Index vlivu Miroslav Toman - Index vlivu v politice

 
 

Miroslav Toman (* 6. února 1960 Žatec) je český podnikatel v zemědělství a bývalý náměstek ministrů zemědělství, od roku 2007 prezident Potravinářské komory ČR a od července 2013 ministr zemědělství ve vládě Jiřího Rusnoka.

 

Produkce potravin je plynulá, není důvod panikařit, uklidňuje ministr Toman

Produkce a distribuce potravin je plynulá, jejich zásoby jsou dostatečné. Po dnešním jednání zástupců potravinářských firem a zpracovatelského průmyslu a Svazu obchodu a cestovního ruchu to řekl ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Resort by měl firmám uvolnit administrativní podmínky, které by měly urychlit výrobu, distribuci a také zaměstnávání pracovníků.

Miroslav Toman aktuálně...

Pořadí: 4Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
12.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
11.29Vliv / význam klesá
 

Jak nás Miroslav Toman ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Miroslav Toman ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Miroslav Toman v poslední době

 

14. března 2020

Produkce potravin je plynulá, není důvod panikařit,...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 14. 3. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Produkce a distribuce potravin je plynulá, jejich zásoby jsou dostatečné. Po dnešním jednání zástupců potravinářských firem a zpracovatelského průmyslu a Svazu obchodu a cestovního ruchu to řekl ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Resort by měl firmám uvolnit administrativní podmínky, které by měly urychlit výrobu, distribuci a také zaměstnávání pracovníků.

29. února 2020

Kůrovcová kalamita? Mohla by skončit za tři až pět let,...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 29. 2. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) by kůrovcová kalamita mohla skončit za tři až pět let. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) k tomu dodal, že záleží i na množství srážek. Ministři to řekli novinářům po schůzi poradního týmu prezidenta Miloše Zemana.

Podle Brabce by kůrovcová kalamita mohla skončit za 3 až 5...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 29. 2. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Lány (Kladensko) - Podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) by kůrovcová kalamita mohla skončit za tři až pět let. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) k tomu...

Podle Brabce by kůrovcová kalamita mohla skončit za 3 až 5...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 29. 2. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Lány (Kladensko) - Podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) by kůrovcová kalamita mohla skončit za tři až pět let. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) k tomu...

11. února 2020

Vláda není advokátem Agrofertu, hájil Toman žalobu na...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 11. 2. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Ministr zemědělství za ČSSD Miroslav Toman hájil ve Sněmovně žalobu, kterou podává vláda na Evropskou komisi kvůli pozastavení unijních dotací do českého zemědělství. „Žaloba je legitimním krokem,“ řekl Toman. Vláda podle něj žalobou hájí národní zájmy, ne zájmy Agrofertu. Miroslav Kalousek z TOP 09, reagoval, že žaloba vlády není v zájmu všech daňových poplatníků.
  Další články k tématu:
 • Česko zažaluje Evropskou komisi kvůli pozastavení dotací pro Agrofert
 • Vláda nehájí zájmy země, ale jen Babiše, bouří se opozice kvůli žalobě v EU
 • Česko se s Bruselem přelo kvůli zemědělství už několikrát. Vždy úspěšně
 • Až na jednu výjimku může fond proplatit projekty Agrofertu, schválila EK
 • Necítím se jako superministr, máte možnost do mě střílet, řekl Havlíček

5. února 2020

Babiš ve střetu zájmů? Český překlad auditu k dotacím pro...

Zdroj Blesk.cz ze dne 5. 2. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Andrej Babiš (ANO) nadále odmítá, že by byl ve střetu zájmů. Poukazovat na to mají audity Evropské komise kvůli dotacím pro holding Agrofert, který premiér převedl dle lex Babiš do svěřenského fondu. ČR se přitom chystá kvůli pozastavení dotací Agrofertu zažalovat právě Evropskou komisi. Posvětila to jednomyslně česká vláda, navrhl to ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Babiš se jednání neúčastnil, opozice krok kritizuje.

