Index vlivu Miroslav Kalousek - Index vlivu v politice

Miroslav Kalousek
 
 

Kalouska čeká na cestu ze Sněmovny tučné odchodné. Kdo další má klíč ke statisícům?

Žádný z politiků po odchodu ze Sněmovny není škodný. I když se sám rozhodne už nekandidovat, náleží mu odstupné. Tedy pokud splní podmínky, které stanoví zákon. Do měsíce navíc musí složit účty o peněžitých příjmech, nebo jiných majetkových výhodách, přesahujících sto tisíc korun. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek se bude s poslaneckou lavicí loučet po 23 letech služby. U výpočtu peněz na cestu je ale klíčové poslední období.

Miroslav Kalousek aktuálně...

Pořadí: 7Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
7.2Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
3.33Vliv / význam klesá
Roční vliv
PořadíIndexTrend
5.101Vliv / význam roste
 

Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední týden


Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Miroslav Kalousek v poslední době

 

4. srpna 2020

Kalouska čeká na cestu ze Sněmovny tučné odchodné. Kdo další...

Zdroj Blesk.cz ze dne 4. 8. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Žádný z politiků po odchodu ze Sněmovny není škodný. I když se sám rozhodne už nekandidovat, náleží mu odstupné. Tedy pokud splní podmínky, které stanoví zákon. Do měsíce navíc musí složit účty o peněžitých příjmech, nebo jiných majetkových výhodách, přesahujících sto tisíc korun. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek se bude s poslaneckou lavicí loučet po 23 letech služby. U výpočtu peněz na cestu je ale klíčové poslední období.

„Nesnesitelný“ Babiš razí do Řecka. Schytal to za špatnou...

Zdroj Blesk.cz ze dne 4. 8. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Premiér Andrej Babiš (ANO) razí na Krétu. Je to prý kvůli tomu, že mu kolegové tvrdí, že už je nesnesitelný. Premiér však o dovolené mluvil už v květnu pro Blesk Zprávy. Jeho žena Monika mezitím vyrazila alespoň do Chorvatska, exotické Maledivy jim zrušili. Babiš přitom občanům radil, aby zůstali raději v Česku. Opatření se mezitím v Řecku zpřísňují, a tak premiérský pár čeká dovolená v roušce. Podle politického oponenta Miroslava Kalouska (TOP 09) by měl Babiš zůstat doma a řešit raději nefungující chytrou karanténu a epidemiologickou situaci v různých krajích ČR.

1. srpna 2020

Babiš kontroloval odběry a řešil fronty: Ještě bylo zavřeno....

Zdroj Blesk.cz ze dne 1. 8. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Premiér Andrej Babiš (ANO) je pověstný tím, že ráno brzy vstává. Přivstal si i dnes, a jak napsal na twitteru, v 7:40 vyrazil neohlášeně zkontrolovat odběrné místo v Nemocnici Na Bulovce v Praze. Podle jeho slov ho minulý víkend „do běla vytočila“ dvouhodinová fronta. Uživatelé twitteru se do premiéra okamžitě pustili, rýpnutí si neodpustil ani jeho sok Miroslav Kalousek (TOP 09). Odběrné místo totiž otevírá až v 8:00. Babiš se brání, že „není idiot“ a chtěl se hlavně podívat na systém odběrů.

25. červenece 2020

Miroslav Kalousek: Předvolební dohodě jsem ochoten dát...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 25. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Zatracovaný, obdivovaný, bezesporu inteligentní a schopný. To všechno je Miroslav Kalousek, současný předseda poslaneckého klubu TOP 09, ale také její bývalý předseda, exšéf KDU-ČSL, ministr financí. Po téměř třiceti letech na politickém vrcholu se rozhodl ve sněmovních volbách 2021 už nekandidovat. Přitom tvrdí, že z politiky neodchází. Deník s ním hovořil o tom, jak si své další působení představuje.

Chybějící roušky na skladě: Kalousek vytkl neschopnost. Ať...

