

V Kazachstánu volí parlament, nově mohou vybírat i z...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 19. 3. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Astana - V Kazachstánu se dnes konají předčasné parlamentní volby, kvůli změně volebního systému dříve, než bylo plánováno. Zájem o ně je značný, za prvních pět hodin přišlo...

7. března 2023

Slovenský premiér Heger odchází z OĽaNO, povede stranu...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 3. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Slovenský premiér Eduard Heger necelých sedm měsíců před předčasnými parlamentními volbami v zemi oznámil odchod z mateřského hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Učinil tak v příspěvku na sociální síti. Později dodal, že se stal lídrem neparlamentní strany Demokrati a že spolu s ním součástí tohoto politického projektu s cílem spojit strany pravého středu budou mimo jiné ministři zahraničí, obrany, hospodářství a životního prostředí. 

27. února 2023

168 hodin: Fico se na Slovensku může vrátit k moci, využívá...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 2. 2023  •  Předčasné volby  •  1

Slovensko čekají v září předčasné volby a vládní krize spolu s ruskou válkou proti Ukrajině posílily předsedu strany Smer Roberta Fica, ke comebacku si pomáhá dezinformacemi. Děje se to pět let po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové, kdy masové občanské protesty vyústily právě v pád Fica, který –

1. února 2023

Slováci budou v září hlasovat o budoucnosti své země. Češi...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 1. 2. 2023  •  Předčasné volby  •  1

Bylo to napínavé až do poslední chvíle, ale i v chaosu utopená slovenská politika se dokázala nakonec v úterý shodnout na tom, že k předčasným volbám půjdou Slováci 30. září. Nespokojená opozice pro toto datum nehlasovala, i když právě ona vyvolala...

31. ledna 2023

Slováci budou volit nový parlament 30. září

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 31. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  1

Předčasné parlamentní volby na Slovensku se budou konat 30. září, odhlasovala sněmovna, která v prosinci vyslovila nedůvěru menšinové vládě premiéra Eduarda Hegera. Část opozice navrhovala, aby hlasování proběhlo už v květnu nebo v červnu.

Krvavé protivládní protesty v Peru pokračují. K pondělí si...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 31. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Demonstranti v Peru požadují odstoupení prezidentky Diny Boluarteové a rozpuštění Kongresu. Od začátku loňského prosince si protesty vyžádaly 58 životů. Boluarteová znovu apelovala na členy parlamentu, aby schválili letošní předčasné volby. Kongres její návrh zamítl. Protestující v posledních týdnech zablokovali dálnice, což vedlo k přerušení dodávek potravin, pohonných hmot a dalšího základního zboží. Sobotní demonstrace v Limě si vyžádala střety s policií, která použila slzný plyn.

30. ledna 2023

Dzurinda či Tusk se vracejí. Ve střední Evropě totiž chybí...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 30. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Mikuláš Dzurinda se vrací. Nevíme ještě, jestli Slováci budou mít předčasné volby v květnu, červnu, nebo v září, to by se mělo vyjasnit v úterý. Ale už víme, že v nich chce hrát roli muž, který zachránil Slovensko před mečiarismem a pak se politicky...

25. ledna 2023

Slovenský parlament schválil změnu ústavy pro předčasné volby

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 25. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Slovenský parlament ve středu schválil návrh novely ústavy, která poslancům umožní vlastním rozhodnutím zkracovat volební období sněmovny. Ústavní změna je prvním krokem k uspořádání nových voleb po prosincovém pádu menšinové vlády premiéra Eduarda Hegera.

22. ledna 2023

Předčasné volby na Slovensku budou na konci září, dohodla se...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Strany bývalé čtyřčlenné slovenské vládní koalice se dohodly na vypsání předčasných parlamentních voleb na 30. září, oznámil dosluhující premiér Eduard Heger. Jeho menšinovému kabinetu sněmovna v prosinci vyslovila nedůvěru. V řádném termínu by se příští parlamentní volby v zemi konaly v únoru příštího roku.

