Index vlivu Vladimír Špidla - Index vlivu v politice

Vladimír Špidla
 
 

Špidla, Vondráček a Rakušan hovořili o vztahu Hradu s politiky

Petr Pavel má šanci dělat to, co slíbil, a pokud to dělat bude, bude to dobře pro Česko, myslí si poslanec Radek Vondráček (ANO). Bývalý premiér Vladimír Špidla zdůraznil, že prezident je z ústavy neodpovědný, a tudíž nemá právo na nějakou radikální iniciativu. Pavel to jako bývalý voják zvyklý sloužit podle něj snad chápe. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) ocenil, že se Pavel hlásí ke své minulosti, což v Česku nebylo vždy zvykem. Všichni byli hosty speciálního vydání Událostí, komentářů věnovaných inauguraci.

Vladimír Špidla aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Vladimír Špidla ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Vladimír Špidla ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Vladimír Špidla v poslední době

 

9. března 2023

Špidla, Vondráček a Rakušan hovořili o vztahu Hradu s...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 9. 3. 2023  •  Vladimír Špidla  •  0

Petr Pavel má šanci dělat to, co slíbil, a pokud to dělat bude, bude to dobře pro Česko, myslí si poslanec Radek Vondráček (ANO). Bývalý premiér Vladimír Špidla zdůraznil, že prezident je z ústavy neodpovědný, a tudíž nemá právo na nějakou radikální iniciativu. Pavel to jako bývalý voják zvyklý sloužit podle něj snad chápe. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) ocenil, že se Pavel hlásí ke své minulosti, což v Česku nebylo vždy zvykem. Všichni byli hosty speciálního vydání Událostí, komentářů věnovaných inauguraci.

20. února 2023

Fiala se Stanjurou prožívají špidlovsko-sobotkovský moment....

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 20. 2. 2023  •  Vladimír Špidla  •  2

Máloco slyší středopravé strany tak nerady jako to, že jsou před volbami stejně populistické jako partaje levicové. Jenže zhusta jsou. Bývalý premiér za ČSSD Vladimír Špidla před dvaceti lety tvrdil, že „zdroje jsou“ a všechny dárečky,...

26. října 2022

Plánovaný schodek 295 miliard není zásadní, shodují se...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 10. 2022  •  Vladimír Špidla  •  2

Poslanci ve středu v úvodním čtení schválili základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Kabinet počítá se schodkem 295 miliard korun. Premiér Petr Fiala (ODS) označil rozpočet za krizový a válečný, reaguje podle něj na dopady ruské invaze na Ukrajinu a energetickou krizi. Stejně ho v pořadu Události, komentáře hodnotí také bývalý premiér a bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok a bývalý předseda vlády Vladimír Špidla (ČSSD). Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) se však vláda přesto snaží šetřit.

19. srpna 2022

Zastropovat ceny energií a převzít ČEZ, zvažuje Špidla, jak...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 19. 8. 2022  •  Vladimír Špidla  •  9

Mírná recese není problematická, stěžejní je vysoká inflace, shodli se hosté Událostí, komentářů. Ekonomickou situaci by vláda měla řešit zastropováním cen energií, progresivní daní či převzetím ČEZu, je přesvědčen bývalý premiér Vladimír Špidla (ČSSD). Exministr financí Miroslav Kalousek si regulaci cen dovede představit u elektřiny. Podle Štěpána Křečka, ekonomického poradce premiéra, kabinet nevylučuje rázné nástroje.

30. června 2022

Předsednictví EU je podle Topolánka pro vládu černá můra. Je...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 6. 2022  •  Vladimír Špidla  •  4

Bývalý premiér Mirek Topolánek hodnotí české předsednictví EU stejně, jako když mu on sám předsedal před třinácti lety. Myslí si, že současnému předsedovi vlády uteče během jeho konání domácí politika, protože prožije půl roku v letadle a v Evropě. Expremiér a bývalý eurokomisař Vladimír Špidla (ČSSD) je přesvědčený o tom, že česká vláda má před sebou nelehký úkol, který ale nakonec zvládne. Topolánek a Špidla byli hosty Událostí, komentářů.   