Zdroj Blesk.cz ze dne 25. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Zatímco ministerstvo vnitra má zásoby roušek a respirátorů pro potřeby nemocnic, záchranářů apod. k dispozici, sklad Správy státních hmotných rezerv zeje prázdnotou. Pobouřilo to sice i politiky z řad opozice, předsedové poslaneckých klubů však nevidí příliš smysl ve svolávání další mimořádné schůze. Miroslav Kalousek (TOP 09) vytkl vládě neschopnost, Jan Farský (STAN) navrhl, ať ve volném čase šijí roušky ministři.

21. červenece 2020

POLITIKA: Kalouska už překonala Schillerová

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 21. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Časy se mění a politika s nimi. Ohlášený odchod Miroslava Kalouska ze sněmovny nabízí otázku, co je v krizi horší: Tupé škrtání, nebo tupé zadlužování?

20. červenece 2020

ANO má ministry i hejtmana, Karviná je jejich odpovědnost,...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 20. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Nebude-li kandidovat do Poslanecké sněmovny, bude podle svých slov Miroslav Kalousek (TOP 09) věrohodnější. Rozhodnutí neucházet se o poslanecký mandát nepovažuje za odchod z politiky. Současné vládě nevytýká chyby, kterých se dopustila během pandemie, kritizuje ale její komunikaci a také jednání o schodku rozpočtu. V Interview ČT24 rovněž prohlásil, že vláda je odpovědná za situaci na Karvinsku.

Češi nejvíce věří Hamáčkovi a Vojtěchovi. Pohoršil si Zeman...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 20. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Nejvyšší důvěře se podle Centra pro výzkum veřejného mínění v červnu těšili ministr vnitra Jan Hamáček a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Prezident Miloš Zeman klesl v důvěryhodnosti na čtvrté místo za předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského. Pohoršil si i premiér Andrej Babiš. Nejméně důvěryhodným ústavním činitelem zůstává Miroslav Kalousek.

18. červenece 2020

Kalousek přiznal přítelkyni a promluvil o mamince: „Nemá...

Zdroj Blesk.cz ze dne 18. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Po 23 letech skončí Miroslav Kalousek (TOP 09) příští rok na podzim v Poslanecké sněmovně. Po celou dobu, kdy je ve vysoké politice, si bedlivě střežil své soukromí. V rozhovoru pro Blesk Zprávy se ale rozpovídal o rodině. Věděli jste ale, čím se živí jeho děti? A že je v necelých 60 letech zamilovaným dědečkem?

16. červenece 2020

Kalousek: „U Babiše si mě vybrali za arciďábla.“ Přijde do...

Zdroj Blesk.cz ze dne 16. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Miroslav Kalousek (TOP 09) v neděli oznámil, že ve volbách 2021 už kandidovat do Sněmovny nebude. 59letý politik tím mnohé překvapil. V pátek 17. července bude od 10:30 hostem ve studiu Blesku. Ptát se ho na to, co vás zajímá, můžete i vy ve formuláři níže. Kalousek je přitom politikem, který budí vášně. On sám míní, že si ho Babišova propaganda vybrala za arciďábla. Několik vašich slušně položených dotazů bez urážek následně zazní i v našem studiu.

15. červenece 2020

POLITIKA: Krok vpřed pro pravici, krok vzad pro TOP 09

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 15. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Když politik píše básničky, sotva může jít o technokrata bez fantazie. Při dešifrování slov Miroslava Kalouska, že za rok nebude kandidovat do sněmovny a raději se soustředí na „desítky a desítky neformálních rozhovorů“, které by měly vést k integraci pravice, to mějme na paměti.

14. červenece 2020

Když o mrtvém nemůžeme mluvit hezky, mlčme. Politici...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 14. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Na smrt bývalého generálního tajemníka ÚV KSČ Miloše Jakeše reagují politici. Ohlasy shodně poukazují na jeho komunistickou minulost. Když nemůžeme o zemřelém mluvit hezky, raději o něm mlčme, soudit ho teď už bude někdo jiný, řekl Miroslav Kalousek z TOP 09. Markéta Pekarová Adamová uvedla, že se nedočkal světské spravedlnosti.

