Index vlivu Petra Buzková - Index vlivu v politice

Petra Buzková
 
 

Proč se Albrightová nestala českou prezidentkou? Havel o její kandidatuře začal mluvit příliš brzy

Když se Václav Havel vrátil v roce 1998 z návštěvy Washingtonu, rozmluvil se v rozhovoru pro Český rozhlas o tom, kdo by ho mohl nahradit, až za čtyři a půl roku skončí ve funkci prezidenta. Zmínil Petra Pitharta a poslankyni ČSSD Petru Buzkovou....

Petra Buzková aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Petra Buzková ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petra Buzková ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petra Buzková v poslední době

 

30. dubna 2022

Proč se Albrightová nestala českou prezidentkou? Havel o...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 30. 4. 2022  •  Petra Buzková  •  13

Když se Václav Havel vrátil v roce 1998 z návštěvy Washingtonu, rozmluvil se v rozhovoru pro Český rozhlas o tom, kdo by ho mohl nahradit, až za čtyři a půl roku skončí ve funkci prezidenta. Zmínil Petra Pitharta a poslankyni ČSSD Petru Buzkovou....

18. února 2021

Spojenci Petříčka v boji o šéfa ČSSD: Buzková i manželka se...

Zdroj Blesk.cz ze dne 18. 2. 2021  •  Petra Buzková  •  14

Vládní sociální demokracii čeká na jaře volba nového vedení. O post šéfa strany, která nyní balancuje na hranici volitelnosti, se přihlásil dosavadní místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Tomáš Petříček. Před volbou má silného spojence. Pomoci mu chce kdysi nejoblíbenější a jedna z nejvlivnějších českých političek Petra Buzková. Podporu má Petříček i u manželky.

17. února 2021

Klaus si po smrti Oty Černého (†77) rýpl do ČT. Buzková...

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 2. 2021  •  Petra Buzková  •  14

Svého času byl Otakar Černý průkopníkem politických diskusních pořadů. Za osm let diskusí pod názvem Co týden dal? a Debata mu prošel studiem nespočet politiků. Zatímco prezident Miloš Zeman Černého kariéru moderátora politických diskusí v reakci pro Blesk Zpráv úplně opomněl, exprezident Václav Klaus ocenil korektní vztahy, a někdejší místopředsedkyně Sněmovny Petra Buzková zavzpomínala, v čem jí bývalý učitel fyziky pomohl před vysíláním v televizním studiu. A přihlásil se dnes méně známý Černého kolega, kterých vystřídal také několik.

16. května 2020

Akce Zemanova okolí. Operace Olovo měla před 20 lety...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 16. 5. 2020  •  Petra Buzková  •  15

Před 20 lety, 16. května 2000, zveřejnili tehdejší reportéři deníku MF DNES Sabina Slonková a Jiří Kubík informaci, že mezi poradci tehdejšího premiéra Miloše Zemana vznikl materiál nazvaný Olovo, který měl zdiskreditovat tehdejší významnou představitelku ČSSD Petru Buzkovou.

9. září 2018

Těhotná Jermanová řešila dítě už před rokem. Jaké má obavy a...

Zdroj Blesk.cz ze dne 9. 9. 2018  •  Petra Buzková  •  19

Středočeské hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové je 48 let. Zpráva o jejím těhotenství tak mohla mnohé překvapit. Ona sama ale o dítěti mluvila v rozhovoru pro Blesk Zprávy už před více než rokem. Jestli už tehdy tušila, že když otěhotní, zůstane po narození potomka doma manžel, jasné není. Jisté ovšem je, že to nebude první případ, co se politička vrátila do práce těsně po porodu. Například bývalá místopředsedkyně sněmovny Petra Buzková (ČSSD) si nechala do kanceláře nastěhovat postýlku a přímo v kanceláři také kojila.

15. února 2018

Další Buzkovou ČSSD hledá marně, ruší ženské kvóty. Kam...

Zdroj Blesk.cz ze dne 15. 2. 2018  •  Petra Buzková  •  20

Kvóty pro obsazení míst na kandidátkách, ale také třeba ve vedení strany schválili sociální demokraté teprve před třemi lety. Při pohledu na stranické špičky budete ale 40 % žen hledat jen stěží. Mezi 15 poslanci jsou jen Kateřina Valachová a Alena Gajdůšková, v nejužším vedení pak sedí pouze exministryně Michaela Marksová. Kam se poděla třeba populární náměstkyně Lenka Teska Arnoštová? A má některá na to, jít ve stopách třeba Petry Buzkové? Část ČSSD chce navíc nedávno zavedené pravidlo na nadcházejícím sjezdu zrušit.

