Index vlivu Zdeněk Tůma - Index vlivu v politice

Zdeněk Tůma
 
 

Realitní bublina v Česku není, ceny dále porostou, předvídá exguvernér ČNB Tůma

Výrazný růst cen nemovitostí v Česku neznamená, že by zde byla realitní bublina. Ceny porostou i nadále, i když tempo růstu se sníží, řekl ve čtvrtek na diskusním setkání Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Články, kde se vyskytuje Zdeněk Tůma v poslední době

 

26. dubna 2018

Realitní bublina v Česku není, ceny dále porostou, předvídá...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 4. 2018  •  Zdeněk Tůma  •  4

Výrazný růst cen nemovitostí v Česku neznamená, že by zde byla realitní bublina. Ceny porostou i nadále, i když tempo růstu se sníží, řekl ve čtvrtek na diskusním setkání Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma.

22. května 2016

Singer si po odchodu z ČNB odpočine na Slovensku, pracovat...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 22. 5. 2016  •  Zdeněk Tůma  •  8

Když Zdeněk Tůma opustil před šesti lety křeslo guvernéra České národní banky, naskočil - alespoň na chvilku - do politiky. Jeho nástupce Miroslav Singer, který z čela mocné instituce odejde letos se začátkem prázdnin, tyhle ambice zatím nemá. Chce zamířit buď do mezinárodní instituce nebo do soukromé sféry.
    Další články k tématu:
  • ČNB oslabila korunu pozdě a málo, myslí si guvernér Singer
  • Slouží státu, na kolik si přijdou? Téměř půl milionu berou Singer a Zeman
  • Německo je pro nás nejistota, mělo by víc růst, říká šéf ČNB Singer

17. října 2015

Moravský peněžní ústav žádá ČNB o bankovní licenci. Vedení...

Zdroj IHNED.cz ze dne 17. 10. 2015  •  Zdeněk Tůma  •  11

Vedení Moravského peněžního ústavu po několika letech slibů poslalo do ČNB žádost o bankovní licenci. Záložně s přeměnou mimo jiné radil i bývalý guvernér centrální banky Zdeněk Tůma. Bankovní licenci chtějí i velké záložny Creditas, Akcenta a Artesa.

8. března 2015

Volf a Tůma létají a skáčou nad Dubají

Zdroj Deník.cz - Cestování ze dne 8. 3. 2015  •  Zdeněk Tůma  •  11

Ty fotky berou dech. Je na nich člověk ve vzduchu a pod ním neskutečná krása - Dubaj. Václav Volf a Zdeněk Tůma z Mladé Boleslavi si „odskočili" právě do této nevšední destinace na pár dnů. Co tam dělají? Jak jinak - skáčou s padákem. „Máme to tady hodně našlapaný. Celý den skáčeme a pak poznáváme Dubaj. To je neskutečné město," napsal do redakce Václav Volf, parašutista, který má za sebou tisíce seskoků.

15. října 2014

Z TOP 09 odchází radní Vorlíčková i Tůma, jsou na straně...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 15. 10. 2014  •  Zdeněk Tůma  •  15

Praha – Z TOP 09 odchází pražská radní za TOP 09 Eva Vorlíčková a bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma, který v roce 2010 vedl vítěznou kandidátku TOP 09 v Praze. Ve sporech uvnitř strany, které dnes eskalovaly odchodem primátora Tomáše Hudečka a předsedy pražské TOP 09 Jiřího Vávry, se oba shodně staví na stranu primátora. K odchodu se chystají i další členové.

Z TOP odchází radní Vorlíčková i Tůma, jsou na straně...

Zdroj Blesk.cz ze dne 15. 10. 2014  •  Zdeněk Tůma  •  14

Z TOP 09 odchází pražská radní za TOP 09 Eva Vorlíčková a bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma, který v roce 2010 vedl vítěznou kandidátku TOP 09 v Praze. Ve sporech uvnitř strany, které dnes eskalovaly odchodem primátora Tomáše Hudečka a předsedy pražské TOP 09 Jiřího Vávry, se oba shodně staví na stranu primátora. Podle informací ČTK se k odchodu chystají i další členové.

Z TOP odchází radní Vorlíčková i Tůma, jsou na straně...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 15. 10. 2014  •  Zdeněk Tůma  •  15

Praha - Z TOP 09 odchází pražská radní za TOP 09 Eva Vorlíčková a bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma, který v roce 2010 vedl vítěznou kandidátku TOP 09 v Praze. Ve sporech uvnitř strany,...

Z TOP odchází radní Vorlíčková i Tůma, jsou na straně...

