Index vlivu Pandury - Index vlivu mezi kauzami

 
 

Modernizace Pandurů II se zaměří na zbraňovou stanici či bojovou věž

Koncepce výstavby Armády České republiky 2030 počítá s tím, že u Pozemních sil AČR bude provedena modernizace stávajících a nákup nových kolových bojových vozidel pěchoty (BVP) Pandur II 8×8 CZ a s tím spojená reorganizace 44. lehkého motorizovaného praporu na mechanizovaný. Jak bude vypadat nový pandur pro naši armádu?

Pandury aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Pandury ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Pandury ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Pandury v poslední době

 

12. února 2023

Modernizace Pandurů II se zaměří na zbraňovou stanici či...

Zdroj Technet.cz - Technika kolem nás ze dne 12. 2. 2023  •  Pandury  •  1

Koncepce výstavby Armády České republiky 2030 počítá s tím, že u Pozemních sil AČR bude provedena modernizace stávajících a nákup nových kolových bojových vozidel pěchoty (BVP) Pandur II 8×8 CZ a s tím spojená reorganizace 44. lehkého motorizovaného praporu na mechanizovaný. Jak bude vypadat nový pandur pro naši armádu?

5. prosince 2022

ANKETA: Potřebuje Česko nyní nakoupit supermoderní stíhačky...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 5. 12. 2022  •  Pandury  •  1

Armádní zakázky jsou evergreenem české politické scény. Asi jen fajnšmekři si vzpomenou na podpis končícího ministra obrany Karla Kühnla (US-DEU) pod zakázku na 199 obrněných transportérů Pandur za čtyřiadvacet miliard korun pro rakouskou zbrojařskou firmu Steyer. Rušno bylo i kolem schvalování nákupu čtyřiadvaceti švédských stíhaček Gripen za šedesát miliard korun. Mezi poslanci se mluvilo o korupci.

6. června 2022

V Pardubicích přistál brazilský transportní letoun, je...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 6. 6. 2022  •  Pandury  •  1

Pardubice - V Pardubicích se dnes uskutečnila pozemní a letová ukázka brazilského letounu Embraer KC-390 a zkouška naložení a přepravy obrněného transportéru Pandur II. Česko aktuálně...

17. května 2022

Bojová vozidla Boxer pro slovinskou armádu

Zdroj armadninoviny.cz ze dne 17. 5. 2022  •  Pandury  •  1

Slovinsko nakoupí 45 kolových bojových vozidel pěchoty (KBVP) Boxer. Cena zakázky dosahuje 281,5 milionu euro bez DPH. Slovinská armáda přitom provozuje kolová bojová vozidla Patria AMV (Svarun) a Pandur 6×6 (Valuk).

18. listopadu 2021

Pandur II jako perspektivní platforma pro armády Slovenska i...

Zdroj armadninoviny.cz ze dne 18. 11. 2021  •  Pandury  •  1

Slovenské ministerstvo obrany v červenci 2021 oznámilo záměr nakoupit nová kolová bojová vozidla pro armádu Slovenské republiky, jež se tím vlastně zařadí po bok zbývajících tří zemí Visegrádské čtyřky, které také vybírají či nakupují nové obrněnce. Zde pouze připomeňme, že v Česku probíhá (momentálně bylo pozastaveno a čeká se na novou vládu) výběrové řízení na bojová vozidla pěchoty, kdežto Maďarsko se již rozhodlo pro techniku německého původu (zejména tanky Leopard 2 a pěchotní obrněnce Lynx) a řadu typů vozidel kupuje rovněž Polsko. V případě Slovenska ale určitě stojí za zmínku zamýšlená rychlost realizace plánu, protože první nová obrněná vozidla by měla být předána již v příštím roce. Každopádně jde o velkou příležitost pro český obranný průmysl, protože mezi platformy připadající v úvahu patří i typ Pandur II, s čímž souvisí skutečnost, že česká armáda potřebuje modernizovat obrněnce tohoto typu ve své výzbroji.

5. listopadu 2021

Armádní Pandur zdemoloval první Škodu Fabia. Srandovní...

Zdroj AutoRevue.cz ze dne 5. 11. 2021  •  Pandury  •  1

Na „střetnutí u Tábora“ si možná ještě pamatujete. Armáda ČR nyní ukazuje, jak by to dopadlo, kdyby řidič vozidla Pandur včas nezareagoval na prudce brzdící vozidlo před sebou.