25. ledna 2018

Zeman je urputný, touha nade všemi vítězit je u něj velmi...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 25. 1. 2018  •  Petra Buzková  •  20

To, že v prezidentském úřadu chybí slušnost a tolerance, je obrovská chyba, myslí si právnička Petra Buzková, bývalá ministryně a členka ČSSD. Miloš Zeman je podle ní člověk, který si nedělá příliš hlavu s pravdou a pro kterého není problém jakýmkoliv podpásovým způsobem dehonestovat svého protivníka. Že je Jiří Drahoš názorově bezbarvý? Nemyslím si, je ale těžké nevypadat trochu bezbarvě vedle Miloše Zemana, který je barevný až moc, říká Buzková.

3. listopadu 2017

V politice už nepůsobí, skrze firmy je ale stát pořád dotuje

Zdroj Tyden.cz ze dne 3. 11. 2017  •  Petra Buzková  •  20

I když už v politice nepůsobí, stále skrze podíly ve svých firmách využívají státních zakázek a čerpají z nich miliony. Bývalí ministři Petra Buzková, Pavel Němec nebo Pavel Drobil mají právní poradenské firmy a stát na jejich službách příliš nešetří.

2. listopadu 2017

Exministři radí za miliony. Drobil, Němec i Buzková opět...

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 11. 2017  •  Petra Buzková  •  20

Konec v politice zdaleka nemusí znamenat vyschlý přísun peněz ze státní kasy. Zlatou žílou, kde se dají utržit miliony z eráru, je zejména právní poradenství, jak můžou potvrdit bývalí ministři Petra Buzková, Pavel Drobil nebo Pavel Němec. Jejich advokátní kancléře si státním firmám a institucím účtují až 1400 až 3000 korun za hodinu. Pětinásobný ministr Cyril Svoboda zase pro svůj institut získal 1,6 milionu korun na školení v oblasti inkluze. Blesk.cz to zjistil z registru smluv.

14. června 2017

Očima Saši Mitrofanova: Tři skleslí bohatýři

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 14. 6. 2017  •  Petra Buzková  •  21

Tříčlenné uspořádání je populární. Trojčlenka. Tříhlavý drak. Útočná trojice. Trojitý skok. Teď si tuto formu vypůjčila ČSSD. Dnes ještě před devatenáctou hodinou to byl jediný muž, který kumuloval podoby předsedy strany, premiéra a volebního lídra. Simsalabim! Roztrojil se. Místo předsedy je teď Milan Chovanec, místo volebního lídra Lubomír Zaorálek, a premiérem (nebo taky místo premiéra?) je stále Bohuslav Sobotka. Zaorálek požádal novináře o dva dny hájení, než dokončí běžící agendu ministra zahraničí, pak se bude věnovat médiím a veřejnosti a vysvětlovat, jak povede ČSSD stále nahoru po duze stoupajících preferencí. Chovanec zas má za úkol sjednotit stranu, která prý volby vyhraje. Sobotka dotáhne vládu. Efekt, kdy se jeden muž rozdrobí a jsou z něj tři, přičemž jeden je pořád týž, není obvyklý pro lidské vnímání a skutečně nějaký čas potrvá, než bude moct být podle prvních signálů vyhodnocen. Ale forma trojnožky není pro polistopadovou ČSSD úplně nová. V půlce devadesátých let se před volbami objevil trojobrázek, na němž byli Miloš Zeman, Petra Buzková a Stanislav Gross. Hezky to vypadalo: zralý muž, výrazná žena a nezbedný klučina, a všichni v jednom stranickém dresu. Voličům se to dle tehdejších výsledků ČSSD docela líbilo. Jenže to byl takový lehký klam. Všichni tři sice měli v tehdejší straně funkce ve vedení, ale ČSSD řídil jeden jediný muž a to velmi rezolutně. Jmenoval se Miloš Zeman. Výrazná žena a nezbedný klučina ho ve skutečnosti nesnášeli kvůli jeho jájství a on jim to opětoval. Ale tehdy na lidi působili svěže, nebyli okoukaní a dlouho se jim ten klam dařilo živit. Když to porovnáme s dnešním zjevením, kdy se lidem na televizní obrazovce představili tři oranžoví bohatýři, lze i bez vhledu do budoucna zaznamenat pár odlišností od doby před dvaceti lety. Zeman, Buzková a Gross, každý po svém, dokázali promlouvat ke svým stoupencům – ano, neměli jen obecně voliče strany, ale i vlastní fankluby. Vyzařovala z nich energie, byť různého druhu. Jeden dnešní bohatýr, Sobotka, po oznámení, že pod tlakem spolustraníků, kteří zas jsou pod tlakem voličů, hází flintu do žita, si už na reka ani nehrál. Další dva Čurilové Plenkovičové rovněž nevystřihli žádné elektrizující projevy. Působili dojmem, že jim docházejí baterky. Skleslí byli. A hodně okoukaní.Možná mají v Lidovém domě na skladě živou vodu. Ale než ji najdou a přinesou, mohli by si půjčit od Andreje Babiše. Ten v radostném záchvatu po roztrojení ČSSD vypadal, že jí snad trochu přebral.

