Index vlivu ProMoPro - Index vlivu mezi kauzami

 
 

Diplomat Karlík nezíská dalších 271 tisíc za stíhání v kauze Promopro. Nejvyšší soud odmítl jeho dovolání

Diplomat Radomír Karlík nedostane dalších 271 tisíc korun za ušlý zisk kvůli nezákonnému stíhání v kauze Promopro. Nejvyšší soud odmítl jeho dovolání. ČT to řekla Marcela Pröllerová z Obvodního soudu pro Prahu 2, který se případem zabýval v první instanci. Soudy přiznaly Karlíkovi tři sta tisíc korun za nemajetkovou újmu, dalších přibližně tři sta tisíc mu dříve dobrovolně vyplatilo ministerstvo spravedlnosti. Kariérní diplomat se po státu domáhal celkového odškodného 6,4 milionu korun.

ProMoPro aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
8.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás ProMoPro ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás ProMoPro ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje ProMoPro v poslední době

 

24. března 2023

Diplomat Karlík nezíská dalších 271 tisíc za stíhání v kauze...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 3. 2023  •  ProMoPro  •  1

Diplomat Radomír Karlík nedostane dalších 271 tisíc korun za ušlý zisk kvůli nezákonnému stíhání v kauze Promopro. Nejvyšší soud odmítl jeho dovolání. ČT to řekla Marcela Pröllerová z Obvodního soudu pro Prahu 2, který se případem zabýval v první instanci. Soudy přiznaly Karlíkovi tři sta tisíc korun za nemajetkovou újmu, dalších přibližně tři sta tisíc mu dříve dobrovolně vyplatilo ministerstvo spravedlnosti. Kariérní diplomat se po státu domáhal celkového odškodného 6,4 milionu korun.

19. srpna 2022

Diplomat Karlík dál usiluje o 271 tisíc za stíhání v kauze...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 19. 8. 2022  •  ProMoPro  •  0

Diplomat Radomír Karlík chce i nadále vysoudit 271 tisíc korun za ušlý zisk kvůli nezákonnému stíhání v kauze Promopro. Obrátil se proto dovoláním na Nejvyšší soud. České televizi to potvrdila Hana Wágnerová z Obvodního soudu pro Prahu 2, který se případem zabýval v první instanci. Karlík původně žádal stát celkem o 6,4 milionu korun za nemajetkovou újmu, ušlý zisk a délku trestního řízení. Později ale část žaloby vzal zpět. Odvolací soud mu v květnu pravomocně přiznal odškodné 300 tisíc korun za nemajetkovou újmu. Odškodné 271 tisíc korun za ušlý zisk ale zamítl.

27. května 2022

Diplomat Karlík dostane za újmu při stíhání v kauze Promopro...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 5. 2022  •  ProMoPro  •  1

Diplomat Radomír Karlík dostane od státu celkem 300 tisíc korun za nemajetkovou újmu, kterou mu způsobilo trestní stíhání v kauze Promopro. V pátek o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud. Ten zároveň vyhověl ministerstvu spravedlnosti, které Karlíkovi odmítalo proplatit dalších 271 tisíc korun jako ušlý zisk. Diplomat se po státu domáhal celkového odškodného 6,4 milionu korun.

12. dubna 2022

Soud potvrdil právníkovi odškodnění 400 tisíc korun za...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 4. 2022  •  ProMoPro  •  1

Za své trestní stíhání v kauze Promopro dostane právník David Mlíčko od státu 400 tisíc korun. Potvrdil to pražský městský soud, který zamítl jeho odvolání. Ministerstvo spravedlnosti s touto částkou souhlasí, ač z ní původně dobrovolně vyplatilo jen 60 tisíc. Mlíčko se domáhal celkem 4,7 milionu korun, a to za způsobenou újmu a také za nepřiměřenou délku trestního řízení.

4. listopadu 2021

Soud přiznal odškodné 400 tisíc právníkovi Mlíčkovi za...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 4. 11. 2021  •  ProMoPro  •  1

Soud přiznal právníku Davidu Mlíčkovi celkové odškodné 400 tisíc korun za jeho trestní stíhání v kauze Promopro. Bývalý ředitel odboru veřejných zakázek v sekci pro české předsednictví v Radě EU od státu žádal 4,7 milionu korun. Původně se domohl dvou set tisíc korun, do věci se ale následně vložil Ústavní soud s tím, že taková částka není vzhledem k zásahu do Mlíčkova života dostatečná. Aktuální rozsudek není pravomocný. 

11. června 2020

Konec kauzy Promopro. Stížnosti odsouzených zamítl Ústavní...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 6. 2020  •  ProMoPro  •  2

Kauza Promopro spojená s českým předsednictvím v EU definitivně končí, Ústavní soud odmítl stížnosti části odsouzených. Podali je Jaroslav Veselý, Vlastimil Maxa, Marcel Příkopa a Ivan Komárek, všichni dostali nepodmíněné tresty. Ústavní soudci stížnosti označili za zjevně neopodstatněné. 

Kauza Promopro končí, ÚS odmítl stížnosti odsouzených

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 11. 6. 2020  •  ProMoPro  •  2

Brno - Kauza Promopro spojená s českým předsednictvím v EU definitivně končí, Ústavní soud odmítl stížnosti části odsouzených. Podali je Jaroslav Veselý, Vlastimil Maxa, Marcel Příkopa,...

Kauza Promopro končí, ÚS odmítl stížnosti odsouzených

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 11. 6. 2020  •  ProMoPro  •  2

Brno - Kauza Promopro spojená s českým předsednictvím v EU definitivně končí, Ústavní soud odmítl stížnosti části odsouzených. Podali je Jaroslav Veselý, Vlastimil Maxa, Marcel Příkopa,...