TOP 09 je mimo hru, Kalousek vyvolal zlou krev, míní...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 14. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Politologové vnímají odchod Miroslava Kalouska ze Sněmovny jako snahu uvolnit prostor pro budoucí spolupráci mezi opozičními stranami. Není ale jasné, jestli jeho stáhnutí TOP 09 prospěje a zda se straně budou lépe hledat opoziční spojenci. Podle expertů je totiž TOP 09 v koaličních debatách tak trochu mimo hru.

Za všechno zase může Kalousek

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 14. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Na politickém odcházení Miroslava Kalouska zaujme, jak je dávkované. Před necelými třemi lety zakladatel TOP 09 oznámil, že odejde z postu předsedy, ale že bude fungovat ve sněmovně. Nyní šel o krok dál a prohlásil, že už nebude kandidovat do...

Starostové jdou jen za tím silným

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 14. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Miroslav Kalousek dal věci do pohybu. Šéf poslanců TOP 09 svým nedělním oznámením, že se příští rok ve volbách už nehodlá ucházet o poslanecký mandát, umožnil start vyjednávání o možné volební koalici opozičních stran. Jejím úkolem by pak bylo...

13. červenece 2020

Ujišťuji vás, že mlčet nehodlám. Můj hlas bude lidi stále...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 13. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Dodnes si vyčítá rozhodnutí o prezidentské volbě a krajském zřízení republiky. "Byl jsem si jist, že je to špatně, přesto jsem pro to zvedl ruku," ohlíží se šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek v rozhovoru, který poskytl HN den poté, co v Otázkách...

Je to obrovská droga, říká Kalousek, který vynechá příští...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 13. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Nedělejte nekrolog, nekončím, řekl v rozhovoru pro iDNES.cz předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, který se rozhodl vynechat příští rok volby do Sněmovny. Kandidovat v nich nebude. Chce, aby se jeho strana, ODS a KDU-ČSL domluvily na předvolební koalici. S hnutím STAN v ní nepočítá.

Prospěje Kalouskův konec ke spojenectví proti Babišovi?...

Zdroj Blesk.cz ze dne 13. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Volby do Poslanecké sněmovny jsou sice až za rok, už teď se ale ladí taktika. Většině stran zastoupených v současné Sněmovně půjde o hlavní cíl. Porazit hnutí ANO Andreje Babiše. Už nějakou dobu se proto snaží část partají o společný postup. Těsné spojenectví se ale zatím nedaří domluvit, čas se přitom krátí. Iniciativu hlavního vyjednavače chce převzít Miroslav Kalousek. Spoluzakladatel TOP 09 a nynější šéf poslanců této strany. Pro ulehčení situace se proto rozhodl, že nebude příští rok po 23 letech znovu usilovat o poslanecký mandát.

Tygr v masně, kok*ti i facka studentovi. Co Kalousek řekl a...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 13. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Miroslav Kalousek po 23 letech skončí ve Sněmovně. Nebude kandidovat ve volbách příští rok. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 se chce v budoucnu zaměřit na společný postup tradičních politických stran. Redakce iDNES.cz přináší některé z jeho výroků, které během své kariéry pronesl ať už na půdě Sněmovny, nebo i mimo ni.

„Prastarý dědek“ Schwarzenberg to v politice balí. A řekl,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 13. 7. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Nejstarší poslanec Karel Schwarzenberg (82, TOP 09) oznámil, že ani on nebude v příštích volbách kandidovat. O víkendu se nechal v tom samém duchu slyšet i Miroslav Kalousek (59, TOP 09), a tak Topku čeká boj o sněmovní křesla bez dvou výrazných tváří na kandidátce. Kníže, který pro Reflex označil svůj záměr nekandidovat za definitivní, však věří, že to strana, vedená Markétou Pekarovou Adamovou, zvládne i bez něj.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.