Zdroj ČN - Z domova ze dne 15. 10. 2014  •  Zdeněk Tůma  •  12

Praha - Z TOP 09 odchází pražská radní za TOP 09 Eva Vorlíčková a bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma, který v roce 2010 vedl vítěznou kandidátku TOP 09 v Praze. Ve sporech uvnitř strany,...

Primátor Prahy Hudeček a náměstek Vávra po sporech opustí...

Zdroj Blesk.cz ze dne 15. 10. 2014  •  Zdeněk Tůma  •  14

Pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) a předseda pražské TOP 09 Jiří Vávra po vzájemných sporech nabídli rezignaci na členství ve straně. Nechtějí prý poškozovat dobré jméno TOP 09. Vedení TOP 09 jejich návrh přijalo, podle prvního místopředsedy strany Miroslava Kalouska jejich krok posílí pražskou TOP 09, kterou veřejné spory mezi Hudečkem a Vávrou poškozovaly. V reakci na to rezignovali na členství v TOP 09 i pražská radní Eva Vorlíčková a exguvernér ČNB Zdeněk Tůma, jenž vedl pražskou kandidátku TOP 09 při minulých volbách. Podle informací ČTK se k odchodu chystají i další členové.

Primátor Prahy Hudeček a náměstek Vávra po vzájemných...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 15. 10. 2014  •  Zdeněk Tůma  •  14

Praha – Pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) a předseda pražské TOP 09 Jiří Vávra po vzájemných sporech nabídli rezignaci na členství ve straně. Nechtějí prý poškozovat dobré jméno TOP 09. Vedení TOP 09 jejich návrh přijalo, podle prvního místopředsedy strany Miroslava Kalouska jejich krok posílí pražskou TOP 09, kterou veřejné spory mezi Hudečkem a Vávrou poškozovaly. V reakci na to rezignovali na členství v TOP 09 i pražská radní Eva Vorlíčková a exguvernér ČNB Zdeněk Tůma, jenž vedl pražskou kandidátku TOP 09 při minulých volbách.

Pražský primátor Hudeček končí v TOP 09. Mohli by ho...

Zdroj IHNED.cz ze dne 15. 10. 2014  •  Zdeněk Tůma  •  15

Tomáš Hudeček a Jiří Vávra rezignovali na členství ve straně. TOP 09 jejich rezignaci přijala. Rezignaci podala i Eva Vorlíčková, z TOP 09 odchází i Zdeněk Tůma. Odejít by mohli i další dva až tři zastupitelé.

13. října 2014

Jednička pražské ČSSD Miloslav Ludvík: Radním nebudu, jen...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 13. 10. 2014  •  Zdeněk Tůma  •  12

Praha – Hlavní město láká výrazné osobnosti, ale jenom v případě, že mu by mu mohly vládnout. Před čtyřmi roky zde vyhrála TOP 09, kterou vedl renomovaný bankéř Zdeněk Tůma. Voliče oslovil chytlavým heslem Beru si Prahu na triko. Jenže když se proti němu spojily staré magistrátní struktury z řad ODS a ČSSD, Zdeněk Tůma se z politiky vytratil a pražské záležitosti z pohledu opozičního politika ho přestaly zajímat.

17. září 2014

Tůma: Do vedení bank míří "Ajťáci". S novými službami chtějí...

Zdroj IHNED.cz ze dne 17. 9. 2014  •  Zdeněk Tůma  •  13

Banky se učí pracovat s daty o klientech a mají ambici nabídnout malým skupinám klientů on-line služby šité na míru. Nové technologie přinášejí pohodlné služby, zároveň ale větší nutnost ochrany před kyber kriminalitou, říká Zdeněk Tůma z KPMG.

17. srpna 2014

"Malá domů" pilného zastupitele Prahy Zdeňka Tůmy

Zdroj Tyden.cz ze dne 17. 8. 2014  •  Zdeněk Tůma  •  16

Pražský zastupitel Zdeněk Tůma (TOP 09) by mohl být ve střetu zájmů. Vedle práce pro radnici je totiž současně zaměstnán ve společnosti, které magistrát hlavního města, ovládaný TOP 09, přiklepává jednu veřejnou zakázku za druhou.

6. červenece 2014

EKONOM: Chybí nám hlad po úspěchu, tvrdí exguvernér ČNB...

Zdroj IHNED.cz ze dne 6. 7. 2014  •  Zdeněk Tůma  •  17

Česká republika podle něj do značné míry vyčerpala svůj model růstu. "Možná jsme se dostali do stadia, kde jsme vyčerpali původní drajv, už tu není takový hlad po úspěchu a už se necítíme tak méněcenní ve srovnání s vyspělým světem," říká Zdeněk Tůma.

