Index vlivu Hana Marvanová - Index vlivu v politice

Hana Marvanová
 
 

Právnička a politička

 
 

Spor o podporu družstevního bydlení je u konce, Marvanová ji v radě na třetí pokus prosadila

Plán na podporu bydlení, který umožní stavbu družstevních domů na městských pozemcích, schválila pražská rada. Prošel i obdobný záměr na podporu spolkové výstavby. Podporu družstevního bydlení prosadila radní Hana Kordová Marvanová (za STAN/Spojené síly) až na třetí pokus. Ve čtvrtek oba návrhy posoudí zastupitelé.

Hana Marvanová aktuálně...

Pořadí: 5Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
25.17Vliv / význam klesá
 

Jak nás Hana Marvanová ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Hana Marvanová ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Hana Marvanová v poslední době

 

14. prosince 2020

Spor o podporu družstevního bydlení je u konce, Marvanová ji...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 14. 12. 2020  •  Hana Marvanová  •  0

Plán na podporu bydlení, který umožní stavbu družstevních domů na městských pozemcích, schválila pražská rada. Prošel i obdobný záměr na podporu spolkové výstavby. Podporu družstevního bydlení prosadila radní Hana Kordová Marvanová (za STAN/Spojené síly) až na třetí pokus. Ve čtvrtek oba návrhy posoudí zastupitelé.

Radní Prahy schválili podporu družstevního a spolkového...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 14. 12. 2020  •  Hana Marvanová  •  0

Praha - Pražská koalice se shodla na plánu podpory družstevního bydlení, který připravila radní Hana Marvanová (za STAN). Rada schválila záměr, který počítá s družstevní výstavbou...

7. září 2020

Blíží se konec blikajících citronků? Pražští radní se shodli...

Zdroj Blesk.cz ze dne 7. 9. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Rada hlavního města učinilo další krok k tomu, aby z metropole definitivně zmizely herny s automaty. Po dlouhých debatách se nakonec politici shodli na plošném zákazu tzv. technické hry po celé Praze. Dlouhodobě o to usilovala radní Hana Kordová Marvanová (STAN). Některé městské části si však budou moci ponechat kasina například s ruletou, ale bez automatů. O zákazu bude ve čtvrtek hlasovat zastupitelstvo. 

31. srpna 2020

Plošný zákaz herních automatů v Praze? Návrh radní...

Zdroj Blesk.cz ze dne 31. 8. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Pražská rada na pondělním jednání neprojednala návrh zákazu tzv. technických her, tedy herních automatů a videoloterijních terminálů v metropoli. Radní Hana Marvanová (STAN) bod z programu stáhla. Ohledně vyhlášky se objevily spory, některé městské části plošný zákaz automatů kritizují. Aby vešla v platnost, vyhlášku musí schválit radní a poté i zastupitelé.

Radní Prahy neprojednali zákaz herních automatů a VLT

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 31. 8. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Praha - Pražská rada na dnešním jednání neprojednala návrh zákazu tzv. technických her, tedy herních automatů a videoloterijních terminálů v metropoli. Radní Hana Marvanová (STAN) podle...

27. srpna 2020

Plošný zákaz hracích automatů v Praze: Magistrát je pro, ale...

Zdroj Blesk.cz ze dne 27. 8. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Magistrát hlavního města trvá na tom, aby byl v Praze zaveden plošný zákaz hracích automatů a videoloterijních terminálů. Některé radnice se však vůči tomuto postupu vymezují. Nejhlasitější je Praha 1, která tento zákaz považuje za nesmyslný a požaduje výjimku. Podle radní hlavního města Hany Marvanové (za STAN) to však není možné kvůli stanovisku antimonopolního úřadu.

24. srpna 2020

Praha navrhne úplný zákaz automatů

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 24. 8. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Herní automaty nejspíš zmizí z celé metropole. Pražský magistrát nemohl při přípravě nové vyhlášky o hazardu vyhovět městským částem, jež chtěly stanovit výjimky z jejich plošného zákazu. V pátek to řekla radní Hana Marvanová (za STAN). Důvodem je...

