Index vlivu Miroslav Kalousek - Index vlivu v politice

Miroslav Kalousek
 
 

„Dusil jsem se,“ přiznal Kalousek. A za Schwarzenbergem na zámek nesmí vnoučata

Miroslav Kalousek (59, TOP 09) se ve Sněmovně dusil. Bojoval s rouškou, těžko popadal dech. Roušku si chvílemi nadzdvihoval jednou rukou, pak druhou, začal se i znatelně třást. U pultíku v jednacím sále vytrval a Blesk Zprávám popsal, co se dělo. Ale i to, že se mu doma sešla řada nových roušek, což ho dojalo. To Karel Schwarzenberg (82, TOP 09) mezi poslanci chyběl. Zůstal v izolaci na zámku Dřevíč. Kam za ním nesmí jeho vnoučata, posteskl si.

Miroslav Kalousek aktuálně...

Pořadí: 4Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
3.4Vliv / význam roste
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
3.8Vliv / význam roste
Roční vliv
PořadíIndexTrend
9.40Vliv / význam roste
 

Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední týden


Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Miroslav Kalousek ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Miroslav Kalousek v poslední době

 

25. března 2020

„Dusil jsem se,“ přiznal Kalousek. A za Schwarzenbergem na...

Zdroj Blesk.cz ze dne 25. 3. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Miroslav Kalousek (59, TOP 09) se ve Sněmovně dusil. Bojoval s rouškou, těžko popadal dech. Roušku si chvílemi nadzdvihoval jednou rukou, pak druhou, začal se i znatelně třást. U pultíku v jednacím sále vytrval a Blesk Zprávám popsal, co se dělo. Ale i to, že se mu doma sešla řada nových roušek, což ho dojalo. To Karel Schwarzenberg (82, TOP 09) mezi poslanci chyběl. Zůstal v izolaci na zámku Dřevíč. Kam za ním nesmí jeho vnoučata, posteskl si.

Po návratu z Číny bez karantény. Kalousek chystá trestní...

Zdroj Blesk.cz ze dne 25. 3. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Ministerstvo zdravotnictví změnilo seznam rizikových zemí. Určuje tím, po návratu z kterých lokalit musí lidé zamířit do čtrnáctidenní karantény. Jde o země, kde je vysoké riziko přenosu nákazy koronavirem. Od pondělí přibyly třeba Spojené státy, ale už mezi ně nepatří Čína. Proti tomu se ohradil předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, vnímá to jako veřejné ohrožení a chystá trestní oznámení. Blesk Zprávám také naznačil, že za tím vidí vliv čínské propagandy. To dává do spojitosti s tím, že náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v minulosti kandidoval za hnutí Zemanovci. Prezident Zeman se svými vřelými vztahy s Čínou netají dlouhodobě.

Kalousek: Pusťte mě na finance na osm hodin, najdu 40...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 25. 3. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Šéf poslaneckého klubu TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek tvrdí, že kdyby ho na osm hodin pustili na ministerstvo financí, najde za osm hodin 40 miliard korun, které by mohl stát hned poslat živnostníkům. Kalousek iDNES.cz řekl, že by škrtal v provozních výdajích ministerstev i dotace agropotravinářskému komplexu a zarazil přijímání státních úředníků.

24. března 2020

Kalousek měl velký problém s dýcháním. Schillerová v roušce...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 3. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Poslanci nasadili roušky a sešli se na mimořádné schůzi kvůli koronaviru a přísným opatřením v Česku. Vláda jim připravila k posouzení návrhy ohledně změny v ošetřovném či pozastavení EET, které prošly tak, jak si Babišův kabinet představoval. Alena Schillerová (za ANO) se raduje i z toho, že prošel schodek rozpočtu ve výši 200 miliard. Ve Sněmovně vystoupil také premiér Andrej Babiš (ANO), který se v projevu obrátil na opozici, občany i Boha. To Miroslav Kalousek (TOP 09) bojoval s rouškou a stěží popadal dech. Poslancům se za svou značnou udýchanost omlouval, jeho návrhy však jasně smetli. Dění kolem jednání Sněmovny jsme sledovali na Blesk.cz v samostatném online přenosu.