31. května 2017

Občas mi i dnes říkají paní ministryně, ale nemám to ráda....

Zdroj IHNED.cz ze dne 31. 5. 2017  •  Petra Buzková  •  21

Petra Buzková byla ministryní školství ve třech vládách. Politiku ale nepovažuje za vrchol své kariéry. Tu posledních deset let rozvíjí v advokacii.

16. března 2017

Expert Šándor má z metra „práci snů“. Za rady tu bere 2500...

Zdroj Blesk.cz ze dne 16. 3. 2017  •  Petra Buzková  •  21

Hodně lukrativní práci má bezpečnostní expert Andor Šándor. Za 2500 korun na hodinu radí pražskému dopravnímu podniku s bezpečností v metru, celkem si tak vydělal už 3,5 milionu korun bez DPH, v měsíčním průměru jde o 125 tisíc. Upozornil na to čtvrteční deník Právo na základě informací v registru smluv. Právě tam Blesk.cz nedávno zjistil, firma exministryně Petry Buzkové bere 2600 korun na hodinu za rady státu s léčebným konopím. /www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/448451/buzkova-je-zpet-jeji-firma-za-2600-korun-na-hodinu-radila-statu-s-marihuanou.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

8. února 2017

Buzková je zpět. Její firma za 2600 korun na hodinu radila...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 2. 2017  •  Petra Buzková  •  22

Bývalá „první dáma ČSSD“ Petra Buzková sice pověsila politické řemeslo na hřebík a věnuje se advokacii. Od veřejného sektoru se ale příliš nevzdálila. Jen za minulý čtvrtrok získala její firma milionové zakázky od státního podniku DIAMO, spolupracuje i s ministerstvem zdravotnictví či Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Vyplývá to z informací z Registru smluv, jak zjistil Blesk.cz.

30. ledna 2017

Kalousek na to sám nestačí

Zdroj IHNED.cz ze dne 30. 1. 2017  •  Petra Buzková  •  21

Někdy si lídr prostě musí připustit, že sám na to nestačí. I sebestředný Miloš Zeman v roce 1996 pochopil, že jen jeho tvář není na billboardy zas takové terno, a vyfotil se proto i s Petrou Buzkovou a Stanislavem Grossem. To samé by měl udělat Kalousek.

9. února 2016

Vědeckým centrům hrozí zánik. Vina leží i na Buzkové

Zdroj Tyden.cz ze dne 9. 2. 2016  •  Petra Buzková  •  27

Fatální selhání. Tak lze označit působení ministrů školství počínaje érou Petry Buzkové v oblasti vědy. S velkou pompou dali postavit téměř padesát vědeckých center. Teď nikdo neví, zda přežijí, až vyschnou dotace z Bruselu.

13. března 2015

Sjezd ČSSD: Sobotka kritizoval Babiše a děkoval Grossovi se...

Zdroj Blesk.cz ze dne 13. 3. 2015  •  Petra Buzková  •  24

Po ANO se na svůj sjezd vydala i Sobotkova ČSSD. Nechyběli hosté v čele se slovenským premiérem Ficem. Dorazily i známé politické tváře z minulosti – expremiér Špidla, který legendární zmijovku vyměnil za slušivější bekovku, či exministryně Petra Buzková. Premiér Sobotka, který obhájil post předsedy, se očekávaně navezl do Andreje Babiše. Zároveň se však pustil do děkování.

8. září 2014

Sexy bez Babiše! Monika Babišová na Unique Fashion Week

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 9. 2014  •  Petra Buzková  •  30

Očekávaná módní akce Unique Fashion Week odstartovala! A takovou společenskou událost si nemohla nechat ujít ani Monika Babišová, dlouholetá partnerka druhého nejbohatšího Čecha a ministra financí Andreje Babiše. Nechyběla ani politička Petra Buzková nebo módní návrhářka Beáta Rajská.

Sexy Babišová: Když jdu bez "Andíka", můžu se obléct jinak

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 9. 2014  •  Petra Buzková  •  27

Očekávaná módní akce Unique Fashion Week odstartovala! A takovou společenskou událost si nemohla nechat ujít ani Monika Babišová, dlouholetá partnerka druhého nejbohatšího Čecha a ministra financí Andreje Babiše. Nechyběla ani politička Petra Buzková nebo módní návrhářka Beáta Rajská.

22. května 2012

Co je to rámcový vzdělávací program? Inovace, nebo práce...

Zdroj TOPZINE.cz ze dne 22. 5. 2012  •  Petra Buzková  •  37

Učitelům daly ve výuce svobodu a nenutí je pracovat s pevně danými osnovami, obsahujícími nepotřebné i nevhodné pasáže. Jsou pro naše školství skutečně přínosem? Poprvé vyšly nově koncipované osnovy v platnost opatřením tehdejší ministryně školství Petry Buzkové z 13. prosince 2004 a účinnosti nabraly k 1. únoru 2005. Dokument má několik podob, které se odvíjejí [...]
 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.