Index vlivu Jiří Pospíšil - Index vlivu v politice

 
 

Odešla ikona animovaného filmu. Vlasta Pospíšilová režírovala Broučky i Fimfárum

V noci na pátek zemřela animátorka a režisérka Vlasta Pospíšilová, poslední ze slavného týmu Jiřího Trnky. Režírovala oblíbený seriál Broučci, život dala postavám z Werichova Fimfára a podílela se také na tvorbě seriálu Pat a Mat nebo Pan Tau. Bylo jí 87 let. 

Jiří Pospíšil aktuálně...

Pořadí: 5Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
18.17Vliv / význam klesá
 

Jak nás Jiří Pospíšil ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Jiří Pospíšil ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Jiří Pospíšil v poslední době

 

15. dubna 2022

Odešla ikona animovaného filmu. Vlasta Pospíšilová...

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 15. 4. 2022  •  Jiří Pospíšil  •  0

V noci na pátek zemřela animátorka a režisérka Vlasta Pospíšilová, poslední ze slavného týmu Jiřího Trnky. Režírovala oblíbený seriál Broučci, život dala postavám z Werichova Fimfára a podílela se také na tvorbě seriálu Pat a Mat nebo Pan Tau. Bylo jí 87 let. 

4. března 2022

Dávno jsme upozorňovali, že Putin je zločinec, říká...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 4. 3. 2022  •  Jiří Pospíšil  •  0

/ROZHOVOR/ Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) patří k nejzkušenějším českým politikům. Dokládají to i jeho slova, že Putinovou agresí vůči Ukrajině nebyl příliš překvapen. Indicií, že k ní dojde, totiž podle něj bylo víc než dost.

3. března 2022

Pospíšil: Zeman se choval jako ruský špion, když dříve hájil...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 3. 3. 2022  •  Jiří Pospíšil  •  0

Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) je přesvědčen, že Putinově rozpínavosti pomohl Západ svou laxností po anexi Krymu v roce 2014. „Bralo se to tak, že je to součást Putinovy politiky ovládání blízkého okolí. Tím, že Krym byl před rokem 1954 součástí Ruska, část politiků zpochybňovala ukrajinský nárok na toto území. Samozřejmě to byla chyba, protože anexe Krymu byla jednoznačně porušením mezinárodního práva. Nezapomínejme, že řada evropských zemí s Ruskem čile obchodovala a že Evropa je závislá na jeho surovinách. Hlavní důvod shovívavosti nad Krymem byly ekonomické vztahy a dodávky plynu a ropy,“ říká v rozhovoru pro Deník.

2. března 2022

Pospíšil v Blesku: Evropa si dlouhodobě kope hrob. Putin...

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 3. 2022  •  Jiří Pospíšil  •  0

Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) v pořadu Epicentrum vysvětloval, proč je pro zlychlené přijetí Ukrajiny do Evropské Unie, jak dlouho by tento proces potrval i to, proč dosud země vhodným kandidátem nebyla a co se změnilo. Nevyhnul se kritice pomalé reakce západu, která podle něj plynula jak z nezkušenosti, tak ekonomických zájmů. Tlaku válečného zločince Vladimira Putina nesmí Evropa podle jeho slov ustoupit.

25. ledna 2022

Spolu v Praze: ODS, TOP 09 a lidovci půjdou do komunálních...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 25. 1. 2022  •  Jiří Pospíšil  •  0

Pražská ODS, TOP 09 a KDU-ČSL půjdou do podzimních komunálních voleb společně v koalici Spolu, která bude stejná jako na parlamentní a vládní úrovni. Koaliční smlouvu chtějí mít hotovou do konce března. Za volební úspěch budou považovat výsledek nad 30 procent hlasů. Lídr kandidátky bude z řad občanských demokratů. Při podpisu memoranda o spolupráci to řekli předsedové krajských organizací Marek Benda (ODS), Jiří Pospíšil (TOP 09) a Vít Šolle (KDU-ČSL). TOP 09 a lidovci nyní v Praze v uskupení Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN) vládnou s Piráty a Prahou Sobě, ODS je v opozici.

