Index vlivu Petr Gazdík - Index vlivu v politice

Petr Gazdík
 
 

Máme moc úzce specializovaných oborů studia, posilme všeobecné vzdělávání, nabádá expert

Exministr školství Petr Gazdík (STAN) v pátečních Událostech, komentářích mimo jiné řekl, že navzdory silnému populačnímu ročníku mají střední školy v Česku kapacitu dostatečnou. Programový ředitel organizace EDUin Miroslav Hřebecký upozornil, že existuje velké množství velmi úzce specializovaných studijních oborů a že má Česko oproti zbytku Evropy nebývale vysoký podíl odborného vzdělávání na úkor toho všeobecného. Podle poslankyně a členky sněmovního výboru pro vědu, vzdělání a kulturu Jany Berkovcové (ANO) by mohla být cestou vpřed lycea. 

Petr Gazdík aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Petr Gazdík ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Gazdík ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Gazdík v poslední době

 

14. dubna 2023

Máme moc úzce specializovaných oborů studia, posilme...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 14. 4. 2023  •  Petr Gazdík  •  13

Exministr školství Petr Gazdík (STAN) v pátečních Událostech, komentářích mimo jiné řekl, že navzdory silnému populačnímu ročníku mají střední školy v Česku kapacitu dostatečnou. Programový ředitel organizace EDUin Miroslav Hřebecký upozornil, že existuje velké množství velmi úzce specializovaných studijních oborů a že má Česko oproti zbytku Evropy nebývale vysoký podíl odborného vzdělávání na úkor toho všeobecného. Podle poslankyně a členky sněmovního výboru pro vědu, vzdělání a kulturu Jany Berkovcové (ANO) by mohla být cestou vpřed lycea. 

17. února 2023

Gazdík nastupuje na soukromé gymnázium v Praze jako ředitel....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 2. 2023  •  Petr Gazdík  •  4

Bývalý ministr školství Petr Gazdík (STAN) bude ředitelem soukromého gymnázia Duhovka v pražských Holešovicích. Do funkce nastoupí v pondělí i přes odpor některých studentů školy, kteří proti jeho jmenování sepsali petici. Vadí jim, že Gazdík plánuje dál zastávat také funkci poslance a zastupitele obce Suchá Loz ve Zlínském kraji. Zároveň je členem sněmovního ústavně-právního a školského výboru.

5. února 2023

Gazdík dostal „flek“ v holešovickém gymnáziu: Studenti proti...

Zdroj Blesk.cz ze dne 5. 2. 2023  •  Petr Gazdík  •  3

Loni vypuknuvší kauza Dozimetr pořádně otřásla politickou scénou. Jedním z těch, kdo v jejím důsledku rezignoval na vrcholnou funkci, byl tehdejší ministr školství Petr Gazdík (STAN). Ten by se nově měl stát ředitelem soukromého gymnázia Duhovka v pražských Holešovicích. Jenomže právě minulost spjatá s Dozimetrem stojí za tím, že jej tamní studenstvo lidově řečeno „vypískalo“. Studenti vůči jeho jmenování sepsali petici.

2. února 2023

Studenti pražského gymnázia sepsali petici proti novému...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 2. 2. 2023  •  Petr Gazdík  •  4

Studentkám a studentům soukromého pražského Gymnázia Duhovka se nelíbí hromadění funkcí jejich budoucího ředitele Petra Gazdíka (STAN). Do vedení školy má bývalý ministr školství nastoupit 20. února, současně ale bude stále poslancem a také...

14. listopadu 2022

168 hodin: Gazdík jako ministr provedl změny, o které stáli...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 14. 11. 2022  •  Petr Gazdík  •  8

Někdejší ministr školství Petr Gazdík (STAN) podle zjištění reportérů 168 hodin po nástupu do funkce provedl ve svém resortu změny, o nichž se dříve bavili obvinění z kauzy Dozimetr. Podle některých expertů Gazdík své kontakty s údajným šéfem zločinecké skupiny Michalem Redlem dosud uspokojivě nevysvětlil, exministr ale pochybení odmítá. Tématu se věnoval redaktor 168 hodin David Sebíň. 