21. března 2020

Říkejme čínská chřipka místo COVID-19, napodobil Kalousek...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 21. 3. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Bývalý předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek na sociálních sítích nešetří kritikou vůči Číně, odkud se rozšířila nemoc COVID-19. Vyzývá, aby nemoc lidé začali nazývat čínská chřipka, aby bylo všem jasné, odkud se do celého světa rozšířila. Kritici návrh označují za nesmyslné šíření nenávisti.
  Další články k tématu:
 • Opozici vadí kritika herců a novinářů. Nebudeme mlčet, vzkazuje Fiala
 • ODS i Trikolóra chtějí jednorázové dávky. Bohatí je mohou vrátit, říká Klaus
 • Čína nám jediná pomohla, řekl Zeman. Ocenil dobrovolníky, kritizoval opozici

20. března 2020

Kalousek se v roušce čílí kvůli koronaviru: Nemysleli na...

Zdroj Blesk.cz ze dne 20. 3. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Vedení TOP 09 sice pochválilo vládu třeba za to, že bude stát zaměstnavatelům proplácet dobu, kdy budou zaměstnanci v karanténě kvůli koronaviru. Jenže zároveň je i čím dál tím více kritické. Jak šéfka strany Markéta Pekarová Adamová, tak i Miroslav Kalousek předstoupili v pátek s výraznými výhradami. Kalousek předpokládá, že česká ekonomika i kvůli tomu, jak vláda hospodařila poslední roky, projde krizí. Mezi 10 opatřeními, které Topka navrhuje, je třeba odpuštění nájmu podnikatelům či odložení placení daní a řada dalších. Stejně jako vedení TOP 09 vysílal živě na facebooku i šéf Pirátů Ivan Bartoš.

10. března 2020

Za zákazy kvůli koronaviru tasil pochvalu i Kalousek....

Zdroj Blesk.cz ze dne 10. 3. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Řadu reakcí vyvolala opatření oznámená po mimořádném jednání Bezpečnostní rady státu. Od středy zůstanou doma školáci základních, středních i vysokých škol, výjimku dostaly děti v mateřských školkách. I ty by se měly zavřít, zní z části opozice. Zakázány také byly veřejné akce s více než 100 lidmi. A ani tady opozice vládní kroky výrazněji nekritizuje, spíš přemítá, zda to nemělo nastat dřív. Vládu nezvykle pochválili i její častí kritici Miroslav Kalousek (TOP 09) či Věra Kovářová (STAN).

3. března 2020

„Vaříme z vody.“ Poslanci se hodiny hádali kvůli koronaviru,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 3. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Emoce jímaly v úterý odpoledne Poslaneckou sněmovnou. Poslanci projednávali aktuální situaci kolem koronaviru a převážně se shodli, že jelikož nejsou lékaři, těžko se mohou kvalifikovaně vyjadřovat. Téměř tříhodinová debata na toto téma skončila bez usnesení. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) například uvedl, že není namístě aktuálně zavádět větší karanténní opatření. Ministr však na středeční schůzi Bezpečnostní rady státu navrhne zákaz pořádání akcí nad určitý počet návštěvníků, o detailech se bude jednat. Miroslav Kalousek (TOP 09) na to konto zmínil Matějskou pouť.

29. února 2020

Kalouska štve EET i pro masérky či kadeřnice: „Šikana a...

Zdroj Blesk.cz ze dne 29. 2. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Kadeřnic, masérů, právníků, dopravců, pokrývačů a dalších skoro 800 povolání se dotkne 3. a 4. vlna EET, která dorazí do cílové roviny začátkem května. Miroslav Kalousek (TOP 09) v tom vidí pokračující šikanu, která bude pro řadu drobných živnostníků poslední kapkou. „Tohle pořád slýchám: Radši půjdu na pracák a nechám se vyživovat,“ řekl pro Blesk Zprávy s tím, že se při první příležitosti pokusí EET sprovodit ze světa. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) si za elektrickou evidencí tržeb stojí a ohání se částkou 33 miliard, které systém údajně dodal do rozpočtu. Míří pak do vietnamské čtvrti Sapa, kde bude EET vysvětlovat tamním obyvatelům. 

24. února 2020

Mučili mě v Rusku, prchal jsem přes ostnatý drát, popisuje...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 2. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Ruský podnikatel Alexej Torubarov se vrátil do Česka. Před sedmi lety ho za dramatických okolností odvezli ruští policisté do vlasti, kde ho podle jeho slov mučili. Z Ruska proto uprchl a azyl dostal v Maďarsku. Původně o něj přitom Torubarov usiloval i v Česku: než o něm rozhodly úřady, tehdejší ministr Pavel Blažek (ODS) protiprávně povolil jeho vydání do Moskvy. Zabránit tomu chtěl tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), který před letadlo s podnikatelem nechal přistavit cisternu. O mučení, útěku přes ostnatý drát a také o tom, jak přišel o podniky v Rusku, mluvil Torubarov s Reportérem ČT Ondřejem Golisem.