21. dubna 2022

Měli bychom se vrátit k myšlence jaderného odzbrojení...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 21. 4. 2022  •  Vladimír Špidla  •  3

Ruský vládce Vladimir Putin překročil na Ukrajině meze tak daleko, že by se s ním do budoucna nemělo jednat, řekl v Událostech, komentářích občanský aktivista a bývalý politik Michael Kocáb. Někdejší premiér Vladimír Špidla (ČSSD) upozornil, že jedním z určujících znaků války je, že eskaluje. A zatím je podle něj velmi těžké říct, kam vygraduje konflikt na Ukrajině.

13. ledna 2022

„Jeď si a odstup“. Expremiéři sepsuli Farského a spekulovali...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 13. 1. 2022  •  Vladimír Špidla  •  6

Bývalí předsedové vlády Vladimír Špidla (ČSSD), Mirek Topolánek a Petr Nečas (ODS) se v pořadu CNN Prima News vyjádřili k současné situaci ve Sněmovně. Odsoudili plánovanou zahraniční cestu Jana Farského (STAN) a debatovali nad politickými záměry Andreje Babiše (ANO). Ten je označován za žhavého kandidáta na prezidentské křeslo.

14. listopadu 2021

Situace nevyžaduje nouzový stav, míní Jurečka. Je pro...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 14. 11. 2021  •  Vladimír Špidla  •  3

Podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky aktuální koronavirová situace nevyžaduje nouzový stav, zatím stačí nástroje pandemického zákona. Řekl to dnes v pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News. Někdejší premiér Vladimír Špidla (ČSSD) očekává, že se během několika týdnů situace stane tak vážnou, že bude nouzový stav rozumným řešením.

17. června 2021

Na zprávy BIS o privatizaci Mostecké uhelné si exministři u...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 6. 2021  •  Vladimír Špidla  •  3

Bývalí ministři kabinetu současného prezidenta Miloše Zemana si ve čtvrtek u pražského městského soudu nevzpomněli na to, že by viděli zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS) o privatizaci Mostecké uhelné společnosti (MUS). Expremiér Vladimír Špidla, europoslanec Ivan David i současný předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský uvedli, že závěry reportů v době rozhodování o prodeji menšinového státního podílu v MUS neznali. Bývalí členové vlády v případu svědčili již dříve, ve čtvrtek se vyjadřovali pouze k odtajněným zprávám.

31. května 2021

PRÁVO: Babiš kryje Špidlu

Zdroj Neviditelný pes ze dne 31. 5. 2021  •  Vladimír Špidla  •  3

Rozsudkem odvolacího Městského soudu ze dne 14. dubna 2021 (11 Co 343/2020-847) definitivně skončila kauza nezákonného odvolání členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) z dubna 2003 a definitivně je také známa výše škody, kterou svým nezákonným jednáním způsobil bývalý předseda vlády Vladimír Špidla.

14. dubna 2021

Vysílací rada musí odvolaným radním vyplatit čtrnáct milionů...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 14. 4. 2021  •  Vladimír Špidla  •  3

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) musí svým šesti bývalým členům vyplatit přes 14 milionů korun jako náhradu ušlé mzdy. Ve středu to pravomocně potvrdil soud, který zamítl odvolání vysílací rady. Šestici radních v roce 2003 tehdejší premiér Vladimír Špidla podle soudu odvolal nezákonně. Přiznanou částku ještě výrazně navýší úroky z prodlení. Rada bude muset hradit i dalších zhruba 2,4 milionu, které muži vynaložili na soudní řízení. 

7. dubna 2021

Chtěl jsem zachovat pracovní místa, vypověděl expremiér...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 4. 2021  •  Vladimír Špidla  •  3

Někdejší ministr práce a pozdější premiér Vladimír Špidla ve středu u soudu uvedl, že hlasoval pro přímý prodej státního podílu Mostecké uhelné společnosti (MUS), protože na rozdíl od veřejné soutěže zaručoval zachování pracovních míst v těžební firmě. Stát si sice podle svědka Špidly teoreticky mohl menšinový podíl v MUS ponechat, výhodnější ale bylo zbavit se odpovědnosti. Prodej akcií jednomyslně schválila v roce 1999 vláda současného prezidenta Miloše Zemana. Někdejší manažeři firmy čelí obžalobě z toho, že vládu podvedli, protože kabinet nevěděl, že 46procentní podíl prodává jim a že za něj bude zaplaceno penězi pocházejícími ze samotné MUS.