11. listopadu 2022

Balašovi se rozpadá tým poradců: Plaga skončil kvůli...

Zdroj Blesk.cz ze dne 11. 11. 2022  •  Petr Gazdík  •  7

Někdejší ministři školství Robert Plaga (za ANO) a Petr Gazdík (STAN) dnes oznámili rezignaci na post poradce a člena politického kabinetu ministra školství Vladimíra Balaše (STAN). O rezignaci Plagy informoval server Seznam Zprávy , Gazdík to poté oznámil na twitteru. Plaga rezignaci odůvodnil kroky ministra Balaše týkajícími se vzdělávací politiky a právě Gazdíkovým angažmá v jeho poradním týmu. Ministr školství Balaš výtky bývalého ministra za ANO odmítl.

Plaga a Gazdík rezignovali na post poradce ministra školství

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 11. 2022  •  Petr Gazdík  •  8

Někdejší ministři školství Robert Plaga (za ANO) a Petr Gazdík (STAN) v pátek oznámili rezignaci na posty poradce a člena politického kabinetu současného šéfa resortu Vladimíra Balaše (STAN). O rezignaci Plagy informoval server Seznam Zprávy, Gazdík to poté oznámil na Twitteru. Plaga rezignaci odůvodnil kroky ministra Balaše týkajícími se vzdělávací politiky a právě Gazdíkovým angažmá v jeho poradním týmu. Balaš výtky bývalého ministra za ANO odmítl.

Bývalí ministři Plaga a Gazdík rezignovali na post poradce...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 11. 11. 2022  •  Petr Gazdík  •  6

Někdejší ministři školství Robert Plaga (za ANO) a Petr Gazdík (STAN) v pátek oznámili rezignaci na post poradce a člena politického kabinetu ministra školství Vladimíra Balaše (STAN). O rezignaci Plagy informoval server Seznam Zprávy, Gazdík to...

Bývalí ministři Plaga a Gazdík rezignovali na post poradce...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 11. 11. 2022  •  Petr Gazdík  •  5

Praha - Někdejší ministři školství Robert Plaga (za ANO) a Petr Gazdík (STAN) dnes oznámili rezignaci na post poradce a člena politického kabinetu ministra školství Vladimíra Balaše (STAN)....

Otřesy na školství. Balaš přišel o Plagu a hned pak i o...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 11. 11. 2022  •  Petr Gazdík  •  6

Bývalý ministr školství Robert Plaga rezignoval na funkci poradce a člena kabinetu ministra školství Vladimíra Balaše. Nesouhlasí s jeho politikou a s angažmá Petra Gazdíka. Vzápětí se funkce vzdal i Gazdík.

21. října 2022

Ministru Balašovi (STAN) bude radit 16 poradců včetně Plagy...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 21. 10. 2022  •  Petr Gazdík  •  7

Praha - Ministru školství Vladimíru Balašovi (za STAN) bude se vzdělávací politikou pomáhat 16 poradců. Jsou mezi nimi například bývalí ministři školství za STAN a za ANO Petr Gazdík...

15. října 2022

Když se ukáže, že můj odhad s Gazdíkem nebyl správný,...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 15. 10. 2022  •  Petr Gazdík  •  8

Z postu ministra školství musel Petr Gazdík (STAN) odejít na konci června kvůli vazbám na obviněného podnikatele Michala Redla. Ten sehrál hlavní roli v kauze Dozimetru, v níž je obviněn i exnáměstek pražského primátora a vlivný člen STAN Petr...

