Index vlivu Tomio Okamura - Index vlivu v kultuře

Tomio Okamura
 
 

Na Ústavní soud se opozice obrátí, jakmile změna valorizace důchodů vyjde ve sbírce. Prezidenta za podpis kritizuje

Opoziční lídři neskrývají zklamání z rozhodnutí prezidenta Petra Pavla podepsat změnu valorizací důchodů. Předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová ujistila, že hnutí podá ústavní stížnost, jakmile důchodová novela vyjde ve sbírce zákonů. Kritizovala i samotnou hlavu státu za to, že změnu valorizací nevetovala. Kritický vůči Pavlovi je i předseda opoziční SPD Tomio Okamura. Pavel podle něj ukázal, že je „exponentem“ vládní koalice.

Tomio Okamura aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Tomio Okamura ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Tomio Okamura ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Tomio Okamura v poslední době

 

15. března 2023

Na Ústavní soud se opozice obrátí, jakmile změna valorizace...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 15. 3. 2023  •  Tomio Okamura  •  0

Opoziční lídři neskrývají zklamání z rozhodnutí prezidenta Petra Pavla podepsat změnu valorizací důchodů. Předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová ujistila, že hnutí podá ústavní stížnost, jakmile důchodová novela vyjde ve sbírce zákonů. Kritizovala i samotnou hlavu státu za to, že změnu valorizací nevetovala. Kritický vůči Pavlovi je i předseda opoziční SPD Tomio Okamura. Pavel podle něj ukázal, že je „exponentem“ vládní koalice.

4. března 2023

Okamura vyzval ANO ke společnému postupu u Ústavního soudu...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 4. 3. 2023  •  Tomio Okamura  •  0

Praha - Předseda opozičního SPD Tomio Okamura vyzval ANO, aby se společně obrátili na Ústavní soud kvůli vládnímu návrhu na nižší červnové zvýšení důchodů, který dnes po několika...

2. března 2023

U řečnického pultu jen na 20 minut. Pětikoalice chce změnit...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 2. 3. 2023  •  Tomio Okamura  •  1

Předseda opoziční SPD Tomio Okamura se stal v úterý poslaneckým rekordmanem v řečnění. Na jednání sněmovny k vládnímu návrhu změny valorizace penzí měl promluvu dlouhou sedm hodin a sedm minut. I kvůli takto dlouhým projevům absolvují poslanci tento...

1. března 2023

KOMENTÁŘ: Řečnění je legitimní nástroj parlamentní opozice

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 1. 3. 2023  •  Tomio Okamura  •  2

Poslaneckou sněmovnu ovládly bouřlivé debaty a obstrukce. Při projednávání snížení mimořádné valorizace penzí Tomio Okamura překonal svůj rekord v délce vystoupení, když za pultíkem mluvil déle než sedm hodin. Nad rolí obstrukcí v demokracii se v komentáři zamýšlí bývalý poslanec europarlamentu za ODS Ivo Strejček.

Sněmovna po asi 37 hodinách schválila program schůze, jejímž...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 1. 3. 2023  •  Tomio Okamura  •  1

O změnách v červnové valorizaci důchodů budou poslanci jednat zrychleně ve stavu legislativní nouze. Jeho vyhlášení potvrdili v hlasování ve středu odpoledne. Pevnému ukotvení hlasování předcházel ostrý spor, když předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) odmítla přijmout část protinávrhů. Po potvrzení stavu legislativní nouze jednali poslanci o programu. U mimořádné schůze sice nelze navrhovat jeho změny, ale mohou se k nim vyjádřit poslanci s přednostním právem. Toto právo má i předseda SPD Tomio Okamura, který po úterním sedmihodinovém obstrukčním projevu přednesl další, dvouhodinový. Sněmovna program schůze nakonec po asi 37 hodinách schválila. Jednání dolní komory skončilo v jednu hodinu ráno.

28. února 2023

Sněmovna ani po šesti hodinách nerozhodla o schvalování...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 28. 2. 2023  •  Tomio Okamura  •  1

Sněmovna se v úterý ani po šesti hodinách jednání nedostala k potvrzování stavu legislativní nouze, v němž chce vláda prosadit nižší valorizaci penzí. Po více než tříhodinové přestřelce dvouminutových poznámek poslanců se k projevům dostali řečníci s přednostním právem, od 14:00 řečniště ovládl předseda SPD Tomio Okamura. Na debatu řadových poslanců čeká šest desítek přihlášených.

