Index vlivu Václav Klaus - Index vlivu v politice

Václav Klaus
 
 

KOMENTÁŘ: Mimořádné britské ztráty – jedna před deseti lety, druhá teď

V rozmezí deseti let zemřela někdejší britská premiérka Margaret Thatcherová a nyní i její bývalý ministr financí Nigel Lawson. „Zůstává po nich strašlivá mezera, těžko někým vyplnitelná,“ napsal ve svém komentáři pro MF DNES exprezident Václav Klaus.

Václav Klaus aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-1Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Václav Klaus ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Václav Klaus ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Václav Klaus v poslední době

 

7. dubna 2023

KOMENTÁŘ: Mimořádné britské ztráty – jedna před deseti lety,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 7. 4. 2023  •  Václav Klaus  •  5

V rozmezí deseti let zemřela někdejší britská premiérka Margaret Thatcherová a nyní i její bývalý ministr financí Nigel Lawson. „Zůstává po nich strašlivá mezera, těžko někým vyplnitelná,“ napsal ve svém komentáři pro MF DNES exprezident Václav Klaus.

27. března 2023

KOMENTÁŘ: Jen straší klimatickými změnami a šíří paniku,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 27. 3. 2023  •  Václav Klaus  •  3

Lidstvo má poslední příležitost zabránit katastrofě, tvrdí v nejnovější zprávě Klimatický panel OSN. Je to jen šíření paniky a poplašných zpráv, oponuje ve svém komentáři český exprezident Václav Klaus.

23. března 2023

KVÍZ: I Česko mělo svého Poláka. A co na Euru šokovalo...

Zdroj Sport iDNES.cz - Nejlepší sport ze dne 23. 3. 2023  •  Václav Klaus  •  6

Možná tušíte, kolik gólů nasázel Česku obávaný kanonýr Robert Lewandowski nebo kterou polskou hvězdu posunul mezi elitu sestup na Slovensku. A kdo je to napastnik? Vyzkoušejte si před pátečním startem evropské fotbalové kvalifikace v Praze, kde Češi vyzvou Poláky, znalosti v kvízu iDNES.cz. Pozor, tentokrát i s Václavem Klausem.

13. března 2023

KONTROVERZE: Jakubisko a Menzel

Zdroj Neviditelný pes ze dne 13. 3. 2023  •  Václav Klaus  •  4

Juraj Jakubisko byl výborným filmovým režisérem, o tom žádná. Také jeho přezdívka Fellini Východu byla naprosto zasloužená. Na jeho nedávném pohřbu promluvil Václav Klaus a bohužel, velmi nešťastně a přímo neomaleně.

11. března 2023

Inaugurační rozpaky v první řadě: Klaus netleskal, Zeman se...

Zdroj Blesk.cz ze dne 11. 3. 2023  •  Václav Klaus  •  6

Zatímco ostatní po čtvrtečním inauguračním projevu Petra Pavla ve Vladislavském sále tleskali, jiné situace jsme si mohli všimnout hned v první řadě publika. Seděli tam předchozí prezidenti Miloš Zeman a Václav Klaus s manželkami, vedle nich byla ještě Dagmar Havlová. Zatímco se paní Havlová usmívala, Václav Klaus během aplausu sotva čtyřikrát tleskl, ruce si mnul a nakonec je úplně spustil. A Miloš Zeman se Petrovi Pavlovi vyhýbal pohledem. 

9. března 2023

Klaus tepal Pavlovu inaugurační řeč, ocenil ale avizovaný...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 9. 3. 2023  •  Václav Klaus  •  5

Bývalý prezident Václav Klaus se ve speciálním vydání Událostí, komentářů u příležitosti inaugurace Petra Pavla podivoval nad tím, že lidé na internetu řeší, že netleskal projevu nové hlavy státu. Pavlova řeč ho prý nezaujala, chtěl „od ní víc“. Naopak ocenil, že nový prezident hodlá přesunout novoroční projevy na jejich tradiční místo. „Kéž by se mu ve funkci dařilo,“ vyjádřil přání a zavzpomínal na jejich dávné setkání.