Slovenské referendum skončilo fiaskem. Hlasovat přišla méně...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 22. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Sobotní slovenské referendum o ústavních změnách pro předčasné parlamentní volby je kvůli nízké volební účasti neplatné. Účastnilo se ho 27,25 procenta voličů. Podmínkou pro platnost hlasování přitom bylo, aby se ho zúčastnila více než polovina oprávněných voličů. Výsledky sčítání hlasů dopoledne potvrdila státní volební komise.

Slovenské referendum o ústavních změnách pro předčasné volby...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Sobotní slovenské referendum o ústavních změnách pro předčasné parlamentní volby je kvůli nízké volební účasti neplatné. Zúčastnilo se ho 27,25 procenta voličů. Výsledky sčítání hlasů potvrdila státní volební komise, řekl její předseda Ladislav Orosz. Podmínkou pro platnost hlasování bylo, aby se ho zúčastnila více než polovina oprávněných voličů.

21. ledna 2023

Slováci v referendu hlasovali o ústavních pravidlech pro...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 21. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Na Slovensku v deset večer skončilo referendum o doplnění ústavy tak, aby se předčasné parlamentní volby nově mohly konat na základě rozhodnutí parlamentu nebo plebiscitu. Z řady volebních místností byla přes den hlášena výrazně nižší než nadpoloviční účast. Podmínkou platnosti referenda přitom je, aby se ho zúčastnila více než polovina oprávněných voličů. 

17. ledna 2023

Slovenský premiér vzdal snahu o novou většinu, bude jednat o...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 17. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Bratislava - Slovenský premiér Eduard Heger oznámil, že začne jednání o vypsání předčasných parlamentních voleb. Učinil tak v příspěvku na sociální síti po prohlášení bývalé...

Slovensko nejspíš čekají předčasné volby. Jednání vlády s...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

Slovenský premiér Eduard Heger oznámil, že začne jednání o vypsání předčasných parlamentních voleb. Učinil tak po prohlášení bývalé vládní strany Sloboda a solidarita (SaS), která v úterý odmítla Hegerovu snahu shromáždit ve sněmovně novou parlamentní většinu po prosincovém pádu jeho menšinové vlády. Podle Hegera se jako nejreálnější jeví uspořádání voleb na podzim; v řádném termínu by se konaly v únoru příštího roku. Prezidentka Zuzana Čaputová zopakovala svou výzvu, aby parlament do konce ledna přijal rozhodnutí, která povedou k novým volbám.

16. ledna 2023

Slovensko upadá do chaosu. Hrozí návrat premiéra Roberta...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 16. 1. 2023  •  Předčasné volby  •  0

V dnešním Ranním brífinku Hospodářek zaskočíme na Slovensko. Se sociologem Michalem Vašečkou se pokusíme trochu vyjasnit, jak to bude s tamní vládou a předčasnými volbami. A také se podíváme na poněkud tajemné finance českého hokejového svazu....

16. prosince 2022

Čaputová odvolala Hegerův kabinet a vyzvala k předčasným...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 12. 2022  •  Předčasné volby  •  0

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová odvolala vládu premiéra Eduarda Hegera, které sněmovna ve čtvrtek vyslovila nedůvěru. Hegerův kabinet podle ústavy zůstane v úřadu až do jmenování nové vlády, ovšem s omezenými pravomocemi. Čaputová současně vybídla politiky k dohodě na uspořádání předčasných voleb v prvním pololetí příštího roku. V řádném termínu by se volby konaly v únoru 2024.

15. prosince 2022

Parlament vyslovil nedůvěru slovenské vládě. Není jasné, zda...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 15. 12. 2022  •  Předčasné volby  •  0

Do poslední chvíle se ve čtvrtek snažila hlavní strana slovenské menšinové vládní koalice OĽANO odvrátit hlasování o nedůvěře kabinetu. Její šéf, ministr financí a zároveň hlavní překážka spolupráce slovenských demokratů Igor Matovič dokonce nabídl...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.