Index vlivu Petr Mach - Index vlivu v politice

 
 
Ing. Petr Mach, Ph.D. (narozen r. 1975 v Praze), český ekonom a politik, předseda Strany svobodných občanů. Vystudoval obor statistika-ekonometrie a obor finance na Vysoké škole ekonomické v Praze. Byl dlouholetým spolupracovníkem Václava Klause a ředitelem Centra pro ekonomiku a politiku. V roce 2009 tuto spolupráci ukončil, založil Stranu svobodných občanů a stal se jejím předsedou. V současnosti vyučuje ekonomii na Vysoké škole finanční a správní a na Vysoké škole ekonomie a managementu v Praze. Zabývá se otázkami daní, deficitu a dluhu a měnovou teorií a politikou.
 

Petr Fiala: Kvalitní armáda je v demokratické zemi zárukou míru a bezpečnosti

S českým premiérem Petrem Fialou se známe někdy od přelomu let 1983/1984. V té době nynější předseda vlády studoval historii a češtinu na Filozofické fakultě dnešní Masarykovy univerzity. Zároveň navštěvoval přednášky podzemní univerzity organizované brněnskými disidenty. Když jsme se poprvé potkali, pracoval jsem i s vysokoškolským diplomem jako kulisák v Mahenově divadle. Koncem 80. let jsem se stal novinářem a nějakou dobu jsme s Petrem Fialou dokonce seděli ve stejné redakční místnosti tehdejšího deníku Lidová demokracie. Brzy poté se pak Petr začal věnovat akademické dráze. Známe se tedy přibližně 38 let a považuji proto za zbytečné předstírat, že si s nynějším předsedou vlády vykám.

Petr Mach aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Petr Mach ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Mach ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Mach v poslední době

 

21. února 2022

Petr Fiala: Kvalitní armáda je v demokratické zemi zárukou...

Zdroj armadninoviny.cz ze dne 21. 2. 2022  •  Petr Mach  •  7

S českým premiérem Petrem Fialou se známe někdy od přelomu let 1983/1984. V té době nynější předseda vlády studoval historii a češtinu na Filozofické fakultě dnešní Masarykovy univerzity. Zároveň navštěvoval přednášky podzemní univerzity organizované brněnskými disidenty. Když jsme se poprvé potkali, pracoval jsem i s vysokoškolským diplomem jako kulisák v Mahenově divadle. Koncem 80. let jsem se stal novinářem a nějakou dobu jsme s Petrem Fialou dokonce seděli ve stejné redakční místnosti tehdejšího deníku Lidová demokracie. Brzy poté se pak Petr začal věnovat akademické dráze. Známe se tedy přibližně 38 let a považuji proto za zbytečné předstírat, že si s nynějším předsedou vlády vykám.

3. května 2021

[aktualita] Galerie: Před 30 lety začalo řádné vysílání z...

Zdroj Lupa.cz ze dne 3. 5. 2021  •  Petr Mach  •  6

Přesně před 30 lety, 3. května 1991, začalo řádné televizní vysílání z vysílače Praha-město v Mahlerových sadech. Stavba podle návrhu architekta Václava Aulického, která získala řadu lidových přezdívek, dnes slouží i jako datové centrum. Žižkovská věž šíří kromě televizního signálu i rozhlasové vysílání, včetně digitálního multiplexu DAB+. Než pokryl Prahu a okolí signál ze Žižkova, sloužil jako hlavní pražský vysílač Petřín. Základní kámen třísloupové ocelobetonové konstrukce, která připomíná…

8. září 2020

Ženská pomsta pobaví. Při ostravské předpremiéře se diváci...

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 8. 9. 2020  •  Petr Mach  •  8

Jak vyřeší manželskou nevěru svých protějšků Mahulena Bočanová (v roli novinářky), Eva Vejmělková (právnička) a Jana Paulová coby překladatelka v nové filmové komedii režiséra Dušana Rapoše (scénář napsal společně s Evou Vejmělkovou) Ženská pomsta (producent Petr Šiška), která měla v pondělí 7. září svou celostátní předpremiéru v ostravském kině Luna?

