Index vlivu Vojtěch Filip - Index vlivu v politice

 
 

Člen KSČM

 
 

Vojtěch Filip (* 13. ledna 1955, Jedovary u Českých Budějovic) je český politik, současný předseda Komunistické strany Čech a Moravy, v letech 2002–2010 místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, v letech 1996 až 2013 člen Poslanecké sněmovny, počátkem 90. let poslanec Sněmovny lidu Federálního shromáždění.

 

Bývalý šéf komunistů Filip se omluvil někdejšímu řediteli Národní galerie Fajtovi za výrok o dluzích

Spor bývalého předsedy KSČM Vojtěcha Filipa a někdejšího ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta po téměř čtyřech letech končí. Filip se v únoru omluvil Fajtovi za výrok, že v institucích, ve kterých působil, vytvořil nekryté dluhy za desítky milionů korun. Smír pravomocně schválil Městský soud v Praze. Muži se soudili i kvůli Filipově výroku, že Fajt jako šéf galerie uzavřel smlouvu sám se sebou. Soud dal ale bývalému poslanci za pravdu.

Vojtěch Filip aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
35.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Vojtěch Filip ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Vojtěch Filip ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Vojtěch Filip v poslední době

 

7. března 2023

Bývalý šéf komunistů Filip se omluvil někdejšímu řediteli...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 3. 2023  •  Vojtěch Filip  •  5

Spor bývalého předsedy KSČM Vojtěcha Filipa a někdejšího ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta po téměř čtyřech letech končí. Filip se v únoru omluvil Fajtovi za výrok, že v institucích, ve kterých působil, vytvořil nekryté dluhy za desítky milionů korun. Smír pravomocně schválil Městský soud v Praze. Muži se soudili i kvůli Filipově výroku, že Fajt jako šéf galerie uzavřel smlouvu sám se sebou. Soud dal ale bývalému poslanci za pravdu.

17. června 2022

Soud odmítl potrestat starostu Novotného za urážky Filipa a...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 17. 6. 2022  •  Vojtěch Filip  •  9

Dehonestující výroky řeporyjského starosty Pavla Novotného týkající se někdejšího předsedy KSČM Vojtěcha Filipa a komunistů nejsou trestným činem. V pátek o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 5. Věc poslal do přestupkového řízení. Státní zástupce podal na místě stížnost.

16. dubna 2022

Filip se nemusí omluvit za spojení Milionu chvilek s útokem...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 4. 2022  •  Vojtěch Filip  •  10

Bývalý předseda KSČM Vojtěch Filip uspěl s odvoláním a nemusí se omlouvat spolku Milion chvilek za to, že ho spojil s kybernetickým útokem na benešovskou nemocnici. Soudce Vrchního soudu v Praze zdůvodnil verdikt tím, že Nejvyšší soud v jiném případě stanovil, že právnická osoba nemá nárok na odčinění neoprávněného zásahu do své pověsti.

23. října 2021

KSČM poprvé povede žena. Komunisté si do čela zvolili...

Zdroj Blesk.cz ze dne 23. 10. 2021  •  Vojtěch Filip  •  8

Předsedkyní KSČM se dnes na mimořádném sjezdu na pražském Chodově stala europoslankyně Kateřina Konečná. Zvolena byla v prvním kole s velkou převahou nad protikandidáty. Získala 175 hlasů při kvoru 160. Delegáti zvolili jako prvního místopředsedu strany Petra Šimůnka a jako místopředsedkyni pro ekonomiku exposlankyni Marii Pěnčíkovou. Zástupce konzervativní části strany Josef Skála získal při volbě předsedy 70 hlasů a Hana Aulická Jírovcová 63 hlasů. Aulickou před volbou doporučil odcházející předseda Vojtěch Filip.

21. října 2021

STALO SE DNES: Mynářovo video z nemocnice a silný vítr po...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 21. 10. 2021  •  Vojtěch Filip  •  10

Hradní kancléř zveřejnil video Miloše Zemana z nemocnice. Hasiči během dne vyjeli k tisíce případům spojeným se silným větrem. Větrný čtvrtek byl posledním dnem pro končící poslance z ČSSD a KSČM. Největší odstupné si odnese Filip. Vojtěch s Plagou se shodli na novém opatření pro neočkované učitele. Učit budou v respirátorech. iDNES.cz přináší souhrn nejdůležitějších čtvrtečních událostí.