3. června 2020

NSS zamítl stížnost Úřadu vlády ve sporu o penále za Promopro

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 3. 6. 2020  •  ProMoPro  •  2

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost Úřadu vlády ve sporu s finanční správou o penále v souvislosti s kauzou Promopro. Penále za prodlení s odvodem za porušení...

23. října 2018

Úřednice Hendrichová dostane dalších 390 tisíc. Za...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 23. 10. 2018  •  ProMoPro  •  6

Soud přiznal Janě Hendrichové, bývalé vedoucí sekce pro předsednictví ČR v Radě EU, dalších 390 tisíc korun jako odškodné za nemajetkovou újmu způsobenou nezákonným trestním stíháním v kauze ProMoPro.

Soud přiznal úřednici z kauzy Promopro dalších 390.000 Kč od...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 23. 10. 2018  •  ProMoPro  •  7

Praha - Soud přiznal Janě Hendrichové, bývalé vedoucí sekce pro předsednictví ČR v Radě EU, dalších 390.000 korun jako odškodné za nemajetkovou újmu způsobenou nezákonným trestním...

Úřednici z kauzy ProMoPro soud přiznal dalších 390 tisíc od...

Zdroj Tyden.cz ze dne 23. 10. 2018  •  ProMoPro  •  6

Soud přiznal Janě Hendrichové, bývalé vedoucí sekce pro předsednictví ČR v Radě EU, dalších 390 tisíc korun jako odškodné za nemajetkovou újmu způsobenou nezákonným trestním stíháním v kauze ProMoPro.

10. červenece 2018

Kauza Promopro: Úřednice žádá 770 tisíc za nemajetkovou újmu

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 10. 7. 2018  •  ProMoPro  •  6

Bývalá vedoucí sekce pro české předsednictví EU Jana Hendrichová požaduje po státu 770 tisíc korun za nemajetkovou újmu způsobenou nezákonným stíháním v trestní kauze Promopro. Původně žádala o 180 tisíc více, tuto částku už jí však proplatilo ministerstvo spravedlnosti. 

30. května 2018

Úřad vlády se brání půlmiliardové pokutě v kauze Promopro

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 5. 2018  •  ProMoPro  •  6

Půlmiliardovou pokutou udělenou Úřadu vlády v kauze Promopro se bude zabývat Nejvyšší správní soud (NSS). Úřad totiž podal kasační stížnost proti rozhodnutí Městského soudu v Praze. Ten letos v květnu zamítl žalobu, kterou se Úřad vlády pokutě bránil. Informaci České televizi sdělila mluvčí Úřadu vlády Barbora Peterová.

22. května 2018

Soud zamítl žalobu Úřadu vlády proti půlmiliardové pokutě v...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 5. 2018  •  ProMoPro  •  7

Městský soud v Praze zamítl žalobu Úřadu vlády, kterou se bránil více než půlmiliardové pokutě v kauze ProMoPro. Tu mu před čtyřmi lety vyměřil finanční úřad kvůli údajně předraženému zajištění audiovizuální techniky pro české předsednictví EU, kterou firma ProMoPro připravovala. Informaci České televizi potvrdila mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci. Úřad vlády chystá stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Pokuta za Promopro platí. Soud zamítl žalobu Úřadu vlády

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 22. 5. 2018  •  ProMoPro  •  7

Městský soud v Praze odmítl žalobu, kterou se Úřad vlády bránil více než půlmiliardové pokutě v kauze Promopro. Pokutu mu před čtyřmi lety vyměřil finanční úřad kvůli předraženému zajištění audiovizuální techniky pro české předsednictví EU, kterou firma Promopro připravovala. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Úřad vlády chystá podle informací ČT stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Soud zamítl žalobu Úřadu vlády kvůli pokutě v kauze Promopro

Zdroj Tyden.cz ze dne 22. 5. 2018  •  ProMoPro  •  6

Městský soud v Praze zamítl žalobu, kterou se Úřad vlády bránil více než půlmiliardové pokutě v kauze Promopro.

17. května 2018

Sedm aktérů kauzy Promopro podalo dovolání k Nejvyššímu soudu

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 5. 2018  •  ProMoPro  •  30

Sedm aktérů kauzy Promopro se obrátilo na Nejvyšší soud. Tento týden jejich dovolání dorazila spolu se spisem od Městského soudu v Praze, který případ řešil jako první instance a podněty odsouzených v posledních měsících shromažďoval. Případ se týká údajně předražené zakázky na ozvučení během českého předsednictví EU.

4. prosince 2017

Další dovolání v kauze Promopro: S trestem nesouhlasí dva...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 4. 12. 2017  •  ProMoPro  •  17

Dva podnikatelé, kteří dostali v kauze Promopro nejvyšší tresty, podali dovolání k Nejvyššímu soudu. Vlastimil Maxa i Jaroslav Veselý si mají odpykat devět let za mřížemi. Případ se týká údajně předražené zakázky na ozvučení během českého předsednictví EU. Celkem justice potrestala devět podnikatelů. Už dříve se na soud obrátil s dovoláním také Václav Čada a Marcel Příkop.

Maxa a Veselý z kauzy Promopro podali dovolání, dostali...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 4. 12. 2017  •  ProMoPro  •  9

Brno - Vlastimil Maxa a Jaroslav Veselý, nejpřísněji potrestaní aktéři kauzy Promopro, podali dovolání. Oba podnikatelé si mají odpykat trest devět let ve vězení. Už dříve využil...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.