Index vlivu Vladimír Špidla - Index vlivu v politice

Vladimír Špidla
 
 

Na zprávy BIS o privatizaci Mostecké uhelné si exministři u soudu nevzpomněli

Bývalí ministři kabinetu současného prezidenta Miloše Zemana si ve čtvrtek u pražského městského soudu nevzpomněli na to, že by viděli zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS) o privatizaci Mostecké uhelné společnosti (MUS). Expremiér Vladimír Špidla, europoslanec Ivan David i současný předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský uvedli, že závěry reportů v době rozhodování o prodeji menšinového státního podílu v MUS neznali. Bývalí členové vlády v případu svědčili již dříve, ve čtvrtek se vyjadřovali pouze k odtajněným zprávám.

Vladimír Špidla aktuálně...

Pořadí: 4Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
35.7Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Vladimír Špidla ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Vladimír Špidla ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Vladimír Špidla v poslední době

 

17. června 2021

Na zprávy BIS o privatizaci Mostecké uhelné si exministři u...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 6. 2021  •  Vladimír Špidla  •  0

Bývalí ministři kabinetu současného prezidenta Miloše Zemana si ve čtvrtek u pražského městského soudu nevzpomněli na to, že by viděli zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS) o privatizaci Mostecké uhelné společnosti (MUS). Expremiér Vladimír Špidla, europoslanec Ivan David i současný předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský uvedli, že závěry reportů v době rozhodování o prodeji menšinového státního podílu v MUS neznali. Bývalí členové vlády v případu svědčili již dříve, ve čtvrtek se vyjadřovali pouze k odtajněným zprávám.

31. května 2021

PRÁVO: Babiš kryje Špidlu

Zdroj Neviditelný pes ze dne 31. 5. 2021  •  Vladimír Špidla  •  0

Rozsudkem odvolacího Městského soudu ze dne 14. dubna 2021 (11 Co 343/2020-847) definitivně skončila kauza nezákonného odvolání členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) z dubna 2003 a definitivně je také známa výše škody, kterou svým nezákonným jednáním způsobil bývalý předseda vlády Vladimír Špidla.

14. dubna 2021

Vysílací rada musí odvolaným radním vyplatit čtrnáct milionů...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 14. 4. 2021  •  Vladimír Špidla  •  0

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) musí svým šesti bývalým členům vyplatit přes 14 milionů korun jako náhradu ušlé mzdy. Ve středu to pravomocně potvrdil soud, který zamítl odvolání vysílací rady. Šestici radních v roce 2003 tehdejší premiér Vladimír Špidla podle soudu odvolal nezákonně. Přiznanou částku ještě výrazně navýší úroky z prodlení. Rada bude muset hradit i dalších zhruba 2,4 milionu, které muži vynaložili na soudní řízení. 

7. dubna 2021

Chtěl jsem zachovat pracovní místa, vypověděl expremiér...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 4. 2021  •  Vladimír Špidla  •  0

Někdejší ministr práce a pozdější premiér Vladimír Špidla ve středu u soudu uvedl, že hlasoval pro přímý prodej státního podílu Mostecké uhelné společnosti (MUS), protože na rozdíl od veřejné soutěže zaručoval zachování pracovních míst v těžební firmě. Stát si sice podle svědka Špidly teoreticky mohl menšinový podíl v MUS ponechat, výhodnější ale bylo zbavit se odpovědnosti. Prodej akcií jednomyslně schválila v roce 1999 vláda současného prezidenta Miloše Zemana. Někdejší manažeři firmy čelí obžalobě z toho, že vládu podvedli, protože kabinet nevěděl, že 46procentní podíl prodává jim a že za něj bude zaplaceno penězi pocházejícími ze samotné MUS.

Špidla uvedl, že pro přímý prodej MUS hlasoval kvůli...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 7. 4. 2021  •  Vladimír Špidla  •  0

Praha - Někdejší ministr práce a pozdější premiér Vladimír Špidla dnes u soudu uvedl, že hlasoval pro přímý prodej státního podílu Mostecké uhelné společnosti (MUS), protože na...