13. října 2021

Není to prohraný říjen. Věřím, že se KSČM do sněmovny zase...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 13. 10. 2021  •  Vojtěch Filip  •  7

Komunistická strana Čech a Moravy se 32 let po sametové revoluci neprobojovala do sněmovny a všech jejích 15 poslanců tak v dolní komoře parlamentu končí. Vojtěch Filip současně s tím opouští i post předsedy ÚV KSČM. Stranu vedl skoro na den přesně...

9. října 2021

Filip a celé vedení KSČM rezignovali na stranické funkce

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 9. 10. 2021  •  Vojtěch Filip  •  9

Praha - Předseda komunistů Vojtěch Filip a všichni členové vedení KSČM dnes rezignovali na stranické posty. Reagovali tak na výsledky voleb, které poslaly KSČM po 30 letech mimo Poslaneckou...

Poprvé po 100 letech: Sněmovna bez komunistů! Jsem zklamán,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 9. 10. 2021  •  Vojtěch Filip  •  8

Komunisté se poprvé od vzniku strany v roce 1921 nedostanou do Sněmovny! Mezi partajníky zavládlo velké zklamání. Komunisté získali jen 3,6 procent hlasů, potřeba je ale překročit „magickou“ hranici pěti procent. Předseda strany Vojtěch Filip (66) končí.

7. října 2021

Okamura chce vystoupit z EU. Podle Hamáčka je to ekonomická...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 7. 10. 2021  •  Vojtěch Filip  •  9

TV Nova v podvečer odvysílala první kolo poslední televizní debaty. Stáli proti sobě za SPD Tomio Okamura, Jan Hamáček za ČSSD, Vojtěch Filip z KSČM a Róbert Šlachta za Přísahu. Chytli se hned na začátku o zdražování. Šéf SPD řekl, že jediným řešením proti zdražování je vystoupení z EU. „Vystoupení z EU je ekonomická sebevražda," reagoval na něj Hamáček. Diváky čeká od 20:00 ještě druhé kolo debaty.

6. října 2021

Volební lídři debatovali o tom, jak se postavit k trendu...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 6. 10. 2021  •  Vojtěch Filip  •  8

Část předvolební superdebaty se točila kolem postoje lídrů k možnému zákazu výroby aut se spalovacími motory po roce 2035. Všechny subjekty zastoupené v debatě uvedly, že proti zákazu bojovat budou, jen ČSSD uvedla, že proti zákazu spíše bude bojovat. Debaty se účastnili Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolora), Tomio Okamura (SPD), Vít Rakušan (PirátiSTAN) a Robert Šlachta (PŘÍSAHA).

Všichni volební lídři v superdebatě odmítli vyšší zdanění...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 6. 10. 2021  •  Vojtěch Filip  •  9

Lidem s příjmem do sto tisíc korun nechce zvyšovat daň z příjmu žádná z osmi stran, jejichž zástupci přišli do předvolební superdebaty České televize. Většina stran připouští nanejvýš zavedení digitální daně, levicoví lídři se zmínili i o možnosti více zdanit lidi s příjmem přes sto tisíc měsíčně. O ekonomice a také kauze Pandora Papers diskutovali Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolora), Tomio Okamura (SPD), Vít Rakušan (PirátiSTAN) a Robert Šlachta (PŘÍSAHA).

6. září 2021

KSČM změní tváře. Z vedení po šestnácti letech odejde Filip,...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 6. 9. 2021  •  Vojtěch Filip  •  8

Bez ohledu na výsledek říjnových voleb čeká KSČM změna, po šestnácti letech skončí v jejím vedení předseda Vojtěch Filip, mandát poslance nebude obhajovat jeho předchůdce Miroslav Grebeníček, na kandidátku se nedostal předseda poslaneckého klubu...

Komunisté změní tváře, z vedení odejde Filip, ze Sněmovny...

Zdroj Tyden.cz ze dne 6. 9. 2021  •  Vojtěch Filip  •  8

Bez ohledu na výsledek říjnových voleb čeká KSČM změna, po šestnácti letech skončí v jejím vedení předseda Vojtěch Filip, mandát poslance nebude obhajovat jeho předchůdce Miroslav Grebeníček, na kandidátku se nedostal předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik.

1. září 2021

Záhadný půl milion pro Filipa řeší další úřad. Šéfovi KSČM...