14. září 2021

Efektivnější sněmovně by pomohla změna jednacího řádu, soudí...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 14. 9. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

Končící Poslanecká sněmovna měla nejvíce schůzí, ale dosáhla nejméně schválených zákonů. Její předseda Radek Vondráček (ANO) v pořadu Události, komentáře podotkl, že poslanci se museli věnovat covidové agendě, jinak by byla statistika odlišná. Domnívá se také, že by se měly změnit interpelace. S tím souhlasili i místopředseda sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti) a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), který byl v minulosti rovněž sněmovním místopředsedou. 

15. červenece 2021

Rok od devastujícího požáru v Museu Kampa: Rekonstrukce se...

Zdroj Blesk.cz ze dne 15. 7. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

Rekonstrukce Sovových mlýnů v Praze, ve kterých sídlí Muzeum Kampa, není ani rok po požáru dokončena. Loni 15. července hořelo ve strojovně, umělecká díla nebyla zasažena ohněm, ale množství jich bylo poškozeno kouřem a zplodinami. Předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových, které muzeum provozuje, Jiří Pospíšil uvedl, že díla jsou až na některé jednotlivosti restaurována.

2. červenece 2021

Pomoc z EU může jižní Moravě významně pomoci, míní Pospíšil....

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 7. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

V čele české právní soustavy nemůže stát bývalý kariérní komunista jako Igor Stříž, má jasno europoslanec a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (TOP 09). Přístup současné šéfky resortu Marie Benešové (za ANO) označuje za amatérský a poukazuje na fakt, že její návrh na post nejvyššího státního zástupce po Pavlu Zemanovi nemá podporu ani u koaličních partnerů. Europoslanec se pro Blesk Zprávy rozmluvil také o tom, jakými konkrétními mechanismy disponují evropské instituce pro případnou finanční pomoc obětem ničivých bouřek a tornáda na jižní Moravě nebo o problémech, které vidí v souvislosti s možným prolomením patentů na proticovidové vakcíny.

28. června 2021

Jestli mohl být Stříž náměstkem, může být i nejvyšším...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 28. 6. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

Vláda v pondělí neprojednala návrh šéfky resortu spravedlnosti na jmenování Igora Stříže nástupcem odcházejícího nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Ten přitom končí ve středu. Europoslanci a exministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (TOP 09) vadí, že by se úřadu ujal člověk, který „je spojovaný s minulým režimem“. Prorektor Univerzity Karlovy a ústavní právník Aleš Gerloch ale nevidí problém. Podotýká, že je to už více než třicet let, a „jestliže může být náměstkem, může být i nejvyšším státním zástupcem“.

20. června 2021

Vojtěch zahájil kvůli zrušeným koronavirovým opatřením...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 20. 6. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) zahájil interní audit. Chce ověřit, jakým způsobem se v resortu přijímala protikoronavirová opatření; soudy totiž už sedmnáct z nich označily  za nezákonná. Na základě auditu „bude případně činit další kroky“, řekl v Otázkách Václava Moravce (OVM). Počet opatření odmítnutých soudy kritizoval předseda České lékařské komory Milan Kubek či europoslanec a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (TOP 09), který byl zase hostem televize CNN Prima News.

Benešová má jméno za Zemana. Pospíšil jí vyčetl „nezkušené...

Zdroj Blesk.cz ze dne 20. 6. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

17 protikoronavirových nařízení ze zhruba čtyř stovek dosud prohlásily české soudy za neoprávněné. Podle europoslance a bývalého šéfa TOP 09 Jiřího Pospíšila jde o katastrofální číslo. Uvedl to během debaty s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou (za ANO) v diskuzním pořadu Partie Terezie Tománkové televize CNN Prima News. Zatímco Benešová obhajovala právní formu opatření zejména s ohledem na podmínky, v jakých vznikala, Pospíšil mimo jiné vyčítal vládě, že si k tomuto účelu nenajala špičkové právníky orientující se v problematice.