3. října 2022

Hubáčková, kterou kritizoval Zeman, končí. Životní prostředí...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 3. 10. 2022  •  Petr Gazdík  •  6

Ve vládě končí ministryně životního prostředí Anna Hubáčková. „Čeká mě operační zákrok, jehož léčení potrvá čtyři až šest měsíců,“ řekla. Její odchod je po konci exministra Petra Gazdíka druhou změnou ve vládě Petra Fialy. Nahradit ji má místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík. Po jednání celostátního výboru lidovců to oznámil předseda Marian Jurečka.

12. září 2022

Cermat přebírá Miroslav Krejčí. Výběrového řízení jsem se...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 12. 9. 2022  •  Petr Gazdík  •  12

Po více než třech měsících má Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) nového a plnohodnotného ředitele. Je jím Miroslav Krejčí, který nastupuje poté, co exministr školství Petr Gazdík (STAN) na konci května odvolal tehdejší ředitelku...

Novým ředitelem Cermatu se stal odborník na IT Miroslav...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 9. 2022  •  Petr Gazdík  •  5

Novým ředitelem Cermatu se stal odborník na kybernetickou bezpečnost a informační systémy Miroslav Krejčí. Do funkce ho jmenoval ministr školství Vladimír Balaš (STAN). Bývalá ředitelka Cermatu Michaela Kleňhová skončila v květnu poté, co ji kvůli nespokojenosti s řízením a hospodařením organizace odvolal bývalý ministr školství Petr Gazdík (STAN). Cermat je organizací ministerstva školství, má na starosti zejména státní maturity a jednotné přijímací zkoušky.

4. srpna 2022

Žádný druhý jazyk? Vzdělání českých žáků klesne o jednu...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 4. 8. 2022  •  Petr Gazdík  •  6

Rušit, nebo nerušit povinnou výuku druhého cizího jazyka na základních školách? Tato otázka vzbudila velkou debatu mezi rodičii učiteli. Exministr školství Petr Gazdík (STAN) byl rozhodnutý z něj udělat jen povinně volitelný předmět. Docent Martin Lachout, který je didaktik, ale zároveň němčinu učil na všech typech středních škol, je přesvědčen, že by to byla chyba.

8. červenece 2022

Nový ministr školství Vladimír Balaš: Inkluze je správná a v...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 8. 7. 2022  •  Petr Gazdík  •  6

Funkce ministra školství se profesor mezinárodního práva Vladimír Balaš ujal v nejvypjatějším okamžiku jeho mateřského hnutí STAN. To má před mimořádným sněmem a musí se vypořádat nejen s důsledky korupční kauzy Dozimetr. Redaktorka Deníku Kateřina Perknerová s ním proto hovořila i o kontextu jeho nástupnictví po Petru Gazdíkovi.

3. červenece 2022

Zvažoval jsem, že Balaše nejmenuji, řekl Zeman. Smiloval se...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 3. 7. 2022  •  Petr Gazdík  •  8

Podle prezidenta České republiky má nově jmenovaný ministr školství Vladimír Balaš na svém kontě několik škraloupů, které ho diskvalifikují. Miloš Zeman to uvedl v nedělním diskuzním pořadu Partie na CNN Prima News. Zvažoval, že nástupce Petra Gazdíka nejmenuje, ale nakonec kvůli předsednictví ČR v Radě EU vyhověl premiéru Petru Fialovi.

30. června 2022

Gazdík odchází z pozice ministra školství, vystřídá ho Balaš

Zdroj Tyden.cz ze dne 30. 6. 2022  •  Petr Gazdík  •  6

Ve funkci ministra školství ve čtvrtek končí Petr Gazdík z hnutí STAN, který se rozhodl rezignovat kvůli svým stykům s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Od pátku ho vystřídá jeho spolustraník, poslanec a odborník na ústavní a mezinárodní právo Vladimír Balaš.

Gazdík dnes odchází z pozice ministra školství, v pátek ho...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 30. 6. 2022  •  Petr Gazdík  •  9

Praha - Ve funkci ministra školství dnes končí Petr Gazdík z hnutí STAN, který se rozhodl rezignovat kvůli svým stykům s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Od pátku ho vystřídá jeho...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.