Index vlivu Miroslav Kalousek - Index vlivu v politice

Miroslav Kalousek
 
 

Kalousek nechal zkontrolovat záznam, zda poslanec ANO nepodváděl. Spletl se

V napínavý thriller se v úterý večer změnila přetahovaná poslanců o kompenzační bonus pro malá eseróčka. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek dokonce přerušil na půl hodinu jednání kvůli kontrole kamerového záznamu z jednání, když poslanec za hnutí ANO Jan Richter zpochybnil výsledek hlasování, v němž opozice s pomocí ČSSD přehlasovala hnutí ANO a komunisty.

Miroslav Kalousek aktuálně...

Pořadí: 9Index vlivu: 2
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
7.3Vliv / význam roste
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
7.8Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
6.58Vliv / význam roste
 

Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední týden


Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Miroslav Kalousek v poslední době

 

26. května 2020

Kalousek nechal zkontrolovat záznam, zda poslanec ANO...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 26. 5. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

V napínavý thriller se v úterý večer změnila přetahovaná poslanců o kompenzační bonus pro malá eseróčka. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek dokonce přerušil na půl hodinu jednání kvůli kontrole kamerového záznamu z jednání, když poslanec za hnutí ANO Jan Richter zpochybnil výsledek hlasování, v němž opozice s pomocí ČSSD přehlasovala hnutí ANO a komunisty.

Můžeme kompenzovat náklady, ne ušlý zisk, říká Havlíček....

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 26. 5. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Vláda se snaží kompenzovat firmám náklady, ušlý zisk či škodu způsobenou pandemií koronaviru však uhradit nemůže. V Událostech, komentářích to řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Opozice ale vládu kritizuje. Podle Radima Fialy (SPD) nejsou úlevy dostatečné, Miroslav Kalousek (TOP 09) míní, že stát nejednal s firmami na rovinu.

21. května 2020

Kalousek si rýpl kvůli Prymulovi a Vojtěchovi radí skončit....

Zdroj Blesk.cz ze dne 21. 5. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce z epidemiologa Romana Prymuly udělat druhého ministra zdravotnictví - taková kritika se valí na Babišův plán. Možný vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Prymula by měl být poradcem a našeptávat Babišovi, ale s Vojtěchem „si nesedli“. Politici se tak ptají, kdo bude mít hlavní slovo, a opozice varuje, že půjde o soutěž v oblíbenosti u Babiše, někteří mluví přímo o trafice, což premiér odmítá. Kdyby Vojtěch dbal své cti, prý by rezignoval, myslí si Miroslav Kalousek (TOP 09). Nápad musí projít ještě přes koaliční ČSSD, objevují se ale první hlasy proti. Poslanec Votava (ČSSD) se ptá, jestli tedy ministra zdravotnictví vůbec potřebujeme. Otázky na to, co bude vlastně Prymula dělat, má podle vyjádření pro Blesk Zprávy i vicepremiér Jan Hamáček.

11. května 2020

Babiš se nechal ostříhat dřív než Monika, Kalousek si...

Zdroj Blesk.cz ze dne 11. 5. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

V Česku v pondělí začala fungovat kadeřnictví a zahrádky hospod a restaurací. Mezi prvními v zemi se nechal ostříhat hned ráno po návratu do Strakovy akademie premiér Andrej Babiš (ANO). To šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek si se svými řídkými vlasy prý poradil sám. Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se po podezření, že se nechala ostříhat i přes zákaz, ke svému kadeřníkovi dostane až po sobotní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se chystá nejen na zkrocení dorostlé hřívy, ale i na masáže.

5. května 2020

Ústavní změny by mohli podpořit i opoziční politici. Ale...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 5. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Opoziční strany by mohly podpořit změnu zákona o bezpečnosti České republiky, vláda ale musí počítat s tím, že jeho příprava a schvalování potrvá nejméně několik měsíců. K zákonu, který by na přechodnou dobu do schválení potřebné ústavní změny dal větší pravomoci ministru zdravotnictví, jsou přitom někteří opoziční politici zdrženlivější. Další se však obávají, co přijde se skončením nouzového stavu od 18. května. O legislativních změnách v době doznívající krize diskutovali v Událostech, komentářích poslanci Ondřej Veselý (ČSSD), Radim Fiala (SPD) a Miroslav Kalousek (TOP 09).

3. května 2020

Stát by mohl být velkorysejší, hodnotí ekonom vládní plán...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 3. 5. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Vláda plánuje podnikatelům uhradit minimálně třetinu nájemného jako kompenzaci za důsledky koronavirových opatření. Například ekonom Lukáš Kovanda změnu vítá, myslí si ale, že by stát měl sáhnout ještě hlouběji do kapsy. Kritické hlasy zaznívají také z opozice. Třeba poslanec Miroslav Kalousek namítá, že vláda jen předkládá návrhy, které už dříve smetla ze stolu.