4. listopadu 2021

Pomsta je drsná: vojenský pandur drtí fabii na cimprcampr

Zdroj Auto iDNES.cz - Vše o autech ze dne 4. 11. 2021  •  Pandury  •  1

Před pěti lety, 4. listopadu 2016, se u Tábora stala památná nehoda, při které obyčejná fabia zneškodnila na víc než dva roky pandury české armády. Na legendární potyčku, kvůli které se obrněnce staly terčem mnoha vtipů, nakonec s lehkostí vzpomíná i samotná armáda.

5. října 2021

Dostál pálil na trenažeru z Panduru. Špotáková má raději...

Zdroj Deník.cz - Sport ze dne 5. 10. 2021  •  Pandury  •  1

Jako obvykle v pozimním čase, kdy mají většinou po sezoně, se olympijští medailisté a šampioni oblékající dresy ASC Dukla schází na pravidelném dvoudenním výcviku.

4. října 2021

Olympijští medailisté si na trenažéru zkusili střílet z...

Zdroj České noviny - sport ze dne 4. 10. 2021  •  Pandury  •  1

Vyškov - Více než dvacítce sportovců Dukly dnes začal ve vyškovských Dědicích dvoudenní pravidelný vojenský výcvik. Do trenažéru bojového vozidla Pandur tak usedli například oštěpař...

15. září 2021

Z panduru do kokpitu závodní fabie. Vojáky ohromila střelba...

Zdroj Auto iDNES.cz - Vše o autech ze dne 15. 9. 2021  •  Pandury  •  1

Kauza fabia vs. Armáda České republiky již začíná připomínat jihoamerickou telenovelu. Vojáci se svezli s rallyovým speciálem a nemohli si vynachválit střílení do výfuku. Vše začalo v listopadu 2016, kdy nedaleko Tábora vyřadila obyčejná Škoda Fabia na tři roky čtveřici obrněných pandurů 42. Mechanizovaného praporu české armády.

26. února 2021

Řidička panduru: Vyměnit kolo umím, nezvedáme ho nad hlavu

Zdroj armadninoviny.cz ze dne 26. 2. 2021  •  Pandury  •  1

Místo za kancelářský stůl usedá desátnice Barbora Kysilková už několik let za volant dvacetitunového panduru. Jako řidička u 41. mechanizovaného praporu v Žatci musí perfektně ovládat nejen samotné vozidlo, ale také jeho údržbu. Zvládnout musí třeba i výměnu kola. „Samozřejmě jsem se bála, byla jsem si vědoma váhy kola, ale kolegové mi předali různé fígle. Ženám bych vstup do armády doporučila. Není to jednoduché, ale není nad vlastní zkušenost,“ říká v rozhovoru.

10. února 2021

V Kopřivnici pracují na prvních prototypech vozidel TITUS...

Zdroj armadninoviny.cz ze dne 10. 2. 2021  •  Pandury  •  1

Minulý rok v Tatra Defence Vehicle (TDV) vyvrcholily práce na speciálních velitelsko-štábních a spojovacích verzích vozidel Pandur II CZ pro českou armádu. Poslední kus byl předán v první dekádě prosince 2020. Pro příští léta je jedním z pilířů kapacit TDV další zakázka pro AČR – vývoj a výroba nových vozidel TITUS (Tactical Infantry Transport & Utility System).

28. ledna 2021

GDELS získala zakázku na dodávku vozidel Pandur 6×6...

Zdroj armadninoviny.cz ze dne 28. 1. 2021  •  Pandury  •  1

Rakouské ministerstvo obrany zadalo 30. října 2020 kontrakt společnosti General Dynamics European Land Systems-Steyr (GDELS-Steyr) na dodávku 30 kolových obrněných vozidel Pandur 6×6 Evolution (Evo). Nová vozidla budou dodána v provedení obrněný transportér, avšak díky modulární konstrukci je lze rychle přizpůsobit pro jiné role, jako například CASEVAC (evakuace raněných z bojiště).

22. prosince 2020

Podnik Tatra Defence Vehicle splnil armádní zakázku na...

Zdroj armadninoviny.cz ze dne 22. 12. 2020  •  Pandury  •  1

Armáda České republiky převzala od podniku Tatra Defence Vehicle poslední objednané kusy speciálních verzí vozidel Pandur II CZ. Kopřivnická společnost patřící do holdingu Czechoslovak Group tak splnila své závazky vyplývají ze smlouvy uzavřené v roce 2017.