Dvacet let prezidentského trapna aneb Poškozená země vs....

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 9. 3. 2023  •  Václav Klaus  •  6

Pokud se člověk ohlédne za tím, čím za posledních dvacet let pomohli prezidenti Václav Klaus a Miloš Zeman této republice, nebude to veselá bilance. Vlastně lovím v paměti, jaké jejich vize se chytly, čím a k čemu národ inspirovali a zda nechali...

8. března 2023

Olga Menzelová brání manžela: Klaus je hlupák! Jakubisko...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 3. 2023  •  Václav Klaus  •  6

Exprezidenta Václava Klause (81) označuje Olga Menzelová (45) za hlupáka. Brání tak svého manžela, režiséra Jiřího Menzela (†82), o kterém Klaus nepřímo prohlásil, že točil režimní agitky. Stalo se tak na zádušní mši za Juraje Jakubiska (†84) ve svatovítské katedrále.

4. března 2023

VIDEO: Sbohem režisérské legendě. Lidé se rozloučili s...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 4. 3. 2023  •  Václav Klaus  •  5

V pražské svatovítské katedrále se v sobotu uskutečnilo poslední rozloučení se slovenským filmovým režisérem Jurajem Jakubiskem. Mši sloužil kardinál Dominik Duka. Řečníkem na smutečním obřadu byl rodinný přítel a bývalý prezident Václav Klaus, který dorazil s manželkou Lívií. Obřad bvl jen pro zvané, veřejnost do chrámu nemohla.

VIDEO: Sbohem režisérské legendě. Lidé se rozloučili s...

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 4. 3. 2023  •  Václav Klaus  •  6

V pražské svatovítské katedrále se v sobotu uskutečnilo poslední rozloučení se slovenským filmovým režisérem Jurajem Jakubiskem. Mši sloužil kardinál Dominik Duka. Řečníkem na smutečním obřadu byl rodinný přítel a bývalý prezident Václav Klaus, který dorazil s manželkou Lívií. Obřad bvl jen pro zvané, veřejnost do chrámu nemohla.

3. března 2023

PENZE: Babiš demonstrantem

Zdroj Neviditelný pes ze dne 3. 3. 2023  •  Václav Klaus  •  4

Někomu to připomene Václava Klause, když řekl, že bude-li se stavět Kaplického blob, připoutá se k bagru. Jiný si pomyslí, že při obstrukci „se toho nakecá“. Nebo že Babiš už neformálním lídrem důchodců je, tudíž jedná logicky.

2. března 2023

Nejtěžší rozhovory jsou s Babišem a Okamurou. Stres je pro...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 3. 2023  •  Václav Klaus  •  4

Za největší výzvy z poslední doby považuje moderátorka CNN Prima News Markéta Fialová rozhovory, které vedla s opozičními lídry Andrejem Babišem (ANO) a Tomiem Okamurou (SPD). Srovnání si může dovolit, vedla prezidentské debaty i rozhovory s Václavem Klausem a Milošem Zemanem. Žurnalistickou kariéru začala v novinách, poté prošla všemi velkými televizemi. O adrenalinu při živém vysílání nebo moderování s Karlem Voříškem vypráví v podcastu Background ČT24.

5. února 2023

Vojenská přehlídka při inauguraci nebude, zvažuje se účast...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 5. 2. 2023  •  Václav Klaus  •  7

Vojenská přehlídka podle budoucí hradní kancléřky Jany Vohralíkové nebude součástí inaugurace zvoleného prezidenta Petra Pavla, který byl představitelem české armády a NATO. Pozváni na inauguraci budou oba Pavlovi předchůdci, tedy Miloš Zeman a Václav Klaus i s manželkami, stejně jako vdova po prvním českém prezidentovi Dagmar Havlová.

První detaily inaugurace Pavla: Kdo všechno bude pozvaný a...