Poslanci se přou, jestli mají o penzi jednat v legislativní...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 28. 2. 2023  •  Tomio Okamura  •  2

Od deseti hodin dopoledne probíhá mimořádná schůze Poslanecké sněmovny k vládnímu návrhu na změnu v červnové valorizaci důchodů. K novele se ale poslanci ještě ani po půlnoci nedostali, opozice avizovala dosud největší obstrukce a počítá se s celonočním jednáním. Většinu dne zákonodárci mluvili o stavu legislativní nouze, který musí před projednáváním vlastního zákona potvrdit, případně zrušit, jen předseda SPD Tomio Okamura mluvil přes sedm hodin a k řečnickému pultu se kromě něj dostali pouze poslanci s přednostním právem. Těch řadových se do rozpravy o legislativní nouzi přihlásilo přes šedesát. Pokud bude valorizační změna přijata, pravděpodobně skončí u Ústavního soudu, strany vládní koalice nicméně mají na prosazení úpravy hlasů dostatek.

8. února 2023

Babiš prý konečně pochopil, jak funguje Sněmovna: Poslancem...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 2. 2023  •  Tomio Okamura  •  2

Andrej Babiš (ANO) ve středu večer oznámil, že zůstává předsedou ANO i poslancem. Konečně dle svých slov pochopil, jak funguje Sněmovna. Babiš je poslancem od 26. října 2013. Zástupci pětikoalice v reakci na jeho prohlášení kroutí hlavou, Petr Fiala (ODS) reagoval na Babišovo rozhodnutí na CNN Prima News, ale ozvali se třeba i Tomio Okamura (SPD) a Michal Šmarda (ČSSD), které Babiš označil za zrádce voličů.

3. února 2023

Nejvíce Češi věří Babišovi, ukázal průzkum. Táhnou i Okamura...

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 2. 2023  •  Tomio Okamura  •  1

Z vrcholných politiků lidé nejvíce věří předsedovi ANO Andreji Babišovi, v průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) z přelomu loňského a letošního roku mu důvěru vyslovilo 45 procent dotázaných. Druhým nejdůvěryhodnějším je šéf SPD Tomio Okamura, kterému věří 43 procent lidí. Následuje prezident Miloš Zeman s 35 procenty a premiér Petr Fiala (ODS) s 34 procenty. Od loňského jara důvěra v Babiše a Okamuru vzrostla, zatímco u Zemana se nezměnila a u Fialy klesla. Předseda vlády se tak propadl z předchozího prvního místa na nynější čtvrté. Nicméně u všech zkoumaných politiků převažuje nedůvěra nad důvěrou, uvedli autoři průzkumu.

30. ledna 2023

Volební kampaň byla hnus, hodnotí Pekarová Adamová. Podle...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 1. 2023  •  Tomio Okamura  •  1

Petr Pavel dokázal přesvědčit lidi, že má smysl volit slušnost a serióznost, prohlásil v pořadu Události, komentáře předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) zmínila, že pokud se člověk ohlédne za kampaní, je dobře, že „uspěla slušnost oproti lžím a hnusu“. Podle místopředsedy hnutí ANO Karla Havlíčka si Pavel vítězství odpracoval a je potřeba jej jako vítěze respektovat. Odmítl však tvrzení, že by kampaň kandidáta hnutí ANO Andreje Babiše byla přes čáru. Předseda SPD Tomio Okamura podotkl, že problémem prohry Babiše nebylo málo hlasů od SPD, ale také to, že nezískal podporu významných osobností v hnutí ANO.

17. ledna 2023

Stanovisko SPD k prezidentské volbě podle Okamury dává...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 17. 1. 2023  •  Tomio Okamura  •  1

Praha - Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) nejednalo o přímé podpoře žádného kandidáta v druhém kole prezidentské volby, řekl dnes novinářům předseda SPD Tomio Okamura. Stanovisko,...