25. listopadu 2020

Armádní zakázka na Pandury se české ekonomice vyplatila: z...

Zdroj armadninoviny.cz ze dne 25. 11. 2020  •  Pandury  •  1

Zakázka na dvacítku velitelsko-štábních a spojovacích vozidel Pandur se české ekonomice vyplatila: Přímé náklady na zakázku byly 1,6 miliardy Kč, v řetězci dodavatelů ale vznikla hodnota 5 miliard Kč. Zakázka také vygenerovala pro české zaměstnance práci, která se dá přepočíst na zaměstnání pro 800 kvalifikovaných lidí na jeden rok. Případ Pandurů dokazuje, že vyzbrojovací zakázky Ministerstva obrany, pokud je plní český průmysl, představují vynikající ekonomický stimul.

27. října 2020

Izraelské lehké tanky Sabrah pro Filipíny

Zdroj armadninoviny.cz ze dne 27. 10. 2020  •  Pandury  •  1

Filipíny připravují akvizici izraelských pásových a kolových lehkých tanků Sabrah. Tanky využijí pásovou platformu ASCOD 2 od americké společnost General Dynamics Land Systems (GDELS) a kolovou Pandur II 8×8 od českých společností Czechoslovak Group (CSG) a Excalibur Army (EA).

25. září 2020

Obrana podepsala smlouvu na servis Pandurů. O vozy se dál...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 25. 9. 2020  •  Pandury  •  2

Ministerstvo obrany dnes ráno podepsalo rámcovou smlouvu na servis bojových vozidel Pandur na příští čtyři roky. Je ve výši až 2,39 miliardy korun s DPH, oznámil na twitteru ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Komplexní servisní podporu bude mít i nadále na starosti kopřivnická firma Tatra Defence Vehicle. O zakázce ministr v pondělí informoval vládu. Dosavadní smlouva vypršela na konci dubna 2020.

Obrana podepsala smlouvu na servis Pandurů

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 25. 9. 2020  •  Pandury  •  2

Praha - Ministerstvo obrany dnes ráno podepsalo rámcovou smlouvu na servis bojových vozidel Pandur na příští čtyři roky. Je ve výši až 2,39 miliardy korun s DPH, oznámil na twitteru ministr...

18. března 2020

Obrněnce všeho druhu: Proč Armáda ČR potřebuje tři různé...

Zdroj armadninoviny.cz ze dne 18. 3. 2020  •  Pandury  •  2

Armáda ČR se dnes nalézá v období rozsáhlých nákupů výzbroje, které zahrnují mj. obrněnou techniku. Běží výběrové řízení na 210 pásových bojových vozidel pěchoty, proběhly vojskové zkoušky dvou nových verzí osmikolového vozidla Pandur II CZ a je podepsána smlouva na nákup 62 vozidel TITUS 6×6. V této souvislosti se někdy vyskytuje otázka, zda česká armáda skutečně potřebuje tři odlišné obrněné platformy a zda by nestačily jen dvě, případně snad jen jediná. Čím se od sebe tyto tři platformy odlišují? Pro jaké účely jsou konstruovány a jak zapadají do aktuálních plánů modernizace, výstavby a nasazení české armády?

11. února 2020

Dalík nebyl penzionem během vězení zvýhodněn, rozhodlo...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 11. 2. 2020  •  Pandury  •  2

Ministerstvo spravedlnosti v úterý potvrdilo svůj předchozí závěr, že odsouzený lobbista Marek Dalík neměl ve vězení výhody proti ostatním vězňům. Výhrady úřad nemá ani k tomu, že Dalík dostával v rámci kázeňských odměn propustky. Ministerstvo to označilo za ověřenou praxi znojemské věznice.
    Další články k tématu:
  • Rekonstruoval jsem toalety, řekl Dalík ke své práci během výkonu trestu
  • Benešová prošetřuje Dalíkovu věznici. Že ho pouštěli ven, zřejmě divné není
  • Dalíka pracujícího během trestu v penzionu řešil GIBS, vězení nepochybilo
  • Dalík netrpěl za mřížemi. Trest přestál částečně bez dozoru v penzionu
  • Lobbista Dalík je na svobodě. Po dva a půl roce opustil vězení ve Znojmě
  • Dalík a jeho pandury. Šedá eminence expremiéra Topolánka už chce z vězení

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.