Index vlivu Miroslav Kalousek - Index vlivu v politice

Miroslav Kalousek
 
 

„Babiš a Dostálová lžou,“ tvrdí Kalousek. Premiér: „Zoufalci a sekta“ řeší střet zájmů

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ostře opřel do Evropské komise, která do Česka doručila výsledky auditu k jeho údajnému střetu zájmů. Miroslav Kalousek (TOP 09) míní, že jak premiér, tak ministryně Klára Dostálová (ANO) mlží a lžou. Šéf Transparency International David Ondráčka míní, že nyní jde jen o to, kolik bude muset Česko vracet peněz, a Babiše označil za „dotačního podvodníka“. Babiš to považuje za osobní mstu, Ondráčka prý chtěl dělat ministra vnitra.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
12.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
9.2Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
9.2Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední týden

Chart.

Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední měsíc

Chart.

Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední rok

Chart.

Články, kde se vyskytuje Miroslav Kalousek v poslední době

 

2. prosince 2019

„Babiš a Dostálová lžou,“ tvrdí Kalousek. Premiér: „Zoufalci...

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 12. 2019  •  Miroslav Kalousek  •  0

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ostře opřel do Evropské komise, která do Česka doručila výsledky auditu k jeho údajnému střetu zájmů. Miroslav Kalousek (TOP 09) míní, že jak premiér, tak ministryně Klára Dostálová (ANO) mlží a lžou. Šéf Transparency International David Ondráčka míní, že nyní jde jen o to, kolik bude muset Česko vracet peněz, a Babiše označil za „dotačního podvodníka“. Babiš to považuje za osobní mstu, Ondráčka prý chtěl dělat ministra vnitra.

27. listopadu 2019

Skok minimální mzdy je riziko, varuje Kalousek. Jen se...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 11. 2019  •  Miroslav Kalousek  •  0

Plánované navýšení minimální mzdy je nerozumný skok a veliké riziko, prohlásil v pořadu Události, komentáře člen sněmovního rozpočtového výboru a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Minimální mzda příští rok vzroste o 1250 korun na 14 600 korun, což je nejvíc v české historii. Zvýšení musí ještě v prosinci schválit vláda. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) je to dobrý koaliční kompromis.

15. listopadu 2018

Fuj! Demisi! Do krimu! ANO? Ne! Lidé v Praze protestovali...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 15. 11. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek večer vyšlo do pražských ulic několik tisíc nespokojených lidí, kteří hlasitě žádali demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli novým informacím v kauze Čapí hnízdo. Televize Seznam hovoří o údajném únosu Babiše juniora na Krym a sám premiérův syn poslal do redakce e-mail, že jeho otec lže, když tvrdí opak. Demonstraci na Václavském náměstí organizovala skupina AUVA, která pozvala i některé politiky včetně poslance Miroslava Kalouska (TOP 09). Protesty budou pokračovat na státní svátek 17. listopadu.

13. listopadu 2018

Babiš: Odporný útok na mé děti. Kalousek: Do hnoje je zatáhl...

Zdroj Blesk.cz ze dne 13. 11. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Andrej Babiš (ANO) v Palermu. Tohle spojení se dočkalo řady narážek v souvislosti s obhajobou premiéra v kauze jeho syna Andreje mladšího. Babiš ze sicilského pobřeží posílal do Prahy hromy, blesky. Mluvil o odporném útoku na své děti, bezcitných fanaticích, vrcholu hyenismu. A načasované kampani. Jeho kritici Miroslav Kalousek (TOP 09) či expremiér Mirek Topolánek si neopomněli rýpnout, že děti do kauzy Čapí hnízdo zapojil sám současný premiér.

8. listopadu 2018

Soukup ho nazval „hysterkou“. „Neumí moderovat,“ brání Feri...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 11. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Moderátor mnoha pořadů na vlastní televizi Jaromír Soukup si vzal na paškál nejen tradičně Miroslava Kalouska, ale i nejmladšího poslance ve Sněmovně a dalšího z členů sedmičky z TOP 09 Dominika Feriho. Nazval ho hysterkou a o Ferim prohlásil, že je společně se „strejdou Mirdou“ z Topky samozvaným mluvčím lepších lidí alias „lepšolidí“. Feri však vrací úder. Soukup dle něj neumí moderovat a ve svých pořadech používá naprosto přízemní argumenty.

4. listopadu 2018

Schillerová se střetla s Kalouskem. První tři dny nemocenské...