28. listopadu 2020

Poradce premiéra Jaroslav Ungerman: Na vyrovnaném rozpočtu...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 28. 11. 2020  •  Vladimír Špidla  •  0

Ekonomický poradce premiéra Andreje Babiše radil už jeho předchůdci sociálnímu demokratovi Vladimíru Špidlovi či exministrovi financí Jiřímu Rusnokovi. To nebylo nic zvláštního, neboť vedl i Národohospodářskou komisi a Pracovní komisi pro hospodářskou strategii ČSSD. Působil i jako makroekonomický expert největší odborové centrály ČMKOS. Označit ho za levicového ekonoma by ale byl povrchní soud. Je to muž, který o věcech přemýšlí v souvislostech a nepředkládá žádané závěry. Při nedávné 15. pražské bezpečnostní konferenci moderátor označil jeho názory za politicky nekorektní.  

13. září 2020

EKONOMIKA: Průmysl se zotavil...

Zdroj Neviditelný pes ze dne 13. 9. 2020  •  Vladimír Špidla  •  1

V Česku není nic jiného než průmysl, můžeme klidně říci a málokdo se nad tím pozastaví. Každý chápe nadsázku. Podobný obrat s oblibou užívaný někdejším premiérem Vladimírem Špidlou (ČSSD) zní „Duše národa je průmyslová“.

9. června 2020

ROZHOVOR: Špidla, Křeček, TV Nova...

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 9. 6. 2020  •  Vladimír Špidla  •  1

Předseda vlády Vladimír Špidla nás na návrh poslanecké sněmovny odvolal v dubnu 2003. Šest ze třinácti odvolaných si to ale nenechalo líbit. Podali jsme pracovněprávní žalobu, žalobu v rámci správního práva a ústavní stížnost.

1. června 2020

ROZHOVOR: Otevírá se prostor pro uskutečňování nových utopií

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 1. 6. 2020  •  Vladimír Špidla  •  1

Skupina levicově smýšlejících intelektuálů zveřejnila prohlášení Bez solidarity není imunity. Jedním ze signatářů je sociálně demokratický expremiér Vladimír Špidla. V

18. května 2020

ESEJ: Špidlův „Komunistický manifest“ (1)

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 18. 5. 2020  •  Vladimír Špidla  •  1

Skupina politických aktivistů kolem bývalého předsedy ČSSD, premiéra a eurokomisaře Vladimíra Špidly 4. května 2020 zveřejnila v médiích tzv. otevřený dopis s názvem „Bez solidarity není imunity“.

28. dubna 2020

[aktualita] Stát by měl doplatit miliony korun bývalým...

Zdroj Lupa.cz ze dne 28. 4. 2020  •  Vladimír Špidla  •  1

Jeden z nejdelších mediálních případů v České republice postoupil do další fáze. Obvodní soud pro Prahu 1 v pondělí rozhodl, že by šestice bývalých členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání měla dostat více než 14 milionů korun a úroky z prodlení. Soudní spor má kořeny v roce 2003, kdy tehdejší premiér Vladimír Špidla (ČSSD) odvolal členy vysílací rady ve spojitosti s prohranou arbitráží mezi státem a americkou společností CME.  Šest bývalých radních – Zdeněk Duspiva, Pavel Foltán, Petr…

16. února 2020

S Erazimem Kohákem (†86) se loučilo 200 lidí. Filozofa...

Zdroj Blesk.cz ze dne 16. 2. 2020  •  Vladimír Špidla  •  1

Na 200 lidí v neděli přišlo na poslední rozloučení s významným filozofem a ekologem Erazimem Kohákem do kostela svatého Klimenta v Praze. Dorazili například bývalý premiér Vladimír Špidla, mezi jehož neformální poradce Kohák patřil, dále exministr Jiří Dienstbier, místopředseda ČSSD Michal Šmarda, bývalý ministr zahraničí Jan Kavan nebo ekolog Jan Rovenský. Kohák, který téměř polovinu života strávil v emigraci, vyučoval na univerzitách v Česku i zahraničí a získal řadu ocenění. Zemřel v sobotu 8. února ve věku 86 let.