19. února 2020

Babiš u penzí hodil Kalouskovi rukavici. Zmínil 13. důchody...

Zdroj Blesk.cz ze dne 19. 2. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Překvapivé gesto udělal ve vysílání Blesk Zpráv v pořadu Ptám se, pane premiére Andrej Babiš (ANO). Svému rivalovi Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) nabídl totiž spolupráci v oblasti důchodů. Šéf vlády naopak kritizoval za práci na důchodové reformě ministryni práce a sociálních věcí a místopředsedkyni ČSSD Janu Maláčovou.

18. února 2020

Vondra otočil a rýpe do „chvilkařů“, přisadil si i Kalousek....

Zdroj Blesk.cz ze dne 18. 2. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Spolek Milion chvilek pro demokracii plánuje další protesty. Začít mají už za týden. Nejprve to vypadalo, že se bude demonstrovat kvůli zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem. Teď se ale jako hlavní myšlenka prezentuje snaha nebýt jako Polsko nebo Maďarsko. To ale pobouřilo třeba dosavadního příznivce demonstrací, europoslance Alexandra Vondru (ODS). Proti některým krokům spolku už se ohradil i další sympatizant Miroslav Kalousek, který je šéfem poslanců TOP 09. Podle politologa Lukáše Jelínka spolek zužuje svoje zaměření a mohla by se z něj časem stát politická strana. Upozornil také na to, že požadavky, které demonstranti měli, nikdo nevyslyšel.

13. února 2020

Komentář: Kalousek se „řeže“ s Maláčovou o důchody. Reformu...

Zdroj Blesk.cz ze dne 13. 2. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Ministryně práce a sociálních věcí ČSSD Jana Maláčová se tolik bojí jakékoli reformy penzí, že už radši o jejich reformě vůbec nemluví – prý to má v Česku špatný zvuk. A místo ve vládě řeší budoucí důchodový systém na facebooku, kde potírá údajné „mýty“ a „pravdy“. To nemohlo nenaštvat bývalého šéfa TOP 09 a ministra financí Miroslava Kalouska, který byl spoluatorem poslední vládní důchodové reformy. Podle něj Maláčová jen ve státním rozpočtu přehazuje peníze, které nemá.

12. února 2020

Maláčová chce miliardy na důchody. Kalousek vytáhl Husákovy...

Zdroj Blesk.cz ze dne 12. 2. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) vysvětluje v poslední době situaci kolem důchodů v Česku všude možně. I na facebooku se jala potírat údajné „mýty“ a „pravdy“ o penzích. Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) ale tvrdí, že s jejími opatřeními jde především o přerozdělování peněz, které nejsou. Maláčová si podle něj počíná jako hokynářka na perském trhu. Kalousek varuje, že do 20 let bude všem penzistům hrozit bída. A odkazuje na Husákovy děti.

11. února 2020

ČSSD chce změnu u zdanění piva. Není důvod zvýhodnit...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 11. 2. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Ve Sněmovně vypukl nový boj o zdanění piva. „Nedomysleli jsme to,“ připustil poslanec ČSSD Václav Votava. Tři existující různé sazby DPH na pivo, lze podle šéfa poslanců TOP 09 a exministra financí Miroslava Kalouska, nejlépe vyřešit návratem jen ke dvěma sazbám DPH a tím, že se čepované pivo vrátí do základní, nezvýhodněné sazby 21 procent.
  Další články k tématu:
 • Zlevněte pivo, vyzval Babiš restaurace, jimž se od května sníží DPH
 • Chaos v DPH. Největší českou daň čekají zmatky nejen u točeného piva
 • Vtipy o zmatené DPH na pivo se nezakládají na pravdě, zlobí se Schillerová
 • Schillerová spustila kampaň k závěrečné fázi EET, přinese 2,4 miliardy
 • Pivo s nižším DPH bude jen v restauraci. Stánkařům novela neuleví
 • Necítím se jako superministr, máte možnost do mě střílet, řekl Havlíček

Vláda není advokátem Agrofertu, hájil Toman žalobu na...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 11. 2. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Ministr zemědělství za ČSSD Miroslav Toman hájil ve Sněmovně žalobu, kterou podává vláda na Evropskou komisi kvůli pozastavení unijních dotací do českého zemědělství. „Žaloba je legitimním krokem,“ řekl Toman. Vláda podle něj žalobou hájí národní zájmy, ne zájmy Agrofertu. Miroslav Kalousek z TOP 09, reagoval, že žaloba vlády není v zájmu všech daňových poplatníků.
  Další články k tématu:
 • Česko zažaluje Evropskou komisi kvůli pozastavení dotací pro Agrofert
 • Vláda nehájí zájmy země, ale jen Babiše, bouří se opozice kvůli žalobě v EU
 • Česko se s Bruselem přelo kvůli zemědělství už několikrát. Vždy úspěšně
 • Až na jednu výjimku může fond proplatit projekty Agrofertu, schválila EK
 • Necítím se jako superministr, máte možnost do mě střílet, řekl Havlíček

