Index vlivu Petr Gazdík - Index vlivu v politice

Petr Gazdík
 
 

Hyena, reagoval Gazdík na Havlíčkovu kritiku růstu cen pohonných hmot

Ostré stoupání cen pohonných hmot na českých čerpacích stanicích rozněcuje opět vášně. Bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček toho hned využil ke kritice vlády. Ministr školství Petr Gazdík ho za to obvinil z hyenismu. Cena benzinu u českých čerpacích stanic stoupla od začátku tohoto týdne o skoro korunu na litr.

Petr Gazdík aktuálně...

Pořadí: 4Index vlivu: 5
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
5.5Vliv / význam klesá
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
8.8Vliv / význam roste
Roční vliv
PořadíIndexTrend
7.83Vliv / význam roste
 

Jak nás Petr Gazdík ovlivňuje poslední týden


Jak nás Petr Gazdík ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Gazdík ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Gazdík v poslední době

 

19. května 2022

Hyena, reagoval Gazdík na Havlíčkovu kritiku růstu cen...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 19. 5. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Ostré stoupání cen pohonných hmot na českých čerpacích stanicích rozněcuje opět vášně. Bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček toho hned využil ke kritice vlády. Ministr školství Petr Gazdík ho za to obvinil z hyenismu. Cena benzinu u českých čerpacích stanic stoupla od začátku tohoto týdne o skoro korunu na litr.

Gazdík představil v Bílině podporu pro znevýhodněné školy....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 19. 5. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Ministerstvo školství spustí v září projekt Indexace škol, který podpoří částkou 1,8 miliardy korun čtyři stovky znevýhodněných škol v Česku. Patří mezi ně i bílinská základní škola Za Chlumem, kterou kvůli problémovým dětem od začátku měsíce hlídá bezpečnostní agentura, řekl po návštěvě školy ministr školství Petr Gazdík (STAN). Problémy na bílinské škole jsou podle něj způsobené pozdním zásahem poradenských zařízení, které zřizuje Ústecký kraj, a také selháním orgánu sociálně právní ochrany dětí (OSPOD), jehož přístup se zlepšil od loňského listopadu.

18. května 2022

Ministr Gazdík u Zemana: Shodli se na potřebě změn ve...

Zdroj Blesk.cz ze dne 18. 5. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Prezident Miloš Zeman a ministr školství Petr Gazdík (STAN) se dnes shodli na tom, že je nutná redukce obsahu vzdělávání a změna maturit a systému přijímacích zkoušek a potřebné je celoživotní vzdělávání. Gazdík to řekl novinářům po setkání se Zemanem, na kterém prezidenta informoval o záměrech vlády ve školství. Vyjasňovali si návrh, aby byl druhý cizí jazyk v základních školách jen volitelný, doplnil. Shodli se také v tom, že 17. června bude jmenování dalších 84 profesorů a profesorek.

Zeman a Gazdík se podle ministra shodli na potřebě změn ve...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 18. 5. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Praha - Prezident Miloš Zeman a ministr školství Petr Gazdík (STAN) se dnes shodli na tom, že je nutná redukce obsahu vzdělávání a změna maturit a systému přijímacích zkoušek a potřebné...

Je nutná redukce obsahu výuky a změny maturit, shodli se...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 18. 5. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Po ministryni obrany Janě Černochové přijal prezident Miloš Zeman ve středu na Pražském hradě na jeho žádost i ministra školství Petra Gazdíka. Shodli se na klíčových změnách v českém školství, které ministr plánuje. Aktuálně ale Gazdíka zaměstnává i zajištění kapacit ve školách pro ukrajinské děti, které k povinné školní docházce nastoupí v září.

4. května 2022

Vláda schválila návrh na jmenování 84 profesorů. O jmenování...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 4. 5. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Návrh na jmenování 84 nových profesorů dnes schválila vláda, vyplývá z výsledků zasedání. Navrhly je vědecké rady univerzit, které své podněty do konce března předložily ministru školství Petru Gazdíkovi (STAN). Na seznamu je například dermatoložka Monika Arenbergerová, jejímž manželem je bývalý ministr zdravotnictví za ANO Petr Arenberger. O jmenování kandidátů rozhodne prezident Miloš Zeman.

2. května 2022

Krajští žalobci nechybovali, říká vrchní státní...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 5. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Krajští žalobci při posuzování trestního oznámení, které v případu otravy řeky Bečvy podal loni tehdejší člen sněmovní vyšetřovací komise a současný ministr školství Petr Gazdík (STAN), nepochybili. Řekl to ředitel odboru trestního řízení Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Olomouci Radek Bartoš. V kauze byla nedávno obžalována společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku a její ředitel Oldřich Havelka. Vinu odmítá.

21. dubna 2022

Zrušení povinného druhého cizího jazyka pomůže kvalitě...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 21. 4. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Druhý cizí jazyk ze škol nezmizí, školy jej budou muset i nadále nabízet, skončí jen jeho povinnost pro žáky, prohlásil v pořadu Devadesátka ministr školství Petr Gazdík (STAN) v souvislosti s chystanou reformou. Podle něj to kvalitě výuky cizích jazyků jen pomůže. S tím však nesouhlasí předseda sněmovního školského výboru Ivo Vondrák (ANO), který vyjádřil obavu, zda ministerstvo žákům příliš neustupuje a nesnižuje nároky. Prezident spolku Pedagogické komory Radek Sárközi upozornil, že učitelé si změnu přejí. 

3. dubna 2022

PODCAST: Od koho se Petr Gazdík naučil dámám líbat ruce?