6. května 2014

Zdeněk Tůma: Banky bojují o klienty, přelom v nabízených...

Zdroj IHNED.cz ze dne 6. 5. 2014  •  Zdeněk Tůma  •  15

Žádný průlom v nabízených službách nevidím, tvrdí bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma. Víc než souboj o nejvyšší úrok mu u bank přijde důležitější, aby se postaraly o komfort klienta. Největší posun očekává v on-line bankovnictví.

21. listopadu 2013

Mezinárodní festival alpinismu

Zdroj CityOut Prague ze dne 21. 11. 2013  •  Zdeněk Tůma  •  19

21-24.11.2013, Národní dům na Smíchově
21-24.11.2013 Národní dům na Smíchově Ve dnech 21. - 24. listopadu 2013 se v Národním domě na Smíchově uskuteční jubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu alpinismu. Hlavním mezinárodním partnerem je společnost Tirol Werbung a spolková země Tyrolsko. Také letos bude součástí festivalu FÓRUM ALPINISMU PRAHA 2013, které proběhne ve čtvrtek 21. 11. 2013. Programovou náplní letošního fóra alpinismu bude téma Nehody a záchranné akce v Alpách. Partnery Fóra alpinismu Praha 2013 budou společnosti: Kuratorium für alpine Sicherheit z Innsbrucku Alpinpolizei Östrerreich Christofhorus Flugrettung Bergrettungsdienst Kals am Großglockner Odborné přednášky významných specialistů na problematiku nehod a záchranných či pátracích akcí v Alpách budou určeny české odborníkům i široké veřejnosti se zájmem o bezpečný pohyb v horách. Během hlavních festivalých dnů, kterými budou pátek – sobota – neděle (22. - 24. listopad 2013), se v Národním domě na Smíchově představí mnoho špičkových lezců a alpinistů z celého světa. Účast v Praze již potvrdili Gerlinde Kaltenbrunner (AT) a Ralf Dujmovits (D), Robert Jasper (D), Angela Eiter (AT), Iván Vallejo (ECU), Tatsuya Aoki a Tamotsu Nakamura (JAP), Luka Krajnc (SLO), Benedikt Böhm (D) a věrný spolulezec Davida Lamy Peter Ortner (AT). V jednání je účast několika dalších významných osobností z celého světa. Festivalu se zúčastní i celá domácí lezecká špička – Adam Ondra, Lucie Hrozová, Radek Jaroš, Marek Holeček, Jan Trávníček a další.PROGRAMčtvrtek 21. 11. 2013 - Fórum alpinismu PROGRAM FÓRA ALPINISMU PRAHA 2013 15.00              Zahájení Fóra alpinismu Praha 2013     15.10              Peter Tembler, Toni Riepler                       (Bergrettung Kals am Großglockner):                       Nehoda na Großglockneru – Pallavicinirinne         15.45             Jochen Tiefengraber (Christophorus Flugrettung):                      Helikoptéry při záchraně v Alpách        16.30             PŘESTÁVKA   16.45             Robert Kunz (Alpenpolizei Wien): Úloha policie při nehodách 17.30             Ladislav Jirásko (ALPY / Alpenverein.cz):                      Nehody v Alpách a členství v rakouském Alpenvereinu 18.00             PŘESTÁVKA         18.15             Kristina Höschlová: Horská medicína                      křest knihy Průvodce horskou medicínou 18.45             Karl Gabl (Kuratorium für Alpine Sicherheit):                      Počasí a nehody v Alpách 19:30             Ukončení Fóra alpinismu Praha 2013     pátek 22. 11. 2013 15.00              Salzkammergut Bike Camp 2013                       Ferata Camp Ramsau 2013 15.30             Radek Jaroš: Cesta ke Koruně Himálaje                      Křest knihy Hory s hora II 16.30             Albert Leichtfried: The Strite – Dosažení cíle 17.30             PŘESTÁVKA 17.45             Slavnostní zahájení festivalu 18.00             Uli Huber: Climbers Paradise meets Web 2.0 18.30             Praha – Stüdl – Kals am Großglockner                      Křest knihy Johann Stüdl – vizionář a objevitel Alp 18.45             PŘESTÁVKA 19.00             Adam Ondra: Change a La Dura Dura 20.15             Vyhlášení CENY JOHANNA STÜDLA za nejlepší přednášku                      Vyhlášení vylosovaných - předání cen divákůmsobota 23. 11. 2013 10.00              Iván Vallejo: Hory - můj život a má vášeň 11.00              M. Hanáková, Z. Hodinář: S kardiostimulátorem do 7000 m 11.30              PŘESTÁVKA 12.00              Peter Ortner: Nepoznané země – Pakistán a Evropa 13.00              Tamotsu Nakamura: Japan Alpine Club 13.45              PŘESTÁVKA 14.15              Benedikt Böhm: Manaslu Expedition 2012 15.15              ČESTNÍ HOSTÉ FESTIVALU 15.30              Markus Reiterer: Alpenkonvention 15.45              PŘESTÁVKA 16.30              Lucie Hrozová: Illuminati, Spiderman, Ironman 17.15              Angela Eiter + Adam Ondra: Sportovní lezení 18.00              PŘESTÁVKA 18.30              Předání trofeje PRAŽSKÝ KŘIŠŤÁLOVÝ CEPÍN 18.45             Gerlinde Kaltenbrunnerová a Ralf Dujmovits: Vášeň 8000 20.15              Vyhlášení CENY JOHANNA STÜDLA za nejlepší přednášku                       Vyhlášení vylosovaných - předání cen divákůmneděle 24. 11. 2013 10.00              Marek Holeček: Talung 2013 11.00              Luka Krajnc: Momenty ve vertikálách 12.00              PŘESTÁVKA 12.30              Bratři Švihálkovi (Kejda Ski Team): One Steep Season 13.30              Tatsuya Aoki: Extremní cesty 14.30              PŘESTÁVKA 15:00             Lucie Hrozová & Robert Jasper: Drytooling 15.30             Ang Tshering Sherpa: Nepal Mountaineering Association                     Dawa Steven: Climate Aliance of Himalayan Communities 16.00              PŘESTÁVKA 16.30              Zdeněk Tůma: Vzpomínka na Zdeňka Hrubého                      CENY ALPY – OEAV za VÝSTUPY ROKU 2013                      HOROLEZEC ROKU 2013, vyhlášení nejlepšího horolezce ČR 17.00             Daniela a Robert Jasperovi: Nad propastí 17:45             Robert Jasper: Eiger extrem – Japonská direttissima 18.00             Daniela a Robert Jasperovi: Budoucnost mixového lezení 18.30              Vyhlášení ceny JOHANNA STÜDLA za nejlepší přednášku                              Vyhlášení vylosovaných - předání cen divákům 19.00              UKONČENÍ FESTIVALUhttp://www.festivalalpinismu.cz
Read more...