24. ledna 2020

Den nemá 32 hodin, zvládnout řídit dopravu i obchod je...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 1. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Dobře řídit „těžké“ ministerstvo obchodu a průmyslu a zároveň ministerstvo dopravy je vyloučené. V pořadu Události, komentáře tak hodnotil šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek novou roli Karla Havlíčka (za ANO). Ten nahradil ve funkci Vladimíra Kremlíka (za ANO), jenž byl odvolán kvůli zakázce k elektronickým dálničním známkám. Havlíček trvá na tom, že více funkcí zvládne i díky restrukturalizaci. S Kalouskem se shodli, že do budoucna by díky slučování více resortů mohlo vzniknout ministerstvo hospodářství.

23. ledna 2020

OBRAZEM: Hamáček, Sobotka i Paroubek. Politikům se v...

Zdroj Revue iDNES.cz - Revue o životě slavných ze dne 23. 1. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Šéf ČSSD Jan Hamáček oznámil, že se po třinácti letech manželství rozvádí. Není jediným vrcholovým politikem, kterému se rozpadl vztah. Krach manželství zažili expremiéři za sociální demokracii Bohuslav Sobotka a Jiří Paroubek, ale také další bývalí šéfové vlády a někteří ministři.
  Další články k tématu:
 • Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček se po třinácti letech rozvádí
 • Sobotkovo manželství je minulostí, soud expremiéra rozvedl za 15 minut
 • Petra je nemocná. Kam až zajdeš? zlobí se na Jiřího Paroubka tchyně
 • Udělám všechno, abych vztah a manželství udržel, říká Jiří Paroubek
 • Ministr financí Miroslav Kalousek se rozvedl, stání měl už v únoru
 • Topolánek se rozvedl. A hned toho využil k rýpnutí si do Paroubka
 • Paroubek: Měl jsem pro ženu na Valentýna kytici, nestihl jsem ji předat
 • Sexuolog Uzel: Paroubek nemá smysl pro humor, ale já bych se ho zastal
 • Sexy tělo bylo až na druhém místě, říká Jiří Paroubek o svém cvičení
 • V Cerhenicích chtějí Paroubka zpět do strany, Praze navzdory
 • VIDEO: Cvičení Paroubka. Držení pupíku, chůze robota či sbíječka
 • Jiří Paroubek oženil syna, na svatbu přijel s exmanželkou
 • Paroubek řešil u soudu péči o dceru. Dorazila i jeho bývalá žena
 • Gábina je klidná, spolehlivá a oddaná, říká Paroubek o nové přítelkyni
 • Petra má mediální poradce i na rozvod, říká Jiří Paroubek
 • Paroubek zažaloval manželku kvůli domu ve Velké Chuchli
 • Paroubek má platit na dceru deset tisíc, soud ji svěřil do péče matky
 • Soukupovy výroky byly urážlivé, míní soud. Paroubek za ně žádá omluvu a milion

20. ledna 2020

Budou Češi pracovat jen čtyři dny? Hamáček je pro, Kalousek...

Zdroj Blesk.cz ze dne 20. 1. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Nastane doba zkracování? Vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček by si dokázal představit kratší pracovní dobu v Česku. A to tak, že výrazně - pouhé 4 dny v týdnu místo stávajících pěti. Prý by vzrostla i produktivita práce. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) míní, že časem se úvazky zkrátí, ale nařizovat to plošně by bylo krátkozraké. Exministr Miroslav Kalousek (TOP 09) jistý prostor vidí, ale ne dříve než za 10 let. Ekonomický expert ODS Jan Skopeček je zcela proti.

7. ledna 2020

Slova z pekla: Pěškobus, pičifuk i chemoška. Inspiruje mě i...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 7. 1. 2020  •  Miroslav Kalousek  •  0

Začala jsem si slova zapisovat, dnes mi lidi posílají hodně zpráv, Miroslav Kalousek použil na Twitteru výraz sledi pro sledující. Chci bavit, mám ráda humor, už je pro mě těžké používat normální výraz pro pivo, místo toho je to pivson nebo piviště,...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.