Zdroj Blesk.cz ze dne 1. 9. 2021  •  Vojtěch Filip  •  9

Magistrát v Českých Budějovicích zahájil přestupkové řízení s šéfem KSČM a místopředsedou Poslanecké sněmovny Vojtěchem Filipem kvůli podezření, že neuvedl v majetkovém přiznání 500 000 korun, které podle policie dostal v roce 2018 od podnikatele Tomáše Horáčka. Uvedl to server iRozhlas.cz. Podle něj případná pokuta v přestupkovém řízení může dosáhnout až 50 000 korun. Server uvedl, že v kauze existuje skrytá nahrávka, ve které podle něj Filipův někdejší asistent Lukáš Gibiec předání obálky s penězi nepopírá, snaží se jen zpochybnit výši částky. Filip odmítá, že by uvedené peníze dostal.

15. červenece 2021

Klub KSČM nepodpoří vznik sněmovní komise k řešení covidu

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 15. 7. 2021  •  Vojtěch Filip  •  9

Praha - Poslanecký klub KSČM na dnešní mimořádné schůzi Sněmovny nepodpoří vznik vyšetřovací komise k řešení koronavirové krize. Podle předsedy strany Vojtěcha Filipa by šlo o...

Klub KSČM nepodpoří vznik sněmovní komise k řešení covidu

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 15. 7. 2021  •  Vojtěch Filip  •  8

Praha - Poslanecký klub KSČM na dnešní mimořádné schůzi Sněmovny nepodpoří vznik vyšetřovací komise k řešení koronavirové krize. Podle předsedy strany Vojtěcha Filipa by šlo o...

2. června 2021

Vláda přečkala hlasování o nedůvěře, komunističtí poslanci...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 6. 2021  •  Vojtěch Filip  •  9

Opozice v Poslanecké sněmovně neuspěla s hlasováním o nedůvěře vládě. Hlasovalo 171 poslanců, pro bylo 89 poslanců, proti pak 82 poslanců. Komunistická strana se nepřipojila k dalším opozičním partajím a její poslanci se proti kabinetu aktivně nevyslovili. Po projevu, v němž předseda KSČM Vojtěch Filip kritizoval vládu, ale i předchozí kabinety nynějších opozičních stran, opustili všichni komunističtí poslanci jednací sál. Tím pádem se ve sněmovně nenašlo potřebných 101 hlasů, které jsou k vyslovení nedůvěry potřeba. K finálnímu hlasování poslanci přistoupili okolo půl jedenácté večer.

Spor o sochu v Chrámu sv. Víta u soudu: Příbuzná sochařky...

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 6. 2021  •  Vojtěch Filip  •  8

Strany sporu o další vystavování sousoší svatého Vojtěcha, Radima a Radly ve svatovítské katedrále dostaly ve středu od soudu čas k uzavření smíru. Podle soudce Filipa Lišky autorka díla Karla Vobišová Žáková tvořila sochu zcela jistě se záměrem veřejně ji vystavit. Její vzdálená příbuzná Viera Žáková i pražské arcibiskupství, které žena zažalovala, pak podle něj mají stejný cíl - umělkyni zviditelnit.

31. května 2021

„Vyvolávat destabilizaci není dobře.“ Zeman podle Babiše...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 31. 5. 2021  •  Vojtěch Filip  •  10

Prezident Miloš Zeman podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zopakoval podporu jeho kabinetu. Čtyři měsíce před volbami vyvolávat destabilizaci není dobře pro nikoho, řekl v pondělí Babiš po schůzce s hlavou státu na zámku v Lánech. Prezidenta informoval o tom, že komunisté se o postoji k hlasování o vyslovení nedůvěry vládě rozhodnou až ve čtvrtek. S jejich předsedou Vojtěchem Filipem se Babiš setkal krátce před odjezdem ze Strakovy akademie do Lán.

Zeman nad pstruhem na másle podpořil Babiše, nedůvěru...

Zdroj Blesk.cz ze dne 31. 5. 2021  •  Vojtěch Filip  •  8

Prezident Miloš Zeman podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zopakoval podporu jeho kabinetu. Čtyři měsíce před volbami vyvolávat destabilizaci není dobře pro nikoho, řekl dnes Babiš po schůzce s hlavou státu na zámku v Lánech. Prezidenta informoval o tom, že komunisté se o postoji k hlasování o vyslovení nedůvěry vládě rozhodnou až ve čtvrtek. S jejich předsedou Vojtěchem Filipem se Babiš setkal krátce před odjezdem ze Strakovy akademie do Lán. S prezidentem pověčeřeli pstruha na másle, řekl Blesk Zprávám mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. V úterý za Zemanem na Hrad zamíří vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD).

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.