30. dubna 2020

Nejvyšší soud nařídil projednat Kalouskovu žalobu na Babiše

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 4. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Okresní soud Praha-západ se musí zabývat žalobou poslance Miroslava Kalouska (TOP 09) na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výrokům ve sněmovně. Nejvyšší soud (NS) vyhověl poslancovu dovolání, ten rozhodnutí uvítal. „Jsem rád, že to může začít, trvalo to dva roky, ale kdo si počká, ten se dočká,“ řekl. Babišovo vyjádření zatím není k dispozici.

Vyostřená debata Kalouska s Babišem má dohru. Soud nařídil...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 30. 4. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Okresní soud Praha-západ se musí zabývat žalobou poslance Miroslava Kalouska (TOP 09) na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výrokům ve Sněmovně. Nejvyšší soud (NS) vyhověl Kalouskovu dovolání. Kalousek rozhodnutí uvítal. "Jsem rád, že to může začít, trvalo to dva roky, ale kdo si počká, ten se dočká," řekl dnes ČTK. 

24. dubna 2020

POLITIKA: Miroslav Kalousek, apoštol nové totality

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 24. 4. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Čím se vyznačují totalitní režimy? Mimo jiné také tím, že lidem, kteří mají „nesprávné“ názory, „špatný“ kádrový profil, „nevhodný“ původ či jsou jinak „podezřelí“, znemožňuje účast na správě věcí veřejných. A je jedno, zda přímo v politických funkcích, ve veřejné správě, v bezpečnostních složkách, ve školství či jinde.

POLITIKA: Soudcokracie a banda amatérů?

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 24. 4. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Miroslav Kalousek svým typickým způsobem poplival českou vládu a označil ji za bandu amatérů. Důvodem je rozhodnutí soudu o protiprávnosti nařízení omezujícího pohyb a prodej.

20. dubna 2020

Zemane, jsi ubožák, vzkázal do Lán Topolánek. Hanba, přidal...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 20. 4. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  1

Na sociálních sítích se sešlo několik velmi ostrých reakcí na slova prezidenta Miloše Zemana, jimiž se v posledních dvou dnech vyjádřil o cestování do zahraničí anebo ke kauze Koněvovy sochy. Například bývalý předseda vlády Mirek Topolánek napsal, že Zeman nikdy nebyl demokrat a pohrdá lidmi. Přidal se starosta Pavel Novotný nebo Miroslav Kalousek.

Koronavirus ONLINE: 188 mrtvých v ČR. Hamáček chce uvolnit...

Zdroj Blesk.cz ze dne 20. 4. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Česko hlásí už 188 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 6787 lidí, vyléčených je 1311, aktuálně nakažených 5288. V Česku od pondělí otevírají své prodejny řemeslníci, farmářské trhy nebo autosalony, konat se můžou i svatby s limitem do deseti osob. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) v ČT uvedla, že požádá vládu o zvýšení schodku rozpočtu na 300 miliard korun bez dalších úspor. Zatímco ekonomové to akceptují, šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek varuje před zadlužením dětí. Prezident Miloš Zeman pak pro Frekvenci 1 uvedl, že by hranice Česka nechal zavřené rok, aby předešel druhé vlně nákazy. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Vláda schválila nejvyšší schodek rozpočtu v historii, má...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 20. 4. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

V roce 2017 se premiér Andrej Babiš na sjezdu svého hnutí ANO chlubil tabulkou, podle níž zemi nejvíce zadlužil Miroslav Kalousek (TOP 09), který byl ministrem financí v době globální hospodářské krize. Nyní už podobný způsob politického střetu...

16. dubna 2020

Stát do konce roku poskytne záruky až za 900 miliard,...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 16. 4. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Stát se bude podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) snažit „zahnat“ nastupující krizi udržením fungující ekonomiky. Zatím je připraven zaručit se za půl bilionu korun, do konce roku ale záruky mohou dosáhnout až 900 miliard. Podle předsedy poslaneckého klubu opoziční TOP 09 Miroslava Kalouska však v současnosti postupuje vláda tak, že velké množství živnostníků bude muset zavřít, protože nebude mít na splácení svých fixních nákladů. Vládní Pětadvacítka na tom nic nemění, míní Kalousek. Havlíček s Kalouskem a také předsedou sněmovního hospodářského výboru Radimem Fialou (SPD) diskutovali o budoucnosti české ekonomiky v Událostech, komentářích.

12. dubna 2020

Přestřelka o perníčky v důchoďáku: Kalousek zuřil, Metnara...

Zdroj Blesk.cz ze dne 12. 4. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

V domově pro seniory očekávali testy, ale dostali krabice s velikonočními perníčky, tvrdil o důchoďáku v Lounech radní a exposlanec Michal Kučera (TOP 09), načež se pořádně rozzuřil i šéf poslanců Topky Miroslav Kalousek. A to i proto, že perníčky údajně měly být od firmy, spadající pod někdejší holding premiéra Andreje Babiše (ANO). Armáda i ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) však následně uvedli, že tato zpráva není pravdivá.

