Index vlivu Miroslav Kalousek - Index vlivu v politice

Miroslav Kalousek
 
 

Vetoval Zeman daňový balíček? Hamáček je pro přezkum, Kalousek i Vondráček mají jasno

Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek pokládá spor o veto daňového balíčku za bouři ve sklenici kvůli jednomu slovu. Podle předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) zákon nelze omylem schválit ani vetovat. Platí tedy, že mu prezident Miloš Zeman vrátil daňový balíček bez podpisu a ministerstvo vnitra by jej mělo 31. prosince publikovat ve Sbírce zákonů. ČSSD je podle poslance Václava Votavy naopak připravena podpořit případnou žádost o přezkum u Ústavního soudu. Politici tak odpověděli na dotazy ČTK.

Miroslav Kalousek aktuálně...

Pořadí: 5Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
12.2Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
6.114Vliv / význam roste
 

Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Miroslav Kalousek v poslední době

 

30. prosince 2020

Vetoval Zeman daňový balíček? Hamáček je pro přezkum,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 30. 12. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek pokládá spor o veto daňového balíčku za bouři ve sklenici kvůli jednomu slovu. Podle předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) zákon nelze omylem schválit ani vetovat. Platí tedy, že mu prezident Miloš Zeman vrátil daňový balíček bez podpisu a ministerstvo vnitra by jej mělo 31. prosince publikovat ve Sbírce zákonů. ČSSD je podle poslance Václava Votavy naopak připravena podpořit případnou žádost o přezkum u Ústavního soudu. Politici tak odpověděli na dotazy ČTK.

Spor o snížení daní a konec superhrubé mzdy. Zeman návrh...

Zdroj Blesk.cz ze dne 30. 12. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Daňový balíček, který zahrnuje snížení daně z příjmu fyzických osob či zrušení superhrubé mzdy, začne platit od 1. ledna. Ministerstvo vnitra už podle mluvčího Ondřeje Krátošky dostalo ze Sněmovny příkaz k jeho vyhlášení. Ve Sbírce zákonů bude publikován 31. prosince, jak Blesk Zprávám potvrdil i předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Právě jemu Zeman balíček vrátil bez podpisu „k dalším opatřením“, aby nevyužil celou 15denní lhůtu. Zatímco i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek ho za to nakonec pochválil, podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD), šéfa Pirátů Ivana Bartoše i některých právníků oslovených webem Info.cz tím Zeman zákon omylem vetoval a měla by o něm znovu rozhodnout Sněmovna.

9. prosince 2020

Kalousek v Blesku: Nechápu, proč to musely odskákat bary! A...

Zdroj Blesk.cz ze dne 9. 12. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Nad počínáním vlády zůstává v poslední době rozum stát. Epidemickou situaci v Česku měl řídit PES. Zdá se však, že systém, který měl zprůhlednit plánovaná vládní opatření, doštěkal a místo přísného psiska republiku hlídá spíše nevychované a nepředvídatelné štěně. Nad situací se v úterním Epicentru rozčiloval i spoluzakladatel TOP 09 a šéf jejích poslanců Miroslav Kalousek. Řeč přišla i na jeho vlastní rouškový prohřešek. Ostrý vládní kritik také prozradil, s kým bude trávit Vánoce.

8. prosince 2020

Koronavirus ONLINE: Naštvaný Kalousek, šéf BIS v karanténě a...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 12. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Systém PES zůstává na 3. stupni, jenže ke změnám přesto dochází - restaurace budou muset od středy 9. prosince zavírat ve 20:00, vrací se i zákaz pití alkoholu na veřejnosti. To v Epicentru na Blesk.cz naštvalo i Miroslava Kalouska (TOP 09). Do karantény musel odejít šéf kontrarozvědky Michal Koudelka. A ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že během pohřbů je opět možné vystavovat těla obětí. V pondělí v ČR přibylo 4 239 potvrzených případů nákazy. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

Kalousek v Epicentru: O chaosu v rozvolňování, „psovi“ a...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 12. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

“Šílený kompilát, za který nás naše děti proklejí,” i takto se o daňovém balíčku a státním rozpočtu vyjadřuje ostrý vládní kritik, spoluzakladatel TOP 09 a šéf jejích poslanců Miroslav Kalousek. O rozpočtu na příští rok, zrušení superhrubé mzdy, ale i o tom, proč se v hospodě fotí bez roušky a jeho dalších politických plánech, hovořil v úterním Epicentru.