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 3. 4. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

„Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o novém podcastu Deníku.

1. dubna 2022

Učitelé by mohli být chráněné osoby. Gazdík o tom chce...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 1. 4. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) nevylučuje, že by učitelé mohli získat statut chráněné osoby. Chce o tom diskutovat s koaličními partnery a poslanci ve školském výboru, až se dopodrobna vyhodnotí tragický incident na Středním odborném učilišti Ohradní v pražské Michli. Policie zahájila trestní řízení, podezřelý je devatenáctiletý student učiliště.

Gazdík je připraven diskutovat o možnosti statutu chráněné...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 1. 4. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Praha - Ministr školství Petr Gazdík (STAN) nevylučuje, že by učitelé mohli získat statut chráněné osoby. Chce o tom diskutovat s koaličními partnery a poslanci ve školském výboru,...

Gazdík je připraven diskutovat o možnosti statutu chráněné...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 1. 4. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Praha - Ministr školství Petr Gazdík (STAN) nevylučuje, že by učitelé mohli získat statut chráněné osoby. Chce o tom diskutovat s koaličními partnery a poslanci ve školském výboru,...

Ruština je také jazyk Puškina, nejen Putina. Nezakazujme ji,...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 1. 4. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Byl učitelem a zase jím být chce. Až skončí politickou kariéru, vrátí se do Základní školy v Bánově k dětem. Možná i proto Petr Gazdík (STAN) rozumí všem problémům českého školství víc než kterýkoli jeho předchůdce. Momentálně řeší především uprchlickou krizi, ale s Deníkem mluvil také o tom, jak chce proměnit tuzemský vzdělávací systém.

31. března 2022

Za měsíc se z Ruska stala tak trochu Severní Korea, říká...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 31. 3. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Ministr školství Petr Gazdík má teď tolik starostí, že neví, kde mu hlava stojí. Posuďte sami: začleňování ukrajinských dětí do českého vzdělávacího systému, spuštění veřejné debaty ke změně obsahu učiva, rozhodování o nové podobě státní maturity, zvýšení rozpočtu ministerstva školství, novela zákona o pedagogických pracovnících. A po vražedném útoku na učitele Středního odborného učiliště v Ohradní ulici v Praze 4 se zajisté nevyhne ani otázkám kolem bezpečného prostředí ve školách.

Gazdík: Ze smrtelného útoku na učitele pražského učiliště je...

Zdroj Tyden.cz ze dne 31. 3. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Podezřelým ze smrtelného útoku na učitele Středního odborného učiliště v Ohradní ulici v Praze 4 je jeho žák, potvrdil ministr školství Petr Gazdík (STAN) poté, co školu navštívil.

30. března 2022

Ministr Gazdík má stále podíl ve firmě. Zapomněl jsem, vzdám...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 30. 3. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Ministr školství a místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík má nadále poloviční podíl ve zlínské firmě Jocheček, upozornil ve středu Deník N. Zákon o střetu zájmů přitom ukládá ministrům povinnost ukončit veškeré podnikatelské aktivity do 30 dnů od nabytí funkce. Gazdík portálu řekl, že na své angažmá ve společnosti zapomněl a podílu se co nejdříve vzdá.

Vládní novinky: Až 5,2 miliard na ukrajinské děti ve školách...

Zdroj Blesk.cz ze dne 30. 3. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Vláda premiéra Petra Fiala (ODS), toho času v izolaci s covidem, dnes probrala několik novinek týkajících se ukrajinských uprchlíků. Mj. schválila na začlenění ukrajinských žáků do škol a adaptační skupiny do srpna zvýšení rozpočtu MŠMT o 5,2 miliardy korun, řekl na vládní tiskovce ministr školství Petr Gazdík (STAN). Kabinet také prodloužil nouzový stav do května, což mu v úterý umožnila Sněmovna.

29. března 2022

Gazdík: Ukrajinské děti se adaptují dobře. Od září budou...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 3. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Podle ministra školství Petra Gazdíka (STAN) je Česká republika na hraně kapacit při zvládání migrační vlny z válkou zasažené Ukrajiny. Klíčová je schopnost lidí kreativně se zapojit, jako příklad uvádí školy. V Interview ČT24 mluvil o začleňování ukrajinských dětí do českých tříd, podle něj kvitují, že je učitelé příliš netlačí do češtiny. Od září nicméně budou muset děti fungovat v běžných českých třídách.

28. března 2022

Nové školy i jazykové kurzy. Na začlenění ukrajinských...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 28. 3. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

K úspěšnému začlenění ukrajinských dětí do českého školství by mělo přispět nabírání učitelů, vytvoření dětských skupin nebo jazykové tábory o prázdninách. Ministr školství Petr Gazdík (STAN) v rozhovoru pro ČTK uvedl, že do konce srpna na to bude...

27. března 2022

Na integraci ukrajinských dětí do škol bude do srpna potřeba...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 3. 2022  •  Petr Gazdík  •  0

Na začleňování ukrajinských dětí do škol v Česku bude do konce srpna potřeba asi 5,2 miliardy korun, řekl ministr školství Petr Gazdík (STAN). Peníze podle něj budou nutné na zajištění většího počtu pracovníků ve školství, adaptačních skupin, kurzy češtiny nebo jazykové tábory o prázdninách. Resort by chtěl peníze čerpat z rozpočtu státu, rezerv krajů, Evropské unie či norských fondů. Česko zatím lidem zasaženým ruskou invazí na Ukrajinu udělilo přes 233 tisíc víz. V sobotu jich přibyly tři tisícovky.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.