S filozofem Erazimem Kohákem se lidé rozloučili v kostele...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 16. 2. 2020  •  Vladimír Špidla  •  1

Více než sto lidí dnes přišlo na poslední rozloučení s významným filozofem a ekologem Erazimem Kohákem do kostela svatého Klimenta v Praze. Dorazili například bývalý premiér Vladimír Špidla, exministr Jiří Dienstbier nebo místopředseda ČSSD Michal Šmarda. Kohák, který téměř polovinu života strávil v emigraci, vyučoval na univerzitách v Česku i zahraničí a získal řadu ocenění. Zemřel v sobotu 8. února ve věku 86 let.

9. února 2020

Zemřel filosof Erazim Kohák (†86). Před komunisty utekl do...

Zdroj Blesk.cz ze dne 9. 2. 2020  •  Vladimír Špidla  •  1

Známý český filosof Erazim Kohák zemřel v sobotu ve věku 86 let. Někdejší emigrant v USA, kam utekl v roce 1948 před komunisty a dotáhl to na profesora na univerzitě v Bostonu, byl po revoluci činným i na politickém poli - byl mj. poradcem Vladimíra Špidly. Dohlížel však také na veřejnoprávní Českou televizi coby člen Rady ČT. V roce 2013 přebral od Miloše Zemana Řád T. G. Masaryka.

28. ledna 2020

Prokletí šéfů ČSSD: 7 rozvodů a smrt. O ženu přišli kromě...

Zdroj Blesk.cz ze dne 28. 1. 2020  •  Vladimír Špidla  •  1

Vicepremiér a šéf sociální demokracie Jan Hamáček v tom není sám. Rozvod už za sebou mají i jeho předchůdci ve vedení ČSSD. Manželství se rozpadlo v minulosti také Miloši Zemanovi, Jiřímu Paroubkovi, Vladimíru Špidlovi i Bohuslavu Sobotkovi. Nejtvrdší ránu osudu si ale prožila i druhá rodina Stanislava Grosse.

14. listopadu 2018

Od Klausova Sarajeva po Nečasovu demisi. Přehled pádů vlád a...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 14. 11. 2018  •  Vladimír Špidla  •  5

Poprvé padla česká vláda v čele s Václavem Klausem v roce 1997 kvůli aféře ohledně financování vládní ODS, naposledy vláda Petra Nečase v červnu roku 2013. V historii České republiky podal demisi také kabinet Vladimíra Špidly, Stanislava Grosse a Mirka Topolánka. Nabízíme stručný přehled.

Špidla: ČSSD byla od počátku rozhodující silou v boji o...

Zdroj Tyden.cz ze dne 14. 11. 2018  •  Vladimír Špidla  •  5

Sociální demokracie byla od svého počátku rozhodující silou ve všech zápasech o pokrok, řekl České televizi u příležitosti konference ke 140. výročí založení strany její bývalý předseda a premiér Vladimír Špidla.

29. červenece 2018

Sněmovní komise k OKD tento týden vyslechla členy bývalých...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 29. 7. 2018  •  Vladimír Špidla  •  5

Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci důlní společnosti OKD vyslýchala tento týden svědky. Dorazili před ni například členové bývalých vlád Bohuslav Sobotka, Vladimír Špidla, Milan Urban, Jiří Rusnok a Miroslav Grégr. Přišel také například vlivný právník Radek Pokorný. Finančníka Zdeňka Bakalu, který bývá kritizován za údajné vyvádění peněz z černouhelné společnosti OKD, se členům komise zatím vyslechnout nepodařilo.

26. červenece 2018

Expremiér Špidla vypovídal kvůli OKD dvě hodiny. Přijít má i...

Zdroj Blesk.cz ze dne 26. 7. 2018  •  Vladimír Špidla  •  5

Bývalý premiér a později eurokomisař Vladimír Špidla (ČSSD) vypovídal dnes před sněmovní vyšetřovací komisí k privatizaci těžební společnosti OKD zhruba dvě hodiny. Otázky se podle něho týkaly doby, kdy působil ve vládě. Tehdy se prodej menšinového státního podílu v OKD připravoval. Před novináři ale Špidla příliš sdílný nebyl.

Špidla vypovídal před sněmovní komisí k OKD zhruba dvě hodiny

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 26. 7. 2018  •  Vladimír Špidla  •  5

Praha - Bývalý premiér a později eurokomisař Vladimír Špidla (ČSSD) vypovídal ve čtvrtek před sněmovní vyšetřovací komisí k privatizaci těžební společnosti OKD zhruba dvě hodiny....

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.