3. prosince 2020

Koronavirus ONLINE: 8625 úmrtí v ČR. Fronty po rozvolnění,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 12. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Česko úderem půlnoci na čtvrtek přešlo do třetího stupně protiepidemického systému PES. Za jistých omezení otevřely restaurace, obchody i služby. Ke kamarádovi do hospody zamířil už před polednem i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Obchodníci očekávaly dlouhé fronty, plno je například v obchodním domě IKEA, ale také před prodejnami s dětským oblečením. Až hodinu si postáli lidé ve frontě na kadeřnictví. Za středu přibylo v Česku 4563 nových případů nákazy, za čtvrtek zatím 2721. Index rizika zůstal ve čtvrtek na hodnotě 57. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

22. listopadu 2020

POLITIKA: Patnáct procent

Zdroj Neviditelný pes ze dne 22. 11. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Hlasování v poslanecké sněmovně o zrušení superhrubé mzdy ukázalo hluboké programové příkopy nejen mezi ANO a ČSSD s KSČM, ale i mezi opozicí. ODS podpořila návrh Andreje Babiše, zatímco Miroslav Kalousek ho nazval „zločinem“.

20. listopadu 2020

Kalousek a Dolejš se výjimečně shodli: je potřeba celková...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 20. 11. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Nečekané vyústění mělo páteční ranní hlasování sněmovny o daňovém balíčku. Vládní hnutí ANO za pomoci ODS a SPD odhlasovalo zrušení superhrubé mzdy a zavedení dvou sazeb daně z příjmů fyzických osob ve výši 15 a 23 procent z hrubé mzdy. První sazba se týká většiny ze 4,5 milionu zaměstnanců. Druhá pak těch, kteří vydělávají měsíčně nad 141 764 korun, a nahrazuje současnou takzvanou solidární přirážku. Tento návrh podal premiér Andrej Babiš (ANO) a pro příjmy veřejných rozpočtů by znamenal pokles o necelých 90 miliard korun. O náhlých změnách diskutovali v pořadu Události, komentáře Miroslav Kalousek (TOP 09) a Jiří Dolejš (KSČM).

11. listopadu 2020

Rozpočet už teď neodpovídá realitě, kritizuje Kalousek....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 11. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Poslanci díky hlasům vládních stran a komunistů schválili ve středu základní parametry rozpočtu. Nikdo se však netají tím, že 320miliardový schodek nejspíše nebude reálný. Všeobecně se hovoří o dosud nejasném vlivu daňového balíčku s případným zrušením superhrubé mzdy, opoziční poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) považuje za zásadní problém i to, že druhá vlna koronavirové pandemie zasáhla Česko silněji, než předpokládala prognóza, z níž ministerstvo financí při sestavování rozpočtu vycházelo. Poslanec vládní ČSSD Roman Onderka přesto trvá na tom, že je potřeba rozpočet, byť nepřesný, včas schválit a vyhnout se provizoriu. Poslanci diskutovali v Událostech, komentářích.

10. listopadu 2020

Moje pivo je s Vyšehradem nesrovnatelné, slušný člověk musí...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 10. 11. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Pivo v zavřené restauraci byla hloupost. Ale můj přešlap a schůzka na Vyšehradě jsou nesouměřitelné. Rezignaci jsem nezvažoval, omluvil jsem se a zaplatím pokutu, je to vyřízené, říká poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek. Koalice TOP 09, ODS a KDU-ČSL...

5. listopadu 2020

Kalousek se omluvil za návštěvu restaurace. Nebudu se...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 5. 11. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek se dnes ve Sněmovně omluvil za úterní návštěvu zavřené restaurace i za to, že věc zprvu zlehčoval. V případě řízení o pokutě nevyužije poslaneckou imunitu. Restaurace jsou nyní na základě protiepidemických opatření zavřené, v provozu mohou mít jen výdejní okénko. Kalousek pobyt v restauraci komentoval tak, že si byl vyzvednout jídlo a při tom vypil jedno pivo.

Kalousek se ve Sněmovně omluvil za návštěvu zavřené...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 5. 11. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Praha - Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek se dnes ve Sněmovně omluvil za úterní návštěvu zavřené restaurace i za to, že věc zprvu zlehčoval. V případě řízení o pokutě...