Zdroj Blesk.cz ze dne 4. 11. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Zrušení karenční doby, tedy prvních tří dnů nemocenské zdarma, se příští rok promítne ve státním rozpočtu výpadkem zhruba 1,5 miliardy korun. Vyžádá si je snížení odvodů pojistného pro zaměstnavatele o 0,2 procentního bodu. V Partii FTV Prima to v neděli řekla ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Jejím oponentem v pořadu byl exministr financí Miroslav Kalousek. Šéf poslanců TOP 09 Schillerové vyčetl, že za její éry má Finanční správa ČR všechny daňové poplatníky za „sprosté podezřelé“, ministryně ale jeho pohled odmítla.

3. listopadu 2018

Soujmenovce podporuji, prohlásil politik Kalousek a slíbil...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 3. 11. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Divočák Kalousek, který žije ve stanici pro hendikepovaná zvířata u Radka „Billa“ Zíky v Ralsku, získal nečekaného spojence. Sponzorovat se ho rozhodl muž, po němž prase dostalo jméno – zakladatel TOP 09, poslanec a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek.
  Další články k tématu:
 • Lesní muž se ve zvířecí nemocnici stará o ptáky, zvěř i divočáka Kalouska
 • Z pohodlí paneláku prchl do lesa, kde pomáhá nemocným zvířatům

2. listopadu 2018

Pokračuje jízda do zdi, nebude na důchody, varuje Kalousek....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 11. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Národní rozpočtová rada tento týden uvedla, že české veřejné finance nejsou i přes očekávaný růst ekonomiky a daňových příjmů dlouhodobě udržitelné. Podle poslance a bývalého ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) to jen potvrzuje jeho dřívější varování. „Pokračuje jízda do zdi,“ prohlásil v pořadu Události, komentáře. Poslanec KSČM Jiří Dolejš ale oponuje. „Kolega Kalousek rád straší,“ tvrdí.

1. listopadu 2018

Klaus mladší si notoval s Okamurou. Odmítli euro, pakt s EU...

Zdroj Blesk.cz ze dne 1. 11. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  5

Česko ztratí část své suverenity, bouřili ve Sněmovně Václav Klaus mladší (ODS) či Tomio Okamura (SPD). Nepřijdeme ani o milimetr, oponoval Miroslav Kalousek (TOP 09), se kterým na jedné lodi byli tentokrát i řečníci z řad ANO, což je takřka nebývalý úkaz. Ve Sněmovně se totiž řešil fiskální pakt – a Česko je poslední ze zemí EU (kromě odcházející Velké Británie), které jej zatím nepodepsalo. Poslanci však podpis přes odpor Okamury, Klause a dalších schválili.

31. října 2018

Schválili proplácení nemocenské od prvního dne. Kalouska...

Zdroj Blesk.cz ze dne 31. 10. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Poslanci dnes schválili obnovení proplácení nemocenské od prvního dne nemoci. Pro bylo 128, proti pouhých 35. Odpůrcům nepomohly ani přestřelky Miroslava Kalouska (TOP 09) s poslanci ČSSD, kteří zrušení karenční doby usilovně hájili. Podpořily je při tom hlasy ANO, KSČM i Pirátů.

30. října 2018

„Křivda a krádež komunistů.“ Kalousek utnul projednávání...

Zdroj Blesk.cz ze dne 30. 10. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Kontroverzní a dlouho diskutovaný návrh KSČM na zdanění finančních náhrad církvím za majetek, který jim stát nevydal v restitucích, doputoval v úterý v podvečer do Sněmovny. Poslanci ho projednat nestihli. Miroslav Kalousek (TOP 09) nejprve protestoval proti tomu, že není přítomen premiér - Andrej Babiš (ANO) byl toho času na Slovensku - ani nikdo z jeho zástupců. A poté si vzal přestávku do konce jednacího dne.  

Hádky o platy poslanců: „Chci přidat. Každé mimino chce víc...

Zdroj Blesk.cz ze dne 30. 10. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Poslanci se v úterý ve Sněmovně dostali k dlouho odkládanému bodu - růst jejich platů. Vláda navrhuje zastropování koeficientů pro jejich výpočet, čímž by se zamezilo skokovému nárůstu platů až o 20 procent, a růst by byl pozvolnější. Miroslav Kalousek (TOP 09) vládní návrh odmítl a varoval před populismem. Tomio Okamura (SPD) navrhl, aby se platy zamrazily na současné výši. A strhl během 2. čtení hádku kolem toho, který z politiků jezdí jakým luxusním vozem. Poslanec Petr Pávek (STAN) uvedl, že zmrazení odmítá a přidat naopak chce.