Špidla uvedl, že pro přímý prodej MUS hlasoval kvůli...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 7. 4. 2021  •  Vladimír Špidla  •  3

Praha - Někdejší ministr práce a pozdější premiér Vladimír Špidla dnes u soudu uvedl, že hlasoval pro přímý prodej státního podílu Mostecké uhelné společnosti (MUS), protože na...

28. listopadu 2020

Poradce premiéra Jaroslav Ungerman: Na vyrovnaném rozpočtu...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 28. 11. 2020  •  Vladimír Špidla  •  3

Ekonomický poradce premiéra Andreje Babiše radil už jeho předchůdci sociálnímu demokratovi Vladimíru Špidlovi či exministrovi financí Jiřímu Rusnokovi. To nebylo nic zvláštního, neboť vedl i Národohospodářskou komisi a Pracovní komisi pro hospodářskou strategii ČSSD. Působil i jako makroekonomický expert největší odborové centrály ČMKOS. Označit ho za levicového ekonoma by ale byl povrchní soud. Je to muž, který o věcech přemýšlí v souvislostech a nepředkládá žádané závěry. Při nedávné 15. pražské bezpečnostní konferenci moderátor označil jeho názory za politicky nekorektní.  

13. září 2020

EKONOMIKA: Průmysl se zotavil...

Zdroj Neviditelný pes ze dne 13. 9. 2020  •  Vladimír Špidla  •  4

V Česku není nic jiného než průmysl, můžeme klidně říci a málokdo se nad tím pozastaví. Každý chápe nadsázku. Podobný obrat s oblibou užívaný někdejším premiérem Vladimírem Špidlou (ČSSD) zní „Duše národa je průmyslová“.

9. června 2020

ROZHOVOR: Špidla, Křeček, TV Nova...

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 9. 6. 2020  •  Vladimír Špidla  •  4

Předseda vlády Vladimír Špidla nás na návrh poslanecké sněmovny odvolal v dubnu 2003. Šest ze třinácti odvolaných si to ale nenechalo líbit. Podali jsme pracovněprávní žalobu, žalobu v rámci správního práva a ústavní stížnost.

1. června 2020

ROZHOVOR: Otevírá se prostor pro uskutečňování nových utopií

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 1. 6. 2020  •  Vladimír Špidla  •  4

Skupina levicově smýšlejících intelektuálů zveřejnila prohlášení Bez solidarity není imunity. Jedním ze signatářů je sociálně demokratický expremiér Vladimír Špidla. V

18. května 2020

ESEJ: Špidlův „Komunistický manifest“ (1)

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 18. 5. 2020  •  Vladimír Špidla  •  4

Skupina politických aktivistů kolem bývalého předsedy ČSSD, premiéra a eurokomisaře Vladimíra Špidly 4. května 2020 zveřejnila v médiích tzv. otevřený dopis s názvem „Bez solidarity není imunity“.

28. dubna 2020

[aktualita] Stát by měl doplatit miliony korun bývalým...

Zdroj Lupa.cz ze dne 28. 4. 2020  •  Vladimír Špidla  •  4

Jeden z nejdelších mediálních případů v České republice postoupil do další fáze. Obvodní soud pro Prahu 1 v pondělí rozhodl, že by šestice bývalých členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání měla dostat více než 14 milionů korun a úroky z prodlení. Soudní spor má kořeny v roce 2003, kdy tehdejší premiér Vladimír Špidla (ČSSD) odvolal členy vysílací rady ve spojitosti s prohranou arbitráží mezi státem a americkou společností CME.  Šest bývalých radních – Zdeněk Duspiva, Pavel Foltán, Petr…

16. února 2020

S Erazimem Kohákem (†86) se loučilo 200 lidí. Filozofa...

Zdroj Blesk.cz ze dne 16. 2. 2020  •  Vladimír Špidla  •  14

Na 200 lidí v neděli přišlo na poslední rozloučení s významným filozofem a ekologem Erazimem Kohákem do kostela svatého Klimenta v Praze. Dorazili například bývalý premiér Vladimír Špidla, mezi jehož neformální poradce Kohák patřil, dále exministr Jiří Dienstbier, místopředseda ČSSD Michal Šmarda, bývalý ministr zahraničí Jan Kavan nebo ekolog Jan Rovenský. Kohák, který téměř polovinu života strávil v emigraci, vyučoval na univerzitách v Česku i zahraničí a získal řadu ocenění. Zemřel v sobotu 8. února ve věku 86 let.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.