4. listopadu 2020

Kalousek si zašel na pivo do zavřené restaurace. Vypil jsem...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 4. 11. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Nedávno opakovaně kritizoval bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymulu, nyní musí vysvětlovat podobný „přešlap“. I bývalý místopředseda TOP09 Miroslav Kalousek totiž v době nouzového stavu zavítal do restaurace.  

Radiožurnál: Poslanec Kalousek navštívil zavřenou restauraci

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 4. 11. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Praha - Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek strávil v úterý podle Českého rozhlasu-Radiožurnálu zhruba 40 minut v restauraci, ačkoliv měla být kvůli protiepidemickým...

21. října 2020

Babiš se Kalouskovi za své výroky ve sněmovně omlouvat...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 21. 10. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nechce omluvit poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl při debatě ve sněmovně. Proti zářijovému rozhodnutí Okresního soudu Praha-Západ se odvolal. Informaci ČT potvrdila mluvčí soudu Jana Špotová. Premiér v roce 2018 před hlasováním o důvěře vládě ANO a ČSSD prohlásil, že Kalousek rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“. Podle okresního soudu šlo o osobní útok a Babiš by se měl omluvit jak na poslanecké schůzi, tak písemně. Případ nyní posoudí Krajský soud v Praze.

17. října 2020

Zemanovi po projevu předhodil Kalousek metály. Ozvala se i...

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 10. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Miloš Zeman má za sebou další prezidentský projev k pandemii koronaviru. Vyzval v něm k nošení roušek i pokutování těch, kteří to činit nebudou. A světe div se, souhlasil s ním tentokrát i Miroslav Kalousek (TOP 09). Jedna věc mu však v projevu chyběla - aby šel Zeman příkladem a odložil předávání státních vyznamenání 28. října. Na Zemanův projev reagují i další politici, ale také zpěvačka Ilona Csáková, kterou prezident nepřímo zmínil a osočil.

16. října 2020

Odklad EET ukazuje jeho nesmyslnost, míní Kalousek. Prioritu...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 10. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Odložení znovuzavedení EET na rok 2023 podle opozičního poslance Miroslava Kalouska (TOP 09) dokazuje, že šlo o nesmyslný projekt. Očekává, že nakonec dojde k jeho úplnému zrušení. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Milan Feranec (ANO) připustil, že by budoucí vláda o zrušení rozhodnout mohla, ale důvod k tomu nevidí. Odklad je podle něj namístě proto, že nepanuje obvyklé ekonomické prostředí a místo potřeby dohlížet na firmy považuje stát za zásadní zachránit podnikání. Milan Feranec a Miroslav Kalousek diskutovali o vládních ekonomických krocích v Událostech, komentářích.

30. září 2020

O zpěv byla ve vládě pře, nakonec prošel zákaz, řekl...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 9. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Podnikatelé i samostatně činné osoby působící v kultuře dostanou podle Lubomíra Zaorálka (ČSSD) další peníze od státu. Ministr kultury je přitom přesvědčen, že omezení avizovaná ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO) skutečně bude možné po dvou týdnech zrušit. Opoziční poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) o tom ale pochybuje. Vláda podle něj svým postupem ztratila důvěru veřejnosti. Zaorálek, Kalousek a také předsedkyně sněmovního rozpočtového výboru Miloslava Vostrá (KSČM) diskutovali o nouzovém stavu v Událostech, komentářích.

18. září 2020

Soud: Babiš se má na schůzi omluvit Kalouskovi za své výroky

Zdroj Tyden.cz ze dne 18. 9. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  1

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má na poslanecké schůzi i písemně omluvit poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl při debatě ve Sněmovně. V pátek o tom rozhodl soud, verdikt není pravomocný a Babiš se proti němu podle svého právníka odvolá.

Výroky o Kalouskovi? Premiér Babiš se musí omluvit, rozhodl...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 18. 9. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  1

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl při debatě ve Sněmovně. Verdikt soudu není pravomocný.  Babiš v roce 2018 před hlasováním o důvěře vládě ANO a ČSSD prohlásil, že Kalousek rozkrádal ministerstvo obrany a "zabil lidi cez padáky". Podle soudu šlo o osobní útok.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.