24. října 2018

Opozice požaduje přepracování státního rozpočtu na příští rok

Zdroj Tyden.cz ze dne 24. 10. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Vláda by podle opozice měla přepracovat státní rozpočet na příští rok. Namísto deficitu ve výši 40 miliard korun by měl být rozpočet vyrovnaný, investice by se naopak měly zvýšit na 150 miliard korun, navrhla TOP 09 ústy někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska.

Zeman ve Sněmovně kvůli rozpočtu: „Plýtvání pokračuje.“...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 10. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Poslanci se dnes začali zabývat návrhem státního rozpočtu, který předložila vláda se schodkem 40 miliard korun. Při té příležitosti před nimi promluvil i prezident Miloš Zeman. Některé ministry chválil, kvůli inkluzi a výdajům na ni si rýpl do exministryně Kateřiny Valachové (ČSSD). A při předčasném přání klidných Vánoc přehlédl v sále Miroslava Kalouska (TOP 09). Tradičně pak vyzýval k investicím a boji proti plýtvání, které však dle prezidenta v některých případech v Česku pokračuje i nadále.

23. října 2018

Pomsta? Na vyznamenáních 28. října bude chybět i Zeman,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 23. 10. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na slavnostní vyznamenávání u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Akce se tedy nezúčastní. Informaci, kterou zveřejnila na Twitteru redakce Respektu, potvrdil mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý. Pozvání neobdrželi i někteří rektoři či hejtmani, nepřišlo ani Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) či Petru Gazdíkovi (STAN), jak informovaly Blesk Zprávy.

Řada osobností pozvánku na Hrad nedostala. Jde o laskavost,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 23. 10. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Pražský Hrad rozeslal pozvánky na předávání státních vyznamenání. Lidé, kteří dřív prezidenta otevřeně kritizovali, však pozvání nedostali. „Nepozvali jsme všechny,“ potvrdil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Je mezi nimi například rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, poslanci TOP 09 Dominik Feri a Miroslav Kalousek nebo předseda STAN Petr Gazdík.
  Další články k tématu:
 • Zeman udělí vyznamenání hitmakeru Davidovi, zpívá podle něj milionům lidí
 • Zeman oznámil, že předá státní vyznamenání písničkáři Nohavicovi
 • Sobotka se nezúčastnil předávání státních vyznamenání, z akce se omluvil
 • Bartoš na Hrad půjde. Přijít na předání vyznamenání je slušnost, míní

21. října 2018

GLOSA: Kalousek se raduje z nedůvěryhodnosti

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 21. 10. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Ačkoliv žebříček důvěryhodnosti politiků je již letitou záležitostí, přesto se najdou politici, kteří jeho výsledek jsou schopni obrátit vzhůru nohama. To nyní názorně předvedl Miroslav Kalousek.

18. října 2018

Lidé nejvíc věří Rychetskému a Zemanovi, propadl Kalousek

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 18. 10. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Lidé v Česku mezi vrcholnými představiteli státu nejvíce věří předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému a prezidentovi Miloši Zemanovi, jen u Rychetského ale důvěra převažuje nad nedůvěrou. Největší nedůvěru budí předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Vyplývá to ze zářijového průzkumu, jehož výsledky dnes poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Lidé nejvíce důvěřují Rychetskému a Zemanovi, nejméně...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 18. 10. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Jestliže je na prvním místě žebříčku prezident Zeman, je mi velkou ctí být na tom posledním, komentoval průzkum veřejného mínění expředseda TOP 09 a poslanec Miroslav Kalousek. Právě on je totiž podle průzkumu CVVM nejméně důvěryhodným politikem. Naopak vůbec nejvíce lidé věří předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému a právě prezidentovi Miloši Zemanovi.
  Další články k tématu:
 • Nejvyšší důvěře občanů se těší starostové, ukázal výzkum CVVM
 • Poprázdninový volební model CVVM znovu ovládlo ANO, polepšili si Piráti
 • Podle výzkumu lidé hodnotí nejlépe Zemana, ANO si mírně pohoršilo
 • Lidé důvěřují především Rychetskému a Zemanovi, ukazuje průzkum

Češi nejvíc věří Rychetskému a Zemanovi, nejméně Kalouskovi

Zdroj Tyden.cz ze dne 18. 10. 2018  •  Miroslav Kalousek  •  4

Lidé v Česku mezi vrcholnými představiteli státu nejvíce věří předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému a prezidentovi Miloši Zemanovi, jen u Rychetského ale důvěra převažuje nad nedůvěrou. Největší nedůvěru budí předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.