9. dubna 2020

Noční hádky: Feri válčil s komunisty, Vojtěch to schytal. Za...

Zdroj Blesk.cz ze dne 9. 4. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Poslanci ve středu probírali další vládní návrhy týkající se pandemie koronaviru. Jednat začali v 9:00, pokračovali však i po půlnoci a skončili až ve 2:51. Odsouhlasili mj. posílení pravomocí ČNB a také policie, která by mohla pokutovat na místě až do výše 10 tisíc korun za porušování mimořádných nařízení vlády. Oba návrhy vyvolaly rozsáhlé debaty. Notně kritický byl Miroslav Kalousek (TOP 09), který se ostře střetl s Alenou Schillerovou (za ANO), u pokut pak zmínil nudisty i posezení v rouškách nad prostřenou tabulí u Miloše Zemana, kterého se účastnil i Jan Hamáček (ČSSD). Poslanec Václav Klaus mladší (Trikolora) vedle toho navrhl, aby poslanci přišli na půl roku o mzdu a byly jim vypláceny jen náhrady. Opoziční poslanci se ostře střetli s Klárou Dostálovou (za ANO) kvůli řešení nájmů a Airbnb, Dominik Feri (TOP 09) se po půlnoci pohádal s komunisty. A nakonec se dostalo i na vouchery za zrušené zájezdy Čechů. Dění na extra dlouhé schůzi Sněmovny jsme sledovali na Blesk.cz online.

8. dubna 2020

Expert TOP 09 Šmucler začal životy přepočítávat na peníze....

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 4. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Spoluzakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek se po výživném dni ve Sněmovně, kde se mimo jiné po jednom omylu prohlásil za osla, pustil do prezidenta stomatologické komory Romana Šmuclera. Ten totiž na twitteru začal přepočítávat lidský život na peníze a varoval před recesí v Česku při zpomalování pandemie koronaviru. U Kalouska se ale přepočítal, dal od něj ruce pryč. Šéf zubařů je přitom za TOP 09 v krizovém štábu.

7. dubna 2020

Kalousek: „Jsem osel.“ Promořování Babiš odmítl. Stav nouze...

Zdroj Blesk.cz ze dne 7. 4. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Poslanci kvůli pandemii koronaviru schválili prodloužení stavu nouze do 30. dubna. Zamítli přitom vládní návrh - do 11. května. Dlouhou debatu o tomto opatření provázely i četné hádky, schytával to často ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). S projevem opět vystoupil Andrej Babiš (ANO), on i Jan Hamáček (ČSSD) poslancům řekli, že je stav nouze nijak netěší a hájili přísná vládní opatření. Vicepremiérka Alena Schilllerová (za ANO) se vydala hájit kritizovanou „Pětadvacítku“ – příspěvek 25 tisíc korun pro živnostníky, který však nechala předělat pozměňovacím návrhem ke zdařilejšímu výsledku, jak kvitovala i opozice. Návrh ODS na navýšení na 30 tisíc korun však neprošel. To Miroslava Kalouska (TOP 09) zradily během vystoupení nejprve telefon, který mu začal zvonit, a poté i vlastní pozornost, když se omylem vyjadřoval k jinému bodu, což glosoval slovy, že je osel. Dění v Poslanecké sněmovně jsme v úterý sledovali na Blesk.cz online.

25. března 2020

„Dusil jsem se,“ přiznal Kalousek. A za Schwarzenbergem na...

Zdroj Blesk.cz ze dne 25. 3. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Miroslav Kalousek (59, TOP 09) se ve Sněmovně dusil. Bojoval s rouškou, těžko popadal dech. Roušku si chvílemi nadzdvihoval jednou rukou, pak druhou, začal se i znatelně třást. U pultíku v jednacím sále vytrval a Blesk Zprávám popsal, co se dělo. Ale i to, že se mu doma sešla řada nových roušek, což ho dojalo. To Karel Schwarzenberg (82, TOP 09) mezi poslanci chyběl. Zůstal v izolaci na zámku Dřevíč. Kam za ním nesmí jeho vnoučata, posteskl si.

Po návratu z Číny bez karantény. Kalousek chystá trestní...

Zdroj Blesk.cz ze dne 25. 3. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Ministerstvo zdravotnictví změnilo seznam rizikových zemí. Určuje tím, po návratu z kterých lokalit musí lidé zamířit do čtrnáctidenní karantény. Jde o země, kde je vysoké riziko přenosu nákazy koronavirem. Od pondělí přibyly třeba Spojené státy, ale už mezi ně nepatří Čína. Proti tomu se ohradil předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, vnímá to jako veřejné ohrožení a chystá trestní oznámení. Blesk Zprávám také naznačil, že za tím vidí vliv čínské propagandy. To dává do spojitosti s tím, že náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v minulosti kandidoval za hnutí Zemanovci. Prezident Zeman se svými vřelými vztahy s Čínou netají dlouhodobě.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.