22. června 2013

Trichet a Belka v Praze: Na bankovní unii se těšíme

Zdroj ČT24 - Ekonomika ze dne 22. 6. 2013  •  Zdeněk Tůma  •  21

Praha - Společná evropská měna přežila to nejhorší a státy eurozóny navzdory hluboké krizi pokračují dál ve stejném složení. Je tedy euro požehnání nebo kletba? A proč se tak často jeho vliv na hospodářský růst přeceňuje? O tom v Praze diskutovali bývalý šéf ECB Jean-Claude Trichet, prezident Polské národní banky Marek Belka a bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma. Přednášku s názvem "Euro – jeho minulost a budoucnost" pořádal Aspen Institue a Prague Twenty.

12. června 2013

Primátorem bude Hudeček, shodlo se vedení TOP 09

Zdroj Tyden.cz ze dne 12. 6. 2013  •  Zdeněk Tůma  •  19

Novým pražským primátorem se s největší pravděpodobností stane dosavadní zastupující primátor Tomáš Hudeček, shodlo se na tom vedení strany. Podporu mu při jednání klubu zastupitelů vyjádřili i původní kandidáti - předseda klubu Jiří Vávra a lídr volební kandidátky Zdeněk Tůma.

30. května 2013

Pražským primátorem bude patrně Vávra nebo Novotný (oba TOP...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 30. 5. 2013  •  Zdeněk Tůma  •  18

Praha - Nejpravděpodobnějšími kandidáty TOP 09 na místo nového pražského primátora jsou předseda klubu zastupitelů Jiří Vávra a radní pro kulturu Václav Novotný. ČTK to dnes řekl dobře informovaný zdroj z TOP 09. V úvahu přichází i zastupitel Martin Dlouhý, který by podle vlastních slov nominaci neodmítl. Ze hry už ale vypadl bývalý šéf ČNB a také někdejší kandidát na primátora Zdeněk Tůma a zastupující primátor Tomáš Hudeček. Oni sami se v uplynulých dnech nechali slyšet, že funkci vykonávat nechtějí.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.