15. ledna 2023

SPD dá doporučení k druhému kolu volby, Okamura se v sobotu...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 15. 1. 2023  •  Tomio Okamura  •  1

Praha - Opoziční hnutí SPD dá v brzké době určité doporučení k druhému kolu prezidentské volby. ČTK to dnes řekl jeho předseda Tomio Okamura. Poznamenal, že v sobotu večer se sešel...

SPD dá doporučení k druhému kolu volby, Okamura se v sobotu...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 15. 1. 2023  •  Tomio Okamura  •  1

Praha - Opoziční hnutí SPD dá v brzké době určité doporučení k druhému kolu prezidentské volby. ČTK to dnes řekl jeho předseda Tomio Okamura. Poznamenal, že v sobotu večer se sešel...

14. ledna 2023

Bašta v druhém kole nikoho nepodpoří, řekl po porážce....

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 14. 1. 2023  •  Tomio Okamura  •  1

Spokojeně se snažili tvářit na tiskové konferenci před novináři lídr SPD Tomio Okamura i jeho neúspěšný prezidentský kandidát Jaroslav Bašta. „Uspěli jsme, náš kandidát dostal stovky tisíc hlasů. SPD má novou úspěšnou tvář,“ prohlásil...

9. ledna 2023

Babiš v Brně ukončil své „turné“. Kritizoval vládu i Okamuru

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 9. 1. 2023  •  Tomio Okamura  •  3

Tomio Okamura vyzval Andreje Babiše k podpoře prezidentského kandidáta SPD Jaroslava Bašty. Expremiér a šéf hnutí ANO to řekl na své poslední talkshow. Podle Babiše ale hrozí, že by se kvůli tomu na Hrad mohl dostat kandidát podporovaný vládou Petra Fialy.

6. ledna 2023

Bašta má 18 procent, sdílí na sítích průzkum šéf SPD Tomio...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 6. 1. 2023  •  Tomio Okamura  •  2

Prezidentský kandidát Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Bašta v posledních dnech posiluje. Nikoliv ale tolik, jak deklaruje předseda hnutí Tomio Okamura, který na sítích sdílí průzkum neexistující agentury STAR Research. Ten přisuzuje...

13. prosince 2022

Okamura chce hlasovat o pádu vlády. Není to na pořadu dne,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 13. 12. 2022  •  Tomio Okamura  •  3

SPD chce nové hlasování o nedůvěře vládě. „Oslovíme hnutí ANO, doufám, že se přidají,“ řekl šéf SPD Tomio Okamura. Ke svolání mimořádné schůze a hlasování o nedůvěře vládě je třeba nejméně 50 poslanců, SPD jich má 20. K vyslovení nedůvěry je třeba 101 hlasů, opozice jich má 92.

28. října 2022

Chceme mír a demisi vlády. Na Zelném trhu se sešli...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 28. 10. 2022  •  Tomio Okamura  •  3

Na Zelném trhu v Brně se v pátek sešli odpůrci vlády Petra Fialy. Demonstraci svolalo Hnutí PES a podpořily ji další strany a hnutí. Mezi prvními vystoupil předseda SPD Tomio Okamura. Policie účast odhadla na dva a půl tisíce lidí, před 16. hodinou lidé náměstí začali opouštět.

18. října 2022

Stát bude letos nakonec hospodařit se schodkem 375 miliard....

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 18. 10. 2022  •  Tomio Okamura  •  3

Poslaneckou sněmovnou prošla novela státního rozpočtu. Dolní komora ji schválila včetně koaličních pozměňovacích návrhů, které zvyšují schodek rozpočtu z původně schválených 280 miliard nikoli na vládou navrhovaných 330, nýbrž na 375 miliard korun. Opoziční poslanci v rozpravě jednak propagovali své pozměňovací návrhy, jednak kritizovali vládní hospodaření. Za rozhazovačnou a nezodpovědnou rozpočtovou politiku kabinet tepali zejména předseda SPD Tomio Okamura a exministryně financí Alena Schillerová (ANO).

13. října 2022

Okamura nepřímo ohlásil snahu zmařit projednání změn ve...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 13. 10. 2022  •  Tomio Okamura  •  3

Praha - Předseda SPD Tomio Okamura dnes ve Sněmovně nepřímo ohlásil snahu tohoto hnutí zmařit projednání vládní novely o změně výběru radních České televize (ČT) a Českého rozhlasu...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.