Index vlivu Anna Šabatová - Index vlivu v politice

 
 

Disidentka a signatářka Charty 77, zabývající se ochranou lidských práv

 
 

Islámským státům se nemá říkat, aby si zvolily demokracii, míní Šabatová

Muslimské země mají úplně jiný systém hodnot než demokratický svět, shodli se v pátek hosté pátečního Rozstřelu DUELU, kterými byli kandidáti do Senátu Anna Šabatová a Roman Kraus. Podle bývalé ombudsmanky bychom neměli islámským státům říkat, aby si demokracii zvolily.

Anna Šabatová aktuálně...

Pořadí: 4Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
29.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
13.66Vliv / význam klesá
 

Jak nás Anna Šabatová ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Anna Šabatová ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Anna Šabatová v poslední době

 

25. září 2020

Islámským státům se nemá říkat, aby si zvolily demokracii,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 25. 9. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

Muslimské země mají úplně jiný systém hodnot než demokratický svět, shodli se v pátek hosté pátečního Rozstřelu DUELU, kterými byli kandidáti do Senátu Anna Šabatová a Roman Kraus. Podle bývalé ombudsmanky bychom neměli islámským státům říkat, aby si demokracii zvolily.

8. srpna 2020

Piráti a obyvatelé Chanova jsou proti výstavbě tzv....

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 8. 8. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

8.8.2020 14:25 - Vedení Mostu nehodlá ustoupit od záměru vybudovat příští rok v Chanově tzv. čunkodomy, tedy modulové kontejnerové bydlení. Proti tomuto záměru vznikla další petice obyvatel Chanova, proti se staví opozice a stejně tak ho již dříve nedoporučila Agentura pro sociální začleňování, která kvůli tomu s Mostem ukončila spolupráci. Výstavbu kontejnerových bytů letos v únoru kritizovala i veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová.

30. červenece 2020

Byl to altruistický čin, říká Pirát, který si zaregistroval...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 30. 7. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

Doménu bývalé ombudsmanky Anny Šabatové, jsem registroval, abych zabránil diskreditaci liberálního spektra, tvrdí kandidát Pirátů do Senátu a zakladatel této strany Jiří Kadeřávek. V rozhovoru pro iDNES.cz říká, že je pro uzákonění možnosti manželství gayů a leseb, zákaz klecových chovů i pro umožnění legální eutanazie v České republice.

28. červenece 2020

ČSSD zvažovala podporu Piráta, Hamáčkovi ale vadí podpásovka...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 28. 7. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

Za podpásovku považuje šéf ČSSD Jan Hamáček krok kandidáta Pirátů do senátních voleb Jiřího Kadeřávka, který si zaregistroval doménu své soupeřky, bývalé ombudsmanky Anny Šabatové. Právě podporu Kadeřávka v Brně, kde nepostavila kandidáta, přitom ČSSD zvažovala. „Myslím, že by se mělo bojovat fér a tohle je podpásovka,“ řekl iDNES.cz Hamáček.

22. červenece 2020

Bývalá ombudsmanka Anna Šabatová bude kandidovat do Senátu....

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 22. 7. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

22.7.2020 14:17 - Bývalá ombudsmanka Anna Šabatová dnes oznámila, že bude v podzimních volbách kandidovat do Senátu v obvodu 60 Brno-město. Kandiduje jako nezávislá. Podporují ji Zelení, hnutí Senátor 21 a Idealisté. Uspěje-li, chce se v horní komoře věnovat spravedlnosti, ochraně života a také péči o nemocné, handicapované a staré lidi.

Bývalá ombudsmanka Šabatová bude kandidovat do Senátu

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 22. 7. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

Brno - Bývalá ombudsmanka Anna Šabatová dnes oznámila, že bude v podzimních volbách kandidovat do Senátu v obvodu 60 Brno-město. Kandiduje jako nezávislá. Podporují ji Zelení, hnutí...

Bývalá ombudsmanka Šabatová bude kandidovat do Senátu

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 22. 7. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

Brno - Bývalá ombudsmanka Anna Šabatová dnes oznámila, že bude v podzimních volbách kandidovat do Senátu v obvodu 60 Brno-město. Kandiduje jako nezávislá. Podporují ji Zelení, hnutí...

Podle bývalé ombudsmanky Anny Šbatové nesplňuje Česká...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 22. 7. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

22.7.2020 10:23 - Česká republika dlouhodobě nenaplňuje některé mezinárodní standardy lidských práv, například ještě plně nepřijala Istanbulskou úmluvu. Na tiskové konferenci české koalice Social Watch k vydání zprávy Social Watch 2020 to řekla bývalá veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Problémem je podle ní také absence dětského ombudsmana a instituce, jež by systematicky sledovala dětská práva ve všech oblastech.

21. červenece 2020

Anna Šabatová: Česko nesplňuje některé standardy lidských...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 21. 7. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

Česká republika dlouhodobě nenaplňuje některé mezinárodní standardy lidských práv, například ještě plně nepřijala Istanbulskou úmluvu. Na tiskové konferenci české koalice Social Watch k vydání zprávy Social Watch 2020 to řekla bývalá veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Problémem je podle ní také absence dětského ombudsmana a instituce, jež by systematicky sledovala dětská práva ve všech oblastech.  

Úmluva o lidských právech nenaplňuje některé lidské potřeby....