24. ledna 2020

Je to vážné! Bočanová svěřila dceru příteli a promluvila o...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 1. 2020  •  Petr Mach  •  9

Herečka Mahulena Bočanová (52) si do nového roku dala zvláštní předsevzetí – jeden den v týdnu věnuje sama sobě. A tak se poprvé stalo ve čtvrtek. Dceru Marinu (18) svěřila příteli Petrovi a vyrazila s přáteli na opening nové kavárny v centru Prahy.

15. červenece 2018

Zemřel režisér Petr Weigl. Tvůrce legendárního filmu Radúz a...

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 15. 7. 2018  •  Petr Mach  •  12

Ve věku 79 let zemřel režisér Petr Weigl. Informaci serveru iDnes.cz potvrdil mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. Weigl se zasloužil o legendární díla české kinematografie. Je podepsán například pod filmem Radúz a Mahulena, v hlavní roli s Magdou Vašáryovou a Janem Třískou nebo snímkem Rusalka.  

Zemřel režisér Petr Weigl známý adaptací opery Radúz a...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 15. 7. 2018  •  Petr Mach  •  13

Ve věku 79 let zemřel režisér Petr Weigl, který byl známý filmovými adaptacemi oper a hudebních děl. V neděli o tom informoval server Idnes.

21. března 2018

Pecková pokřtila Píseň o zemi a představila knihu Dítě...

Zdroj České noviny - kultura ze dne 21. 3. 2018  •  Petr Mach  •  12

Praha - Pěvkyně Dagmar Pecková dnes pokřtila svoji nahrávku Píseň o zemi, kterou natočila pod vedením dirigenta Petra Altrichtera. Vedle mezzosopránu Peckové na nahrávce díla Gustava Mahlera...

10. února 2018

Soňa Červená (92) se vrátí jako Hraběnka v Pikové dámě:...

Zdroj Blesk.cz ze dne 10. 2. 2018  •  Petr Mach  •  14

Už příští sobotu se milovníci operních lahůdek nejen v Brně dočkají. Národní divadlo Brno uvede 17. února  na scéně Mahenova divadla novou inscenaci opery Petra Iljiče Čajkovského Piková dáma. Režie se ujal Martin Glaser, který má k dispozici mezinárodní obsazení včetně ukrajinského tenoristy Eduarda Martynjuka a velšské sopranistky Natalye Romaniwové. Na scénu by se po zlomenině krčku stehenní kosti měla vrátit i legendární operní pěvkyně Soňa Červená (92).

3. února 2018

Čech se zranil při výhře Arsenalu, body ztratil nečekaně...

Zdroj Sport iDNES.cz - Nejlepší sport ze dne 3. 2. 2018  •  Petr Mach  •  12

Ani na osmý pokus neudržel Petr Čech čisté konto, které by v zápasech Premier League bylo rekordní dvousté. V duelu Arsenalu s Evertonem navíc český brankář kvůli zranění před koncem střídal. Utkání skončilo jasnou výhrou domácích 5:1.
    Další články k tématu:
  • Kiks místo dvoustovky. Čech v bráně trpí a celý Arsenal s ním
  • Hledá se Mahriz. Hvězda trucuje kvůli zmařenému přestupu k lídrovi
  • Rekordy, Coutinho i závěrečný trojobchod. Jaké byly lednové přestupy?
  • Je směšné inkasovat hned po výkopu, řekl Mourinho. A spočítal chyby

31. října 2017

Výjimečný film s Janem Třískou (†80) Radúz a Mahulena se...

Zdroj Blesk.cz ze dne 31. 10. 2017  •  Petr Mach  •  13

Romantická pohádka o Radúzovi a Mahuleně ožila na plátně roku 1970 v dramatickém zpracování Julia Zeyera a hudbě Josefa Suka. Režíroval ji Petr Weigl, který pro film zpracoval také Rusalku či Romea a Julii. Mytický příběh dvou milenců se nyní vrací v restaurované verzi.

Film Radúz a Mahulena s Janem Třískou je možné vidět...

Zdroj České noviny - kultura ze dne 31. 10. 2017  •  Petr Mach  •  14

Praha - Vyčištěný a v takové podobě, jak vypadal v době vzniku před 46 lety mohou znovu vidět diváci poetický film Petra Weigla Radúz a Mahulena. Romantický příběh v hlavní roli s...

17. červenece 2017

[aktualita] Čeští Simplity míří na miliardu v tržbách a...