Nejvyššího státního zástupce navrhnu do konce června, řekla...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 20. 6. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová navrhne vládě nového nejvyššího státního zástupce do konce června. Bude to někdo ze současných žalobců, řekla v diskuzním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Bývalý ministr a europoslanec TOP 09 Jiří Pospíšil uvedl, že by se s výběrem mělo počkat na novou vládu.

19. června 2021

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 19. 6. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

Praha - Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil dnes obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. V tiskové zprávě...

26. května 2021

Nahradí Feriho ve Sněmovně Sommerová? Režisérka prozradila,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 26. 5. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

Dokumentaristka Olga Sommerová, která je náhradnicí poslance Dominika Feriho podle výsledků voleb z roku 2017, se o vstupu do Sněmovny rozhodne do čtvrtka. Sdělila to ve středu ČTK. Feri v úterý rezignoval na mandát po uveřejnění svědectví několika žen o nevhodném sexuálním chování poslance. Oznámil současně, že nebude kandidovat v říjnových volbách, do kterých měl jít ze čtvrtého místa na pražské kandidátce. O tom, kdo ho na volební listině zastoupí, bude ve čtvrtek večer jednat pražská organizace TOP 09. Její předseda Jiří Pospíšil ČTK řekl, že návrh organizace bude pouze doporučující. Rozhodne republikový výbor strany.

20. května 2021

Vandal poničil výstavu o KSČ na Kampě, policie se případem...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 20. 5. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

Neznámý pachatel ve středu poničil venkovní panely výstavy Rudé století, která ukazuje stoletou historii KSČ, na pražské Kampě. Policie se případem zabývá. Podle předsedy pražské TOP 09 Jiřího Pospíšila je to smutná vizitka demokracie.

17. května 2021

Letošní kulturní sezona bude velmi slabá, odhaduje Museum...

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 17. 5. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

/FOTOGALERIE/ Museum Kampa otevřelo své brány minulý týden. V prvních dnech v galerii počítali příchozí na prstech. „Přiznejme si, že návštěvnost je malá, je nižší, než byla ve stejné době před covidem. Pandemie bohužel vedla k tomu, že se lidé odnaučili muzea navštěvovat, potvrzují to i lidé z jiných kulturních institucí,“ říká Jiří Pospíšil (TOP 09), který je předsedou správní rady Musea Kampa Nadace Jana a Medy Mládkových.

7. května 2021

Klub zastupitelů Spojených sil odvolal z funkce předsedy...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 7. 5. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

Praha - Zastupitelé koaličních Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) dnes odvolali z funkce předsedy zastupitelského klubu europoslance a šéfa pražské TOP 09 Jiřího Pospíšila. Důvodem...

30. dubna 2021

Moje čtení: europoslanec Jiří Pospíšil

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 30. 4. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

Muzeum Kampa je dlouho zavřené. Předseda správní rady muzejní nadace a europoslanec Jiří Pospíšil ale tomu čelí s klidem. A v knihách o historii hledá paralely k dnešku.

15. února 2021

Umělci z Poděbrad truchlí pro otce a syna: Zabila je stejná...

Zdroj Blesk.cz ze dne 15. 2. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

Divadelní spolek Jiří z Poděbrad truchlí. Krátce po sobě totiž zemřeli dva jeho dlouholetí členové, otec a syn Pospíšilovi. Mladšímu z nich bylo přitom pouhých 53 let! Na jejich počest vzniklo ve městě pietní místo, kde mohou truchlící zapálit svíčku.

6. února 2021

Gina, Blondýna a Richi nemusí žít navěky v útulku....

Zdroj Blesk.cz ze dne 6. 2. 2021  •  Jiří Pospíšil  •  0

Už od loňského března žijí v útulku v Borovně na Plzeňsku tři kříženci bull plemene. Dostali se tam za dramatických okolností. Svému majiteli utekli a roztrhali dvě stáda ovcí. V útulku skončili na popud policie, oficiálně ale odebráni nebyli. Úřady si od té doby lámou hlavu s tím, jak je dát do adopce a neporušit přitom žádný zákon. Řešení nabídl velký bojovník za práva zvířat, europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), kterého Blesk tlapky požádaly o pomoc.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.