Zdroj Tyden.cz ze dne 21. 7. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

Česká republika dlouhodobě nenaplňuje na úterní tiskové konferenci české koalice Social Watch k vydání zprávy Social Watch 2020 to řekla bývalá veřejná ochránkyně práv Anna Šabatováěkteré mezinárodní standardy lidských práv, například ještě plně nepřijala Istanbulskou úmluvu.

3. června 2020

Nenávistné komentáře na síti soudy trestají jen mírně,...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 3. 6. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

Pokud nebudeme na nenávistné útoky na internetu adekvátně reagovat a ideálně se jim také snažit předcházet, mohou postupně přerůst ve fyzické násilí, sděluje bývalá ombudsmanka Anna Šabatová v analýze téměř pěti desítek soudních případů, které...

6. dubna 2020

Chartisté vyzvali vládu, aby se výslovně přihlásila k...

Zdroj Tyden.cz ze dne 6. 4. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

Skupina signatářů Charty 77, včetně bývalého premiéra a předsedy Senátu Petra Pitharta a bývalé ombudsmanky Anny Šabatové, v pondělí vyzvala vládu, aby se výslovně přihlásila k demokratickým a k právním hodnotám v souvislosti s krizí kolem epidemie koronaviru.

23. března 2020

Výstavba tzv. čunkodomů v Chanově se odkládá, město nemá...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 23. 3. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

23.3.2020 12:40 - Výstavba modulové bydlení, tzv. čunkodomů, pro obyvatele sídliště Chanov se odkládá a město Most plán uskuteční nejdříve příští rok. Během příprav na stavbu město totiž zjistilo, že nestihne rozšířit elektrické sítě a také bude měnit systém vytápění v čunkodomech. Informoval o tom server iDNES.cz. Dnes již bývala veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová ve své zprávě připravovanou výstavbu zkritizovala.

26. února 2020

Nový ombudsman agendu diskriminace nesvěřil Šimůnkové, nechá...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 26. 2. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

26.2.2020 14:34 - Nový ombudsman Stanislav Křeček v pondělí definitivně rozdělil agendu úřadu a nepřijal nabídku své zástupkyně Moniky Šimůnkové, která ho žádala o svěření agendy diskriminace. Už dříve veřejně kritizoval svou předchůdkyni Annu Šabatovou za její snahu řešit právě diskriminaci menšin a konkrétně i Romů, kteří se na ní s důvěrou obraceli.

21. února 2020

Ombudsman Křeček: Zastupoval jsem mnoho Romů a chování...

Zdroj Blesk.cz ze dne 21. 2. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

Jeho volba vyvolala plno emocí. Vyčítají mu vysoký věk i to, že se údajně nebude zastávat utlačovaných či hájit lidská práva. Řeč je o Stanislavu Křečkovi (81), který si včera od Anny Šabatové (68) převzal úřad a stal se tak čtvrtým ombudsmanem v historii. Jak řekl v rozhovoru pro Blesk, přes svůj vysoký věk se chce ale práci věnovat naplno. A když to nebude zvládat, je prý připraven odejít. 

20. února 2020

Rozdělení agendy ombudsmana: Křeček si nechá svoji původní...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 20. 2. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

20.2.2020 23:47 - Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček si dnes se svojí zástupkyní Monikou Šimůnkovou předběžně rozdělil agendu. Křeček si nechá svoji původní stížnostní, kterou měl na starosti jako zástupce, Šimůnková si vezme lidsko-právní, které se věnovala bývalá ombudsmanka Anna Šabatová. Křeček dnes úřad ombudsmana v Brně převzal.

Radikálním zástupcům demokracie ustupovat nebudu, řekl nový...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 20. 2. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

Stanislav Křeček převzal ve čtvrtek vedení úřadu veřejného ochránce práv od své přechůdkyně Anny Šabatové. Před budovou na něj ráno čekali odpůrci, kteří se mu pokusili zablokovat vstup do úřadu, nesouhlasili totiž s výroky Křečka třeba o tom, že ombudsman věnuje příliš mnoho pozornosti diskriminaci. O nástupu do funkce, postojích a plánovaných změnách s ním vedl rozhovor Daniel Takáč.

Levicoví aktivisté se kvůli Křečkovi poprali s policií....

Zdroj Blesk.cz ze dne 20. 2. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

 Brno, svérázných lidí plno. Rvačkou ultralevicových výtržníků s policií skončilo ve čtvrtek přebírání úřadu ombudsmana v Brně. Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se pokusili zabránit ve vstupu do úřadu a neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová, která byla viditelně dojatá.

Projevy nenávisti chce nejvyšší státní zástupce lépe...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 20. 2. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

20.2.2020 11:45 - Zhruba stovka státních zástupců se školí, jak efektivněji stíhat trestné činy z nenávisti. Rozhodnutí vychází z dohody, kterou úřad nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana uzavřel s Organizací pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Smyslem memoranda je důsledněji postihovat trestné činy, které svou povahou mají vliv na atmosféru ve společnosti. Informoval o tom server Aktuálně.cz. Tématikou projevů nenávisti na internetu se zabývá i zpráva ombudsmanky Anny Šabatové, která pracuje s údaji získanými od soudů.

Odpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 20. 2. 2020  •  Anna Šabatová  •  1

20.2.2020 10:13 - Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.