Zdroj Lupa.cz ze dne 17. 7. 2017  •  Petr Mach  •  15

Dobře nastartovaná mladá česká společnost Simplity chce letos výrazně šlápnut do pedálů a už v příštím roce se dostat na velká čísla. „Letos očekávám tržby mezi 200 a 250 miliony korun. Příští rok bychom se mohli dostat na miliardu. Celý loňský rok jsme se na takový růst připravovali a firmu stabilizovali,“ říká pro Lupu zakladatel a šéf Simplity Petr Mahdalíček. O Simplity, kterou Mahdalíček řídí především z Vídně, jsme informovali v našem článku. Vedle služeb firma rozvíjela vlastní…

7. červenece 2017

Před deseti lety byly vyhlášeny nové divy světa. Vzbudily...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 7. 2017  •  Petr Mach  •  14

Velká čínská zeď, římské Koloseum, skalní město Petra v Jordánsku nebo třeba indický pomník Tádž Mahal patří mezi nových sedm divů světa. Na americkém kontinentu je doplňují Chichén Itzá, zřícenina mayského města v Mexiku, legendární sídlo Inků Machu Picchu a brazilská socha Krista Spasitele. Nové divy světa byly vyhlášeny přesně před 10 lety, měly navázat na seznam původních sedmi divů světa, který sestavili staří Řekové. Podle kritiků šlo ale v první řadě o komerční akci.

6. dubna 2017

Doktoři z televizního seriálu si odskočili pokřtít erotický...

Zdroj Boomba.cz ze dne 6. 4. 2017  •  Petr Mach  •  18

Úspěšná autorka erotických románů Markéta Harasimová vydala 4. dubna v pořadí již třináctou knihu, kterou nazvala Poháry touhy. Křest v pražském Paláci knih Luxor, na kterém se červenal, při čtení ukázek z knihy, nejeden fanoušek, si nenechali ujít ani herci Jan Čenský, Radim Fiala, Michal Šeda, či zpěvák Dalibor Janda, kteří knihu pokřtili.Emotivní příběh kombinuje milostné peripetie hlavní hrdinky a mystický prvek věcí mezi nebem a zemí, přičemž autorka vycházela z vlastního zážitku. Kniha nabízí erotická dobrodružství a napínavé okamžiky, ale také osobitý humor spjatý s vinařským prostředím. „Mé romány charakterizují erotické prvky, už proto, že milování zkrátka patří k životu a příběh odlehčí, zlidští. Je to vůbec poprvé, co jsem do děje přidala mystiku. Můj záměr je, aby se od sebe mé knihy něčím odlišovaly a nabídly čtenářům pokaždé něco trochu jiného,“ prozradila sexy Harasimová s tím, že už má rozepsaný čtrnáctý román.Knihu Poháry touhy pokřtili herci Jan Čenský, Radim Fiala, Michal Šeda a zpěvák Dalibor Janda, kterého na akci doprovodila dcera Jiřina. „Potěšilo mě, že pozvání ke křtu přijali pánové, kteří s knihou mají něco společného. Významnou roli v románu má lékař a Honza Čenský i Radim Fiala se na obrazovce objevují v bílých pláštích často. Písně Dalibora Jandy zase ladí s mou tvorbou milostnými motivy a Michal Šeda je prototypem jednoho z hlavních hrdinů,“ vysvětluje spisovatelka.Před samotným křtem a autogramiádou nejprve kmotři přečetli ukázky z knihy. Radim Fiala si následně posteskl, že se mu erotické scény v divadle i televizi poněkud vyhýbají. Michal Šeda prozradil, že ačkoliv jednu natáčel, nevzpomíná na to právě v nejlepším. I herec a moderátor Jan Čenský potvrdil, že natáčení postelových scén bývá dřina, především musí-li se opakovat a ještě se u toho štáb vždy značně rozroste.Před rozpáleným davem zazpívala studentka konzervatoře Vilemína Marhoulová dvě písničky a mohlo se oficiálně křtít, jak jinak než sektem. „Já bych této erotické knížce a jejím čtenářům popřál, že až budou dělat »oné«, aby neměli srdce zjihlé a neměli potíže,“ parafrázoval Jan Čenský text písničky „Dělání“, kterou zpíval v pohádce „Princové jsou na draka“.„Této šarmantní dámě bych popřál, aby jí psaní takovýchto knížek vydrželo. Když pak přibývá ten věk, tak se to píše jinak, možná i hůř. Já sám teď už nejsem zrovna erotik, ale spíše sklerotik,“ usmíval se zpěvák Dalibor Janda.Na závěr křtu čekalo autorku překvapení, když moderátorka Petra Zajíčková ohlásila, že Markéta Harasimová slaví 6. dubna kulaté narozeniny. Nato obdržela dort, květiny, kmotři jí zapěli „Hodně štěstí, zdraví“ a samozřejmě popřáli vše nejlepší. Sama oslavenkyně si k narozeninám nadělila vlastní nakladatelství, jež pojmenovala MaHa. Poháry touhy jsou první knihou, která v něm vyšla.