Záležitost právníků. Jednání o žalobě na Komisi jsem se...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 5. 2. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Česko u Soudního dvora EU zažaluje Evropskou komisi (EK) kvůli pozastavení dotačních plateb pro Agrofert Holding. Žalobu v pondělí jednomyslně schválila vláda na návrh ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD). Jde o platby týkající se Programu rozvoje venkova ve výši téměř 247 tisíc eur (6,3 milionu korun) pozastavené kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Babiš řekl, že se projednávání nezúčastnil, ministři hovoří o tom, že se kabinet řídil doporučením právníků. Opozice krok kritizuje, vláda podle ní nehájí zájmy ČR, ale bojuje za Babiše a jeho bývalou firmu Agrofert.

Řešíte problémy Agrofertu, ne Česka, vytýká vládě opozice....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 2. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Vláda neřeší problémy Česka, ale zájmy Andreje Babiše (ANO) a Agrofertu, tvrdí opozice. Reaguje tak na rozhodnutí kabinetu zažalovat Evropskou komisi u Soudního dvora EU kvůli pozastavení dotací pro Agrofert. Babiš zdůrazňuje, že jednání vlády se neúčastnil. Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) poukazuje na to, že jde o standardní postup, v minulosti už prý žalob bylo sedm.

Česko zažaluje Brusel kvůli pozastavení plateb Agrofertu....

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 5. 2. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Česko u Soudního dvora EU zažaluje Evropskou komisi kvůli pozastavení dotačních plateb pro Agrofert Holding. Žalobu v pondělí schválila vláda na návrh ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD). Ačkoli Evropská komise později proplacení peněz...

4. února 2020

Babišova vláda bude žalovat EU. Nelíbí se jí pozastavení...

Zdroj Blesk.cz ze dne 4. 2. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Česko u Soudního dvora EU zažaluje Evropskou komisi kvůli pozastavení dotačních plateb pro Agrofert Holding. Žalobu v pondělí schválila vláda na návrh ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD). Ačkoli Evropská komise později proplacení peněz schválila, podle resortu jde o princip. Napsal to v úterý na webu Deník N. Platby byly pozastaveny kvůli možnému střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO).

20. ledna 2020

Vláda odmítla nápad spojit ministerstva zemědělství a...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 20. 1. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Ministři odmítli návrh, aby se sloučila ministerstva životního prostředí a zemědělství. Přišlo s tím opoziční hnutí STAN. „V tuto chvíli to není dostatečně připraveno, aby se to mohlo zrealizovat,“ řekl ministr zemědělství za ČSSD Miroslav Toman. Předkladatelé návrhu podle vlády nevyčíslili hospodářské a finanční náklady navrhované změny.
  Další články k tématu:
 • Zemědělské dotace životnímu prostředí. Poslanci chtějí sloučit ministerstva

16. ledna 2020

Boskovická přehrada by mohla pitnou vodou v budoucnu...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 1. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Brno by mohlo mít další zdroj pitné vody. Podle ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD) by se jím mohla stát vodní nádrž Boskovice. Ta v současné době prochází úpravami a modernizací, která bude stát víc než 150 milionů korun. Vláda schválila také rekonstrukci přivaděče Vírského vodovodu v lokalitě Drásov za 80 milionů.

15. ledna 2020

Žádné peníze kvůli auditu EU vracet nebudeme, říká ministr...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 15. 1. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Trvám na tom, že Česko žádné peníze vracet nebude, řekl v pořadu Interview ČT24 ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a dodal, že ani on ani premiér Andrej Babiš (ANO) nejsou ve střetu zájmů. Reagoval tak na dohady o probíhajícím auditu Evropské komise zaměřeném na čerpání zemědělských dotací (kromě toho se další audit zaměřuje na čerpání peněz ze strukturálních fondů). 

13. ledna 2020

Toman ještě není člen ČSSD, přijetí do strany se podle něj...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 13. 1. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Praha - Administrativní problémy stojí podle ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD) za tím, že ani téměř rok po podání přihlášky do ČSSD není členem vládní strany. Toman...