Zdroj Blesk.cz ze dne 5. 2. 2023  •  Václav Klaus  •  8

Vojenská přehlídka podle budoucí hradní kancléřky Jany Vohralíkové nebude součástí inaugurace zvoleného prezidenta Petra Pavla, který byl představitelem české armády a NATO. Pozváni na inauguraci budou oba Pavlovi předchůdci, tedy Miloš Zeman a Václav Klaus i s manželkami, stejně jako vdova po prvním českém prezidentovi Dagmar Havlová. Vohralíková to uvedla na dotazy ČTK.

30. ledna 2023

Portrét prezidenta visí ve třídách jen výjimečně, školy u...

Zdroj Tyden.cz ze dne 30. 1. 2023  •  Václav Klaus  •  8

Portrét současného prezidenta Miloše Zemana visí ve školních třídách už jen výjimečně, a to i kvůli finanční nákladnosti, někdy také výhradám vůči chování hlavy státu. V některých školách naposledy bývaly fotografie Václava Havla, jinde ještě žáci mohli na stěně vidět jeho nástupce Václava Klause.

29. ledna 2023

VOLBY: Pavel na Hradě

Zdroj Neviditelný pes ze dne 29. 1. 2023  •  Václav Klaus  •  8

Život prezidentů Klause a Zemana by bylo možné zfilmovat jen velmi obtížně, přestože tihle muži napsali pár velmi zajímavých knih. Život Václava Havla zfilmovat šlo, protože ten kromě knih napsal také kus historie.

27. ledna 2023

Prezident povznášející ducha národa aneb Česko na rozcestí...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 27. 1. 2023  •  Václav Klaus  •  6

Těžko říci, kdo vyhraje volby, nicméně vše nasvědčuje tomu, že by to měl být Petr Pavel. Po dlouhých dvaceti letech to tak vypadá, že budeme mít prezidenta, který může národu dodat hrdost a ducha a otevřít jej světu. Ani Václav Klaus, ani Miloš...

26. ledna 2023

VIDEO: Milosti budí vášně. Co ale tíží justici? Premiér...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 26. 1. 2023  •  Václav Klaus  •  9

Každá milost, kterou udělí ve výlučné pravomoci hlava státu, je mediální událost. Jejich počet se přitom dramaticky snižuje. Václav Havel jich jako hlava federace dal přes tisíc a v roli českého prezidenta 860. Václav Klaus během svého desetiletého období omilostnil 412 lidí. Miloš Zeman učinil čtyřiadvacet aktů milosrdenství. Všichni zadali důvod k pochybnostem. Právě prezidentské milosti byly tématem další debaty Deníku s premiérem Petrem Fialou. Nestihli jste přímý přenos? Na záznam debaty se můžete podívat v článku. 

13. ledna 2023

Přímá volba prezidenta je v Česku nesystémový prvek, shodli...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 13. 1. 2023  •  Václav Klaus  •  7

Dramatik, spisovatel a bývalý politik Milan Uhde se s vedoucím katedry ústavního práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy Markem Antošem v pátečních Událostech, komentářích shodli, že přímá volba prezidenta je v české parlamentní demokracii nesystémovým prvkem. Podle Antoše politici jejím zavedením nejspíš částečně smývali pachuť, která zbyla po tehdejší „nedůstojné“ volbě Václava Klause. Uhde se domívá, že je velmi málo pravděpodobné, že by politici Čechům odebrali možnost volit hlavu státu přímo a vrátili se k předchozímu systému, kdy prezidenta vybírali zákonodárci.

12. ledna 2023

Užijte si největší svátek svobody a vezměte k volbám své...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 12. 1. 2023  •  Václav Klaus  •  7

Prezidentské volby letos ukončí dvacet let prezidentské ostudy a trapného přešlapování republiky mezi Východem a Západem. Jak Václav Klaus, tak Miloš Zeman vedli tuto zemi špatně. Chyběl jim nejen politický vkus a základní morální kompas, ale...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.