20. února 2017

Komín nebo jehla s jablkem. Žižkovský vysílač mohl vypadat...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 20. 2. 2017  •  Petr Mach  •  16

Telekomunikační věž připomínající raketu nachystanou ke startu stojí v Mahlerových sadech na Žižkově už 25 let. Původně mohla mít jinou podobu a přemýšlelo se také nad jiným místem. Ve hře byla Parukářka i Petřín. Když se pak rozhodlo o Žižkově, vyvolalo to kritiku kvůli morovému hřbitovu židovské komunity.

19. srpna 2016

Exmanžel Mahuleny Bočanové se oženil! Vzal si barmanku, se...

Zdroj Blesk.cz ze dne 19. 8. 2016  •  Petr Mach  •  17

Bývalý manžel Mahuleny Bočanové (49), podnikatel Viktor Mráz (49) se minulý víkend oženil. Jeho druhou ženou se stala přítelkyně Petra, s níž má ročního syna Matěje.

20. května 2016

Petr Žikeš (Safetica): Máme stovky klientů, do dvou let...

Zdroj Lupa.cz ze dne 20. 5. 2016  •  Petr Mach  •  19

Safetica Technologies prošla výměnou generálního ředitele, získala další investici a nyní se chystá na prudkou globální expanzi nejen do Spojených států. Brněnská společnost Safetica Technologies brání firmy před únikem dat. Před více než půl rokem prošla zásadní změnou. Její zakladatel Jakub Mahdal předal vedení Petru Žikešovi, který do společnosti přišel před třemi lety z AVG Technologies.

21. dubna 2016

Českou filharmonii ve 121. sezoně posílí dirigent Semjon...

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 21. 4. 2016  •  Petr Mach  •  19

Praha - Dirigentský tým České filharmonie (ČF) pod vedením Jiřího Bělohlávka posílí ve 121. sezoně ruský umělec Semjon Byčkov. Vedle nich bude první český orchestr řídit dalších šest hostujících dirigentů. Na koncertech ve Dvořákově síni vystoupí světoví sólisté v čele s houslistou Joshuou Bellem a sopranistkou Olgou Pereťjaťkovou. Zahajovací koncert se uskuteční 29. září v pražském Rudolfinu, jeho program nabídne díla Petra Iljiče Čajkovského a Gustava Mahlera. Novináře o tom dnes informoval šéf ČF David Mareček.

5. března 2016

Arsenal bez Čecha a v deseti zachránil ve šlágru remízu,...

Zdroj Deník.cz - Sport ze dne 5. 3. 2016  •  Petr Mach  •  20

Londýn - Očekávaný šlágr Premier League mezi třetím Arsenalem, kterému chyběl v brance zraněný Petr Čech, a druhým Tottenhamem skončil remízou 2:2. Oběma londýnským celkům se přiblížil čtvrtý Manchestr City, Aston Villu smetl 4:0. Klopýtla i Chelsea, která remizovala se Stoke 1:1. Leicester zdolal gólem Rijáda Mahrize Watfrd 1:0 a v čele má pětibodový náskok.

26. února 2016

Pod Petrolejovými lampami je největší tma i v Brně

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 2. 2016  •  Petr Mach  •  20

Největším lidským hrdinstvím je umět přijmout svůj osud. Poselství, které divákům brněnského Národního divadla předá Štěpka Kiliánové poté, co na scéně poprvé zažehne Petrolejové lampy. Adaptaci románu Jaroslava Havlíčka, proslaveného filmovým přepisem s Ivou Janžurovou, uvedou v Mahenově činohře v premiéře 26. února.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.