3. ledna 2020

V Polsku se objevila nová ohniska ptačí chřipky. Veterináři...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 3. 1. 2020  •  Miroslav Toman  •  0

Veterináři varují před zvýšeným rizikem přenosu ptačí chřipky z Polska, kde se nyní vyskytla dvě nová ohniska choroby. Chovatelé hlavně musí zabránit tomu, aby volně žijící ptáci kontaminovali drůbež, krmivo nebo napájecí vodu, sdělili ČTK ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a zástupci Státní veterinární správy (SVS). V Polsku, které je největším producentem drůbeže v Evropské unii, se nákaza se tento týden objevila už na pěti farmách, informovala agentura Reuters.

6. prosince 2019

Petice požaduje šetrnější přístup zemědělců ke krajině. Ti...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 6. 12. 2019  •  Miroslav Toman  •  0

Petici s 56 602 podpisy předali v pátek zástupci České společnosti ornitologické a Českomoravské myslivecké jednoty ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi (za ČSSD). Chtějí, aby resort usiloval o šetrnější zemědělské postupy vůči krajině. Tomuto tématu se věnoval i pořad Devadesátka ČT24. V něm se zásadně neshodl přírodovědec se zástupcem zemědělců. 

Ministr Toman převzal petici, která žádá šetrnější...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 6. 12. 2019  •  Miroslav Toman  •  0

Praha - Petici s 56.602 podpisy dnes předali zástupci České společnosti ornitologické (ČSO) a Českomoravské myslivecké jednoty ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi (za ČSSD). Chtějí,...

2. prosince 2019

Je nemravné mít na jogurtu přirážku sto procent, řekl...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 2. 12. 2019  •  Miroslav Toman  •  0

Kontrola dvojí kvality bude mířit zejména na nadnárodní potravinářské firmy, ty české s ní problém neměly. Ministr zemědělství Miroslav Toman, který byl hostem pořadu Rozstřel, řekl, že poslanci se návrhem začnou zabývat tento týden. „Pokud někdo očekává ve výrobku vepřové maso, nemůže tam být drůbeží,“ řekl.
  Další články k tématu:
 • Zelená politika na poli. Zemědělci přijdou o peníze, práce naopak přibude
 • Žluté lány musí zmizet. Zemědělce čeká omezení plochy vysetých plodin
 • Dotace pro zemědělce ovlivní změna klimatu i brexit, říká náměstek
 • Méně masa a více péče o půdu. Zemědělství se musí změnit, uvádí analýza
 • Živiny ukryté na dně. Využívání bahna z rybníků by pomohlo zemědělcům
 • Když ne s Bruselem, tak bez něj. Česko zakáže dvojí kvalitu potravin
 • Pokuty za dvojí kvalitu budou platit obchodníci, uvedl ministr Toman

30. listopadu 2019

Za předčasné ukončení Tomanovy návštěvy Ruska může...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 30. 11. 2019  •  Miroslav Toman  •  0

Nevpuštění letadla s českou delegací v čele s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem do Kazaně byla technická záležitost. Česká strana bude nyní jednat s ruskou stranou o tom, aby se tato situace neopakovala. Po sobotním jednání expertního týmu...

Tomanovi nepovolili přelet z Moskvy. „Chyba české strany,“...

Zdroj Blesk.cz ze dne 30. 11. 2019  •  Miroslav Toman  •  0

Podle oficiálního prohlášení ruského ministerstva zahraničí může za předčasné ukončení zahraniční návštěvy českého ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD) v Rusku administrativní chyba české strany. Toman s podnikatelskou delegací zkrátil tento týden svůj pětidenní pobyt v Rusku poté, co mu ruské úřady ve středu neumožnily přelet z Moskvy do Kazaně. Po dnešním jednání expertního týmu prezidenta Miloše Zemana řekl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD), že se jednalo pouze o technickou záležitost.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.