21. srpna 2020

Praha navrhne úplný zákaz automatů. V návrhu žádné výjimky...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 21. 8. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

21.8.2020 13:21 - Pražský magistrát nemohl při přípravě nové vyhlášky o hazardu vyhovět městským částem, které chtěly stanovit výjimky z plošného zákazu takzvaných technických her, tedy automatů nebo videoloterijních terminálů. Sdělila to radní Hana Marvanová (za STAN). Důvodem je stanovisko antimonopolního úřadu, podle kterého by povolení jen u části kasin znamenalo zásah do hospodářské soutěže. Návrh vyhlášky v případě schválení zakáže všechny automaty v metropoli. Na konci měsíce jej bude schvalovat rada, na zastupitelstvo by mohl jít 10. září.

17. červenece 2020

Praha uvažuje o velkém zdražení jízdného v MHD. Roční kupon...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 7. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Pražanům hrozí zdražení jízdného na městskou hromadnou dopravu více než o polovinu. S odvoláním na radní Hanu Marvanovou (za STAN/Spojené síly) a odbory dopravního podniku na to upozornil server E15.cz. Cena roční předplatní jízdenky by mohla ze současných 3650 korun stoupnout na 5500 korun a vzrůst by mohly i další tarify. Náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) ale zatím nemá jistou podporu ani od koaličních partnerů, opozice již podporu zdražení vyloučila.

14. červenece 2020

Vysílali jsme: Pražská radní o bydlení, problémech s Airbnb...

Zdroj Blesk.cz ze dne 14. 7. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Stále více měst přichází s plány nebo konkrétními opatřeními, jak omezit ubytovací platformy typu Airbnb. Ani Česko není výjimkou. Obzvlášť v Praze si lidé z okolních bytů čím dál častěji stěžují na to, že s neregulovanou formou této služby se nedá v centru města kvalitně žít. Nejen o tom hovořila v pondělním  Epicentru pražská radní Hana Kordová Marvanová.

5. červenece 2020

Pospíšil a spol. se zlobí na Hřiba kvůli posudku: Ale...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 5. 7. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

V pražské politice stále doznívá čtvrteční jednání zastupitelů. Koaliční subjekt Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN, KDU-ČSL) cítí křivdu kvůli tomu, že Piráti a Praha sobě nepodpořily návrh radní Hany Kordové Marvanové (STAN) na dostupné družstevní bydlení. Ačkoliv Marvanová i lídr Jiří Pospíšil (TOP 09) hovoří o porušení koaliční smlouvy, nevypadá to, že by se vedení metropole mělo změnit.

3. červenece 2020

Otřesy pražské koalice: Družstevní bydlení je na mrtvém bodě...

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 7. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Magistrátní koalice se opět otřásá kvůli družstevnímu bydlení. Projekt, který vzniká více než rok a půl, stále nemá zelenou. Podle radní hlavního města Hany Kordové Marvanové (STAN) je již dávno připraven a blokují jej členové Pirátů a Prahy Sobě „lichvářskými“ požadavky. Další kapkou do ohně pak má být předražený, „nekvalitní a nactiutrhačný“ posudek projektu, který si objednal primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) za částku 605 tisíc korun. Ten kritiku odmítá.

Pražská rada se hádá o družstevní bydlení. Městské části...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 3. 7. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Pražskou koalicí stále zmítá spor o družstevní bydlení. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) nesouhlasí s projektem, který navrhla radní pro bydlení Hana Kordová Marvanová (STAN/Spojené síly). Nechal si k problému vypracovat vlastní posudek - kvůli tomu se ale zase zlobí Marvanová na něj. Výhrady k návrhu Marvanové ovšem má i uskupení Praha sobě, které je také součástí městské koalice.

2. červenece 2020

Další dusno v pražské koalici: Hodinové hádky o družstevní...

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 7. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Na čtvrtečním pražském zastupitelstvu je od začátku zasedání pěkně dusno. Při schvalování programu opět vypluly na povrch koaliční neshody ohledně podpory družstevního bydlení. Radní Hana Marvanová  (STAN) ho navrhla na program poté, co ho předminulý týden po dlouhé diskusi neschválila rada. Piráti a Praha Sobě byli proti a návrh nedostal dostatek hlasů, aby byl projednán. Diskuse trvala hodiny.

11. června 2020

Praha chce podpořit střední třídu stavbou družstevního...

Zdroj Blesk.cz ze dne 11. 6. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Projekt družstevního bydlení, který by měl Pražanům nabídnout dostupné bydlení, se opět pohnul o něco dál. Příští týden by se o něm již mělo hlasovat na zastupitelstvu magistrátu hlavního města. Družstevní byty jsou určené zejména pro střední vrstvu obyvatel, pro kterou je podle radní Hany Marvanové (STAN) stále těžší si pořídit vlastní bydlení kvůli hůře dostupným hypotékám a drahým bytům. 

9. června 2020

[aktualita] Praha pokračuje v tažení proti krátkodobému...

Zdroj Lupa.cz ze dne 9. 6. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Rada hlavního města pověřila radní Hanu Marvanovou, aby předložila zastupitelstvu města novelu živnostenského zákona. Navrhovaná změna má umožnit zakázat krátkodobé ubytovací služby po konkrétní období v roce a upravit podmínky, za kterých bude možné ubytovací služby poskytovat. Návrh by měl především umožnit nastavit časový úsek, po který by nebylo možné ubytovací služby na jednom místě v jednom kalendářním roce poskytovat. Podobné limity mají dnes některá zahraniční města.  V Amsterdamu je…

Praha chce další regulaci ubytování: Airbnb jen na pár dní a...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 9. 6. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Hlavní město předloží parlamentu novelu, která má obcím umožnit vlastní regulaci služeb krátkodobého ubytování. Návrh připravuje radní Hana Kordová Marvanová (Spojené síly pro Prahu/STAN).

19. února 2020

Boj proti Airbnb pokračuje: V hlučných bytech zasáhnou...

Zdroj Blesk.cz ze dne 19. 2. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Na setkání s novináři dnes představila radní Hana Kordová Marvanová (STAN) nejbližší kroky, které se magistrát chystá učinit v souvislosti se stále zvětšujícím se problémem se sdílenými pronájmy bytů. Kromě novely v občanském zákoníku, kterou radní již připravuje, se město chystá využít i městskou policii, která by měla magistrátu hlásit problémová místa. Na tyto „průšviháře" se pak zaměří kontrola z magistrátu. V dalším kroku chce Praha také prosadit změnu zákona o cestovním ruchu a živnostenského zákona.

16. února 2020

FEJETON: Těžký sen

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 16. 2. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Tak se mi to v pondělí bláznivě pomíchalo… Napřed jsem vyslechla v rozhlase, co se stalo ve správní radě chystaného Muzea paměti 20. století. Mluvila Hana Marvanová, mluvil Mikuláš Kroupa, ale nedalo se moc rozumět, oč se vlastně vede spor, jako by každý mluvil o něčem jiném.

28. ledna 2020

Požene šéf DPP pražskou radní k soudu? Nenechám se obviňovat...

Zdroj Blesk.cz ze dne 28. 1. 2020  •  Hana Marvanová  •  1

Zakázka na servis souprav metra za 14,6 miliardy korun je svárem sporu mezi pražskou radní Hanou Marvanovou (STAN) a šéfem dopravního podniku Petrem Witowskim. Witowski zadal zakázku bez soutěže, jakéhokoliv projednání s dozorčí radnou podniku a orgány města, stoprocentním vlastníkem, a schytal za to ze strany opozice ostrou kritiku a málem ho to stálo místo. Nejvíc se do něj opřela právě radní, která popudila ředitele největší městské firmy popudila tím, že naznačila, že je vedení podniku zkorumpované. A reakce ze strany Witowského na sebe nenechala dlouho čekat.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.